Uncategorized

tasuta asjade andmisest

6. juuli 2017

NEVER AGAIN! Kes oleks võinud arvata, et tasuta asjade ära andmine võib osutuda selliseks taagaks, et no karju appi. Aga ega ma sellele ei mõelnud, kui ma eile Kardo sünna puhul koristama hakkasin ja selle käigus muudkui asju leidsin, mille kohta arvasin, et ah, mul ei ole seda tarvis. Ja kuna ma ei viitsinud neid kuskile kirbukale või jumal teab kuhu viia, siis hakkasin neid ükshaaval Nõmmekate gruppi laduma, et kui ehk kellelgi on miskit vaja, siis saaksime kaks kärbest ühe hoobiga. Mõned saavad endale vajalikke asju ja mina saaks kappidesse ruumi.

giphy-7825788

Alguses sujus see päris kenasti – inimesed kirjutasid, tulid, said oma asjad ja lahkusid rõõmsalt. Siis hakkas aga pihta see, kui inimesed tulid siia ja said vihaseks, et pakutav kraam juba ära antud oli. Kuigi ma üritasin vägagi jooksvalt gruppi kirja panna, et mis läinud ja mis veel alles, siis ilmselgelt ei olnud ma sellega piisavalt kiire, et sellised nn arusaamatused tekkisid. Ma rõhutasin inimestele, et ma ei “broneeri” kellelegi midagi, sest ma olen ennegi selle orki langenud, et keegi lubab kindlasti tulla ja siis mina nagu lollakas hoian seda asja endal kuskil jalus ja lõpuks ei tule keegi ja ma pean ikkagi leidma kuskilt kellegi, kes päriselt ka asja tahab ja sellele järele tulema vaevuks. Sellegipoolest tormas siia üks vanem naisterahvas, sõimas mind, et miks ma pingi ära andnud olin, tema ju kirjutas esimesena ja ma ju LUBASIN talle, et tema selle endale saab (eeee…ei lubanud).

Ehk siis minu soov keegi rõõmsaks teha tasuta kraamiga päädis sellega, et ma sain sõimata, et “valele inimesele” asjad ära andsin. Lisaks hakkasin saama kirju teemal “ära X’le küll neid anna, tema müüb need ainult maha!”. Nagu… jeesus kristus. Kui asjad on mul ees ja ma tahan neist lahti saada, siis mul on jumala ükskõik, mida saaja nendega teeb. Kui vaja, müügu maha. Kui tahab, vooligu endale sellest söögitoolist vilepill, mis see enam mind huvitama peaks, mis keegi sellega edasi teeb?

Siis hakkas keegi järjest kirjutama, et no MAHLAPRESSI pean ma küll talle postiga saatma. Mõelgu ma ta lastele! Kui ma ütlesin, et ma ei viitsi millegi postitamisega tegeleda, siis nähvati, et ei no jah, muidugi suur blogija siin ei viitsi inimeste heaks ikka essugi ära teha, eksole!

pxpr_f-maxage-0-3366088

Lõpuks panin ma kõik asjad lihtsalt värava taha ja jätsin sildi juurde, et need on tasuta võtmiseks. Ei “bronni” kellelegi. Ei pea kellegi pettumust kuulma, et ma “temale lubatud” asjad olen nahhaalselt ära andnud. Võiks eeldada, et see oli parim lahendus ja ma pääsesin kogu sellest taagast, aga no eiiii. Ikka tuli terve õhtu kirju teemal “SA JU LUBASID, ET VÄRAVA KÜLJES ON KAKS LAMBANAHKA JA MA ROOMASIN KULMUDE ABIL NARVAST KOHALE A MA EI NÄE KUSKIL NEID NAHKU. MIKS VALETAD? MU LAPSED PIDID NENDEL NAHKADEL JU TÄNA ÖÖSEL MAGAMA, MA LUBASIN NEILE!”.

Fucking. Never. Again 😀

Loe ka neid postitusi!

65 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kaisa 24. juuli 2017 at 16:37

  Issand, mul oli umbestäpselt sama keiss, mōtlesin sama, et never again! Uskumatu nahhaalsus ikka neil tasuta kraami jahtijatel! Ma ei viitsi siia telefoniga oma saagat kirja panna! ?

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. juuli 2017 at 21:21

  Appi, kui hästi kirjutatud 😀 😀 😀 See on see, et tahad head ja pärast saad sõimata. Nii lihtsalt on. Tee kuidas tahad ikka saad sõimata, eks. Mis see õige variant oleks? Keegi nagunii pole rahul.

 • Avatar
  Vasta Tyy 9. juuli 2017 at 10:11

  Mõni tegi oma arust pulli ja mõni ongi niiiiiiii väikese ajukesega mats.
  Olen samuti aitamisega kurjategija staatuse pälvinud. Esimene kord oli see šokeeriv,
  teinekord juba arvestasin sellise võimalusega. Mõtlesin, et teen mis saan, et endal pärast
  hing ei kripelda, et midagi talle lastele ja kodu päästmiseks ei teinud.
  Eks “vigadest” õpitakse. Järgmine kord kui suurem kraamimine pane enne asjad väravataha,
  siis silt juurde ja ühispilt asjadest ja lõpuks FB gruppi postitus ka.
  Tasuta võtmiseks, tänada pole vaja, kiire on, koristan ja kraamin ja küpsetan külalised tulekul !

 • Avatar
  Vasta Triin 7. juuli 2017 at 21:28

  Ükski heategu ei jää karistuseta. Olen isegi tunda saanud ?

  P.S. Olen su blogi ja videopostituste mitte kõige eeskujulikum jälgija, kuid seda postitust lugesin mõttes juba ‘sinu ilmekal toonil’ 🙂

 • Avatar
  Vasta Mir. 7. juuli 2017 at 01:10

  Need tasuta asjade korjajad ongi kõige hullemad. Kui müüd 500 eurost asja, siis pole probleemi – ostjal paar normaalset küsimust ja tehing korrektselt tehtud! Kui müüd viie-eurost asja, siis on sada häda ning hakkab pihta üks igavene nuiamine ja jauramine. 😀

 • Avatar
  Vasta Leelo 7. juuli 2017 at 00:02

  Kulmude abil 😀

  • Avatar
   Vasta M. 7. juuli 2017 at 09:56

   Naersin pikalt ja kõvasti selle koha juures. 😀

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 6. juuli 2017 at 22:38

  Hakkasin ütlema, et anna mulle, aga ausalt – mida ma krt teeks veel rohkemate asjadega?! Mul on ju kõik, mida vaja …

 • Avatar
  Vasta Kadi 6. juuli 2017 at 19:09

  Heategu ei jää karistuseta ???

 • Avatar
  Vasta M 6. juuli 2017 at 18:55

  Onn ikka inimesi maapeal noo, vaata ja imesta ????? Olen aind ühekorra seda,, tasuta asjade,, jagamist teinud õnneks ise sest tglt ka nagu peaks arvestama et kui tasuta siis ilnselgelt on palju tahtjaid sest noo mõni inimene elabki aind tasuta asjade nimel ju siis ei jõuuagi ju vastata korraga sajale inimesele. Ja nagu Narvast tasuta asja nimel???????? Gaaaad demit inimene mis su peas toimub küsiks ma talt ?Kui lapsed nii tähtsad ei raiskaks raha sellise käigu peale.

 • Avatar
  Vasta Pshhh 6. juuli 2017 at 18:19

  Oi, mallukas, sa oled nii ilus ja hea, lahke, ennastohverdav.

  • Avatar
   Vasta Pshhh 6. juuli 2017 at 18:29

   Sale oled ka

   • Avatar
    Vasta Ketlin 6. juuli 2017 at 18:38

    Las ma arvan, sa oled see, kes tooli endale tahtis :D?

  • Avatar
   Vasta Pille 7. juuli 2017 at 01:01

   Oi, milline sõbralik ja tore inimene on Pshhh, niiii kenasti kirjutab ja teeb Mallukale komplimente!
   Meeldiv on lugeda!

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 7. juuli 2017 at 09:45

    Tõesti endalgi kohe silmad puhkavad 😀

 • Avatar
  Vasta Laura 6. juuli 2017 at 18:14

  “Roomasin kulmude abil Narvast kohale” ???

 • Avatar
  Vasta Katrin 6. juuli 2017 at 15:33

  jeesus kristus küll! 😀 ükskõik, mida sa ei teeks, ikka saad sellise pasarahe kaela, et anna olla 😀

 • Avatar
  Vasta Triinu 6. juuli 2017 at 15:04

  Oijah, tuttav tunne. Pai ja pikka kannatust Sulle, ütleks ainult selle peale 🙂
  Olen ise ka asju tasuta ära andnud ja lõpuks sõimata saanud. Lisaks kohanud ka sedasama suhtumist, et kuigi ma TASUTA asja ära annan, siis ollakse vihased, et ma ei ole nõus veel peale maksma –
  postiga kuhugi saatma, teise Eesti otsa ära viima vms. Ükskord oli selline koomiline olukord mingite kaustikutega – avastasin ka koristamise käigus terve hunniku, endal vaja ei olnud ja panin kuhugi foorumisse üles. Nii- ja niisugused, asuvad siin, viige ära. Ja kus siis läks nende pisikeste kaustikute (tavalised koolikaustikud) pärast vaat et löömaks. Tekkis lausa järjekord ja keegi samamoodi sõimas, et mismõttes ma kuhugi a’la Viljandisse postiga ei saada, et kas ma tema laste peale üldse ei mõtle 😀
  Sama juhtub tihti ka siis kui osta.ee-s midagi sümboolse hinnaga müüki panna – oksjoni võitja (kes on põhimõtteliselt 50 eurose asja 2 euroga saanud) hakkab kauplema maksmise, järeletulemise ja kõige muu üle.
  Nüüd olen selle äraandmisega väga ettevaatlik, aga noh, pigem ikkagi annan ära kui lasen endal jalus seista.
  Õnneks on ka väga toredaid inimesi ette sattunud, kes on tänulikud olnud.

  Ise olen ka alati tänulik olnud kui keegi mõne tema jaoks kasutu, aga mulle vajaliku asja on mulle lihtsalt niisama / sümboolse tasu eest andnud. Ja mitte iialgi ei ole ma tulnud selle peale, et kellegi kallal õiendama hakata millegi mitteandmise / mittehoidmise pärast vms. Hiljuti näiteks oli ühel kolleegil üle fotoepilaator, mida ma juba ammu katsetada tahan, aga osta pole jõudnud. Ta oli selle kontorisse toonud just siis kui mina olin paar päeva kodukontoris ja keegi teine õnnelik sai selle endale. Ei tulnud küll kordagi selle peale, et õiendama minna, miks mulle ei hoitud. Pigem olen õnnelik, et teistel hästi on 🙂

 • Avatar
  Vasta Sirly 6. juuli 2017 at 14:20

  See tõesti võtab igasuguse isu asjade äraandmist uuesti praktiseerida :/
  No tõesti, nahhaalsusel pole piire…

 • Avatar
  Vasta Yutulind 6. juuli 2017 at 14:06

  Nii ongi. Kuradi neegrid.

 • Avatar
  Vasta eve 6. juuli 2017 at 13:48

  Olen omal nahal kogenud,et ükski heategu ei jää karistamata.no mõni ikka vahel jääb,aga ikkagi on nii et enda arust tahad head aga lõpuks oled ikka halb

 • Avatar
  Vasta Ursula 6. juuli 2017 at 12:40

  Haha. Ma loen seda postitust ja kommentaare ning imestan, et niimoodi käituvaid inimesi nii palju on. Mulle ausalt ei mahu pähe see, et jagatakse tasuta midagi ära ja siis saadakse veel pahaseks ning mõningatel juhtudel hakatakase nõudma jumal-teab-mida veel juurde. Ahnus on tõesti piiritu! 😀

  Ise panin ka kuskil kuu aega tagasi pildi paarist riietekotist Abivajajate gruppi Facebook’is. Üks tuttav kirjutas mulle ja ütles, et tema sõbranna kindlasti tahaks oma tütrele. Kirjutas see sõbranna siis mulle ja lubas järgi tulla mingi päev, aga siis tuli välja, et tal jäi laps haigeks ja lükkaks seda edasi. Mõni aeg oli juba mööda läinud ja kirjutasin uuesti, et kas ta on juhuslikult veel tahtja, enam aga vastust ei tulnud.
  Panin siis uuesti samadest asjadest pildi sinna gruppi. Üks neiu kirjutas ja lubas kohe samal õhtul järgi tulla. Tuligi! Ja tõi veel suure šhokolaadi ka, mis oli temast väga armas.

  Vahel tõesti on asjade ära andmisega rohkem peavalu kui rõõmu.

 • Avatar
  Vasta Erts 6. juuli 2017 at 12:26

  Inimesed ongi vastikud.

  • Avatar
   Vasta Vaike 6. juuli 2017 at 14:36

   Sa ise siis ka ju?

 • Avatar
  Vasta Maria 6. juuli 2017 at 12:11

  Mina viin koik asjad naiste ja laste turvakodusse, netis ma muua ei suudaks.
  Nuud on mul kahekordne vanker ara anda, laheb see ka vist turvakodusse, vahemalt saavad kellel toesti abi on vaja. Ma vahetan oma asju vaga tihti ja pole probleemi ara anda uhiuusi asju, aga inimesega jagelemisega ma ei suuda narve narida.

 • Avatar
  Vasta Kristel 6. juuli 2017 at 11:34

  Nagu päriselt v?
  Apppiiii. ?‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️

 • Avatar
  Vasta wtf? 6. juuli 2017 at 11:19

  ei ole võimalik. just kui ma olin kindel, et mind siin issanda loomaaias enam miski ei üllata…

 • Avatar
  Vasta Maari 6. juuli 2017 at 11:04

  Oh jahh räägin ka siis enda kogemuse. Kuna ma ise olen oma lapsele saanud riided tuttavatelt ja sõbrannadelt, siis kahju ju ära visata korrakile asju. Panin siis suure kotitäie beebiriideid Abivajajate gruppi ja no mitte keegi ei taha. Ainult laigiti MIKS? Siiani on nad mul kapis ja ei teagi mida teha. Kuid enam kuskile gruppidesse ülesse ka ei viitsi panna, et saada sama viha endale. Milleks. Ehk varsti saan edasi lihtsalt saata kellel vaja. Nii palju kui inimesi on ka eri arvamusi. ? Ja tuleb olla tugev sellistes olukordades, igatahes tugevat närvi sulle ja jaksu. ?

  • Avatar
   Vasta Helena 6. juuli 2017 at 11:51

   Kui riided on tüdrukule sobilikud ja postiga viitsite saata ( postikulu tasun ise) siis võtan ära.Mul sõbranna ootab last ja aitaks teda natuke 🙂

 • Avatar
  Vasta Elve 6. juuli 2017 at 10:58

  Veidrad inimesed tõesti, aga samas on ka teistsuguseid “tasuta andjaid”, kes postitavad tasuta gruppidesse oma õue peal tehtud asjadest üldpildi, et tule, vii minema(hinnas saame kokkuleppele) või muidu lähevad prügimäele. Inimesed tahavad lihtsalt pääseda oma vana kola jäätmejaama viimisest ja sellega kaasnevast maksust.
  See ei käi küll Sinu kohta, Mallukas, sest sinul olid kindlasti sellised asjad, mis sulle blogimise eest on saadetud, aga mis sul seisma on jäänud. Ja kui sa oled öelnud, et ei broneeri, ega transpordi kellelegi midagi, siis on soovijate poolt ikka väga nõme sind sellepärast sõimama hakata. 😀

 • Avatar
  Vasta Vaike 6. juuli 2017 at 10:50

  Saksamaal, kindlasti ka mujal, tõstetaksegi kogu äraantav kraam värava taha koos sildiga, et võtku kes tahab. Endal lihtsam.

 • Avatar
  Vasta G 6. juuli 2017 at 10:12

  Mul alati probleem,kui midagi tasuta/odavalt ära/müüa anda proovin. Viimati oli jama voodiga-korralik lapsevoodi koos hea madratsiga. Oli pikalt müügis ja keegi tahtnud. Lõpuks panin viiekaga müüki,et keegi vähemalt minema viiks ja ei pea ise kirbukasse vedama. Leppisin ühe mutiga kokku,et tuleb kell 9 hommikul järele-ei tulnud. Siis kirjutasin ise talle,et mis juhtus. Lubas enne ühte tulla?! Ma ütlesin talle,et kell 9 ja 1 on ikka väga erinev aeg ja ma ei passi terve päev laupäeval kahe lapsega kodus 5 eurose voodi pärast.
  Siis küsis ta,et äkki ma viin selle talle hoopis koju,sest tema ise seda tassida ei saa,et tal abi vaja. Mul sai sellest voodist ja sellest mutist nii kõrini lõpuks ja ütlesin ka,et ma teen selle voodi pigem pilbasteks ja panen põlema,kui seda 5 eurost asja veel transportima hakkan. Toredad inimesed.

 • Avatar
  Vasta Lnda 6. juuli 2017 at 09:40

  Ma sain ka õpetuse oma 3in1 vankri komplektiga. Temal ilgelt on vaja seda et kas ma kasvõi ukselt uksele kulleriga saadan. Ütlesin et saadan ja peaasi et ma ei peaks seda puhastama ega ka pakkima. No ilmselgelt pole mina ju ennem saatnud kulleriga midagi aga tegelt peab ikka pakkima küll ? No pidasin oma aastane laps süles selle kulleri tädiga sõda, midagi sai saadetud ülejäänule leidsin sõbrantsi kes sinna selle talle viis. Pean ära mainima ,et ma jooksin viis korda viiendale ja tagasi laps süles.
  Ja mis siis sai. Kaks päeva hiljem pani mutt mu imeilusa ja kauni komplekti 300 euriga müüki väites et üks laps kasutanud. Ei olnud üks ,Me olime kolmandad ? Aga siis ma olin juba enda peale vihane ,sest tahtsin head aga pandi raisk müüki ja mina sain ainult peavalu. Ei hakanud midagi ütlema ,sest ise olin loll ja ei uurinud ja tõmblesin.

 • Avatar
  Vasta Nana 6. juuli 2017 at 09:33

  Hahahaa 😀 Mallukas palun postita see nõmmekate gruppi pliis! Las loevad, silmad häbi täis 🙂

  • Avatar
   Vasta M 6. juuli 2017 at 13:09

   Sellistel ei ole häbi, sest nad isegi ei adu, et neil peas midagi nihu on…

 • Avatar
  Vasta preili 6. juuli 2017 at 09:19

  no aga mida sa enam hoiad seal seda postitust, võta maha, kui asjad läinud. hetk tagasi oli su postitus ikka veel yleval. Milleks? Kuskil avalikult sa ei kirjutanud et ma ei broneeri mitte yhtegi asja, saab kes ees see mees. Sa lihtsalt eeldasid et need inimesed kes sulle kirjutasid sinna kohale tulevad ja ilmselt tulidki aga need kes enne jõudsid kahmasid rohkem asju kui algselt plaanitud oli. Seda olekski pidanud rõhuma, et ma ei broneeri mittekui midagi, ja asjad on igale yhele vabalt saadaval. Ja no viisakusest oleksid ju ikka võinud esimesele kirjutajale tema pingi hoida ala 2 mõned tunnid. Raamatutega sa nii tegid ju. Asjad oleksid lihtsalt võinud oodata sul seespool väravat kuniks järgi tullakse.

 • Avatar
  Vasta Mirjam 6. juuli 2017 at 09:18

  No arvestades seda, kui palju aastaid see Võsa Pets oma saadet tegi, no see oli ju saatest saateni matse täis, siis tõesti ei imesta…eestis on meeletu hulk harimatuid väikese ajuga lollakaid ja madalalaubalisi ning on üpris suur võimalus nendega igapäevaselt kokku puutuda.
  Mul on isegi natuke kahju, et su asjad selliste inimeste kätte satuvad, kes ei oska seda hinnata, kes proovivad sellest koheselt kasu saada (edasi müüja) jne. Enamus isegi ei mõtle alati, kas tal on vaja üht või teist, kui TASUTA saab, siis krabavad enne kui aru saavad, millega üldse tegu on…
  Edaspidi võiksid (enne kui neid asju liiga palju koguneb, et neist koheselt lahti tahad saada) asju tõelistele abivajajatele toimetada. See ahvikari pole väärt seda 😀

 • Avatar
  Vasta Liis V. 6. juuli 2017 at 08:56

  Andekuse tipp 😀

 • Avatar
  Vasta Õudne 6. juuli 2017 at 08:49

  Austraalias olles postitas üks endine töökaaslane mingisse facebooki gruppi kuulutuse, et annab ära mööblit. Üks teine eesti neiu küsis siis, et kas ta saab kogu selle kraami endale tasuta koju kätte ka. Mööblijagajal autot polnud ja selle peale hakkas preili puuk rääkima kui ebaõiglaselt käitutakse inimestega kes on alles riiki tulnud ja kellel pole veel autot ega raha ega midagi.

 • Avatar
  Vasta Prx 6. juuli 2017 at 08:46

  Nõmmekate grupp, ja Narvast tuleb inimene??? Ma ise ka Nõmmekate grupis, kahjuks ma sinu postitusele peale ei sattunud. Meil muidex sama kodupood kah( see pisike Rimi, Maxima)))

 • Avatar
  Vasta Kadi R. 6. juuli 2017 at 08:32

  Ma alles andsin suure printsessivaiba ära šokolaadi eest, millel kass oli oma graatsilisi küüneteritusoskusi näidanud.
  Siis hakkasid tulema kirjad, et kannan šokolaadiraha kohe ära, aga tahan seda vaipa endale, tooge see vaip Viljandi(elan Viljandist ~25km kaugusel), küsiti veel, kas Abjasse saan viia jne. Rääkimata broneerimisest. Viskas siibrisse, surusin vaiba sõbrannale, kes parasjagu külas oli. ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2017 at 08:34

   Ma ka enamasti topin sõpradele asju kaasa 😀

  • Avatar
   Vasta K. 6. juuli 2017 at 09:21

   Ma lugesin sellest sõnade järjekorrast välja, et tahtsid vastu saada šokolaadi, millel oleks kass küüneteritusoskusi näidanud 😀 Üldse ei kommenteeri paha pärast, lihtsalt väga naljakas pilt tekkis korraks pähe sellest kuidas keegi üritab panna oma kassi šokolaaditahvlit kraapima, et ta su printsessivaiba omale saaks.

 • Avatar
  Vasta Tiina 6. juuli 2017 at 08:32

  Jup, nii ongi. Kui uue kodu ostsime ja kiirelt oli vaja dushinurk(tulede, auru, raadio jms viledega) eest ära saada, siis panin ka mingisse facebooki gruppi. Ja oi kuidas sain sõimata, et esimesele kirjutajale ei andnud(tal kadus nett ja mulle ei vastanud ja mina olin süüdi, et nett kadus). Ja üldse olen ma pettur, et nio ära annan ja siis tuli jutt, et tal sada last ja tal pildil olevaid seinaplaate ka vaja… Ma kiskugu maha ja viigu kukskile raplasse talle…

  Teine kord andsome wc poti ära… Mimgi töll tuli kohale ja küsis no kus see sitapott siis on ja pidas heaks mòtteks, et ma oma suure rasedakõhuga peaks teda aitama tassimisel…

  Vaip… See 100*140 vaip kästi pakkida kokku ja smartposti kappi suruda. Oi kui nõme ma olin kui keeldusin. Ja veel nòmedam kui ei olnud nõus seda ise kuskile tassima…

  Viimane heategu ja see jääbki vist viimaseks… Tahtsin ära anda kinnised pakid mähkmeid… Üks neiu teavitas et ma viigu need kohilasse, talle uksetaha, tal hädasti vaja… Küsisin hoopis tel numbrit, et saadaks omniva või smartpostiga… Vastuseks tuli, et suvakatele ta numbrit ei jaga… No selge siis…

  Kahju tegelikult, sest olen ka pisemaid asju ära andnud, mille üle inimesed nii õnnelikud on. Nàiteks üks heegeldatudloomade raamat. Hiljem see uus omanik saatis pilte neist loomakestest ja oli nii ònnelik. Minuarust vàga armas…

  Kahju ainult, et neid nõmedaid kodanikke rohkem on. 🙁

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2017 at 08:35

   Minu meelest nõmedaid ei ole rohkem, nad jäävad rohkem meelde 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 6. juuli 2017 at 10:52

    Olen sama meelt! Nad räuskavad ka kõvasti. 😀 Ise olen normaalne. 😉

 • Avatar
  Vasta Carry 6. juuli 2017 at 08:04

  Issssssand jumal küll :O.. haiged inimesed..

 • Avatar
  Vasta Katrin 6. juuli 2017 at 08:02

  Hahahaaaa, õudukas!!!!! ☺☺☺

 • Avatar
  Vasta Merilin 6. juuli 2017 at 08:00

  “Aga ega ma sellele ei mõelnud, kui ma eile Kardo sünna puhul koristama hakkasin ja…”
  Sorry, aga see lause tundus nii naljakas 😀 Tean, et tegelikult oled ju tubli naine. Mina ja minu viltune mõttemaailm seletas mulle hetkeks, et Sa muul ajal väga ei koristagi 😀
  Midagi halba ma ei mõelnud.

  Teine asi, mis silma jäi ” “SA JU LUBASID, ET VÄRAVA KÜLJES ON KAKS LAMBANAHKA JA MA ROOMASIN KULMUDE ABIL NARVAST KOHALE…””
  Nagu reaalselt ülihea väljend “roomasin kulmude abil Narvast kohale :D:D:D
  Huumorinurk suvisel hommikul 😀

  Kolmandaks: no tõesti, inimesed on ikka nii nahaalid, kui heast südamest t a s u t a asju saavad!
  Igatahes, nõustun, ära enam tasuta anna.
  Küsingi siinkohal, kuidas asjadest lahti hakkad tulevikus saama?
  Müüma?
  Loosima?
  Värava taha asetama “Võta tasuta!” sildiga?

  Lihtsalt puhas huvi, muud midagi.

 • Avatar
  Vasta Kerli 6. juuli 2017 at 08:00

  Kes ees see mees. Oh tean mul sama.jama oli vankriga peaegu.antsin kah tasuta ja siis öeldi et seda pole olemaski sest kuna inimene ei saanud seda vankrit endale

 • Avatar
  Vasta Mannakas 6. juuli 2017 at 07:59

  Ma nüüd “mölisen” ka 😀
  Punkt 1. Mina olen ka Nõmmekate grupis ja mina ei näinud ühtegi kuulutust.
  Punkt 2. Elan suht lähedal sulle, veeretasin ennast kohale ja mida ma näen….
  Värava tagune on TÜHI!!!! Milline räige inimõiguste petmine ma ütlen…. 😀
  Siin peaks president sekkuma!!!!

  Aga tegelikult ahnuse pole piire ma ütleks…

  • Avatar
   Vasta Krissu 6. juuli 2017 at 21:55

   Krt minul sama lugu. Miks kohalikele meili teel enne teada ei anta?????????????? Võiks teha kliendikaardi- naabritele tasutast 10% soodukat? Üleüldse võiks nüüd koosoleku teha ja Mallukas hukka mõista 😀 😀
   PS: Ükski heategu ei jää karistamata

 • Avatar
  Vasta Anne 6. juuli 2017 at 07:55

  Ajuvaba lihtsalt, kui nõmedaid inimesi olemas on.

 • Avatar
  Vasta K 6. juuli 2017 at 07:50

  Täis tropid ikka. Ma oleks otseselt v*ttu saatnud need, kes mingit sitta suust välja ajavad.

 • Avatar
  Vasta Px 6. juuli 2017 at 07:49

  Tuttav tunne!
  Panin kuulutuse, et tasuta ära anda asju ja siis hakkas pihta ( pildid juures, kirjeldus ka) , et mööda ja kaalu jne. Ühele vedasin enda töö juurde ( et inimesel oleks lûhem tee järgi tulla), lubas jãrgi tulla, igapäev sada vabandust miks järgi ei saa tulla.

 • Avatar
  Vasta M 6. juuli 2017 at 07:47

  Jah nii see on. See asjade andmine on vaat et hullem kui müümine .Samas vb arusaadavgi sest tuleks sinuno maksab ka ,no bensiin pluss aeg. Mõbi tuleb veel kaugemalt ka nt. Mina teen tavaliselt nii et panen ülesse kuulutuse HINNAGA just selleks et koju ei tuleks mulle mingit hullu rahvast kes värava katki jooksevad oma tasuta hulluse pärast . Ja siis kui inimene kohal on ütlen et tasuta on ,viige ära . Kui on suuremad asjad siis saan aru kui inimene on solvunud ,vb ta on jätelkäru üürinud ja sõitnud kaugemalt siia vms . asjade andmine tuleb mulle odavam kui müümind kui arvestada et prügivedu+üürida järelkäru+bensiin+aeg+kuulutus netis. nii et mina olen tänulik kui keegi miskit ära viib aga jah ,sümboolne hind peab all olema võ selge sõnaga mainima et arvestada tuleks sellega et kes ees see mees ja paljud “kaubad” võivad olla saabumisel otsas.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2017 at 07:50

   aga see oligi mainitud, et kes ees see mees

 • Avatar
  Vasta Liina 6. juuli 2017 at 07:47

  Issand, on ikka inimesed olemas 😀

 • Avatar
  Vasta Ma 6. juuli 2017 at 07:44

  Inimesed on ikka niiiiiiiii ebanormaalsed 😀 Sulle tahetakse midagi TASUTA anda ja sul on ikka veel ülbust ja julgust ja häbematust midagi kobiseda. Uskumatuuuuuuuuuuuu!

 • Avatar
  Vasta Margit 6. juuli 2017 at 07:43

  Fuc*king hell, inimesed on vahest ikka värdjad 🙁 😀

 • Avatar
  Vasta Katz 6. juuli 2017 at 07:42

  Hahaaa 😀 Nii tore nõmmekate grupp teil 😛

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2017 at 07:46

   Nõmmekate grupp on tegelikult täiega tore. Selles suhtes et 99% inimestest olid ikka normaalsed ja sõbralikud ja viisakad, aga no eks vähemus jääb ikka meelde 😀 Ja no ega need vist nõmmekad olla saanudki, kui kuskilt “kaugelt pidi kohale sõitma” 😀 Kui nõmmel elaks, siis ei tohiks nii räige vahemaa nagu olla ju 😀

   • Avatar
    Vasta Katz 6. juuli 2017 at 07:48

    Mhmhh, veider mis nad siis nõmmekate grupis teevad? Chillivadki erinevate piirkondade gruppides ja ootavad, et midagi kuskilt sülle kukuks 🙂 No igal juhul haige reaktsioon inimeste poolt.

    • Avatar
     Vasta Katre 6. juuli 2017 at 08:22

     Ilmselt läks pihta mingi sõbralt-sõbrale informeerimine lihtsalt: “Ou, Mallukas jagab tasuta stuffi, vaata, kas sa ei tahaks midagi sealt v?” ja siis hakkasidki igalt poolt inimesed peale voorama. 😀

     • Avatar
      K. 6. juuli 2017 at 09:41

      Ma olen ise ka paaris Tartu linnaosa grupis liige kus ma varem elasin ja pole ennast sellepärast hakanud neist gruppidest eemaldama, et sisimas on lootus, et kolin varsti ühte neist tagasi. Tahaks lihtsalt mõndade vana naabruskonna asjadega kursis olla (pole ainult müügigrupid, vaid pigem igasugune info). Samas ei hakkaks teisest linna otsast kohale jooksma ja n-ö “õigete elanike” eest asju endale võtma. Kui kuulutati selle linnaosa grupis, siis ilmselt selle linnaosa elanikele, muidu oleks saanud ka mingis üldisemas kohas kuulutada. Pluss enamus neist asjadest, mida sa mainisid (v.a. söögitool) pole otseselt sellised asjad, mida kellelgi VAJA oleks et eksisteerida, pigem asjad mis võiks olla olemas.

      Ma arvan, et kõige kindlam viis endale asjade tasuta saamine kindlustada oleks siiski sinu aia taga telkimine. Siis oleks kindlalt esimesena kohal kui sa järgmine kord midagi ära otsustad anda 😀