Beebiootus Beebiootus LAPSED Lasteasjad Rasedus

lasteasjad

30. mai 2016

Käisin täna oma esimeses LA uuringus. Esimeses, sest homme on kordus dr. Šoisi juures. Midagi muidugi valesti ei ole, aga igaks petteks sain selle dr. Šoisi aja juba mõnda aega tagasi kirja panna. Ma poleks isegi ITK omale läinud, aga kuna samal hommikul pildil ma ka proove viima + mul oli kohe peale LA uuringut ka ämmaka aeg kirjas, siis mõtlesin, et noh…Las nad siis kah uurivad. Ja tegelikult on päris hea, et Šoisi aega ära ei tühistanud, sest kuigi tänane uuring läks väga ilusasti ja kõik oli parimas korras, siis pilti me täna ei saanud. Vedeles teine seal, jalg üle põlve, nägu emakasse surutud.

Ma olen juba pikka aega ennast tagasi hoidnud viisakusest nende suhtes, keda need lastejutud/lasteasjade jutud üldse ei huvita, aga no aeg-ajalt ju võib. Täna käisingi Beebikeskuses ringi vaatamas ja no, kes vähegi vankrimaailmaga kursis on, siis on Beebikeskus ametlik Emmaljungade edasimüüja.

Ma muidugi TEAN, et kõik kiidavad oma jungasid ja kuskilt lugesin isegi sellise lause, et neid ei pea lausa lükkamagi, et näpuga tõukad ja juba läheb. Ma siis proovisin täna. Oli küll nii jah, täitsa tõene jutt. Mul tegelikult ei ole üldse midagi EJ vastu, sest nad on kindlasti väga kvaliteetsed ja head vankrid. Proovisin seal nendega manööverdada ka, aga no tegelikult on ju vaks vahet, kas sa proovid vankrit poe siledal põrandal, või näiteks metsatukas.

DSC_2439

Nagu ikka, siis on ka EJ raamidel kaks varianti. Kas pöörlevate esiratastega, või fikseeritud. Nagu te teate, siis mul on vanker juba tellitud (fikseeritud ratastega), aga täna hakkasin ma poes küll natukene kahtlema, sest kuigi fikseeritud raamide vedrustus olla pea alati parem, siis no nii mugav oli liikuvate esiratastega manööverdada.

Kellel on kodus vanker, siis võiksite sõna sekka öelda – kas teil on fikseeritud rattad, või eest pöörlevad? Kuidas meeldib, mida soovitaksite?

No ja siis muidugi teine küsimus. Kas õhkkumm või täiskumm rattad? Mul Mari ajal oli õhkkumm ja jube ebamugav oli neid kumme täitmas käia. Samas on õhkkummid müüja sõnul seetõttu paremad, et annavad nn lisavetruvust ja vedrustust just metsaradadel jalutades. Mitte, et mul oleks jube palju metsaradadel jalutada kavas, aga näiteks minu koduRimisse saab läbi metsaraja 😀 Nõmmel elamise võlud. Küsisin ka, et kumba kliendid rohkem eelistavad – eelistavat täiskumme. Loogiline ka, nendega ei pea ju midagi tegema!

DSC_2442

Vankrite kohta uurisin ma siiski nn oma lõbuks, sest ma ei saa ju olla selline tuulelipp, et endal on vanker tellitud (ja kohe käes ka!) ja siis mõtlen ümber ja võtan lõpuks mingi muu…Või saan? Igatahes on see natukene vähem tõenäoline, kui see, et turvahälli on mul kindlasti vaja.

Mariga oli mul Cybex ja ma olin alguses üsna kindel, et ka uus tütreke endale Cybexi kaariku saab. Siis aga meenus mulle see, et ma VIHKASIN Cybexi sanga. No nii ebamugavalt kitsas liistakas, mis kätt soonis. Maxi Cosidel on see palju mugavam. Täna proovisin.

Kui Cybexi kõige uusim mudel on Cloud Q plus, mille võlu on siis see, et seda saab täislamavasse panna. Tore võimalus muidugi küll, aga olgem ausad, ma ei kavatse nagunii kuskil lapsega nii kaua olla, et ta peaks tunde turvahällis külitama. Autos ei saa seda täislamavat nagunii kasutada ja noh.. Ega meil autot kah pole! Seega meeldis mulle Maxi Cosi parim pala siiski vähe rohkem, milleks on Pebble + (link). Hinnavahe on neil esiteks Cybexiga päris suur ja Maxi Cosi beebisisu on selline, mis ei lase lapsel sinna kössi vajuda.

DSC_2445

Siin pildil on punase turvahälli peal täitsa kenasti näha, kuidas sisu üsna sirgjooneline on, eksole. Lisaks kaalub Cybex 5,4 kg ja Maxi Cosi 4,45 kg. Kui ma praegu mööda ei pane, siis hinnavahe on ka mingi 100€. Seega olen ma üsna kindel, et minu valikuks saab olema just Maxi Cosi. Ma veel pead ei anna, kas seesama Pebble plus või Cabrio Fix (selline). Cabrio Fix on veel kergem (3,25kg) ja omakorda veel odavam kah. Eks näis, lähme teinekord Kardoga koos neid näppima ja annan siis kunagi teada, mille ma täpsemalt välja valisin ja miks.

Jällegi küsimus lapsevanematele. Milline turvahäll teil on? Mille järgi valisite?

Ühel hetkel jalutasin ma poes mööbli poolele, kus olid ka voodid. Mul tegelikult nagu voodit VAJA konkreetselt ei ole, sest mul on ühe sõbranna käes täiesti tavaline valge võrevoodi olemas. Mingeid tulesid ja kellasid ja vilesid tal muidugi ei ole – harilik valge võrekas. Ega ma ei mõelnudki, et voodi võiks kuidagi teistsugune üldse olla, aga siis ma nägin seda:

DSC_2454

Ei no tere tali, nüüd tahan ma seda roosamannavahust voodipehmendust ja kardinat ja siis….seda kardinat, mis seal voodi põhja all ka on. Mis selle nimi üldse on? Kuidas ma enne selleta elanud olen? Kas oleks imelik 20 nädalat enne lapse saamist selline voodi endale magamistuppa püsti panna? Vist küll onju…

DSC_2451Aa, seda babybjörni lamamistooli märkasin ka poes. Neil oli seal suurtele inimestele samasugune! Mitte (kahjuks) müügiks, aga no lihtsalt katsetamiseks, et mis tunne beebil seal seees on. Vastuseks – väga mugav. Seega just säärase meie nublukene saama peab. Just sellise roosa ja halliga, nagu (siin) pildil näha on. Soft versioon ja puha 🙂

Kummuti ja hälli saan homme kätte, aga need ei ole Beebikeskusest, seega ma näitan neid homme, kui nad kohale jõuavad. Siis jääb üle valida vaid beebimonitor, rinnapump, beebikiik, kandelina/kandekott, nr 50 kombekas, turvahällikott (selle ostan nagunii turvahälliga koos) ja no… Ei olegi vist rohkem midagi sellist suuremat tarvis. Apteegiasjad ostan siis, kui mugul käes, lutid ja pudelid siis, kui pumba suhtes valiku olen ära teinud.

Aaa, tegelikult sellist asja olen ka mõelnud, et oleks vaja. Nagu seina…sisse käiv mähkimislaud, nagu SEE (link). Asi on selles, et mul õikal elades mahtus mähkimislaud pesumasinale, aga nüüd on mul vannituba jube väike ja pesumasin üldse köögis. Ja ma ei kujuta ette, et ma nt peale vanni või pepupesu hakkaksin palja lapse kuskile elutuppa tooma, et teda siin riietada. Eriti talvel, mil meil on majas miinus sada üheksakümmend kraadi külma. Ainuke asi, et ma seda konkreetset asja poes ei märganud ja googeldades ma selle mõõte leida ei suuda. Kui keegi oskab, siis palun öelge mulle ka. Mul on vannitoas ainult vääääike nurgake, kuhu seda põhimõtteliselt panna saaks.

Kardo arvab muidugi, et pole üldse tarvis, et seda ju nii vähe aega vaja… Ma ei tea. Mis te arvate? On kellelgi olnud?

Ühesõnaga – ma tean, et aega on nii palju, aga ma tahaks, et kõik valmis oleks ja beebit ootaks. Ma ei tea isegi miks. Tahaks et TEHTUD oleks kõik 😀

logo

Postitust toetas Beebikeskus

Loe ka neid postitusi!

127 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta J 5. juuni 2016 at 09:18

  Meil on fikseeritavate esiratastega (seekord oleme
  katsetanud 3 käru), pumbatavad hiigelsuured rattad,
  pisike emmaljunga pump on alati korvis olemas mingi
  15 cm pikk kõigest. Käru ei ole emmaljunga aga
  vihmakile ja putukavõrk on. Toolid babybjörnid ja
  turvahällid maxi-cosi cabriofix (teised on
  ebameeldivad). Rinnapumpe proovisin mam, medela ja
  avent – avent jäi kuna teistega ei väljunud tilkagi.
  Lutipudelid mam klaasist ja lutid ka mam. Kõhukott on
  ortopeedi õmmeldud lapse puusade arengule kaasa
  aitava hoiakuga. Kummuti panin veel enne beebi sündi
  kokku tagasi ja lasin mehel hoopis jyskist selle odava
  valge kapi tuua lastetuppa ja lasin tal kaks rida
  stangesi ehitada ja nüüd on need nunnud roosad
  riided kõik puude peal, üleval riiulis püksid, all
  jalanõud ja 3 sahtli poisile – alukad, sokid, sukkpüksid
  ja üleval kahes riiulis poisi riided ja all üks tüdrukte
  riiulike kuhu panen pesust tulnud riided et need hiljem
  puule tagasi sättida, pesukorvid ja lastel ja
  täiskasvanutel eraldi.
  Võrevoodid samad mis pildil ja mähkimislaud sama
  mis pildil, on küll väga vajalik asi ja ruumipuuduse
  korral väga hea ka. Ainult et kinnitus peab korralik
  olema, olen sellega korra vastu pead saanud mööda
  kõndides 😀 kiiku veel pole kuna lapsed vajusid seal
  kössi ja hakkasid nutma. Babybjörn aga kiigub iga
  lapse liigutuse peale ise niiet ajab mitu asja ühe
  korraga ära. Monitore veel pole kuna kui nad on õues
  olen ka mina koguaeg ja teen seal ikka mingeid aiatöid
  või siis panen nad akna alla ja aken lahti aga talveks
  tuleb kindlasti vaadata kuna siis ei saa ju akent tunde
  lahti hoida. Eelistaksin kaameraga et iga krõpsu peale
  jooksma ei peaks niiet jään su monitori postitust
  ootama.
  Mul on need asjad nüüd välja kujunenud väga suurte
  otsingute ja katsetamistega kuna mul on kaksikud siis
  tahtsin kindel olla et saaks kõik kôige parema et need
  abivahendid mul kolme lapsega toimetulekut ka
  reaalselt aitaks teostada. Aga poes ma ikka ei saa kãia
  üksi kuna suurem laps muutus väga hullult peale
  beebide sündi ja see hullunud kolmese vanus just
  nüüd peal. Tegelikult ei julge hoovistki kaugemale
  minna 😀

 • Avatar
  Vasta Reelika 2. juuni 2016 at 08:52

  on küll vana postitus juba, aga mulle meenus, et otsisid mingit kompaktsemat varianti omale mähkimislauaks ja siin grupis on
  postitanud Jürjo Zirk ühe kummut-laua pakkumise: https://www.facebook.com/groups/243800575802696/?
  multi_permalinks=576368945879189&notif_t=commerce_interesting_product&notif_id=1464809349659968
  Äkki mahub teile vannituppa. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. juuni 2016 at 10:15

   mul ei ava seda 🙁

 • Avatar
  Vasta Liina 1. juuni 2016 at 22:45

  EJ city cross, täiskummidega ja kookoniga. Kookon hea variant, ei pea korviosa kuskil hoiustama ning hiljem sai kookonist
  vormida pehme istumisaluse. Säilitamisele läksid vaid need plastmassjublakad, mis kookonist välja pidi võtma (teagi, kuhu need
  mul said). Rattad fikseeritud ja suured, vanker sõidab ka seal, kus pole teed. Samuti ülihea linnas, kui vaja ühistransporti kasutada.
  Suurte ratastega saab paremini peale. Vedrustus super. Manööverdamisel pole probleemi olnud, poes pole ka häda, sest
  põrandad libedad ning keeramiseks ei pea rattaid isegi õhku tõstma. Miinuseks on raskus ning vähemalt minu variandil käib pidur
  raskelt peale. Tegelikult pole vahet, mis rattad või vedrustus, lõpuks harjud kõigega.

 • Avatar
  Vasta Mann 1. juuni 2016 at 12:47

  Vanker EJ Edge duo combi. Classic raamiga.
  Väga rahul. Vaikselt vaja loobuma hakata. Pliks kahene.
  Häll oli MC cabriofix koos autoalusega. Supermugav.
  Kuna sõitsin (sõidan) palju, siis ei viitsind küll mõelda, et
  iga kord vööd pean vedima ümber hälli. Oli koos
  soojakotiga – väga hea asi.
  Hetkel turvatoolina cybex pallas m-fix see on kuni 36kg
  (padjaga) ja hetkel veel rahul. Laps vahel protestib padja
  paneku osas.
  Moodsat lamamistooli pold. Küll aga on chicco polly
  magic 3in1 söögitool, mis siis sobib imikust alates.
  (Viskab vist müüki ära nyyd)
  Mingi mängumatt kaarekesega oli ka.
  Ahjah autos oli peegel ka kuskaudu ma siis beebsi nägin.

  Monitorid on mul brittoni omad (sama mida marimell
  kiitis), temp anduriga ja nävad väga moodsad välja.
  Kergema käru ostsin ka. Tfk buggster s aga kasutust
  nagu ei leidki Eriti (selle ostsin kasutatult)

  Võrekas on tavaline. Ei mingit uhket fäänsi asja a samas
  eriline, tehtud käsitööna vanaisa poolt ja magatanud
  kõik pere kolm preilit (70×140 ja saare puust)

 • Avatar
  Vasta Pisi 31. mai 2016 at 20:22

  Ôhkkummid. Nende kûlge ei jää lumi kinni. Enda kolm last sôidutasin maxi-cosi turvahällis. Tôesti mugav
  ja minu jaoks on turvahälli kaal ikka väga oluline. Lapse kasvades on seda raske tassida.
  Seda babyborni tooli soovitan vaadata kasutatuna. Kui leiad nt hea hinnaga mône ja kangas ei meeldi, siis
  käsitöö inimesed teevad sellele kindlasti ilusa roosamanna katte peale 🙂

 • Avatar
  Vasta Kertu 31. mai 2016 at 15:39

  Meil on kaks emmat ja kaks raami. Esimese lapsega sai
  ostetud kummiratastega ja eest pöörlevad. Meie laps
  ei maganud selles vankris, iga piiksu peale ärkas.
  Lõpuks oligi ta mul kandelinas suure osa ajast. Magas
  ka selles.
  Saime tuttavatelt laenuks ka kummiratastega kuid hea
  vedrustusega suure ODDER vankri, selles magas laps
  nagu miki.
  Teise lapse puhul ma juba kardain meie kallist emmat
  ja tema kasutamise võimet (selle puudumist) ja sai
  ostetud õhk ratastega ning vetruva emma.
  Kuna meil nüüd kaks emmat, siis nüüd on ju eriti hea
  võrrelda ühe lapse peal kaua ta uned kestavad jne.
  Kui kaasas on pöörlevate ratastega emma, magab laps
  lühikesed uned, tagasi magama kuasutada teda ei saa,
  sest vankrit saab vaid edasi ja tagasi lükata, ei saa
  sangast üles alla õõtsutada. Küljelt küljele vaikaelt
  rapsida annab ka kuid see rikub kogu raami ära.
  Poodides on sellega MEGA hea manööverdada.
  Metsavahel (rajal), kruusateel lausa kohutav, isegi kui
  esirattad ära fikseerida. Vahel on tunne, et laps saab
  seal olles peapõrutuse.
  Õhkratastega vankris laps magab pikad uned. Saan ta
  alati ilusasti magama kussutada. Ja see ongi minu
  jaoks kõige tahtsam. Kusjuures laps on isegi niisama
  nõus vamkris istuma ja ringi uudistama, ei pea teda
  kogu aeg süles ringi vedama. Teise emma võtsime veel
  üle veetava sangaga, ehk et kui päike paiatab “valest
  suunast” siis vean sanga üle ja laps magab rahus edasi
  või vaatab lilli vms, ilma et päike silma uuristaks.
  Mulle meeldib mei poorlevatw ratastega uhke raam
  kuid ma ei ostaks enam seda kuna raamil puudub
  vedrustus ja see 2cm vedru seal esirattas ei anna mitte
  midagi. Lisaks tahaks ma, et oleks õhkrattad. Sõit on
  tunduvalt sujuvam.
  Laenu-kärul olid kummiat rattad ja meil kruusateel oli
  siiiski üsna ebamugav kuigi vedrustus oli hea.
  Ehk on abiks.
  😀

  • Avatar
   Vasta Kertu 31. mai 2016 at 15:48

   Turvahälliks sai cabriofix kuna tollel oli kõige parem
   hinne turvalisuse osas kõikidest maxicosi hällidest.

   Rääkides veel vankriraamist. Kui õhkummide ja
   fikseeritud ratastega raami ostma läksime, siis sai
   müüjannale veidi meie “vanat” (3a) raami kirutud,
   millel need pöörlevad esirattad on. Müüjanna vastas
   “need ongi pm ostukeskuses sõitmise jaoks” mul vajus
   suu lahti kuna antud prowwa oli emma müügiesindaja.
   Well. Kolmanda lapsega jälle targem ?

   • Avatar
    Vasta Lilli 31. mai 2016 at 21:58

    Kui mina käisin Beebikeskuses nende EJ ja konkreetselt nende pöörlevate rataste kohta tagasisidet või infot pärimas, siis
    müüja oli kuidagi põlastava suhtumisega nendesse ja ütles ainult, et einoh, maitse asi, kes mida tahab 😀 Ei jätnud väga
    professionaalset muljet, et mis siis omadustelt ja sõidu osas väga erineb.

    • Avatar
     Vasta Kertu 9. juuni 2016 at 18:50

     Minu kogemused ei pärine Eestist. Too
     müügiesindaja oli vägagi professionaalne ja
     teadlik igasugustest muudest EJ asjadest
     samuti. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kets 31. mai 2016 at 15:00

  Selline mähkimislaud on itk peretubades. No niiii
  mugav ja mõnus asi. Peaasi et korralkkukt kinnitate
  seinale. Mulle oleks nii meeldinud oma beebsuga
  kodus selline aga nagu ei jäänud silma. Soovitan.

 • Avatar
  Vasta Helena 31. mai 2016 at 14:43

  3 lapse kogemus 🙂 Tänaseks kolmas kolmene ja vankrid on ajalugu.
  Kõik oleneb kus sa vankriga sõidad. Kui selleks on enamasti asfalt ja siledad kaupluse põrandada ja aias lapse magatamine, siis
  pole see vedrustus ehk nii oluline ja pöörlevad esirattad oleksid kindlasti mugavad. Kui oled suvel selline tõsine matkaja, et
  käite palju rannas, metsaradadel, elad kruusateede piirkonnas jne, siis on õhkkummid ja fikseeritud rattad möödapääsmatud.
  Seega pole õiget vastust vaid ikka see, kus ja palju sa oma vanrit kasutad. Aias lapse magatamiseks võib olla ükskõik milline
  kasutatud vanker. Kolmanda lapsega maale laenasingi aias magamiseks ühe suvalise vankri näiteks, et ie peaks linnast edasi-
  tagasi edama. Reisile kaasa võtud pöörlevate ratastega vankrite rattad krigisesid juba paari päeva möödudes ja lõpuks
  loksusid fikseeritud asendites.

 • Avatar
  Vasta Viivika 31. mai 2016 at 13:19

  Mul 2 last, olemas kogemused mõlemat moodi vankritega. Nii sellisega, millel on pöörlevad esirattad, kui ka tavalised.
  Aga mõlemal vankril õhkkummid.
  Igal juhul mugavam on pöörlevate ratastega vanker.
  Poes on väga mugav riiulite vahel manööverdada, samamoodi asfaltil on väga mugav.
  Maal käies panen esirattad lukku, kui on kivisem või künklikum tee ja väga hästi saab sõidud tehtud 🙂
  Laps hetkel 8 kuune ja 1x olen rehve pumbanud.

  Turvahäll on meil Maxi-Cosi Cabriofix, ( eelmisel lapsel oli Britax ).
  MC palju mugavam kanda ja lisaks on lapsel ka seal mugavam, ei vaju kössi ja beebisisu on väga mõnus.
  Lisaks on meil ka turvahälli joks autoalus, Easyfix
  ÜLImugav, just sellepärast, et klõps häll autosse ja klõps häll autost kätte.
  Easyfix alus sellepäras ka hea, et olemas ei pea olema isofix kinnitust ja saab selle aluse turvavööga autosse kinnitada.

 • Avatar
  Vasta tirts 31. mai 2016 at 13:16

  Minul oli lapsel üldse teise ringi Brio Kombi vanker (seda ei märganud, et keegi mainiks ning ega seda enam ei müüda ka
  uuena). Sellel on ülihea vedrustus (laps vajas kiigutamist, et ta magaks natukenegi), suured õhkkummid ja fikseeritud rattad
  ning väljatõstetav kõva põhjaga kookon. Vanker just mingi überilus välja ei näinud, kuid need tuhanded kilomeetrid ikka pidas
  vastu, mis meil jalutada oli vaja 😀 ühel sõbrannal oli mingi väikeste ja keerlevate ratastega käru ning lumega jalutades oli tema
  ikka hädas ja vingerdas mööda teed, mul läks vanker nagu tank. Ma ei saanud ka poes aru, et kuidagi keeruline oleks
  manööverdada, enamasti sõitsin ju ikkagi mööda sirget teed lihtsalt. Nüüd kergkäruna on mul keerlevate ratastega ning ühe
  käega on seda ju nii raske lükata (vaja vahel ju ikka telefonist asju lugeda :D), vingerdab ühest teeäärest teise. Ehk siis kui
  kunagi uut vankrit vaja on, siis kindlasti ostaksin õhkkummidega ja fikseeritud rattad.
  Turvahäll oli Maxi Cosi cabriofix ning ei oska midagi halba öelda.

 • Avatar
  Vasta Triin 31. mai 2016 at 11:45

  See voodi näeb tõesti nunnu välja. Aga kuna neid alumisi kangaid ( kuidas iganes neid siis nimetatakse) tõenäoliselt väga tihti ei
  vaheta, siis mulle tundub, et see kupatus on lihtsalt tohutu tolmumagnet 😉 Baldahhiin samuti

 • Avatar
  Vasta beebitootamas 31. mai 2016 at 11:44

  Minul oli TA eile ja mis mul siis varutud on… ausaltöeldes vist isegi vähe asju.

  Vankrist – esmarasedana tahtsin KÕIKE, seega ostsime uuena Hartani vankri, Xperia raamil, edasimüüjaks Beebimaailm.
  Esirattad küll väiksed, kuid pöörlevad ja lukustatavad, esisild vahetatav, ehk saab osta juurde ette suured rattad kui talvel
  peaks tekkima vajadus. Sang on üleviidav, vedrustus reguleeritav, käsipidur käib peale hääletult. Varsti olen sõitnud ka, siis
  saan öelda, kas reaalselt vastab ka kõikidele ootustele nii nagu praegu tundub. Valisime koos mehega ja saime kokku pandud
  sellise nagu täpselt ise tahtsime. Kaasa saime veel Beebimaailmast ostuga tasuta MaxiCosi turvahälli, valisime Cabriofixi,
  tundus kerge, mugav, kiidetud ja turvatestides saanud häid tulemusi. Turvatooli vb tulevikus võtame alusega Cybexi (mees oli
  eile vaimustuses kui tuttav näitas, kuidas seda igati keerutada saab ja last mugav sisse panna jnejnejne):D

  Lamamistooli valik sama, mis sul, kuid otsustasin, et ei osta enne kui reaalne vajadus. Kuna tegemist suvelapsega, siis kindlasti
  käimist palju ja liigume ringi. Juhul kui siiski tahame, siis ostame. Kõhukoti vastu huvi puudub.

  Voodi – tavaline. Ilma kogu selle ninnunännuta, lihtsalt võrekas. Massihullust pole ja ei näe suurt mõtet. Väike laps endale liiga
  ei tee pulkadega ja suuremad tihti pidid hoopis hakkama haarama ja ära kakkuma ja tegelema muude asjadega peale
  magamise.. siiski, juhul kui tekib vajadus, siis saab lisaks osta.

  Riided – ilmselt liiga palju ja uuena, ilmselgelt, esmaraseda hullus! Endale HM-st imetamispluusid ja õhuke hommikumantel 😀

  Rohkem praegu ei meenugi, apteegikraam olemas ja vesi/müslibatoonid haiglakotti 😀

  • Avatar
   Vasta M-L 31. mai 2016 at 15:48

   Mina kärutan juba mõnda aega Xperiaga ringi ja olen
   superrahul ? Eriti kiidan, kuidas vanker kokku käib ja
   noh, üleüldse on hea vanker, ntks nagu tuulekate vōi
   kuidas seda iganes nimetatakse, on väga hea – paljudel
   vankritel puudub selline asi ja nii topitaksegi tekke ja
   muid asju ette, kuna vanker ei pea tuult.
   Lisaks ntks. saab Xperiaga ka edukalt rulluisutada,
   ainult, et siis tuleb esirattad lukustada… Ühesõnaga,
   väga hea vanker ja oma hinda väärt.

 • Avatar
  Vasta J 31. mai 2016 at 10:52

  Mul on Mutsy Evo täiskummist ja pööravate
  ratastega. Vedrustus on sellel vankril minimaalne
  nagu enamus analoogsetel, aga muud miskit kurta küll
  ei saa. Olen vankriga väga rahul ja kindlasti ostaks ka
  järgmisele lapsele manööverdava vankri. Poes eriti
  mugav ja ei pea turvahälli jaoks mingit muud raami
  ostma. Mutsyle saab peale panna nii Maxi Cosi kui ka
  Cybexi hälli. Kui täiskummist rattad ei meeldi, siis saab
  Mutsyle osta ka õhkkummist rattad. Ja siin eelnevalt
  keegi mainis, et Emmaljunga võttis autos palju ruumi
  ja istumisosa oli tüütu toas hoiustada enne kui seda
  veel ei kasutanud, siis samadel põhjustel jäi ka meil
  Emmaljunga valikust välja. Isegi pööravate ratastega
  EJ jääb kokkupanduna kobakas. Mutsy võtab autos
  vähe ruumi ja istumisosa saab nagu võileiva kokku
  murda ning meil mahub see riiulisse ja ootab seal oma
  aega.

 • Avatar
  Vasta Piret 31. mai 2016 at 10:38

  Minu beebi sai just aastaseks. Vanker EJ CityCross + Quadrolift (kookon) – üks parimaid oste. Quadrolift kasvab mõnusasti koos
  lapsega. Hetkel vankris ainult jalaosa, ilma katteta. Kui beebi väiksem, magas rõdul ainult Quadroliftis, ei pidanud vankrit üles
  tassima. CityCross õhkkummidega – sõidab valatult munakividel, liivas, lumes, maastikul. Väga mõnus ja stabiilne vanker.
  Turvahäll Cubex Aton Q – valisin edukate turvatestide pärast. UV kaitsega sirm on ka kena vidin tal küljes. Veel kiidan Stokke
  volditavat vanni. Ja mähkimislaud, õige kõrgusega, on ka hea asi – enda selg ei lähe valusaks, praegugi mugav last sellel riidesse
  panna. Kandelina oli Cybex pikk puuvillane – beebile meeldis, oli abiks ka gaasivaludel, külas/linnas käies (sai mõnusasti tudida).
  Nüüd hiljem Tula kandekott – ka super toode. Laps hakkab rõõmust lausa kilkama, kui see välja võtta :d.

 • Avatar
  Vasta Riina 31. mai 2016 at 10:12

  Pöörlevad rattad kindlalt kohe! Odavamatel vankritel võib tõesti olla, et vibra sees ja kogu aeg käed
  pinges, et vankrit otse sõida, aga korralikel vankritel see kindlasti nii ei ole. Kui jalutad pikalt, siis saab ju
  alati ka rattad kinni panna, aga poes nt on pöörlevate ratastega ikka ülimugav. Mina elan tavalises
  paneelikas ja kitsas koridoris läbi mitme ukse on ka väga hea lihtne ühe käega manööverdada (teisega
  hoiad ust lahti). Kolmerattalisi kindlasti ei soovita, tunduvad väga ebastabiilsed ja mõni on seda siin
  kommentaaris juba maininud ka. Õhkkummides ma ka mingit probleemi ei näe, meil on väike käsipump
  ja pumpama oleme 11 kuu jooksul pidanud vist 2 korda.

  Minu vankril (Babyactive Jet Picasso) on vedrustus küll üsna jäik, aga samas pole see mind häirinud ka.
  Enamjaolt sõidan ikka siledal afaldil ja rappumist pole. Olen ka näinud, et mõni ema jalutades ka
  pidevalt kõigutab ja äiutab last, aga milleks, ma aru ei saa? Laps ei pea kogu aeg rappuma ju. Mõnel on
  see vist kohe lapse sünnist saati käe sees, et teda peab äiutades kergelt raputama, ei pea ju. Laps jääb
  niisama õrnalt kiigutades ka magama :D. A see on vb lihtsalt minu kiiks, et vankri pidev raputamine
  mulle närvidele käib :D.

  Mähkimislauda läheb ilmselt ikka kauem vaja, mina mähin oma 11-kuust siiani mähkimislaual ja täitsa
  edukalt. Kohe varsti on tal jalad stabiilsemalt all ja siis ilmselt lähen püksmähkmetele üle ja pole tõesti
  enam mähkimislauda vaja.

  Babybjörni lamamistool on ka väga hea valik! Lapsele väga mugav ja pidi olema üks väheseid toole, kus
  laps võib natuke pikemat aega olla (isegi päevase uinaku võib teha), ilma et see seljale halvasti mõjuks.
  Seda mänguasja soovitan ka, laps hakkab päris ruttu selle vastu huvi tundma ja tahab seda näppida –
  arendab käelist tegevust.

 • Avatar
  Vasta Lilli 31. mai 2016 at 09:29

  Nii huvitav on neid kommentaare lugeda. Kui mina vankrit valisin, olid nii paljud seda meelt, et oii, pöörlevad rattad on
  mõttetud. Kuigi minul oli hinge peal Emmaljunga täiskummist pöörlevate ratastega mudel ja siiani on. Siiski sain ülihea hinnaga
  EJ fikseeritud õhkkummist ratastega mudeli, vaatasin, et ahh väga hea ja olin juba õnnelik ja nüüd loen kommentaare ja hing
  on haige 😀 Samas räägitakse, et pöörlevad rattad tekitavad palju raskusi, mingi vibra on ikka sees, peab hoidma otse ja käed
  väsivad. Aga ma väga ei usu, arvan, et see on fiks rataste fännide jutt. Aga üks tuttav võrdles EJ õhkkumm ja pumbatav, ütles, et
  pumbatav läheb igast plägast palju kergemini läbi ja pumpamine on üliharva, kaks korda vist kokkuvõttes tegi seda.
  Kuna vanker on suur ja raske, autosõite linna peal palju, siis valisin turvahälli Cybex Cloud Q, savi see hälli raskus, turvalisus oli
  peamine, sinna juurde Cybex kergkäru, et saaks hälli raamile panna ja häll lamavasse asendisse sättida (no päris nii savi see
  hälli raskus siiski pole, tassima ei tahtnud hakata). Ei pea suurt vankrit või vankriraame kaasas kandma, vaid on see nn
  vihmavari autos.
  Kõik kokku sain ülisoodsalt, ainus, mille poest ostsin oli turvahäll, ülejäänud kasutatud sahkermahkerid.

 • Avatar
  Vasta K 31. mai 2016 at 09:19

  Meil oli Roan Marita Prestige käru, väga rahul. Maxi Cosi turvahälliga samuti väga rahul.
  Beebisisu oli mõnus, toetas kenasti beebit.

 • Avatar
  Vasta M-L 31. mai 2016 at 08:41

  Mul on vanker pöörlevate esiratastega
  ja mul täitsa kahju vaadata neid
  naisi, kes kuskil kurvis vankrit
  kuidagi poolpüstisesse asendisse
  peavad lükkama, et normaalselt
  keerata 😀
  Kuna minu vankril on võimalik ka
  esirattad fikseerida, siis olen seda
  paar korda teinud ja siis kohe kähku
  aru saanud, et ikka väga väga
  ebamugav on. Samuti, kui tõesti on
  nii väga neid suuri esirattaid vaja,
  siis oma vankril saan ma väiksed
  pöörlevad iga kell suurte vastu välja
  vahetada, näiteks, kui talvel peaks
  vajadust tundma. Ja vedrustust kiidan
  ka väga, seda ma käisin ja uurisin
  üleüldse poest-poodi, et kuidas
  kellegil missugune vedrustus
  vankritel on.
  Minul endal on Hartan Xperia, muidugi
  hinnaklass on kallima poolne – üle
  900€, aga see vanker on seda väärt ka
  sest plusse on sellel üsna palju,
  ainuke miinus mis hetkel pähe tuleb
  on see, et see alumine korv vms. kus
  enda asju tassida, on üsna tillukene.

 • Avatar
  Vasta Pille 31. mai 2016 at 08:14

  Mina kasutasin EJ õhkkummidega suurte ratastega vanker ja uuele ringile minnes tahan ma sama. Rehve ma ei pidanud
  pumpama. Lisaks meeldis mulle suur vankrikorv. Enne ostmist olin ma seda meelt, et mis EJ, see on mingi popp asi hetkel ja peab
  kõigil olema. Aga iga kell uuesti! Aga kergkäru osas (sinna on veel kaua aega muidugi), siis Chicco Multiway on käru, mida ma ei
  soovita (kui üldse valikusse peaks sattuma). Laps vajub koguaeg ära, istumisosa ei ole mugav.

 • Avatar
  Vasta A. 31. mai 2016 at 07:50

  Voodi ise on ilus, aga see roosa vaht
  seal ümber… Maitse asi jah. Mu
  meelest on kõik sellised
  tekstiilikuhjad kodus lihtsalt
  tolmukogujad. Ja beebi ümber ei
  tahaks ma seda üldse niiväga koguda.
  Aga see olen mina:) Kui ikka
  hirmsasti tahad, eks pead soetama 😀
  Ma küll tagantjärgi kirusin, et sai
  ikka rasedana üht-koma teist mõttetut
  ostu tehtud, emotsionaalseid otsuseid
  jms.

  Mähkimisalust vähe aega vaja? Kui
  vähe on vähe? Ma mähin, kreemitan,
  kuivatan, toetan oma 11-kuust
  endiselt mähkimisalusel pesumasina
  peal. Ta muidugi enamasti naudib seal
  olemist, iseasi jah, kui kauaks veel.
  Aga nii mõnigi on käinud ja
  imestanud, et ma IKKA VEEL oma last
  seal mähin/mähkida saan. Ega ma teda
  sinna üksipäini lebotama ei jätagi.
  Seega mu meelest ikka nii lühiajaline
  kasutus sel pole. Hädapärast olen
  voodil ka mähkinud, aga voodis hakkab
  laps kohe väänlema ja ennast
  siia-sinna rullima. Suht võimatu on
  teipmähet nii selga saada, isegi
  püstijalu on lihtsam.

  • Avatar
   Vasta meow 31. mai 2016 at 09:24

   Minu arvates on ka mähkimislaud nii hea ja
   hädavajalik asi. Ega ma siis seal ainult ei mähi.
   Vahetan seal riideid ja teen teisi beebirpotseduure ka.
   Kuskil voodis seda pidevalt tehes oleks mu selg ammu
   surnud

   • Avatar
    Vasta tirts 31. mai 2016 at 12:56

    Mina panen öömähkut ja vahetan riideid ka oma kaheaastasel veel endiselt mähkimislaual 😀 peale vanni ei pane ju last
    põrandale, et ilusti pepu ja kõik kohad kuivaks saada. Temal ei ole ka seal peal olemise vastu midagi, muidugi jalad on juba üle
    ääre, seega enam pikka pidu vist pole 😀 ja mulle meeldib, et riided on ka seal all kõik olemas, ei pea palja lapsega minema
    tema toast midagi otsima veel.

 • Avatar
  Vasta Sandra 31. mai 2016 at 07:16

  Wiiiiiiiiiii, lõpuks ometi üks nunnu beebipostitus!!!!!!!!!!! 🙂 😛

 • Avatar
  Vasta Kris 31. mai 2016 at 06:05

  Meil ka õhkkummide ja pöörlevate ratastega mida
  saab fikseerida ja no nii mugav ja mõnus on sõita,
  kärutan enamus ajast ainult metsa vahel ja väga
  mugab, 5 kuu jooksul on ainult 1 korra pidanud
  pumpama kumme ja seda ka ainult igaksjuhuks 🙂
  Turvatooliks on Maxi Cosi CabrioFix, meeldis,et on
  kerge ja mugav tassida.
  Edu valikute tegemisel 😉

 • Avatar
  Vasta Kadri 31. mai 2016 at 00:07

  Meil ka pöörlevate ratasega mida saab vajadusel
  lukustada.Ning üleviidav sang.Ole väga rahul!

 • Avatar
  Vasta Grethe 30. mai 2016 at 23:45

  Meie kindel valik oli ka pöörlevad esirattad. No ei
  kannata seda vankri vajutamist, et kuskile keerata 😀
  Pöörlevad ikka nii mugavad, ega niisama pole ju ka
  ratastoolidel ja funktsionaalkärudel pöörlevad rattad
  🙂

 • Avatar
  Vasta Jana 30. mai 2016 at 23:19

  meil on vankril kolmeosaline komplekt mille ostsime eraisikult kuulutuse kaudu ja näost-näkku käisime järel ja maksime sulas.
  Vankril on pöörlevad rattad ja neid saab vajadusel ka fikseerida. vankriratastel on õhkkumm ning meil kodus rattapump olemas
  seega see pumpamine mind ei häiri, ega tihti pumpama ei pea 🙂 Vankrifirmaks Tako.
  Võrevoodi saime vennanaise venna käest ning meil võrevoodi peal risti mähkimislaud mis mulle meeldib, oli odav ka suht tartus
  sai ostetud ja ei võta mingit lisaruumi ega midagi sellist 🙂

 • Avatar
  Vasta TT 30. mai 2016 at 23:10

  Esimene vanker oli EJ fikseeritud ratastega, just põhjusel, et “maastikul ja ebatasaseml teel ikka väga hea ja suur ja tugev.”
  Pool aastat hiljem vahetasin välja, sest elan linnas ja metsarajaks neid võrdlemisi siledaid pargiteid ikka ei nimeta. Ostsin Ej
  pöörlevate ratastega ja kasutuses nüüd ka teise lapsega. Ei kujutan enam elu muudmoodi ettegi – fikseeritud ratastel pressi
  muudkui sanga alla, kui manööverdada, see sõidab kerge käevajutusega. Muuseas annab rattaid ka fikseerida, kui pinnas
  ebatasasem. Paksus liivas ja väga robustsel maastikul ei jookse nii hästi, aga seda pean pigem ka täiskummi süüks.

 • Avatar
  Vasta Siret 30. mai 2016 at 23:02

  Meil on pöörlevate ratastega vanker, jube hea
  manööverdada ja kohe kindlasti ma ei ütleks et
  hakkab kuskile ära vajuma. Va need juhud kus üks
  rehv tühjemaks on läinud aga selle saab ükskõik mis
  bensukas korda ajada.
  Laps hakkab vaikselt korviosast välja kasvama ja vaja
  jalutuskäru. Esimene kriteerium minu jaoks on kohe et
  pöörlevad rattad oleks, enamustel saab neid ju ka
  fikseerida. Arvatavasti jääb valik Mutsy Evo peale.

  Turvahäll on Cybex Aton 3. Ei uurinudki eriti üldse
  millist võtta aga järelturult leidsin hea hinnaga ja läks
  kohe diiliks. Olin vaid kuulnud et seda firmat
  kiidetakse ja ei mõelnud üldse pikemalt enam.
  Cybex hullult meeldib ja kindlalt kui turvatooli ostuks
  läheb, siis võtan Cybex Sirona

 • Avatar
  Vasta Kaidi 30. mai 2016 at 23:00

  Minu käruvalimissaaga on jäänud küll 8 aasta taha,
  aga jahh ,pöörlevad rattad olid üheks peamiseks tingimuseks ? !

 • Avatar
  Vasta mai 30. mai 2016 at 22:50

  Mul õhkkummidega, fikseeritud ratastega EJ (nii käru kui vanker) ja pmst metsas, kruusateel kärutangi.
  Kõige parem abivahend kogu lastemajanduse juures! Tugev, kerge lükata, kindel, jupid ei anna järele,
  kangadetailid ei veni välja, ei pleeki, lisaks minu meelest ilus (kuigi ma otseselt koledaid kärusid ei olegi
  näinud, v.a mõned ebasümpaatse välimusega lillelised). Liigun üsna sirgeid teid mööda, ei pea kogu aeg
  keerutama, aga keerata ei ole ka raske. Kokku pakkida ma ei oska, sest mahub “lahtisena” mu autosse
  ära, aga see ongi juba iga kasutaja eluviisist sõltuv, kas ta peab käru/vankrit autoga kaasas kandma ja kui
  suur auto on. Ja kõrgematelt korrustelt kui esimene on ka kergemat vankrit tüütu alla tarida ilmselt.
  Jällegi faktor, mis eri kasutajatele on erineva tähtsusega.
  Mingi suvaline kergkäru on pöörlevate ratastega, ma ei kujuta ette, miks pöörlevad rattad head on.
  Nagu keegi enne ka ütles, käru tolkneb omatahtsi ja mina pean jõuga kinni hoidma. Nagu poe
  ostukärud, need kõige raskemad – kui on laps ja toidukraam sees, siis peab ikka kogu jõust täie rinnaga
  sinna peale rõhuma, et keerata saaks.

 • Avatar
  Vasta kk 30. mai 2016 at 22:41

  Voodi seelikuks nimetatakse seda alumist “kardinat”.
  Vähemalt välismaal.

 • Avatar
  Vasta Leevi 30. mai 2016 at 22:22

  Meil oli esimese lapsega EJ Mondial Duo Combi valgest nahast (see täielik klišee ikka 😀 ) ning Maxi Cosi Pebble – väga-väga
  rahul! Iga kell teeks sama valiku uuesti! Teise lapsega mõtlesin, et ostaks retrovankri. Ostsin. No sellega ei saanud üldse midagi
  tehtud. Nägi ainult šeff välja. Siis ostsin ühe kasutatud odavama vankri. Päris noname ei olnud, aga ei mäleta enam ka, mis ta oli
  täpselt. Eest pöörlevate ratastega. Täielik saast! Ostsin kolmanda kasutatult ja see oli ka väga kehv. Kolmerattaline ning võttis
  linnatänavatel ikka randmed läbi, kuna tahtis koguaeg ümber käia. Kirusime end, et kohe EJ ei ostnud! 😀
  Pöörlevate ratastega on mugav küll, aga see mure on nendega, et vanker pole stabiilne ja randmed saavad kõva vatti. Kui tee
  läheb kallakust alla, siis konkreetselt on ohtlik mu meelest ja mõni poekott ka veel küljes juhtub olema, hoiadki kahe käega kõvasti
  kinni, muidu käib lihtsalt kummuli!

 • Avatar
  Vasta Karin 30. mai 2016 at 22:21

  Ej Mondial De Luxe, fiks. rattad, õhkkumm. Käruga
  siiani väga rahul.Õnneks elan liftiga majas ja autosse
  mahuks ka 2 samasugust vankrit siis raskus ega ruum
  polnud määravad ? Kasutasin ka Ej turvahälli, raske oli
  aga sain hakkama ?

 • Avatar
  Vasta Gerlin 30. mai 2016 at 22:21

  Ej fikseeritud õhkummid. Olen väga rahul. Eriti talvel. Ja
  maastikul ja linnas. Jumaldasin ja jumaldan edasi. Jätsin
  alles kolmandale neiule ka.
  Siis on mul veel mamas&paps sola2, ka meeldib . Sellel
  ees pöörlevad rattad, mida võimalik fikseerida, suht tihti
  panen kinni.täiskumm rattad.nii väga ei meeldi -minu
  kiiks ?. Jah kuskil poes silpsata on hea ja lihtne, aga
  mulle ei meeldi vankritega ja nö lapse õues olemise ajal
  poes käia 🙂 minu kiiksud 🙂 muidu super hea, kerge ,
  mugav jalutuskäru . (Täislamav ja suur )

 • Avatar
  Vasta anna 30. mai 2016 at 22:14

  meil oli selline EJ city cross: http://do.e1.ru/preview/market/b524cbc50a20f0f3fb9f972ef31e8cf5_1430199559_1000_830.jpg
  ei osanud isegi mõelda, mis liiki rattad jne, laps sündis 10 päeva varem ja mees ostis venna soovituse ja muljete alusel suht
  esimese mis Beebikeskuses ette jäi.
  Aga oiii kui rahul ma selle vankriga olin – super hea minekuga, kerge!!!, läbi lume, linnas, metsas, igal pool..vedrustus igati super ka
  täiskummidega, mõnus kerge kokku käänata ja autosse visata ja kaasa võtta..ja minu arust pole CC puhul vaja mingeid pöörlevaid
  esirattaid..
  Mis minu jaoks on olulisem kui rattad, on vankri soojapidavus, meie CC oli mingi termomaterjalist jne, laps tundis end seal ülihästi
  oma lambanaha sees, magas lõunaund nagu nott, tunde.

 • Avatar
  Vasta Kriss 30. mai 2016 at 21:58

  Soovitan väga Manduca kõhukotti. Meie beebi
  on kohe 6 nädalane ja see sobib alates 3,5 kg.
  Issi on eriti uhke kui sellega linna peal käies
  kasutame 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 22:05

   kust soetasite?

   • Avatar
    Vasta An 30. mai 2016 at 22:16

    Manduca kõhukott või äkki hoopis muu?! Mina
    soovitan enne kõhukoti ostmist neid lapsega
    proovida, kelleltki ikka saab laenuks! Minu laps nt
    esimesed kuu aega jah nautis manducad olemist,
    sest ta oli nii pisike ja ta jalad olid koti sees peidus.
    Kui nii enam ei mahtunud, siis see manduca ei
    sobinud talle üldse enam, nii kui panin sinna,
    nuttis. Meie valikuks sainlõpuks hoopis
    BabyBjörn.. Nii et tasub proovida. Need pole
    odavad, et pärast selguks, et vot meile see ei
    sobigi.

    • Avatar
     Vasta Leen 31. mai 2016 at 08:21

     BabyBjörni kõhukotis on laps vales asendis.

     • Avatar
      Riina 31. mai 2016 at 09:42

      Babybjörni kõhukotte on erinevaid mudeleid. Originali jah ei soovitaks, aga Miracle on
      juba palju parem, on saanud häid hinnanguid.

   • Avatar
    Vasta Kriss 31. mai 2016 at 21:56

    Kingiti 🙂
    Aga värvi sain ise valida
    http://www.beebimaailm.ee/product/ma
    nduca-kohukott/lang/et/

    • Avatar
     Vasta Kriss 31. mai 2016 at 21:58

     Ja vend kannab oma 11 k poega
     seal siiani. See on vägagi
     ergonoomiline kott 🙂

 • Avatar
  Vasta Anu 30. mai 2016 at 21:58

  Mul oli õhkkummidega vanker, mille kõik rattad
  pöörlesid aga ühe varbaliigutusega sai lukustada ning
  siis läks läbi Nõmme rookimata tänavate nagu tank.
  Turvahälli oli MC koos beebisisu ja talvekotiga – kiidan
  mõlemat

 • Avatar
  Vasta Kadi 30. mai 2016 at 21:46

  Kui palju see baldahhiin maksis? Pole kuskilt leidnud
  ilusat, aga see on tõesti väga armas 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 21:51

   Seal polnud hinda vist väljas ja kodukalt ma ka ei leidnud, aga ma võin nende käest uurida :)!

   • Avatar
    Vasta Kadi 30. mai 2016 at 21:53

    Oh, see oleks väga super 🙂

 • Avatar
  Vasta meow 30. mai 2016 at 21:44

  Nagunii kuskil oled juba öelnud, aga ei leia ja küsin
  uuesti siis… Mis vankri tellisid? Mul on keerlevate
  ratastega Teutonia. Ma hoian neid kogu aeg lukus,
  meeldib rohkem. Aga mees tahtis, et oleks keerlevad.
  Oh well… Turvahäll on seesama lamavasse käiv
  Cybex. Mulle meeldib, sest kui beebi autoa magama
  jääb, tõstan tuppa ja tõmban lamavasse ja siis mul
  süda rahul, et ta seal istudes kägaras magama ei pea.
  Poes ka hea käia, seal panen ka alati ta lamavasse. Ja
  Babybjörn on meil asendamatu abimees, seda
  soovitan kohe väga!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 21:51

   Ma pole veel kirjutanud, millise tellisin. Siis kui kätte saan, siis näitan! 😀

   • Avatar
    Vasta meow 30. mai 2016 at 21:57

    Aa, okei, siis see ikkagi polegi minust mööda
    läinud 😀

 • Avatar
  Vasta Kadi 30. mai 2016 at 21:40

  Meil on küll kolmerattaline vanker, millel esiratas
  pöörlev, kuid annab ka lukustada ja peab ütlema, et
  kümme korda mugavam on fikseeritud rattaga sõita.
  Pöörlevana kuidagi tolgendab see vanker. Poes käies
  vahest harva sõidan pöörleva esirattaga, aga üldiselt
  jah pooldan igal juhul fikseeritud varianti 🙂
  Turvahäll on maxi cosi pebble ja meil peaaegu 3-kuune
  tüdruk koos beebisisuga on ilma paksude riieteta seal
  ikkagi kuidagi kössis natuke.. vb asi selles, et ta meil
  päris pisike kah. Muidu üldiselt midagi muud halba
  selle turvahälli kohta öelda ei oska.

 • Avatar
  Vasta Kaire 30. mai 2016 at 21:39

  Mul vanker/käru Quinny freestyle xl. Lamamistool oli
  Babybjorn,tõeliselt hea tool. Turvahälli maxi cosi
  easybase alusega,mugav ja klõpsti kinni, ei mingit
  turvavööga mässamist ning kindlalt paigas!
  http://Www.nextlifeweb.blogspot.com,
  http://www.nunnutage.blogspot.com

 • Avatar
  Vasta Leelo 30. mai 2016 at 21:27

  Meil oli Milly Way 3in1 ja kergkäruks hiljem Britton
  Allroad. Kärutasin ikka väga palju ja kärutan siiani,
  kuigi poja juba 1 a 8 kuud (lõunaune teeb reeglina
  kärus, pika ja magusa :)). Milly oli superhea, suurte
  õhkkummide ja pöörlevate esiratastega. Olen
  proovinud sõbrannade fikseeritud ratastega vankreid
  (EJ, Hartan) ja no way noh 😀 Kui teine laps tuleb, siis
  tulevad ka pöörlevad rattad ning õhkkummid, kõigi
  eelduste kohaselt vana hea Milly Way. Britton
  on…khm. Kui vaid me Milly veel elaks… leinan teda
  taga iga jumala päev kui selle krigiseva logiseva
  õudusega linnatänavaid mõõdan. Maastikust ei hakka
  unistamagi, ilmselt vihastaks nii, et kärul jupid taga.
  Siiani ajab judisema mälestus sellest, kuidas seda
  ikaldust läbi lume lükkasin, selg märg ja silmad punnis
  (vähemalt oli soe olemine).
  Teise lapsega prooviks kindlasti kandelina ära.
  Esimesega pidasin seda mõttetuks kuluks, ise olin
  rumal. Mu karjuva kängurubeebi jaoks oleks see
  ilmselt imeliselt sobinud ja ma oleks saanud vabamalt
  toimetada, mitte tundide kaupa diivanil lösutada, laps
  kõhu peal.
  Ka lamamistooli prooviks midagi Babybjörni laadset,
  st võimalikult väikse süvisega. Ämma kingitud kallis
  lamamistool oli nii sügav, et sain beebi sinna alles ca 2
  kuuselt panna (tootjat ei mäleta kahjuks).
  Eelpool soovitati lambanahka vankrisse. Jagan seda
  soovitust. Meil alguses polnud, alles selleks talveks
  soetasime ja lapsel oli selles silmnähtavalt mõnus ka
  krõbedama külmaga.
  Mis puutub aga sellesse voodi pehmendusse, siis
  kadus mu vaimustus mõnda aega tagasi, kui lugesin
  mingit uudist, et USAs tahetakse sellised kohevad
  versioonid ära keelata, kuna see on lõppenud liiga
  paljude laste surmaga. Keerab end näoga selle
  kohevuse sisse, kui veel ise väga manööverdada ei
  suuda, ja lämbub. Ei kujuta ette, kui reaalne see oht on,
  aga ei taha ka katsetama hakata.
  Sulle aga jõudu pesapunumisel! See on ikka nii vahva
  aeg 🙂

 • Avatar
  Vasta Kris 30. mai 2016 at 21:21

  Aga kes mida stokke trailz vankrist arvab? Mul
  endal see silma jäänud kuna bugabood peab
  soomest tellima ja stokke saaks eestist .

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 21:55

   Ma nüüd pead ei tea anda, kas ma poes vaatasin just seda stokket, aga MINGI stokke kohta rääkis müüja, et selle käruosa jääb ikka kuidagi kõrgeks ja vajab eesti kliimas igasuguseid lisasid.

   • Avatar
    Vasta Kris 31. mai 2016 at 10:49

    Lisad võisid olla soojakott ?
    Kõrguselt just mõtlesingi kuna ise suht
    pikk no mis pikk aga 174 ja küürutada
    kuidagi ei tahaks väga 🙂

 • Avatar
  Vasta Netz 30. mai 2016 at 21:15

  Kutt kohe 8-kuune ja esialgu sai järelturult ostetud EJ,
  sest olin noor ja loll ? Alguses tundus kõik
  emmaljunksiga ideaalne olevat, aga kuna me palju
  ringi tripime, siis tahtsime ikkagi pöörlevaid rattaid
  (EJl oli tavaline classic raam) ja nats sportlikumat
  varianti. Kuna korviaeg sai niikuinii läbi, siis
  hakkasingi kergkäru otsima. Paar päeva otsinguid ja
  valituks sai Babyactive sport Q 2016. Nädal aega olen
  sellega ringi kärutanud ja niiiii mugav ja mõnus ja ilus
  ride on ikka. Samas emmaljunga sügav ja suur korviosa
  oli väga mugav beebieas kasutada. Igaljuhul mul nüüd
  üks emmaljunksi komplekt kodus nurgas tolmu
  kogumas. Anyone? 😀

  • Avatar
   Vasta Netz 30. mai 2016 at 21:19

   A ja sellel Babyactiveil on küll pöörlevad rattad, aga
   saab vajadusel lukustada (kõigil pöörlevate ei saa?).
   Igaljuhul mugav, sest sirgel teel jalutades kipub käru
   vingerdama,kui rattad pöörlema jätta. Lihtsam, kui
   lukus 🙂

   • Avatar
    Vasta Eve 17. juuli 2016 at 12:14

    Kust sa Babyactive Q ostsid?

  • Avatar
   Vasta K. 30. mai 2016 at 21:43

   Mis hinnaga müüd ja kas pilte saaks ka kuskil näha? 🙂

 • Avatar
  Vasta Janika 30. mai 2016 at 21:13

  Võin sulle ära anda valge voodi baldahhiini, roosa
  lipsuga. Seisab mul see ja võtab ruumi 😀 Kirjuta kui
  tahad seda endale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 21:57

   Omg, tegelt? Nii armas! Kirjutasin sulle 🙂

 • Avatar
  Vasta Margit 30. mai 2016 at 21:10

  Mul kodus kahekuune beebi ja seega tean rääkida oma
  kogemustest. Vankriks meil Roan Sofia, kangast, tepitud
  ja musta värvi. Mõnda ilmselt ehmatab, et must ju suvel
  tõmbab kuumust ligi jne aga mina olen rahul, suvel
  nagunii katet peal pole, et õhk sisse pääseks ja muid
  avasid saab ka lahti teha niiet ei tea, eks kokkuvõttes
  valge vanker samasugune. Aga oma fikseeritud rataste
  ja õhkkummidega ka nuriseda ei oska, sest pole teisi
  variante proovinud, kusjuures ei viitsinud ka raseduse
  aeg mööda poode käia ja katsetada. Võtsime selle
  vankri, sest mehele meeldis välimus ? Emmaljunga
  vastu olin ma vist kohe kui oma rasedusest teada sain.
  Minu meelest maksab sel ainult oma nimi. (Nii mõttetult
  kallis!!!) Turvahälli saime sõbra emalt 30 euroga, Maxi
  Cosi Cabrio Fix. Väga tahaks ka isofix alust, sest selle
  turvavöödega jändamine on nii tüütu, aga kahjuks see
  nii kallis nii uuestpeast kui järelturul. Turvahälliga
  seoses, mis asi on turvahällikott? Kas Mariga oli sul
  rinnapump vajalik? Mina olen ühe korra sõbrannalt
  laenanud (mõne jaoks pole ehk hügieeniline, aga keetsin
  läbi ei juhtunud meiega midagi) ja praegu hetkel rohkem
  oluliseks ei pea, et seda endale soetada. Toidan last
  endiselt rinnaga. Beebimonitorist saan muidugi aru,
  oma majas tarvilik asi. Voodi meil üsna tavaline. Lasin
  emal teha meile voodipesu ja voodipehmendused.
  Pehmendusi hetkel ei kasuta, sest tunduvad praegu veel
  otstarbetud kuniks laps nii palju voodis ringi ei chilli.
  Samuti ei ole meil baldahhiini ja muidu karvalisi -sulelisi.
  Arvan, et voodi magamiseks ja pole neid vidinaid vaja.
  Palju meil ikka neid külalisi siis käib ja mis ma ise ikka
  neist asjadest vahin 😀 pealegi on öösel väga mugav kui
  ühegi asja osta ei komista. Voodikarusell on, sellest
  hakkaks laps nüüd huvi alles tundma ja voodi peal on ka
  mähkimisalus. Praeguseks laps juba nii pikk, et siis kui
  laps voodis magab, siis selleks ajaks tõstan
  mähkimisaluse maha, muidu ei mahu seal karuselli all
  manööverdama. Ps! Tahaks väga Sinu teisi
  lasteteemalisi postitusi lugeda ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 22:00

   Rinnapumpa läks Mari ajal väga tihti vaja, seega soetan kindlasti ka seekord. Voodikaruselli ma seekord ka ei taha. Mariga oli, aga jumala mõttetu 😀

 • Avatar
  Vasta Merike 30. mai 2016 at 21:01

  Soovitan ka babybjörn lamamistooli väga, sest kahel
  lapselapsel see olnud ja neile väga meeldis seal. Üsna
  ruttu said jalgade kõigutamisega tempo selgeks
  kuidas ennast ise kiigutada. Ette tooli külge veel
  mängukaar, siis oli pikaks ajaks asjatamist ja rahu
  majas 🙂

 • Avatar
  Vasta Kertu 30. mai 2016 at 21:00

  Minu arust on mittepöörlevate esiratastega nii
  ebamugav manööverdada, eriti linnas. Ka maal pole
  ma rattaid ära fikseerinud, no ei meeldi lihtsalt nii.
  Vanker/käru on hetkel Bumbleride Indie 4 ja ma ei
  saaks rohkem rahul olla. Õhkkummid ja hea vedrustus
  ning parima manööverdusega käru mida ma
  katsetanud olen, parajalt kerge on ka kui on vaja kaasa
  võtta.
  Turvahäll on Cybex Aton Q, uuest Cloud Qst on see
  umbes kilo kergem ja ei saa siis lamavasse asendisse
  panna. Mulle Cybexi puhul meeldib just see, et ei ole
  eraldi beebisisu vaid tõmbad peatuge järjest ülespoole
  lapse kasvades. Maxi-cosidel ei meeldinud see, et kui
  beebisisu ära võtad, siis ongi pea ümber lihtsalt tühi
  ruum, peatoega tundub ohutum avarii korral.
  Mähkimisalus ka vannituppa ei mahtunud, on
  vannitoa ukse kõrval kummuti peal, mulle ei
  meeldinud ka märja lapsega kuhugi kaugele minna
  mähkimiseks.
  Ja pumpadest soovitan ma Medela oma ning ka nende
  Calma pudelilutti.

  • Avatar
   Vasta Helle 30. mai 2016 at 22:19

   Maxicosil saab beebisisul pepu alt padja ära võtta
   eraldi (võrgu seest käib välja) ja selle peatoe osa hiljem
   (võtsime miski 5k vist, kui soojakott sisse läks 😉

   • Avatar
    Vasta Kertu 30. mai 2016 at 23:00

    Noja, aga ühel hetkel võetakse ju ikka see peatoe
    osa ka ära, vähemalt niipalju kui ma oma
    tuttavatel näinud olen. Cybexil aga on kogu aeg
    peatugi olemas, niikaua kuni laps turvahälli
    mahub. Külgkokkupõrke puhul on turvalisem kui
    lapse pea ei saa küljelt-küljele loksuda,
    olenemata kui vana ta on.

 • Avatar
  Vasta Kristiina 30. mai 2016 at 20:59

  Minul on fikseeritud. No ei saa mina nende
  pöörlevatega hakkama?
  Ja kusjuures mul isa lubas osta mulle ikka selle vene-
  aegse käru ?
  No ma muidugi pidin sellise ennem leidma ja leidsin
  täitsa korras vankri-juheiii ?
  Mäletan oma noorema ôe ajast seda vene käru, kus
  ikka kiigutamine oli kiigutamine ?

 • Avatar
  Vasta D 30. mai 2016 at 20:51

  Kindlasti pöörlevad rattad! Proovisin mingi aeg fiks.ratastega käru ja oh püha müristus, sellega ei andnud ju üldse keerata..toona
  oli vist talv ka! :O

 • Avatar
  Vasta Helle 30. mai 2016 at 20:50

  Vankreid meil 2 Roan Marita metsavahel ja maal ja
  linnas olles Bugaboo Cameleon. Ei kujutaks ette, kui
  mõlemat poleks. 4 rattaliste tankitega on poes jube
  manööverdada ja kohvikusse ka ei mahu 😉 mul Marital
  ka õhkkummid ja poole aastags pole juurde pidanud
  pumpama 🙂
  Häll MC cabriofix, alusega oli hea kasutada. Pebble
  kitsam ja beebigrupis juba 7-8kuu pealt vahetati seda
  toolide vastu… aga vast olenem lapsest.
  Ja kogu see roosamanna seal voodis on lihtsalt
  mõttetu ja ohtlik, võrekas+ madrats + kummiga lina ja
  sedasi on kõige parem 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:52

   Ma kujutan ette, et mind hakatakse eriliseks saksapreiliks pidama, kui kaks vankrit ostaksin 😀

  • Avatar
   Vasta Nimeke 30. mai 2016 at 22:02

   Meil just vastupidine kogemus, algul kasutasime
   cabriofixi, siis jäi lapsele väikseks ja võtsime pepple
   kasutusse, raskem ja suurem küll, aga lapsel oli
   megamõnus ja sai pikalt kasutada ka.

 • Avatar
  Vasta Krista 30. mai 2016 at 20:50

  Mul oli EJ kahel lapsel kasutusel. Lihtsalt niiiiii rahul
  olin. Rattad olid täiskumm. Käisin nii metsas,asfaldil
  kui ka kruusateedel.
  Turvahälliks oli esimese lapse puhul EJ. Üldse ei kiida.
  Laps oli kassid,talle ei meeldinud seal olla ning
  võrreldes Maxi Cosiga ka 1kg raskem. Seega teisele
  korrusele käies,kolksus turvahäll mööda koridori
  seinu ja oli korralikult ära kriibitud seetõttu. Teisel
  lapsel MaxiCosi ja täiega rahul.

 • Avatar
  Vasta Dagmar 30. mai 2016 at 20:49

  Vanker on Milli Light 3in1. Valisin välimuse ja
  vedrustuse järgi. Algul olin kindel, et tahan
  fikseeritud ratastega vankrit, aaaga seda katsudes
  mõtlesin ringi. ? Nii et meiw tõllal on õhkkummid ja
  pöörlevad, kuid fikseeritavad, esirattad. Ma olen
  väga rahul.

 • Avatar
  Vasta Diana 30. mai 2016 at 20:49

  Ma soetasin just järelturult oma kohe kohe sündivale
  poisile babybjörni tooli. No tundub jube mõnus.
  Vanker esimesteks elukuudeks on nelja suure
  õhkkummiga ja fikseeritud ratastega ning polnud mul
  vaja esimesega neid tihedalt pumbata (vb korra 6 kuu
  jooksul kui sedagi) ning hilisemaks ajaks kui laps juba
  istub siis on mul emmaljunga scooter õhkkummide ja
  keerlevate esiratastega. Olen mõlema variandiga
  väga rahul, mõlemaga kerge manööverdada ja kerge
  lükata ning saab hakkama nii maal kui linnas.

  • Avatar
   Vasta Diana 30. mai 2016 at 20:52

   Turvahäll on meil MC cabrifix koos isofix alusega.
   Osutus valituks just oma kaalu pärast. Turvatestide
   tulemused koos autoalusega on ka jumala ok.
   Kõik asjad on soetatud esimesele lapsele ja lähevad
   nüüd teisega ka kasutusse.

 • Avatar
  Vasta Käts 30. mai 2016 at 20:46

  Räägin siis oma varustusest mis mina oma beebile umbes aastakese eest soetasin (laps hetkel 10 kuune)
  Esialgu oli siis plaan et vaatame mis beebi poodides on vankritest, kuna tahtsin kindlasti valget ja nahast
  ei olnud just eesmärk jungat soetada kuid. Katsusin poes siis Roanit ja muid poolakaid siis oli. Kindel et
  hindan just Rootsi kvaliteeti. Mõtlesin siis et ostan kasvõi järelturult aga mul on seda vaja ja nii läkski,
  kuid siis kui kasutusse läks istumisosa siis soetasin omale täiesti tutika sport raamil täiskummidega
  Emmaljunga ja no mina nii rahul nende täiskummidega nii kerge ja vinge sõita.

  TUrvahälliks sai soetatud MC Pebble ja sellega olin ka igati rahul.

 • Avatar
  Vasta SS 30. mai 2016 at 20:43

  Vanker oli/on mul EJ classic fikseeritud ratastel ja
  õhkummidega, üli rahul. Turvahälliks oli MaxiCosi City,
  hästi kerge, ja kui kunagi peaks veel mõni mõngel
  tulema siis valik oleks ikka sama 🙂

 • Avatar
  Vasta Kelly 30. mai 2016 at 20:42

  Vanker: Mutsy Igo. Armusin sellesse vankrisse juba
  siis, kui olin vaid 6nädalat rase. Meeldis selle disain,
  see, et ta on nii mõnjsalt kerge, käib hästi kompaktselt
  kokku ja on oma pöörlevate esiratastega mega mugav
  manööverdamiseks. Elan linnas, super linnamaastur.
  Kruusateel/metsateel on sellega jama aga nendele
  eriti tihti ei satu, seega kannatan ära

  Turvahäll: Maxi-Cosy Cabriofix. Sai valitud just selle
  kerguse pärast. Sain katsuda sõbranna Cybexit ja see
  oli ilma beebitagi raske. Teine pluss MC juures on see,
  et beebisisu on eemaldatav ja kui see võetud, on veel
  maa ja ilm lapsel seal ruumi. Ei pea väga kiirelt
  järgmisele asjale üle minema nagu Cybexiga juhtuda
  võib.

  Babybjörn: Beebi on meil 7kuune ja tool on siiani
  asendamatu. Parim väljaminek ever made. Ei kahetse
  sentigi 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:49

   Minu Cybexil oli ka beebisisu, just sayin’ 😀

   • Avatar
    Vasta Kelly 31. mai 2016 at 10:21

    Kindlasti erinevatel mudelitel on need asjad
    erinevad.
    See indiviid, mida katsuda sain, omas ka
    beebisisu aga polnud eemaldatav?! Mis tundus
    mu jaoks veider. Aga see selleks 🙂

 • Avatar
  Vasta V. 30. mai 2016 at 20:40

  ma küll ei ole rase ega mul pole lapsi aga pakuvad väga huvi beebi teemalised postitused, ei jaksa ise ära oodata aega mil lapse
  saan 🙂 lihtalt mötlesin mainida 🙂

 • Avatar
  Vasta Loor 30. mai 2016 at 20:38

  EJ sobib minu arust just metsa, kruusateedele just sai
  ostetud mõned kuud tagasi kasutatuna 100€ eest
  maale ja vankriga rahul. Igati korralik ega ole kuskilt
  kulunud ega räsitud, aga kuskil mujal mind sellega
  ukerdamas näha ei oleks ikka küll 😀
  Turvahäll on MC Cabriofix kuigi võiks veel see
  prostam variant olla ilma Fixita (oleks veeel kergem)
  sest isofix alust pole suutnud veel osta….
  Aga tal muidu head ADAC test tulemused ning
  esimese lapsega oli sama häll.
  Lisaks käis taas mul mees ostmas otse sünnitusmajast
  ning jälle sai mingi ultramoodsa mustriga, special
  hinnaga Mõmmibeebi poest. Soovitan sinna kiigata,
  ehk saad ka midagi veidi teistsugust 😉

 • Avatar
  Vasta K 30. mai 2016 at 20:37

  Nii.. alustab otsast.
  Vanker on mul taco acoustic 7 õhkkummrattad ja
  fikseeritud. Valiku tegin välimuse järgi yldiselt. Ja no
  see, et oli 3in1 komplekt. Seega turvatool oli mul ka
  taco oma (minu taco on väga sarnane milly classic
  vankriga). Muidugi suureks plussiks vankri puhul on
  see, et see on kerge. EJ on minumeelest nii rasked
  vankrid, et ma ei kujutaks ette kui ma peaks last ja
  vankrit korraga kuskilt alla v yles tirima. Ja suured
  rattad ( sest oh hell kui raske talvel lörtsi ja sopaga
  neid pisikeste ja pöörlevate ratastega vankreid lykata
  on )
  Ma tahtsin ka varakult kõike valmis ja suht ostsin ka.
  Aga mähkimisalust kui sellist mulpole olnud ja ei ole
  isegi puudust tundnud. Sain kõik oma asjad aetud
  voodite diivanite peal. 😀
  Üks asi veel mida sulle soovitan on lambavilla
  soojakott v siis isegi lambavill vankri põhja. Sest
  talvetulles on beebsu nii pisi veel ja hea teda seal
  sossus hoida. Ja ma arvan, et keegi nobenäpp on
  kjndlasti nõus su beebivoodile alusseeliku tegema :p
  kardinat ja kardinapuud saad ka täitsa tavalise voodi
  kylge panna..

  Igatahes väga vahva postitus.

 • Avatar
  Vasta Elen 30. mai 2016 at 20:35

  Häll sai Cybexi oma valitud, sest see
  sobis autosse. Teise lapsega olin
  targem ja ostsin korraga soojakoti ka
  turvahälli. Elu kohe lihtsam ja laps
  ka turvaliselt kinni.
  Sageli ostetakse turvahäll/turvatool
  meeldimise alusel ja unustatakse
  uurida, kas antud isend autosse ka
  sobib. Isegi isofixi puhul peab enne
  selgeks tegema selle sobivuse
  sõidukisse. No ja lapsele peaks ka
  sobima, kuigi turvahälliga see
  keeruline, sest ostetakse ju enne
  lapse sündi. Kahjuks tehakse
  turvavarustuse kasutamisel ikka päris
  palju vigu, aga sellest ei taheta
  miskipärast rääkida.

 • Avatar
  Vasta Plika 30. mai 2016 at 20:34

  Vaata seda, ehk see video annab ka sulle midagi abiks. Minul
  igatahes aitas.
  http://youtu.be/JBde75TC0-Y

 • Avatar
  Vasta H 30. mai 2016 at 20:31

  Võta pebble, selle rihmad on paremad ka. Hoiavad ise ülesse, et ei jää selja alla ja reguleerimine oli ka mugavam. Ise kahetsesin, et
  pebblet ei ostnud sest tookord mulle müüja ei osanud vahet selgitada ja siis jäigi ainult mulje, et on nõksa raskem ja kallim aga tglt
  on ikka mugavam kasutada küll.

 • Avatar
  Vasta Janne 30. mai 2016 at 20:28

  Minul on milli way vanker,
  pöörlevate esiratastega ja õhk
  kummid on. Kärutan juba teist
  last selles vankris. Kuna kärutan
  palju kruusateel siis sai teise lapse
  jaoks uued rehvid ka alla pandud,
  vanad sai otsa. 😉 Mina olen väga
  rahul, sest saab ikka korralikult
  ära kasutada. Edasi müümiseks
  küll midagi ei jää. 😀 Võrekaga on
  meil nii, et tibid on saanud minu
  voodi endale. 🙂 Palju lisa asju meil
  pole olnud(nt: lamamis tool,
  mähkimis alus, käimis tugi.) teise
  lapsega on see hea, et suurem on
  beebimonitori eest 😉 esimesega ei
  läinud seda üldse vaja. Ma selline,
  kes beebide asju palju koju ei
  kuhja, siis hakkan kulutama, kui
  laps piisavalt suur, et asjadega ise
  midagi teha saab. 🙂

 • Avatar
  Vasta k. 30. mai 2016 at 20:28

  Meil oli kõige esimene vanker õhkkummide ja
  pöörlevate ratastega – vahetasin selle esimese
  nädalaga välja. Kruusasel terviserajal hakkas beebist
  lihtsalt kahju, raputas jubedalt. Siis ostsin
  õhkkummidega Roani, mitte pöörlevate ratastega ja
  olin meeeeletult rahul. Vedrustus oli pehmem kui
  mingil Emmaljungal (mudelit ei mäleta ja ei väida, et
  kõik mudelid sellised on :D). Kui laps suurem oli, sai
  soetatud EJ Scooter, täiskumm ratastega. Ka sellega
  olin väga rahul.
  Hetkel olen üpris kindel, et kunagi tulevikus saab ka
  järgmine laps rallitada alguses Roani tõllas (või ehk
  mõnes EJ vankris mitte pöörlevate ratastega) ja hiljem
  EJ Scootris. 🙂

 • Avatar
  Vasta K 30. mai 2016 at 20:28

  Ahjaa mähkimisalus on meil selline: http://www.mkeskus.ee/files/SAFARI-%20komoda.jpg
  Kummutis on lapse riided.

 • Avatar
  Vasta Merilyn 30. mai 2016 at 20:26

  Vanker on meil Roan Marita oma- me oleme siiamaani
  väga rahul sellega. Eks kindlasti ei saa võrrelda EJ’ga
  aga no käib kah! ? ja no rattad jah,ütleme nii,et
  nende pumpamine käib küll närvidele aga samas ma
  saan oma klassikalise vankriga igale poole mindud.
  Turvatool on meil Britaxi oma aga see oli koos käruga
  kaasas aga oleme ka siiamaani rahul ?
  Nagu öeldakse – voodit ei tohi ennem lapse sündi
  majja tuua ?
  Ma nii umbusklik,et kui laps korterisse sisse tuli siis
  alles järgmisel päeval tõime voodi ? ?

  • Avatar
   Vasta Skorpaneiu 30. mai 2016 at 21:01

   Mis põhjusel ei tohi voodit ennem
   lapse sündi majja tuua? 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 21:05

    Mul Mariga oli voodi mingi 4 kuud enne püsti :D:D

   • Avatar
    Vasta Merilyn 31. mai 2016 at 16:33

    Halbu uudiseid pidi tooma?.
    Kahjuks 3 tuttaval on rasedus katkenud- neil oli
    ka voodi soetatud..
    Ma lihtsalt umbusklik ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 31. mai 2016 at 17:05

     No selliseid “näiteid” võid sa mai tea kust leida ka.

 • Avatar
  Vasta K 30. mai 2016 at 20:26

  Minu kogemus vankritega: enne lapse sündi sai ostetud ka EJ, kuna kõik ju kiitsid. Ausalt öeldes jah vedrustus oli mega, kiikus
  ja õõtsus eeskujulikult, aga mis minu jaoks suuuuuureks miinuseks sai, oli see, et vanker oli nii kobakas. Meil küll on
  universaalkerega auto, aga terve auto sai seda vankrit täis. See istumisosa oli ka toas pidevalt jalus, kuna algul ju kasutasin
  korviosa, aga no see on kõikide vankritega nii kui just kookoniga versiooni ei osta. Ahjaa õhkkumme pidi ka pumpama (vankri
  seismisega läksid tühjaks, ostsime vankri päris palju varem valmis). Igal juhul pärast 3 kasutuskorda müüsin ma selle EJ maha,
  kuna minu jaoks oli liiga kobakas.
  Ostsin asemele MC Mura Plus 4 ja olin väga rahul. Esimesed rattad olid kärul keerlevad, mida sai ka fikseerida, täiskummid.
  Vankril endal nagu suuremat vedrustust polnud, aga elan suht metsas ja meie teedel polnud üldse viga. Samuti talvel lumes oli
  väga edukas. Olen täiesti kindel, et kui teise lapse saan, siis otsustan kindlasti sarnaste ratastega vankri kasuks. Poes oli
  ülimugav manööverdada ja tegelt ka metsaradadel ja ka igal pool mujal 😀 Lukku panin rattad talvel paksu lumega. Istumisosa
  me väga pikalt ei kasutanudki, kuna ostsime Baby Jogger city mini ja arvasin, et saan sellega ka kõik kodukandi sõidud tehtud.
  Eksisin… no tegelt saaks ka, aga ei ole mugav. Kasutame seda käru nüüd linnas käimistel ja algul sain tuttavalt mingi Gesslein
  vankri kodus kärutamiseks. Sellel olid 4 suurt ratast, aga need olid veidralt lamedad. Lumes mina seda vankrit lükata ei
  suutnud. Andsin talle tagasi ja ostsim EJ Scootri ja olen väga rahul jällegi. Kodus ja pikematel jalutuskäikudel kasutame EJ
  Scootrit ja linnas ja poes käimistel BJ city mini.
  Turvahällidest oli meil kasutusel MC Cabriofix, kuna ma ausalt ei olnud väga teistega kursiski. Praegu valiksin Pebble.
  Turvatoolidest olid paralleelselt Kiddy turvapadjaga tool ja Cybex turvapadjaga tool. Cybex niiväga ei meeldinud ja vahetasin
  selle ka Kiddy vastu välja.
  Babybjörni lamamistool oli meil olemas. Lapsele väga ei meeldinud ja me kasutasime ülivähe. Meil oli hitiks Fisher Price kiik,
  mis ise kiikus ja karusell keerles + muusika laulis. Mina tellisin selle tooli Saksamaalt ja sain palju odavamalt kui Eestist,
  parasjagu oli ka soodukas seal muidugi 🙂

 • Avatar
  Vasta Triinu 30. mai 2016 at 20:25

  Ahjaa ja see Babybjörni tool oli mingi aeg täiestiii
  asendamatu! Ma lausa keeldusin seda edasi müümast…

 • Avatar
  Vasta Piia 30. mai 2016 at 20:23

  Meil oli esimesel lapsel suured fikseeritud
  õhkkummid.Arvasin alati et need parimad.Teise
  lapsega ostsime pöörlevate esiratastega ja
  täiskummidega vankri.Algul kahtlesin küll kõvasti
  kuna elan ise ka üsna metsa sees.Aga polnud midagi
  hullu ja kinni jäin ka vist korra ainult.Ausalt öeldes ei
  oska enam sõita fikseeritud ratastega.Pöörlevatega nii
  kerge ja mugav et uskumattu lausa?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:41

   Oh apppiiii…miks te kõik nüüd mulle räägite seda, kui mul fix rattad olemas on :D:D

 • Avatar
  Vasta Merilin 30. mai 2016 at 20:23

  Ma olin alati vihanud neid pöörlevaid rattaid,kuidagi
  väga ebamugavad ja koledad on tundunud,aga kui
  teise lapsega osutus valituks EJ pöörlevate ratastega
  siis tänasin jumalat et selle valiku tegin 😀 meeletult
  hea manööverdada eriti poodides.Praegu ei kujutaks
  ette kuidas tavaliste ratastega iga pöörde aeg
  esirattaid õhku tõstaks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:40

   Aga kuidas tänavatel oli? Ei olnud kuidagi ebamugav?

 • Avatar
  Vasta Maria 30. mai 2016 at 20:23

  Kaks vankrit üks vanem Roan teine veel
  vanem Aro Puma. Mõlemad õhkkummidaga ja
  ikka väga hea.. siiani pole pumpama pidanud.
  Turvahäll on meil maxi cosi. Väga vana
  kasutatult ostetud. Ennem ma ei teadnud mis
  moodi need värgid töötavad aga teisele lapsele
  tahaks just pebble +. Praegu käib meil
  turvatooli teema ja selleks on jällegi maxi cosi
  tobi. Üleüldse on maxi cosid minu meelest väga
  hea hinna ja kvaliteedi suhtega.. ADAC testides
  ka väga head tulemused.

  Teistes asjades ei oska sind aidata, aga pean
  mainima et rasedus tõesti sobib sulle.. mina
  tundsin ennast paksu vinnilise vaalana ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:40

   Ma ei saa aru, kuidas on võimalik ennast rasedana MITTE imekaunina tunda? 😀

   • Avatar
    Vasta meow 30. mai 2016 at 21:54

    Mina ka ei tundnud ennast kaunina, kuigi ma ei
    läinud paksuks ega vinniliseks 😀 lihtsalt väga
    ebaatraktiivne tunne oli pidevalt 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 21:56

     Mul on ilma raseduseta ebaatraktiivne tunne :D:D

 • Avatar
  Vasta Triinu 30. mai 2016 at 20:23

  Mul oli Emmaljunga Big Star ja muidu super rahul aga
  ausaltöeldes järgmine kord enam pöörlevate rataste
  arvelt kokku ei hoiaks. Eriti nüüd kui kergkäru on
  pöörlevatega ja igalpool niii lust ja rôôm manööverdada
  vôrreldes Emmaljungaga. Minu järgmise lapse käruks
  saab kindlasti Bugaboo, ükskôik, mis ma selleks maha
  pean müüma ? Näiteks Rootsis on Bugaboo kôige
  levinum käru ja kuigi EJ seal toodetud, ei sôida ükski
  beebi selles, sest see on nende silmis see täielik rotikäru
  ja pole mingit kvaliteeti.
  Selliseid mannavahu voodipesu komplekte teeb Eesti
  tootja Glodi 🙂 Me tellisime ka sealt aga see pehmendus
  tranbiti esimese poole aastaga täielikuks käkiks,
  baldahiini retsisid kassid ära ja voodiseelikut sai
  ksutada ainult senikaua kui voodipôhi kôige ülemises
  asendis oli ja lôpuks keelduti seal ilusas printsessivoodis
  üldse magamast…ehk siis jah ? Kui raha palju, siis korra
  on ilus. Turvahälliks oli meil suvaline Chicco teise ringi
  häll, sest see oli ainus mis meie vanasse autosse sobis…
  Selline pikk jutt tuli nüüd ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:30

   Oo, tänud hea soovituse eest, lähen seda Glodit uurima! 😀

 • Avatar
  Vasta Ann 30. mai 2016 at 20:20

  Kahe käega soovitan Mutsy Urban Riderit – põrutasin mööda Tallinna tänavaid nagu maasturiga ringi.

 • Avatar
  Vasta Berit 30. mai 2016 at 20:18

  Me valime ka Maxi-Cosi Pebble ja Pebble Plusi vahel, juurde siis võtame ka kindlasti 2wayfix aluse (sellel alusel koos Pebble
  Plusiga on ühed parimad testitulemused ka) ja hiljem saab sinna aluse peale osta MC 2wayPearl turvatooli (mis samuti heade
  tulemustega). Kaal nii väga rolli ei mängi, kuna vajadusel panen turvahälli meil kergkäru peale adapteritega.
  Meil oli esimene käru õhkkummidega fikseeritud ratastega Brio (üsna EJ sarnane) ja linnas elades oli see õudus kuubis. Nii kui
  sain ees pöörlevate ratastega käru(d) oli elu lill. Emmaljunga pole mulle kunagi sümpatiseerinud, aga nende uus NXT90 oli
  esimene, mis meeldis. Hetkel meil olemas BJ kahe lapse käru, kuhu läheb beebikorv peale, näis, mis talvega teeme, et kas tuleb
  “tank” ka muretseda või ei (sellisel juhul on valikus see sama uus EJ, Bugabood või hoopis BJ City Elite).
  BabyBjörni tooli kiidan ka taevani!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:28

   Kuna meil autot pole, siis alust me ei hakka nagunii ostma. Muuseas, mul oli Mari ajal ka võimalus adapteritega panna raami peale turvahälli, aga ala kui taksoga läksin arstile, siis ei hakka ju sinna tassimiseks mingit raami kaasa vedama, ikka tuleb tassida 😀

   • Avatar
    Vasta Berit 30. mai 2016 at 20:33

    Meil liftiga maja ja ma ei läinud käes tassides isegi toast autosse hälliga, alati panin rattad alla 😀
    Esialgu meil ka polnud seda alust JJ-ga, kui selle saime, siis muidugi saime ka aru, et kui mugav see on, aga kui oma autot
    pole, siis pole eriti vahet jah.
    Seda Cybex Cloudí ei osta ma ka sel põhjusel, et ei plaani last nii kaua hällis hoida üldse ja (kerg)käru, mis käib ka
    täislamavase on nii või naa alati kaasas, kui vaja pikem ots teha, siis panen sinna.

 • Avatar
  Vasta Kadri 30. mai 2016 at 20:16

  Vanker on mul kasutuses EJ scooter fikseeritud ratastega ja õhkkumm. Eelmine oli EJ City Cross, täiskumm ja fikseeritud. Ma
  kolan ka metsades palju, seega see palju mugavam on nüüd õhkkummiga sõites.
  Turvahäll sai valitud Maxi Cosi CabrioFix, kaalusime ka Pebblet, aga kaal sai meile just määravamaks, me pidime tassima 4ndale
  ka teda 😀

  • Avatar
   Vasta Kadri 30. mai 2016 at 20:18

   aaa ja mähkimisalus oli meil ka vannitoas pesumasina peal. Olen mõlema lapsega kasutanud ja minu jaoks oli esimestel kuudel see
   vägagi hea abimees.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:27

   Tjaa, ma ei ole üldse suur kärutaja. Kaal pole mulle ka IDEE poolest määrav, aga ikka tahaks et kergem tassida oleks 😀

 • Avatar
  Vasta Siku 30. mai 2016 at 20:16

  Mähkimisalust ma seekord konkreetselt ei osta.
  Esimese lapsega oli. Aga enamjaolt ikka kuskil diivanil
  v voodil vms sai vahetatud. Ei näe asjal pointi isiklikult.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:27

   Asi polegi ju mähkimisaluses, vaid selles, et KUS ma seda teha saan 😀 Ei hakka ju märga last diivanile tassima.

   • Avatar
    Vasta Inna 1. juuni 2016 at 13:42

    Selline seina peale kinnitatav
    mähkimisalud on beebikeskuses täitsa
    olemas. Voodite juures taga nurgas
    seinal ?

 • Avatar
  Vasta Marbrit 30. mai 2016 at 20:09

  Mul on olnud nii EJ täiskumm ratastega kui ka õhkkummidega, õhkkummid on tunduvalt mugavamad ja ma ei tea, me vist korra
  aint käisime neid täitmas… need ikka väga kvaliteetsed siiski. Babybjörn tooli mul esimese lapsega ei olnud, teisega ostsime ja
  kahetsesin täiega, et esimesele lapsele ka seda luksust ei pakkunud, see oli niiiiii mönus asi seal, ostsime sinna külge selle spets
  puidust mängukaare ka ja see oli pm ainus koht, kus ta vagusi oli 😀 Soovitan soojalt!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2016 at 20:11

   Mul oli Mariga Crecent ja ma ei mäleta tegelt mitu korda ma neid kumme täitma pidin. Paar korda ehk, aga no… ei viitsiks üldse ju 😀 Tooli suhtes olen otsustanud, et selle peab laps saaama jah, ma nii palju kiidusõnu selle kohta kuulnud. Aga milline see kaar on? Ma poes nagu ei näinud.

   • Avatar
    Vasta Marili 30. mai 2016 at 20:29

    http://www.beebikeskus.ee/babybjorn-
    mangukaar

    Meil ka EJ õhkkummide ja fikseeritud ratastega.
    Maastikul on ideaalne! Aga linnatänavatel on
    pöörlevad rattad mugavamad 😉 Laps kohe 9
    kuune ja 2 korda oleme pidanud rehve pumpama.