KODU LAPSED LOOMAD Lotte

“dog gagging and i think he is choking”

7. jaanuar 2017

Eilne päev oli ikka mega lahe. Esiteks müüsid Malluka lasteboksid ennast nii kiiresti välja, et pärismüügini ei jõudnudki ja isegi mu lahe Kukupesast tellitud bänner jäi kasutamata. Et tast mingitki tolku oleks, panen ta vähemalt siia üles, noh nii meelespeaks või nii. Ps! Bänneri tellisin nii palju varem, et vahepeal lisandusid karbiga veel paar firmat, suurendades karbi sisu väärtust. Kes ilma jäi – ärge muretsege. Tuleb uus kuu, tuleb ka uus Malluka lastekarbike!

Aga mul on nii hea meel, et nii paljud enda perele sellist karpi osta soovivad ja hästi lahe on ka see, et nii mitmed firmad ise ühendust võtsid, et tahaks ka kasti pääseda 🙂

karbibanku

Aga eile õhtul juhtus imelik asi. Lotte hakkas pidevalt köhatama, justkui tal oleks miskit kurgus. Kuna ta aga kenasti sõi ja vett jõi, siis eeldasin, et ju siis on mingi väike toidukübeke kuskile kurku häirima jäänud. Keset ööd ärkasin ma selle peale, et laps oksendas mind üleni täis. Kui ma juba üles ärkasin, et ennast kasida, panin ma tähele, et Lotte niimoodi öögib oma puuris, et mul tekkis hirm, et ta on nüüd tõesõna lämbumissurma suremas.

Lasin ta ruttu välja ja ta paistis hoopis üsna õnnelik olevat, ning sugugi mitte lämbumas. Küll aga öökis ja läkastas nii palju, et ma hakkasin kiirelt googeldama, et kas on võimalik, et koer tasapisi lämbub või miskit. Kuna ma olen mega kehv googeldaja, siis toksisin ma guuglisse: “dog gagging and i think he is choking”. Minu õnneks oli seal kirjas, et see pole lämbumine (sest muidu ta oleks ammu ära lämbunud või asja välja köhinud) vaid harilik kenneliköha, mille loomad saavadki teiste koerte käest ja mille peiteaeg võib olla 3-10 päeva. Eks vaene Lotte selle köha sealt varjupaigast kaasa sai. Teha pole selle suhtes ka midagi, läheb 99% juhtudel ise üle. Kuna ta nii armsalt diivanile kerra tõmbas, siis ma panin talle teki peale ja läksin magama ära, ise lootes, et koeral ka uni on ja ta ei hakka vabadusse jäetuna sitta keerama ja tuppa pissima.

Ütleme nii, et otseselt sitta ta ei keeranud ja tuppa ta ka ei pissinud. Viisakalt hüppas ta lahti lukku panemata välisukse (meil on see lukk ja link katki, et omast arust panime kinni, aga ju siis ei jäänud), käis õues ja tuli siis tuppa tagasi. Ainukene miinus selle juures on see, et kuigi ta oskab uksi lahti teha, siis miskipärast ta neid kinni panna ei oska. Või oskab, aga ei soovi, kes seda teab.

Nii ärkasime me kell 10 selle peale, et meil oli toas umbes viis kraadi sooja. Kahmasin Lende sülle, et temaga alla tulla ja suutsin temaga koos voodist välja tulles veel kukkuda. Lende õnneks haiget ei saanud, aga mina koperdasin oma jala peale täie rauaga ja nüüd on mu parem jalg nii sinine, et näeb  gangreenis välja.

Mis siis muud, kui pidime ahju kütma, aga meie ahi on jube katki ja ajab megalt tossu sisse, seega võitleme me nüüd siin alajahtumise ja vingumürgi kätte suremise vahemail. Kõik nii riidesse topitud nagu väiksed kubujussid, et hinge sees hoida. Ja kuna ka kenneliköha kohta oli kirjutatud, et koera tuleks soojas hoida, siis sai Lottele kaela Mari sall. Pliis ärge loomakaitset kutsuge….JÄLLE 😀

DSC_3786

DSC_3779

Loe ka neid postitusi!

24 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta J 7. jaanuar 2017 at 18:50

  Mäletan et said kunagi selle Finnish Baby Boxi, kui palju sul see kasutust on leidnud ja seal sees olevad asjad? ☺

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2017 at 19:41

   Pea kõik on kasutust leidnud 🙂

 • Avatar
  Vasta Iti 7. jaanuar 2017 at 18:05

  Meie koer ka just kennelköhas ja saab homme viimased antibiootikumid (10 päeva).
  Seega hoia hoolega soojas teda, muidu tüsistuste oht.

 • Avatar
  Vasta A 7. jaanuar 2017 at 17:52

  Meie pere neljajalgsel täpselt sama jama- köhib nagu vana mees. Ja kahjuks meil ei piirdu asi mitte lihtsalt kennelköha vaid bronhiidiga ? Ja krõbistame nüüd 2 nädalat antibiotse. Loodan, et teie neljajalgne paraneb kiiresti ?

 • Avatar
  Vasta Anu 7. jaanuar 2017 at 17:41

  miks sa kogu aeg kukud, koos lapsega ja ilma?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2017 at 18:31

   hea küsimus, ega ma meelega kuku 😀 mari oli voodi ette pudeli visanud ja ma koperdasin selle otsa.

 • Avatar
  Vasta Sandra Loo 7. jaanuar 2017 at 16:03

  Lottele sobib sall 😀 väga äge

 • Avatar
  Vasta Sandra Loo 7. jaanuar 2017 at 16:02

  Koerale ei vói mett anda !!!!!Aga sooja piima v puljongit v teed kyll jahutatult 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristhel 7. jaanuar 2017 at 15:42

  Kui sa korra meie juurde maale elama tuleksid talvel, vot sulle külma 😀 Teist korda kui linnast koju tuleme, on magamistoas 5 kraadi sooja. Õnneks lapsi veel pole, kassid otsivad ise soojema koha 😀

  • Avatar
   Vasta Helina 7. jaanuar 2017 at 20:15

   Kõige parem on siis, kui majas on veel miinuskraadid, sel juhul head majakütmist ja 5 tunnist maja soojaks saamist 😀

 • Avatar
  Vasta aka 7. jaanuar 2017 at 14:26

  Lugesin elukaaslasele ka seda “hommikust äratust” ?
  Ta küsis kohe, et mis onnis/uberikus sa küll elad seal ???

 • Avatar
  Vasta Mai 7. jaanuar 2017 at 13:41

  Kutsule võib anda kummeliteed vähese meega.
  Veel, mis aitab. Keeda kanast talle puljongit 🙂 Ma keetsin kana ära ja võtsin luud välja. Filee ja vedeliku söötsin sisse.
  Meie koeral oli ka eelmine aasta.

 • Avatar
  Vasta Killu 7. jaanuar 2017 at 13:38

  Nüüd loomakaitset ei kutsuta. Kutsutakse hoopis lastekaitse.??

 • Avatar
  Vasta Gerli 7. jaanuar 2017 at 13:32

  hahahahahaha ?

 • Avatar
  Vasta Marju 7. jaanuar 2017 at 12:54

  Vaesekesed. Kiiret paranemist Lottele. Ma mõtlesin et meil hullumaja. Enne detsembri kuud läks meil keskkütte katel katki, ja ootame kuni kevadeni, et saaks korraga korstna ja katuse ka ära vahetada. Ise naersin et mitu jama peab korraga tulema, muidu on vist meil igav. Hell yeah, no way, kolm last kõik korraga kodus, arvan et ei. Siiani oleme kütnud konvektoritega. Olgugi et kahekordne maja ja arvasin et elektriarve tuleb mega suur siis üllatuseks oli see et ei olnudki. Aga vähemalt on soe.

 • Avatar
  Vasta Anna 7. jaanuar 2017 at 12:47

  Kas teil ukse küljes haaki pole? Kui pole, siis see on odav ja tänuväärne jublakas, mis teeks teie elu kõvasti lihtsamaks. Kui kõrgele panna, siis ei saaks ka lapsed/koer/kass omaette toimetades välisust lahti teha.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2017 at 12:49

   Haaki pole, aga no enamasti on ikka uks lukus 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura-Liis 7. jaanuar 2017 at 12:24

  Lotte ikka nii ilus ja vahva koer 😛

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2017 at 12:32

   On jah 😀

 • Avatar
  Vasta K. 7. jaanuar 2017 at 12:13

  Lottele täitsa sobib ju Mari sall ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2017 at 12:14

   Kurta ei saa jah 😀

 • Avatar
  Vasta Katriina 7. jaanuar 2017 at 12:10

  Anna Lottele looduslikku köhasiirupit. Sobib ka ise tehtud kuuseõrse siirup. Kui kennelköhast nii jagu ei saa, siis arsti juurde ja antibiootikumid. Halvemal juhul võib kennelköhale järgneda kopsupõletik.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2017 at 12:11

   Mulle jah just soovitati laste köhasiirupit anda

   • Avatar
    Vasta E4 7. jaanuar 2017 at 20:52

    Köhasiirup sooja piima ja meega 😀 gurmaanide lõuna, aga aitas hästi