Uncategorized

veidi ajab nagu närvi

1. mai 2022
3534806

Teate, mis mind natukene pingesse ajab, aga ma tunnen, et justkui tegelikult ei tohiks ajada? Nimelt selle asi, et kui ma midagi kuskil jagan, siis hakkavad inimesed mind suruma, et ma pean tegema/arvama nii, nagu nemad seda teevad. Arusaadav on, et kui ma ise küsin midagi lugejatelt, siis tuleb vastuseid igasuguseid ja ma olengi sellega arvestanud. See on fine. Aga ma toon mõned näited:

Panin mina eile storyd, et mul vedelesid puhtad riided voodi kõrval maas, mida hakkan kappi laduma. Keegi kirjutab mulle vastu, et ma ei tohiks neid nagunii enam kappi üldse panna, sest kui need maas on käinud, siis on nad mustad ja ma peaksin need uuesti üle pesema. Nagu…ma ei pese isegi teksaseid ja kampsuneid peale ühte pesu ära. Veel vähem tunneksin ma, et öö läbi maas vedelenud riided kuidagi määrdunud oleksid. Saaksin aru, kui ma ühes riietega sinna prügikasti ka ööseks tühjendaks, aga see on lihtsalt…põrand.

Ma võtaks sellist arvamust väga tsillilt, kui keegi kirjutaks, et haha, ma ennast teades paneksin need uuesti pessu vms. Aga mega pahaselt kirjutada, et ma pean puhast pesu pesema ja siis vaidlema, et see ei ole puhas…

Otseloomulikult võib inimene arvata, et need riided pole puhtad ja istuda nüüd kodus teadmisega, et ma olen hügieeni poolest samal pulgal silla all elava kodutuga. Absoluutselt võib. Aga vaja minuga vaielda v? Kas keegi tõesti arvab, et ma nüüd ütlen, et issand, tõesti või? Lähen panen kohemaid uuesti pessu!

Või täna – jagasin Mari toa pilte, et inimesed soovitaksid, kuidas mööblit paigutada. Ja siis pean hakkama kellegagi vaidlema, et laud PEAB olema akna all, muidu silmad jäävad haigeks. Isegi kui ma seletan, et seal toas on pmst kogu aeg rulood ees, sest muidu saab tänavalt sisse vaadata, aga eiii. Lihtsalt PEAB olema ja kui ei ole, siis olen mina süüdi, et Mari lõpuks “pudelipõhjasid prillide asemel kannab”.

Mitte ainult lugejad ei aja natsa pingesse. Enamik on täitsa musirullid ja palun ärge tundke ennast nüüd rünnatuna 😁 Koostööde osas on ka mõni hetk, kus tahaks facepalmida. Näiteks mingi aeg sain vapustava pakkumise, kus oli kirjas, et mul võiks olla see au kirjutada terve blogipostitus oma lugejate rõõmuks ja teile välja loosida üks vibraator (ei, tegemist pole ühegi firmaga, kellega ma enne koostööd teinud olen). Teate, mis minu tasuks pakuti? Ka sama vibraatorit✌️

Esiteks ma ei tee bartertehinguid. Teiseks ei tee ma kohe kindlasti sellist diili, et ma kirjutan terve blogipostituse 50€ vibra eest. Kolmandaks on mul nii palju mänguasju, et ma võiksin nendega Hansu ja Greteli kombel märgistada kodust-tööle terve oma trajektoori 😁 Ma saan aru, et teoorias “küsida võib”, aga minu hinnakiri oli täitsa avalik (oli, sest praegu uuendusega see kadunud), ja 1500€ maksva postituse eest pakkuda 50 eurist vibraatorit…

giphy-6152981

Ma ei taha kõlada nagu ma oleks mingi jeesus taevas, kes ei lepi alla miljoni euri vms, aga ma olen oma tööle hinna määranud, see oli avalik info ja seda teenust kasutavad firmad, kes seda lubada saavad. Muud juttu polegi, ei peagi teised kasutama, kelle eelarve ei luba. Aga see kirja toon oli selline, et mina dikteerin sulle, et mida ja kuidas sa meie dildo eest teed ja sina ole tänulik, et saad tasuta vibra ja lausa KINGILOOSIGI teha! Bitch please… 😁

Üks teine koostööasi ajab ka pingesse. Ma ei taha siin väga teemasse süveneda, aga põhimõtteliselt on mul eeldus, et firma uurib enne koostöö tegemist minu kanaleid ja viib ennast kurssi minu stiiliga. Tuleb välja, et mitte alati, sest nüüd olen ma olukorras, kus ma olen KAKS korda näinud aega ja vaeva, et teha neile sisu neile sobivamaks ja ma rohkme enam ei tahagi, sest see ei lähe minu tegemistega muidu nagu üldse enam kokku. Aga nagu töö on pmst tehtud, nüüd tahvad nad mulle lihtsalt vähem maksta, sest “pole päris see, mida nad tahtsid”.

giphy-8891164

Okei, sain ennast välja elada ja nüüd on kell juba seal maal, et võib teki alla kolida ja tiktokkima hakata. Baii!

Loe ka neid postitusi!

41 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K 2. mai 2022 at 12:26

  Olin 8ndat kuud rase ning meil oli parasjagu kapitaalremont käsil, mistõttu pesumasinat ei saanud ajutiselt kasutada. Pesin siis suure surmaga voodipesu ja teksasid käsitsi vannis. Õuest kuivamast võttes läks nöör puruks ja pesud lendasid maha sellise poolmullase muru sisse. Pigem oleks enda jala otsast saaginud kui uuesti neid seal vannis selle kõhuga leotama hakanud. Olen räpane põrsas.

  • Mallu
   Vasta Mallu 2. mai 2022 at 13:45

   Ma ka never poleks pesnud 😀

 • Avatar
  Vasta Silvia 2. mai 2022 at 11:23

  Ma oleks selle saripesija peale leili läinud – raiskab joogivett ju meeletult. Pesku parem korra oma põtand puhtaks. 😀 See meenutab mulle mingit keskaja fun fact’i, et aadlikud ei tahtnud end pesta, aga vahetasid riideid ja siis mustus jäi riiete külge. Ja seda “silmad haiged” juttu leierdatakse ka pidevalt ja see on nonsense – ok, poolpimedas toas pole hea kirjutada, aga laualambid on ka olemas.
  Postituste hinnast – 1500 on minu arust palju, sa kirjutad hästi, aga kui ma selle summa tundidesse jaotan, siis tundub nagu too much. Aga see on sinu valik ja kui on kliente, siis on ju hästi. 50 on jälle nii vähe, et katab meilivahetuse ajakulu ära heal juhul. Anyways, avalikkuses oled otsustanud olla ja kahjuks kaasneb sellega ka saasta 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 2. mai 2022 at 11:54

   Noh, ega see polegi siin arutelu koht, et kas on vähe või palju. Arvestasin siin teiste hindasid ja enda tööaega, tuli lõpuks säärane summa kokku. Mul ei ole vahet, kas mul on selle võrra vähem tööd, sest olemasolev töö toob lõpuks ikka sama summa sisse ja blogi ongi reklaamivabam 🙂 Tahakski nagu sinnapoole püüelda.

  • Avatar
   Vasta Mer 3. mai 2022 at 07:26

   Mina tahaks siinkohal küll hinnakirja kaitsta.. reklaam ongi kallis kui platform on menukas .. mallukas on teinud mitte tunde vaid aastaid tööd selle nimel , kui paljudeni 1500.- eest tellitud artikkel jõuab ..

 • Avatar
  Vasta Liis 2. mai 2022 at 09:52

  Ma jälgisin kunagi ühte USA naist, kes tegi story: “hihihihii kas te ka ikka viskate laste pidžaamad igal hommikul mustapesukorvi ja õhtul võtate kapist uue, et oleks mõnus magada 🙂🙂🙂” panin kohe unfollow. mis maailma päästmisest me räägime; selline arulage pesemine on ju täiesti vastutustundetu..

  • Mallu
   Vasta Mallu 2. mai 2022 at 13:44

   Mu vaestel lastel pole kahte paari tuduriideidki 😀

  • Avatar
   Vasta Kk 3. mai 2022 at 04:56

   Oo jaa, ma olin USAs lapsehoidja ja seal pereema tõesti käskis iga päev laste pidzaamad pessu panna ja vannirätikud ka..

 • Avatar
  Vasta Mrs 2. mai 2022 at 09:42

  No mõne jaoks on räpasuse ja lohakise tipp, kui aorteeritud puhta peau korv elutoas seisab. Mis siis põrandast rääkida. Ma ise põrqndal riideid ei hoia, aga meil kowr magamistoas, need riided poleks enam päris puhtad mu jaoks.
  Mul mehel oli kodus harjunud sisse komme kõiki riideid 1x kanda ja siis pesse. Ma lõpetasin selle jama euttu ära.
  Kui kuskil väljas käisime ja kõik suitsu järele haises, siis veel. Aga nüüd ei suitsetata ju ka.
  Kui riided ei haise ja plekke pole, siis on nad pesemiseks liiga pihtad 🤷🏻‍♀️

 • Avatar
  Vasta Kristiina 2. mai 2022 at 09:11

  Agaaa, äkki siis sellel inimesel on lihtsalt nii räpased põrandad?? 🤷‍♀️ Tähendab jah, ma ise põrandale ei viskaks riideid. Otsiks tooli/viiks diivanile vms. Aga maha kukkunud asju kohe pessu tagasi küll ei pane. Mul beebi rullib päevad läbi põrandal, tea kas peaks teda ka peale igat korda pesema? Et nagu enne diivanile/voodisse/sülle ei luba? 😅

 • Avatar
  Vasta Mina 2. mai 2022 at 07:29

  Vahel ma korjan mahakukkunud söögipalakese ka põrandalt üles ja viskan lõugusse – täitsa õudne inimeseloom olen ikka. 🤔

  • Mallu
   Vasta Mallu 2. mai 2022 at 09:08

   ma arvasin, et kõik teevad seda 😀

   • Avatar
    Vasta Mina 2. mai 2022 at 11:53

    Ma ei ole selles enam nii kindel, kui juba põrandale asetatud riided on täielik patt 😃

 • Avatar
  Vasta Evalyna 2. mai 2022 at 06:50

  Igasugu hulle on ilmas. Ja olen enam kui kindel et hea laualamp kirjutuslaual kaitseb samuti silmi .
  Olen tähele pannud et vinguvad need kes ise on kaugel täiuslikkusest .
  Sinu lapsed on hoitud ja armastatud see on kõige tähtsam. Nii et pea püsti ja ole edasi see kes oled.

  • Mallu
   Vasta Mallu 2. mai 2022 at 09:09

   ❤️

 • Avatar
  Vasta Käbi 1. mai 2022 at 22:27

  Kunagi sisustusgrupis oli igipõline teema kas kuivati eraldi või mitte. Igatahes seal üks naine kirjutas kuidas ta absoluutselt igapäev peseb vähemalt 9 pesumasina täit pesu (8kg pesumasin). Tegemist ei olnud suurperega. Ühesõnaga mind hämmastas kui palju neil inimestel siis riideid on. Aga see põrandaga kokkupuutel asjad määrduvad teoorias isegi siis selgitaks asja

  • Mallu
   Vasta Mallu 2. mai 2022 at 09:09

   Ma olen läbi elanud aega, kus pmst kõik lapsed pissisid kogu aeg voodisse ja IKKA ei suutnud 9 masinatäit päevas kokku saada 😀

 • Avatar
  Vasta Jane 1. mai 2022 at 21:59

  Mul pidevalt riided voodi ees põrandal. Vahest isegi pea nädala, kuni lõpuks kappi lähevad😂 upssss

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. mai 2022 at 22:05

   Ma mõnikord nopin sealt hunnikust riideid selga, et kuhja vähendada 😀

   • Avatar
    Vasta Pesu hunnik 2. mai 2022 at 08:14

    Meil vahel saab lõpuks see puhta pesu hunnik ka otsa, sest lihtsalt mitttte keegi ei viitsi kappi ära panna. 😀 See pesu sortimine selline töö, mille eest oleksin nõus maksma isegi😀.

    • Mallu
     Vasta Mallu 2. mai 2022 at 09:07

     See on parim ju, siis ei peagi kappi panema 😀

   • Avatar
    Vasta Kertu 2. mai 2022 at 15:47

    Hahaa, meil kuivati katki ja peab riideid resti peal kuivatama. Kui enne sai puhtaid riideid võtta pesumasina pealt hunnikust siis praegu otse restilt 😀 kappi olen sunnitud nad läbi suure häda panema siis, kui see pesuhunnik on juba nii suur, et midagi üles ei leia.

    • Avatar
     Vasta Kristel 3. mai 2022 at 16:57

     +1

 • Avatar
  Vasta HL 1. mai 2022 at 21:44

  Hahaa, mida asja. Ma täiesti saan aru, kui kllegi jaiks pole põrandal vedelevad riided puhtuse musternäidis – talumispiir ongi erinev. Aga teisele ette kirjutada, et pesema peab… Ma vist ülim räpakoll, mul kipub toas tihtipeale nädalajagu olema puhtapesuhunnik, mida siiis mingi hetk sorteerima hakkan, kui kõik puhtad riided otsas on 😀 Eriti hull on see, et kuidagi jõuab sinna mõnikord ka liiv (ma ei saa aru, kustkohast), igaljuhul raputan needpuhtaks ja lähevad kappi. Elame veel kõik. Eks uhke ei ole selle üle, aga ohwell. Uuesti pesemisel poleks niikuinii mõtet, need jõuaks ju samasse punkti. 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. mai 2022 at 21:47

   Saad aru, et ma just eile mõtlesin, et KUST saab mulle koju liiv? Eriti siis kui lapsi ei ole ja mina ausalt liivakastis ei käi 😀

   • Avatar
    Vasta Tui 1. mai 2022 at 23:51

    Liiv tuleb tänavatelt 🙂 See on ühtepidi nii lihtsalt tänavatolm, teeäärne liiv, teepeenarde liiv, liiv haljasaladelt (mis jõuab tänavatele), kui ka talvine liiv, mis maha pannakse. Müsteerium lahendatud ma loodan 🙂

    • Mallu
     Vasta Mallu 2. mai 2022 at 09:08

     Võib-olla tõesti! Müsteerium tõesti lahendatud, aitäh 😀

   • Avatar
    Vasta HL 2. mai 2022 at 08:24

    No täpselt. Me lapsed ka juba nii suured, et liivakastis küll ei käi ja no õuejalatsitega ka mööda tuba ringi ei talla ju.

    • Mallu
     Vasta Mallu 2. mai 2022 at 09:00

     müstika 😀

 • Avatar
  Vasta Maris 1. mai 2022 at 21:38

  Ma panen pesu kuivama nii, et viskan pestud märja pesu maha ja panen, siis rahulikult neid ükshaaval restile 🤣 Mu perel siis 24/7 mustad riided 🤣

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. mai 2022 at 21:45

   Ma tegin kunagi sama, kui mul kuivatit polnud 😀

  • Avatar
   Vasta Liisi 1. mai 2022 at 23:39

   Ma ei viitsi pesuresti pealt äragi korjata puhast pesu. Ja kui kuivatist tulevad, siis mingil kummalisel põhjusel rändavad riided ikka restile. Sealt saab ka otse selga panna kohe. Aga jah, kõige haigem sõna on “PEAD.” Watch me, et ei pea.

   • Mallu
    Vasta Mallu 2. mai 2022 at 09:09

    Mul polegi pesuresti, muidu oleks sama teema 😀

 • Avatar
  Vasta H. 1. mai 2022 at 21:25

  Ma ei saa aru ka neist, kes infarkti saavad kui mõni riie või jumala eest toit kodus maha hetkeks kukub. Et nagu mis sõnnikut su põrand kodus täis on siis. Äkki peseks ka põrandat vahelduseks, et kõik asjad mis maad puutuvad kohe mingist mudast ei niriseks kui neid ülesse korjata.

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. mai 2022 at 21:45

   Haha, kuld! 😀

 • Avatar
  Vasta Mirjam 1. mai 2022 at 21:23

  Alati on neid, kes arvavad, et nad paremad, olulisemad ja targemad. Mina olen ajaga õppinud laskma ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Aga mõistagi vahel ajavad s*ta keema küll 😂

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. mai 2022 at 21:44

   Noh, ega ka mina olen seda mõistnud, aga ma ei saa aru, kes viitsib vaielda 😀

  • Avatar
   Vasta H 1. mai 2022 at 22:03

   Mul käib ka puhas pesu voodile ja sealt põrandale 🙊
   Ja täna kallasin terve hunniku üksikuid sokke kah sinna, sest sokid olid sahtlist otsa saanud😀 krabasin kiirelt esimese ettejuhtuva paari, aga ülejäänud jäidki sinna, sest noh ma olin ju hiljaks jäämas. Ja kui ma koju jõuan, siis panen nad ilusasti sinna kotti tahasi, sest niii hilja ma küll neid paaridesse panema ei hakka. Aga homme on jälle sokke vaja😂

   • Mallu
    Vasta Mallu 1. mai 2022 at 22:05

    Ära räägi mulle sokkidest, need on needus! Minu nipp- ostan ainult ühesuguseid valgeid sokke. Siis on nad kõik teineteise paarilised 😀

   • Avatar
    Vasta Mina 2. mai 2022 at 07:31

    Sokkide “paaritamine” on kõige tüütum tegevus. Nad võiks pesumasinas üksteist mingi magnetiga ise üles leida vms.

    • Mallu
     Vasta Mallu 2. mai 2022 at 09:07

     Selle pärast ongi hea idee ühesugused sokid osta 😀 St vabandust…sa PEAD ühesugused sokid ostma 😀