AVALDAN ARVAMUST JUMALAITA KURB ON OLLA LAPSED

kas õues võib käia, kas ma olen paniköör, kas ma lähen hulluks?

21. märts 2020

Panin eile viimase kolme päeva vlogi kokku ja ma ütlen kohe ära, et ma ei ole enne näinud midagi nii hüplevat ja arusaamatut, sest ma rääkisin kogu aeg kaameraga just emotsiooni pealt ja ei tulnud väga selle peale, et võiks nagu asja paremini seletada ka, et mu soiust midagi abi oleks. Kuna ma tean, et paljud teist ei viitsi nagunii vloge vaadata, siis ma seletan põgusalt eilset päeva.

Eesti influenceritega võttis ühendust Eesti Politsei ja Piirivalveamet, kes palus abi õige informatsiooni levitamisel oma jälgijatele. Ehk siis, mis on paljudele segaseks jäänud:

“Kas õues võib käia? Ei või? Õues nakkus ei levi?!” 

Vastus on, et loomulikult võib õues käia. Kuid nakkus levib õues ka. Mitte küll otseselt nii, et heljub rahumeeli õhus, aga asjade peal küll. Näiteks kui nakatunud inimene kasutab õues välispordikeskust või mänguväljakut, siis kui järgmine inimene seda ei puhasta, saab ta nende pealt kenasti viiruse kätte. Seega tuleks jah, käia õues, AGA VÄLTIDA TEISI INIMESI. Sellel ei oleks ju suurt tolku, kui muidu istume karantiinis, aga lapsed saadame kõik pundikesti õue mängima, kus nad on pead-jalad koos. Samamoodi ei ole mõtet saja teise inimese vahele kuskile rabarajale ronida.

Ma rõhutan veelkord, et see ei ole mingi minu enda isiklik ülepaanitsemine või ülemõtlemine. Sellised on soovitused politsei poolt. Ja kui inimesed ei suuda loogilist mõistust kasutada ja nendest kinni pidada, uskudes kuskilt artiklist välja võetud lauset, et “õues viirus ei levi”, siis võib see üsna pea kehvasti lõppeda.

Ma saan aru, et paljud on skeptilised ja ei taha uskuda, et midagi nii hirmsat maailmas toimumas on, aga paraku siiski on. On ju lihtne ja kerge mõelda, et ah, Itaalias pingutavad nad üle ja Hispaanias ollakse liiga dramaatilised ja Prantsusmaal mõeldakse kah üle. Aga tegelikkus on see, et paar nädalat tagasi ei mõelnud ka nemad, et nad on sellises olukorras, nagu praegu. Ja öelda, et tegelikult on seal asjad kontrolli all ja paanikaks pole põhjust? Noh… ma vaidleks vastu.

Sel talvel suri vahemikus oktoobrist jaanuarini Itaalias grippi 240 inimest, ehk siis umbes 80 inimest kuus. Praegu on koroonasse surnud vähem kui kahe kuu jooksul 3400 inimest, st ca 1700 inimest kuus. Kas see tundub ikka nagu “harilik gripp”?

Ma ei taha üldse närvi minna, sest ma mõistusega tean, et kellegi ründamine, et “SA TEED VALESTI” ajab inimesed pigem kaitseolekusse ja sellest pole üldse abi, aga mul on selline abituse ja ahastuse tunne. Et sina istud kodus karantiinis, pool hulluks minemas, mures ja ettevaatlik, nii palju kui saad. Ja siis on inimesed, kes löövad käega, ütlevad, et see on tavaline gripp, saadavad oma lapsed jalust eest ära õue mängima (mänguväljakutele ja skateparkidesse), mõnitavad neid, kes kodus püsivad ja kutsuvad neid paniköörideks. See lihtsalt ajab niiiiiii ahastusse, et kuidas mõni veel ikka olukorra tõsidusest aru ei saa. Kas siis on usutavam, kui inimesed surema hakkavad? Ma nii loodan, et ei hakka, aga on põhjus, miks riik valmistub praegu suuremaks puhanguks, kui siiani olnud on.

Ma saan aru, et kodus võib igav olla (mul on ka vahepeal) ja mõnus tunduks ju lapsed mänguväljakule saata või ise sõbranna veinile kutsuda, sest “ma ju ei töllerda avalikus kohas”, aga tegelikult võiksime me kõik natukene pingutada ja kodus vastu pidada.

Lastega saab tegevusi õues teha küll ja veel, mis ei hõlma mänguväljakuid (ma teen lastega varsti video, mis mänge saab õues mängida, ilma mänguväljakule ronimata). Kodus saad teha veiniõhtu sõbrannaga ka Skype või Facetime’i vahendusel. Internett on täis igasuguseid loenguid ja õppematerjale, kui igav on. Valikuid on palju, aga tähtsaim valik on see, et kasutage oma loogilist mõtlemist, ärge arvake, et enda kaitsmine teeb teist kuidagi hullu, kes “kõike usub”. Kui mina pean praegu valima, kas ma olen see hull, kes käsi pesi ja desos ja endale koju söögivarud ostsis, või see, kes mingi hetk ennast kodus lõksust avastab (nagu Hispaanias praegu on, uksest välja minna ei või) siis ma pigem olen see esimene.

Ja kordan veel – ma ei taha hirmutada, aga kui me ei pea olemasolevatest reeglitest kinni, siis tehakse lihtsalt rohkem reegleid ja seda juba riigi poolt. See aga võib omakorda jälle pahameelt ja paanikat tekitada, seega palun oleme ise vastutustundlikud ja isegi, kui kohe üldse ei usu, et see koroonavärk nii hull on, siis no palun väga, ärge uskuge, aga no pulli pärast passige kodus ja peske käsi, pliis.

Miski ei teeks mind õnnelikumaks, kui see praegune olekski Eestimaal koroonavärgi haripunkt. Aga ma kardan, et ei ole. Ja ma kardan, et kõige suurema pauguna tulebki see lõpuks neile, kes praegu paanitsevad selle üle, et kas tõesti enam kuskile odavat lendu soojale maale ei lähegi ja kas kuskil salapidusid ka korraldakse? Suvaline näide Facebookist, kellegi avalik leht, ilmselt fine jagada:

Niiet jah, see on siis üldiselt see põhjus, miks ma eile pmst breakdown of the närvi sain. Lihtsalt käisime jalutamas ja ma näen, kuidas inimesed puntide kaupa koos tsillivad, käivad oma lastega poes (kes näpivad kõike) ei pea vahemaa hoidmist millekski ja üldse ei võta seda asja tõsiselt. Eile poes üks vana naine konreetselt põlastavalt ja üleolevalt NAERIS mu üle, kui ma iseteeninduses peale kaardiaparaadi kasutamist käsi desosin. Pilk oli selline, et issand vaene noor ja loll, usub kõike, KARDAB! Heh! Jah, kardangi.

Ja kaasa ei aidanud see, et poes tuli kõlaritest selline monotoone “palun käige ühekaupa poes, palun hoidke meetrist vahet, palun desoge käsi” nagu maailmalõpp oleks käes. Ja ikkka on inimesi, kes naeravad.

Ja kui me koju jõudsime, siis mul olid juba närvid nii pingul, lapsed hakkasid veel tagasiteel jaurama ja tahtsid kõik just seda, mis teistel oli ja nutsid ja siis ma juba nähvasin Kardo peale ja see hetk, kui tuppa jõudsime, enne kui ma jõudsin öelda, et tavai, käsi pesema, mida ma näen.

MARI. LAKUB. ENDA. KÄSI.

Nagu ma annan endast kõik, et mingit viirust meile majja ei tuleks, pesen ja deson nagu segane, aga siis ük vend mõtleb, et YOLOOO ja mingil põhjusel lakub oma käsi nagu titt. Reaalselt mu esimen refleks oli nii teha:

Ok, ok, te teate ise ka, et ma tegelikult ei poolda mingit füüsilist vägivalda, aga kogu see… ahastus ja hirm ja jõuetus ja värki sai täpselt sel hetkel haripunkti ja ma lihtsalt karjusin nagu loll täiest kõrist, et ta on segane ja käsi ei lakuta ja nüüd unustagu oma filmiõhtu ära ja üldse igasuguseid lollusi, mida ma ei mõelnud ja mida normaalne ema ütlema ei peaks, selle asemel, et rahulikult lapsele seletada. Seejärel istusin ma autosse nutma, nagu ikka üks enesest lugupidav lapsevanem teeb.

Mul oli täpselt see tunne, et issand. Ma ei jõua. Ma ei jõua võidelda ja jaurata, kui on nii paljud, keda ei huvita. Ja näed, enda last ka ei huvita (mitte, et ta tegelikult nii mõtleks või üldse väga aduks, mis on koroona). Igatahes oli siis see mu esimene murdumismoment, kus ma autos veits pisarat panin ja siis tuppa tagasi tulin.

Toas olin endiselt vait. Kardoga ei rääkinud. Koristasin vaikides kööki, tegin süüa ja kassisin täiel rinnal. Ja ühel hetkel tuli Mari ise minu käest vabandust paluma ja selle asemel, et ise vastu vabandada, et ma ta peale karjusin nagu hull, tänitasin ma lapsega IKKA edasi. See osa on muuseas vlogis sees, sest ma just parasjagu jutustasin kaamera ees kogu seda asja, mis siin kirjas, kui ta vabandama tuli).

No ja SIIS selgus, et mu koogikesed, mis ma tellisin, et täiel rinnal ennast 764 kiloseks stressisüüa, need olin ma ka valeks kuupäevaks tellinud ja üldse mul oli tunne, et kõik. Ma ei viitsi enam. Ma ei suuda enam. Ma olen sitt naine ja sitt ema ja sitt koduperenaine, sest ma olen mingi kuu aega varsti lubanud lastetuba koristada, aga kas ma teen seda, ei. Ja üldse ma olen sitane paniköör ja need kõik, kes kirjutavad fbis kommentaare, et “Emotsioonid maha ja kutsun kõiki salonge tagasi tööle. Kui surra siis vähemasti nii et pärast kirstus hea välja näha” vot NEED on õiged inimesed, kellele õlale patsutatakse, et lõpuks normaalne jutt kah. Ja mina olen see loll, kelle peale poes põlastavalt muiata, sest ma deson käsi ja lapsi mänguväljakule ei lase.

Ja see on nii masendav.

Et siis see oli “lühikokkuvõte” sellest, mis mu vlogis seekord on. Palun väga, lõbus vaatamine ta ei ole, aga vahepeal on armsaid lapsi näha ? Okei, üks naljakas koht on ka. Ma nägin ühte videot, kus naine filmis oma koera reageerimas sellele, kui ta suremist teeskles. Ütleme nii, et Lottel oleks mega suva, haha. Ps! Ma edaspidi lisangi videosid sinna Mallukas youtube’i, et kes tahab neid jälgida, pliis pange follow. PS2! Võtsin kuulda teie nõuannet, et 33 mintsa oli liiga pikk video ja seekord tegin 31 minutilise, u are welcome.

Tahaks öelda, et täna on parem päev, aga ei ole. Selline hall vari on kõigel peal. Kardo on ka natsa tõbine, mis tähendab seda, et kuna ta on mees, siis ta suht tuima näoga lebab ja ei tee mitte midagi, sest ta on suremas. Et kui muidu Kardo on see, kes on alati positiivne ja teeb nalja ja minu tuju ka tõstab, siis praegu on meil siin kodus nagu mingid matused. Süütenöör on kõigil lühike, lapsed panevad hullu ja mina haletsen ennast.

Huh, pean lihsalt sisse ja välja hingama ja leppima sellega, et on inimesi, kes ei usugi mitte midagi ja jätkavad oma sotsiaalelu ja naeravad nende üle, kes muretsevad. Ma pean sellega leppima. Aga raske on. Õnneks ma tean, et on minusuguseid ka, eks. Öelge palun, et on…Neid, kes saavad aru, mida tähendab “püsige kodus” ja ei otsi praegu elu eest küünte või ripsmete aega. Palun…!

Ja tahate, ma teen veel ühe häbiväärse ülestunnistuse? Ma olen konkreetselt stressishoppaja. Keegi võiks mu pangakaardi ära tühistada…

Kes inglise keelt oskab ja ei saa koroonast ja olukorrast aru, siis siin hea ja õpetlik video:

 

Loe ka neid postitusi!

274 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta PüsinKodus 25. märts 2020 at 15:38

  Meie istume juba kolmas nädal vabatahtlikult kodus. Esimesed kriisivarud tõi mees koju juba enne kui koroona Eestisse jõudis. Hirmutav on vaadata, kuidas maja taga kossuplatsil inimesed puntras mängivad ja info, et ala ehituspoed on uued kogunemiskohad. “Ma pole riskigrupp, suva põen gripi läbi ” on nii rumal suhtumine. Jah, me ei taha haigeks jääda, suure tõenäosusega põeksime ise kergemalt läbi, aga oma südametunnistusele ei taha seda võimalust nakatada kedagi teist. Kui on võimalik nii vähesega nagu kodus istumine sisuliselt päästa kellegi elu, siis #staythefuckhome

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. märts 2020 at 00:02

   ❤️

 • Avatar
  Vasta Lee 24. märts 2020 at 00:58

  Kui sul on metallsõela, siis pane potti nii palju vett et ulatuks peaaegu sõelani ja sinna peale baod.
  Kui aurutajat pole

  • Mallu
   Vasta Mallu 24. märts 2020 at 07:20

   Oh! ON! Tänks!

 • Avatar
  Vasta Morgie 23. märts 2020 at 10:50

  Lastele õue minnes kindad kätte… Kindaid ei ole nii meeldiv pakkuda kui käsi. Ah, ma tean küll, et lapsi on praktiliselt võimatu keelata selliseid asju tegemast.

  • Mallu
   Vasta Mallu 23. märts 2020 at 11:29

   Jah, too kord just unustasime kindad tuppa 😀

 • Avatar
  Vasta Triinu 22. märts 2020 at 15:23

  Elu on muutunud küll. Mees peab tööl käima, aga mina ja lapsed (4 tk) oleme kodused. Suuremad saavad õppimisega ise hakkama, 2.kl õpilast tuleb juhendada ning toetada ja seda kõike nõks alla 2-aastase rahmeldise kõrvalt, aga saab hakkama! 🙂
  Õnneks on meil oma maja ja seega on ruumi olla nii sees kui väljas. Emast on kahju. Oleme temaga alati hästi lähedased olnud ja nüüd ma ei julge talle küllagi minna, kuigi väga tahaks näha. Lapsed ka igatsevad teda. Eks siis tuleb rohkem helistada ja õnneks sain ta nüüd nii kaugele, et tellis endale vajaliku toidu-jms kraami kulleriga koju. Saab veel harvem poes käia või sellest üldse loobuda!
  Mis kätepesusse puutub, siis hoolsad pesijad olime ennegi ja ka desovahend oli kodus ja kotis (ka lastel) olemas. Ükspäev pidin poes käima ja tegin seda siis kummikinnastes kätega. Poest väljudes viskasin kummikindad kohe ära. Oli veits parem tunne küll.
  P.s. Kui see eriolukord algas, siis laps nr 3 oli täiesti ehmunud moega ning küsis, et kas nüüd ongi maailmalõpp käes? Loodame, et nii siiski ei ole…
  Olgem hoitud!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 17:15

   Loodame ka, et ikka maailmalõpuni asi ei lähe 😀

 • Avatar
  Vasta grete 22. märts 2020 at 11:07

  Käisin eile koeraga Stroomi rannas jalutamas ja see, mida ma nägin oli JUBE! Vanamehed kogunesid kampa, et viina juua. Vanamemmed, kelle pärast meie muretseme ja kodus istume, kogunesid parki kokku ja tegid võimlemist. Nagu what the fuck?! Mina istun kodus ja põen, olen selle kuradi karantiini pärast varsti töötu, aga nemad kogunevadad kampa ja aerutavad seal!?!?!?!?
  Noored olid kampas jõulinnakus ja enamus lapsi/noori arvavad, et on koolivaheaeg. Like what? Kus nende vanemad on?
  Enamus peresi ja inimesi ei jalutanud seal üksi vaid ikka oli vaja teise perega või sõprade/sõbrannadega koguneda! Mingit pikivahet seal absull KEEGI ei hoidnud ja nagu siinkandis kombeks öelda on oli pehmelt öeldes kõigil po**ui! Üritasin käia mööda kõrvalisi radu, kus keegi ei käi ja minna inimestest võimalikult kaugelt mööda aga kus sa sellega, roniti nii selga kui võimalik!
  Lõpuks, et inimesed mulle selga ei roniks hakkasin kõva häälega köhima. Ainus asi, mis aitas veidi!
  Kodu juures on laste mänguväljak ja see on iga päev paksult lapsi ja vanemaid täis. Like what? Suitsumaja, ka paksult rahvast täis ja kõigil nägu peeretab peas. Nagu mis toimub? Kuidas inimesed aru ei saa, et mida kauaem nad nii käituvad, seda kuradi kauem me kodus istuma peame?! Lõpuks ongi nii, et meil on täielik liikumise keeld nagu Prantsusmaal/Itaalias. Ei no äitähh!
  Ühesõnaga, nii pea see jama tänu lollidele inimesteie ei lõpe!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 12:00

   No ma usun ka, et kui nii jätkub, tuleb täielik keeld. Ehk siis saaavad aru finally.

 • Avatar
  Vasta P 22. märts 2020 at 09:10

  Mina ka samasugune. Aga tulime isegi linnast ära. Keset metsa. Ei puutu kellegagi kokku. Mees käib kord nàdalas kùlapoest piima jm juurde toomas, mida ette osta ei saa (siin megavàikses kùlas pigem vist vàike oht poes)
  Masendav jah, et mônedel pole elus nagu midagi muutunud.
  Kuigi ma naeran, et ega mul ka oluliselt muutunud pole. Sest ainus, mis nùùd teisiti, et trenni ei saa. Aga sòpru mul mu kodulinnas nagunii ei ole ja vàljas sòòmas ka ei käi.
  Vòòraid inimesi tànavatel vaid ei nàe, sellest pole kahju ka ??
  Ainult mu 3 last, kelle lemmikuks on kaklemine ja mees ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:20

   Oo, ka minu lapsed aina kaklevad, õuuudne 😀 Aga maale pole meil minna kuskile, samas õnneks meie maja pole päris kesklinnas ka 😀

 • Avatar
  Vasta Xc 22. märts 2020 at 08:53

  Minu ämmal on vähk ja mitte alg staadiumis. Igapäev kirjutab FBsse ja naerab kõigil üle, et mõttetud paanitsejad. Kõik pereliikmed on ta naerualused. Aga ei saa aru, et ta on rumal, vastupidi, ta on kõige targem üldse!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:09

   Oeh, niii kahju 🙁

 • Avatar
  Vasta Gerly 22. märts 2020 at 07:34

  Mina olen samasugune, aga mul on tunne, et selliseid vastutustundlikke inimesi, kes olukorra tõsisusest aru saavad, on väga vähe. Õues käies näen, et mänguväljakud on väikelapsi koos vanematega täis, skatepark on pubekaid täis, noored mängivad pundiga kossu jne. Mõne arvates on vist koolivaheaeg?
  Me istume oma 5-liikmelise perega kodus, käime kõik koos jalutamas, hoiame inimestest eemale ja igasugu käigud (toidupood, apteek) teeb meie peres ainult 1 inimene. Käte pesemine ja des vahend on koguaeg kasutusel.
  Aga no kuulid on suht koos juba. Mees peab saama tööasjadesse süveneda, 10a laps peab koolitöid tegema ja siis on 2,5a ja 1a, kes absull ei mõista, miks issi ja venna kodus nendest välja ei tee. See 2,5a paneb praegu ikka korralikult hullu ja on räiges stressis, ripub pidevalt röökides issi jala küljes, loomulikult sel hetkel, kui mingi oluline töökõne on. Aga nagu öeldakse, inimene harjub kõigega, nii et peame vastu ja loodame parimat!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 08:43

   Oeh, ega see olukord tõesti kerge ei ole, aga saame hakkama!

 • Avatar
  Vasta Mari 22. märts 2020 at 01:42

  Lühikokkuvõte Hispaania poolt. Elan siin.
  Mul on palju tuttavaid arste, kes igapäevaselt selle kõigega kokku puutuvad ja nad on MURDUMAS. Nad tulevad töölt koju ja nutavad emd magama. Miks? Sest iga jumala päev sureb nende silme all SITAKS inimesi. Ja ka ainult selles pole asi. NEMAD peavad olema need, kes mende samade inimeste kätt hoiavad viimastel minutitel, sest kedagi teist ei lasta kõrvale. Haiglates on puudus hingamis aparaatidest, arstid teebad valikuid IGA PÄEV, keda üritada päästa ja kellel lasta minna. Nüüd on asi juba nii kaugel, et vanematelt unimestelt võetakse üldse hingamisaparaadid ära ja lastakse neil minna, et üritada päästa mõni noorem inimene. Õudne on mõelda, et see noorem inimene võis olla ka üks nendest “ah see lihtsalt gripp” inimestest. IGAL noorel inimesel on ka peres vanemaid inimesi. Kui sa ei soovi nende surma, siis püso kodus! Ära külasta neid! Vii neile toit ukse taha! Me oleme täielikus isolatsioonis, poodidesse lastakse teatud arv inimesi, ukse peal onuke desinfitseerib su käed, kindad kätte, ostukäru puhtaks. Kõigil on maskid ees. Paljudes kohtades saab maksta vaid kaardiga, sularaha keegi ei taha. Linnad on välja surnud, ärid lähevad pankroti aga inimesed püsovad kodus. PALUN, Püsige teie ka! See on niiii hormus mis toimub

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 08:44

   Nii hull 🙁 Meil juba üle 300 nakatunu. Kas sa mäletad ka, et millal see suur suremine alguse sai? Et kas esiti oli samamoodi, et nakatunute arv aina kasvas ja siis äkki pauguga läks haripunkti?

 • Avatar
  Vasta Küsimus 22. märts 2020 at 00:50

  Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas sa ei leia, et on pisut kahepalgeline praegu nö moraalitseda nende üle, kes siis “vabalt vōtavad” ja riigi ning terviseameti poolt antud soovitusi ei järgi, samal ajal kui sina ise ei tee oma lastele riiklike vaktsiine, mis on samuti riigi (tegelikult ülemaailma) ja terviseameti poolt väga tingivalt soovitatud? Vaktsiinid on vajalikud, et tekiks nö karjaimmuunsus ja need hirmsad haigused ei hakkaks uuesti levima sellisel kujul nagu koroona näiteks praegu (ajaloos on mitmeid näiteid epideemiatest, mis on nüüdseks kontrolli alla saadud just tänu sellele, et on olemas vaktsiinid). Kui sina ja veel miljonid inimesed seda ei järgi, siis vōivad ka need haigused tagasi tulla ja samamoodi inimesi tappa. Ehk miks koroona teemal on ok nimetada inimesi, kes soovitusi ei järgi vōi sellesse ei usu vms, debiilikuteks jms kui sa ise ei järgi vaktsiini teemalisi soovitusi?
  Huvitav oleks kuulda, mis sa sellest arvad ja ehk see paneb sind ka vaktsiinide osas teisiti mōtlema:)

  Ps! Ma ei ōigusta absoluutselt neid vabalt vōtjaid ning leian, et praegu tasuks igal vōimalusel kodus olla.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 08:46

   Ma saan aru, et see tundub veidi kahepalgeline, aga ma hea meelega vaktsiiniteemasid ei arutaks, see tekitab ainult suure tüli 😀

   • Avatar
    Vasta Jan 23. märts 2020 at 09:42

    Sa oled väga õigesti teinud, et ei vaktsineeri, pole kellegil õigus muliseda. Küll on tore ikka mittevaktsineerijaid kõigis maalima hädades süüdistada, lame! Pole need asjad omavahel kuidagi seotudki.

    • Mallu
     Vasta Mallu 23. märts 2020 at 09:53

     No ma hetkel veel julgen arvata jah, et igaühe oma asi 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerttu 22. märts 2020 at 00:21

  Seda ei karda hetkel vist keegi, et võib saada viirusega toidu, kui koju tellida valmistoitu?

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 08:48

   Ei ma seda ei karda, sest ma tean, et toitlustuses on tänapäeval veel eriti kõrged nõudmised (kindad ja maskid jne). Ja no vb kui kuskilt putkast burksi telliks, siis pelgaks rohkem, aga korralikust restoranist mitte 🙂

 • Avatar
  Vasta Angela 21. märts 2020 at 23:44

  Tln kesklinna pargis samamoodi, lapsevanemad on oma nohused lapsed välja saatnud ja nood istuvad peapidi koos kiige peal ja vahivad üht telefoni. Vähegi parema ilmaga on mänguväljakutel nagu laadapäevad, lapsevanemad sõuavad oma kärudega liivakasti poole, et pisikesed ikka viiruse kätte saaks. Vanamutid käivad iga päev kaubanduskeskustes lilli ja lillepotte ostmas ja viiruseid levitamas. MASENDAV! Mis viiruse leviku piiramisest me räägime??? Paljudel juba nii pohkar…. ja siis vingutakse miks kõigile koroonatesti ei tehta. Kuidas te aru ei saa…ressurssi pole!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:03

   Õnneks praegu meedias aina rõhutab seda, et õues ka ei või koguneda. ehk saadakse lõpuks aru 🙁

 • Avatar
  Vasta Liina 21. märts 2020 at 23:31

  Mallukas, kas sul juba kolmas silm ei avane v? 🙂
  Kas sa Mari kallistasid ja palusid vabandust?
  Kas sa Telegrami loed vôi arvad, et seda teevad ainult debiilikud?
  Soovitan vaadata Telegrami Podcasti Janika Veskiga. Youtubes on olemas.
  Take a chill pill. Muretse enda ja oma pere pärast mitte teiste, siis endal palju rahulikum ja lapsed rõõmsamad.
  Ole tubli.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:04

   vabandust palutud 🙂

 • Avatar
  Vasta aa 21. märts 2020 at 23:21

  +1 !! Ma ei saa ka aru, mis kuradi raskus on praegu need kaks nädalat üle elada ja siis normaalse(ma) elu peale tagasi minna. Meil tehnika nii hästi arenenud, et selle üle võime väga õnnelikud olla. Miks nad eelistavad istuda 14 päeva sundkarantiinis, kui saad istuda soovituslikus, et saad vajadusel ise poodi või jalutama minna..

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:05

   Täpselt, kui ise hakkame viilima, siis pole varsti muud varianti kui sundkarantiin 🙁

 • Avatar
  Vasta K 21. märts 2020 at 22:57

  Istume kodus isolatsioonis. Käime koduõues ja tänaval jalutamas. Kui tuleb inimesi vastu, siis kõnnime teisele poole teed. Kodus ei desinfitseeri ja käsi pesin ennegi mõistlikult.
  Lapse võtsin lasteaiast juba paar nädalat enne eriolukorra väljakuulutamist ära, sest kõhutunne ütles, et asi läheb hapuks, aga ma olengi loomult veidi pessimist..
  Väga kahju on, et ei saa oma vanematele külla minna, kes on pensionärid. Ema kutsub kogu aeg ja mul süda nii valutab, sest ma tean kuidas nad tahaks seltsi, aga mina tahan anda oma panuse 100% ehk täielik lock-down va. pereliikmed ja hädavajalikud käigud.

  Huvi pârast küsin kuna jäänud silma,et olete vaktsineerimist mitte pooldav perekond – kas nüüd on suhtumine muutunud? Kui tõstaks pead mõni raske haigus, mille vastu vaktsiin küll on, aga karjaimmuunsust enam mitte (üldine vaktsineeritus madal), siis toimuks analoogne olukord riigis/riikides/maailmas.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:06

   Vaktsiini teemadel ma rääkida ei tahaks, see nii vastuoluline 😀

 • Avatar
  Vasta Sigrid 21. märts 2020 at 22:47

  Tead…. rääkisin täna telefoni teel ühe vanema prouaga… tal ja ta tuttavatel ohutunne täiesti puudub, kuna tal pole absoluutselt õrna aimugi, mis väljaspool eestit toimub ja eestis on need numbrid mitte nii katastroofilised (kuigi on teada, et need pole päris nakatunute arv). Ta isegi ei saanud aru, miks öeldakse, et tõenäoliselt läheb asi hullemaks (keegi pole talle avaldanud, mille põhjal see väide tuleb jne). Ta endiselt käib poes üle 3 päeva, käib õues jalutamas kohas, kus rahvast ikka leidub, laseb endale remondimehi tuppa, ei väldi ei kokkupuuteid, ega ammuilma ei tegele desotamisega.. samuti usub ta, et tal on eelis, kuna on riskigrupis ja siis kui tal miskit juhtub, siis tema eest ju hoolitsetakse…
  Kust selline teadmatus/teadmine tuleb, no ei tea. Uudiseid vaatab, arvutit kasutab jne…

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:06

   Ma loodan, et sa seletasid talle ikka olukorda :/

   • Avatar
    Vasta Sigrid 22. märts 2020 at 11:14

    Ikka seletasin, aga ega see midagi ei muutnud kahjuks. Tema oli teadmisel, et viirus on ainult nendel, kes on pruunid lõunamaa reisist ja selliseid pidi tema kandis vähe liikuma.
    Kuna liiga palju oli ta enne juba mingite suva suhtumistega inimestega rääkinud, kes seda olukorda pigem meeletult palju silusid ja seletasid, et see palju ohutum, kui tavagripp.. üksik vastupidine hääleke kahjuks midagi muuta selles olukorras ei suutnud.. aga on plaanis siiski edasi püüda 🙂

    Muide.. see kommenteefimise kohta kirjutatud postitus innustab ikka korralikult ikka ja jälle blogisse tagasi pöörduma, et vaadata, mida sa mulle ja ka teistele siis vastanud ka oled :p mulle meeldib selline blogi interaction!! 🙂

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 11:59

     Uskumatu, et vanainimesed lihtsalt EI SAA ARU, aga no mida teha. Ega tuppa kinni siduda poleks vist vanaemasid kuigi viisakas, eks 😀 Aga igatahes, tore, et meeldib, ma jätkan samas vaimus 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 21. märts 2020 at 22:26

  Ma saan sust väga hästi aru, ka mina olen närvisnende peale keda ei koti nagu. Ma käin nt kummikinnastega poes?
  Ja ma olen ka enda kaarti tühjaks e poodidest tellimisega teinud. ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:07

   Krt, mul oles ka kummikindaid vaja 🙁

 • Avatar
  Vasta K. 21. märts 2020 at 20:17

  Nii sama tunne täna. Lastel on igav, pidevalt kaklevad, tahavad midagi. Täna just mõtlesin, et jeerum kui õudne see kõik on. Välja minna ei julge ja lapsed ajavad täiesti hulluks kodus.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:08

   No välja võib minna, aga sinna, kus teisi pole 😀

 • Avatar
  Vasta Viki 21. märts 2020 at 20:14

  Mul selline mure, äkki kellelgi veel selline keiss, et mul ei viska enam su lisatud postitusi facebookis uudistesse. Tavaliselt kohe, kui midagi lisasid, tuli nr 1 uudiseks enda facebookis. Nüüd päev õhtus ja mõtlen, et kas sa miskit lisanud polegi täna, aga vat su lehele vaadates on mitu uut postitust. Ja nii mitu päeva juba. Vist sellest konto üle võtmisest saati ?

 • Avatar
  Vasta Lilli 21. märts 2020 at 19:24

  Sa peaksid apteeki tööle tulema, Saaksid ühe päevaga närvivapustuse. Inimesed ei saa üldse ikka aru asjadest.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:09

   Mis mõttes? Räägi, mida näinud oled?

   • Avatar
    Vasta Lilli 22. märts 2020 at 11:25

    No selles mõttes, et hetkel on apteegis totaalne hullumaja. Väga palju rahvast käib. Meil nüüd tehti liikumispiirang apteegis aga kui alguses seda ei olnud siis inimesed tulid nii lähedale. Astusin eest ära, siis tulid veel lähemale jne.
    Nüüd kui piirang ja klaasid ees meil, siis inimesed üritavad igatemoodi klaasist mööda rääkida, et lähemale saada ja paremini kuuleks. Eile üks keskealine mees aeles mul seal klaasi peal 🙁
    Samuti käiakse nii mõttetuid asju tegemas. Nt üks naine käis kahe väikese lapsega neile pulgakommi ostmas, või tuuakse perega vanu ravimeid ära, hügieenilist huulepulka ostmas jne. Loomulikult on inimesed meeletult närvilised ja sõimu saan igapäev. Enamasti meeste käest. Mina tulen oma tervisega riskima, et inimestele ravimeid müüa ja siis saan veel sõimu kah. Aitähh!
    Sularahaga makstakse praegu rohkem kui kunagi varem. Siis palun id-kaarti panna pangaterminali, et ma ei peaks enda kätte võtma. Inimesed saavad pahaseks , et miks ta peab seda sinna panema. Palume järjekorda moodustada ukse taha, siis saadakse pahaseks jne.
    Hästi stressirikas on tööl käia, kardan haigust, ja siis veel saan sõimata.
    Muidugi on palju toredaid inimesi, kes ostavadki vajalikku ravimit, hoiavad eemale, on sõbralikud ja maksavad kaardiga. Ning muidugi olen ma rõõmus, et saan üldse tööl käi. Onneks käin poole kohaga ja laps mul lasteaiast on kodus olnud veebruari algusest saati.
    Lihtsalt ma ise olin ka paar nädalat maal metsa sees. Ja arvasin, et Tallinnas on vaikne, inimesed istuvad kodus. Oh eiii, suure perega käiakse toidupoes, apteegis, riietepoes. Kahju, et inimesed aru ei saa!

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 17:16

     Jaa, meie koduapteegis ka see klaas ees, aga inimestel jumala suva, ukerdavad ka seal otsas nagu soodad…

 • Avatar
  Vasta Efka 21. märts 2020 at 19:09

  Oiii mul oli eile täielik brakedown, lihtsalt hakkasin kõige peale nutma, lapsi kallistama….kõike kardan juba. Täiesti õudukas!
  Täna veits oarem aga jah…see pull ei lõpe siin niipea ja need krdi vastutustundeta täiskasvanud, kes peaks oskama ju ometi mõelda, aga no EI. Ma ei tea…no nii vihale ajavad.
  Ise istume juba 2 näd peidus, jah kopp juba ees omal kui lastel, a no mis sa teed. Endast annan kõik aga need krdi tegelinskid mujal üldse ei hooma, et juba ei saa arstide vastuvõtule ja ma ei taha teada mis uuel näd saama hakkab. No ei taha.
  Soovutused ka absurdsed igalpool. Helista perearstile, kui mure. No kena on, saaks siis kätte teda. Pff…ja kiirabi tuleb siis kui ma ei tea üks jalg hauas juba. Ja kui hingamisraskused, mis kuradimoodi ma siis helistan üldse???
  Absurdus.

  Oehh…sorry! Paanika, hirm, ärevus…
  Jaksu teile!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:10

   Huh, I know what u feel. Mul täna parem. Ei roninud eile üldse arvutisse ja tegelesin päev läbi koristamisega 😀

 • Avatar
  Vasta Eq 21. märts 2020 at 19:02

  Olen sama meelt Sinuga. 1.5a laps küll hetkel lasteaialaps,sest ma 2 a kodune olnud ja lihtsalt mul on raha vaja ??‍♀️ kuid vaatame,kuidas asi kulgeb… aga muidu külas ei käi,lastel keelatud ka teistega kokku saada. Poes ma pole ise 2 nädalat käinud,mees käib 1-2x nädalas. Käte pesu oli enne juba tähtis,nüüd veel enam.
  Aga mu shoppamishullusel on kriips peal hetkel. Üldse ei taha midagi osta ega mõelda mis lastel vaja oleks. Saame hakkama sellega hetkel,mis on. Paaniline hirm,et ei tohi raha kulutada ??‍♀️

  • Avatar
   Vasta Eq 21. märts 2020 at 19:05

   Aajaa,ühest messengeri grupist tulin ka tulema,sest üks “tark” ütles seal,et teiste pärast ei pea end hoidma. Et igaühe immuunsus on iga inimese oma mure ?

   • Mallu
    Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:10

    Oi, kui kena 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:10

   Minu meelest on nii haige see, et osad veel tööl käima peavad. Okei, ma mõistan loomulikult arste jne, aga mingid riidepoed EI PEAKS praegu avatud olema 🙁

 • Avatar
  Vasta E. 21. märts 2020 at 18:52

  Minu meelest on see hea mõte, et PPA influenceritega ühendust võttis, et ka nende kaudu jagada ÕIGET infot. Kahjuks ma olen näinud ainult Sind sellel teemal mõistlikke mõtteid jagamas…. Oleks huvitav teada, kes need teised olid, kellega ühendust võeti ja kas ka nende teiste suhtumine-arusaamine ehk sellest PPA-ga suhtlemisest kuidagi muutus.
  Kahjuks levib sotsiaalmeedias ja meedia VÄGA palju VALEinfot, kuulujutte, moonutatud infot. Paljud ei suhtu allikatesse ja info tõesusesse kriitiliselt ja usuvad ei tea mida. Kasvõi näiteks see kuskil ringelnud info, et hoia 10 sekundit hinge kinni – nii saad testida kas on koroona või mitte. SEE ON VALE ja EI NÄITA MITTE MIDAGI.
  Tõsiselt tasuks võtta siiski ainult ametlikest allikatest ja otse spetsialistidelt tulevat infot. Näiteks Terviseamet, erinevad haiglad, mitmed arstid, TÜ professorid jagavad oma facebooki lehtedel, kodulehtedel, intervjuudes ja mujal infot, sh lükkavad ümber ka igasuguseid valeväiteid, mis levivad.
  Seega.. rahulikku, mõistvat ja mõistlikku meelt kõigile! 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:11

   Teised olid Martti Hallik, Hensugusta, Henry ja Märt Koik. Ega meil mingit kuupäeva antud või konkreetset teemat, lihtsalt jutu sees mainida.

 • Avatar
  Vasta Kiku 21. märts 2020 at 18:43

  Nädala juba los giganteses toas istunud koos 4a. On häid ja halbu päevi? sugulastega eestist räägid siis no täpselt nagu taoks pead vastu seina. Et ma pesen ju käsi, piisab küll. Aga mul on vaja iga päev poes käia, mul on vaja (90a ) uus id kaart teha, ma pean oma lapsega mänguväljakule minema. Täitsa soojad noh! Salapidu päriselt!? Mallu väga tubli oled! Vaatame Kes viimasena naerab.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:12

   Huh, kuidas seal Giganteses seis on? Sa koju ei hakka tulema, või jäädki sinna?

   • Avatar
    Vasta Kiku 22. märts 2020 at 16:45

    Korteri üürileping aprilli lõpuni aga pikendame vist 2 kuud. Nii imelik vaikne on. Rand täiesti kinni.

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 17:13

     Pikendada saab ka uue seadusega?

     • Avatar
      Kiku 23. märts 2020 at 17:16

      Ja ilmselt sellega probleeme pole. Aga samas hea toas passida, sest ilmad on ka kehvad. Vihma sajab ja suur tuul. Ilm teeb vist seadusega koostööd, sest muidu siin ju mega hea ilm nagu ise tead.

     • Mallu
      Mallu 24. märts 2020 at 07:29

      Seadusekuulelik ilm 😀

 • Avatar
  Vasta kk 21. märts 2020 at 18:21

  Mul ka lapsed kipuvad näppe suhu panema. Mul jubeda maitsega toode sellepärast ostetud (see mõeldud eelkõige neile, kes küüsi närivad vms).
  Videost tundus, et Mari ei olnud midagi nii löödud, et sa endast välja läksid.
  Tahtsin veel tänada olukorra tõsiduse teavitamisest ja et paned inimestele südamele pisikuid mitte jagada. Kindlasti päästad sellega nii mõnegi elu.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:14

   Mul isegi kunagi oli see küünelakk, Mari ka näris küüsi, aga enam pole. Ta jah ei olnud vist enam nii löödud, mitu tundi oli möödas ka ja ta oli terve see aeg üleval lastetoas issiga mänginud 😀 Ju siis see andiski talle idee vabandama tulla 😀

 • Avatar
  Vasta XX 21. märts 2020 at 18:11

  Täna nüüd õnne, et te kortermajas ei ela. Kõik tavalised asjad nagu välisukselingid, prügikastikaaned, lifinupud ja eriti mänguväljak tunduvad hirmsad pisikutepesad.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:14

   Omg, ma just eile mõtlesin sellele ??

 • Avatar
  Vasta Maris 21. märts 2020 at 18:08

  Siin minu esimene blogikommentaar 😀 Uskumatu, kuidas ma hetkel tunnen ennast samamoodi nagu sinu kirjeldatud postituses sinu emotsioonid. Kui inimesed peaksid soovitustest kinni, siis saaks selle isoleerimisega kiiremini haigusest lahti, muidu jääb see venima lihtsalt ja nö oodatav haripunkt muudkui lükkub edasi. Ma püüan mitte mõelda neile, kes praegu veel suuremas mures on, et nende kauaoodatud arstiaeg on tühistatud ja ravi lükkub edasi jne. Kui vahel varem virisesin mingite pisiasjade üle, siis hetkel on tunne, et kui ainult oleks tavaline märtsikuu ja tavaline elu, küll see oleks mõnus! Kui saaks selle tavaelu tagasi 😀 Täna on mul jälle hea ja rõõmus meel, eile olin selline kergemini ärrituv. Päevad on nii erinevad, sõltub just sellest kui üles ennast kütta ja lasta hirmul ja ärevusel sisse. Seega see soovitus on hea, mis kuskilt kuulsin, et uudiseid vaadata/lugeda üks kord päevas ja usaldusväärsest allikast. et mitte liigselt oma ärevust üles kütta. Muidu peab ikka ilusat ilma ja kevadet nautima.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:14

   Mul sama, täna juba parem :D!

 • Avatar
  Vasta M. 21. märts 2020 at 18:01

  Ma küll ei ole lapsevanem (aga töötan lastega). Siiski arvan, et peaksin kahte asja mainima.
  *Minu meelest Sa ei tänitanud Mariga, vaid ilusti selgitasid talle. Võib-olla tõesti need kogenud raamatu-emmed ütlevad nüüd, mis 7 imenippi oleks pidanud tegema, kuid minul pigem süda heldis, kuidas Sa laskusid Mariga samale kõrgusele, seletasid ja lõpuks kallistasid. Ära ole enda vastu nii karm!
  *Teiseks… Su vlogis on suhteliselt palju paljast lasteihu. Lapsed peakski end kodus mugavalt tundma ja kui soovivad, siis peavadki saama aluspesu väel käia. AGA tänapäeval on niii palju (neti)perverte. Ilmselt ei tahaks Sa, et mõne jaoks Su lapsed kinnisideeks saaksid või nad end Sinu koduvideosid vaadates rahuldaksid. Tänapäeva maailm on palju jubedam, kui me ette suudame kujutada ja neile asjadele tuleb mõtelda. Seega teine kord pööra tähelepanu sellele 🙂

  Külma närvi Sulle ja pea vastu!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:16

   Hei, esiteks tänud ilusate sõnade eest. Teiseks: mul üldse on siin majas riietumisega nii kehvad lood, et kui juba midagigi on, siis on fine. Nad on lapsed, ma eeldan, et kõik suht sellised. Perverdid võivad ennast rahuldada ka täitsa riides laste peale, lihtsalt infoks ?‍♀️

 • Avatar
  Vasta Inks 21. märts 2020 at 17:39

  Thank god, et keegi saab vähemalt ikka olukorra tõsidusest aru! Inimesed arvavad, et kõik on mingi skämm, aga ei saa aru, et oma ringi hõõrumisega pikendavad seda olukorda ja teevad asja kõigi jaoks hullemaks. Mul on rumalate inimeste vastu allergia, niiet praegu on juba sp hea kodus istuda, et nendega kokku ei peaks puutuma ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:16

   Sama!

 • Avatar
  Vasta Annika 21. märts 2020 at 17:30

  Ma tegelikult ka nüüd mõistan mida sa tunned. Ausalt.Mõtlesime ka kodus lastega, et oleme tublisti ainult kodus olnud terve nädala, et läheks nüüd õige kuskile loodusesse jalutama. Mõeldud, tehtud. Läksime. Kohale jõudes nägime juba, et autosi oma jagu aga kuna tegemist kohaga, kus erineva pikkusega rajad jätkasime siiski oma plaaniga. Jah rajad olid tõesti tühjad,keegi kuskil vastu ei kõndinud ja mingit kontakti teistega ei olnud. Aga. kus need inimesed siis kõik olid, kelle autod parklas? Inimesed lihtsalt istuvad, grillivad ja pidutsevad, meeletud seltskonnad,lapsed jooksevad ringi, täiskasvanud irvitavad ja ilguvad antud olukorra üle. Kurb. Lihtsalt kurb. Ja tegemist polnud kindlasti ühe seltskonnaga st nad polnud seal omavahel kõik tuttavad. Erinevad grillimisplatsid, kuid näha oli, et inimesed ei saa aru mida tähendab teistest eemale hoidmine. Vähe sellest. Tagasi sõites läbi alevi näeme kuidas lapsed kambakesi koos mõnusasti aega veedavad. No tegelikult ka, tule taevas appi.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:17

   See on tõesti masendav 🙁

 • Avatar
  Vasta Ty 21. märts 2020 at 17:28

  Mina pääsesin napilt tagasi välismaalt ja panin end vabatahtlikku karantiini. Pole kordagi kuskil käinud juba nädal aega. Miks ma seda tegin? Et oma peret ja lapsi säästa. Miks ma peaksin ringi litutama, kui on teada, et ei ole vaja. Ma ka ei saa aru nendest kes naeravad… täna lugesin tuttava postitust, et tal mitu välismaa sõpra elu jätnud. Itaalias ühe ööga üle 600 surnu, hispaanias ja Münhenis liikumine keelatud ja olukord nagu sõjafilmis. Tead ausalt… ma siiani loodan iga hommiku kui üles ärkan, et see oli üks paha uni ja nüüd on kõik korras. Miks ei mõisteta, et mida rohkem me praegu distantsi hoiame, seda kiiremini asjast jagu saame? Nutt tuleb peale. Kuidas saab olla vanematest ja haigetest inimestest lihstalt nii savi? Minu mõistus ei võta. Aga üksinda karantiinis olemisel on päris mitu plussi (liida täpse arvu saamiseks oma lapsed kokku :D) Tegelikult on suuremate lastega ka okei kodus olla – aga sinust on küll kahju ja kõikidest, kes väikeste lastega peavad näiteks paaritoalisest korteris olema. Ei taha mõeldagi. Ja respekt Sulle, et neljapäevasel veiniõhtul ütlesid, et viimati jõid veini nädala eest. How do you do that kui on selline eluõite meri kodus? 😀 Teach me master 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:19

   Hehe, mul on ju Kardo kah :D! Ja lapsed ajame 8 paiku magama ja mõnikord jumal halastab ja nad jäävad ka ja siis saab oma elu elada 😀

 • Avatar
  Vasta Helena 21. märts 2020 at 17:18

  Oiii ma olen sinuga nii ühes paadis. Ma olen poest väljudes salaja jopehõlmade all käsi desonud, sest ma olen praegu hormoonide tõttu nii hella hingega, et hakkaks vist nutma kui keegi mu üle naeraks ?. Teiseks, käisin eile beebiga õues jalutamas, iga päev käime. Ja vastu tuli tuttav, kes ei teadnud, et ma vahepeal beebi olen saanud ja ta tuli mind KALLISTAMA! Lihtsalt lendas peale, ma jõudsin vaevu öelda, et aga…aga…ei tohi ju. Ja siis toppis oma sõrmed vankrisse, et titel tekk pealt ära nihutada, et tema nägu näha. Hea, et lutti suust ei hakanud kiskuma. Ma olin nii vihane. Ja mul oli ausalt nii häbi nende inimeste ees, kes meid nägid ja mõtlesid, et appi kui vastutustundetud, kallistavad. Ma for real ei lubanud oma mehel nädal aega töölt koju tulla (töötab teises linnas ja omab seal öömaja, aga tavaliselt sõidab õhtuti koju), sest ta puutub seal inimestega kokku ja ma lihtsalt absoluuutselt ei viitsiks praegu beebi kõrvalt veel haige olla, sest ma tean, et minu hingamisteede haigused kulgevad alati üliraskelt. Ja ma tundun endale nagu hüsteerik, nii et üli hea oli sinu postitust siin lugeda.

  • Avatar
   Vasta Helena 21. märts 2020 at 17:27

   Aa ja see shoppamise asi…jep ? Mul on ma ei tea mitmes netipoes ostukorvid pooleli ja kui need summad kokku lüüa, siis tule taivas appi ma ütlen.

   • Mallu
    Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:19

    Jube! :d

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:19

   Appi, kui keegi mu beebit näpiks, ma saaks vist närvivapustuse 😀

 • Avatar
  Vasta Sirly 21. märts 2020 at 17:15

  Kalli- kalli Sulle!!
  Me ka kodus. Laps sai täna 6- ei sõpru ega lähedasi. Oma perega.
  Pulmareis jäi ära, kurb on olla. Samas mõistan, et on oluline kodus olla. Seda rutem see mööda saab.
  Suuremal kool- johhaidii kui palju õppida. Meie õnn, et ise nii tubli on, aga raske on ikka.
  Ma elan vaid selle nimel, et nädal veel, aga kui pokemalt peab, siis palun padruneid.
  Ps! Vlogid on ikkagi head, aitäh, et viitsid! ❤

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:19

   Oeh, usu mind, elame üle:D!

 • Avatar
  Vasta Katriin 21. märts 2020 at 17:13

  Mina tunnen ka ennast nagu friik, et me pole perega eriolukorra algusest kuskil käinud (v .a toidupoes paar korda), lapsi mänguväljakule ja külla ei luba, külalisi vastu ei võta jne. Ja siis vaatan aknast kuidas inimesed jalutavad suurte kampadega (lapsed, koerad jne kaasas) ,naabritel iga päev uued külaliste autod maja ees, poes käivad lastega. Just nende hoolimatute inimeste tõttu on eestlastel ka ilmselt varsti ilmselt 100% kodukarantiin.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:20

   See on uskumatu, et inimesed ikka ei saa aru olukorra tõsisuset 🙁

 • Avatar
  Vasta Marju 21. märts 2020 at 17:13

  Mul mees käis kummikinnastega poes 😀 ja mingi naine oli puuviljaletis vaatama jäänud teda, natu aja pärast ajas endal ka kindad taskust välja 😀
  Ma juba plaanisin endal torusalli ka ninale tõmmata ja ka kummikindad kätte, kui kuskile minek. Me ka võtame seda asja tõsiselt ja mõistan täiega kui samas mõni sõbranna silmi pööritab meie “paanitsemise” peale. Ei paanitse me midagi tegelt. Püsime kodus ja hoiame haiguse endast eemal. Tundub nagu basic mõistlik käitumine.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:21

   Krt, kust saada kummikindaid… *googeldan*

 • Avatar
  Vasta Keren 21. märts 2020 at 17:03

  Olen Sinuga igati nõus, et parem karta, kui kahetseda. Meie elukorraldus on mõnda ega olnud selline, et oleme 2 kuud Eestis ja seejärel kaks kuud Iisraelis, siis uuesti Eestis, jne. Pidime märtsi lõpus Eestisse tagasi tulema, kuid otsustasime siiski pikemalt Iisraeli jääda, sest pelgasin inimesi lennujaamades ja lennukites. Nüüd olemegi siin ja ei tea, millal saame koju tagasi, siin on karmid piirangud kehtestatud juba ca 3 nädalat, kuid paljud inimesed ei kuulanud ja nüüd alates eilsest on “käsk”, mis esialgu 7 päeva, et pead kodus istuma (va poodi, apteeki, haiglasse, tööle minek). Väga raske on 3 aastasele selgitada, et ainus mida hetkel teha saame on aias mängida. Ja kui aus olla, siis aegajalt ajab ikka närvi küll, kogu pere ninapidi koos (kaks last, mees ja mina) ja isegi jalutama ei saa.
  Pea vastu seal oma toreda perega! ?
  See mu esimene blogikommentaar ever..

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:26

   No tere tulemast! Mis te seal Israelis teete? 🙂

   • Avatar
    Vasta Keren 22. märts 2020 at 15:03

    Mul abikaasa iisraellane, seepärast ongi selline veits kaootiline elukorraldus hetkel ja me ei ole siiani suutnud otsustada, kas seome end lõplikult Eestiga või mitte. ?

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 17:15

     Aaa okei, kummale poole kaldub hetkel?

     • Avatar
      Keren 22. märts 2020 at 17:57

      Eestis on hea, aga kahjuks kohtab rassismi aegajalt ja paraku olen seda ka oma lastega kogenud. ?

     • Mallu
      Mallu 23. märts 2020 at 10:26

      Rõve :/

   • Avatar
    Vasta Keren 22. märts 2020 at 16:18

    No ja et inimese närvid veel rohkem läbi oleks, siis on siin loodud kaks “kaarti”, ühes on näha koroona diagnoosiga haigete arv sinu lähedal ning teises, kui palju inimesi sinu lähedal karantiinis on ja just avastasime, et meie lähedal üks pere karantiinis (ilmselgelt poleks pidanud seal kaardil “surfama”)..?
    Tahaks loota, et nad istuvad kodus ja ei jaluta ringi…

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 17:15

     Samas ma saan aru, miks seda vaja teha on, sest siis tead, kust eemale hoida.

 • Avatar
  Vasta K 21. märts 2020 at 16:56

  Oehh, tean mida sa tunned. Pidin ka pikalt seletama enda emale ja õdedele, miks ma meie perega sünnipäevale teise linna ei tule. Mulle tundub see igati loogiline, et ravhakogumised ka pereringis jäävad ära. See ei ole põhjenduseks, et igav on. Praegu ongi ebamugav olukord ja peab ohvreid tooma.
  Eriti arusaamatuks jäävad inimesed, kes puhkusreise veel paar nädalat tagasi plaanisid enne kui piirid kinni pandi.
  No ja see süütenöör on ka meie peres olematuks põlenud. Lapsed on nii väsinud ja ise oleme väsinud. Täna plahvatasin häbiväärselt. Mure inimeste tervise ja majanduse pärast kummitab.
  Sai üks masendav kommentaar, aga hetkel on tuju nii kehv.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:33

   No veel uskumatum on, et inimesed SIIANI tahaksid kuskile puhkama minna…

 • Avatar
  Vasta Mari 21. märts 2020 at 16:46

  Ma elan Ungaris ja meil on mänguväljakud punase lindiga ümber tõmmatud ja väravad lukus, ning sildid peal, et minna ei tohi. Aga parkides jne näen sama, et inimesed hängivad viie ja kümne kaupa 🙁 kui kõik asja tõsidusest aru saaks, siis saaksime me kiiresti jaole selle jamaga…

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:33

   Jah, tead, ma usun, et varsti on Eestis ka nii. Ja ongi hea.

 • Avatar
  Vasta MP 21. märts 2020 at 16:30

  Milline firma sulle selle desinfitseerimisvahendi saatis? On neil ehk oma koduleht, kuhu saab pilgu peale heita?

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:37

   See pood kahjuks kinni, neil tuli kogu kaup pmst Itaaliast…

 • Avatar
  Vasta Liina 21. märts 2020 at 16:03

  Mina siin jälle, ja sama kommiga mis eelmine kord – dont panic! Tegelt mõistan sind, aga sa ei saa tõesti kõikide inimeste eest otsustada ja püüa lihtsalt oma elu elada nii hästi kui oskad. Ma muide olen vahepeal arenenud ja võtan ka asja tõsisemalt. St kodus istusin ennegi, ja istun ka edasi nagu ka mu lapsed, aga see itaalia asi teeb suht murelikuks ikka ja ebamäärasust on palju. Ja järjest rohkem hakkan mõtlema, et vbla oleks mõistlik praegu väga tõsiselt suhtuda, noh nii, igaksjuhuks – et äkki siis pääseme sellest mis on itaalias. Poes ma ei käi – mul vist 3 kuu toit kodus 😀 Aga mees käib ikka tööl – teda ma ümber rääkida ei suuda ja ausalt öelda ma lishatlt tean et KÕIKI asju maailmas ei saa kontrollida. Annan oma parima ja seda mida ma muuta ei suuda, mis pole minu võimuses, selle pärast ma ei muretse. Aga aitäh, et sina muretsed ja selle postituse tegid. Ehkki ma ütlen ausalt – neile kel suva, need naeravad veel rohkem, sest kõrvalt vaadates siiski selline post kellegi silmi ei ava. aga mis avaks…ma ei tea. kardan, et ainult isiklik kogemus.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:37

   Jaa, ma tean, ma saan aru, et minu jutt ei muudagi midagi. Lihtsalt oli sitt päev ja sitt tuju ja tahtsin välja elada ennast. Täna on parem 🙂

 • Avatar
  Vasta Liina 21. märts 2020 at 15:46

  Ise istun ka vabatahtlikult isolatsioonis ja teen kodukontorit. Käisin viimati poes eelmine pühapäev ja ostsin nädalaks asjad, homme siis jälle. Eile käisin paar tundi ajusid tuulutamas Pirital ja paekaldal. Jesus, nagu kõigil oleks vajadus minust täpselt kõrvalt mööduda. Ise pean mitu meetrit eemale astuma. Kas koroonaga tekib inimestel mingi lähedusevajadus? Poes oli samamoodi. Üldiselt avastasin positiivselt, et kõik mu sõbrad, tuttavad, pere ja jälgitavad influencerid ja youtuberid saavad aru, et võiks valitsuse juhiseid järgida. Silma jäid ainult PP ja mell oma teistsuguse hoiakuga. Venelased on silma jäänud endiselt oma kätlemisega??‍♀️

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:38

   PP ei võta tõsiselt?

 • Avatar
  Vasta Liis 21. märts 2020 at 15:34

  Me ka kodused terve perega. Ainuke vahe on selles, et mehel kodukontor E-R ja nii ta siis istub magamistoas ja teeb oma konverentskõnesid päev läbi. Seega ma pean 8-17 tegema nii, et lapsed on vaikselt ja mängivad rahulikult 😀 Esimene nädal on möödas ja ma tahaks öelda, et see oli megaraske aga ma ei saa. Me leidsime erinevaid tegevusi, millega ennast ja lapsi ohjes hoida (kui nii saab öelda), käisime väljas jalutamas ja ratastega sõitmas, kokkasime koos ja tegime mingeid värvimistegevusi ja mänge. Kusjuures ma sundisin neid präänikuid omavahel ka mängima, et nad veidigi mõtleks ise kuidas oma meelt lahutada ja nad said suurema kisata hakkama 😀
  Aga ikkagi on mingi raskus nagu peal ja see kodus olemine väsitab. Aga ei taha kurta, sest seda niigi palju siin juba. Loodan, et kõik leiavad ikka selle positiivsuse napikesegi üles ja stress kaob kiirelt 🙂
  Teie perele ja tegelikult ka kõigile suured virtuaalsed kallid, te olete tublid! 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:38

   Huh, ma ei kujuta ette, kuidas ma oma lapsi vaikseks saaks 😀

 • Avatar
  Vasta Carolina 21. märts 2020 at 15:31

  Oh kuidas ma igatsesin neid lobaposte!! Täpselt need ongi need postid, millest puudust tundsin. Hakkasin sind jälgima kui Lendet ootama jäid ja olin ilusti järjel, kuid siis hakkas üha rohkem reklaamposte tulema ja ma ei viitsinud absoluutselt lugeda neid ja lõpuks klikkisin mõnel üksikul, kui millestki muust ka lobisesid.
  Aga hea, et sa tagasi oled koos oma emotsioonidega 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:39

   Jeee 😀 Tänud ootamast 😀

 • Avatar
  Vasta Mar 21. märts 2020 at 15:14

  Jep, see koroonakriis läheb reaalselt minutitega hullemaks. Hisp oli eile 20 000 nakatunut, täna juba 25 000. Vaatamata sellele, et nädal aega on karantiinis oldud ja siin peetakse sellest ikka kinni ka (no ei taha keegi väga 30 000 trahvi saada ju). Siit on nii veider vaadata, kuidas Eestis on see kõik alles alguses ja inimestel nii savi… Kes tahab, saab siin meie viimaste nädalate eluolul silma peal hoida: http://www.seitsmemaajameretaga.com

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:39

   No eks kui siiin hullemkas läheb, ehk hakatakse tõsisemalt võtma.

 • Avatar
  Vasta Ka 21. märts 2020 at 15:10

  Ma selle viiruse koha pealt kahe vahel. Kaitsen end ja oma lapsi aga samas ei paanitse üle. Vanavanadele külla ei lähe ning kodu aiast lapsed kaugemale pole nädal aega juba läinud. Poes käin üksi. Ja nimekirja alusel ning kähku. Maksan suurem osalt kaardiga mitte sulas jnejne.. Kõik selleks et kaitsta oma pere. Pigem karta kui pärast võibolla kahetseda seda et ei kaitsend oma perekonda

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:40

   Mis see üle paanitsemine siis oleks? Minu meelest käitud sa nagu iga mõtlev inimene.

 • Avatar
  Vasta Murel 21. märts 2020 at 15:06

  Hea, et sa muretsed, aga ma tunnen nagu sa läheksid veits üle võlli. Kui sa lähed närvi, siis lähevad ka su ümberkaudsed närvi ja see ei tule kindlasti üllatusena, aga stressiga hakkavad haigused kergemini külge. Võta seda kui väga tõsist õppetundi, et käsi tuleks alati pesta pärast rahva- ja pisikuterohketes paikades käimist 🙂 loomulikult on segaseid inimesi igal pool, sinna ei saa midagi parata 🙁

  Paljudele tahaks öelda tegelikult “check your privilege”. Ma näen igal pool suhtumist, et ainus variant ongi kodus püsimine ja all ühes kommentaaris oli “püsin kodus, sest hoolin “. Supertore, et sellised võimalused on, aga milleks vaadata viltu sellele, et buss on endiselt rahvast pooltäis (keegi virises mulle selle kohta). Kõigil pole võimalust koju jääda – meditsiinitöötajad, laotöölised, transport, poed jne. Ka minu valdkonda, postiteenust, ei saa sulgeda mingit moodi. Hakkasid inimesed ju nüüd kodus kõvasti netišoppama ka veel ? Nii et olen kade, aga samal ajal tsekin ka OMA privileegi, et mul vähemalt kindel sissetulek säilib. Aga ma luban, et ma ka hoolin!

  Ole tubli ja võta rahulikumalt ✌

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:41

   No ma ei usu, et selle “püsin kodus, et hoolin” all mõeldud on, et ala kui oled arst ja tööl käid, järelikult sa ei hooli 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 21. märts 2020 at 15:01

  Mina paanikas ei ole aga tuleb tunnistada, et kardan küll. Ise hea meelega üldse kuskil ei käi, tulime maale ära peitu, siin inimesi pole 🙂 Poes aeg-ajalt peab käima aga seal käib mees üksi. Rahakott veel kannatab aga hakkab ilmselt ka varsti alla andma, need pagana netipoed 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:41

   Oleks mul maa, kuhu minnna, läheks ka!

 • Avatar
  Vasta k. 21. märts 2020 at 14:59

  kirjutan ka vist esimese kommentaari. olen 2 ndl nüüd kodus juba olnud – kolisin oma pea 70a ema juurde, et kui asi peaks päris hapuks minema siis ta pole üksi. toiduvarud hankisime ka paar päeva enne eriolukorra kuulutamist ning muud asjad oleme ainult tellinud (koju või automaati) kas epoodide või boltiga. kurvaks teeb see olukord kuidas paljud ikka veel kisavad kuidas NEMAD EI KARDA. no tõesti, ma olen 31 aastane heas vormis ja tugeva tervisega naine (hetkel küll 32ndl rase) ja mina ka ei karda, sest haigestudes ilmselt väga ei juhtu minuga midagi. aga asi pole minus vaid neis kelle tervis ei pruugi vastu pidada. mida enam inimesi eeskuju näitab ja hoolimata oma mitte kartmisest koju jääb, seda kiiremini saame oma elu juurde tagasi minna. . nii jõuetu tunne ja kurb on olla.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:41

   Oeh, ilusat raseduse jätku!

 • Avatar
  Vasta Pille 21. märts 2020 at 14:51

  Hmmm.. Mulle tundub ka, et sa veidi paanitsed üle. Ja palun kohe mitte välja lugeda, et koroona on tühine pisikukene, mis ei tee kärbselegi liiga jms. Lihtsalt kas on mõtet päris sedasi endas kogu seda pinget kruvida? Saan aru, et Kardo ema kuulub riskigruppi, kuid usun ka seda, et elementaarne hügieeni hoidmine on ka juba üpris piisav, et mitte haigestuda ja edasi levitada. Mul nt polegi mitte mingit desinfitseerivat vahendit. Ja kui ka oleks, siis arvan, et konkreetselt see vahend ka haigestumist väga ära ei hoia. Ok, see ontõesti hea variant, et pärast poodi saab kohe käed puhtaks, enamasti ju ei ole varianti kohe kassast käsi pesema minna kuskile. Kuid siiski, siiski… Kas asi on ikka nii hull? Mõistagi parem olla ettevaatlik kui ükskõikne, seega ma ei naeruväärista ka mitte midagi. Aga vahest siis mõeldagi ja uskudagi, et sa teed endast kõik ja see on piisav. Sealjuures hullult muretseda, ennast sisimas nii viimse vindini üleskeeratuna tunda, jms.. Ei ole ju mõtet. See ei muuda asjade kulgu kuidagi paremaks. Vastupidi ikka. Hirm on ka energia ning energia on elus. Energia paneb asjad juhtuma. See, millele enda energiat panustad, seda ise universumilt tellid. Ja muu säärane esoteerilisena kõlav teooria… Mul oli ka paanilisi päevi, kui kogu see üleriigiline paanika järsku pihta hakkas ja poed kaubast tühjad olid. Aga siis rahunesin maha., sest sain aru, et sellest minu paanitsemisest ei muutu midagi (paremaks). Olukord on muidugi jätkuvalt ärev ja muret tekitav, kuid eks iga päev tuleb anda endast parim, et mõtted mujale saada, jääda optimistiks, mõelda positiivselt.
  Lastega käin õues mina ka. Aeda ei ole, kuhu lapsi õue saata, seega käime ikkagi mänguplatsidel ka vahest. Kuid muus mõttes elame isoleeritult. Külalisi ei võõrusta, ise külas ei käi, õues kellegagi kokkusaamist ei lepi. Eks võõrad lapsed ikka vahel tulevad lähemale kui meeter, aga noh.. Mis ma nüüd siis tegema pean? Enam mänguplatsile üldse mitte minema? No ma ei tea jah.. Minu jaoks on see veidi ülemõtlemine. Puntras koos ikkagi keegi seal ei ole. Tõsi, turnikad jms on tõenäoliselt täis igasuguseid pisikuid, aga eks kui haigestume, küll siis istumegi ainult toas edasi. Aga muidu eelistan ise ka õues liikuvamat olemist, sõidame ratastega, käime jalutame kesklinnas Toomemäel jms. Ses mõttes et ei peagi ju jah ilmtingimata mänguväljakul peatuma. Alati saab sinnaminemiseks valida ka hoopis mõne ebapopulaarsema kellaaja, mil seal teisi lapsi polegi….. Niiet valikuid on, ei pea nelja seina taga kinni olema, kui just haige pole.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:43

   Ma olen inimene, mul on emotsioonid ja see, et ma emotsiooni pealt midagi endast välja kirjutan ei tähenda, et ma 24/7 paanitseks ja nutaks, palun sellest ka aru saada 🙂

 • Avatar
  Vasta B 21. märts 2020 at 14:49

  “Ok, ok, te teate ise ka, et ma tegelikult ei poolda mingit füüsilist vägivalda, aga kogu see… ahastus ja hirm ja jõuetus ja värki sai täpselt sel hetkel haripunkti ja ma lihtsalt karjusin nagu loll täiest kõrist, et ta on segane ja käsi ei lakuta ja nüüd unustagu oma filmiõhtu ära ja üldse igasuguseid lollusi, mida ma ei mõelnud ja mida normaalne ema ütlema ei peaks, selle asemel, et rahulikult lapsele seletada. Seejärel istusin ma autosse nutma, nagu ikka üks enesest lugupidav lapsevanem teeb.”

  Oh, I f*ing feel you?
  Mul muidugi laps 2ne ja loogiline, et ta ei mõtle nii nagu suured….aga ma tunnen kuidas mul kõrvadest tuleb tossu kui ta õues tahab midagi suhu panna v katsub mingit poest toodud asja ja kohe tahab käe suhu toppida. Ja mees……nagu, suur inimene ju…pakend käes lõikab kurki, selle sama käega paneb selle kurgi suhu või annab lapsele…tunnen kuidas vaja sügavalt hingata, täielik saiko valmis…on muidugi ka paremaid päevi, kus mõtlen, et OK kõik hästi, suuna oma energia kasulikule…ja siis jälle muidugi….auk???

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:44

   Oeh, mõni päev on raskem kui teine 😀

 • Avatar
  Vasta monsa 21. märts 2020 at 14:35

  Üldiselt mu ümber on mõistlikud inimesed. Ema-isa läksid kohe maale ja hoiavad eemale kõigist, lapsed kodus ja kokku kellegagi ei puutu. Õnneks elame maal, see hetkel suur eelis. Saaks mehe ka koju töölt, siis võiks rahus mitu kuud elada. Aga on tuttavaid kes veinitavad, hängivad, käivad söömas.. njh. Eks varsti tulevad oluliselt rangemad reeglid, loodan, et hakatakse ikka väga karme trahve tegema. Ääretult kahju on muidugi inimestest, kel suured väljaminekud, raske aeg on ees. Olge kodus, siis saab ju see jama kiiremini läbi.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:44

   Jõudu!

 • Avatar
  Vasta Marta 21. märts 2020 at 14:32

  Ma vist kommenteerin ka esimest korda elus, aga tahtsin ka teada anda, et mina olen ka täiesti kodus, ka vanaemad on kodus, vanemad ja vanatädigi. Et normaalseid inimesi on ka veel, kuigi ka mul oli eile selline “stop this idiot train, ma tahan maha” tunne, sest marimellid eksole, paljas porgand tegi story, et “ah miks vanemad inimesed lihtsalt kodus ei ole, miks mina pean olema, ole positiivne ja sa ei jää haigeks” ja see on nii lolllll maisaaa õõõ. Siis lugesin veel mingeid geeniuskommentaare postimehes (see oli viga) ja ajasin end kenasti närvi. Kui ma veel ühe korra loen, et see viirus on mingi biorelv ja seotud kuidqgi 5G-ga, siis ma hakkan karjumaaaa!!!!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:44

   Selline tunne, et ei tohi midagi lugeda enam 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 21. märts 2020 at 14:30

  Meil on õnneks isiklik mänguväljak ja suur hoov, kus lapsed ennast välja elada saavad. Naabreid ka meil lähimas raadiuses ei ole, isegi kui keegi teeb peal köhiks, siis see tõenäoliselt meie juurde ei jõua. Hea ja turvaline on elada siin metsade vahel. Mees käib vahepeal poes toidukraami ja muud vajalikku varumas, aga üldiselt nii vähe kui võimalik.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:45

   Ausalt mul tunne, et kui see jama siin läbi saab, siis kolime metsa ära 😀

 • Avatar
  Vasta Kertu 21. märts 2020 at 14:30

  Sul on ilmselgelt koroonärevus juba üle piiri läinud. Proovi mitte pidevalt uudiseid lugeda, vaata mingeid tobedaid sarju vms ja eemalda ennast sellest pidevast negatiivsete uudiste infoväljast. Ma ka vahepeal tunnen, et läheb liiga ärevaks.. siis vaatangi vahepeal vaid veidi AK-d ja väldin sotsiaalmeediat.
  Stress langetab immuunsust, seega proovi stressitaset vähendada igal moel. Näiteks MyFitnessil on veebitreeningud, mis on nii super positiivsust ja energiat täis. Ma olen seetõttu viimastel päevadel iga päev trenni teinud ja enesetunne on kõvasti paranenud 🙂

  Ohutunne peab küll säilima, aga vaimne tervis on ka oluline 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:45

   🙂

 • Avatar
  Vasta M 21. märts 2020 at 14:09

  Kuigi vahepeal viskab üle, siis ma ikka istun väga kohusetundlikult kodus. Kuigi sõbrannad elavad ligidal, käin ma ikkagi üksi jalutamas. Kuigi mul viskab juba üle kõik söögid ise valmistada, ma ikka ei telli koju Wolti. Kuigi kogu see teema juba viskab üle ja mul tervis vãga hea, siis ma ikka distsiplineerin ennast. Noh igaksjuhuks. Ei sa ei paanitse üle, sa annad endast parima.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:45

   Aitäh 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristina 21. märts 2020 at 14:08

  Ma olen ka samas paadis sinuga! Ja vähe ei aja närvi need yolotajad. Ise teed kõik, et haigus ei hakkaks külge ja ei leviks edasi ning siis tulevad need, kellel on kõigest ja kõigist suva…

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:45

   JEp, NÕME!

 • Avatar
  Vasta Kadri 21. märts 2020 at 14:06

  Meie väldime praegu samamoodi kontakte teiste inimestega nii palju kui võimalik, püsime kodus, peseme, desinfitseerimine, tellime toitu, igaks juhuks käitume nii nagu võiks selle haiguse saada kust iganes, kellelt iganes. Parem olla veidi paranoiline kui pärast kahetseda. Ei külasta ka vanemaid, et lapsed neile juhuslikult haigust ei viiks. Ja siis.. Selgub, et vanemad ise kolavad mööda poode ringi (mitte toidupood!), üks sõidab bussiga, kui saaks lasta ennast autoga sõidutada, ütlevad, et pole vaja üle mõelda. Ajas ikka närvi küll, kui seda kuulsin. Ise süüdi nüüd, et lapselapsi päris pikalt ei näe.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:46

   Ei saa aru mina ka, öeldakse ju, et vanemad on nagu targemad. Aga.. panevad nagu ajudeta kanad ringi 😀

 • Avatar
  Vasta T 21. märts 2020 at 13:56

  Mis politsei täpsemalt palus edasi öelda, kas ainult see õue mineku asi või tuli neilt veel juhtnööre?

  Kusjuures natuke irooniline paluda sellist asja influenceritel edasi öelda, arvestades, et enamus influencereid ei saa aru, millest jutt käib. Sama hea kui teha pressikonverents teemal “olge kodus” ja siis Postimees teeb artikli, et no meil paluti selline inf edasi anda aga naaaah.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:47

   No need, kellega räägiti, said kenasti aru, millest jutt käib.

   Püsige kodus, peske käsi, ärge arvake, et õues nakkust ei saa ja ärge uskuge fake newse oli pmst kokkuvõte.

 • Avatar
  Vasta M 21. märts 2020 at 13:46

  Olen ka Sinuga nõus. Katsume hoida kontaktid minimaalsed. Hoolime endast ja teistest!!!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:47

   Aitäh!

 • Avatar
  Vasta Merli 21. märts 2020 at 13:46

  Kusjuures mul oligi selle “püsige kodus” teemaga, et kas õues käia on ok. Keegi pole nagu öelnud, et ära üldse uksest välja mine, aga siis ma pole enam kodus ju :D. Igatahes, kodust väljas käin lastega õues ja toidupoes. Õues oleme oma kortermaja taga muruplatsil, seal niisama keegi ei jaluta, küll mõnikord keegi koeraga, aga siis hoiame eemale üksteisest. Lapsed leiavad ikka tegevust ka ilma mänguväljakuta. Täna üritasid puu otsa ronida, sonkisid mullas ja ronisid nõukaaegsetel turnikatel, kus keegi ja me isegi tavaliselt ei käi. Poes käisin viimati pühapäeval, kui olukord oli veel uus ja pood ise polnud meetmeid rakendanud. Täna minnes on kindlasti ohutum minna ja ise ka ettevaatlikum.
  Mina igatahes ei taha saada viiruselevitajaks, seega on mul mõistlik vältida viiruse saamist. Samas saan aru, et see ei sõltu ainult minust, aga õnneks kui haigestun, siis saan küll kontrollida, et minu kodust see väljapoole ei pääse.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:48

   Usu mind, poed on ikka samasugused nagu enne, enamikel max poh 😀

   • Avatar
    Vasta Merli 22. märts 2020 at 16:34

    Sul oli õigus :D. Rahvast oli rohkem, piimaleti juures oli kogunemine ja oli neid, kes jalutasid ja shoppasid. Rimi ise lasi siseraadiost vaikselt informatsiooni, eelista iseteeninduskassat nt. Tavaliselt polegi nendesse kassadesse järjekorda, aga eile oli ja muidugi hingab keegi kuklasse siis, kui ootad :s. Ja Rimis on need terminalid ka, kust lased oma kliendikaardi läbi, saab pakkumisi vaadata jne. Ma mõtlesin, et ei taha näppida terminali, vaatan meili pealt ära. Siis nägin, et neil kampaania, kus saab 5% vms soodukat ostukorvilt, kui terminalist aktiveerid kupongi. Feil.

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 17:14

     Selle pärast ongi hea, kui poes saad kummikindaid kasutada. v isegi tavalisi kindaid, pärast paned kodus pessu 🙂

 • Avatar
  Vasta Maria 21. märts 2020 at 13:37

  Amen, sister!
  Mul on nii hea meel, et sa sellest kirjutasid! Ma vaatan ka oma sõbralistis inimesi, keda pidasin väga mõistlikeks varem aga nüüd näen, kuidas peale reisilt naasmist nad ei püsi kodus vaid käivad poes, sõbrannaga metsas jne. Nagu, for fuck sake! Siis tekib endal ka sellinne tunne, et mida ma siin punnitan ja elueest kodus passin ja desinfitseerin meie kortermaja ust, kui enamus lihtsalt võtavad seda kui mingit naljakat puhkust. Aga ma üritan nii mõelda, et teiste eest muretseda ei saa. Olen oma pereringis kõigile selgeks teinud, et vanavanemad püsivad kodus, külla neile ei lähe, toidukotid jätame ukse taha, vestleme õues mitmemeetrise distantsi pealt jne. Ja see meie koduspüsimise panus ei lähe ju kaotsi. Sest koduspüsimine tähendab, et minu perel on suurem tõenäosus mitte haigeks jääda. Seega ei lisa nad ju ka koormust niigi ülekoormatud meditsiinisüsteemile. Ja muidugi see, et me ei osale selles viiruse levitamises ka. Väiksed asjad aga ma usun, et järjest rohkem inimesi saab aru, et asi on tõsine ja kindlasti see, et sellest blogis räägid, tõstab jällegi teadlikkust ja loodetavasti on mõistlkke koduspüsijaid jälle rohkem. Stay strong! 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:48

   Samad sõnad sulle! ❤️

 • Avatar
  Vasta E 21. märts 2020 at 13:34

  Püsin kodus 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:48

   Jee!

 • Avatar
  Vasta Sigrid 21. märts 2020 at 13:28

  Noh .. hiljuti jagati Lombardia haigla arstide videot, kus nad näitasid veitsa intensiivi… ja palusid, et jääge koju.. ja informeerisid, et viirus on muutuv – praegu intensiivis 30-40 aastased inimesed..
  Sama järelduse viiruse muutumise kohta tegi üks saksa arst, kes analüüsid 2/3 oma patsientidest ja tuli samale järeldusele.
  Igatahes… sa pole ainuke, keda need viiruse ignorandid vihale ajavad… ma ei suuda neist aru saada – kas neil tõesti netti pole, et vaadata, mis välismaailmas toimub??? Ja mis jura on tõenäoliselt siia jõudmas
  #arumaeisaa

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:56

   See on hirmutav jah 🙁

 • Avatar
  Vasta D 21. märts 2020 at 13:22

  Vahepeal mõtlen, et võiks küll mingi surmalaviin tulla, äkki siis saaksid inimesed aru, kui tõsine asi tegelikult on. Ja kahju, et inimesed ei mõista, et kõiki sümptomitega inimesi testida kahjuks ei saa, sest puuduvad ressursid. Ja see pole ainult Eestis nii. Paratamatus lihtsalt. Jah, nõme on ka see, et tervisest hoolivaid inimesi vaadatakse nagu mingit hullu paanikahirmus olevust ning mind isiklikult veits häirib see, et poes iga möödaminev inimene piilub mu ostukorvi? mdea, veider on.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:56

   On ?‍♀️

 • Avatar
  Vasta Lu 21. märts 2020 at 13:22

  Ma olen lastega nädal aega kodus istunud, ühel päeval käisime ka jalutamas inimestest eemal ja poest püüdnud tuua korraga nii palju, et jaguks mitmeks päevaks. Ja siis on mingid vennad, kellel on suva, kogunevad ja voorivad kampadena ringi. Kahjuks ka mu oma kaaslane on suhtumisega, et kui tuleb siis tuleb, mis sinna ikka teha. No kuidas sa saad nii suva suhtumisega olla?? Õnneks (praegusel juhul ja suhtumisega) me ei ela koos ja pole nädal aega ka kohtunud.
  Nüüd siin mõtlen, et kas peaksin esmaspäeval tööle minema oma köhaga või haiguslehe võtma? Kui teiste kaitsmine on ainult minu mure, siis mul on ka juba ükskõik!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:56

   No ma võtaks haiguslehe kui võimalik ?‍♀️

   • Avatar
    Vasta Lu 22. märts 2020 at 20:26

    Elu juba tegi omad korrektuurid ja saatis mulle palaviku ? Et tuleb haigusleht.

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 21:42

     Oiii, loodan, et sul väga nadi olla ei ole siis 🙁

 • Avatar
  Vasta Triin 21. märts 2020 at 13:20

  Sa ei ole üksi. Mul ka mingi must pilv pea kohal. Tunnen kuidas masendus hakkab peale tulema, üks päev on suht okei olla ja siis lampi tuleb kass peale sellest kõigest. Ma olen nii tänulik, et ma veel vanemahüvitist saan ja meie pere see rahaliset ei mõjuta, töötan ise ka muidu salongis kosmeetikuna ning panime hetkel salongi kinni.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:57

   Ehk on homme parem, mul on 🙂

 • Avatar
  Vasta L 21. märts 2020 at 13:18

  Jah.. i feel u.. istun samamoodi kodus juba sellest ajast saadik kui esimene viirusekandja ametlikult eestisse tuli.. :/
  Muidugi käin lapsega siin ja seal jalutamas KUS ühtegi teist inimest pole.
  Sõbrad on ammu mind pmst “hüljanud” kuna ma olen asjade ülemõtleja ja mida ma ùldse mõtlen et ma kodus niimoodi kassin ja koristan ja pesen käsi. Nende arust on see ikkagi gripp ja mina olen see nö paaniköör või mis iganes.
  Ma kardan et inimesed hakkavad selle asja tõsidust võtma alles siis kui esimene surnu on kes on oma lähedane..
  EI OLE OKEI.. kui Itaalias üleöö sureb 600 inimest. See EI OLE GRIPP!
  Toiduvarusi käin üksi poest varumas.. seda ka õhtul enne poe sulgemist kui tean et enamus rahvast on ära käinud. Olen jätnud endale ühes kindad millega poes toimetan ja autos ära dessin. Ja autosse ka jätan need. Muideks !!!! Kinnastega saab edukalt kasutada toidupoes kaalu puutetundlikku ekraani ja samamoodi pakiautomaadi ekraani. Mina seda ei teadnudki ??‍♀️ Toidukoti tuppa tuues dessin selle ka üle. Mina ei taha enda südamele seda võtta et ma kedagi nakatan KES MINU PÄRAST vb hiljem kahetsusväärses seisus on.. 🙁
  Aga nagu keegi tähtis mees kuskil ütles hakkab see karantiinis istumine inimese vaimsele tervisele.. AGA kuhu praegu minnagi oleks.. kõik kohad õnneks kinni. Noh.. elan maal ja suurelinna kaubanduskeskustest hetke seisuga ei tea midagi ?
  Igatahes.. lõpetan selle hala kommentaari samamoodi nagu alustasin.. i feel u..
  Mina istun kodus ja näen kuidas reisilt tagasi tulnud inimesed KES PEAKS OLEMA 14 päeva karantiinis.. käivad mööda mänguväljakuid ja poode 🙁 🙁 ja jultumust lausa neid pilte instasse postitada 🙁

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:57

   Tegelt suri Itaalias eile lausa 800 inimest 🙁

 • Avatar
  Vasta Kirsika 21. märts 2020 at 13:11

  Ma ütleks, et sa oled eeskirjade järgia, mitte arutu paanitseja. Kui asju teha mõistusega siis on see ok isegi kui tundub liialdamisena mõnele inimesele. Alati leidub inimesi, kes arvavad, et nad on suuremad, tugevamad ja targemad aga ka üsna paljusid neid ma näen ka haiglates tööl olles. Jah, see viirus ehk ei mõjuta sind elu hinnaga, kui sul ei ole pikaajalisi haiguseid ja oled tugeva immuunsüsteemiga. Aga kuidas seda saab kindlaks teha? Katsetades YOLO-ga? Siin kohal inimesed ei mõista. Inimene võib ju tugev ja terve olla, kuid selle mõttega saad sa 98% haigusekandjaks. See tähendab seda, et sa nakatada kõiki su lähedal ja kõiki asju mida sa puudutad. Pindadelgi säilib see viirus väga mugavalt ja pikka aega (lingid, nupud jms). V.a. vask. See on iseenesest antibakteriaalse omadusega ja bakterid seal elavad vaid mõned tunnid. Ja mis puudutab pikajalisi haigusi. On inimesi kellel on avastatud suhkruhaiguski nii, et arstid ei suuda uskuda, kuidas see inimene ilma rohtudetta elus püsib.
  Seega tubli Mallu. Su “ülereageerimised” on praegusel ajal vägagi vajalikud.
  Aitäh!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:58

   Aitäh sulle 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristel 21. märts 2020 at 13:06

  Sa oled tubli! Kõigil on nõrkuse hetki, aga sa oled tubli, sest sa julged kõva häälega välja öelda seda mida teised ainult mõtlevad. Inimesed on debiilikud. Aga tõesti kahju et inimestel austust teiste vastu ei ole ja näkku naerdakse. Me tavaliselt käime linnas ja ostame nkn nädalavarud kokku ehk ss kärutäis asju. Kui nüüd seda tegime siis vaadati ka meid nagu hälvikuid, et issand kus ostavad asju kokku. Sorri et igapäev ei viitsi koroonat linnast jahtima minna. ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:59

   Konkreetselt sama, mida ma ronin iga päev sinna poodi.

 • Avatar
  Vasta Kelly 21. märts 2020 at 13:05

  Ma sinuga täiesti samas paadis, hakkasin ka siin ühel õhtul vihast nutma, sest selle kriisiga on selgunud, et neid hoolimatuid lolle on ikka uskumatult palju meie ümber. Tõele au andes hakkasid mul järgmisel päeval päevad, nii et ilmselt oleks muidu lihtsalt vihastanud, aga seetõttu tuli see viha koos pisaratejõega 😀 Aga see on ikka üsna frustreeriv. Mehe õde elab Prantsusmaal, suhtleme omavahel tihedalt ning neil on seal ikka päris perses asi. Nad ei tohi üle tee poodigi minna, ilma täidetud paberita, millel oleks kirjas, miks nad kodust väljas on. Tema mehe sõjaväelasest sõbrale anti juba teada, et ta peab valmis olema haiglasse appi minema laipade transpordi jaoks.

  Aga ei, eestlased on ju mingid puutumatud imeloomad ja siin on kõik ülepaisutatud. “Meedia lihtsalt kütab üles” – jah, kallid idioodid, kõik riigid lugesid Delfit ja kehtestasid järjest eriolukordi ning liikumiskeelde. Ma olen täiesti nõus sellega, et meedia võtab olukorrast viimast, sest olgem ausad – päris hea võimalus ju. Aga ka ilma meediata on olukord maailmas siiski enneolematu, taoliseid meetmeid nii suurtes mõõtmetes ei ole varem ette võetud. Sellest peaks ju iga juhm aru saama?? Aga ikka leidub piisavalt neid “avatud silmadega” tarkasid, kes kõiki läbi näevad ja teavad, et just neil on õigus ning tegelikult pole hullu midagi. Kurat, mingu siis Itaaliasse sinna laibakonvoi juurde ning öelgu, et pole hullu midagi. Aga no, milleks – enamik ju nagunii vanemad inimesed ja keda see nende surm ikka huvitab 🙂

  Mida kauem sellised pohhuistid ringi töllerdavad, seda pikemaks kogu olukord venib. Inimestel nagu puuduks ettemõtlemisvõime rohkemaks kui üheks päevaks. Hoitakse praegu nui neljaks oma salonge lahti, sest raha on vaja – kust sa kuu aja pärast neid kliente võtad, kui asi on hullemaks läinud, kõik on veelgi rohkem lukku läinud ning inimestel pole nagunii enam raha, et endale ripsmeid külge keevitada. Ehk siis selle asemel, et võimalikult vara asjale piir tõmmata, et võimalikult vara elu normaliseeruks, lükatakse paratamatut edasi ja venitatakse kummi. Salong on lihtsalt üks näide, ma igaks-juhuks mainin, et ma ei süüdista olukorras siin ainult iluteenindajaid 😀

  Igatahes, jah, uskumatult palju on neid, kes peavad kõike siin maailmas enda nahal läbi kogema, et jõuaks asjad kohale. Eestis peab ka ikka laibarida järgi olema, et kohale jõuaks, et päriselt ka on sitt olukord, mida on vaja kontrolli alla saada.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:00

   Ma nõustun sinuga 100% ja ma ei tea, äkki hakkavad mul ka päevad 😀

 • Avatar
  Vasta Seen 21. märts 2020 at 13:02

  33minutit pole liiga pikk!!!!!!!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:00

   Väga hea!

 • Avatar
  Vasta Geidi 21. märts 2020 at 12:59

  Sa pole ainukene. Ma nagu loeks enda viimaseid päevi. Kuigi ma nutsin magamistoas ( ukse panin lukku) ja minu abikaasa jäi Soome tööle 🙁 kuna tal on töökoht elukoha kõrval, inimkontakt puudub siis oli targem sinna jääda. Ainuke jama on see, et lisaks laste koolile on ka minu ülikool koduõppel, seega ma pm iga hetk teen ülikooli asju ja neid ülesandeid tuleb vaid juurde 🙁
  Närvid on pingul.
  Mai kuus peaks olema laulatis. Kas see toimub, plaanisin palju ise teha ja korraldada aga how the hell!! Mu ööpäevas on ka vaid 24 tundi 🙁
  Pm olemas on vaid kohabronn, kiriku kokkulepe, külalised ks kutsutud. Kõik muu on ju veel tegemata. Ei riideid, kaunistusi, muusikat nothing.
  Mul pole mahti olnud sellele mõeldagi, ahjaa süüa on kh vist vaja.
  Okei ma rohkem ei mõtle tuhnin Euroopa Liidu andmebaasis edasi ja proovin elada päev korraga.

  Palun kuulake riigi korraldusi ja püsige terved, ma tõesti VÄGA sooviks kiriklikku laulatust, ma tõesti soovin oma mehega igavesti koos elada ja ma olen niiii kaua sellest unistanud. Kui püsime terved siis on mul lootus, et mu pulm mai kuus ka toimub. Isegi kui majanduslikult pole võimalik teha sellist pulma nagu ma unistan ( mu unistused pole suured) siis ükskõik, meie jaoks on oluline laulatus meie kodukirikus koos meie lähedaste ja sõpradega!
  Hoidke end!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:01

   Ma arvan, et maikuus ei julgeks ma veel kuskil midagi korraldada ega kuskile minna :S

   • Avatar
    Vasta Geidi 22. märts 2020 at 20:48

    Jeešh. Hakkab juba kiskuma sinna suunas, et laulatus tuleb kindlasti aga vist vaid pere seltsis, ainult meie lapsed ja võib-olla vanemad aga selles pole ka kindel. Sõpradega teeme niisama kräu suvel kui abikaasa sünnipäev. Siin selgus, et kaks sõbrannat titeootel ka, seega parem mitte riskida.

    Täna ei suutnud mu 5aastane mõista miks ta mänguväljakule ei tohi, küsis veel 5 korda üle ja mina 5 korda seletasin, et sealt võib selle paha haiguse saada. Elu läks lihtsamaks kui üritasin talle haigusest rääkida ja seletasin natukene tagamaid. Nüüd ta enam pole nii mõistmatu. Samas ta on juba suurem. Lende vanusega on kindlasti märksa keerulisem.

    • Mallu
     Vasta Mallu 23. märts 2020 at 10:16

     Lende ei taha üldse kuskile minna, teda lohista nattipidi õue, temaga lihtne 😀

 • Avatar
  Vasta Mammu 21. märts 2020 at 12:55

  Siin Pärnumaal samamoodi!!! Hädaga pidin poodi minema ja mingi mees lihtsalt vajus selga: max 30cm meie vahe!! Lihtsalt niiii närvi ajas!!! Ja tänavatel: käest kinni paarikesed, kamp lapsi, jutustavaid seltskondi, nagu ei oleks kuulnudki mingist karantiinist! Kusjuures riskirühma ehk eakaid oli kohe eriti palju näha. Muidugi pole tore nii mõelda, aga ju peabki olema inimohvreid, et inimesed hakkaks mõistma seda kriisi.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:01

   jubeeeeee

 • Avatar
  Vasta Marge 21. märts 2020 at 12:52

  Ära muretse Mallu, sa pole ainuke, sa oleksid justkui minu mõtted kirja pannud. Mul 2 last, õnneks koolilapsed ja saavad ilusti aru, miks peab kodus olema ja ei saa sõpradega tšillida, kuid kui poes käies teisi samavanuseid lapsi pundis näen, siis paneb ohkama küll.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:02

   Kahju, miks nende vanemad ei räägi nendega, aru ma ei saa..

 • Avatar
  Vasta R 21. märts 2020 at 12:52

  Sada prossa sinuga samas paadis ? Viie lapsega on suht raske toas püsida aga siiski ei midagi ületamatut. Õnneks elame suht väikses kohas pargi lähedal ja jalutamas saame käia. Tuleb lihtsalt üleelada see aeg ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:17

   Ja elame ka! 🙂

 • Avatar
  Vasta Jaanika 21. märts 2020 at 12:51

  Alumine kommentaar siin blogis. Tuleb mis tuleb. Ühesõnaga antud Kairil on suva kui sureb? Ta võiks selle kuskile ametlikule paberile kirja ka panna, sest kui varsti meil ei jagu (nagu mujal maailmas juba on) kõigi jaoks hingamisaparaate, siis oleks arstide valik kergem. Töötan ühes Eesti suurimas haiglas ja tõsi ta on, et haripunkt saabub paraku alles paari nädala pärast. Need pohhuistid võiks samuti vaadata paari eestlase tehtud videot Itaaliast (Itaalias elavad eestlased) kus laipasid veetakse suurte veoautodega ja krematooriume on vaja juurde ehitada, kuna ei jõuta nii ruttu laipasid ära kremeerida kui vaja.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:18

   Ma nõustun, need tuleb, mis tuleb vennad võiksid kohe kenasti endale otsaette tätoveerida, et mind võib mitte aidata.

 • Avatar
  Vasta kk 21. märts 2020 at 12:49

  Samas pundis sinuga. Kui raske on olla lihtsalt mõnda aega ettevaatlikum? Lisaks, mida rohkem inimesed jälgivad reegleid, seda vähem on nakatunuid ja seda kiiremini saab see olukord ka läbi! Aga ei, ikka on vaja ringi trallida. Tundub ka, et inimesi teeb muretuks meie numbrite väiksus, aga need on väikesed sellepärast, et testitakse ainult riskigruppe. Loodan väga, et testimisvõimekust suurendatakse ja saame ette parema pildi viiruse levikust, siis võtavad ehk ka inimesed olukorda tõsisemalt. Ja väga väga loodan, et saame juurde isikukaitsevahendeid, mida napib juba tervishoiutöötajatel ning et neid jätkuks ka teistele eesliini töötajaile nagu vanemad inimesed poodide kassades, keda on mul eriti kahju vaadata.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:18

   Jaaa 🙁

 • Avatar
  Vasta Renna 21. märts 2020 at 12:47

  Mina siis sinu silmis tõenäoliselt see halb ja mitte hooliv inimene, kuid tõenäoliselt on kõik see teema natuke liiga üle paisutatud.
  Pesen käsi, suurema osa ajast istun kodus,
  sest lasteaed kinni. Aga kohe kohe seisab ees valik kas lasta koondada ennast ja kaotada ideaalse graafikuga töö, mis on ülioluline, kuna suurema osa ajast olen lapsega kahekesi, või leida viis, kuidas minna tööle ja laps aeda saaks. Luksus kodus töötada on välistatud.
  Aegajalt käin ühe sõbranna ja tema lapsega koos väljas jalutamas, sest rohkem sõpru pole. Endiselt käin koos lapsega poes jms, sest 2a ei jäta ju üksi koju ootama, samas nädalate varu ette osta ka ei saa, sest piimatooted jm ei püsi nii kaua.

  Fakt on, et iga päev sureb inimesi ka teistesse haigustesse. Ja see number mis on koroona ohvrid, me ju ei tea, vb surid ka osa neist selle, et muu haiguse ravi lükati edasi vms.
  Samuti ei mõista eesti lauljaid jms, kes nö ilma oma sissetulekutest, sest üritused jäävad ära. Nemad tõenäoliselt teeninud eelnevate kuudega ja üritustega rohkem kui need kes elavad palgast palgani. Neil peaks olema sääste piisavalt, et mõnda aega ilma halamatatoime tulla. Pigem tunnengi kaasa tavalistele inimestele kel ees ongi rasked otsused, kas töö ja raha et toime tulla või istuda kodus ja loota ma ei teagi millele.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:19

   Ma ka ausalt öeldes muusikute halast aru ei saa. Need teenivad ühe esinemisega tavalise inimese kuupalga

 • Avatar
  Vasta H. 21. märts 2020 at 12:47

  Meditsiinitöötaja seisukohast – suur aitäh, et püsid kodus ja annad oma tuhandetele jälgijatele sama soovitust 🙂 Šoppamissõltuvusega soovitan kindlasti tegeleda ja leida selle põhjus, eriti kui praegusel ajal on olulisem raha kõrvale panna. Jõudu ja jaksu Sulle, ära enda suhtes liiga karm ole ja usun, et annad endast praegu parima, et viirust vältida ja olukorraga toime tulla 🙂 Ja kohe kindlasti ei usu, et sa oled nüüd halvem ema/perenaine seetõttu, et mingi tuba koristamata on!! Päikest.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:19

   Aitäh, eile koristasin terve päeva 😀

 • Avatar
  Vasta Kairit 21. märts 2020 at 12:45

  Mina ka ei mõista, miks inimesed nii rumalad on. Ei, mitte isegi rumalad, vaid lausa lollid. Kui TERVE maailm on tagajalgadel, siis mõni inimene lihtsalt ei suuda mõista, mis hetkel toimub. Sellist asja, et koolid, teatrid, kinod jne jne on kinni, riigipiirist rääkimata, ei ole olnud. Aga ei, see on ju suvaline gripp. Ma lähen nii närvi, kui ma kuulen seda lauset. Minu õnn on see, et olen beebiga kodus ja vanem laps ei käi veel koolis. Mul on lihtne. Samamoodi olen ma õnnelik, et olen olnud nii halb ema, et pole kunagi oma lastega ülemäära tegelenud 😀 see tähendab, et mul ei ole hetkel väga raske, kuna mu 7 aastane leiab endale piisavalt tegevust. Samamoodi ei käi me reisimas, mitte et ei saaks,lihtsalt me ei tunne puudust milleski, mida teinud pole 😀 Ma ausalt öeldes arvan ja loodan, et kui see läbi on, siis inimesed mõistavad, kui pekkis see ühiskond on. Tohutu tarbimine ja mõttetu kulutamine. Ma ei arva, et ma olen ise ideaalne ja ma ei lähe kunagi kellelegi ütlema, et miks te nii teete ja mina küll nii ei tee, aga antud hetkel ei ole minul raske, vaid neil kes ei suuda kodus olla, kelle lapsed ei oska ise mängida, kes on harjunud, et koguaeg midagi toimub. Väga veider kommentaar minu poolt, aga ma loodan, et inimestel tuleb see mõistus ennem pähe, kui asi on juba väga kehva. Paraku arvan ka mina, et haripunkt alles tuleb.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:19

   Jah, haripunkt pidavat tulema paari nädala pärast, arvavad meditsiinitöötajad.

 • Avatar
  Vasta Arya Elise 21. märts 2020 at 12:44

  Ma mõtlen samamoodi kui sina – on nõme, et osad inimesed lihtsalt ei suida kodus püsida. Ma olen 15, ega ma ka ei suuda hästi, aga ma ei käi poodides, ei saa sõpradega kokku. Vahepeal käin jooksmas, aga üksi, spordirajal ja teiste inimestega kokku ei puutu. Ja siis mu klassiõde kirjutab, et jaa, ma siin lähen koos teise klassikaaslasega rattaga sõitma, et kehalise kodune ülesanne ära teha…
  Ma tegelikult väga tahaks kooli tagasi ja ma väga loodan, et varsti saab see koroonajama läbi.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:36

   Sa oled nii tubli, et olukorra tõsidusest aru saad 🙂

 • Avatar
  Vasta Marii 21. märts 2020 at 12:43

  Soovitan lugeda Postimehe 18.03 artiklit, kus kliiniline psühholoog räägib praegusel ajal muretsemisest. Väga hea ja kasulik. Aitab praegusel ajal, kus muretsemine võib muutuda ärevuseks.
  Aga tahtsin öleda, et need kes ütlevad, et ära muretse koroona pärast, sest siis sa ka selle saad, sest noh universumi seadus vms. Neile tahaks öelda: B**ch please. Ma olen juba 14 aastat ärevushäirega elanud ja kui universumiseadus ütleb, et see mille pärast muretsed, see ka tuleb, siis seda universumi seadust ei ole. Sellisel juhul ma peaks juba ennast mitmekordseks miljonäriks olema muretsenud. No ei ole seda rahavoogu tulnud, mille pärast ma muretsenud olen.
  Püsi kodus, pese käsi! 2 asja mida inimestelt palutakse. Ei ole ju nii raske.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:36

   Jaaa, nagu ma saaks kontrollida enda muret 😀

 • Avatar
  Vasta Pirx 21. märts 2020 at 12:38

  Olen samas paadis sinuga: püsime kodus, õues käime valdavalt ainult metsas, poes ei ole nädal aega käinud ja e-šoppan nagu viimnepäev oleks käes…

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:36

   Welcome to my life 😀

 • Avatar
  Vasta K 21. märts 2020 at 12:38

  Suht lootusetuse tunne kogu selle koroonaga. Keegi tõsidusest aru ei saa ja selline tunne nagu oleks ainuke loll kes hoolib.
  Mehel avastati 2 koroonanakkusega inimest, kes oli tööle tulnud peale seda kui nende enda abikaasad olid lätis koroonasse haigestunud. Ikka oli vaja tööle ronida. Aga ega see ei tähenda ju et peaks terve töökoha karantiini panema, ei, laseme edasi, sest raha peab liikuma. Lõpuks sain mehe nõusse et kuna me siin kõik tatised ja tal juba lõi ka nohu välja, et võiks nagu koju jääda. Helistasin peale seda vanaemale, kes meil siin aiatoimetusi käib tegemas ja külas, et palun hoia vähemalt 2ndl eemale ja siis kõne lõpus ütleb ka, et kui nüüd mõni ilusam ilm tuleb, et siis tuleb meile külla…. no mida p*****. Et külla tulla, peaks ta sõitma 2 bussiga ja veel chillima virus ja siis tooks ta kõik need pisikud siia.. kuita isegi ei tooks, siis alati võimalus et saab meie käest pisiku, aga nagu jummala ükskõik kõigil.
  Eile õhtul olin sunnitud poes käima, võtsin kaasa kindad ja elu eest üritasin inimestest eemale hoida, aga noh, kõik järjest köhivad ja pikivahest ei teata endiselt midagi, vahet pole kas oled liikluses või poes. Jõudsin järjekorda, hoidsin eesolevaga vähemalt 1m vahet.. see eesolev muide köhatas, tõmbas näpu suust läbi ja hakkas kilekotti võtma.. lisaks sellele ronis tagumine tegelane mulle jummala otsa ja köhatas kuklasse.. nomidaaaaa? See on täiesti ebanormaalne, kuidas inimesed suhtuvad asjasse. Aga noh ka riigi tegutsemist jälgides olen aru saanud et tagajärgedega meeldib inimestel rohkem tegeleda kui ennetustööga. Ehk siis suure tn hetkeseisu vaadates ei pääse sellest karantiinist vähemalt enne suve lõppu ja kui ei hakata ennetavalt asjadele mõtlema, siis hea kui selle aasta jooksul sellest jamast pääseb.
  Kopp ees
  Aitähh

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:36

   Oeh, meil kõigil kopp ees!

 • Avatar
  Vasta Kairi 21. märts 2020 at 12:37

  Sry Mallu, aga I dont buy it. Ehk siis mulle tundub, et sa rohkem missiooni tundest selle postituse kirjutasid, aga inimesena kellel on enamus asjadest suva, no lihtsalt ei usu, et sa tegelikult ka niimoodi põed selle koroona pärast. Tuleb, mis tuleb ja elu läheb edasi.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:40

   Tore, et sa tead paremini, mida ma tunnen ja mõtlen 🙂

   • Avatar
    Vasta Kiira 21. märts 2020 at 17:13

    mu arust just üks siiramaid postitusi! 🙂
    Oled õigel teel, Mallu!

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:21

     Aitäh 🙂

  • Avatar
   Vasta Diana 21. märts 2020 at 17:37

   Ma tean mis sa tunned, nii kurb kui see ka pole on täna küll mul endal otsesesmõttes kopp ees. Beebi on haige, mees peab veel tööd tegema, kodu on segamini, tahaks tütregagi vàlja minna, ma ei jõua täna jälle koristada, perega ei suhtle selle koroona viiruse pärast, igapäev tee ühtesi samasi asju. Ma ei taha ja ei jöua enam!
   Saaks pojagi terveks, saaks kõik koos kalale ja matkarajale minna, hoovi koristada ja vähemalt värsket öhku hingata. Mis on ainuke asi mis selle kõige juures mõtted eemale viib.
   Perega ei suhtle, sest ema ei saanud koroona viiruse ohtlikkusest aru. Palusin, et ta ei puutuks kokku vanaemaga ja kui viib asju siia jätab uksetaha, vanaema tõstab tuppa ja desob-peseb kõik asjad läbi. Et see viirus on väga ohtlik kõigile ja eriti vanainimestele. Mu ema aga teatas rõõmsa toonil, et oi me käisime vanaemaga koos poes ja linnas. Ausalt, ma pole ammu nii närvi läinud. Ma seletasin talle mis see viirus endaga kaasa toob, kui ohtlik see on ,palun jumala pärast hoidke ennast. Ja siis, ausalt mul ei jagu sõnu. Minust väga karm tõesti vb aga ütlesin talle, et kui vanaema saab selle viiruse temalt ja temaga juhtub midagi siis ma enam ei tunne oma perekonda. Nimelt Mu ema töötab toidupoes, ilmselgelt on tema väga ohtlik vanaemale praegu, mu vanaema ise kuskil ei käi, ma ise elan eemal ja mu ema käib aitamas vanaema poes käimiste ja sellise asjaga.
   Selle asemel, et näha suuremat pilti ja aru saada, et ma olen väga mures nii vanaema ja oma teiste lähedaste pärast, Sest nad ei saa aru mis see viirus meile teeb, utles tema, et ma olen egoist ja mõtlen ainult ise endale!
   Ütlen vaid, et las Ma siis olen!
   Ja kuna ma ei suutnud seda lollust pealt vaadata siis lôpetasin suhtlemise.
   Igaljuhul ma loodan, et lõpuks saaks kõik aru, et me peame end hoidma ja tegema nii nagu õeldakse, et sellest jamast vabaks saada:(!

   • Mallu
    Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:17

    Tead, mis on imelik. Meie vanemate generatsioon on muidu need, kes usuvad KÕIKE mis meedia ette söödab. Aga nüüd, kui on tõsine asi, siis.. ah suva 😀

    • Avatar
     Vasta Jaanika 22. märts 2020 at 13:50

     Andkem vanuritele natuke asu. Nad on veidi rohkem elu näinud kui meie, ja nälga ja hirmu ja eelnevaid raskeid aegu. Nad teavad, et surm on nii või naa ‘ukse taga’. Mul pole raske mõista vanainimest kes praegu ei muretse, sest ausalt nad on kordi rohkem elu jooksul muretsenud kui meie kel veel kõrvatagused märjad. Mida nad siis tegema peavad, üksi nutma? Nad on seda kõike juba näinud, natuke teistel tingimustel, aga ebakindlus, valeinfo, muutuvad olud pole nende jaoks mingi erakordne uudis. Tuletagem endile meelde, et *meie* näeme kriisi esimest korda, aga mitte nemad. Enne ei huvitanud vanurite saatus, tunded, tervis, hakkamasaamine mitte kedagi, nüüd saavad veel sõimu ka, selle eest, et peavad vastu nii näruste vahenditega (ja ka ilma vahenditega) nagu on juba aastaid pidanud.

     Nooruse arrogants. Vanadus on kibe ja iga vana inimene teab juba ammu kui kibe, nad ei saa surma karta veel rohkem, elu on selle neist välja peksnud. Kui ise vanaks saame, küll siis näeme.

     • Mallu
      Mallu 22. märts 2020 at 14:17

      Hmm. Seda nüüd küll, eks sul ka tõsi taga.

 • Avatar
  Vasta K. 21. märts 2020 at 12:34

  Ma olen ka see “ülepabistaja”.. ma olen 100% sinuga nõus. Paljud inimesed ei vōta seda asja tōsidusega ja see hirmutab. Ma kuulun riskirühma ja mind väga hirmutab see kõik. Ma
  olen ema, ma tahan elada veel kaua! Üleüldse 26-aastaselt ei tahaks sussi püsti visata mingi tobeda haiguse pärast. Seega olen kodune, poes ka ei käi. Mees käib üksi poes. Pärast desotame kõik asjad üle, vbl olengi paanikajaanika.. aga parem karta kui kahetseda. Täna otsustasime, et lähme lapsega kuhugile kaugemale ja inimtühja kohta jalutama, üksi ei ole lapsega kooberdama läinud majadevahel. Ma ka loodan, et asjad ei lähe hulluks. Tōesti loodan, aga siiski ma pigem valmistun hullemaks, kui pärast kōngen üksi kuskil haiglavoodis..

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:38

   Jaa, sama!

 • Avatar
  Vasta Anni 21. märts 2020 at 12:33

  Väga õige üleskutse olla kodus, minu pere on kodus aga mina käin tööl edasi kuna olen tervisehoiu töötaja siis ikka pean käima aga samamoodi on deso koguaeg kotis, poes käin kiiresti ja üksi, laps on ka kodus ta koduõppel praegu nagu kõik Eesti lapsed. Mina ei karda seda haigust nii väga enda ja mehe, lapse pärast vaid ma kardan vanaema pärast seega ma noomisin ka teda kodus olema ja kõiki ennetlike vahendeid kasutama, meie külla ei lähe ma ei julge viirust kaasaarvatud grippi talle viia. Ta on täiesti terve vanaema aga no ei ole vaja lihtsalt loll ka olla.
  Olge desotod ja terved ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:38

   Samad sõnad!

 • Avatar
  Vasta Kristi 21. märts 2020 at 12:33

  Ma arvan, et võiksid lihtsalt energiat oma tegemiste peale suunata, st annad endast parima antud olukorras ja ei närva teiste tegemiste või mitte tegemiste peale, sest see on ju asjatu energia kulu – sa ei saa sinna midagi teha, et selliseid ka siia maailma jagub ??‍♀️.
  Ise passin ka kodus/metsas, poodi ainult äärmisel juhul, kuigi ometi sai Eestisse külla tuldud ja olid suured plaanid.. ja nüüd nö lõksus siin, ei saa Hispaaniasse tagasi. Võib olla ongi parem, sest seal ei saa ju koduuksestki välja, et veidi õhku hingata kui juba politsei sabas..
  Rahulikku meelt ja küll ka meil siin olukord laabub 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:34

   Jaaa, ma TEAN, ehk homme parem päev, täna lihtsalt elasin ennast välja 😀

   • Avatar
    Vasta Anna-Liisa 21. märts 2020 at 16:36

    Minu arust on energia pandud just vägagi õigesse kohta. See võib tunduda jah mõttetu, sest kedagi peale iseenda ju ei muuda, aga mina ise olen reaalselt igale oma sotsmeedia kontaktile, kes karantiinist kinni ei pea, kirjutanud ja (sõbralikult) küsinud, et miks nii. Kui reaalselt igaüks, kes näeb karantiini vajalikkust, kirjutaks oma kontaktidele (või ütleks näost-näkku, aga karantiinis istuja kedagi näost-näkku ilmselt ei näe) ja annaks märku, et see pole okei, siis jõuaks äkki inimetele kohale, et talle vaadatakse viltu ja sotsiaalne surve aitaks natukenegi. Kui ikka edasi käivad, siis äkki vähemalt ei reklaamiks seda enam sotsmeedias, nagu see olekski täiesti normaalne (sest võimalik, et sellest võtavad mõned, kes kodus istuvad, kaasa sõnumi, et mida mina siis istun ja võiks ka ikkagi minna ja teha). Ehk siis aitäh jagamast!! Isegi kui sa oma jälgijaskonna hulgas ainult ühe inimese meelt peaksid muutma, siis arvestades seda, mis kiirusega covid-19 levib, on see 1 juba väga suur asi.

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:34

     See mis Itaalias eile juhtus oli jubee 🙁

  • Avatar
   Vasta H 21. märts 2020 at 13:12

   Ah tead, ma olen juba ammu arvamusel, et kui enda tervisest ei hoolita, siis ei tehta seda ammugi ka teiste omast. Ma olen ka Sinuga samas paadis , et passida ja olla kodus, et asi saaks võimalikult kiire lõpu. Käisin ka üks päev jalutamas, sest tõesti ei jaksanud enam toas passida. Ja peale seda korra poes, hankisin endale süüa, kuna elan üksinda ning nüüd ei kavatse ka ennem välja minna, kui süüa vaja on taas. Aga jaa, mind ajavad ka närvi need, et ooooo….mis see siis ikka ära pole. Sellistele tahaks öelda, et kuule, mine ja ole omaette veits. Ja siis on rahvas poes, kes seisab täpselt samamoodi ja mitte üldse üksteisest kaugemal, kui peaks. Ma käisingi viimane kord kapuutsi ja kinnastega ja poes ka neid ära ei võtnud. Vaadati küll nagu imelikku, aga mul suht savi. Vaadake, kui tahate! 😉
   Sellistel hetkedel, kui mul paha tuju, siis üritan alati mõelda, et homme parem. Või siis mõtlen sellisele salmile: Olen homme parem, kui olin täna. Olen täna parem, kui olin eile! ??

   • Mallu
    Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:58

    Jaa, see laul oli meil kunagi ühes näidendis (ma käisin teatriklassis) 😀

 • Avatar
  Vasta Annika 21. märts 2020 at 12:33

  Ahh ära üldse no..
  Meil reaalselt 11 märtsist jäi haigeks 5a. Kohutav nohu ja köha ja väike palavik. Nüüd eile jäi 10k vanune ka. Kohutav nohu, rögisev köha, palavik mis alla ei anna. Me juba 9ndast saadik kodus peidus põhimõtteliselt. Ainult poes käime ja ilma lasteta alati. Vahest metsas jalutamas ja hoiame eemale kõigist. Üle nädala nägin sõbrannat õues ..ainuke teine inimene kellega reaalselt suhtlesin peale pere… JA SIIIIS HELISTAVAD MEHELE SÕBRAD ET ÕUUU LÄHME TEEME KAMBEKESI ÕLTSI..??‍♀️..ise ka pereinimesed ja selline mõtlemine..no siis flippis ära küll.. Ma mingi elueest ei taha midagi veel koju saada..tänan ei.. Ma isegi hoian lapsi kõigist eemale et nad ei nakataks oma gripiga teisi.. Ja siis mehe ema(55a.) tahtis külla tulla.. No ei ole sõnu…
  Mõne jaoks on see koroona ilgelt naljakas ainult aga mina ei soovi oma vanavanemaid matta ja teisi ohtu seada.
  Meil ei ole koroona kodus aga kui anname kellegile gripi siis see nõrgestab immuunsust ja ongi lihtsam veel miski endale külge haakida ju..
  Meie oleme igatahes niikaua oma nelja seina vahel kuni vaja ja nii ongi. Las teised naeravad ja ilguvad..

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:38

   Mõned ikka niiii pooletoobised 🙁

 • Avatar
  Vasta Käts 21. märts 2020 at 12:30

  Ma arvan, et pole hilja täna Mari käest vabandust paluda, kuskilt mujalt hea toit tellida ja laste tuba koristada 🙂
  Mind ajab ka kurjaks kui inimesed asjasse tõsiselt ei suhtu. Nalja pärast ei ole piirid kinni ja eriolukord. Aga kahjuks leidub endagi sõpruskonnas inimesi, kelle jaoks
  piirangud ei kehti .
  Ise istun lapsega juba alates 20 jaanuarist vahelduva eduga kodus. 3x haiged olnud. Kohe kui kuskil beebikoolis vms käime on laps jälle haige. Ja siis ta köhib mulle silmaauku ja hopa.. ma ka haige.
  See Kardo asi nii tuttav :D. Mul kodus samasugune.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:39

   Jaa, ma vabandasin ja koristasin ja tuju juba parem 😀

 • Avatar
  Vasta K.K. 21. märts 2020 at 12:25

  Ei, sa ei ole ainuke.
  Praegu ei ole aeg rusikaga vastu rinda taguda ja kõvatada. See on aeg, kus tagantjärgi tarkus ei aita. Õppida tuleb teiste vigadest.

  Ka sul on õnneks oma hoov ja lapsed saavad (kontakti)vabalt õues mängida. Ja poes käimegi üksi ning ruttu.

  Väga sürr aeg on ja raske on oma mõistust selgena hoida. Aga me saame sellega hakkama!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:35

   Saame!

 • Avatar
  Vasta Liis Er 21. märts 2020 at 12:24

  Oeh. Tundub väga raske. Öösiti saad muidu hästi end välja puhata? Äkki sellepärast ka nii närviline.
  Ma ei saa ka aru inimestest kes ei suuda lihtsalt aktsepteerida, et jah sa võid jalutada, jah sa võid poes käia, aga kurat hoia vahet. Üks päev käisin poes, 4in minu ees kassa järjekorras hoidsid ilusti vahet, ma võtsin ka end järjekorda ja mis siis järgmine inimene teeb. Seisab mul täpselt vastu seljataha. Lootuses ilmselt et ma liigun edasi. Persse! Siis mingid pmst hakkavad mu ette tulema, kuna vahe on ju :D. Kõik ropud sõnad mis mu peas järjest lendasid nende inimeste poole 😀
  Aga ma siis nüüd hakkan su reklaamidele klikkima, saad paar asja veel netist osta 😀
  Ja muide tänks selle postituse eest, kus küsisid kas keegi häid soodukaid teab kus hetkel on, ma ei teagi sööma…

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:35

   Noh, äratus on umbes 6-7 viimasel ajal, aga magama ronin 23 paiku, niiet unetunde tuleb ikka.

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 21. märts 2020 at 12:22

  MA ei väsi ise ka kõigile rääkimast, et koroona võib tõesti mõnele olla nagu gripp ent see levib nii kergelt, kiiresti, palju ja agresiivselt, et isegi nö tavagripi puhul oleks inimestel palutud koju jääda kui nt Agripp niimoodi hullu pAneks.
  Tõesti, oleks aeg mõelda ja vaadata oma ninast kaugemale . See kui ’ise ei jää ei tähenda, et levitaja poleks ja teistele ju halba /surm ei peaks tahtma..
  Olen enam kui kindel, et kui riskirühmakssihtrühm oleksid lapsed ja/või inimesed vanuses 0-55a , siis nn paanitseksid kõik ,mitte ei oleks rvamusel, et koroona tapab põduraid ja penskareid aainult!

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:39

   Jaaaa!

 • Avatar
  Vasta Lila 21. märts 2020 at 12:22

  Ma olen kodus olemise poolt ja usun, et asi on tõsine ja loodan, et see on Eestis viiruse kõrghetk. Ja olen med töötaja ja põlastan kõiki kes karantiini vastu on. Ma võiksin siin heietada 2 päeva asja tõsiduses.
  Aga chillax mama. Sul lapsed nii asjalikud ja mängivad omavahel, viska nad hoovi mängima vahepeal ja hinga värsket õhku. Sinul on ju kõik hästi. Kui sots meedia rumalus juba marru ajab, siis pane nuti seadmed ära paariks tunniks ja hakkab parem.
  Ma olen ise rasedusega täielikul voodireziimil haiglas ja internet kogu aeg käepärast. Üks hetk tahtsin juba kõike kommenteerida ja mõistust pähe trükkida inimestele, aga see pole võimalik. Selle asemel postitan aeg ajalt insta storysse kasulikku infot.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:39

   Ennustatakse, et kahjuks ei ole see veel kõrghetk 🙁

 • Avatar
  Vasta Pille 21. märts 2020 at 12:12

  Nagu õeldakse, ma tean mida sa tunned? Me oleme Tenerifel lõksus, kuna tulime siia jaanuaris matkabussiga mööda maad ja hetkel enam tagasi ei saa, kuna piirid kinni. Siine olukord on piirangute mõistes palju hullem, väljuda ei tohi, isegi jalutama mitte. Tohib käia ainult üksinda lähimas poes või apteegis. Eilsest keelati ära ka lühiajaline majutus, ehk kel oli üüripind, see võib jääda aga teised, kel lepingud lõppevad??? Õnneks ise leidsime majutuse, kus saame n.õ varjul olla. Poes üritame käia max kord nädalas, et vältida igasuguseid kokkupuuteid teiste inimestega. Päevad läbi püüame last lõbustada, ega tema ju ei tea, et corona ja väljuda ei tohi? Hetkel on kõige raskem teadmatus, kaua see kõik kestab.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:18

   Issand, kui ma oleks praegu lastega Tenerifel, siis ma kuuleks päev läbi, et lähme ujuma! Vaesed teie. Kuidas koju kavatsete saada ??

   • Avatar
    Vasta Pille 21. märts 2020 at 12:31

    Ei teagi veel. Loodame, et mõne kuu pärast ikka hakkavad asjad paremuse poole liikuma ja piirid avatakse. Laps näitas pidevalt käega ookeani poole, et saaks ujuma ( ei räägi veel) Praegu toas ta ookeani ei näe ja hakkab vaikselt ununema, et enne sai iga päev käidud ookeani ääres ujumas ja mängimas.

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 10:37

     Omg, pidage vastu 🙁

   • Avatar
    Vasta K 21. märts 2020 at 13:32

    Head kriisi ei saa raisku lasta. 😀
    Praegu on just hea aeg igasugusteks tubasteks tegevusteks, milleks muidu aeg napib. Rääkimata eneseharimisest/raamatute lugemisest/asjade sorteerimisest. Ja kui hea võimalus vanematel veeta aega enda lastega. Enamjaolt on ju emad/isad tööl ja lapsed aias või koolis. Niiet tuld erinevatele tegevustele või niisama puhkamisele.

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:49

     Lastega on seda eneseharimist maru raske teha 😀

 • Avatar
  Vasta R. 21. märts 2020 at 12:09

  Mulle jäi tekstist mulje, et te käisite kogu perega poes, milleks? Võibolla sain valesti aru.
  Ma ise võtan asja rahulikult, et praegu on selline olukord – tööl käin, aga olen iga hetk valmis vajadusel kodutööd tegema, puhkusele jääma või vajadusel haiguslehele. Kodutöö tegemine oleks natuke raskendatud. Käin ainult toidupoes ja pesen/deson hoolega käsi. Veits igav on küll vahepeal, et ei saa sotsiaalset elu elada, aga no mis seal ikka. Shoppan ka palju netis, neli pakki on tulemas ? ma muretsen majanduskriisi ja tagajärgede pärast rohkem. Aga küllap saab ka sellega kuidagi toime.
  Nalja pakuvad kõiksugu koroona-teemalised naljad fb-s, huumor aitab halvast üle saada!
  Lihtne öelda – ära stressa nii palju selle üle, mis on ja mida teised võiks või peaks, võta seda kui paratamatust, et praegu lihtsalt ON niisugune olukord!

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:20

   ei ei, me käisime terve perega õues, poes käisin ainult mina, Kardo oli lastega väljas sel ajal.

 • Avatar
  Vasta Jabur 21. märts 2020 at 12:06

  Sa räägid nagu minu eest praegu ?
  Ma olen juba varsti depressiooni äärel, lapsed ajavad hulluks, ise rase, mees välismaal tööl 1.5 kuud jutti, siis see koroona pask,istu toas nagu debiilik ja siis on sõbrannad kes käivad absull igasugustega läbi ja ma siin kodus põen nagu jobu ja vähe ei aja närvi.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:20

   I feel u…

 • Avatar
  Vasta K. 21. märts 2020 at 12:03

  Omg ma täiega feelin sind selle viiruse osas. Kui eestis oli 100 nakatanud, ütlesin sobrantsidele et nüüd on aeg koju jääda. Ja siis ma sain teada, kuidas ma üle pabistan ja see pole midagi hullu. ?‍♀️ Ma läksin sitaks närvi selle peale. Üks veel ütles et ega arved ennast ise ei maksa. ?‍♀️ No ei maksa ise, aga peaga võiks ikka mõelda.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:05

   Jah, rahaliselt muidugi raske kodus istuda, aga no hallooo…

   • Avatar
    Vasta Pille 21. märts 2020 at 14:58

    Arved ei maksa end ise tõesti. Ning mitte kõik tööandjad ei saa võimaldada kodustöötamise võimalust. Niiet väga paljud inimesed ikkagi käivad tööl, juhul kui nad muidugi terved on. Kui kõik ütleksid, et kamoon, eriolukord, ma pole nõus nina kodust välja tõstma, et enne kaotan töö.. Oleks see siis parem variant? Nii kukuks see majandus kolinal kokku ära. Ma siiski usun, et enamus inimesi on siiski nii palju vastutustundelised, et haigena tööle ei roni ja vabal ajal oma tavapärast sotsiaalset eluviisi ei harrasta. Ning siis on see vähemus, kes ei pea haigust miskiks ning leiab, et töövälisel ajal on ka praegu ok kuskil kambakesi koguneda ja ringi kolada.

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:42

     Jah, ega see on kahe otsaga mõõk. Ei saagi nõuda, et kaotage oma sissetulek, aga teisalt nakkub koroona ka nähtavalt haige olemata.

 • Avatar
  Vasta Hettel 21. märts 2020 at 12:00

  Samal põhjusel olen ka paniköör. Eesti inimesed on suuremas osas harimatud ja harimatu mass on riigile igas mõttes ohtlik. Ise olen haige juba alates 24.02. Märtsi alguses diagnoositi kopsupõletik, siiani on peavalu iga päev ja kurk kraabib, kurgulagi on valus ja paks. et siis jookseb neljas nädal. Uusi kontrolle ei tehta, lihtaslt oota ja jalgi. qOlen olnud ranges karantiinis kõik see aeg aga kui vaatan, mis suhtumisega on paljud teised, kapatakse ringi, poed lapsi täis, kisavad ja tatistavad. Riik.on nõrk. Kui telekas räägib Jüri Ratas, ma panen hääletu peale, mul hakkab füüsiliselt paha seda kangelaslikku paatost kuulata, vaadata. Ei tea, millega see kõik lõpeb ja kaua kestab. Sulle soovin vastupidamist ja edu. Jätka seda, mis teed.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:02

   Oeh, ma loodan, et sa saad varsti terveks 🙁

 • Avatar
  Vasta Liina 21. märts 2020 at 12:00

  Ma olen täiesti samas paadis sinuga- ei saa aru, miks inimestel kohati mõistus vaheaega peab. Ise oleme samamoodi terve perega kodus, mees oli ka tõbine, ehk siis samas seisus nagu Kardogi ja ise üritad aastasele lapsele 100miljonit põnevat tubast tegevust leiutada, et see aeg üle elada. Hing läheb härdaks, kui laps oma jalanõud diivanile veab ja ootab, et pane mind nüüd riidesse ja lähme õue. Aga kuna tal ka väike nohu, siis hetkel see tagaplaanil. See aeg on paras katsumus, et ka ise mõistlikuks jääda, aga olen seda meelt, et parem see praegu üle elada, kui istuda vb kuid ja kuid isolatsioonis. Loomulikult tahaks ise ka väljas sõbrannadega lastega jalutada ja elusid arutada, aga midagi pole teha. Õnneks enamus tuttavaid on ka mõistlikud ja loodan, et saame sellest üle. Üheskoos peame vastu! ? Tervist ja jõudu perele! ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:03

   Nohuga vist minu meelest võib isegi õue minna muuseas, palavikuga mitte, et väikse ringi ma isegi teeks, kui laps tahab :)?

 • Avatar
  Vasta B 21. märts 2020 at 11:56

  Minust kirjutasid või ? ma teen kõike, et kõigist eemale hoida jne. Siis mõnusa, kes on vähi haige, vilistab kõige peale. Vot, see ajab vihale küll juba. Tahaks näkku rääkida, mis sul kurat viga on, surra tahad siis sure vähemalt vähki, mitte kuradi koroonasse.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:04

   Ma õnneks selliseid vähihaigeid ei tea.

   • Avatar
    Vasta B 21. märts 2020 at 12:06

    Autocorrect
    Mu isa *
    Röökida*

    • Mallu
     Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:20

     😀

    • Avatar
     Vasta M 21. märts 2020 at 13:42

     :,D :,D hahahahha

 • Avatar
  Vasta Mannu 21. märts 2020 at 11:55

  AMEN!!!!!!!!!!!!!!!!! Täpselt sama tunne on mul iga päev. Okei mul lapsi ju pole AGA kui ma kirjutan teiste inimestega ja isegi sellised inimesed kellest sa seda ei oota, on pohui suhtumisega. Isssand kui närvi ajab, lihtsalt ei jaksa inimestele mõistust pähe panna. Krt palun istuge kodus, saab kiiremini see asi mööda. Ma olen olnud 8 päeva järjest kodus, teeme kodust tööd. Paar korda oleme poes käinud ja mega kiirelt ja ka desinfitseerime ja puhastame ja kõik jutud ja vaid ühel õhtul ma mõtlesin et okei, lähme teeme ühe jalutuskäigu. Aga mida meie silmad nägid, inimesi oli niii palju, osad kogunesid veel parkides, noored kogunesid, mõned grillisid ja jõid koos. Issssand tule appi ausõna ??? kõige suurem mure on see, et mul on pulmad tulekul, mai kuus, ja ma ei taha neid mitte kuidagi edasi lükata. Ma olen juba tuhandeid eurosid selle alla pannud ja tänu sellele aasta aega mega säästlikult elanud ja ei ole endale midagi lubanud ja kas nüüd peab see lihtsalt ära jääma või edasi lükkuma või? ma ei tahaks kuidagi seda sest ma olen seda päeva nii kaua oodanud ja kas see ongi minu karistus nüüd?

  Ok tänks sain kaelast jälle ära ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:05

   Ma kardan, et maikuus pulmade pidamine välja ei tule jah. Mina nt ei julgeks mais juba kuskile suurele kogunemisele minna. AGA ma olen aru saanud, et ka pulmade tegijad on praegu raskes seisus, seega ära tühista, lükka edasi!

  • Avatar
   Vasta Nina Koll 22. märts 2020 at 00:12

   Thank you for being the way you are!
   Nii tore, armas ja lahe perekond! 🙂

   You rolling and they are… Haha

   Kõik saab korda kui kõik lõpuks tublisti jargivad nõuandeid.. läheb siis selleks kauem voi vähem aega või… Kui stress tuleb peale vaata oma peret, motle kuidas te elate/saate elada ja ole ends üle uhke! On pohjust! You ruling girl!

   Cheer UP UP UP!!

   • Mallu
    Vasta Mallu 22. märts 2020 at 08:47

    Täna juba parem tuju, aitäh 🙂

 • Avatar
  Vasta Eva 21. märts 2020 at 11:54

  Ma olen sinuga ühes paadis.. Ja närvid on läbi! Ja pangakaardi kontojääki veel vaadata ei julge! 😀 aga mulle meeldib see postitus! Kohe hea on lugeda, et ma ei ole ainuke!

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:05

   Mu kontol on mingi sott, kaua enam shopata ei kannata 😀

  • Avatar
   Vasta H 21. märts 2020 at 22:09

   Meie perega istume ka kodus ja poes käies desosin poekärust pangakaardini ? Esimesed päevad olid rasked just suurema poiskese koolitööde pärast, kuid nädala lõpuks sai ta ise ka aru, et peab ikka õppima hakkama. Kõige rohkem kardan ema pärast, ta riskirühmas ja toidu viin ka ise talle ukse taha ning näeme ainult üksteist õues. Lastele oli alguses nii raske seletada miks enam vanaema musitada ja kallistada ei tohi, me hästi lähedased alati olnud.

   • Mallu
    Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:07

    Nii tore, et vähemalt lihtsamaks läinud on 🙂

 • Avatar
  Vasta Merily 21. märts 2020 at 11:51

  Ma olen kaa stressishoppaja!?? Ma olen nadalaga kogu aasta mõttetute asjade koguse ära tellinud. K-o-h-u-t-a-v! Aga nih, kuna ma seekord ostsin kokku treeningvahendeid ja -riideid, siis äkki hakkan neid kasutama ka ???

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 11:53

   Mis vahendeid ostsid, äkki ma peaks ka… 😀

   • Avatar
    Vasta Merily 21. märts 2020 at 12:03

    Alustasin lihtsalt – paar hantleid ja matt? Kaks paari retuuse, kaks särki ja pusa Paavlist. Jooksutossud ka?

    Raskusega hularõngas on mul kodus olemas. Senimaani olengi vahel keerutanud ja õues käru lükates paar harjutusemoodi asja teinud?

    • Mallu
     Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:06

     Mul on ühekilosed hantlid ja matt ka 😀

     • Avatar
      Lila 21. märts 2020 at 12:29

      Myfitnessi lehel on tasuta trennivideod üleval, head lühikesed! Proovi ja soovita teisyele ka!

     • Mallu
      Mallu 22. märts 2020 at 10:25

      Kui ma vaid viitsiks liigutadaa 😀

 • Avatar
  Vasta K 21. märts 2020 at 11:49

  Ma olen sinuga täiesti nõus! Pigem karta ja istuda kodus, kui hiljem haiglas aparaatide all oma elu eest võidelda. Ma ei ela küll Eestis praegu, aga inimesed käituvad suht sarnaselt igalpool. Mina ei taha haigeks jääda ja ma ei kavatse surra selliste inimeste pärast, kelle jaoks praegune olukord on suva. Järelikult istungi kodus.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 11:54

   Jah, kõige masendavam ongi see, et keegi just mainis ka, et isegi itaalias, kus väga hull seis praegu, ikka noored on nagu, ah suva, ja kogunevad salaja edasi.

   • Avatar
    Vasta Tibu 21. märts 2020 at 22:28

    Mina siiski tean, et Itaalias käituvad noored väga vastutustundlikult – vähemalt minu tutvusringkonnas on sellised noored, kes ei hängi kuskil ja käivad väljas ainult äärmisel vajadusel.

    • Mallu
     Vasta Mallu 22. märts 2020 at 09:06

     No alati on neid, kes korraldusi ei täida 🙁

 • Avatar
  Vasta Marian 21. märts 2020 at 11:49

  Ma kirjutan sulle siinkohal vist ühe oma esimestest kommentaaridest. Aga ma tahtsin öelda, et on küll veel sinu suguseid, kes kodus püsivad! Minu arvates on see ülioluline, et iga üks natuke oma nina otsast kaugemale suudaks näha ja ühiskonna nõrgematele liikmetele ka mõtleb. Tahtsin öelda, et mul on niii-niii hea meel, et sina oma suurele jälgijaskonnale ka selliseid nõuandeid jagad, sa ilmselt teed sellega rohkem head kui sa arvata oskad. Aitäh! 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 11:55

   Tead, ma võin ju proovida, aga mul on tunne, et kes on mõistlik ja saab aru olukorra tõsisusest, siis see oli kodus ka enne minu targutamist ja kes tahab uskuda, et see on ainult “majanduskriisi tekitamiseks” siis see arvab seda ka peale minu hala ??

 • Avatar
  Vasta Annika 21. märts 2020 at 11:45

  Olen sinuga 100% nõus ja rohkemgi veel. Ei mõista neid inimesi kes olukorra tõsidust ei mõista. No hea küll, kui nad ise nii tugevad ja terved on siis mõelgu vähemalt neile, kelle immuunsus nõrgem. Püsin kodus, sest hoolin!

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:01

   Aitäh sulle *also panen pisara, sest mul on breakdown of the närv ja kassin*

 • Avatar
  Vasta Leah 21. märts 2020 at 11:45

  Ostsin samamoodi möödunud nädalal toiduvarud. Ja apteegist esmavajaliku. Meie alevis jooksevad lapsed kampas koos õues, mutid voorivad poe vahet ja lapsevanemad kogunevad mänguväljakule.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:02

   Ma loodan, et vähemalt mitte sinu lapsed 🙁

   • Avatar
    Vasta Leah 21. märts 2020 at 12:12

    Minu lapsed on ammu juba enda elu peal ?

    • Mallu
     Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:17

     No siis hea :D!

 • Avatar
  Vasta Pihel 21. märts 2020 at 11:41

  Täiega kodus oma kahe lasteaialapsega, sõpru ei näe, mängukal ei käi. Oma õues käime ja vahel Emajõe ääres seikleme. Samal ajal töö, milleni ma sugugi ei jõua ja kui jõuangi arvutisse, vaatan hoopis uudiseid ja FB. Ja pärast süümekad. Pea vastu, sa teed õigesti!

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 12:02

   Sina ka!