Beebiootus Rasedus

südamerabandus ultrahelis ja kaalujuttu

7. mai 2018

Täna oli mul siis KV uuring ja nagu ma ennegi ütlesin, läksin ma sinna vaid mõttega, et noh, saab vähemalt mingi pildigi lapsest ja väga tore mälestus. Et midagi valesti oleks, et kartnud ma üldse. Haiglauksel meenus mulle, et ma ei võtnud kaasa ei ühtegi saatekirja, mis mulle anti, ega ka mitte rasedakaarti, aga õnneks sain ka ilma hakkama. Saadeti esialgu ühte kabinetti kaaluma ja paarile küsimusele vastama. Vererõhku mõõdeti ka.

Eelmisel arstivisiidil kaalusin ma 66.6 kilo (väga deemonlik) ja see oli toona varahommikul ja ilma söömata, seega eeldasin, et küllap nüüd on juba ju kuu aega möödas kah, et ega see number väiksemaks olla ei saa. Aga vot kae nalja, sai ja läks kah. Kaalunumber näitas pärastlõunal ja mega täis kõhuga 65.5 kilo, nii et kohe päris hea meel oli arstile lipata.

Minul oli arstiks määratud K. Ridnõi, kelle kohta ma ainult kiidusõnu kuulnud olen, seega olin ma kabineti ukse taga päris põnevil. Kardo oli ka minuga, aga ta ei teadnud Ridnõist ja tema heaks arstiks olemisest midagi, nii et ta oli niisama kaasas, et ka last näha saaks.

Läksime siis sisse ja arst ütleb mega tõsiselt, et ma näen, et te olete Panorama testi teinud ja istuge siis maha ja arutame nende tulemuste üle. Ma ütlesin, et minu test ütles kõige kohta “LOW RISK”, et ma ei tea, mida meil siin rääkida on üldse. Ta avas minu nime ja ütles, et näete, vaadake, siin on ju kirjas, et teil on Turneri sündroomile lausa väga kõrge risk, kas te siis ei teadnud seda?

Sain 87456387456347567345674564756 südamerabandust.

Misasja? Misasi on Turneri sündroom? Kuidas ma seda testist välja ei lugenud? Üks koht vist oli seal küll, millest ma aru ei saanud, kas see oligi siis see punkt, kus see kirjas oli? Mida see sündroom tähendab? Issand, see ongi nüüd see tulemus, et ma rääkisin, et ma ei põe üldse seekord ja raudselt kõik on korras. Sõnusin ise ära! Nüüd ma saan Turneri sündroomiga lapse! MISASI see Turneri sündroom on?! 

Kõik need mõtted pluss miljon veel käisid mu peast sekundite jooksul läbi. Kargasin lausa oma toolilt püsti, et tema ekraanile näha, kus tõesti seisis trükitähtedega KÕRGE RISK.

Õnneks rahustas arst mind kohe maha ja ütles, et kui ma ise ei näinud oma testil midagi, siis äkki on tegemist lihtsalt sisestamisel mingi inimliku veaga ja ta kohe vaatab orginaali üle ja veendub selles ise ka. Hakkab tema siis kuskile sisse logima ja no MUIDUGI ei avanenud leht, parool ei töötanud ja minule tundus, et iga sekund on tund aega pikk. Lõpuks avanes siis inglisekeelne orginaal ja jumal tänatud, minu test oli ikkagi kõik väga madalate riskitunnustega. Lihtsalt kõik need välistestid tuleb emakeelde ümber tõlkida ja arvutisse käsitsi sisestada, seal oligi keegi kuskil näpuka teinud. Inimlik viga ja ikka juhtub, aga ma ütlen ausalt, et mul vajus süda ikka saapasäärde, kuigi see aeg oli vaid maksimaalselt kaks minutit, kui ma arvasin, et midagi viga võib olla.

See paneb praegu ikka korralikult mõtlema, et see hetkeks halvav õud ja paanika ja hirm, mis mul oli. Et sa mõtled peas, et siin peab ju mingi viga olema, et see ei saa nii olla. Et see tõesti OLIGI viga ja see ei olegi nii. Milline õnn! Ausalt, milline õnn! Kui palju on vanemaid, kes saavad ka selliseid kohutavaid uudiseid ja keegi ei ütle neile, et see on viga. Et tegelikult on kõik korras. Uuh, ma ei taha mõeldagi…

Peale südarit läks Oscar test aga väga hästi. Dr. Ridnõi oligi täpselt nii põhjalik, sõbralik ja tore, nagu ma lugenud olen. Seletas kõik nii ilusti ära, et mida ta vaatab ja mida ta mõõdab ja nägi seal isegi vaeva, et saaks ikka meile mõlemat kätt ja jalga näidata. Nimelt vedeles preili kõhus TÄPSELT samas asendis, mis mina seal laual: üks käsi kukla taga lebotades. Kardo ka naeris, et me kõik magame nii (mina ja tüdrukud), et kuidas see kolmaski siis erineda saaks.

Kõik oli lapsega ideaalses korras ja pärast arvutas doktor kõik numbrid kokku, et välistada veelkord mingisuguseid anomaaliaid, ning selgus, et tõenäosus saada haiget last on isegi veel väiksem, kui Panorama arvutas. Lisaks tegi ta kindlaks, et mul on ÜLI väike tõenäosus saada preeklampsiat ja kinnitas visiidi lõpuks, et beebi on oma tervise ja kasvu ja arengu poolest “nagu õpikust” ja mina olen eeskujulik rase, kellel korras kõik analüüsid ja kaal jne.

Küll aga märkas arst ultraheli tehes mu kõhul neid tillukesi opiarme ja uuris, et mida ma teha lasin. Rääkisin talle ära, et lasin rasvaimu teha, aga see oli nii varajases raseduse etapis, et mina tol ajal sellest veel ei teadnud (umbes 3 nädalat vist). Esiteks ütles ta, et ärgu ma opi pärast muretsegu, et see nii vara lapsele kindlasti midagi ei teinud, teiseks kiitis ta, et mul on ikka väga hea tulemus, et ta on neid enne ka näinud, aga et mul näeb ikka väga kena see kõht välja, kolmandaks pani aga südamele, et kui ma oma tulemust sälitada tahan, et ma kindlasti võimalikult vähe süsivesikuid sööks ja magusaid jooke jooks. Et raseduse ajal tekivad lisa rasvarakud naisele nagunii ja enamasti just kõhule. Kuna aga minul on kõhult rakud eemaldatud, siis sinna nad üldiselt enam ei tule ja nõnda võib keha valida uue koha, no näiteks käsivarred või loti või miskit. Seega soovitas ta ettevaatlik olla ja mitte langeda selle lõksu, et “ma olen ju rase, ma võin”.

Tõsi ta on, et sellist mõtet on mulle pähe tulnud ja olen minagi siin saiakest vitsutanud, kui isu olnud on. Isegi paar purki cocat oli mul kapis nendeks päevadeks, kui hommikul nii paha olla on, et midagi tahaks, aga midagi ei taha. Aga ei! Arstil on õigus ja ma tõesti olen oma tulemusega enam kui rahul, mida on tõesti lamp rikkuda mingisuguste suvaliste asjadega, mis isutavad. Õnneks ma ei ole tegelikult seda teed veel läinud ka, enamasti toitun ikka normaalsest kraamist.

5 märts. 70 kilo ja kaunis pekk.

7. mai. 65, 5 kilo ja tunduvalt vähem pekki. Üks väike kühm on ka, aga see ei ole pekk 😀 Või noh, kui siis ainult õige väheke.

Ühesõnaga sellised lood siis tänasesse päeva. Südamerabandused ja kõhupildid. Aga õhtusöögiks söön ma täna Järve keskuse eest ostetud mega magusaid herneid, maasikaid ja värskelt soolatud kurke. Mine. Pekki. Kui. Hea!

 

Loe ka neid postitusi!

33 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mammu 21. mai 2018 at 15:44

  Lugesin teise lapse sünnilugu ja pani muigama see lõigu lõpp “Ei iial enam!” 😀

  Aga vahva on lugeda kuna ootan praegu oktoobribeebit 🙂

  “Seega, kokkuvõttes oskan ma öelda, et kui eelmine kord suutsin ma sünnituse kohta vaid öelda, et appi kui jube ja valus ja õudne, siis tegelikult jube ja õudne see ei ole, ainult valusavõitu teine. Aga no muud moodi kahjuks neid väikseid nubinaid endast välja ei saa. Kõigile rasedatele minu poolt soovituseks ainult see, et olge megaaaaa lõdva, isegi kui see tundub ülivalus ja raske, siis seda kiiremini see valmis saab kah! Ja muidugi minu poolt jaksu kõigile nii rasedaks olemise kui sünnitamisega, aga no no offence, aga olgu taevaisa armuline, et see enam mina ei ole! Jess! Mul on tehtud! Wohhoo! HALLELUUJA! Ei iial enam! :D”

 • Avatar
  Vasta Marilyn 8. mai 2018 at 22:10

  Kusjuures hakkasin just too päev b korpusest välja tulema kui vastu tulite kardoga . Ja sinu suust tuli ouu shit ma jätsin ju kõik rasedakaardi ja kõik maha 😀 sry ma korralikult muigasin :D:D

 • Avatar
  Vasta K. 8. mai 2018 at 15:32

  Mul tädi mitu korda rasvaimus käinud.
  Kuna ta paras söödik, siis see pekk on talle igale poole tagasi tulnud kust teda võetud on.
  Aga nagu öeldud, tõesti sööb palju ja põhiliselt öösiti.

 • Avatar
  Vasta Lisbet 8. mai 2018 at 08:12

  Hahaa,sõbralik ja tore?! 😀 lihtsalt juhtus hea päev sulle,mina puutusin temaga kolm korda kokku ja kahel korral sain sõimata pm…. 😀 ühel korral oli siis heas tujus 😛

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. mai 2018 at 08:26

   Misasja? No kui sa googeldad teda, siis kõik kirjutavad et mega tore noormees. Ma kuulsin ukse tagant kuidas ta eelmise patsendiga ka täpselt samamoodi hästi sõbralikult seletas seal midagi, et näed, see on siin ja see on väga ilus jne.

   • Avatar
    Vasta Lisbet 8. mai 2018 at 10:31

    Järelikult oligi tal heatujupäev lihtsalt 🙂
    Konkreetseltbsain kv uuringus sõimata,et mul on mngid ilged riskid ja minu tunded ei loe midagi,mees ehmus ka mul ära 😀
    Südameuuringul oli arst nagu äravahetatud,sõbralik,tegi nalja jne.
    Teine kord sain siis jälle sõimata,kui puutusin temags kokku sünnituseelses osakonnas,kui selgus,et ma oleks oidanud ktgs kolm korda nädalss käima,aga kui ma ktg tegija ütles,et käigu ma enne arstil ära…. Ühesõnaga tema enda personal eksis ja mina sain sõimata,et mis mõttes ma lapse eluga riskin,!!!!
    Krt nagu mingi kooliplika…. Kuigi ms temaga vist ühevanune,!!!

  • Avatar
   Vasta k 11. mai 2018 at 09:06

   Kui ma ämmakal käisin ja uh aega pandi siis ma küsisin kas valida ka saab ja soovisin siis ükskõik keda v.a Ridnõi’d kuna mul väga halvad kogemused temaga kui mu esimene rasedus katkes. Väga südametult käitus ja elusees ei taha enam tema juurde, kiidetagu teda palju tahes

 • Avatar
  Vasta Rhh 8. mai 2018 at 06:41

  Ma armastan selliseid näpukaid!!! Kui palju rohkem oskad paljusid asju pärast sellist shokki hinnata. Ise olen saanud enda vereproovis ehmatuse. Nimelt oli veresette näitaja 80, mis tähendaks et oled juba pool surnud, vähki täis, vms veremürgitus. Norm nait on 10 vist. Ja oligi apsakas!! Oli 0 taha pandud lihtsalt. Aga see oli ikka jube paanika minu jaoks…

 • Avatar
  Vasta KT 8. mai 2018 at 00:52

  Pealkirja lugedes oli esimene mõte, et kaksikud tulemas!

 • Avatar
  Vasta gaso 7. mai 2018 at 22:45

  Ridnõi on parim arst maailmas, või vähemal ITK-s. Mulle öeldi emos (pisut määris ja läksin kontrolli) 11n et on olnud abort (tahtsid tableti ka anda,aga kui ütlesin et kolme päeva pärast UH aeg siis ei antud õnneks). Kolm päeva hiljem UH arstil näitas ilusti 11+3 ja süda tuksus ilusti… need kolm päeva olin nagu zombi ja kui UH arst ütles et kõik korras nutsin õnneat nagu segane seal kabinetis… nüüd aktiivne ja terve neljane kodus. 😉

 • Avatar
  Vasta Piret 7. mai 2018 at 22:12

  Minu ema käis kilpnäärme proove andmas ja teatati, et tal kilpnäärme kasvaja. Kirjutati rohud esialgu jms. Ema oli endast väljas sest alles seljatas emakavähi ja jättis rohud ostmata. Läks siis uuesti arstile ja siis teatati et proovid läksid segi… Ema oli ülipilves ja lausa lendles trepist alla rõõmust.
  Kahjuks keegi sai ka halva uudise osaliseks ?

 • Avatar
  Vasta Katrin 7. mai 2018 at 21:48

  Õnnesoovid raseduse puhul ☺ Minu rasedus kulges kenasti kuigi kord ultrahelis arst teatas et loode on väiksem kui peaks. See möödus järgmiseks visiidiks. Kuid peale sünnitust kui arstid tegid korralist ülevaatust pisikesele … tuli välja mitu probleemi. Kõigepealt oli veri nii paks et nad ei saanud proovi võtta ja teiseks kahin südames. Järgmisel päeval saime diagnoosiks raske südamerike. Ohh seda pisarate merd… Igatahes ei taha hirmutada ega midagi vaid loodan siiralt et tuleb üks terve ja ponks laps ?

 • Avatar
  Vasta veronika 7. mai 2018 at 20:29

  Ma sain eemisel suvel telefoniteel arstilt “diagnoosi”, et rasedus on katkenud. Oli ka väga varajane alles. Nutsin siis nädal aega patja ja sisetunne oli, et peaks rasedustesti tegema. Oli ikka positiivne. Ja nüüd on mul 3 kuune beebi kodus 🙂

  • Avatar
   Vasta Piux 8. mai 2018 at 18:06

   Kui rasedus on peetunud, siis test näitab ikka positiivset, sest keha on veel rasedushornooni ehk hcg-d täis.
   Rasedustest ei ole küll mingi indikaator näitamaks, kas lapsega on kõik korras või mitte.

 • Avatar
  Vasta Mann 7. mai 2018 at 19:59

  Jep, mingi näpuvea pärast öeldi mulle, et mu rasedus on peetunud ? well, tegelikult ei olnud ja see pool tundi paanikat ja nuttu oli kohutav. Ausaltöeldes usaldus arstide vastu kadus veelgi.. jaa jaa ma saan aru, et kõik on inimesed jne ja ikka juhtub aga no.. raseduse ajal igasugune lisastress ja paanika ei tee ju head!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 20:03

   Noh, tegelikult tuleb aru saada, et arstidel on ju nii suur vastutus ja koormus jne, et pole ime, et ka neil mõnikord vigu juhtub. Me kõik teeme vigu, lihtsalt enamike meie vigade puhul ei ole nii hirmutavaid tagajärgi. Kui meil keegi tööl faktivea tegi, siis pandi uude numbrisse vabanduse või paranduse ja asi ants (isegi seda polnud enamasti vaja väikeste vigade puhul). Samas arstide vigadega ongi nii, et tekitavad südareid.

   Muidugi ma kujutan ette, et sul oli MEGA jube, aga no, vähemalt se polnud tõsi! Seegi ju hea! 🙂

   • Avatar
    Vasta Olga 7. mai 2018 at 20:30

    mina pidin teise lapsega NÄDAL AEGA paanitsema kuna erakas oli naistearstil kliki aegne uhmasin ja see näitas et mul laps ka peetunud ja ei arene edasi. Nädalapärast tehti korraliku masinaga uh ja kõik oli tipp-topp nagu pidi

    • Avatar
     Vasta Mari-Liis 15. mai 2018 at 22:43

     Mina aga pidin kolm päeva südamerabanduses olema, sest arst eksis ja ütles, et mul on emakaväline rasedus. Ehk et mitte ainult paanika kaotatud beebi pärast, vaid ka tõsine hirm enda elu pärast. Kolme päeva pärast selgus, et beebi oli lihtsalt palju hiljem eostunud ning see kogum, mida vägagi tuntud ja kiidetud arst mu munajuhas nägi, oli kollaskeha, mis peabki seal nii varajases raseduse järgus olema. Ausalt öeldes siiamaani on raske seda unustada, kuigi laps on juba käes (saab 6-nädalaseks ülehomme:))

 • Avatar
  Vasta Kaie 7. mai 2018 at 19:53

  Käisin ka täna KV uuringul Ridnõi juures. Muidu oli kõik hästi, aga preeklampsia risk 2,5% vms, mis on tavapärasest 3x kõrgem, nagu ta väitis. Mitte et see sind huvitama peaks aga mõtlesin, et ütlen ikka. Mul hea meel sinu üle, et kõik ikka hästi on! Head ootust! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 19:58

   Väga hea, et ütlesid, ma hakkasin ka mõtlema, et kas ta ikka ütles preeklampsia või ma mäletasin valesti. Seda mulle eelmiste rasedustega öeldud pole, aga kas sul essa laps?

 • Avatar
  Vasta Pille-Riin 7. mai 2018 at 19:21

  Nägin teid kui Naistenõuandlasse Kardoga läksite. Nii rõõmsalt nagu armunud teismelised ja siis olin mina, suure kõhu ja elevandipoja jalgadega lõppu ootamas ? Õnneks see kerkimis aeg hakkab läbi varsti saama aga vahva ikka vaadata neid, kellel alles 12.nädal ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 19:26

   Kardo ajas terve aja nii lolli juttu 😀 Tal on uus komme kutsuda mind Nelgi jumalannaks ja see ajab nii naerma 😀

 • Avatar
  Vasta KätaR 7. mai 2018 at 19:18

  Räägi palun kui oskad, kuidas arst oskas preeklampsia ohtu peaaegu välistada, milliste näitajate abil? Kas mingid testid vms? Väga huvitab kuna see tekkis mul viimase rasedusega jumala lambist.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 19:24

   Ma ausalt ei tea, mida ta seal vaatas või mõõtis, aga ta ütles, et see üldse koduvsünnitajatel väga harva tekib.

   • Avatar
    Vasta KätaR 7. mai 2018 at 20:37

    Vot ja mul kui korduvsünnitajal just tekkiski ja nii räigelt, et nägemisega olid probleemid :(. Lõppes kõik erakorralise keisrilõikega enne tähtaega.

  • Avatar
   Vasta Ma 7. mai 2018 at 20:08

   Oscar test=vereanalyysid+uh. Arvutiprogramm arvutab.

   • Avatar
    Vasta trints 9. mai 2018 at 11:12

    Ma olen aru saanud, et riiklikus oscar testil seda välja ei võeta. Me peame Šoisi juurde minema, et see kindlaks määrata, kui suur on risk.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 9. mai 2018 at 13:02

     Täitsa riiklikus oscari testis võetakse välja, kõikidel 🙂

 • Avatar
  Vasta Ripli 7. mai 2018 at 19:10

  Päris hea, kui kahe päevaga saab 5 kilo alla 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 19:18

   sry, nagu postis kirjas, näpukaid ikka juhtub! 😀

 • Avatar
  Vasta Ragne 7. mai 2018 at 19:08

  Kas võib olla, et sul on väike apsakas kuupäevadesse tekkinud? 5. Märts 70kg ja kaks päeva hiljem 65…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 19:17

   oih, mai muidugi peaks teise pildi all olema 😀

 • Avatar
  Vasta Nimi 7. mai 2018 at 19:07

  See Sinu Meravita reklaam ehmatab iga kord kui postituse lõppu jõuan, tuleb sealt nurgast nii äkki ja alati tundub, et vajutasin kuhugi valesti.