KINGILOOS LASTEASJAD

mälestustekarp ja esimese aasta raamat

27. oktoober 2016

Ma arvan, et te teate kõik, et mina kuigi osav käsitööline ei ole. Seda enam hindan ma neid, kellel on kuldsed käed ja kannatust teha imepeeneid meisterdusi. Seega kui mulle kirjutas Kertu, et tahaks meie perele midagi kinkida, siis tema FBi lehte Ameli vaadates jäi mul hing kinni. Kes kurat oskab selliseid asju teha?! Ja miks see keegi mina olla ei võiks?

Ühel päeval sadaski mulle smartposti suur kast ja mis ma sealt kõik välja tõstsin, ei no issand jumal taevas valas ka heldimuspisaraid. Millised detailid, nii ilus! Kastis peitis ennast mälestustekarp Lendele, esimese aasta raamat ja siis kaks pildialbumit – üks Mari piltidele, teine minu ja Kardo piltidele (pulmaalbum? niisama koos olemise piltide album?).

DSC_0292

Mari mälestustekarp oli üldse kaks aastat kingakarp, mille ma kuldseks spreivärvisin (selle sisu näed SIIT), aga näed, Lende ei jõudnud kuu vanusekski saada, kui tema uhked karbid juba kohale saabusid. Väga uhke värk! Ja noh, kuna Lents alles 19 päeva vana on, siis pole mul sinna karpi veel suurt midagi panna. ERITI kindlasti ei pannud ma seekord sinna ta naba, sest kes veel ei tea, ma jälestan nabasid. Ei ole mina kummalgi lapsel neid puhastada suutnud (Kardo ikka loomulikult puhastas), sest need ajavad mind lihtsalt öökima. Seda imelikum on see, et ma Mari rämeda nabarootsu alles hoidnud olen, aga see selleks. Aga no midagi nipet näpet ma ikka leidsin, mida seal karbis hoida.

DSC_0303

Esimese aasta raamatuga on nii, et ma tegelikult juba ühe beebiraamatu babyshoweriks Leenu käest sain ja olen seda ka natukene täitnud. Juba siis ma märkasin, et mul on NII RÄME käekiri, et see peaks olema seadusega keelatud, et ma üldse kuskile kirjutada tohiks. Nüüd ma vaatangi seda uut ja mõtlen, et issand, ma pean vist kellegi selle täitmiseks palkama, sest meie Kardoga rikuksime sellise ilusa asja lihtsalt ära. Kellel on ilus käekiri? Kätu? Hakkad meil raamatut täitmas käima? :D

DSC_0295

DSC_0294

Hehe, kas teadsite, et Lende tähendab hollandi keeles puusatükki :D?

DSC_0293

DSC_0304

Kui teile tundub nüüd, et teie pisipudinal oleks ka vaja just sellist mälestustekarpi ja beebiraamatut/albumit (võitja saab ise valida, kumba ta rohkem tahab või vajab), siis ei ole siin pikka pidu miskit. Mine hakka Ameli sõbraks Facebookis, seda saad teha Ameli Facebooki lehel SIIN.

Lisaks oleks vaja muidugi jätta ka kommentaar, et soovid osa võtta, sest muidu ma küll ei tea, kellele seda võitu anda. Mina igatahes kiidan siiralt – inimene teeb oma käsitööd tõesti ihu ja hingega, pannes igasse detaili killukene arrrr-rrrmmastust ja hoolt. Ja ta ei tee ainult beebiasju, vaid ka kaarte, märkmike, ma usun, et raudselt pulmadeks ka igasuguseid kutseid ja rahakarpe jne, seega ma soovitan ta FBis tehtud töid vaadata, need on tõesti ilusad.

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

386 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Am 17. november 2016 at 22:28

  Hullult ootan loosi ?!

 • Reply Kristina 12. november 2016 at 21:09

  Soovin loosist osa vôtta ?!

 • Reply Helen 1. november 2016 at 11:07

  Kui ilusad! Pojakese esimene album on juba ilusti pilte täis saanud. Väga oleks sellist uut ja iiimeeeeiiiiluuuusat albumit vaja :)

 • Reply Kateriin 1. november 2016 at 11:04

  Mälestustekarp oleks awesooomeeee!!! :)

 • Reply Dagmar 1. november 2016 at 11:02

  Soovin osaleda ! :)

 • Reply Alisa 1. november 2016 at 10:41

  Meil Ameli album olemas aga mälestuskarp veel puudu:) Ameli fänn olen juba ammu ;)

 • Reply Birgit 1. november 2016 at 10:13

  Vahetaks ka plika kingakarbi ilusa käsitöö vastu suure rõõmuga. ta saab kohe aastaseks ja just kaunis kingitus mu meelest ?

 • Reply Aire 1. november 2016 at 08:59

  Selline ilus asi kulub ikka ära ?

 • Reply Ulvi 1. november 2016 at 08:45

  Sellist põhjalikku beebiraamatut sooviks küll ☺ Meil üks on, aga sinna saab liiga vähe infot kirjutada .

 • Reply Marit 1. november 2016 at 08:42

  Meie Jandra-Marabel sai juba 8 kuuseks, aga karpi siiani pole. Väga sooviks:)

 • Reply Kaisa 1. november 2016 at 08:36

  Soovin osaleda loosis :)

 • Reply Kristiina Käärik 1. november 2016 at 07:37

  Osalen

 • Reply Mari-Ann 31. oktoober 2016 at 23:27

  Soovin osaleda loosis. Selline nunnu album sobiks peatselt sündivale plikale hästi.

 • Reply Mari-Liis 31. oktoober 2016 at 20:19

  Olen ka viimaselajal palju netis ringi tuulanud ja unistanud ka yhest kenast albumist. Käsitööd on niii ilisad et ei oskagi valikut teha. Seega hetkel oleksin käpp. Ehk siis kui loosiõnn naerataks siis oleks see nagu minu eest otsuse ärategemine. Ja ausaltöeldes tunneksin kergendust! :)
  Palju päikest aga teile.

 • Reply Lee 31. oktoober 2016 at 19:42

  Ameli tooted on väga väga ilusad! Tore oleks, kui üks selline kodus oleks :)

 • Reply Katrin 31. oktoober 2016 at 19:15

  Anneli karbikestes ja albumid/raamatud on nii armsad ja üks mälestustekarbike või album kuluks meil ära, et talletada oma armsast pisipojast ilusaid hetki.

  • Reply Katrin 31. oktoober 2016 at 19:16

   Vabandust, Amelie. Autocorrect otsustas omavoliliselt parandada.

 • Reply Triinu 31. oktoober 2016 at 18:51

  Mina tahaks küll? Ameli tooted on niiii ilusad

 • Reply Triin U 31. oktoober 2016 at 18:39

  Ma just täna vaatasin heldimusega neid tema tehtud albumeid ja lihtsalt nii nii väga soovin. Pulmapildid on juba kaks kuud selle koleda photopointi paberümbrise sees, sest ma ei leia ilusat albumit, kuhu neid panna. No tegelikult täna leidsin aga ma panin kogu oma raha nende pulmade peale ja lihtsalt ei ole võimalus seda albumit endale soetada. Kui ma üldse kunagi mingi loosi peaks võitma, siis on see just see…see ainus asi, mida ma tõesti praegu südamest soovin ja tahan.

 • Reply EK 31. oktoober 2016 at 18:03

  Peaksin olema kuri enda peale kui mulle on antud internet ja kommentaarium ning a loosist osa ei võtaks. Osalen! :)

 • Reply Am 31. oktoober 2016 at 17:47

  Oeh… olen kahe pônni ema, 2aastase ja 2kuuse poisi. Juba esimese poja sünnist saati olen neid mälestuskarpe vaadanud ja soovinud aga alati on hinna taha kinni jäänud. Viimase kuu jooksul on see mind lausa nârvi ajanud juba, et üks asi vedeleb siin ja teine seal, MUL ON MÄLESUSKARPE VAJA!!!! Fine, môtlesin, et kui ma ei raatsi raha kulutada, teen ise. Yeah right! Surfasin ebays, leidsin küll igasuguseid tilulilusid, mida oleks tore kasutada aga lôppkokkuvôttes summa aina suurenes ja suurenes. Ja ofc see väike pisiasi, et karp ise on ka vaja enne valmis teha, kui kaunistama saab hakkata. Ei müüda neid poes, ikka 100% käsitöö. Ilmselt ma vôiksin ja peangi, kui ma just loosiga ei vôida, kingakarpidest oma mälestuslaekad tegema. Karpikesed on kopsaka hinnaga küll, kuid ausalt, iga münti väärt ja kiidulaul kôikidele meistertajatele!!! Ameli lehe tegemisi olen juba ammu jälginud, seal on täpselt my kind of asjad, megailusad!!! Suur aplaus nobedatele ja andekatele näppudele!!!

 • Reply Katre 31. oktoober 2016 at 17:40

  Soovin osaleda loosis?!

 • Reply Kelli 31. oktoober 2016 at 17:05

  Ühest mälestustekarbist ära küll ei ütleks. Praegu olen poja mälestusi ühe väikese karbi sees hoidnud (mis pole isegi mitte ilus) aga see hakkab juba väikseks jääma. Üheksa kuu jooksul neid ikka koguneb. :) Seni aga pole meelepärast suurt karpi kuskilt leidnud, kuid Ameli karbid on küll väga väga ilusad ja kindlasti mahuks sinna kõik mida mälestuseks jätta soovin :)

 • Reply Jaanika Trahov 31. oktoober 2016 at 16:00

  Beebiraamat väiksele pojale oleks minu soov ☺️

 • Reply Sigrit 31. oktoober 2016 at 15:13

  Olen juba 4 päeva imelise beebipoisii emme ja mälestusi mida talletada, meeles pidada ja hoida on juba kogunenud oi kui palju. Ainuüksi juba piltide näol sest raske on mitte iga hetke jäädvustada. Ameli töid olen samuti jälginud, imelised tööd ja tegemised.

 • Reply Evelin 31. oktoober 2016 at 15:12

  Just neeed meil puudu ongi! Tahaks ju kuskile sisse lapse esimesed juuksed ja savi sisse voolitud käe/jala jälje ja palju muud panna. ?

 • Reply Ragne 31. oktoober 2016 at 13:43

  Sooviksin ka osaleda, olen juba pikalt Ameli asju imetlenud.

 • Reply Janika 31. oktoober 2016 at 13:39

  Soovin osaleda loosis ja sooviksin meie pisikesele mälestustekarpi?

 • Reply Mari-Liis 31. oktoober 2016 at 13:25

  Soovin osaleda :-)

 • Reply Linda 31. oktoober 2016 at 13:23

  Soovin loosist osa võtta :)

 • Reply Egle 31. oktoober 2016 at 13:19

  Mina, mina, MINA osalen loosis! :)

 • Reply Merilin 31. oktoober 2016 at 12:58

  Nonii..olen mina ka pikalt juba lugenud sinu postitusi ja ikka silma peal hoidnud. Nii nutnud, naernud kui rõõmustanud koos sinuga. Lugesin Mari mälestuskarbist ja hakkasin kohe mõtlema, et mida mina oma poja beebieast alles olen hoidnud, mida oleksin võinud hoida, ja olles nüüd sinu postitust lugenud, kahetsen, et alles ei hoidnud või ei teinud, ja avastasin, et mul on vist absoluutselt kõik tema beebiasjad alles. Vahest ikka lappan vaadata pildialbumit, mis meile katsikuks kingiti ja mis on üdini vist ainult poisi esimese 6 kuu pilte täis, sest mulle jubedalt meeldis klõpsida, mida ma nüüdseks teen juba harvem, sest aega pole ja poiss ka juba suurem, et pole enam neid hetki, kus ta midagi sellist teeks, mida hirmsasti kohe praegu ja kiiresti ja kindlasti peaks jäädvustada ja kindlasti oli mul siis ka tuhin sees, sest ikkagi esimene laps ja tahaks ju kõik ikka jäädvustada jne, kuid sellest hoolimata tagant järele mõeldes, kui kunagi sai isegi uuritud Ameli käsitöö karpide jm kohta, siis see hind pani mind kohe vanduma, et krt..tahaks ju pojale parimat ja midagi ägedat omamoodi mälestuseks aga sinnapaika ta jäigi. Nüüd olles katsikukingiks pisikesele uuele ilmakodanikust tüdrukutirtsule Ameli beebiraamatu tellinud ja kätte saanud, muudan ma oma arvamust. Need on tõeliselt imelised. Milline käsitöö…oeh. Aga endiselt ei ole mul enda pojal rohkem albumeid kui see ainuke 1, mis on pungil pilte täis ja vajaks uut, et ka edasisi kuid ja ka aastaid jäädvustada, seega Soovin HEAMEELEGA loosis osaleda?

 • Reply Marju 31. oktoober 2016 at 12:41

  Olen juba ammu Ameli töid imetlenud ja kuna meie beebi on juba 8 kuune, siis on nüüdseks mälestusasju väga palju kogunenud ning oleks hea neid hoia ühes imearmsas Ameli mälestustekarbis :)

 • Reply Katrin 31. oktoober 2016 at 12:38

  Soovin loosis osaleda ?

 • Reply Kristin 31. oktoober 2016 at 11:58

  Soovin loosist osa võtta! ??

 • Reply Kristiina 31. oktoober 2016 at 11:13

  Olengi just parasjagu mälestusesmete karbi otsinguil. Loodame, et loosiõnn naeratab. Selline karp sobiks meile imeliselt ! :) Aitäh :D .

 • Reply Kätlin 31. oktoober 2016 at 08:56

  Soovin osaleda!

 • Reply Lilian 30. oktoober 2016 at 21:04

  Soovin osaleda. :-)

 • Reply meow 30. oktoober 2016 at 18:48

  Mina tahaks kaaa! Aga tahtmine olla taevariik :D

 • Reply Hele-Riin 30. oktoober 2016 at 13:36

  soovin osaleda,valiksin albumi :D

 • Reply Grete 29. oktoober 2016 at 22:43

  Imearmsad :) otse loomulikult soovin loosis osaleda! :)

 • Reply Kertu 29. oktoober 2016 at 21:59

  Ooo, see nii kaunis esimese aasta raamat, ei teagi kas julgeksin oma käekirjaga sinna kirjutada :D, peaksin tähti maalima hakkama .
  Meie pisike sünnib alles mais , kuid üks väärt ost kindlasti !
  Imeline kuidas inimesed ikka oskavad teha ! :)

 • Reply Hedi 29. oktoober 2016 at 20:20

  Soovin osaleda!

 • Reply Merily 29. oktoober 2016 at 15:01

  sooviksin väga mälestustekarpi oma pisikesele! :)

 • Reply Hz 29. oktoober 2016 at 13:44

  Soovin osa võtta, teeksin üllatuskingituse heale sõbrannale :)

 • Reply Karin K 29. oktoober 2016 at 13:40

  Soovin osaleda loosis :)

 • Reply Epp 29. oktoober 2016 at 13:40

  Olen ammu mõelnud ja tahtnud enda pisipõnnidele neid mälestuskarpe. Sest kuii huvitav võib neil kunagi olla kõike neid asju vaadata ja uurida.. hetkel lükkasin ostu edasi jõuludeks. Praegult seisavad asjad kapis ja osad ikka laiali. Ja nii võib mõni asi ikka kaotsi minna. Seega oleks super võit! :)

 • Reply Maris B 29. oktoober 2016 at 10:20

  Jaa, need kaardid, karbid, albumid, jmt paberimaailmaga ja käsitööga seotud on mõnus, kaunis ja peen käsitöö.
  Soovin osaleda väga ja kui võit naerataks, soovin oma poja uutele piltidele albumit ja titakulinatele ning beebipiltidele karpi. Hetkel on kulinad ja asjad lambikas karbis ja beebipildid vedelevad katkise albumi vahel.
  Maik lappab pidevalt oma albumeid ja asju. Oleks tore need hoiustada vahva albumi ja karbi sees ning vahel! Ja kohe ilusam vaadata ning meenutada!
  Amelil on imelised tööd ning sarnaseid naisi oma peenete töödega on veel! Imetlen neid! Kahjuks mina ei jõua omale terasid, disainipabereid ja muid vajalikke vidinaid lubada, et ise midagi nokitseda. Ja enne seda kõike oleks vaja mul õpitubadest läbi käia. Niisiis imetlen teiste kauneid töid, vesistan suud kadedusega, et sooviks omale ja lapsele kaa :) Tema lehte fännan kaa.
  Ohhhhhhhh.. :)
  Ja Sulle tehtud tööd on imeilusad! Tahan kaaaaaaaaaa :)

  Kaunid kaunid asjad!

  Päikest!

 • Reply Kärt 29. oktoober 2016 at 08:17

  Soovin osaleda loosis, nii mälestustekarp kui ka album on hetkel tagaotsitavad. Ja need siin nii niii ilusad! :)

 • Reply Kristel 29. oktoober 2016 at 07:44

  Miskit lahetad mu 2.kuusele beebipoisile oleks vahva kas album vôi màlestuskarp.
  Soovin osaleda loosis ?

 • Reply Sirli 29. oktoober 2016 at 03:16

  Mina soovin ka mälestustekarpi :)

 • Reply mai 28. oktoober 2016 at 21:46

  Mul pojal just puudu mäestustekarp. Vanemal lapsel on olemas samas stiilis.

 • Reply Vairi 28. oktoober 2016 at 21:32

  Tahaks ühte armsat mälestustekarpi. Või albumit. Või karpi. Või siis albumit :)

 • Reply Liis L. 28. oktoober 2016 at 21:29

  Soovin loosis osaleda! :-)

 • Reply Nella 28. oktoober 2016 at 20:47

  Olen terve elu olnud igasuguste mälestusasjade alleshoidja, kuigi püüan praeguseks ennast talitseda ja igasugu pudinat mitte alles hoida. Samuti olen fänn igasugustele armsatele märkmikele ja mälestusraamatutele. Hingelt romantik. See esimese aasta raamat oleks überarmas kingitus beebipoisi sünniks. ???

 • Reply Anna-Liisa 28. oktoober 2016 at 20:27

  Soovin loosis osaleda! Veebruaris sündivale piigale oleks esimese aasta raamatut vaja küll. ?

 • Reply J 28. oktoober 2016 at 20:13

  Sooviks oma jaanuaris sündivale poisile seda imeilusat esimese aasta raamatut ?

 • Reply Doris 28. oktoober 2016 at 19:50

  Väga ilusad tooted tõesti! Soovin loosis osaleda.

 • Reply Karmen 28. oktoober 2016 at 18:52

  Mina sooviksin ka osaleda, valiksin albumi enda ja elukaaslase piltide jaoks. Me pole siiamaani veel sellist asja ostnud ja pildid on kõik hetkel ilmutatud ja ümbrikute sees, aga selline album oleks just super meie piltide jaoks!!! Loodame, et õnn naeratab seekord! :))))

 • Reply Merlin K 28. oktoober 2016 at 18:07

  Soovin osaleda. Kingiksin selle oma parimale sõbrannale, kes veebruaris lapse saab :)

  Lisaks, kust saab tellida neid Lende karbis olevaid lutiketti ja seda öökullidega ketti? :)

 • Reply Mari-Liis 28. oktoober 2016 at 17:02

  sellist ilusat karbikest oleks küll vaja?

 • Reply Merle 28. oktoober 2016 at 16:41

  Soovin väga osaleda ! :)
  Pulmapildid vajavad albumit ning kahe väikese poisi beebiea mälestusesemed vajaksid karbikesi :)
  Hetkel koguvad kõik tolmu sahtlipõhjas.

 • Reply R. 28. oktoober 2016 at 16:09

  soovin osaleda :)

 • Reply Heili 28. oktoober 2016 at 15:46

  Seda kinki sooviks küll meie väike poja ja muidugi emme ka ?

 • Reply Diana 28. oktoober 2016 at 14:08

  Soovin osaleda mälestuskarbi loosis!!!!see on lihtsalt võrratult kaunis?

 • Reply Elisavete Zavertailo 28. oktoober 2016 at 13:15

  Mina soovin ka osa võtta mälestusraamatu loosimises kuna just sain kõne, et olen saanud kolmandat korda õeks ja sattusin lugema ka seda postitust. Ehk naeratab ka loosiõnn mulle :)

 • Reply Henn Nõgel 28. oktoober 2016 at 12:59

  Soovin osaleda.

 • Reply lipsukese pereblogi 28. oktoober 2016 at 12:47

  Uuuuh, ma VAJAN seda. Juba ammu olen plaaninud Joelile mälestustekarpi tellida, aga korralikud asjad on ikka nii kallid (kuigi muidugi oma hinda väärt) ja ma olen liiga rott. :D

 • Reply Angeelika 28. oktoober 2016 at 11:44

  Sooviks osaleda mälestusraamatu loosimises! :)

 • Reply Agnes 28. oktoober 2016 at 11:32

  Osalemissoov 100% oma pisile mälestuskarbi saamiseks :)

 • Reply Helen 28. oktoober 2016 at 11:10

  Mälestustekarp meie pere preilidele oleks küll parimast parim võit. Siiani vaid mõtlen sellele, aga ise ei oska kuidagi algust teha.. :)

 • Reply Astrid 28. oktoober 2016 at 10:57

  Soovin osaleda

 • Reply Krista N 28. oktoober 2016 at 10:56

  Soovin osaleda mälestuskarbi loosimises, kuna olen ka käsitöös täielik võhik ja tore oleks kui tütre asjad oleks ühes ilusas karbis.

 • Reply Krista 28. oktoober 2016 at 10:54

  Soovin osaleda mälestuskarbi loosimises, kuna ise ei oska selliseid asju teha ja tore oleks, kui tütre asjad oleks ühes kohas koos, kus ta saab hiljem neid vaadata.

 • Reply Karoline 28. oktoober 2016 at 10:11

  Osalen mälestustekarbi ja beebialbumi loosimisel. :) Laps on kahene, aga mälestusesemed on siiani ühes kilekotikeses, võiks ju üks ilus karbike nende eriliste esemete jaoks ikka olla. :)

 • Reply Egle P. 28. oktoober 2016 at 09:22

  Osalen loosis. Tahaks oma pojale ka mälestusteraamatut, sest see mis mul olemas oli, sai mu varesejalgadega nii ära rikutud, et ma ei taha seda isegi vaadata. Nii uhke raamatu laseks lausa ilukirjas ära täita! :)

 • 1 2