TESTIN JA ARVUSTAN

millal sa viimati jalavanni tegid?

21. oktoober 2016

Ma tahtsin juba rasedana selle postituse teha, aga näete, ei jõudnud. Parem hilja kui mitte kunagi, kirjutan siis nüüd. Nimelt raseduse lõpus hakkas mind painama selline “imeline” värk nagu rahutud jalad. Esimese rasedusega seda ei kogenud, seega oli jube imelik tunne, kui jalad lihtsalt tõmblevad ja öösel magamise võimatuks muudavad.

Ühel hetkel pakuti mulle proovimiseks magneesiumihelbeid, lubadusega, et aitab nii jalakrampide, kui ka rahutute jalgade vastu. Ma olin selleks hetkeks nii meeleheitele aetud, et kaotada polnud enam midagi. Lausa võimatu oli juba Marikest magama panna, kui ma ise jalgadest tõmblen, nagu mingi lollakas.

Magneesiumihelbed kätte saanud, olin ma esimese mure ees: mul polnud pesukaussi. Ma ei tea, kuidas ma siiani hakkama saanud olen, sest VAJA on seda korduvalt läinud, aga poes on alati ununenud osta. Proovida tahtsin aga kohemaid, sest mu jalad valutasid ja mõte jalavannist tundus ahvatlev. Millal ma üldse enne viimati jalavanni tegin? Kes seda mäletab. Mulle meenus, et mu vanaema tegi tihti jalavanne, seega tundus see pigem selline asi, mida vanamutid teevad, aga no häda oli mind juba kaevu ajanud, seega otsisin välja Mari plastikust mänguasjakasti ja kasutasin seda hädaabi jalavannina.

jalavann

Ma mõistan, miks vanamutid jalavanne võtavad! Ma olen selline külmavares ja kuigi tuba on soe, oli nii hea jalad kuuma vette panna, kuhu ma olin totsikutäie magneesiumihelbeid pannud. Seda, et seal magneesium sees, ma aru ei saanudki, aga nii mõnus oli seal enda koibi leotada.

Peale esimest leotust läksin ma kohemaid Selverisse ja ostsin endale punase pesukausi, mille ristisin oma jalavanniks. Tegin veel sama õhtu teisegi jalavanni, sest lugesin pakendilt, et tegelikult soovitataksegi seda hea une tagamiseks teha just õhtul. Ma lihtsalt ei mallanud esimene kord õhtani oodata.

Ja mis ma oskan öelda, enne sünnitust tegin vist ala 5x jalavanni ja ei tundnud enam mitte ainsamatki korda rahutuid jalgu ega jalakrampe – käsi südamel! Kuigi nüüd pole mul enam ohtugi neid kogeda, sest ma pole ju rase, siis on mul juba mitu päeva plaanis võtta üks magneesiumijalavann. Tavalisse vanni ma ju veel minna ei või, olgu siis mul midagigigigigi, mis seda meenutab. Ning mis oleks mõnusam, kui jalad ära vannitada, sisse kreemitada, villasokid jalga tõmmata ja pleedi alla oma beebiga kerra tõmmata?*

Kes tahab nende magneesiumihelveste kohta lisainfot siis leiad seda aadressil www.magneesiumkloriid.ee. Ma praegu loen sealt, et seda võib üleni vanni ka panna. Oh, ma ei jõua ära oodata, millal ma üleni vanni saan. Seega proovin kunagi kindlasti järele!

Aga see pole mitte vaid rasedatele, vaid on üldse kasulik värk sportlastele ja kaalulangetajatele ja lihtsalt… inimestele.

4.5kg karp on praegu 40% alla hinnatud, seega saab selle suure kastitäie helbeid kätte 29.99€ eest. Ma ütlen kohe, et seda jätkub ikka väga kauaks. Terveks raseduse ajaks kindlasti. Aga kui keegi tahab hoopis loosiõnnes kätt proovida, siis ühe suure karbitäie helbeid kingin oma lugejale kah. Selleks pole vaja teha muud, kui jätta kommentaar, et soovid loosis osaleda. Juba esmaspäeval kuulutan võitja, kes saab oma koibi leotama hakata. 

*Et vältida seda, et “isssand, kus vaene Mari on, et temaga kerra tõmmata ei sobi????!?!” siis ma kohe mainin ära, et jalavanni saab siin majas teha vaid siis, kui Mari pole kodus või magab, sest muidu hakkab ta seal solberdama ja pättusi tegema. Kuivade põrandate nimel pean teda sellest headusest veel eemale hoidma :D

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

354 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply P:K 14. detsember 2016 at 12:04

  Tellisin 25 kg koti ära hinnaga 90€, 4,5kg eest 30€ tundus palju maksta. Kui on soovijaid siis 10kg on müügis 5kg hinnaks 18€.

 • Reply Ann 26. oktoober 2016 at 14:01

  Soovin loosis osaleda :)

 • Reply Karmen 25. oktoober 2016 at 13:35

  Mul 27 nädalat täis ja öösiti juba pea võimatu magada, jalad ainult tõmblevad :D Hädasti oleks neid helbeid vaja.

 • Reply Terje S 25. oktoober 2016 at 11:34

  Soovin loosis osaleda.

 • Reply Rebeka 25. oktoober 2016 at 00:50

  Kuna peale labajala operatsiooni on mulle jalavannid kohustuslikud siis oleksin helveste üle ütlemata õnnelik. :)

 • Reply Merike 24. oktoober 2016 at 20:44

  Soovin loosis osaleda :)

 • Reply Laura 24. oktoober 2016 at 15:20

  Soovin loosis osaleda. Emal on pidevalt tööst tingitud jalakrambid öösiti. Ta küll võtab magneesiumi tableti kujul, kuid olen lugenud, et helbed on palju efektiivsemad.

 • Reply Mari 24. oktoober 2016 at 13:51

  Appi, ma alles nüüd lugesin seda postitust ja olen kindlasti hiljaks jäänud oma kommentaariga, aga… ma vajan neid helbeid! Ebareaalne on öösel jalga sirutades kramp säärde saada ja siis hinge kinni hoides valu taluda, sest karjuda ei saa, sest laps ju magab ka samas toas ja vahel isegi krambitava emmekese kaisus :D

  Nii et … palun mulle!

 • Reply Liisa. 24. oktoober 2016 at 10:25

  Heameelega osaleksin loosis. Pole nii ammu jalavanni teinud. Siis oleks ka põhjust jalavann osta, kuna meil samuti seda kodus kahjuks ei leidu.

 • Reply Ann 24. oktoober 2016 at 10:24

  Issand! Tükk aega otsisin ükskord ja ei leidnud neid helbeid! Olen suur jalavanni fänn, kuid hetkel lepin tavalise meresoolaga… Oleks või sees, kui need helbekesed võidaks – tihtipeale krambitavad nii jalalabad, sääremarjad kui põlveõndlad vaheldumisi :-/ !

 • Reply M. 24. oktoober 2016 at 10:02

  Soovin ka loosis osaleda.

 • Reply Liina 24. oktoober 2016 at 09:51

  Soovin osaleda! Mina teen jalavanne, et nohu ära hoida. See magneesiumkloriid pidi olema väga tõhus. Samuti olen märganud, et kui pärast külmetamist õigel ajal jalavanni teha, siis sedasi saab ka ohatist ära hoida.

 • Reply Inimene 23. oktoober 2016 at 23:50

  Aga kuule. Miks sa arvad, et Marile see magneesiumileotis ära ei kulu? Muide, jalavannina manustatakse magneesiumi seetõttu, et mõne inimese soolestiku omapära ei võimalda magneesiumi tablettidest ega toidust piisavalt hästi kätte saada. Magneesium ise on aga täiesti ohutu ja kõigile kasulik asi, mis naha kaudu imendudes jõuab ainevahetusse kiiremini ja kindlamalt ja pole oluline, kas see nahk just jalgu katab või käasi, vms.
  Kui Mari su jalavannis solberdab, saab ta käte kaudu kah oma annuse magneesiumi kätte ja magab kah rahulikumalt või midagi.
  Kuivade põrandate heaks saad ehk mingi katte maha panna.

  • Reply Mallukas 24. oktoober 2016 at 09:31

   Võin proovida tegelt küll, äkki ta tahaks ka jalavanni :D

 • Reply Inks 23. oktoober 2016 at 23:12

  Loosis osalen kindlasti. Mina olen üks kiiksuga, kes jalgu kogu aeg sahistab. Ehk see värk võiks isegi aidata :)

 • Reply ml 23. oktoober 2016 at 21:08

  Palun mina ka! Ma juba mitu korda FB kaudu üritanud võita seda ja ei ole õnnestunud, Ehk siis nüüd!

 • Reply Gaia 23. oktoober 2016 at 19:28

  Soovin ka osaleda loosis. Teeks kastitäie vanaemaga pooleks, kasu meile mõlemale.

 • Reply Kaie 23. oktoober 2016 at 19:08

  Kuna olen tööl pikad päevad jalgel, siis saavad jalad kõvasti vatti ja õhtuks ikka on päris väsinud. Siis on eriti mõnus koju minnes üks lõõgastav soe vann teha. Magneesiumihelbeid olen proovinud, tundus et täitsa täidab oma lubadust. Aga nüüd on see pakike otsas….

 • Reply Annika 23. oktoober 2016 at 18:37

  Soovin loosis osaleda.

 • Reply Laura 23. oktoober 2016 at 14:31

  Soovin loosis osaleda :)

 • Reply Andra 23. oktoober 2016 at 14:31

  Võit oleks väga meeldiv, ükski õhtu ei saa lihtsalt- mõnusalt, uinuda. Kuigi pole sellele tähelepanu niivõrd pööranud ja nö harjunud juba, oleks ju siiski hea sellest vabaneda :)

 • Reply Marily 23. oktoober 2016 at 13:12

  Soovin ka kindlasti osaleda! Vast aitab mu sääremarja krampide vastu!

 • Reply Eve 23. oktoober 2016 at 12:28

  Minu jalad sooviksid ka seda väga :)

 • Reply Kersti 23. oktoober 2016 at 12:22

  Soovin osaleda loosis. Jalavannid on mõnusad!

 • Reply Tiina 23. oktoober 2016 at 09:18

  Magneesiumhelveste eelis on see, et Sa ei tunne midagi. Näiteks sprei, mida nahale pritsitakse, kipitab kohutavalt, kui Sul on magneesiumi puudus.

  Mõned aastad tagasi ostsin sõpradega ühest firmast 25kg koti Zechsteini magneesiumkloriidi helbeid 90€-ga. Kg hind tuli 3x odavam, kui apteegist või looduspoodidest ostes.

  Pealegi magneesium pidigi naha kaudu palju paremini imenduma, kui tablettidena. Toimib väga hästi.

 • Reply Jessu 23. oktoober 2016 at 01:07

  Jalavanni küll tahaks, aga mul pole ka pesukaussi. ?

 • Reply Merka 23. oktoober 2016 at 00:19

  Olen kaua plaaninud neid osta ? Proovin enne õnne kui ostma hakkan ?

 • Reply Signe 22. oktoober 2016 at 23:56

  Soovin väga osaleda, kuna poeg peab neid jalavanne tegema õhtuti , siis sätime kõik end talle seltsi ,et vesi ikka kausis püsiks ja neid karpe kulub meil …. mõtlengi peaks mingi otstarbe neile nuputama siin :). Aga soovitan teistel peredel ka õhtuti jalgu vannitada süda ja keha teevad pai selle eest ;)!

 • Reply Getter 22. oktoober 2016 at 23:17

  Võtsin just hetk tagasi magne b6’te, kuna jalad lihtsalt ei lase rahulikult olla. See probleem on mul olnud juba aastaid ja ehk oleks magneesiumihelvestest lõpuks abi. ?

 • Reply K.R 22. oktoober 2016 at 23:08

  Soovin loosis osaleda!

 • Reply A. 22. oktoober 2016 at 23:08

  Tahan kaaa jalavanni! Soovin osaleda!

 • Reply Kati 22. oktoober 2016 at 23:05

  soovin osaleda loosis

 • Reply tiina piile 22. oktoober 2016 at 22:17

  Sooviks küll oma rahututele jalgadele lõõgastust

 • Reply M. M. 22. oktoober 2016 at 21:53

  Midagi minu jalgadele, kuna mul lähevad tallaalused väga kergesti krampi ning see valu on õudne.
  Külmavaresena on hea oma jalad kuuma vette sooja pista. :) :)

 • Reply Laura 22. oktoober 2016 at 21:30

  Soovin loosis osaleda! Mul endal vahel kisuvad jalad krampi niiet kuluks ära. Ja elukaaslasel on rahutud jalad, nis ajab mind üüüllliiiiiiii närvi, niiet ta lausa vajab magneesiumi, kodurahu huvides võinii :D.

 • Reply M 22. oktoober 2016 at 21:24

  Jaajaaajaaa :)

 • Reply Anna-Liisa 22. oktoober 2016 at 20:31

  Magneesiumihelbed oleks küll head asjad! Kunagi olen kasutanud magneesiumsoola jalavannide tegemisel ja aitas tõesti rahutute jalgade vastu. Neid tuleb ette nii endal kui ka elukaaslasel (tal on ka jalakrambid tihti). Eks kui loosiõnn ei naerata, ostan kindlasti ise kunagi.

 • Reply Eneli 22. oktoober 2016 at 19:51

  Osalen! Magneesium pidavat väga edukalt närve ka rahustama ja apteeki tablettide järgi pole ma veel jõudnud ning naha kaudu pidavat paremini imenduma ka vms :D. Ühesõnaga oleks vaja ja osalen :).

 • Reply Kats 22. oktoober 2016 at 19:25

  Jaa, palun!

 • Reply Kaisa 22. oktoober 2016 at 18:27

  Olin raseduse ajal oma rahutute jalgadega hädas ning nüüd kui beebi suurem ka veidi.. Praegu õnneks nii hull pole kui raseduse ajal siis käisin õhtuti mitu korda külma veega jalgu “ehmatamas” ning päeval kandsin tugisukkasid, mis ka veidi leevendasid. Lisaks tulid mu jalgadele rasedusega veel veenilaiendid..huhh jube..Eriti hull oli siis kui veel tööl käisin ka kell 6ks pidin hommikul minema :D

 • Reply vanaema Mari 22. oktoober 2016 at 16:56

  Mina soovin ka seekord osaleda – sest nagu Sa arvasid, et vanamuttide värk, siis sobin just sellesse kategooriasse !!
  Ja õnne Lendekese sünni puhul ! Väga nunnu beebi !

 • Reply Kadri M 22. oktoober 2016 at 16:13

  Oleks ma seda teadnud, kui rase olin…Ma pidin hulluks minema oma “rahutute ja kuumavate jalgadega”. Vahepeal on nüüdki seda ebameeldivust esinenud, seega kulub kindlasti ära. :)

 • Reply Ege 22. oktoober 2016 at 15:46

  Soovin loosis osaleda. Alatasa on jalad krampis niiet magneesiumivannid kuluksid ära küll :)

 • Reply Martin 22. oktoober 2016 at 15:43

  Soovin osaleda, sest tahaks ka oma jalakesed sooja vanni lükata :-)

 • Reply Signe 22. oktoober 2016 at 14:35

  Soovin loosis osaleda :)

 • Reply Eneli 22. oktoober 2016 at 14:04

  Oh, ma pole kuulnudki nendest helvestest! Kuigi mul on elu aeg olnud nö rahutute jalgade sündroom ning ikka mitu korda nädalas jalad tõmblevad, valutavad ja “kasvavad” (nii on kõige parem seda valu minu arvates teistele seletada, selline tunne nagu jalad kasvavad mühinal :D)!
  Seega prooviksin suurima huviga need ära, et näha kas tõesti aitavad!

 • 1 2