PULMAD

pulmapaigad vol 1

26. august 2014

Juhul, kui mind siin enne mättasse ei lööda, siis peaks ikka pulma kah vaikselt edasi planeerima. Eelmine kord küsisin siis lugejate käest, et mis kohti nemad pulmadeks soovitavad (on kas ise käinud või pidanud). Näitan siis teilegi mõnda, mis praegu silma jäid.

torupillimaja-4841565

Torupilli talu tundub pildilt täitsa maaliline. Ainuke asi on see, et max külaliste arv on 80, kuid ööbida saavad vaid 40. Ma ei ole nii detailset uuringut teinud, aga ma ei tea, kas seal lähedal on mingit asutust, kuhu siis ülejäänud 40 magama panna, või tulebki pooltele külalistele öelda, et a) sina maga telgis, b) mine koju tagasi.  Torupillitalu asub Riidaja külas Valgamaal, päris pikk maa, kust koju tulla. Hinnaks on 800 euri ööpäev, samuti saab kohapealt tellida ka toitlustust (u 20 euri per inimene). 

Restoran Ruhe asub Neeme külas ja muuseas läheks see idee kokku mu esialgse plaaniga. Teha pidu kuskil restoranis, kuid piisavalt Tallinna lähedal – pralletada seal niikaua kuni pralletan ja siis lähevad inimesed a) koju (noh, loomulikult peaks külalistele sebima transpordi Tallinna) b) otsida seal lähedal mingi majutus külalistele, kes ei taha koju minna või on kaugemalt kui Tallinnast. Ja see õu seal on nii ilus…võiks ju seal samas paari pandud saada? Hinda ma ei tea, sest seda mul kuskilt võtta ei ole. Eks peab neile hinnapakkumise tegema. Palju inimesi mahutab, seda ka tegelikult ei tea. Kui teada saan, ütlen teile ka.

17_257-6764855

Lepanina hotell tundub praegu eriti mugav. Mahutab täpselt kuni 100 inimest, kes kõik saaksid ka kohapeal ööbida. Saab tseremoonia teha mere ääres ja saab valida, kas istuda külalistega õues või sees, peaasi, et ilma on. Jälle ma hinda öelda ei oska, tuleb teha hinnapakkumine. Aga tundub, et see mõte meeldib mulle praegu kõige enam. Lihtsalt ilus 🙂

Loe ka neid postitusi!

50 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta sven 27. august 2014 at 14:48

  Soovitaksin ka seedripuhketalu.ee Super koht. Olin 2 korda pulmades. Uskkord oli 90inim teine 160 inim.
  Super. Registreerimine ka sama kohas. Olen kuulnud et see on Louna Eestis koige popim koht. 22 pulma 2014 utleb koik. Kaige parem kohal.

 • Avatar
  Vasta Kerli 27. august 2014 at 11:52

  Soovitaksin seda:
  http://www.seedripuhketalu.ee/et/

  See on küll Tallinnast kaugemal, aga hästi maaliline koht, väga abivalmis pere, saad oma külalised ka kenasti ära majutada.

 • Avatar
  Vasta anu 27. august 2014 at 09:30

  Mina teeks jällegi: http://www.vaskna.ee/moodul.php?moodul=CMS&Komponent=Lehed&id=51&m_id=197

 • Avatar
  Vasta Lenks. 27. august 2014 at 08:15

  Sellised kohad lähevad eelarve kohaselt päris niruks tegelikult. Asrvestades peokoha renti+sööki+majutus.
  St. enamus pulmitsejad maksavad majutuse külalistele kinni. Eriti,kui tegu on mõnevõrra kallima kohaga.
  Kuigi see on igaühe oma otsus,kas maksta või jätta külalisele otsutada,kas ta tahab ööseks jääda või koju sõita. Aga kui soovida,et pidulised naudiks sinuga ka hommikust ja pikka pidu,siis oleks kena organiseeirda külalistele kõik ise ära,eriti need kes on kaugemalt tulemas. Siis paneb see lisa põntsu eelarvele.

 • Avatar
  Vasta nora 26. august 2014 at 21:57

  Ka minul on suvekodu Riidajas ning julgelt võin Torupillitalu soovitada. Kuid siiski kõigekõige ilusam koht pulmadeks on Taagepera loss.
  PS: Ülimegailusaid lilleseadeid, pruudikimpe, pulmakutseid ja muid pisiasju teeb Kristel Veri, tal on Tõrvas oma väike poeke ning ta on valitud mitu aastat Eesti parimaks pulmafloristiks. Facebookis on palju pilte ka üleval.

 • Avatar
  Vasta Gertu 26. august 2014 at 19:19

  Soovitan sul uurida Ojako puhkekeskuse kohta, see koht kohe ranna ääres. Väga ilus koht, olen seal ise käinud ja kui peaksin kunagi abielluma siis kindlasti seal.

 • Avatar
  Vasta Renate 26. august 2014 at 17:31

  Padise mõis on üks imeline koht, hinna kohta muidugi ei tea :/ http://www.padisemois.ee/pulmad-2/
  iga paarike istutab ka oma puukese tee äärde 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne apelsin 26. august 2014 at 17:14

  https://www.youtube.com/watch?v=TidEaQrXTso

  On, kellelgi aimu, kus on need pulmad peetud?
  Kus asub, see heinaküün 🙂 ?

 • Avatar
  Vasta KirsiMari 26. august 2014 at 14:48

  http://www.varemurru.ee/?page=tutvustus&lang=est
  Minu pulmad toimusid seal, soovitan soojalt…., mahutab hiiglama palju, maailma kõige ilusam rand (kus saaksite laulatus/registreerimis tseremoonia teha), privaatne ja lihtne… minu jaoks peitub lihtsuses võlu. No ma lihtsalt pole mõisa või lossi tüüp :D. Seal väga vastutulelik “pererahvas” ja kuigi meie pidu oli plaanitud sisse saali oli erakordselt kuum suvepäev ja polnud mingit probleemi kõik välja kiiresti keset pidu kolida. Vaata galeriid ka, neil hästi vahvad toad ja voodid seal majakestes. Aga ka kindlasti aegsasti bronnida.
  Teine koht seal kandis kus palju pulmitatakse on http://www.maria.ee/index.php/component/option,com_phocagallery/Itemid,11/id,5/view,category/
  Pole seal küll ise käinud ühelgi peol, aga asjaosalised on väga kiitnud.
  🙂

 • Avatar
  Vasta :) 26. august 2014 at 14:41

  Sangaste loss on ilus koht pulmade jaoks. ning samuti ka taagepera loss

  • Avatar
   Vasta KirsiMari 26. august 2014 at 14:54

   Jaa, see on ka super koht, käisin ka seal sõbranna pulmas 😀 ja no ikka suu vajus lahti kui selline kaunis “miniloss” lepiku vahelt välja ilmus. Hästi eraldi metsa sees, üli peen menüü, väga peen koht üldiselt. Kui sinna sõita siis üldse ei ootaks, et kuhugi sellisesse kohta lõpuks jõuad.

   • Avatar
    Vasta KirsiMari 26. august 2014 at 14:56

    Uups! See kommentaar oli trofee jahimaja pihta, mitte Sangaste lossi.
    Sry. 😀

 • Avatar
  Vasta lilleke 26. august 2014 at 14:34

  http://www.trofee.ee/

  Minu parima sõbranna pulmad olid Trofee jahimajas…väga väga äge ja ilus oli

  • Avatar
   Vasta mari 26. august 2014 at 16:27

   Trofee on ka jah super koht, olen seal kaks korda pulmas käinud. Tõeline üllatus metsa vahel. Sõidetakse sinna mingit tõeliselt kitsast metsavahe teed pidid ja siis selline maja lihtsalt järsku 😀
   Toidud on seal ka väga head samuti teenindav personal

 • Avatar
  Vasta Gerli 26. august 2014 at 14:19

  Lepanina tõesti ääretult tore ja ilus koht! Soovitan soojalt! 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisa 26. august 2014 at 14:02

  Alleksi peomaja vaata ka. 🙂 hea Tallinna lähedal, pakub toitlustust ja majutust ka..

 • Avatar
  Vasta Liisi 26. august 2014 at 14:01

  Käisin just sellises kohas pulmas, asub Otepää kandis http://www.vidrike.ee/ väga väga ilus koht.
  Ja Häädemeeste kandis on ka veel http://www.kosmonautika.ee/, kui juba Lepaninat vaatasid 😉 Samuti on seal ka Rannakodu. Ilus mereäärne koht 🙂

 • Avatar
  Vasta M. 26. august 2014 at 13:54

  Siin on kirjas Lepanina poolt mulle tehtud hinnapakkumine. Ütleme nii, et see peokoht hakkas kohe vähem meeldima 🙂
  http://plaanimine.blogspot.com/2014/08/peokoha-otsingud-ja-oige-leid.html?m=1

  • Avatar
   Vasta Sandra 26. august 2014 at 14:26

   Mida hinda noh. Ausalt, kes sellise hinnaga peokohta rendib, olgu ta nii ilus kui tahes. Selle eest saab juba korraliku mõisapulma.

 • Avatar
  Vasta Mari 26. august 2014 at 13:46

  Mul on maakodu Riidajas, kus asub Torupillitalu.
  Lähim suurem asula/linn on jah Tõrva, mis nii umbes 14 km vist, seal on kaks Hotelli, kus peaks ülejäänud 40 inimest ilusti ära mahtuma (Pigilinna hotell, Hotell De Tolly) lisaks veel hostel (http://viraaz.ee/index.php?page=8&keel=est&menu=7) samuti pole raske sealkandis leida ööseks inimestele transport.
  Nii et tule aga pidu pidama, kindlasti on võimalik Torupilli talu omanikega hinnas läbirääkimisi pidada.

  Sealkandis on muide veel üks ilus koht Greete Motell (http://www.greete.ee/), kus on ka suurepärane korraldustiim.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. august 2014 at 14:03

   Hmm, eks ma uurin nende käest 🙂

 • Avatar
  Vasta Jaanika 26. august 2014 at 13:40

  Eelmise postituse all soovitati Kuke talu mitmel korral ja mina soovitan ka! Minu pulmad toimusid just seal ja jäin väga rahule! Neil on ülimõnus suur katusealune, et iga ilmaga saaks õues pidu pidada! Uuri kindlasti 🙂

 • Avatar
  Vasta Rika 26. august 2014 at 13:26

  Me võtsime oma pulmaks hinnapakkumise nii Lepaninast kui Ojakost, inimeste arv oli ka sel hetkel 80-100 ning kuigi mõlemad on võrratud kohad, siis ainult rendi eest 2000-2500 euri maksta ei raatsinud. Lisaks veel söök ja jook ja kõik muu. Alla 7tuh poleks siis nagu kuidagi saanud. Lõpuks meie plaan asjaolude tõttu muutus ja tegime pereringis säästuversiooni ning 19in (sh 6 last) läks ikka 2000 euri. Olgugi et näiteks pruutkleit sai 100 euro eest USAst toodud ning peigmehe ülikonna kogu komplekt 130 euro eest Taist. Ja ikka ei suutnud me hoida eelarvet väga madalal. Pulmad on alati vähemalt kaks korda kallimad, kui sa ise esialgu planeerid 😉

 • Avatar
  Vasta Evelin 26. august 2014 at 13:23

  Lepanina on tihti tuuline, aga ilus küll 🙂
  Lihtsalt nii igaks juhuks julgen soovitada, et kuna oled selline aktiivne ja paljudele Su otsekohesus või emotsionaalsus ei meeldi, siis äkki ei mainiks blogis pulmakuupäeva või -kohta, sest mõni hull äkki teebki midagi, et teie päev ära rikkuda… daki oskab meenutada liigagi hästi, mis sest avameelitsemisest sai :/
  omalt poolt soovitan Klaara-Manni Puhkemaja Pärnu lähistel. majutus olemas, õues paargu, kus pidu pidada ja majarahva poolt nt. pulmapuu istutamine ja meened pruutpaarile 🙂 meie olime väga rahul!

 • Avatar
  Vasta Jane 26. august 2014 at 12:46

  Soovitan Aleksi peomaja ka vaadata 😉

 • Avatar
  Vasta Regiina 26. august 2014 at 12:33

  Ise olen Lepanina kandist,koht on kena,aga hinnad pidid päris kõrged olema.
  http://lemmeranna.ee/ Muidugi võid vaadata ka Lemmeranna kanti.

 • Avatar
  Vasta Kristin 26. august 2014 at 12:13

  Võib-olla oleks sul kasu sellel üritusel osalemisest – http://www.pulmad.ee/blogid/eesti-pulmad/eesti-pulmad-2015-tegijate-noorpaaride-kokkusaamine-27-september-2014-taagepera

 • Avatar
  Vasta A 26. august 2014 at 12:09

  Vaata ka Nõva Villat 😉

 • Avatar
  Vasta Gerly 26. august 2014 at 12:05

  Tallinna lähedal need kohad ei ole, aga kui tahad pulma odavamalt teha, siis on lugu sama nagu kinnisvara soetamisega – iga kilomeeter Tallinnast kaugemal on odavam (enamasti, kui mõned tuntud pulmakohad välja arvata). Igatahes soovitan Mooste viinakööki (ööbimisvõimalus olemas) Tartu lähedal ja Pärimusmuusika Aita Viljandis. Mõlemad väga ilusad kohad.

 • Avatar
  Vasta Heidi 26. august 2014 at 11:57

  Kui sa tahad korraldada 80 külalisega pulmad, siis peab eelarve olema küll tunduvalt suurem kui 3000, selle eest saad sa heal (ja odaval) juhul ainult söögid ja majutuse. Kahjuks pole pulmadega seoses mitte miski odav.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. august 2014 at 12:05

   usu mind, küllap ma hakkama saan 🙂

  • Avatar
   Vasta Helen 26. august 2014 at 12:38

   Meil läks 33 inimesega 3000 €. Söök, registreerimine (riigilõivud jne), ülikond,lapse riided, kutsed, kohakaardid-šokolaadid, sõrmused, nipsasjad, ehted, proovisoeng-meik, autorent, dekoratsioonid, tort, maniküür-pediküür, juuksur, alkohol jne.
   Kõik korraldasin ise, otsisin parimaid hindu,alkoholi ostsin Dunkerist, dekoreerimise korraldasin ise (kaunistused), auhinnad samuti, pulmaisa, autojuht ja fotograaf olid sõbrad seega neile ei kulunud. Ja ma veel ei pidanud kleiti ka ostma kuna oli õe kleit kasutuses.
   Seega.. 3000 € sh majutus ja söök ja KÕIK muud asjad on ikka liig väike summa. Pakuksin sinna 5000-6000 kanti pigem juba.
   Mul on täielik exceli tabel kõikide kulude kohta, kui sind huvitama peaks 🙂

 • Avatar
  Vasta Carry 26. august 2014 at 11:56

  Nagu beibineimsidega, on vahel pulmakohtadega samamoodi, et enda unistuste pleissi teistele ära anda/soovitada ei tahaks. Aga kuna mul mingeid pulmi kusagil ei koida, siis to the hell with it.

  See nüüd küll ei lähe kokku sinu plaanidega pidutseda Tallinna lähedal, sest koht asub Saaremaal ühes külas. Ning ka külalised peaksid peo lõppedes paigutuma majutuspaikadesse 19 kilomeetri kaugusel asuvas Kuressaare linnas. Aga aga aga. Ma arvan, asi on seda väärt. Hindadest ei tea ma muidugi mäsket, aga koht ise näeb juba originaalis välja justnagu see olekski pulmadeks mõeldud.

  https://www.facebook.com/pages/ROOSI-TALU-Lambaresto/695994070445846

 • Avatar
  Vasta Liisi 26. august 2014 at 11:47

  lepanina pidi päris kallis olema…täpset hinda küll ei tea aga tean, et ühed jätsid oma plaani seal pulmad teha ära ja valisid teise koha seepärast..Ojako on ka väga ilus koht aga ka kallim hinnaklass minuteada.

 • Avatar
  Vasta liis 26. august 2014 at 11:45

  http://cantervilla.ee/pulmad/
  Ma soovitaks seda kohta

 • Avatar
  Vasta meow 26. august 2014 at 11:43

  Muide, Ruhes on majutus täitsa olemas 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. august 2014 at 11:45

   Samas majas?

   • Avatar
    Vasta meow 26. august 2014 at 11:51

    Jep, samas majas. Käisin seal just pulmas augusti keskel. Kokku oli ca 80 inimest, Tallinna ja Neeme vahet käis buss ning mõned soovijad said jääda sinna ööbima. Tube sealt meeletult palju ei olnud, aga ilmselt oleks ju nagunii ühes toas mitu inimest. Ma pakun, et paarkümmend inimest majutab sinna ehk ära küll?

 • Avatar
  Vasta Ann 26. august 2014 at 11:34

  Torupilli talu Riidaja külas – lähim reaalselt asustatud asula on 12km kaugusel Tõrvas, kus on 2 pisikest hotelli.

  Seda postitust ei ole jõudnud lugeda, kus pulmapaiku pakuti, aga kas Taagepera lossi ei pakutud? Või ei meeldinud see sulle? See on samuti Lõuna-Eestis ja pulmapidude seisukohast väga hinnatud (ja minu arust ka väga kaunis) 🙂

 • Avatar
  Vasta elex86 26. august 2014 at 11:21

  Lepaninas käisime perega puhkamas just sel suvel. Nii ilus koht lihtsalt. 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 26. august 2014 at 11:18

  Heii !
  http://www.ruunawere.com
  Sai seal ise kunagi pulmas käidud ja no lihtsalt maagiline . Samuti olen päris kindel,et nende hinnad ei ole ka tapvad ja asukoht on minu arust ka täpselt tallinnast mitte liiga kaugel 🙂

  • Avatar
   Vasta Haldi 26. august 2014 at 12:12

   Ma pidasin ise just pulmi 01.08.14 Ruunaweres – maaliline, ilus, Tallinna lähedal (47 km) ja majutab ka mõistliku arvu. Seal mahutab kuni 75 inimest kui teha nende nö katusealusel. Kui lisada telk, siis saab rohkem. Majutus oli kuni 50 (kui just pruutpaari majja kedagi juurde ei soovi võtta). Meie näiteks märkisime kutse lisalehele teksti: “Pruutpaari poolt on 50-le kiiremale soovijale ettenähtud ööbimine ja hommikusöök peopaigas”. Kohale tulnud 70st inimesest jäid ööbima 40, usun, et vanemad inimesed kipuvad ise peolt koju ööseks soovima nii või naa 🙂 Ja hind oli kogu kompleks (sh. hommikusöök ja majutus – toitlustus oli eraldi) 1000 EUR, seega väga soodne ma ütleks 🙂

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 26. august 2014 at 12:25

    Ooo! Jätan kindlasti meelde!

   • Avatar
    Vasta Triin Murd 18. jaanuar 2017 at 23:04

    Tere! Kuidas te nii soodsalt saite? 🙂

 • Avatar
  Vasta kätlin 26. august 2014 at 11:14

  Soovitan soojalt männiaru puhkekeskust.supper koht

 • Avatar
  Vasta E. 26. august 2014 at 11:12

  Vaata siia ka – http://www.taagepera.eu/

 • Avatar
  Vasta Kristiina 26. august 2014 at 11:12

  Lepaninas kaks korda käinud, küll mitte pulmas aga see on tõesti väga ilus koht.

 • Avatar
  Vasta nell 26. august 2014 at 11:10

  Lepanina ma julgen ka kiita, mõnus ja ilus koht. Aga bronnida tuleb varakult, see popp koht.
  Kui veel Pärnumaad kiita siis http://www.ojako.ee/ Seal majutus ja toitlustus, mere ääres saab registreerida ja luiged ujuvad ka enamasti kalda ääres.

 • Avatar
  Vasta Britt 26. august 2014 at 10:48

  Kui pulmad oleks Eestis olnud, oleks Lepanina ka minu valik olnud. Paraku kaotasin ma kõnevõime peale neilt hinnapakkumise saamist. Ehk on miskit muutunud, aga ma kardan, et kui tahad kogu pulma alla 3000.- teha, siis see variant väga ei sobi.

 • Avatar
  Vasta Tirts 26. august 2014 at 10:27

  Minu ema pulmad toimusid Lepanina hotellis ja see paik ise (Edela-Eesti, mere ääres) on lihtsalt vapustav! 🙂