LAPSED LENDE

kolm kuud armastust

11. jaanuar 2017

Nonii, Lendjoosha. Ma olen küll paar päeva oma kirjaga hilinenud, sest tegelikult oli sul “sünnipäev”  kolm päeva tagasi, aga mis seal ikka. Parem hilja kui leida! Mis siis selle viimase kuu jooksul su elus toimunud on? Lugesin siin sinu vanema õe kolmanda kuu kirja (SIIN) ja pean nentima, et kuigi te mõneti olete nii sarnased, siis sa oled vist natsakene aeglasem. Igatahes keerata sa meil veel ei oska, välja arvatud siis, kui sa diivanil rullud. Seda ka tänu vaid sellele, et meil on diivan natukene seljatoe poole kaldu. Perearst pakkus, et kuna sa oled meil selline trullakam, siis järelikult oled sa mugav ja ei viitsi ennast nii väga treenida. Mis seal ikka, vaevalt, et sa üldse kunagi keerama ei hakka, seega ma selle üle muret ei tunne.

Arsti juures käisime ka ja seal saime mõõtetulemuseks midagi sinnakanti, et kaalud sa 6,8 kilo ja oled 63 cm pikk. Kuna sa nii nunnu pekikuubikuke oled, siis kannad sa hetkel enamasti 68 suuruses riideid. Täitsa uskumatu, sest sinu suur õde kandis omal ajal sellises suuruses riideid umbes pooleaastaselt. Paras vägilane oled küll.

Naljakas on mõelda, et me oleme üldse kunagi elanud ilma sinuta. Et meie perekonnas ei ole alati olnud ühte väikest präänikut, kellel väiksed haldjakõrvad ja pikad varbad ja nöbinina. Et ma olen pidanud mitu aastat elama nii, et mul ei ole ärgates ühte beebit kõrval, kes ennast mu kaisus pisitillukeses keraks tõmbab ja vaikselt süüa nosib. Oh seda beebiiga, see on nii lahe!

Vahva on, et sa naeratad, kui me sinuga juttu puhume ja lobised teinekord vastu ka. Ma ei julge ennustadagi, et millal sa rääkima hakkad, sest noh, nagu näha, su õe puhul ei pannud ma selle ennustusega just täppi. Minu poolest hakka järgmine aasta või kolme aasta pärast, mul on tunne, et ma õpiksin ka sinu tahtmist sõnadeta täitma. Emade värk, noh!

Ma olen korduvalt mõelnud, et kuidas mul küll nende beebidega vedanud on. Sünnitused on olnud kerged ja kiired, paari tunniga olen ühele poole saanud. Mõlemad beebikesed on olnud hea unega, kuigi jah, on ka mõned unetud ööd olnud, aga see on pigem mu enda probleem, et ma kell 4 hommikul TLC kanalilt kääbustesaadet vaatan, mitte ei maga. Sina, mu kullake, oled imetabane ja siiani jääb mulle arusaamatuks, et mis moodi need beebid peaksid emasid ära väsitama? Kui mul mõnikord uni peale tuleb, siis laseme koos silma looja ja siis ärkame juba mõlemad palju parema tujuga jälle üles. Aga tegelikult ma tean, et sa oled üks imeline beebieksemplar ja kõikidel ei ole sinusugused titasid, kes on nii leplikud ja tsilid nagu sina.

Kui ma tahan asju toimetada, siis oled sa hea meelega kõhuli ja uudistad maailma. Mõnikord tuleb sul viivitamatult sületuju ja siis tuleb armulist preilit kätel kanda. Ehk on see sinu poolne vihje, et ma võiks ennast rohkem liigutada, sest teinekord oled sa ainult siis õnnelik ja rahul, kui ma sind süles hoides etteasteid tehes edasi-tagasi jalutan. Aitäh sulle selle hoolitsuse eest mu kehakaalu suhtes.

Aitäh sulle, et sa oled mu elu juba kolm kuud imelisemaks teinud. Ma armastan sind ja su õde nii hirmsasti, et kui ma teid koos vaatan, tahab mu emasüda lihtsalt lõhkeda. Kui sa nutad, siis toob Mari sulle mänguasju ja musitab sind. Ära pahanda ka, kui sa teinekord selle peale ärkad, et üks naaskel sind elu eest musitab ja “TITAAAA” kiljub. Ta ei oska sind veel õrnemini armastada, aga küll ta õpib.

Ja mulle jääb elu lõpuni meelde see, kuidas uue aasta tulekul õues raketid käisid, taevas oli värviline ja meie lamasime kahekesti voodis. Sa vaatasid mulle otse silmaauku ja sinu silmadest oli näha seda uudishimu ja stoilist rahu. Sa teadsid, et ma hoian ja kaitsen sind ja olgem ausad, kolmekuuse kohta oled sa juba päris tark, sest ma kavatsen sind hoida ja armastada nii kaua, kuni mul hing sees on. Sest sa oled imeline!

Palju õnne sulle takkajärgi.

Ps! Pliis ära kunagi ära koli, vaid ela viisakalt vähemalt minu surmani kodus, et ma saaksin aastakümneid oma nina sinu asjadesse toppida ja häbi teha!

LAAV JUU!

DSC_5109

Pluus: Reserved

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

20 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply kuninganna 12. jaanuar 2017 at 22:26

  Kuidas saab üks tütar ikka nii väga isa nägu olla? iga päevaga aina rohkem:)

 • Reply Riinu 11. jaanuar 2017 at 23:51

  Ma kutsusin oma olikat rulliks ?. Neid hyydnimesi oli ikka palju palju, kakkuke, sõõrik.
  Ja mu yht sugulast kutsuti peki/paksu aga teatud vanuses lopetati see hyydnimi lihtsalt 2ra. Hetkel ta ise naerab selle peale.
  Mina olin ise ka paksuke ja sõõrik aga mis sest ikka ma vaatan oma tite pilte ja oleks mul selline laos nagu ma v2iksena kutsuks ma teda konnaks sest ma n2gin minumeelest nii konna moodi v2lja ?

 • Reply Ellu 11. jaanuar 2017 at 20:50

  Uuriks hoopis, kust see ootusaja pildil olev pluus pärit on?

  • Reply Mallukas 11. jaanuar 2017 at 20:52

   See on TUUB :)

 • Reply Loor 11. jaanuar 2017 at 20:18

  Nii armas kiri…. Õnne Lendele

 • Reply Blondiini Päevaraamat 11. jaanuar 2017 at 19:45

  Uskumatu, et leiad aega kahe lapse kõrvalt (ja üks nii väike veel) blogimiseks. Ja mis kõigetähtsam, pikkade ja põhjalike postituste, kirjutamiseks.

  • Reply Mallukas 11. jaanuar 2017 at 19:54

   See polnud ju nii pikk post :D

 • Reply E. 11. jaanuar 2017 at 18:09

  Mis kuupäeval Lents sündis? Kas 9 või 8 okt?

  • Reply Mallukas 11. jaanuar 2017 at 18:17

   8dal :)

 • Reply meow 11. jaanuar 2017 at 17:38

  Minu poisi füüsiline areng on olnud aeglasem, keerama hakkas alles 5-kuuselt, roomama 7-kuuselt jne. Samas koogama, lalisema, naerma hakkas maruruttu. Et siis iga üks isemoodi ;)

 • Reply Triinu Liis 11. jaanuar 2017 at 17:32

  Aaa.. Ja tädi Triinu armastab Sind ka to the max!

  • Reply Triinu Liis 11. jaanuar 2017 at 17:32

   Olgugi, et su emps juba teist korda meile kooki unustab pakkuda (mis tal külmkapis valmis on pandud)

   • Reply Triinu Liis 11. jaanuar 2017 at 17:33

    .. Sinu minisünnaks

   • Reply Mallukas 11. jaanuar 2017 at 17:51

    Palun lihtsalt mõista, et ma EI RAATSI sinuga jagada kooki….

 • Reply Ner 11. jaanuar 2017 at 17:04

  Hästi armas kiri, aga kas sa tahaks kunagi lugeda, et keegi sind pekikuubikuks on kutsunud? :/ paljy õnne minisünnipäeva puhul muidu!

  • Reply Mallukas 11. jaanuar 2017 at 17:51

   On sul ikka mured :D

  • Reply Vaike 11. jaanuar 2017 at 19:08

   Me kutsusime ka oma pisikest sugulast pekikuubikuks. Praegu on ta 15, käib koolis ja trennis, hängib sõpradega, landib tüdrukuid ning ainult naerab selle hüüdnime peale.

  • Reply Anu 11. jaanuar 2017 at 19:14

   Mu abikaasa kutsub meie pisikest preilit ka pekikuubikukeseks lihtsalt sellepärast et tal nii üliarmsad voldikesed on ?

   • Reply Jane 11. jaanuar 2017 at 20:42

    Ma ütlesin oma pliksile sigakene ja mees pidigi peaaegu end seaks vihastama selle peale. :D
    Ma ei saa aru, miks ärrituda.

    • Reply Merilin 11. jaanuar 2017 at 21:11

     Kõige parem! ???