Uncategorized

ma ei tea kuidas kaalulangetamine käib!!!

17. aprill 2018

Öeldakse, et kui sa täiega tahad rasedaks jääda, et siis sa ei jää. Lihtsalt “ära mõtle sellest” ja siis kindlasti kohe jääd! Olete kuulnud seda? Noh, olles ise olnud selles olukorras, kus sa TÄIEGA tahad rasedaks jääda, siis on päris keeruline sellele mitte mõelda ja lõpptulemusel mõtled sellele nagunii kogu aeg.

Seksid. Mõtled, et ooo, äkki ma nüüd jäingi rasedaks? EI! Ära mõtle sellele! Aga noh… äkki ikka jäin? ÄRA MÕTLE, MUIDU SA EI JÄÄ! Ja nädal enne päevi mõtled kogu aeg, et kas nüüd peaks juba seda eriti varajast testi tegema või mitte, ei suuda olla nii, et ah, ootame-vaatame. Igatahes mul oli küll nii, et mida vähem ma tahtsin rasestumisele mõelda, seda rohkem ma sellele lõpptulemusena mõtlesin.

Mulle tundub, et kaalulangetamisega oli sama teema. Märtsi alguses kaalusin ma 74 kilo. Ma ei tea, kuidas jumala eest nii palju, aga kui me Kätuga spas käisime, siis seal oli põranda sisse kaal ehitatud ja kui ma sinna peale astusin, sain ma küll minisüdari. Nagu… KUIDAS?

Minu meelest ma eelmise aasta lõpust saadik muud ei teinud, kui ainult mõtlesin sellest, mida ja millal ma süüa võin. Asendasin coca Värskaga. Saia enam ei ostnud. Sõin kahe suupoolega pähkleid ja no olgem ausad, mulle väga isegi ei maitse pähklid. Lihtsalt nagu – palun jumal, ma tahan ka peenike olla!

Ja siis vaatad netis neid edulugusid, et oo, kaotasin siin poole aastaga 30 kilo, ainult muutsin kõiki oma toitumisharjumusi ja hakkasin 7x nädalas trennis käima. Nagu… öelge mulle nüüd, et prioriteedid ja muu, aga KUST SEE AEG TULEB? Ma kindlasti leiaks iga päev kaks tundi, et trenni minna (või tunni, et kodus omaette midagi sabistada), aga kui mul on korraga vaja veel sinna päeva mahutada töö, lapsed, kodu ja muud asjad, siis selle tunni-kaks võtan oma OMA ajast ja nagu te aru saate, ma ei taha sellest loobuda. Ühe korra nädalas? No okei. Aga rohkem? Ei tänan, ütlengi siiralt, et mul pole aega!

Rääkisime ükspäev just Dakiga ka samast teemast ja naersime, kuidas näiteks Paljas Porgand räägib tihti, et nii lihtne on leida päevas ikka seda trenniaega, kuidas ometi teistel pole. Unustades, et teiste töö ei seisnegi jõusaalis ilusate pepupilte tegemises (mitte, et ma arvaks, et see ta ainuke töö on, aga no osa sellest kindlasti). Kui näiteks pildistamine kuidagi kaalu langetada aitaks, siis ma võiks ka uhkelt öelda, et kuulge, kuidas teil pole seda aega päevas kolm tundi pildistada? Miks?! 😀 Aga kahjuks titate nunnutamine ja pildistamine ei alanda kaalu, vaid paneb ainult heldima ja tutiplutitama.

Lihtsalt nii kopp on ees nendest trennipiffide hashtagidest mingi… #minaehitansuvekeha #minaviitsinmikssaniitontoledjaeiviitsi #makõhnasapaks. Iga kord kui ma sellele mõtlesin ja enda volte vahtisin, siis tekkis selline torge, et no persse. KÕIK saavad, aga mina, mina ei saa.

Ja siis. Enam ei mõelnud sellele. Jajah, ma käisin rasvaimus ka, et päris mingi jeesuslik salenemine siin ei toimunud, aga rasvaimu ei langetanud mul grammigi kaalu. Sama palju, kui ma enne seda kaalusin, kaalusin ma ka peale seda. AGA ma lõpetasin põdemise. Võtsin mõnikord võikut, kui isu oli. Isegi pitsat sõin, peale seda paastunädalat. Ja ükskord käisime hessis ja… Kommi olen söönud! Absoluutselt ilma põdemata, et no kuidas ja miks ja nii ikka ei saa. Ja ma vannun, et kui ma enne kommiaurugi sisse hingasin, võtsin ma juba kilo juurde.

Täna hommikul kaalusin ma ennast ja kaal näitas 65,8 kilo. Nädal tagasi käisin ämmaka juures, seal olin ma veel 66.6 kilo. Ja märtsi alguses olin ma 74 kilo! Ma ei ole teinud trenni, ma ei ole midagi muutnud oma toitumisharjumustes, va seda, et enne passisin ma tihti poole ööni üleval ja ikka midagi nosisin, nüüd lähen ma kell 9 voodisse, mis tähendab seda, et peale üheksat süüa ei saa. Kas tõesti SEE saab kaalu nii palju langetada? Et tee, mis tahad, aga ära peale üheksat söö? On see loogiline? Või on ikka kaaluga sama asi, et kui mõtled sellele mega hullult, siis ei lange, aga kui ei mõtle, siis langeb nagu naksti?

Muidugi ma olen vist iga raseduse algus alla võtnud endale teadmata põhjustel. St ma saaks aru, kui ma muudkui oksendaks ja ei suudaks midagi süüa, aga minul võtab iivelduse ära ainult sai ja magusad asjad, nii et selle teooria järgi peaks ma juba 182 kilo kaaluma.

Ah ma ei tea, tahtsin lihtsalt kaalujuttu rääkida.

6 nädalat peale rasvaimu.

Teiste seksikad peegliselfid vs minu omad – lapsed näpuga kõhupekki sorkimas, teine kriitiliselt pealt vaatamas, ise kõrrejooki joomas 😀 Noh, olgu öeldud, et ma ei üritanudki sellist teha, mis vasemal on 😀

Loe ka neid postitusi!

48 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta S 18. aprill 2018 at 18:36

  Mul on küll söömishäire,aga kui nt sõin paar kuud järjest päevas 500-700kcal, võtsin vist kuuga 8kg juurde. Nüüd söön üle ja oksendan vähemalt 3 korda päevas. Kokku söön sisse VÄHEMALT 15 000kcal ja nii juba nädalaid (söömise peale kulutan ööpäevas umbes 9-10h), aga kehamassiindeks püsib 14-15 vahel. Seega kehad on veidrad.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 19:44

   Oh sa vaesekene 🙁 Kas sa kuskile … ravi oled pöördunud saama? See oksendamine ja värgid võivad ikka väga pahasti lõppeda ja ega selline elu ju meeldiv olla saa:(

  • Avatar
   Vasta Ma 18. aprill 2018 at 20:43

   Palun mine arsti juurde. Sa lihtsalt sured muidu ära väga varsti.

  • Avatar
   Vasta A. 18. aprill 2018 at 21:26

   Olin ka kunagi buliimik. Või noh. Toitumishäired on sellised, mis jäävad elu lõpuni. Aga saan rääkida mineviku vormis, kuna nüüd ei ole kaal ja söömine mu ainsad mõtted peas, elan normaalset elu jne. Lihtsalt teatud stressirohketes olukordades ma saan aru, mismoodi need haiguslikud mõtted kohe oma vanad rohtu kasvanud rajaad jälle sisse talluvad. Nüüd oskan nendega toime tulla. Buliimia mõjub eriti kehvasti hammastele. Mine otsi abi, enne kui olukord päriselt ka veeel nutusem on. Ja ma tean, et see kõik on nõiaring. Et tervis hakkab jukerdama, see viib veel rohkem stressi ja ainus moodus, kuidas ta tunned, et omad ses elus veel kontrolli on süüa ja oksendada. Palun. Mine. Otsi. Abi. Või leia endale see lähedane tugirupp, kes sind sellest august välja aitavad.

 • Avatar
  Vasta Tups 18. aprill 2018 at 15:38

  No pähkleid kahe suupoolega mugides on kuri karjas 😀 100g mandlites nt on rohkem kaloreid kui 100g šokolaadis! Mind muidu on õnnistatud heade geenidega ja pole olnud varem vaja kaalu jälgida, kuid mõned aastad tagasi, kui paar kilo juurde võtsin, hakkasin mõtlema, et jälgiks natuke toitumist ja võtaks alla. Ja võta näpust, no ei läinud alla! Liigne kinnisidee ja stressamine pidurdavad tõesti kaalulangetamist.
  Teine asi, mida silmas pidada, on see, et organism kulutab päeva esimeses pooles rohkem kaloreid. Tahad kooki süüa, siis söö hommikul. Üldine reegel ütleb, et 4h enne magamist võiks olla viimane toidukord. Kui lähed kl00 magama, siis söö kl20. See, et oled poole ööni üleval mõjutab ka kindlasti kaalu. Kõige kvaliteetsem uni on inimsel vahemikus 00-3 öösel, kui selle aja üleval oled ja pärast nt 11-ni magad, oled ikka välja puhkamata. Organismi on oma biorütmid ja neid elustiiliga ümber ei kujunda. Öötööd tegevad inimesed on ka tihti kaaluga kimpus, pluss muud tervisehädad.
  Arvan, et inimesel on kaalulangetamiseks vaja ennekõike positiivset keskkonda, nt mees või lapsed on aktiivsed ja käid kasvõi perega jalutamas, kui mitte iga päev, siis üle päeva. Pluss muud sportlikud tegevused. Kui oled üleüldiselt positiivses meeleolus, tahad käia ja teha ning see juba panebki organismi pekki põletama. Kui oled mossis, siis ju külitad teleka ees ja sööd head paremat lisaks, et stressi toiduga maandada.
  Isegi olen tähele pannud, et kui oled terve vaba päeva kuskil lennus, ei lähegi nt kõht nii tühjaks, ei pane tähele lihtsalt. Oled terve päeva aga kodus, siis käid iga natukese aja tagant midagi külmkapist nokkimas.

  • Avatar
   Vasta muumi 20. aprill 2018 at 18:14

   Kalorite lugemine on küll mõttetu, ei saa ju võrrelda pähkleid ja šokolaadi. Valges šokolaadis on nt vähem kaloreid, kui 85% tumedas, aga palju rohkem suhkrut. Kumb on siis parem?

 • Avatar
  Vasta S. 18. aprill 2018 at 12:01

  Selle kaaluga on tõesti kummalised lood. Mina olin alati nii kaua kui mäletan pigem ponsakas. Vanemad ja sugulased alati lohutasid, et ma olen ju suure kondiga.. Teismeeas tekkisid juba söömishäired, treenisin end üle, ka sõin üle. See kasvas päris korralikuks vaimseks probleemiks. Kujutasin ette, et olen kohutavalt paks kui ma isegi polnud. Kaal kõikus väga palju. Sõin vähe, aga nii kui korraks kasvõi end lõdvaks lasin, võtsin kolinal juurde. Kuni toimus isiklikus elus korralik krahh ja sellega kaasnevalt mõistsin, et mul on antud ainult üks keha, mida ma pean armastama, olenemata oma kaalust. Öeldakse, et “terves kehas terve vaim”, minu puhul kehtib pigem “terves vaimus, terve keha”. Kui seda mõistsin, kaotasin tasapisi poole aastaga 12 kg. Võin praegu öelda, et olen oma ideaalkaalus ning selle juures saan süüa kõike mida tahan ning olen iga päev oma kehale selle eest tänulik. 🙂

 • Avatar
  Vasta Lillllll 18. aprill 2018 at 10:49

  Minu arvates on tõesti kaaluga samamoodi – mida vähem põed, seda paremini ta kukub. Võrdlesin just oma kehaanalüüse 2 aastat tagasi ja praegu. Nimelt pidasin 2 aastat tagasi toidupäevikut, arvutasin kokku iga viimase kui söödud kalori ning veetsin iga päev vähemalt 2h jõusaalis. Siis kaalusin 56kg, rasvaprotsent oli 20, rahul polnud endaga grammigi. Täna kaalun küll ca 60kg, kuid rasvaprotsendiks mõõtsin 15, rahul olen nii oma kehaga, kui muuga enda ümber 🙂 Siinkohal pean mainima, et mu lemmiktoit kogu maailmas on Selveri pikk juustusai ning seda luban endale ikka kord nädalas küll. Õnnelik tuleb olla.. ja krt, juustusai teeb õnnelikuks 😀

 • Avatar
  Vasta päike 18. aprill 2018 at 09:32

  Näed fantast välja ;)Ja nii vahva lugeda et kaal langenud ,mina ka seda arvamust ,et kui ajada näpuga järge ,kaaluda toitu jne -siis ei lange jne,Keha läheb stressi ja hoiab end kinni ….lased vabaks ja voilaaa….
  keep going !

 • Avatar
  Vasta Lisbet 18. aprill 2018 at 08:37

  Ja rasestumisest…. Tean omast käest,kuifas võib ührst vahekorrast rasedaks jääda,kui seda vaja pole,aga kui on suur soov,siis nühid 8 kuud 😀 lõpuks ajab juba ainuüksi mõte seksist lihtsalt öökima 😀

 • Avatar
  Vasta Lisbet 18. aprill 2018 at 08:33

  Jah ,huvitav tõesti,kuidas ma ometi trenni jaoks aega ei leia,kui mul pole lapse kõrvalt vahel aega vetsugi minna 😀 see hea asi on ka,et pole aega vahel süüagi 😛 nüüdseks on lisandunud 10 kilose lapse kolmandale korrusele tassimise rõõmud ja väikese “lähenkuhuisetahan” mööda õue tagaajamine :))))) niiet mu püksid,mis pole 5 aastat jalga mahtunud,lähevad nüüd lipsti jalga 😉

 • Avatar
  Vasta M 18. aprill 2018 at 05:46

  Põhjus on ju lihtsamast lihtsam,sa oled rase ? Põhjused miks see nii on on siin juba välja toodud aga üldjuhul võtavad enamus naisi raseduse algul alla . Ja rasedaks jäämisega see teema et kui inimene üritab rasedaks jääda siis esimesed kuud proovimist tundub igavik ja siis kui ta end “lõdvaks laseb” ja sellele ei mõtle juhtubki vahel ime ja jäädakse rasedaks aga ma ei usu et sellel mingit suuremat seost meie mõttemaailmaga on .
  Kaalu koha pealt tean ise hästi palju neid kel ongi davi palju nad kaaluvad aga siiski ei ole nad 65 või 56 kilo. Arvan et ikka väga loeb mida inimene suhu topib,niisama mõtete mujale ajamisega kaal ei lange .Aga kui inimene on näiteks mõttes mujal mingi periood ,siis see tuleneb tavaliselt sellest et ta on mõnes mõttes mingi muu asjaga busy ja ei jõua mõelda kaalule ja see omakorda võibolla on rohkem energiat nõudev periood – kulutab rohkem energiat ja vb jõuab vähem süüa jne .
  Ja peale opil käiku sa ju ise rääkisid et nüüd sa kohe tunned et tahad tervislikumalt toituda jne .No näed ,võtsidki alla 🙂 it all makes sense !

 • Avatar
  Vasta Grete 18. aprill 2018 at 00:04

  Kle pähklites on mingi triljon kalorit 100g kohta ka, niiet ma ei imesta, et alla ei võtnud ? ta võib tervislik olla, aga kui sa tarbid kaloreid rohkem kui kulutad, siis kaal ei alane ju ikkagi

 • Avatar
  Vasta JJ 17. aprill 2018 at 23:12

  Üks asi on öösel näksimine (keha keerab selle kõik pekiks), teine asi see, et kui sa end korralikult välja ei maga, tarbid järgmisel päeval 30% rohkem kaloreid. Lugesin mingist uuringust. Vastab tõele küll, omad vitsad…
  Ahjaa, pähklid on ka muide kaloririkkad;)

 • Avatar
  Vasta A. 17. aprill 2018 at 22:30

  Õhtunäkside ärajätmine mõjutab päris palju jah. Kuigi ma pole kindel, et see sinu imeline langus nüüd ainult selle arvel on. Aga rasedus on keha jaoks ka päris koormav ju. Uue elu kasvama hakkamine nõudis kõvasti ressurssi 🙂 Ja söögiisu pole ka praegu veel päris tavaline. Lisaks oled sa omajagu aktiivne ka, olenemata sellest, kuidas sa muudkui väidetavalt diivanil külitad:D

 • Avatar
  Vasta Kairixxx 17. aprill 2018 at 22:28

  Pähklid on väga kaloririkkad! Sellepärast su kaal ei alanenudki ?

 • Avatar
  Vasta Kärt 17. aprill 2018 at 21:31

  Ilmselt mõjutavad mitmed tegurid sul. Muidugi, kui õhtul/öösel enam ei näksi vaid magad selle asemel siis ei söö nii palju kaloreid sisse ja ei tulegi nii palju juurde + magamine aitab ka põletada kaloreid. Aga ilmselt sul mängib ka rasedus suurt rolli..ikka ju isud muutunud ja see mis enne meeldis hetkel üldse ei istugi ja muidugi kehal ju lisatöö ka. Niiet loogiline et kaal langeb (ei pea öökima ega mitte sööma selleks). Minu kaal näitas raseduse esimesel visiidil 79 ja teisel 72 ? sünnitama läksin 86 ja hetkel olen õnneks 65 peal nagu sa, aga ma veidi pikem ka ? aga jah kuna sa rase siis eks see kaal ikka lõpuks tõuseb ja see siis paistab hiljem kuidas jälle maha läheb (vb imetamisega langeb korralikult v ss just tõuseb) ?

 • Avatar
  Vasta Mammu 17. aprill 2018 at 21:25

  Ma olen ka avastanud, et kui ampse nö loen ja koguaeg kuklas mõte, et võiks alla võtta, siis kaal ei lange..või noh mul kaalu pole, eeldan visuaalsel vaatlusel 😀 Aga kohe kui mõtlen et pohh, las siis olla see kõht veidi pekine, siis tundub üsna pea, et kõik riided kuidagi istuvad ja olen saledam 😀 Niiet pooldan seda versiooni, aga no ega see õhtune söömine ka muidugi head ei tee 😀

 • Avatar
  Vasta S. 17. aprill 2018 at 21:22

  Mis puutub sellesse teemasse, et kes väga tahab rasestuda, sellel see ei õnnestu. kes aga ei taha, sellel õnnestub ilma igasuguse vaevata.

  Üks neiu on mitu aastat üritanud rasestuda, eelmine aasta tal see õnnestus, suht alguses kohe katkes. Eelmise aasta lõpus vist(?) jäi uuesti ja täna kui loode oli ajaliselt pmst poole peal, ta sündis surnuna 🙁

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 21:25

   Oh tead, selliseid jubedaid asju juhtub kahjuks päris tihti ja keegi ei tea, miks. Mõnikord hiljem selgitatakse põhjus välja, aga sellegipoolest on see õudne ja kui see vähegi oleks minu võimuses, ei tahaks ma, et ükski naine ja ema seda läbi elama peaks 🙁

  • Avatar
   Vasta Kellukas 20. aprill 2018 at 17:25

   jah,vaene Kaie..tunnen talle südamest kaasa!
   ta ju nii ootas ja lootis..

 • Avatar
  Vasta Kiiz 17. aprill 2018 at 20:39

  Minul aitab kõige paremini kaalu languse vastu uni 😀 – arvan et sul võib ka selles asi olla. Kui nüüd 9 ajal magama lähed, varasema poole öö asemel. Seni kuni mul lapsed öösel rahulikult ei maga – ei lange ka mul kaal. Suurem tüdruk hakkas öösiti magama alles 4a vanuselt 😀 – ja imekombel sulasid kohe siis viimasedki ülekilod 😀 Väikeplika alles 2,2…. nii ja samasgune, loodan et tema ei kavatse 4 aastani üleval öösiti passida.

 • Avatar
  Vasta Kristi 17. aprill 2018 at 20:33

  Raseduse alguses enamasti kaal langebki vähem v rohkem. Kehal on ju rohkem tööd teha selle uue inimese moodustamisega ja sinna neid kaloreid ikka kulub ja kuna tihti alguses iivelduse tõttu ka vähem süüakse, siis nii ta läheb. Ma arvasin ka esimese lapsega, et oo, need head geenid lõpuks lõid välja ja nautisin oma saledat olemist.. kuni umbes neljanda kuuni 😀 (ok, alates teisest kuust segas seda nautimist iiveldus aga ikkagi)

 • Avatar
  Vasta Laura 17. aprill 2018 at 20:31

  kusjuures nii on. mina tegin ka trenni ja omastarust jälgisin toitumist ja kaal ei langenud. AGA. ma tean mis oli põhjus- see, et see põdemine tekitas mul neid isusid kus ma sõin kõike mis ette jäi (kinda like binge eating), aga ei teadvustanud endale mida see kehaga teeb. samal ajal kartsin pastat ja riisi ja kalorirohkeid toite… tundub vastuoluline, aga see tegelt üsna laiaulatuslik probleem mida algul ei teadvustanudki. Hetkel ma ei tea kas olen alla võtnud, aga tunnen end oma kehas paremini kui kunagi varem. trenni teen ainult seda mis tõesti endale meeldib, mitte ei kanguta vastutahtmist jõusaalis 2h kangi jne. Ja söömine pole enam kinnisidee. peika on kokk ja armastab pastasid ja mina ka.. ja võikusid 😀 aga mitte 10 tk korraga.

 • Avatar
  Vasta Raili 17. aprill 2018 at 20:00

  Ma arvan,et see kaal tõuseb ja langeb inimese elustiilist.Toon endast näite: suvel vabalt 55 ja talvel 69 kg.Kevadest hilis sügiseni rahmeldan tööd teha( füüsiline maatöö)+ lisaks igapäevane rattasõit 6 km,vahel rohkem.Talvel puhkan kodus ja tegelen käsitööga( õmblemine,kudumine) ja kui jõuan loen raamatuid.
  Toitun kõigest- ei vaata kunagi mingeid kaloreid,sest ei leia vajadust.Aga heaks plussiks on mul muidugi geenid- ema ja isa ,mõlemad pikka kasvu ,no kui 170 – 180 cm on pikkus.
  Sulle Mariann jõudu ja jaksu,sest usu sa kaotad oma kaalus kõvasti kui kõige kolmega rahmeldama hakkad.
  Päikest 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadi 17. aprill 2018 at 19:38

  Tegelikult on jah väga hea nipp kui õhtul ei söö. Veel parem, kui peale seitset ei söö. Ok mingit süsivesikuid mitte sisaldavat asja võib. Minul langeb kaal siis kõige paremini. Aga noh, eks õhtul tekibki kõige rohkem tunne, et tahaks midagi head.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 19:39

   Tõsi! Aga kui juba voodis oled, siis ei ole midagi teha, tuleb magada 😀

   • Avatar
    Vasta Mariann 17. aprill 2018 at 20:59

    Ee.. ma saan voodist ka kööki minna ja just läksin ja sõin kooki ? muidu pistan kohukese nahka. Ma ärkan hetkel beebiga öösiti tihti ja ma ei oska näljasena magada? pole imestada, miks need kilod ei lange. Ja kurat, esimese lapsega kadusid kilod nii kiiresti ja nüüd teisega seisab või tuleb juurde, mis värk sellega on ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 21:13

     Mul on köök all ja magamistuba üleval 😀 ja nii kaua kuni ma ootan, et lapsed magama jääks, siis magan juba ise ka ja siis ei saagi enam midagi teha. täna aga pani kardo lapsed magama, seega istun ma üleval 😀

 • Avatar
  Vasta Ragne 17. aprill 2018 at 19:24

  Mis siin imestada, sai ja kommid ongi kõige kahjulikumad kehakaalule ja kui sa neid enam ei suuda süüa, siis muidugi võtad alla.
  Mäletan, et võtsin raseduse alguses ise ka mõned kilod alla ja arvan, et see täitsa normaalne. Aga sa kindlasti tead, et see ei jää nii ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 19:25

   Ma ju räägin, et need on AINUKESED mida ma iiveldusega süüa suudan üldse 😀 Niiet imestame ikka.

 • Avatar
  Vasta Laurabel 17. aprill 2018 at 19:20

  Vastus ongi..rasedus. Ma ise võtsin sama moodi raseduse alguses u 5 kilo alla..ja minagi ei oksendanud räigelt, lihtsalt paha oli olla.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 19:23

   No mul on paha olla mingi.. pool tundi hommikuti 😀 Maksimum.

 • Avatar
  Vasta Maria Sombrero Lopez 17. aprill 2018 at 19:20

  Minul on selle kaaluga nii et langeb sobivalt okeis tempos paremini kui olen end välja maganud. Ja ma saan aru, et sa magad ennast välja nùùd teps paremini kui enne, poole ööni ùleval vahtides ? Laupäeva hommikuti ntks välja puhanuna on mul kõige “ilusam” kaal ?
  Muidugi asi selles ka et ma olen natukene..nonii umbes 80% fitläppar ja sp ka see kaal ilusti langevas toonis ikka. Aga ausalt öeldes kui ikka välja ei puhka ja vett ei joo siis ega see kaal nii ilusti ei lange..
  Mina ei saa aru sellest, et kui sa reaalselt kaalud 5-6kilo rohkem kui mina ss kuidas sa niiii palju ilusam pesus välja näed ? #aitähemaetjaladnagupakudpärandasidmulle

  Lõpetuseks veel see et jeebusjumalaema sa oled kolmanda ringiga rase ja ikka nagu värskelt plikaeast välja sirgunud. Sa näed ikka väga hea välja!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 19:22

   Haha, kas sa üldse oled elus näinud plikaeast välja sirgunud inimest või :D? Aga ma saan aru, et see oli kompliment, nii et ma tänan sind, eks ka mul on paremaid ja halvemaid päevi.

   Selle pesus hea välja nägemisega on see, et igaühel on see MINGI osa, kuhu pekk koguneb. Kui sul jalgadesse, siis vb sulle tundub jah, et sa kehvem välja näed, kuigi arvestades, et sa kaalud 60 kilo, siis mul on raske uskuda, et sa pesus jube sitt välja näeks 😀

   Ps! Fitläppimine tundub NIII keeruline!

   • Avatar
    Vasta Maria Sombrero Lopez 17. aprill 2018 at 21:47

    See oli kompliment jah ? Ju siis pildile jäi see parem päev ?
    Ma olen endamisi mõelnud, et pikk sa oled muidu? Ma koguaeg vaatan sa nii ilus peenike ja nùùd läraki..raskem ??
    Selle fitlapi koha pealt ma olen kusagilt sul lugenud jah, et keeruliseks pead. Minu meelest kõige lihtsam asi ever..eriti minusugusele, kes ei armasta kokata köögis ja ise mingeid asju välja nikerdada ?
    Asi võib olla selles, et sul tundub see keeruline, et kas lapsed söövad ja mees sööb jne.. Asi selles, et ma lapsele olen pm kogu tema 8a jooksul pidanud eraldi süüa tegema sest noh..ausalt…ta lihtsalt ongi mu isiklik Mr.Monk kodus..ise harjunud, teistele veider ? Lihtsamaks teeb asja mu jaoks see et mees on ka fitläppar ja mingil põhjusel hakkas ka Orgutajaks..?Seega kui ta juhtub süüa tegema siis on ka kindel, et tuleb miskit head ja kasulikku..sest mõlematel(fitlap/orgu) omad head ja vead ? Tähtis on see et saime mehega kaalud jonksu ja nùùd säilitame nö ning ei oskagi enam ilma kavata sùùa teha ? isegi makaornid hakklihaga kaalume ära ? automaatselt lihtsalt?
    Jeebus nùùd tuli teemast välja fitläpist korralik essee ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 22:06

     Haha! Ma olen 168 cm pikk, ehk siis harju keskmine 😀 Aga me siin Kardoga mõtlesime küll Orgutada 😀

     • Avatar
      Maria Sombrero Lopez 17. aprill 2018 at 22:11

      Haah sellepärast ma olengi jäme, et 2cm lühem olen ??

     • Mallukas
      Mallukas 17. aprill 2018 at 22:28

      Jah, ma arvan, et see on ILMSELGE :D:D

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 17. aprill 2018 at 19:15

  Kusjuures arvan täpselt sama.
  Kaalusin peale sünnitust 80 kilo ja ei läinud alla! Ma koguaeg põdesin ja kaalusin ja stressasin enda kaalu pärast.
  Kuskil 6 kuud põdesin aga kaal ei alanenud. Proovisin toituda tervislikult, trenni teha jne.
  Lõpuks lõin käega ja ei piiranud ennast.
  Ma ei ole nüüd 3 kuud stressanud.
  Ja kaalu on langenud 8kg!! Täiesti niisama. 😀
  Olen väga motiveeritud ka edaspidi mitte stressama. ? Ehk kaob veel nii mônigi kilo..?

 • Avatar
  Vasta kaadriii 17. aprill 2018 at 19:11

  Äkki see, et magad piisavalt kui sa kell 9 voodisse lähed ? 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 19:17

   hmm.. seda ma olen küll tegelikult kuulnud, et magamine aitab kaalu langetada 😀

 • Avatar
  Vasta Heleri 17. aprill 2018 at 19:11

  See spa kaal kindlasti valetas ?

 • Avatar
  Vasta Ann 17. aprill 2018 at 19:09

  Hei! 🙂 Pähkleid söö päevas ainult 10g. Üliülo kaloririkkad. 100g üle 500-700kcal olenevalt pähklisordist. Nagu šokolaaditahvel pmts 😀 väikses koguses kasulik-tervislikud rasvad 🙂

 • Avatar
  Vasta aka 17. aprill 2018 at 19:04

  ? sa muidugi leidsid oma pildi kõrvale kõige võrdväärsema pildi ?
  Sel tšikil on raudselt paar last, töö ja suur majapidamine ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 19:05

   teised olid liiga porno 😀

 • Avatar
  Vasta Ansa 17. aprill 2018 at 19:00

  Ma just tahtsin kommenteerida, et minumeelest sul Lentsi oodates oli ka mingi trennituhin peal või miski ja siis võtsid hoolega alla. Järelikult su edu saladus on rasedaks jäämine.. aga noh lõpptulemus on ikka suur 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 19:04

   Jaa, oli küll nii, et võtsin Lendet oodates ka alla mingi maikuuni vist, siis hakkas juba ikka juurde ka tulema.