LAPSE ÜLES KASVATAMINE LAPSED MARI JOHANNA

kaheksa kuud armastust

10. juuni 2014

mari 1 Kallis Marjontšik,

Täna saad sa kaheksa kuud vanaks. Nooreks? Igatahes su iga on kaheksa kuud väljaspool emakat. Hea töö!

Kardo ütles mulle ükspäev, et olenemata sellest, et sa oled kogu aeg armas olnud, lähed sa iga päevaga aina armsamaks. Tõsi ta on. Kuigi me oleme sind algusest peale imetlenud, on mul praegu naljakas vaadata pilte, kus sa alles “väike olid”, mitte, et sa praegu mingi hiiglane oleks, aga ikkagi.

                                       Mäletad, kui sa alles sündisid ja puldi suurune olid?

                                                      Ühekuune kaunitar oma roosa kleidikesega. Imearmas!

                                          Minu kahekuune väike, väike nööbikene

                                                                 Väike moosivarganäoke!

Kui alguses öeldi mulle kogu aeg, et oh, Mari on nii sinu näoga, siis nüüd hõiskavad kõik, et sa oled täielik minikardo. Ma pean tunnistama, et ma olin esiti kade. Sa oled ju MINU beebi ja minu väike tütreke ja ma tahaks, et sa oleks täpselt minu näoga ja et me saaks panna selga samasuguseid kleidid ja inimesed ohkaksid, et issand, te olete ikka täitsa kaksikud. Selle asemel öeldakse, et oi, sul on ju suur Kardo ja mini Kardo. Aga mis seal ikka, ma armastan teid nagunii mõlemaid, seega minu poolest võite te siis sama hästi ühte nägu olla kah.

mari3

Ennist tegid sa pidevalt mingisugust ossikükki, aga nüüd, umbes nädalake tagasi, said sa aru, et ossikükk on üks lahe asi. Esiteks saab sellega hoogu lükates EDASI LIIKUDA! Jah, ka minu väike Mari liigub nüüd edasi ja sukeldub kõiksugu huvitavatesse asjadesse nagu käekotid, tolmurullid, kassikarvad, ehted – kõik, mis vähegi silmapiiril paistab.

Vähe sellest, et sa otse edasi minna oskad. Nüüd avastasid sa ka selle, et ÜLEVAL pool on ka palju lahedaid asju. Ja kui sa usinalt turnid, on võimalik värisevatel jalgadel seista kah, nagu väikene kitsetallekene. Mitte nii väga kitsetallelikult karjud sa samal ajal “ÄÄÖÖÄÄÄÄÄÄ!” ja kisud raevukalt raamatuid riiulist välja. Ju siis need ei sobi sinna ja sa näitad juba varakult annet sisedisainile. mari4

See pilt on nii naljakas, sest sa nagu näitaks näpuga enda peale ja küsiksid: “Kas tõesti on kõik need võrratud viljad toodud MULLE?”. Oh sind vana armsat nupsikut. KÕIK annan sulle, mida su hing vähegi ihaldab!

Sa sööd tublisti kõike, mida antakse. Puuvilju, juurvilju, RPAd, püreesid. Putru pole ammu teinud, aga sa nagunii vitsutad tubli kolm korda päevas sööki sisse, nii et ma ei muretse, et sul sellest pudrust midagi saamata jääb. Värsked viljad Nõmme turult on meie mõlema lemmikud. mari6

Kuigi sa oled näost täiesti issikas, olen ma täheldanud, et mõnikord, kui ma toast lahkun, siis sa natukene tihud. Justkui mõeldes, et kuhu ma ometi lähen. Samas tasub sulle näidata näiteks puulusikat, unustad sa mu täielikult ja uuesti meenun ma sulle siis, kui sa mind jälle näed. Oma heameelt väljendad sa niimoodi, et hakkad lõõtsutama nagu koer :Dmari7Ma pean tunnistama, et sinuga on veidi raskemaks läinud. Kogu aeg tahad sa turnida, ronida, seista, uurida, puurida. Muidugi sa veel ei mõista, et kui sa lahti lased, siis sa võid ju ometi haiget saada. Teadsa, kullatükikene, mu süda puruneb kildudeks, kui sa kukud, haiget saad ja suured pisarad su silmadest veerevad. Ma ei taha, et sul valus oleks. Seetõttu kaalun ma tõsiselt Jussi toa täitmist vatiga ja sinu seal hoidmist, kuni sa nii seitsmeseks saad. Sest ma ei taha kohe teps mitte, et sa haiget saad.

Täiesti uskumatu on see, kuidas ma poleks vanasti iial arvanud, et ma saan emaks. Veel vähem, et mulle MEELDIKS ema olla. Ma rääkisin uhkelt, kuidas ma ei taha kunagi lapsi ja nüüd on mul nende sõnade pärast häbi. Kuidas ma ei peaks tahtma sinusugust võrratut inimest oma ellu? Kuidas ma üldse ilma sinuta elada sain?!

Ma armastan su seikluslikku pilku, kui sa taaskord riiuli otsa ronid, et näha, kas see maitsev küünal on seal alles. Ma armastan su pehmete põskede musitamist. Ma armastan su tibatillukesi käsi, mis pahatihti kleepuvad, on kassikarvased ja tolmused. Ma armastan isegi seda, kuidas sa protesteerid, kui ma su käsi pesen. “See on minu kraam, ma hoidsin seda seal hiljemaks! Muidu mu käed ei maitse mitte ku-iiiii-daaaa-giiii,” puhked sa nutma ja mina naeran nagu rongaemale kohane.

Ükskord nägid sa maas sipelgat. Su nägu oli täis üllatust. “Tea, mis see olla võib? Väga väike kass? Väga väike siga? Väga väike inimene?”, oli su pilk mõtlik. Siis kadus sipelgas terassilaudade vahele ja sa hakkasid teda otsima, mis kulmineerus sellega, et sa konkreetselt solvusid, kui ma su sealt üles korjasin. Mulle tundus, et sul oli plaanis see sipelgas kodustada. Minu kallis tütreke. Küllap sa tulevikus kodustad kõik loomad, kelle sa tänavalt leiad. Ah, ma hakkan arvatavasti koos sinuga tänavalt neid loomi otsimas käima, sest mida rohkem, seda uhkem!

Me lihtsalt armastame sind nii, nii, nii, nii väga. Ja ma tean, et sina meid ka. Sest meie oleme perekond ja nõnda on perekondades kombeks. Teineteist armastada.

Palju õnne, mu moosinäoke!

20140517_102838

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

15 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply kurihunt 11. juuni 2014 at 21:12

  Pildid on ka väärtus omaette!

 • Reply kurihunt 11. juuni 2014 at 21:11

  Ma pole vist kunagi lugenud NIINII SÜDAMLIKKU kirjutist emalt lapsele. Väga võluv ja imeliselt mõjuv.
  Kallid teile ja õnned ka ning jätkuvalt imeimelist elunautlemist! :)

  • Reply Mallukas 11. juuni 2014 at 23:14

   No aga aitüma!

 • Reply Gerli 10. juuni 2014 at 18:27

  Õnne nööbikesele!
  Aga ma nüüd kaldun veits teemast kõrvale. :D Sa võiks teha postituse, kus näitad nt. top10 märksõnu, millega on sinu blogisse jõutud ja neid kommenteerida vms :D

 • Reply Aili 10. juuni 2014 at 16:38

  Täitsa lõpp, minagi imestan, et juuubaaa. Alles sa ju läksid sünnitama. Alles mina ise olin rase. Õnne igatahes! :)

 • Reply Pille 10. juuni 2014 at 14:57

  Kallis Mariann!
  Juba pikemat aega jälgin Su blogi (millele sattusin täiesti juhuslikult) ja iga korraga kasvab minu imetlus Sinu vastu :) Lisaks sellele, et Sul on alati midagi tarka ja mõistlikku öelda ning Su elust ei puudu huumor ja armastus, on ka see blogipostitus nii i-me-li-ne et.. Mari oleks varsti juba nagu enda laps :D Mitte et keegi lugejatest nüüd tahab Su tütrekest endale omistada aga Sa suudad oma lugude ja piltidega tuua meile ühe väikese inimolendi nii lähedale ja meile nii armsaks teha :)
  Jõudu ja jaksu Sulle, et ideed ja sära ja naer otsa ei lõpeks ;)

  • Reply Mari-Liis 10. juuni 2014 at 21:53

   Täpselt sama mis ma mõtlesin :) lugesin seda postitust mitu korda päeva jooksul mingi totter naeratus näos :D9

 • Reply Viivika 10. juuni 2014 at 14:48

  Oiiiiii, kui armas Mari on :)
  Palju, palju õnne 8nda elukuu täitumise puhul! :)

 • Reply mariliis 10. juuni 2014 at 12:46

  See oli üks väga ilus lugu!

 • Reply Ave-Maarja 10. juuni 2014 at 12:41

  oehh, nii ilusasti kirjutatud :) Aga palju önne nööbikesele :D

 • Reply Merilin 10. juuni 2014 at 12:40

  http://theuglyvolvo.com/2013/12/10/a-ten-month-olds-letter-to-santa/

  oota natsa veel ja siis su päevad lähevadki Mari järgi joostes :). igatahes palju õnne! väikesed tüdrukud on lahedad ja tehtud maasikavahust :)

 • Reply Laura 10. juuni 2014 at 12:30

  Ahhhhhh, sa oskad nii nii armsasti kirjutada ikka : )

 • Reply Kris 10. juuni 2014 at 12:25

  Palju õnne ! Mu musimopsil täitus täna 5 kuud ! :)

 • Reply Rhea 10. juuni 2014 at 12:16

  Palju, palju, palju õnne 8.elukuu täitumise puhul :) Minu tibil täitus täna esimene eluaasta :P

  • Reply Mallukas 10. juuni 2014 at 12:20

   Palju õnne ka minu poolt suuremaks sünnipäevaks :D