Mind on juba pikka aega ahvatlenud mõte mäkiburgerist, aga jumala õnnistusel elan ma sellest urkast üsna kaugel ja seega ei mingit mäkkdoonaldsit mulle. Kui ma täna poes ringi jalutades juurdlesin, et mida ma siis süüa teha võiks, meenus mulle külmikus vedelev soolaseente pakk ja nõnda tuli mul idee burger ise valmis meisterdada.

DSC_0832

Esiteks tuli mul valmis teha kotlett. Sinna segusse panin paki kodust hakkliha, soolaseeni, ühe muna, kanepiseemneid, soola, pipart, rohelist sibulat, küüslauku ja väheke riivsaia. Samal ajal panin hakkama ka seenekastme burgerile. Ma olen selline imelik, et mulle lihtsalt ei meki see paganama punane kaste. Ainuke, mis mullegi maitseb on see päiksekuivatatud tomatiga ketšup, aga enda kaua vaaritatud ja armastusega tehtud toidule KETŠUPIT peale valada tundub absurd. Seega tuli mul mõte seeneburgeri juurde teha ka sellega kokku sobiv seenekaste.

Seenekastet teeb kindlasti igaüks isemoodi ja minagi ei tee seda alati sama retsepti järgi. Kõik oleneb sellest, mis mul parasjagu olemas on. Täna oli pakk kohvikoort ja toorjuustu. Need viskasin pannile, sisse hakitud shampinjone ja natukene neidsamu soolseeni ka. Roheline sibul, küüslauk ja pipar – muud see kaste ei vajanudki.

Burgerite juures häirib mind ainult see hirmus saialaadung. Kus müüakse väiksemaid burgerisaiu? Mina isiklikult soovitan “kaane” panna peale näiteks instapildi tegemiseks (kui kedagi peale minu säärased hobid huvitavad:D) ja see lihtsalt alles jätta, sest mis sa seda saia ikka mugid, kui on mõnus seenekotlett, seenekaste, turutomat, juust, murulauk, lehtsalat, peipsi hapukurk ja lisandiks väike törts karameliseeritud sibulaid. Neid saab kindlasti ka ise teha, aga mul on selline armas purgike, mis säilib päris kaua ja annab burgerile kohe eriti mõnusa meki. Soetasin selle Lavex.ee lehelt (LINK). Purgil on kirjas, et sobib hästi ka juustude ja pasteedi kõrvale, seega ideaalne näiteks juustuvaagnaga serveerimisel. Ma olen aga rohkem burksi, kui juustuvaagnavend.

DSC_0833

DSC_0827

Vot, selline kõhutäis siis täna! Mis teie nädalavahetuse puhul head kokkasite?

Jaga: