JUMALAITA

rasked ajad vol 100

7. mai 2022

Tahtsin pealkirjaks panna, et “kui töö hakkab joomist segama”, aga siis mõtlesin, et äkki tööl ei kiidetaks sellist väidet heaks. Ma ei tea muidugi, miks ei peaks, sest näidake mulle ühte inimest, kelle töö joomist ei segaks.

Näiteks neljapäeval mõtlesin ma küll, et no kohe mõnuga laseks klaasikese veini naha vahele. Aga vot ei viitsinud, sest nii suur uni oli peal ja järgmine päev tööpäev, mis ma siin ikka veinitan. Reede kah päev, isegi lausa veinitamiseks ühiskondlikult rohkem soositud ja puha.

Kui jõudis kätte reede ja ma tundsin juba lastele järele minnes surmaund. Siis tahtsid need sindrid veel paar tundi õues olla ja peale seda suutsin ma ainult voodisse ronida. Elusees polnud seda jaksu, et paneks lapsed magama ja ise netflixi saatel veini rüüpaks. Ah, nagunii oli ka täna vaja tööd teha, seega veeretasin veinijoomise tänasesse õhtusse.

Ja kae perra. Tänane on käes, kell on alles pool viis õhtul ja minu parim sõber surmauni on ustavalt mu kõrval. Käisin tööl ära, tagasi tulles oli mu korteris üks ekstra laps. Mari tutvus selle väikese poisiga eile mänguväljakul ja mina ei tea kuidas, aga täna siin ta on. Sõi ära paki pelmeene, kiitis mind, et ma oskan VÄGA HÄSTI süüa teha ja nüüd jooksevad nad neljakesti hullunult mööda korterit. Kelle oma ta on, või kuhu ma ta pärast saatma peaks, teab ainult taevane isa. Ma panustan sellele, et kui siia oskas tulla, oskab kunagi koju ka minna.

Peaks tegelikult oma pesumasinaga tegelema. See näitab mingit error E20 ja uputas kaks korda mu vannitoa üle (kuigi ma suure tüdruku kombel ISE mingi fltri ära puhastasin). Lisaks sain ma föönist elektrit ja üldse mul on tunne, et ma tahaks, et oleks mingi täiskasvanute probleemide hotline, kuhu saad helistada ja oma muredele kellegi teise vastutavaks isikuks saada. Ma ei ole ausat kuidagi valmistunud ette valmistunud eluks, kus ma pean katkiste pesumasinate ja puruks näritud föönijuhtmetega ise tegelema. Selle jaoks inimestel mehed ongi v?

Mis te arvate, kas oleks võimalik täna lastele kuidagi valetada, et kell on juba 22.00 ja meil on uneaeg? Ma ei tea muidugi, kas ma siis peaksin selle võõra poisi ka endale jätma, aga samas mulle on alati kaastundlikult öeldud, et kahju, et mul poega pole. Lisaks ei kiida minu lapsed mu toitu küll pea kunagi, nii et võin teoorias endale jätta küll. Edaspidise elu veiniraha saan oma uude poega investeerida ja tasakaal on jälle maa peal.

Tahaks lihtsalt öelda, et jumal, aidake mind keegi, aga ma ei tea isegi, mis abi ma täpselt vajaks😁

Avapildil on screen mu vannitoauputusest. Casual.

Loe ka neid postitusi!

28 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Laagrikas 8. mai 2022 at 04:35

  See poiss oli ilmselt Uku 😀 Ta käib meil ka, kutsub last kohvikusse või on lapsega meie juures. Kodus on tal surmigav. Tore poiss iseenesest, aga meie laps on tsipa vanem ja ta väga ei viitsi nii noortega mängida enam. Vanemad on tal korralikud ja kursis tema tegemistega.

  • Mallu
   Vasta Mallu 8. mai 2022 at 09:00

   Ei olnud Uku 😀

 • Avatar
  Vasta seesam 7. mai 2022 at 23:10

  See muide on väga hea tähelepanek, mulle ka täitsa tundubki, et neljanda lapse pead sa veel saama ja see peaks olema poisslaps, sest tõesti poeg, kasvõi üksainus, sobiks sulle hiiglama hästi. Poeg ongi see mis su elust veel puudu 😀 😃Siis pole neid mehi ka rohkem vaja.
  Ja kui veel üks tüdruk tuleb, siis pead viienda või kuuenda (palju sul neid siis kokku juba ongi) lapse ka veel saama, et ikka mees majas oleks.
  Igastahes poeg It is!

  • Mallu
   Vasta Mallu 8. mai 2022 at 09:01

   Mul pole poja isu 🙁

   • Avatar
    Vasta Seesam 8. mai 2022 at 17:56

    Noo…on küll 😂 sa lihtsalt ei tea seda veel.
    Saa siis veel mõni tütar enne ja küll lõpuks see poja isu ka tuleb. Peab ju tulema, ta sobib sulle.
    Ma tean seda värki jah, et kui juba kolm tüdrukut on, siis tundub mega hea, et on aint tüdrukud. Tahaks endalegi nii. Ma oleks lausa nelja tüdrukuga õnnelik. Ausalt 😀
    Aga no kui sul see “sobiv” poeg juba olemas on ükskord, küll siis see isu ka olemas on.

 • Avatar
  Vasta Kristina 7. mai 2022 at 23:02

  Föönijuhtmele, sealt just katki on, tõmba teip ümber, kestab veel rahumeeli. Eriti hea kui on elektrikuteipi aga tavaline pakkioma käib ka ajutiselt!

  • Mallu
   Vasta Mallu 8. mai 2022 at 09:01

   Ma just eile sain instast teada, et kui mul 8a vana föön on, siis ma oleks pidanud AMMU selle prügimäele saatma 😀

 • Avatar
  Vasta Maria 7. mai 2022 at 21:22

  Pole teemasse, aga mis juuksepikendusi kannad, teipisi, keratiini ….?
  Kas lohuvad oma juukseid, akki teeksid posti neist, sul on nii ilusad ja loomulikud, thanks endale panna, aga mul on nii ohukesed juuksed ja peenike juukse karv, kardan, et akki lohub juuksed ara.

  • Mallu
   Vasta Mallu 8. mai 2022 at 09:02

   Keratiini. Aga jah, kõik pikendused rikuvad ja lõhuvad juukseid, see on fakt 😀

   • Avatar
    Vasta Maria 8. mai 2022 at 17:39

    Aga kumb on parem, selles mottes, et sul olid vist teibid ka kunagi, kummaga on vahem kahju oma juustele?
    Vabandust, et nii palju kusimusi, aga sul vist rohkem kogemust.
    Aitah

    • Mallu
     Vasta Mallu 8. mai 2022 at 17:57

     Teibid on nii suured kinnituslatakad, et patsi väga halb panna. Never ei paneks neid enam 🙏

     • Avatar
      Maria 8. mai 2022 at 21:01

      Aitah 🙂

 • Avatar
  Vasta Ly 7. mai 2022 at 20:54

  Palun võta masinal juhe seinast enne kui sa sealt vett välja lased

  • Mallu
   Vasta Mallu 8. mai 2022 at 09:02

   Mina seda enam ei puutu 😀

 • Avatar
  Vasta K. 7. mai 2022 at 19:18

  Mul oleks vaja ka kedagi, kes panna oma täiskasvanuelu eest vastutama.
  Auto vajab remonti ja googledan töökodasid ja rohkem ei oska midagi teha… Mille järgi ma selle töökoja valin? Kuidas ma tean, et mingi pisikese asja eest mult ulme summat ei küsita, kuna ma auto võhikust naine??
  Jumal palun tule appi…

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2022 at 19:21

   Kui jumal sulle appi jõuab, saada mulle ka 😀

 • Avatar
  Vasta Marge 7. mai 2022 at 18:02

  Selle “võõras laps tuli külla” kohta lihtsalt mainiks, et kui sa ei ole kindel, et ta vanemad teavad et ta sõbra juurde külla läks, siis ma saadaksin sellised seiklejad kiirelt õue tagasi, sest ta ema ja isa võivad täiesti paanikas otsida juba teda. Mul on selline juhus olnud, ja see on jube tunne kui avastad, et mänguväljakult laps kaduma läinud, oli ka sõbra juurde mängima läinud ja sõbra ema, hea inimene loomulikult, oli ka kõhu täis söötnud ja lubas veel mängimagi jääda sinna- aga mina nuttes otsisin oma last. Lihtsalt sellise nurga alt tasuks ka vaadata selliseid asju.. Mitte paha pärast, vaid lihtsalt enda elukogemusest.

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2022 at 18:09

   ta väitis, et teavad 😀

   • Avatar
    Vasta Keily 8. mai 2022 at 00:24

    Nad kôik ja alati väidavad seda 😂

 • Avatar
  Vasta Üksikema 123 7. mai 2022 at 17:43

  Also, sorry for the typos! Kork, kroomitud, vedru jne…*

 • Avatar
  Vasta Kertu 7. mai 2022 at 17:41

  Ilmselt on masina veeväljaskevoolik ummistunud. Kruvi voolik selle metallist liitmiku kyljest lahti, mis seina sisse läheb. Vooliku sees peaks vedru ja kuulike olema – ära neid ära kaota. Tavaliselt on seal ühenduskohas kõvasti karvu, eriti kui palju loomi kodus on.

 • Avatar
  Vasta Liis 7. mai 2022 at 17:40

  Kindlustus aitab sind selle pesumasinaga. Kahjustused pildil suured pole aga ajapikku vôivad tundma hakata. Endal läbi elatud see pesumasina uputamine.

 • Avatar
  Vasta Üksikema123 7. mai 2022 at 17:38

  See e20 on äraboolupumba ummistus. Kaks toru läheb masinast seina. Ühel neist on korgulaadbe (mul kroomitud) kork peal. Tõmbad selle vooliku seinast välja, keerad korgi maha ja võtad suure ämbri. Ämbrisse oksendad. Edasi koristad selle jälkuse kroomitud korgist ja seinas olevast avast ära ja töötab masin uuesti. Selle
  Korgi sees on vedri ja plastikpall. Vedru ümber on sul ilmselt eriti palju tolmu, juuksekarvu jne. Sp ei mahu vesi ära voolama masinast.

  Tegin eile sama asja ise. Üksikema rōõmud

  • Avatar
   Vasta Murjan 7. mai 2022 at 20:22

   Tahtsin just sama kirjutada. Äravoolutoru ummistus.

 • Avatar
  Vasta A 7. mai 2022 at 16:58

  Mul oli selle fööni story peale esimene mõte et.. ega sa vannitoas jalgupidi vees olles ei föönitanud? 😀

  Ja erroriga pesumasinas pesu edasi pesta on suht next level ikka. 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2022 at 17:10

   Ma muuseas föönitasin küll, ei mõelnud nii kaugele :D:D

 • Avatar
  Vasta Eveli 7. mai 2022 at 16:57

  Äkki see poiss on ukrainast, ja ilma vanemateta, saadki endale jätta😶

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2022 at 17:10

   Ta kõneleb täitsa vabalt eesti keelt 😀