TESTIN JA ARVUSTAN

üksi lastega spaas*

13. märts 2022

Ma käisin lastega üksi spaas ja ma jäin ellu! Ma instas jagasin veits storysid ka, aga ühesõnaga oli nii, et LaSpa kutsus külla. Kuna lapsed on mul poolhülged, kes hea meelega enamiku oma elust vees veedaksid, otsustasimegi minna ja selle koha üle vaadata. Mingit otsest kohustust mul seda postitustki kirjutada ei olnud, aga ma tahtsin ikka siin ka jagada. Ehk on kellelegi abiks, kui tahaks lastega midagi teha, aga…mida.

Esiteks pean tunnistama, et mul ei olnud sellest spaast just parim arvamus. Olin vist kuskilt kuulnud ja blogidest lugenud, et mingi vana ja külm urgas. Seetõttu polnud ma sinna kunagi ka asja teinud. Küll aga on see palju lähemal kui need spaad, kus me lastega üldiselt käinud oleme ja juba see oli minu jaoks boonus number üks. Need pool tunnikest, mis ma kodust sinna sõitsin oli lastega just täpselt ideaalne, sest väheke rohkem ja siis hakkab juba see, et issand, miks nii kauaaa, kas me oleme juba kohaaal, mul on pissihäda ja kõht tühi ja Lende vaatab mind lolli näoga ja Marta hingab minu õhku ja muud sellised tavapärased autoprobleemid. Pool tundi oli aga täitsa tehtav ja kohal me olimegi.

Esimene mulje oli küll väga hea. Super looduskaunis koht, rand kiviga visata, lastele õues väike mänguplatsike ja puha. Vastuvõtt oli väga ilus ja uus, check in’i saime kiiresti tehtud ja alles siis kui lifti astusime, sain ma aru, et okei… See on veits vanemast ajastust. Koridorid ja toad olid samamoodi veidi vanad ja mitte nüüd siin nii super moodsad, aga meie tuba oli väga hea suurusega. Mahtusime sinna kõik väga kenasti ja lastel oli ruumi mängidagi. Rõdu ja vaade olid ka üli ilusad. Ehk siis mingit super luksust sinna otsima minna ei tasu, aga lastega puhkuseks vägagi korralik.

Õhtune nutiminut, mul polnud paremat pilti toast, sry

Muidugi sundisid lapsed mind peale esimest minutit ujumisriided selga ajama ja spaasse minema. Jällegi – mega mugav lastega. Kõik on üks suur ruum, ei pea muretsema, et keegi silma alt kuskile ära kaob. Toolid hästi basseini lähedal, nii et sain Marta isegi üksi lastebasseini usaldada ja ise vahepeal toolil passida. Mari oskab ammu ujuda, see lihtsalt sukeldus kuskil enamuse ajast ja Lende tundis ennast ka rõngaga väga mugavalt ega elanud mul absoluutselt seljas. Veel eelmine aasta kartis ta vett nagu põrgutuld ja oli nõus ainult süles basseini minema.

Ja minu jaoks suurim pluss – vesi oli SOE. Ma olen räme külmavares ja mul pole poolt halba sõna ka öelda, et kuskil jahe oleks olnud. Lapsed selliste asjade üle üldiselt nagunii ei kurda, need ujuksid vist 10-kraadises vees ka, aga mina olen selle koha pealt jah pirtsakam.

Lastele oli mõeldud ainult väike lastebassein, kus polnud mingisuguseid atraktsioone või liumägesid. Küll aga olukorras, kus neid on kolm ja mind üks, hindasin seda kõrgelt, et mul on vähem asju, millel silma peal hoida. Sellised suured trallimiskohad on alati sagimist täis, aga see oli lihtsalt selline mõnus lebo spaa.

Lapsed käisid ka šokolaadimassaažis. Martal siiski esimene uhke kord ja ta oli nii rahul, et sai ka nagu SUUR tüdruk massaaži. Saaremaal ma ei julgenud talle aega bookida, arvasin, et ta peale kaht minutit ütleb, et ta enam ei taha ja siis olen niisama raha raisanud. Aga ta oli juba seal nii kurb, et teised said ja tema mitte. Seekord otsustasin tal siis ära proovida lasta. Lebas teine seal massaažilaual nagu viimane peen proua, kes vähemalt kord nädalas ennast mudida laskmas käib.

Ühesõnaga – mina jäin rahule ja ainuüksi selle spaa osa pärast lähen sinna kindlasti varsti tagasi. Suvel on seal veel raudselt eriti ilus, aga kuna see nüüd nii kaugel ka pole, viitsin ma ilmselt ka ainult selle pärast sinna sõita, et lapsi “ujutada”. Ideaalne õhtune tegevus, siis koju, sööma ja magama ära.

Et kui kelllelgi veel on jäänud arvamus, et sinna pole mõtet asja teha, siis ma ütlen, et lastega läheksin sinna iga kell tagasi. Isegi niisama kaaslasega on seal juba looduse mõttes super ilus, kes vähegi ringi jalutada viitsib.

*Sarjast juhtub ainult minuga oli tegelikult selline asi, et ma läksin lastega üksi, aga siis kohtasin basseinis ülivana sõpra. Või noh, ma tean teda üli kaua, mitte, et ta ise rauk oleks. Ja ta oli oma naise ja beebiga seal koos, ehk siis otsustasime õhtul veidi minu toas juttu puhuda. Ja kui ma selleks puhuks alla baari endale klaasikest veini ostma läksin, tutvusin seda tehes ühe naisterahvaga, kes ütles, et ta on üksi spaas, sest tal mehega kehvad lood või miskit (jah, ma suudan inimestega sellistest teemadest esimese minuti jooksul rääkima hakata). Kutsusin tema ka meiega tsillima. Ehk siis ma olin spaas alguses ainus täiskasvanud oma lastekarjas, aga pärast oli mul päris suur punti inimesi lisaks, kellega hängida.

Loe ka neid postitusi!

13 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Dea 30. märts 2022 at 11:46

  Hei! Kas promokoodi on ka sinu lugejatele?😍

 • Avatar
  Vasta Liis 13. märts 2022 at 20:53

  Kui ma valima peaks, läheks igakell enne rakverre, hind suht samasse auku aga põnevam. Kuigi jah üksi kolme lapsega lihtsam ilmselt laulasmaal, aga kaks vanemat ja üks laps, enam laulasmaale ei läheks.

  • Mallu
   Vasta Mallu 14. märts 2022 at 14:52

   Noh, Aqua spa on tõesti mega äge ja kui nad minust ühekaugusel asuks, siis läheks ka sinna ehk rohkem 😀

 • Avatar
  Vasta Ann 13. märts 2022 at 20:22

  Oleme kaks korda käinud ja enam tagasi ei taha.
  Esimene kord saime mehega toa mis oli kõrval majas, vaatega taevasse ja nii madal, et mees püsti seista toas ei saanud ( ei ole ülipikk mees). Radikas ei töötand, palusime toa vahetust, ei saanud, sest maja olla täis müüdud. Spasse kästi minna talvel, külmaga läbi õue ja hommikumantlites, sest neil ei jätkunud spa riietusruumi kappe. Polnud külma, lume ja tuulega just eriti tore käik.
  Teinekord mõtlesime, et anname uue võimalsue ja läksime lastega. Peretuba oli sama suur nagu ka 2inimese tuba. Väga väga kitsas. Vaade oli teise maja seinale.
  Ainus hea asi oligi see, et spa ala oli kõik silmaga haaratav ja lapsi lihtne jälgida.
  Tundub, et juhtub ainult minul 😀
  Mõlemal korral söök olnud ka väga kesine. Jääs kartulisalat oli muidugi parim üllatus.

  • Mallu
   Vasta Mallu 14. märts 2022 at 14:53

   Jah, umbes selliseid lugusid ma eelnevalt kuulnud olingi 😀

 • Avatar
  Vasta Kats 13. märts 2022 at 17:34

  Influencisid mind nüüd kahekordselt.
  Esiteks tänu sinule tuli ka mõte, et peaksin lastega üks-ühele spaasse minema ja nüüd siis bronnisin Laspa ära, et kummagagi siis emme-lapse aega veeta. Ainult vabu aegu oli raske leida 😄

  • Mallu
   Vasta Mallu 13. märts 2022 at 19:08

   Ma influencisin iseennast ka nii selle postiga ära, et tõin lapsed täna jälle ujuma 😄

 • Avatar
  Vasta Mina 13. märts 2022 at 15:19

  “Marta hingab minu õhku..” 😂 No on ikka ebaõiglane. Kõik on nii kalliks läinud juba praegu, ma ei imesta, et varsti õhk ka maksab. Siis oleks mul endal ka, et sa ei tule siia nina alla minu kinnimakstud õhku hingama, hinga enda oma. Oh neid laste ütlemisi ikka. Mäletan lasteaias töötades üks tüdruk rühmas vaatas surnud herilast ja siis ütleb südantlõhestavalt kaastundlikul pilgul: “Ta on niiii vaene!” Tema muidugi mõtles, et vaeseke, et on elu otsa leidnud, aga minul jooksid ainult eurod silme eest läbi, mida sel vaesel herilasel enam pole.😃

  • Mallu
   Vasta Mallu 14. märts 2022 at 14:53

   Elu on tõesti ebaaõiglane 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. märts 2022 at 13:52

  Kas seal on riietusruumid eraldi või koos? Et kui ei ole mehega halvasti, kas saab temaga koos riietusruumis lastega toimetada ja siis ise kabiinis riideid vahetada?

  • Mallu
   Vasta Mallu 13. märts 2022 at 19:08

   Riietusruumid on kahjuks eraldi

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. märts 2022 at 13:02

  Mulle ka meeldib selle juures lähedus ja soojus. Hind on ainult veidi krõbedavõitu, ehk saad mingi sooduka välja rääkida 😉
  Aga ma nii kadestan inimesi, kes suudavad teistega lambist jutule saada ja tutvusi sobitada. Niiväga tahaks sellist oskust endalegi 🙃

  • Mallu
   Vasta Mallu 14. märts 2022 at 14:53

   Mul pole nendega otseselt koostööd, aga ma võin küsida 😀 Krõbe on ta küll. Käisin eile lastega uuesti ja läks üle 50 euri, et seal paar tundi ujuda 😀