LAPSED Rasedus

kolm rasedussümptomit

23. juuni 2018

Õudne, mind on tabanud ebameeldivate rasedussümptomite laine. Esiteks kõrvetised. Õnneks ma mäletan, et need võivad miljon korda hullemad ka olla, eriti just raseduse lõpus on nad mul eriti hullult välja löönud. Ma mäletan, et eelnevate rasedustega läks mul kõrvetistest lausa süda pahaks ja tekkis selline tunne, et hakkan kohe hapet roopma. Sedapuhku veel asi nii hull ei ole, aga no et nad üldse mu ellu tagasi hiilivad on ebameeldiv, sest mul elus muul ajal pole neid kunagi, ainult last oodates.

Õnneks on olemas Rennied ja kuuldavasti mingi veel tõhusam rohi ka, seega sellega võib täitsa elada, aga üks KOHUTAV raseduse sümptom on õudusunenäod. Kuuldavasti pole see ainult mul nii, aga no see on lihtsalt nii jube. Näiteks täna öösel nägin ma unes, et ma läksin sünnitama ja olin kuskil võhivõõras haiglas, kus minu juurde palatisse ei tulnud mitte kedagi. Valud ei olnud ka nii hullud, nõnda ma seal omaette hingasin ja valutasin, kui äkki konkreetselt midagi välja kukkus. See oli umbes peopesa suurune punane ja kõva… laps? Siis astus tuppa arst, vaatas seda ja ütles, et oi oi, sul oli seal vist üks surnud kaksik sees, kes umbes poole peal ära surnud oli, aga teda me polnudki enne märganud, et nüüd sünnitegevus lükkas ta välja.

Ma konkreetselt värisesin kuskil toanurgas, kui äkki tundsin, et nüüd tuleb suur valuhoog ja press ja jälle pidin ma ise vastu võtma hästi kõhna ja kleenukese beebi, kes otseloomulikult JÄLLE oli surnud. Miskipärast oli seal minu ämmakas Triin, kes ütles, et ta on mu blogist lugenud, et ega ma seda last vist väga ei tahtnud ja ilmselgelt juhtuvadki kõik asjad põhjusega, et mis ma ikka nutan, kui kõik läkski täpselt nii, nagu mina tahtsin. Seejärel saatis ta mind apteeki lapsele kirstu ostma (?).

Mu telefon helises kogu aeg ja kõik tahtsid teada, kas ma sain juba lapse kätte, aga mina tahtsin lihtsalt maa alla vajuda ja ei tahtnud seda beebit sinna karpi panna. Ma istusin seal võõras haiglavoodis, hoidsin seda beebit ja tundsin füüsilisiselt, et ma hakkan kohe oksele. Kui ma ärkasin, siis ma saingi aru, et mul on esiteks rämedad kõrvetised ja Marta togis mind seestpoolt nagu segane, et ikka märku anda, et see oli lihtsalt üks rämee-eeee-ee uni! Lisaks olin ma ümbritsetud oma kaisus olevatest lastest, mis oleks olnud natukene armsam, kui üks neist poleks nii hullult alla teinud, et suutis isegi MINU püksid pissiseks teha.

Aga olegem ausad, ma oleks isegi pigem pealaest jalatallani sitasena ärganud, kui selles jubedas unenäos sekunditki kauem olnud.

Ma praegu googeldasin, et mis põhjusel üldse rasedad sääraseid unenägusid näevad ja põhjendus on tegelikult üsna loogiline. Esiteks hormoonid. Need panevadki rasedaid nägema unenägusid vanemaks olemisest ja beebidest ja lastest, eriti just selliseid jubedaid stsenaariume. Ala laps on kadunud, viga saanud, haige vms. Teiseks põhjuseks on see, et rasedad naised ärkavad öö jooksul unetsükli muutuste tõttu rohkem, mistõttu mäletavad ka unenägusid detailsemalt, kui need, kes terve öö rahus põõnavad.

Tjah, kolmas sümptom siis ka – tõesti on unetsükkel tohutult muutunud. Ma ärkan mõnikord suvaliselt kell neli ja ei suuda enam magama jääda. Mõnikord tuleb jälle uni kell 20.00. Sellised suvalised unehäired, mis jällegi on alati lõppenud sellega, et ma saan lapse. Mari oodates ma arvasin, et rasedad naised ärkavad nii vara, et keha harjuks ära röökiva tite kõrvalt mitte magama. Kaks last olen ma juba seda “röökivat titte” oodanud, nüüd enam ei oota ja eeldan naiivselt, et nad kõik sellised kukununnud on. Kammoon, kui ta nimi on Martakene, siis ta ei saa ju suur kisakõri olla? Mari – vot see oleks nime poolest kisakõri olla võinud. Öeldakse ju Mari-kisakõri 😀 Nagu mulle öeldi Mariann, kohvikann, sind ma pepust näpistan (?).

Aga jah, igaks juhuks, et oleks nüüd öeldud, siis ma ikka VÄGA tahan Martat saada, juhuks kui kellelgi veel see osa segaseks jäänud on. Tõsi, ma otseselt ei PLANEERINUD teda saada, aga no mis sa ära teed, kui me nii imeline perekond oleme, et need lapsed parvekaupa siia pressivad 😀

Rääkides veel lasteparvedest, siis peale Martat ma sooviks oma parve liikmete arvu stabiliseerida, mistõttu tundub eriti normaalne variant, et Kardo laseks endal väiksed naks-naksud teha. On kellegi mees seda teinud? Kas nad istuvad pärast looteasendis dušši all ja tunnevad ennast ebamehelikuna :D?

Sellised lood siis nädalavahetuse alguseks teile. Ma lähen nüüd bikiine ostma, sest juba homme hommikul ootab meid päikseline Santorini, mille suhtes on mul nii kahetised tunded, sest üks osa minust nutab, et issand, mu lapseeeeeeeeed, ma igatsen neid juba nüüüüüüd. Ja teine osa minust karjub, et jeeeeee, PUHKUUUUUUS! PÄRIS puhkuuus!

Saab põnev olema, saab põnev olema.

12 päevane Mari-“kisakõri” 😀

Loe ka neid postitusi!

72 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Annika 30. juuni 2018 at 20:31

  Rennie mul ei aidanud, lasin ikka lehtede kaupa seda viimane kord (mul 3 last). Ämmakas kirjutas mingid muud tbl, 1 päevas ja asi unustatud. Uuri, ei pea kannatama!

 • Avatar
  Vasta Liisu 27. juuni 2018 at 16:46

  Hei,minul küsimus. Rääkisid vist et algul olid sul alakõhuvalud ka? Kaua sul see kestis ja milline see valu oli?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. juuni 2018 at 17:05

   Kle tänagi oli 😀

 • Avatar
  Vasta Anonüümne meelega 26. juuni 2018 at 04:34

  Vasektoomia on väga normaalne valik uute laste vältimiseks, minu vanamees lasi selle teha, kui oli 45. Meile mõlemale oli absoluutselt selge, et rohkem tittesid me ei taha ja rasestumisvastased tabletid võtsid mult seksiisu ning ajasid paksemaks, nii et töötas pigem spiodini põhimõttel.

  Pärast vasektoomia tegemist võttis paranemine küll kaks nädalat ja lõikuse koht oli tundlik veel paar kuud peale seda, st teatud ekstreemsusi tuli esialgu vältida (ei hakka kirjeldama!) aga muidu paranes sekselu tohutult, polnud ju enam millegi pärast vaja pabistada.

 • Avatar
  Vasta Kadri 25. juuni 2018 at 12:47

  Minu pisem on juba mõned kuud üle aasta, aga siiamaani mäletan neid rasedusaegseid õudukaid (nt et sünnitasin mingeid ebardeid, loomi vms), praegugi tulevad külmavärinad peale kui mõtlen. Mis seal ikka, õnneks need unenäod on mööduv nähtus. 🙂

 • Avatar
  Vasta Katre 24. juuni 2018 at 13:51

  Mu beebs on 1.3 a ja ma ei tea siiani, mis on normaalne unetsükkel… nii sama mainin :D.
  Et ses mõttes ta ei nuta ega midagi, aga siiani ärkab öö jooksul mingi keskmiselt 3-4 korda. Niisama ärkab ja tahab pai, kaissu, rinda jne.. Kui seda mitte võimaldada, siis hakkab karjuma ka. Vat nii :D.

 • Avatar
  Vasta J. M. 24. juuni 2018 at 01:16

  Iga kord, kui kolmandast lapsest kirjutad, meenub mulle see postitus: https://mallukas.com/2017/10/23/kolmas-laps-2/
  Keegi võttis su kutset kuulda ja otsustas Mari ja Lendega kampa lüüa 🙂

 • Avatar
  Vasta A 23. juuni 2018 at 23:33

  Õhh, need rasedusaegsed uned >_<
  Ma olen oma mõlema raseduse ajal näinud unes mõrvasid, roimasid, mädanevaid laipu, seda, kuidas tuleb ukerdada läbi mingi laiba-soolika sodi, surnud beebisid, seda, kuidas suurem laps vanni ära upub.. Milline osa naise kehast raseduse ajal neid asju seal peas küll genereerib? :/ For fucks sake!

 • Avatar
  Vasta L 23. juuni 2018 at 15:57

  Kōrvetiste vastu aitab ülihästi 4soola lahus. Saab seda järve keskuse eliksiirist. See on muude asjade puhul ka väga väga hea

  • Avatar
   Vasta Kadri 24. juuni 2018 at 13:39

   tekkis huvi, et mille muu puhul ta veel aitab? mul kõrvetisi küll pole (ptui-ptui-ptui), aga aeg-ajalt on ikka seedimisega probleeme ja kas puhitused, gaasid või krooksud maos ..

 • Avatar
  Vasta Mannakas 23. juuni 2018 at 15:41

  Mulle tundub, et siin kommenteerijad on Kardo pärast nii mures, nagu sooviks ise temalt lapsi.
  Usun, et see ikka teie enda asi, kes mida maha kaksab või naksab 😉
  Ja olen 99% kindel, et kümne aasta pärast on see naksamine taastatav, kui suur titeisu peale tuleb( on see juba praegu taastatav).

  • Avatar
   Vasta Anonüümne meelega 26. juuni 2018 at 04:36

   Isegi kui naksamine ei ole taastatav, jääb alati võimalus nt mehe munanditest süstlaga spermat võtta. Palju lihtsam ja odavam, kui naise viljakusega vaeva näha.

 • Avatar
  Vasta Vasektoomia 23. juuni 2018 at 14:54

  Youtube’s on kaks 40-aastast meest – parimat sõpra -, kes juba üle kümne aasta oma kanalit pidanud ja käisid üheskoos ka vasektoomiat tegemas ja vlogisid seda – mitte küll nüüd privaatseid kehaosi, aga kuidas see umbes seal on. Soovitan vaadata, tundub üsna valutu värk ja pärast on aind natuke ebamugav. https://www.youtube.com/watch?v=A8f_aHL1ALI

  https://www.youtube.com/watch?v=ytaXWhCpp90&index=5&list=RDA8f_aHL1ALI – nende recovery video

 • Avatar
  Vasta p 23. juuni 2018 at 14:41

  seoses unenägudega, kui ma näen hirmsat und suudan ma silmi öösel avada ja siis uni läheb meelest ja hirm läinud.
  selliseid segaseid unenägusid näen ma tõbisena olles, vastavalt pööramisele voodis, on ka mingid kujundlikud uned, millest aru ei saa. ja kui mul on öösel vetsu häda või varahommik näen ma unes wc otsimisi ja siis mõistan, kuidagi et vetsu peaks kobima.

 • Avatar
  Vasta K. 23. juuni 2018 at 11:39

  Meestele see väike “naks-naks” võib hilisemas elus tuua kaasa eesnäärmevähi. Mul töökaaslase
  Miski pärast sellest kõrvaltoimest palju ei räägita. Mu 45 a töökaaslane, kes “naksutas” 26 a tagasi, eemaldati eelmine aasta põis.
  Hormobaalne tase pole lihtsalt selline nagu peaks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 14:05

   19 aastaselt lasi teha :D?

   • Avatar
    Vasta K. 23. juuni 2018 at 23:30

    Ups. 26a oli kui lasi teha. Naise palvel kuna 7 raseduskuul suri nende poeg kõhtu ära ning naine kartis, et ei suuda seda uuesti üle elada enam.
    Ilmselgelt rohkem lapsi nad ei saanud.

  • Avatar
   Vasta Agnes 23. juuni 2018 at 19:36

   Väga rumal kommentaar, on näha, et sa ei tea asjast midagi. Vasektoomia ei mõjuta meeste hormonaalset taset mitte kuidagi. Kindlasti ei kuulu see kõrvaltoimete hulka. Milleks sellised rumalad legendid?

   • Avatar
    Vasta K. 23. juuni 2018 at 23:31

    Uuri väheke, siis tule mulisema.

   • Avatar
    Vasta Helina 24. juuni 2018 at 08:57

    Ma arvan, kui inimese mõtetega on midagi viga, siis võib ta iga kell endale vähi saada, see ei sõltu ikkagi vasektoomiast. See võis ainult tekitada temas mingi ebamugava emotsiooni, mis hilisemas elus formuleerus pika viha peale vähiks.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne meelega 26. juuni 2018 at 04:41

   Ei too ta midagi.

 • Avatar
  Vasta Emiilie Kivi 23. juuni 2018 at 11:23

  Meie peretuttavatel on aastavanune Marta, kes on väga häälekas (kui miski ei meeldi või tahab midagi, siis teeb kohe kõvemat häält). Seega ei ole Martakesed sugugi malbed ?.
  Mäletan ka “imelist” rasedussümptomit nimega öine ärkmine. Kella 4 aeg ei olnud und ja pidin paari tunni pärast ärkama, et tööle minna.
  Toredat reisi ning õnneks on lapsed kindlates kätes ( kui see vähegi lohutab asjaolu, et oled nendest eemal).

 • Avatar
  Vasta Sille 23. juuni 2018 at 10:59

  Mu tuttav sai hiljaaegu emaks ja ainus asi mis teda raseduse ajal kõrvetiste vastu aitas oli kõrge ph ga vesi (üks neist peaks olema vist devin?), sama asi aitas veel mitut inimest tutvusringkonnas

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 11:03

   aga see devin maitseb nagu apteek 😀

   • Avatar
    Vasta Katriinu 23. juuni 2018 at 15:35

    aga vist paremini nagu kõrvetis 😀

   • Avatar
    Vasta Kadri 24. juuni 2018 at 13:38

    see tundub ainult alguses nii, mulle ka alguses ei meeldinud selle maitse aga kuna see on üks väheseid mineraalveesid, mis on ilma gaasita ja hea ph tasemega seedimise jaoks, siis hakkasin seda jooma arsti soovitusel, nüüdseks olen täiesti ära harjunud sellega, ei tunnegi mingit erilist maitset enam, soovitan osta ühe suure pudeli ja kasvõi iga päev natukene juua ja end harjutada selle maitsega 😉

 • Avatar
  Vasta M 23. juuni 2018 at 10:54

  Eee miks Kardo peab naks naks tegema kui tegelikult Sina rohkem ei soovi;);)
  Naistele tehakse ka naks naks aga ma ei soovita seda.Vaimselt võib see kuidagi raske olla ma arvan et tead et ma ei SAA mitte kunagi.Noor inimene oled ikkagi ja elu on täis üllatusi:)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 11:02

   Kardo ei PEA midagi tegema ja see oli tema enda mõte.

  • Avatar
   Vasta K 23. juuni 2018 at 14:27

   Meestele on see operatsioon palju lihtsam kui naistele, sh ka komplikatsioone on vähem. Samuti inimesed abielluvad tänapäeval siiski selle eesmärgiga, et koos olla – ja kui otsus on mõlemale sobilik, siis teiste “tarvilik nõu” võiks enda teada jääda.

  • Avatar
   Vasta Anu 23. juuni 2018 at 20:23

   Naine on kandnud, sünnitanud ja imetanud kolm last (ja enne lapsi ning vahepeal söönud antibeebipille, lasknud panna spiraali vms), aga inimestel tekib ikka küsimus, et oot, mis mõttes peab MEES ka midagi tegema? Teile tundub, et mehe roll on senini nii raske olnud, et teda võiks säästa sellest ainsamast osast, mida tema saaks teha?

   • Avatar
    Vasta Kadri 24. juuni 2018 at 13:41

    iga paar siiski ise peaks selle otsuse vastu võtma ja teistel küll ei ole mõtet targutama tulla siia, kui ei ole endal mingit asjalikku vastust küsimusele mis mallukas küsis.

   • Avatar
    Vasta Katre 24. juuni 2018 at 13:58

    Vot täpselt, Anu! ???

   • Avatar
    Vasta Annika 30. juuni 2018 at 20:39

    Täiesti NÕUS, Anu! Tundub, nagu mõned arvavad, et laste saamine ja mittesaamine ongi naiste “probleem”, mehed tahaks aga lihtsalt ainult panna ?

 • Avatar
  Vasta Janely 23. juuni 2018 at 10:53

  No ma nägin ükspäev unes, et mul laps pani pea kõhust välja, aga ma sattusin paanikasse, et miks ta ei nuta beebid ju peavad sündides nutma ja palusin siis mehel teda põsest näpistada?!?!?! Ja täna öösel nägin unes, et olen 8kuud rase nagu ma olengi praegu, aga sain teada, et ootan teist last ka, aga 4dat kuud. Et noh üks sünnib ära ja siis mõned kuud hiljem sünnib teine. 😀 😀 rasedus viib mõistuse

 • Avatar
  Vasta Olivia 23. juuni 2018 at 10:39

  Et siis… spiraal vol 3? :D:D:D

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 10:39

   spiraaliga ma enam küll ei riski 😀

 • Avatar
  Vasta Laura 23. juuni 2018 at 10:22

  Ma nägin mitu korda rasedana unes et sünnitasin enda kassi.

  • Avatar
   Vasta rami 24. juuni 2018 at 14:31

   Isver 😀 😀 😀 😀 😀 Vabandust aga see kommentaar on nii naljakas. 😀

   • Avatar
    Vasta Kk 27. juuni 2018 at 19:43

    Ma nägin unes, et enne lapse sünnitamist peab sünnitama kasse. Prooviks või nii. Õnneks mingeid õudusunenägusid raseduse ajal näinud pole, ainult selliseid jaburaid 😀

 • Avatar
  Vasta Ave 23. juuni 2018 at 10:02

  Mul muidu rasedus oli sümptomivaba. Peale selle, et viimased kiu aega ei saanud ma istuda ega seista, sest tekkisid hemoroidid. See oli õudsaim aeg üldse ja ei käinud kodustki väljas, nii hull oli.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 10:08

   ma nägin ükskord unes, et mul on hemmokad 😀

 • Avatar
  Vasta Anna 23. juuni 2018 at 08:52

  Ma jätan sulle ühe lingi vasektoomia kohta, plz viska pilk peale ?

  http://www.cracked.com/personal-experiences-1832-5-ugly-bloody-realities-getting-vasectomy.html

  Sain sealt palju uut infot, mis varem polnud silma jäänud ? See on ka üks neist asjadest, millest keegi väga ei räägi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 08:59

   Ok, peale seda artiklit ta küll seda ei taha 😀

   • Avatar
    Vasta Anna 23. juuni 2018 at 09:19

    No ses suhtes et lõppsõnas ütleb autor, et see on siiski parem variant kui naise steriliseerimine ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 09:22

     Seda seriliseerimist ma enivei ei kaaluks, endale :D:D

     • Avatar
      Teen mis tahan 24. juuni 2018 at 06:54

      Aga miks mitte kui rohkem ei taha?

     • Mallukas
      Mallukas 24. juuni 2018 at 09:11

      Aga miks ma pean?

   • Avatar
    Vasta JJ 23. juuni 2018 at 23:15

    Mallu, loe parem seda: https://www.regionaalhaigla.ee/sites/default/files/Vasektoomia.pdf

 • Avatar
  Vasta P. 23. juuni 2018 at 08:48

  Vasektoomiat saabki teha alles siis, kui mehel on 3 last. Enne seda seaduse järgi üldse teha ei tohi. Ja selle saab hiljem sõlmest lahti keerata, seega noh kui peaksitegi tahtma 10a pärast uut beebit, ei näe probleemi.

  Marta – NIIIII ilus nimi!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 08:49

   Jah, ma tean, kas 3 last või üle 35-aasta vana. Novembrist saab esimene nõue täidetud 😀

  • Avatar
   Vasta Teen mis tahan 24. juuni 2018 at 06:53

   Aga tegelikult ju nôme et ei saa.
   Mis môttes riik otsustab palju lapsi keegi peab vähemalt tegema?!? Kas erahaiglas ka ei lasta?

 • Avatar
  Vasta G. 23. juuni 2018 at 08:30

  Ma ärkan vist iga mingi 2-3 tunni tagant ja see on nii väsitav. Vaatan kella ja magan edasi ja mõtlen, et okeii ikka veel ei ole hommik 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 08:32

   no ma ärkaisn täna kell 6 ja nüüd ma olen kell pool 10 niiii väss 😀

  • Avatar
   Vasta A 23. juuni 2018 at 23:42

   Sa täna õnne, et saad edasi magada. See kuradima unetus oli üks esimesi rasedussümptome juba siis, kui ma veel ei teadnudki, et beebit ootan. Et see oli siis teine rasedus, tunduski kohe maru kahtlane, et oot-oot-oot, tuleb nagu tuttav ette, ega ma viimati jäle rase ei ole. Olin. Ok, esimene unetusperiood oli lühike, aga pmst terve teise poole rasedusest vaevlesin selle käes. Nagu MILLEKS see kõik vajalik on for fucks sake, laske magada -_- Jõuab hiljem beebiga küll ja küll neid unetuid öid näha. Peale sünnitust tänasin ma vist kõik maailma jumalad ära, et lõpuks öösel ikka magada saab!!! Olgugi, et uned imetamise tõttu hakitud, aga vähemalt nii kui pea patja puutus, ma magasin. Huh. See unetuse värk on üks suurimaid ebameeldivusi raseduse juures. Nagu hullult on vaja naine enne beebi sündi ära kurnata………. Kurat. Siiani ajab närvi, kuidas ämmakad vaid palderjani soovitavad. Kas tõesti midagi muud tõhusamat värki pole leiutatud, mis raseduse ajal lubatud oleks…. .

 • Avatar
  Vasta Lisbet 23. juuni 2018 at 08:07

  Mina nägin,et mul sündis valge kitsetalleke 😀 nüüd tatsab mul toas ringi heledate lokikestega sinisilmne pliks 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 08:13

   No seda kitsega seostada on juba next level sidumisoskus 😀 Umbes nagu… ma nägin unes pruuni puumat ja nüüd mul on beebi, kelle kaka on pruun 😀

   • Avatar
    Vasta Jansa 23. juuni 2018 at 10:11

    Appi 😀 😀 😀

   • Avatar
    Vasta Lisbet 23. juuni 2018 at 10:17

    No ma mõtlesin seda,et ei sündinudki kitseke 😀 täitsa kena plika sündis hoopis 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 10:24

     aa ma mõtlesin, et sa lõid seose nagu hele kits, haha 😀

  • Avatar
   Vasta Mammu 23. juuni 2018 at 23:00

   Ma nägin raseduse aeg, et sünnitasin mao 😀 niiet see vist normaalne, et raseduse aeg unes igast loomi emakast väljumas nähakse 😀

 • Avatar
  Vasta Maarja 23. juuni 2018 at 08:03

  Öeldakse, et kui kõrvetab raseduse ajal siis laps sünnib juuksed peas. ? Mul veits kõrvetas ja beebil oli tõesti veitsa rohkem juukseid peas (kiilakas polnud nagu paljud on). Su lastel vist olid juuksed peas sündides ehk siis peab paika see ütlus. ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 08:08

   No mingisugused vähesed udemed olid jah peas, aga see ütlus küll paika ei pea, sest ma näen niiii palju vastsündinuid, kelle kõrval minu omad puhta kiilakad tundusid 😀 Paarilt emalt küsisin ka kõrvetiste kohta ja see nii suvaline, mõned on, mõnel pole ja juustega pole see 100% seotud 😀

  • Avatar
   Vasta Olenkaüks 23. juuni 2018 at 09:13

   Mul olid kohutavad kõrvetised ja titel oli väga vähe juukseid. Ei vasta tõele.

  • Avatar
   Vasta E 23. juuni 2018 at 10:53

   Mul kõrvetisi polnud, aga lapsel oli ilusad tihedad tumepruunid juuksed 😉

  • Avatar
   Vasta Evy 24. juuni 2018 at 16:28

   Mul mõlema rasedusega kõrvetised olnud oksendamiseni ja mõlemad lapsed sündinud põhimõtteliselt kiilakatena ? isegi praegu on neil juukseid suht hõredad.

 • Avatar
  Vasta Ma 23. juuni 2018 at 07:49

  Oled sa kindel, et teil ei teki nt 10 aasta pärast soovi üks pesamunake saada? See naks-naks on nii lõplik ja tundub kuidagi hirmus kurb. Kuigi seda asja saab hea õnne korral ka hiljem taastada, siis see on jube kallis ja ei pruugi õnnestuda.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 07:49

   Ma just vastasin su küsimusele eelmise kommentaari vastuses 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 23. juuni 2018 at 07:28

  Kas on veel muidu mingeid muid variante, et ei peaks kohe Kardol neid asju läbi lõikama hakkama? 😀 Mõtlen seda, et see tundub praegu igati ok variant, aga kui nt kümne vms aasta pärast otsustate, et niiii tahaks ühte väikest beebit veel (või sa tunned, et tahaksid ikkagi veel korra rase olla, sest sa oled niiii äge rase!). See ei pruugi muidugi nii olla, aga iial ei tea, mis aeg toob ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 07:33

   Noh, ma olen seda ka mõelnud, et ma ei tea, mda ma 10a pärast tahan, aga noh ühest küljest jah, mis siis saab, kui tahangi beebit? Siis on vist üks variant kunstlikult viljastada ja nii kaua kuskil spermat “hoiustada”. Samas me ju kunagi tahame ikka lapsendada ja kuna see lükkub nüüd tulevikku, siis äkki lapsendamegi siis beebi? Krt, ma ei tea. Ma ei suuda ühtegi varianti välja mõelda, peale selle et ma võiks veel seda “kiipi” proovida.

   • Avatar
    Vasta Helena 23. juuni 2018 at 18:29

    Minul sama plaan mehele ja ta on nõus ka. Ütlesin, et minu poolt on pood kinni, aga tema südamerahuks võime lasta osa produkti külmutada, KUI peaks 40-selt piss pähe lööma.

   • Avatar
    Vasta Triin 24. juuni 2018 at 22:26

    Nahaalune implantaat võiks üks mõte olla – kindlam kui pillid-spiraalid ja vist pidi kestma 5 aastat. Ise proovinud ei ole küll.

    • Avatar
     Vasta TaKa 2. juuli 2018 at 22:51

     Impl. kahe otsaga asi – kellele sobib, kellele ei. Mul oli kokku viis kuud ja lasin eemaldada. Tsükkel läks nii paigast ära, et 12 nädalat olid päevad, mingi nädal-kaks vaba ja jälle päevad. Nägu ja selg oli vistrike täis.
     Soovita enne proovida pille natuke aega mis sisaldavad samu aineid. Siis näha, kas sobib voi ei.