AVALDAN ARVAMUST

see õudne tampooninöör

20. märts 2017

Eelmise posti alla kirjutas keegi Virge nii:  “Viimane kord kui Pärnus resortis käisin, siis mullivannis lamades märkasin, kuidas mingi naise tampooni nöör umbes 10 senti välja rippus. Kõndis veel ringi tütrega koos. Ma ei saa pihta, kuidas inimesed sellisel ajal ennast ei korrasta ja jälgi. Hea, et ise lastega ei käi ja ei pea seletama, et mis nöör seal tolkneb.”

Mul pole küll väga ammu päevi olnud, aga kas eelmisest aastast on asjalood muutunud ja väikse, tillukese nööri asemel on tänapäeva tampoonidel sellised rusikajämedused köied külge pandud, et kui välja kogemata jääb kuskilt, siis lohiseb selline jurakas siuh-sauh jalge vahel? Minu mälestuses oli tampooninöör selline tilluke asi, et võib kogemata välja jääda jah, ma usun, et on pea igaühel juhtunud. See, kas sa oled parasjagu bikiinides ja spas, või kodus trusparites, see oleneb juba sinu enda “õnnest”. Küll aga usun ma, et mitte ükski naine vabatahtlikult endal seda nööri välja tolknema ei jäta.

Natikene kurb mõelda, et ma pean elama selliste inimesega koos ühel planeedil ja käima nendega koos spas. Niigi oleks mark, kui selline asi juhtub, onju. Aga hoidku jumal, et läheks nagu naine naise juurde ja ütleks diskreetselt, et kuule, sul väike õnnetus juhtunud, selle asemel kõõritatakse kaugelt, tullakse pärast kuskile kommentaariumisse inisema, et mõelda vaid kui tont naine, ei korrasta ja jälgi! Ja mõtle kui LAPS oleks näinud? Ma miskipärast arvan, et just laps oleks võinud näha, lapsed on ausad ja võib-olla oleks midagi ütlema läinud, selle asemel, et ema kombel omaette “iuuuu” pomiseda.

Õudne lugu tegelt. Et nii raske oleks inimesele ütlema minna midagi. Jah, ega see meeldiv poleks, aga ma sellegipoolest ütleks inimesele, mitte ei laseks tal rahumeeli oma lapsega spas ringi lustida. Ja üldse! Lapsega spas olles on nii sada asja millele tähelepanu pöörata, nii et ma ei mõista, kuidas saab üks teine naine suguõe vastu nii tont olla ja MITTE hädast välja aidata?

Igatahes, lubage mulle, et kui mul kuskilt kunagi kuskilt välja ripub, siis öelge mulle 😀 Ma luban, et ma ütlen teile ka! Ärgem olge tondid, me ju kõik naised!

Loe ka neid postitusi!

135 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta HS 25. märts 2017 at 23:18

  Uuuuh, töötan koolis õpetajana ja no kui keegi midagi öelda julgeb, siis lapsed raudselt…
  Kord oli kampsun valet pidi seljas, kord sukad jooksid mõlemal jalal. Ka kingakonts on lampi keset tundi ära tulnud jne. Ükskord ütles üks tüdruk lihtsalt, et õpetaja, teil on täna soeng nii kole 😀 No minu arvates oli päris hea 😀
  Kunagi ise põhikoolis käies istusin trepil oma püksid ribadeks ja ise ei märganudki. Lehvisin jupp aega ringi, enne kui sõbrants mainis 😀
  Alati püüan ise inimestele öelda, kui midagi on valesti. Kõike saab diskreetselt öelda ja kindlasti ollakse sisimas tänulikud, kuigi sel hetkel tahetakse töenäoliselt piinlikusest maha surra. 😀

 • Avatar
  Vasta Jubin 22. märts 2017 at 07:46

  Tilpnev tampooninöör ei ole häbiasi, et seda peitma peaks.

  On olukordi kus peaks teineteist aitama, aga valehäbi tundmine ei ole küll see koht.

  Loodan, et saate ise ka aru, et väga kammitsev on elada mingite pastakast imetud normide järgi ja tunda ebamugavust kõige normaalsemate talituste üle.

  Või üldse.

  Ma ei saa aru MIKS see üldse teema on?

 • Avatar
  Vasta Maarja 21. märts 2017 at 18:34

  Tõmbad nööri tahumiku vahele ja ei tolkne kunagi välja???

  • Avatar
   Vasta Merr 28. märts 2017 at 20:31

   Aamen ?

 • Avatar
  Vasta Mariana 21. märts 2017 at 15:45

  Oh naisukesed, Te ei tea pooli asju, mis veekeskustes toimub 😀 Kuna ma ise seal töötan, siis näen ikka igasuguseid asju.
  Pole üldse midagi ebatavalist leida õhtuti enne tulede ära kustutamist basseini äärte pealt pesukaitsmeid, suuri päevade sidemeid, tampoone 😀 Mina nimetan basseini üldse selliseks ühiseks vanniks, kus kõik inimesed koos on ja minuarust ei ole selles midagi meeldivat. Sellistest kohtadest käib päeva jooksul läbi väga-väga palju rahvast. Pole mingi ime ka see, kui keegi ennast kuskil saunas täis s*tub ja terve spaa siis haiseb. Nii, et see väike nöörike, mis kuskil ripub ei ole midagi väga erilist 😀
  Mina ise päevade ajal veekeskusesse üldiselt ei lähekski. Aga no, selle Malluka postituse peale nii palju, et eks kõigil juhtub ja minuarust ka oleks viisakas inimesele öelda, ükskõik, kui piinlik see ka poleks. Veel piinlikum on see siis, kui inimene käib ringi ja ei tea sellest midagi.
  On juhtunud sedagi, et mõned naised on unustanud endale ujumisriided selga panna ja jalutavad rõõmsalt dušširuumist välja, ise täiesti paljad 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 21. märts 2017 at 15:45

  Muideks kõikidele neile, kes kardavad, et mingi nöör kuskilt tilpneb või kes kardavad ujumas käia, kui punased külas on – välja on mõeldud täitsa super asi Organicup (https://www.organicup.eu/).

  Ise ei osanud sellest midagi arvata, enne kui endale tellisin. Jube mugav, lekkekindel ja ei ole muret, et nöör tilpneb. Maailm on nii palju edasi läinud, ei pea jahmerdama sidemete, tampoonidega. Lisaks on see igati keha- ja loodussõbralik.

  Ja sellega olen täitsa nõus, et enda suguõdede vastu peab ikka sõbralik ja toetav olema:)

 • Avatar
  Vasta Kadi 21. märts 2017 at 10:26

  Mis siis ikka! On minulgi oma piinlik basseini-lugu.Mõned aastad tagasi,kui mõlemad poisid veel väga väikesed olid,läksime Värska veekeskusesse.Mees läks vanema poisiga meeste poolele,mina beebiga siis naiste riietuseuumi.Kodus arvasin,et jube hea mõte on trikoo kohe selga panna,et siis veekeskuses lihtsam ja kiirem rinnalapsega majandada.Kodus panin pesukaitsme alla.Küll võtan Värskasse jõudes ja enne basseinidesse minekut ära.Võtsin ma jee! No ja igasuguseid mulle,jugasid ja lainetusi nautides ning poistega lastebasseinis rahmeldades ei märganud ma ennem,kui koju sättides dušši alla minnes,et pesukaitsme olin unustanud. Loomulikult oli see sindrinahk lahti ligunenud ja uudistas poolenisti välja tilbendades maailma.Punastasin sel hetkel vist varbaotsteni välja.Samas see kõik on inimlik.

 • Avatar
  Vasta Mir. 21. märts 2017 at 01:47

  Virks, sa jätsid endast ebameeldiva mulje sellega, et justkui kumas läbi sinu arvamus, et sina oled ikka korralik naine, kes end iga natukese aja tagant sätib ja korrastab. Ja siis on mingid lohakad naised, kes ilmselgelt ennast kunagi ei korrasta, ja sellistel see tampooninöör ripubki. Aga üllatus sulle! Iga naine sätib oma tampooninööri ja suurest korrastamisest hoolimata võib absoluutselt igal ühel juhtuda selline apsakas. See võib vabalt ka sinuga juhtuda ja kas siis sinul oleks hea tunne, kui keegi tagaselja osataks, et näe, milline eit see Virks on, ei korrasta ennast üldse vää. Ekstra nõmeda asja pealt upitasid ennast ühest naisest paremaks. Ühesõnaga – tont, mis tont. 🙁

  • Avatar
   Vasta Virks 21. märts 2017 at 17:40

   Jällegi, igaüks loeb seda kommentaari ainult enda rikutuse astmelt. Mina seda kommentaari kirjutades kindlasti ei mõelnud, et küll ma olen parem. See on ainult sinu liiga suur kujutlusvõime, et ma ennast paremaks pean. Ja oma kujutluse pealt hakata inimesi tondiks kutsuma on lame. Ja ma küsin veelkord, kus ma osatasin seda konkreetset naist nii, et ta on äratuntav? Vastupidiselt postituse autorile, kes tõi mind välja nimega, millega ma siin avalikult kunagi esinenud pole ja ka esineda ei soovi.

   • Avatar
    Vasta allegra 21. märts 2017 at 17:58

    Toetan!
    Aitab kanapäisuse propageerimisest!

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 21. märts 2017 at 19:00

    Sinu nimi “Virks” on siin ju kõigile näha 😀 Üsna avalik, või mis? Mina ei tea, kas sa oled päriselt “Virks” või Ülle, avalikult ma sind ka ei ole osatanud, sest ei mina ega keegi teine ei tea, kes sa oled.

    • Avatar
     Vasta Virks 21. märts 2017 at 21:29

     Hea nali jah. 😀 😀 😀 Aga miks siis jutu sees “Virks” ei ole?

     • Mallukas
      Mallukas 21. märts 2017 at 21:40

      A no ma ei pannud seda tähelegi, aga no vaevalt, et sa Eesti ainuke Virge ka oled, eksole

     • Avatar
      Virks 21. märts 2017 at 21:48

      No ei tea midagi. 😉 Mõned tampoonid võiksin ju kahju hüvitamiseks saada. Sulle nkn seda nänni tuuakse.
      NB! Mainin ka ennetavalt, et see oli nali, muidu läheb jälle jamaks.

     • Mallukas
      Mallukas 21. märts 2017 at 22:24

      Mul muuseas on tampoone maa ja ilm, tule aga, võin anda 😀

 • Avatar
  Vasta M. 20. märts 2017 at 22:54

  Kunagi klubi riidehoius töötades nägin, et neiul, kes jopet ära andis, oli pluus seljast nihkunud. Polnud julgust otse öelda, et nippel paistab, aga ei tahtnud teda sedasi rahva hulka ka saata. Palusin tal nii muuseas lihtsalt peeglisse vaadata.
  Teine juhus oli peo lõpus, kus nähtavalt liiga palju napsutanud neiu hakkas lahkuma ja seisis mu ette punase seeliku ja topiga, mille alt paistsid rinnahoidjasse pistetud valge triibuga punased sokid. Selle peale ei osanud küll midagi öelda, vaid itsitasin vaikselt pihku, et vähemalt valis ülejäänud riietusega matchivad sokid 😀

 • Avatar
  Vasta Jane 20. märts 2017 at 21:12

  Poja isa on jalgpallur. Ennem võistlusi pesin ta riided ilusti puhtaks. Järgmine päev platsi peal hakkas midagi ukerdama. Küsisin, et mis värk oli. Kutt tõmbas kiiruga jope selga ja varrukast lendasid mu stringid välja (tõenäoliselt masinas sinna sattunud). Isver, kuidas me pärast naersime ja juurdlesime selle üle, kas keegi nägi veel.

 • Avatar
  Vasta m 20. märts 2017 at 20:38

  mul oli bussis kunagi üks naine kõrval istus, ripsmekas laiali läind veidi mõlema silme all..tugevalt silmadel ripsmetel võõbatud.. mõtlesin, et ütlen ja et ta end kohendaks, samas ta oli sellise olekuga, et teda see väike viga ei sega ja mis ütleja mina oleks. kunagi ei tea teiste reaktsiooni. tükk aega mõtisklesin, oleks pidand ütlema või ei.
  kunagi tööl olles endine kolleeg ütles, et kas ma haige silmad punased, tegelikult oli mul päeval pandud roosa lauvärv, oli küll hiljem tunne, et solvab ja näen siis kole välja või kuidas ta julges. a võibolla see oli sisse tuhmund või ei sobind talle või ta ei saanud aru, et mul oli meik.
  ning kas tampoonid, ei ole pigem maitse asi. kunagi olen kuulnud, et tampoonid pole kehale head ning üle paari h ei tohi neid hoida. et ise kasutan ka ikka selliseid vanakooli looduslike sidemeid, mis pole ei kilejad ega pole ka mingid pampersid enam all. aga tunda ikka on ja vahetada saab alati.:D
  päevadega mai roniks spasse, siis ma lihtsalt suren valudesse rohud napilt aitavad. a inimesed on erinevad. :P:)

 • Avatar
  Vasta L. 20. märts 2017 at 20:34

  Ükskord oli klubis Hollywood sarnane lugu. Noor neiu tantsis posti ääres ja nöör rippus. Ja mida tegi klubi fotograaf! Tegi pilti ja pani selle peo piltide hulka! Et kõik ikka jagada saaksid seda ja neiut häbistada! Isiklikult oli mul selle fotograafi pärast häbi, kuidas saab selline jobu olla?! Ei arva enam pärast sellist olukorda väga palju sellest kuulsast fotograafist. 🙂

  • Avatar
   Vasta Leevi 21. märts 2017 at 02:05

   Wow, tase! :S

 • Avatar
  Vasta Triinu 20. märts 2017 at 20:00

  Spaas käimiseks sobivad suurepäraselt ilma nöörita tampoonid. Ise ostan neid sexshopist, kasutatakse neid siis sportimisel, ujumisel, päevade ajal vahekorras olemiseks. Imavus on super ja iial pole probleeme olnud. Mul õde alles oli mures, et päevad ja nädalavahetus spaas. Andsin talle kaasa enda omad ja kiitis taevani, et kordagi ei pidanud muretsema, et kas hakkab lekkima vms.

  • Avatar
   Vasta Birx 20. märts 2017 at 20:46

   Mille poolest on ilma nöörita tampoon parem kui nööriga, et ei pea kartma lekkimist? Ja miks üldse kasutada päevade ajal seksimisel tampooni 😀 ? Ma tean, et olen seda kusagilt lugenud varemgi et seks sellel ajal kui tampoon sees ja siis tundub kuidagi ekstra kahtlane 😀 aga ma ikka küsin üle

   • Avatar
    Vasta Triinu 20. märts 2017 at 22:00

    Kahtlast pole midagi. Kui päevade ajal seksida soovid nii, et mees jääb puhtaks, kaasaarvatud ise. Kuna tampoon on teistsuguse kujuga, siis hoiab paremini lekkimise eest ja pole nööri.

    • Avatar
     Vasta Liis 21. märts 2017 at 10:42

     Seks tampooniga??? On see võimalik üldse?

     • Avatar
      Triinu 21. märts 2017 at 17:35

      Jah on! Tampoon on kujult juba teistsugune

  • Avatar
   Vasta Kat 21. märts 2017 at 13:29

   Mul tekkis kohe küsimus, kuidas selle pärast kätte saab? Nöör ongi mõeldud ju eemaldamiseks.

   • Avatar
    Vasta Triinu 21. märts 2017 at 17:35

    Sellel on koht olemas, kuhu asetad näpu ja tõmbad välja.

 • Avatar
  Vasta Nipitiri 20. märts 2017 at 19:54

  Mina kuidagi diskreetselt raudselt läheks ütlema kui midagi kellelgi kuskil ripuks ja tahaks, et minule ka keegi ütleks!
  Me kunagi mehega jalutasime rannas ja vene noorte seltskond tuli meile vastu. Kui nad olid meist möödunud, siis nad ütlesid midagi aga me ei pannud alguses tähele, kuna ei teadnud, et nad meile midagi ütlesid. Siis kui uuesti järgi hüüdsid, siis mees ütles, et mingist putukast hüüdsid. Mina alguses vahtisin meest lolli näoga, et mida nad sellega ütelda võisid?! Vaatasin mehe üle eest ja tagant- ei midagi. Kui siis mees minu seljani jõudis ja ütles, et mul on suuuuur putukas seljal….. Mu silmad läksid punni ja, kuna mul on MEGA foobia kõige vastu, mis minust väiksem ja liigutab- hakkasin jooksma ja riideid rapsima, ise samal ajal mehele röökides, et ta selle mult ära võtaks! See oli elu ainus kord kui mehest kiiremini jooksin- see järgi joostes ja röökides, et ta ei saa ju midagi teha kui ma eest ära jooksen 😀 Lõpuks mees jõudis minuni ja sai selle teate küll- mega suure ja rohelise, metallik värvi põrnika ära võtnud, siis tundsin, kuidas terve rannatäis rahvast meid vahtis ja itsitasid 😀 Nii, et tegin ise endale marki 😀

  • Avatar
   Vasta hm 20. märts 2017 at 22:38

   Südamest naersin selle kommentaari üle, aitäh, et jagasid! 😀

 • Avatar
  Vasta Kety 20. märts 2017 at 19:50

  Pole hullu, ma tàna pàeval kàisin Kalev Spas, keegi oli mullivanni ààrepeale oma tampooni jàtnud.

 • Avatar
  Vasta Reet 20. märts 2017 at 19:42

  Mul oli kord juhus, kui mul olid jalas linased mustad püksid. Aga mulle märkamatult oli püksitagumik pikuti katki rebenenud. Ma muidugu sooja suveilmaga seda ei tundnud. Bensujaamas kassajärjekorras seistes siis minu taga seisev naisterahvas koputas mulle vaikselt õlale ja ütles :” vabandust, ma ei saanud seda mainimata jätta, aga teil on püksid rebenenud ja kannikas paistab(kandsin stringe).”
  Esialgu oli nalja palju ja häbi ka. Aga lõppkokkuvõttes olen ma tollele naisele tänulik, sest peale bensukas käimist oli mul plaanis veel kaubanduskeskusesse minna 😀 vot siis oleks veel rohkem piinlik olnud.

 • Avatar
  Vasta Kärolin 20. märts 2017 at 19:35

  On tõesti õudne kui sul on kuskilt midagi lahti või ripud ja keegi ütlema ei tule. Minul oli kunagi selline seik, et läksin laadale tööle ja särgi ülemiser 4 nööpi tulid ise lahti. Mina muudkui askeldasin seal oma kaubaga tükkaega ja ise ei pannud midagi tähele kuni, siis üks kaas müüja tuli ja vaikselt diskreetselt pööras mu tähelepanu sellele. Issand kui piinlik mul oli, aga samas ma olin ääretult tänulik sellele naisele, et ta mulle ütlema tuli. Ma oleks muidu vabalt veel 30 mintsa seal edasi askeldanud endal tiss ripub 😀

 • Avatar
  Vasta Kaili 20. märts 2017 at 19:17

  Öelda ju võib, aidata on ka kena, aga arvestama peab sellega, et inimeste piinlikkuse tase on erinev ja mõni satub sellisesse ahastusse, et tormab punase tomatina minema, vaat, et ise lolli olukorda ei jää sedasi.

  Kunagi ühe asutuse kahe klaasukse vahel, kus põrandal oli selline kummist matt u cm aukudest täis pikitud ja üks noor naine oli ilmselgelt hädas seal, kõrged kontsad all ja ühesõnaga augus kinni, mis kinni. Läksin ja aitasin siis ka, seisin mati peal, et ta seda ei siputaks. Sai lahti ja tormas minema, “mark maani” ilmselt.
  Jäi ka veidi imelik tunne sisse, et äkki poleks siis pidanud aitama.. võib-olla tahtiski seal hängida.

 • Avatar
  Vasta marii 20. märts 2017 at 18:49

  Ma oleks sitaks tänulik kui mulle tullakse ütlema sellist asja ja samas ma ise lähen ka ütlema. Teeks kasvoi käte ja jalgadega selgeks, mis värk on Olen väikest viisi maailmaparandaja, viljandi bussijaamas jooksin bussi ühele tüdrukule järgi, kes oli mütsi bussijaama unustanud. Ei saa lihtsalt pealt vaadata, kui rahvas kraami unustab, kaotab jne. Tuleb reageerida, süda käseb:)

 • Avatar
  Vasta Ally 20. märts 2017 at 18:46

  No tampooninöör pole veel tegelt üldse midagi hullu ja ma usun, et keegi kes hoolikalt pealaest jalatallani inimest ei uuriks, isegi ei märkaks seda. Aga mul juhtus ükskord niimoodi, et olenemata igasugusest kaitsest ja topelt pükstest suutis ikkagi mu punane sõber välja imbuda ja käisin terve linna niimoodi läbi, alles siis kui ühed tüdrukud selja taga kõvasti itsitama hakkasid, suunasin sammud avaliku wc poole ja vaatasin et tagumiku pealt püksid jumala verised. Proovi niimoodi häbist käia mööda linna tagasi koju. Hea oli et alumine kiht pükse olid musta värvi ja nii eredalt silma ei karjunud see punane.

 • Avatar
  Vasta Hanna 20. märts 2017 at 16:38

  Ma käisin kord spaas, kus meeste ja naiste riietusruum oli ühine (ehk et käid kabiinis riideid vahetamas). Tulin mina pesuruumist ja uksel avanes mulle selline vaatepilt, kus üks naine, nagu täiesti muuseas, pani endale uut tampooni oma sõbranna ja laste ees. Üks asi et ei tunne piinlikkust oma lapse (ja ka sõbranna ees) aga seda jagada terve üldsusega? Ma arvan, et see oli õudsam kui tolknev tampooninöör!

  • Avatar
   Vasta Maria 21. märts 2017 at 11:02

   Miks peab uldse tundma piinlikust paevade parast, jumal hoidku, koigil naistel on ju paevad, see on nii loomulik asi.
   Kuidas saab see veel ikka habiasi Eestis olla?
   Paevadega ei tohi avalikus kultuuriruumis liikuda, ole kodus, titaga ei tohi ringi liikuda ja avalikult imetada, jalle habi, istu kodus.
   Ma kujutan ette mitu aastat teraapiat selle nagemisest nuud peab inimene kaima?

   • Avatar
    Vasta Tiina 21. märts 2017 at 18:27

    No sa ju ei situ ka teiste ees? On ikka asju, mis võiks jääda tualettruumi seinade vahele, vähemalt avalikes kohtades!

 • Avatar
  Vasta Maiks 20. märts 2017 at 16:37

  Mul ämm unustas ükskord trikoo selga panna ja hakkas minema.. asi see jupp nööri unustada sättida/korrastada?Ikka juhtub ?

 • Avatar
  Vasta Annika 20. märts 2017 at 16:29

  Ma olen otseses mõttes näinud kuidas üks naine tuli Wc välja ja tal oli paber püksist väljas, mis oli kakaga koos! Päris jube! Jooksin järgi ja ütlesin talle, sest ma ei kujuta ette kui endal selline asi juhtub ja keegi ei tule ütlema, vaid naerab ja näitab näpuga.

 • Avatar
  Vasta Lilli 20. märts 2017 at 15:46

  Lugesin ka seda kommentaari ja ma ei saa tegelt selle asja õudusest aru, sest noh, juhtub. Jaa, pole tore olukord, endale seda ei taha, vaevalt, et keegi tahaks, aga see oli kuidagi nii kirjeldatud, nagu keegi oleks silme ees basseini häda teinud ja oh, seda jura – peab lapsele selgitama, mis see on. Nats liialdatud värk.

  • Avatar
   Vasta Virks 20. märts 2017 at 16:03

   “Viimane kord kui Pärnus resortis käisin, siis mullivannis lamades märkasin, kuidas mingi naise tampooni nöör umbes 10 senti välja rippus. Kõndis veel ringi tütrega koos. Ma ei saa pihta, kuidas inimesed sellisel ajal ennast ei korrasta ja jälgi. Hea, et ise lastega ei käi ja ei pea seletama, et mis nöör seal tolkneb.”

   Kuskohas sa loed siin välja mingit õudust või rõvedust? Palun seleta!

   • Avatar
    Vasta Rs 20. märts 2017 at 16:10

    See kirjeldatud isik oli pohhuist.

   • Avatar
    Vasta Lilli 20. märts 2017 at 16:20

    Vist sellest lugesin, et oli üldse mainimist väärt, sest minu jaoks ei oleks see seda väärt olnud. Inimesel juhtus, ei ole sellest, et ta on lohakas, õigemini jah, ega ma ei tunne teda, aga vaevalt, et ta nüüd selline “ah, suva, mis kust paistab” on. Lihtsalt õnnetu juhus.

    • Avatar
     Vasta Virks 20. märts 2017 at 17:23

     Kui oli õnnetu juhus ja ei taha ka piinlikkust tekitada võõras keeles seletades ja tähelepanu tõmmates, kas on vale juhtida inimeste tähelepanu sellele, et võiks hoolikam olla? Mõned väidavad siin, et ma röökisin selle naise peale naerda ja näitasin näpuga, aga see on ikka väga kaugel tõest. Samuti pole teda äratuntavalt kirjeldanud ega öelnud, kas see juhtus paar päeva või mitu kuud tagasi.

     • Avatar
      Ohjah! 20. märts 2017 at 18:20

      Mina isiklikult arvan, et selle asemel, et oma keeleoskuse pärast põdeda, oleks võinud naisterahvast siiski aidata. 🙂 Teine asi on see, et kui julgust ei jagu siis kuskil blogikommentaariumis seda reklaamida ei ole ka vajalik. 🙂

     • Avatar
      B 20. märts 2017 at 20:48

      Ma kusjuures lugesin su kommentaari eelmise postituse all ja enda meelest sain päris hästi aru mida sa sellega mõtlesid. Ei pidanud üldse imelikuks. Ainuke asi oli kommentaari lõpp, et “ei pea lastele seletama mis nöör see tolkneb” no juudas 😀 See on minu meelest täielik ülepingutamine ja first world problem.

 • Avatar
  Vasta an 20. märts 2017 at 15:46

  See, kes selle kommentaari kirjutas näitab väga selgelt enda mentaliteeti. Cmon, naised võiks hoida kokku ja mitte üksteist sedasi maha teha, eriti sellistes olukordades…oleks ju võinud siis öelda sellele naisele diskreetselt, et siuke asi on, mitte kuskil pärast kiunuda iuuu iuuu.
  Kurb, tõesti 🙁

  • Avatar
   Vasta Virks 20. märts 2017 at 15:49

   Palun kirjuta mulle siia vene keeles lause “Vabandust, teil ripub tampooninöör”! Või vene keeles mingi teine lause, kuidas sellele tähelepanu juhtida. Siis õpin pähe, et teinekord, kui veel selline intsident aset leiab, deklameerida nagu Puškini luuletust.

   • Avatar
    Vasta K. 20. märts 2017 at 17:12

    Sa kirjutasid, et kuulsid, et see naine rääkis vene keeles. Ja siis? Mul on ka pooled sugulased venelased, kellega ma räägin täiesti puhtas vene keeles. Ometi, üllatus-üllatus, saan ma ka eesti keelest aru ja räägin sedagi päris kenasti, see on mul isegi koduseks keeleks. Aga noh, loll, kes vabandust ei leia, eksole.

    • Avatar
     Vasta Virks 20. märts 2017 at 17:27

     Ma ei vabandagi. Kust sa seda võtad. Pean vabandama selle eest, et nägin kellegi nööri? Kas siis peab ka vabandama, kui ei ütle, kui kellelgi nägu toitu täis või plekke riiete peal?
     Või pean vabanadma selle eest, et juhtisin tähelepanu, et selline asi võib juhtuda, olge hoolikamad? Vbl jah viimane lause oleks võinud ära jääda, aga ei maksa ikka hulluks minna ka. üksikud inimesed on nii kenad ja ütlevad, kui kaasinimese välimuse juures midagi valesti on.

   • Avatar
    Vasta Ohjah! 20. märts 2017 at 18:31

    Ega see, et inimene mingis keeles vestleb, ei välista teiste keelte oskust. 🙂 Ahjaa – ja edasisteks tampooninööri draamadeks: “Izvinite, u vas verjovochka ot tampona vidna”, “Izvinite, u vas tam verjovochka vidna”..või kui see tundub nii raske nagu Puškini luuletus, siis “Izvinite, u vas tam..(ja suunad tema tähelepanu probleemkohale delikaatset)” vms. 😀

    • Avatar
     Vasta Kerttu 20. märts 2017 at 18:46

     Uvaz tam ob 😉

     • Avatar
      allegra 21. märts 2017 at 18:05

      Tänan selle kasuliku vene keele tunni eest – ka ei oleks osanud öelda.

 • Avatar
  Vasta Katre 20. märts 2017 at 15:40

  Mu laps on lausa näinud, kuidas ma tampooni paigaldan, sest ega kui me koos vetsus oleme, siis ma ei leia, et ma peaks talle ütlema, et “kled, nüüd on üks jube salajane värk emmel, pööra pea korraks ära.” Võib-olla kui poeg oleks, siis päris nii ei teeks, aga who knows. Tütre puhul tundub mulle, et see ei ole asi, mida peaks varjama ja täiesti okei on, et ta võib küsida, mis ma teen või mis see on. Seletan siis inimlikult. Samamoodi nagu ta teab, et emmel on oma “limonaad”, emme vahel meigib ennast, võib ka ta teada, et emmedel on ühed teistsugused asjad ka vahel vajaka.

  Ma sooviks ka, et keegi julgelt tähelepanu pööraks, kui mul midagi ebatavalist kuskilt ripub või küljes on või midagi nagu valesti tundub. Piinlik oleks ja ilmselt punastaks, aga tuhat korda tänulik oleks ka.

  • Avatar
   Vasta Anni 20. märts 2017 at 22:33

   Minu tütar ja kusjuures poeg ka on näinud kuidas ma tampooni paigaldan, no on juhtunud. Pesukaitsmed/sidemed on ka nende jaoks tuttavad asjad. Ja olengi neile kenasti ära selgitanud miks ja kus need asjad käivad.
   Tütre puhul pean seda väga oluliseks, et ta seda teab. Ühel päeval on ju temalgi vaja neid asju. Usun, et parem on kui ta saab juba nüüd üsna varajases eas teada, et sellised asjad teda kunagi ees ootavad ja et see täiesti normaalne elu osa on 🙂
   Ja poeg kasvab ühel päeval meheks ja enne seda noormeheks! Arvan, et noormehed võiksid ka naiste asjadega rohkem kursis olla ja neisse asjadesse loomulikult ja mõistvamalt suhtuda.
   Loomulikult ei tee ma neile nüüd otseselt mingit koolitust ja ei näita ette, aga kui on juhtumisi sattunud peale, siis karjuma ja varjama ei hakka. Kui laps küsib, mis see on, siis seletangi ära kõik 🙂

   • Avatar
    Vasta Jubin 22. märts 2017 at 07:56

    Me mehega laseme kodus koguaeg alasti ringi, seega laps suht kõike näinud 😀

 • Avatar
  Vasta Virks 20. märts 2017 at 15:31

  Natike kurb, et ma pean elama maal, kus inimene rebib kontekstist välja mingid laused ja kukub siis teist inimest naeruvääristama ning kutsub ka teisi selleks üles. Selline asi pole ilus, kui sa teist inimest tegelikult üldse ei tunne. Aga ilusat päeva ja kena kevadet! 🙂

  • Avatar
   Vasta Sus 20. märts 2017 at 19:40

   Virks, ära sa ka väga hinge võta 🙂 Nagu näha, on teema inimesi mõnusalt kaasa rääkima pannud – ja eks see ongi ju ühe blogija eesmärk. Praegu juhtus lihtsalt sinu kommentaar diskussiooni aluseks olevat.

   • Avatar
    Vasta Virks 21. märts 2017 at 00:06

    Ahh ega ma üldiselt ei imestagi maailma asjade üle. 🙂 Lihtsalt kuidagi silmakirjalik on lugeda, et kui mina olen tont, siis samal ajal selle teema kommentaariumis facebookis käib suurem irvitamine ja nalja tegemine. Kas sealne ilkumine on siis kuidagi eetilisel ja ilusam ja vähem tontlik ja mitte võigas…

    • Avatar
     Vasta Jubin 22. märts 2017 at 07:58

     Ei. Aga elu selline ongi, võta tont ja viska teist – ja tühi pott teeb kõige rohkem müra.

     Elu seaduspärasused on sedaps seatud, et kõik mis teed tuleb ringiga tagasi, tahad või ei. Ega päeva lõpuks ei ole tähtis kas teisi veenad või mitte, oma karmalised kohustused on kõigil.

 • Avatar
  Vasta Liis 20. märts 2017 at 15:29

  Ma mäletan, et kunagi käisime kooliga kuskil ujulas ja üks plika oli suutnud oma trikoo torust alla lastes katki tõmmata – pepsi peal oli väga suur auk, no ja nagu arvata, siis teistele lastele pakkus see väga palju nalja. Õnneks oli kellelgi lisapaar ujukaid kaasas ning too õnnetuke sai veekeskuses edasi lõbutseda.
  Aga mina käin oma nööri kogu aeg kontrollimas, mul on mingi kartus, et see tölpneb kuskilt välja, kuigi siiani pole õnneks seda veel juhtunud 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 20. märts 2017 at 15:29

  Mina ise 90% puuan ikka oelda inimesele diskreetselt.
  Minu jaoks aga on uks minu tõsiselt punastama panevaid hetkeid olnud mitu.
  Naiteks, kõndisin lapsekäru ja õega poes kuni ühel hetkel tundsin et püksisäärest midagi valja tilgub/kukkus järgmisel sammul. Ei no jah / mu stringid, eilsed, kiiruga võetud. Oleks siis riiulite vahel, aga ei. Täpselt leti ees, kus teenindav noormees vaatas ja peitis pilku ara, mis oli temast kena 🙂 ma olin rohkem kui punase, sest esimene mida utlesin, issand kelle omad need on, kuniks taipasin et minu enda ja need üles võtsin. 😀 ai ai ai oli see vast häbi

  Olen ka suvisel ajal kõhuli vedelenud ja siis hakkan üles vaatama vms ja uks rind kleidist väljas .. Oli ka natuke häbi peaks mainima 😀

 • Avatar
  Vasta tydrik 20. märts 2017 at 15:27

  Mul sellist olukorda pole olnud, sest päevade ajal never spaas ei käi ja teiste puhul ka selliseid asju tähele ei pane. Päevad on naturaalsed ja asjad ja õnnetusi ikka juhtub (mul näiteks on läbi tulnud).

  Mul on aga üks teistsugune juhtum: Ükskord käisin Tartu Kaubamajas sõbrannaga šoppamas ja käisin siis šoppamise vahel vetsus. Kandsin seelikut. Sõbranna ootas vetsu ees. Tulin välja, hakkasime koos šoppamist jätkama, olime juba vetsust paarikümne meetri kaugusel, kui üks naine vetsu poolt mulle järgi jooksis, et mulle öelda, et mu seeliku tagaosa on aluspükste vahele kinni jäänud ja mu trussarid olid tervele maailmale näha. :’D Nii tore, et ma ei jõudnud enne terve kaubamaja niimoodi läbi käia, sest mina ei tundud ise midagi ja sõbranna ka ei märganud. 😀

  Ise ütleks vist ka, kui tegu on asjaga, mis inimesele endale võib piinlikust valmistada ja keegi teine ei julge öelda. Näiteks kui on midagi silmas, hamba vahel, huulepulk laiali vms. Endale tahaksin ka, et öeldaks.

 • Avatar
  Vasta Lii 20. märts 2017 at 15:26

  Mina olen ka pigem see, kes ütlema läheks. Kooliski ju sõbrannadele (ja vastupidi) isegi lekkekontrolle teostatud, et a la “ma kõnnin ees, sa tule järgi ja vaata kas lekib” 😀

  • Avatar
   Vasta Mari 20. märts 2017 at 15:31

   Ja, seda sai vanasti tehtud. Kui ei olnud nii toredaid vahendeid nagu praegu 🙂

  • Avatar
   Vasta Kristiina 20. märts 2017 at 17:38

   Hahahaha! 😀 😀 😀 See oli põhikoolis niii tavaline nähtus! 😀 😀 😀 😀
   Nüüd tuleb hirmus naer peale seda meenutades. 😀

 • Avatar
  Vasta Virks 20. märts 2017 at 15:20

  Lahe, aga see postitus ei ole praegu õel või kiusamispostitus? Lihtsalt sellepärast, et ma oman mingit seisukohta? Kusjuures ma olen pigem see inimene, kes ütleb, kui inimesel nägu mingit sodi täis või riided või mida iganes. Enamus eestlasi ei ütle, olen ma märganud. Aga, mul on piirid ja see on tõesti siis, kui meesterahval on püksilukk lahti või siis… tampooninöör. BTW, su maalitud pilt on veits üle võlli: ei olnud köie jämedune, vaid mingi 7.8 cm tavaline tampooninöör. Aga ma tõesti ei jooksud karjudes mullvannist välja ja ei hakanud naisterahvale midagi ütlema. Sellega oleks ikka kõvasti rohkem tähelepanu ja piinlikkust inimesele juurde tekitanud. Lisaks ma ei oska vene keeles öelda sõna “tampooninöör” (kuulsin vene keelt, kui nad mööda kõndisid). Seega jah ütlen, et mina ei oleks kuidagi osanud sel hetkel diskreetselt kellelgi midagi selgeks teha. Kas olnuks parem, kui inimesel oleks veel piinlikum olnud? Eeldasin, et ta ise märkab ka ikka varsti…

  • Avatar
   Vasta Anks 20. märts 2017 at 18:28

   Sama hästi oleksid võinud jätta siis interneti juurde jooksmise ja juhtunust internetis kajastamise ka ära ju, kas pole?
   Minu arvates oleks palju mõistlikum olnud karjudes ikka mullivannist välja joosta ja talle öelda, kui pärast sellest internetis kirjutada. Tuleb teha vahet mõistlikel asjadel ja mõttetutel asjadel.
   Tänan tähelepanu eest!
   Ps! Minu arvamused ei pea ühtima teie omadega, sest minu arvamused on minu arvamused ja mina olen mina.

  • Avatar
   Vasta Kristiin 20. märts 2017 at 18:32

   Mõistan asja mõlemat poolt, olen ka enamasti otsekohene ja aus. Ilus on tõesti öelda… Ja võimalik, et see inimene kes kõneles vene keeles mõistis eesti keelt, aga sellele on ju nadi panustada. Kui kommenteeria oleks rutanud ütlema, mõeldes, et küll oskab, oleks ju päris piinlik olnud mõlemal kui ei oleks osanud. Hukka nüüd päris küll ei tasu mõista, aga samas seljataga kuskil kommentaariumis kiruda on ka üsna õel. Ikka üritad selliseid asju tähele panna, ka ilma selleta, kuidas keegi kommentaariumis manitseb, aga ikka juhtub.

  • Avatar
   Vasta Kris. 20. märts 2017 at 19:06

   Aga kui öelda ei oska või ei taha, siis mis see sinu asi sellist inimlikku viga kuskil kommerntaariumis kuulutada on? Kui otsustasid näidelda nagu midagi pole juhtunud siis mine niimoodi lõpuni välja.

 • Avatar
  Vasta Mariana 20. märts 2017 at 15:10

  No minul juhtub igasuguseid piinlikke asju. Hakkasime välja minema, mees juba lastega autos ootamas ja mina ikka viimane nagu alati. Kiirustades võtsin jope riidepuult ja viskasin selga, ma ei tea mismoodi, aga see riidepuu oli mulle väljapoole jopet ilusti rippuma jäänud selga. Alles siis sain aru, kui autosse istusin ja toetasin, et midagi kõva mu seljal ?

 • Avatar
  Vasta Katrin 20. märts 2017 at 15:05

  ma küll praegu kasutan alternatiivmeetodeid, aga omal ajal peitsin selle nööri samuti mokkade vahele. Õnneks need ei vihise tuule käes nagu kapsalehed (nagu keegi kommentaariumis osavalt nalja viskas :D).

  Aga ükskord rippusid mul sukad püksisääre alt välja 😀 tegelikult juhtus lausa 2 korda – esimene kord koolis, üks tüdruk märkas riietusruumis. Meil pidi parasjagu kehalise kasvatuse tund hakkama ja me ootasime seni, kuni suuremad tüdrukud saavad riided vahetatud (neil oli just enne meid tund). Ja siis üks küsis minu otsa vaadates “kas on tore ringi käia, kui sukkpüksid püksisääre alt välja paistavad?” Ma ei saanud aru, et mis mõttes, kuid siiski langetasin oma silmad ja oh juudas! Sukkpüksid püskisääre alt väljas! Ja siis ma hakkasin neid sealt säärest sikutama ja sikutasin ja sikutasin. Need raibed on ju üpriski venivad 😀 tõmbasin ja tõmbasin üle meetri neid kuni lõpuks välja tõmbasin! 😀 kõik naersid, mina ka. Teine kord oli juba täiskasvanueas, õnneks tööl wc märkasin ise, et eelmise päeva sukad pükstesse jäänud 😀 (nii juhtub, kui eelmine õhtu tõmbad sukad koos pükstega korraga seljast ning järgmine hommik unise peaga paned puhtad sukad jalga ning ei märka eelmise päeva omasid pükstest välja tõmmata :D)

 • Avatar
  Vasta Ailen 20. märts 2017 at 14:53

  Üks reede klubis rippus mimmul wc paber jalge vahel. Pani ilge hooga tantsuplatsile, ei tahtnud segama minna..
  Ju suure tantsimisega see sealt ikka ise ära tuli

 • Avatar
  Vasta Netz 20. märts 2017 at 14:52

  Käisin hiljuti lapsega (1a5k) ujumas ja pärast ujumist olin samas garderoobivahes kahe naisega, kes samuti oma umbes samavanuste lastega ujumas käisid. Naised olid end paljaks kiskunud ja pläkutasid seal maast ja ilmast. Samal ajal ühe naise laps istus ema ees pingil (ema oli püsti) ja mängis ema jalgevahelt tilpneva nöörikesega :))

  • Avatar
   Vasta Karmen 20. märts 2017 at 15:07

   Iuuuuuu.

 • Avatar
  Vasta K. 20. märts 2017 at 14:48

  Hea lugeda, et neid, kes ütlevad on ka siiski.
  Mulle on pea alati öeldud, kui miskit ripub või on halvasti.
  Ise ka ütlen ja teinekord olen veel juttugi jäänud ajama, nii veider kui see ka poleks.
  Viimane kord ujumas käies märkasin ka, kuidas ühel naisel oli pükstel pepu verine, ilmselgelt tulid need talle ootamatult ja kaasas polnud tal ka miskit.
  Otsisin oma varud kotist välja ja tal oli nii hea meel 🙂

  Pooltel naistel oli riietusruumis pilk “appi, tuleb kodust välja ja pole midagi kaasas, kui peaks päevad hakkama :/”

 • Avatar
  Vasta Mariliis 20. märts 2017 at 14:45

  Minumeelest enamus inimesi ei ütle isegi vähem piinlikumaid asju välja… Näiteks seda kui on huulepulk hammaste peal/laiali, või spinat/mooniseemned hamba vahel – põrnitsetakse lihtsalt, kuni sina laialt naeratad. Hea on kui on sõbranna kõrval ja julgeb öelda… Samasse kategooriasse kuuluvad must triip näos, ninakoll ninas jms. Viimane asi, mis endal meelde tuleb on see kui ma praktikal käisin ja väljas oli -30, mul olid ripsmed värvitud ja siis õues oli sall nina ees, müts silmini, kogu aur mis tuli, käis silmade eest läbi. Ühesõnaga läksin tööle ilma peeglisse vaatamata, töökaaslased ei öelnud midagi, aga kui ma mingi tund pärast tööle jõudmist peeglist möödusin, siis ma nägin välja nagu panda! Ripsmetušš kõik laiali… ja mitte keegi ei öelnud midagi. Seega ma kahtlen, et keegi suvaline tuleks spaas/ujulas/rannas vms ütlema, et ou, sul ripub mingi nöör jalgevahel… 😀

  • Avatar
   Vasta Birx 20. märts 2017 at 19:04

   Kusjuures nii ongi. Ega inimesed eriti ei ütle küll kui midagi on nõmedasti või halvasti. Nt mul oli ükskord nii, et olin ühe kuti juures, pikutasime voodis ja olime söönud võileiba, ma ei mäleta mis selle peal oli aga igatahes sealt mingi tumedam asi oli jäänud mulle ilusti just ees olevate hammaste vahele no ja mina ikka suht tükk aega naeratasin laialt oma “ilusat” naeratust 😀 Ilusti hämar oli ka ja Ipad kumas meile näkku ja oh issand, ma ei taha teadagi kuidas see mu naeratust veelgi esile tõi 😀 kui ma lõpuks vetsu läksin ja lihtsalt juba varasematest kogemustest ka enda naeratuse paljastasin siis ahmisin ikka korralikult õhku ja pärast ütlesin ka kutile, et kuule miks sa mulle ei öelnud et mul hammaste vahel sedasi oli. Kutt vastas, et ah ei mina näinud. No sitta ta ei näinud, ma isegi ei taha teada mis vaatepilt talle avanes. Mul pole juhtunud siiani veel, et kellegi oleks tõesti olnud midagi hullu kusagil ripakil või hammaste vahel, aga kui on siis ma arvan, et ma küll ütleks, mul endal oleks juba seda kuidagi piinlik või häiriv vaadata ja siis teine inimene ka ei aima et tal midagi viga on 😀

 • Avatar
  Vasta Merilin 20. märts 2017 at 14:43

  Mhm, selles mõttes, et niisuguseid kogemusi mul veel ei ole olnud õnneks. Saab ikka ära peita, nagu siin eelnevalt keegi kommenteeris.

  Kui peaks midagi seesugust juhtuma, soovin ka, et tullakse vaikselt ikka ütlema.
  Kui ise peaksin kellelgi midagi sellist märkama, ütleksin ise ka delikaatselt äparduse kandjale, mitte ei hakkaks kommentaariumis kaagutama, kui korrastamata ja kole naine on.

 • Avatar
  Vasta Ketu 20. märts 2017 at 14:41

  Ma tulin Soomest töölt(olin 1,5 kuud)
  Eestisse jõudes võtsin oma auto ja läksin isale külla. Sõitsin 2päeva ringi.
  Käisin Tartus ja Tallinnas ja Viljandis.
  Lõpuks koju jõudes märkasin, et mul ripuvad pitsstringid peegli küljes. Ja nii et oli väga hästi aru saada mis asjad need on.

  Võtsin siis ära ja viskasin autosse taha istmele.
  Kui mõne päeva pärast tahtis elukaaslasne mu autot laenata, olin ma nõus.
  Umbes 3tunni pärast saatis elukaaslane sõnumi stringide pildiga ja juures kiri. MIS NEED ON?

  Rääkisin talle kogu loo. Õnneks ei tekkinud nendest stringidedt tüli ja vahel meenutame siiani seda.

  • Avatar
   Vasta Lily 20. märts 2017 at 17:38

   Ma siiski ei mõista, miks need seal rippusid siis?

 • Avatar
  Vasta Marru 20. märts 2017 at 14:36

  Ikka juhtub ju. Ükskord olin oma mehe ja meie sõpradega Jurmalas spa-s ning suure ujumise ja mullivannide käigus oli nöörike välja lipsanud, aga minu enda mees sositas seda mulle ja ei mingit piinlikkust. Ma saaks aru, kui verine tampoon hulbiks su jalgevahelt välja, aga see pisike niidike ei jää silmagi.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 20. märts 2017 at 14:35

  Ma olen tänaval naisterahvale öelnud,et vabandage,teil on seelik jäänud aluspükste kummi vahele ja pool peput paljas….tal vaesekesel oli nii piinlik, olevat pool linna juba läbi käinud ja keegi ei öelnud ? aga arsti juurest nende siniste kilesussidega olen ise ka tänavale läinud ? ja ühe korra ostukorviga peaaegu poest koduni (siis kui korvidel neid kiipe polnud) hajameelsus noh ?

 • Avatar
  Vasta Maria 20. märts 2017 at 14:35

  Ee sellest teemast palju põnevam on see, et kas oled beebiootel? 🙂 Mõtlen seda osa, et pole enam ammu päevi olnud 😀 It would be so cool 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. märts 2017 at 14:39

   Issand jumal, ma ju alles sain beebi 😀 päevi pole olnud, sest rasedana neid teadupärast ei ole ja nüüd pole lihtsalt veel hakanud 😀

   • Avatar
    Vasta G 20. märts 2017 at 15:07

    Kas reaalselt on nii, et nad nii kaua ei hakka? Lende ju ometigi päris suur tüdruk juba:) Sorri, kui on loll küsimus, siinpool ilma lasteta naine :D.

    • Avatar
     Vasta Mona 20. märts 2017 at 15:13

     Jah loomulikult ei hakka. Paljudel ei hakka aasta aega veel pärast sünnitust, pool aastat on vägagi tavapärane.

     • Mallukas
      Mallukas 20. märts 2017 at 15:16

      Mari ajal mul hakkasid mingi kolmandal kuul, aga ma olen ka jah kuulnud sõbrannadelt, et 7-8 kuud on neil olnud päevavaba elu.

    • Avatar
     Vasta Kaisa 20. märts 2017 at 15:16

     Mul on laps kuu aega vanem kui Lende- ehk siis 6 kuune ning ega mul ka hakanud pole. Imetavate emade asi vist 🙂

    • Avatar
     Vasta Maarja 20. märts 2017 at 15:29

     Jah võib küll nii olla, eriti, kui toidad last rinnaga. Minul taastusid alles aasta pärast umbes, kui olin rinnaga toitmise lõpetanud. 🙂

     • Avatar
      NatAsha 20. märts 2017 at 16:16

      Mul hakkasid päevad, kui laps oli 8k vanune 🙂 Imetava ema rõõm ma ütleks. Ma ise oleks heameelega veel kauem “päevavabana” ringi käinud, kui oleks lastud 😀

    • Avatar
     Vasta Sirle 22. märts 2017 at 12:43

     Ilmselt on päevade hakkamine või mitte hakkamine peale sünnitust siiski väga individuaalne. Minul hakkasid peale mõlema lapse sündi päevad kohe, s.t. umbes kuu aega peale sünnitust. Mõlemad lapsed said rinda kaua.

  • Avatar
   Vasta *** 20. märts 2017 at 15:14

   Ole hea ja mine hari ennast veidi.

 • Avatar
  Vasta Diana Menšenina 20. märts 2017 at 14:34

  Huvitav, kas kommenteerijal on ehk ka sügavam probleem oma lapsega rääkimisel! 😀 Täiesti tavapärane ja loomulik on jätkuvalt lapsega rääkimine, talle erinevate nähtuste selgitamine ja hästi teretulnud on see kõik vanemalt, mitte nutiseadmest, eeldusel, et vanem on pädev antud teemal sõna võtma. Mis puutub kongreetselt tampooni nööri, siis 10cm pole ühegi eestis müüdava firma oma ja kui see tõesti peaks välja paistma kellegil ja sa kardad lapse tekkida võivaid küsimus, veel hullem selgitustööd, või tahad siiralt head, halloooooo kosmos, tõesti mine ja ütle naisele, seda saab ju teha etiketi rikumata. Jumal tänatud, et meedias kajastub hetkel, kas kõike, mida näeme/pildistame avalikus kohas ka jagada tasub, muidu ilmselt oleks see nööri ka meile sotsiaalmeedias näha. :S 😀

  • Avatar
   Vasta Virks 20. märts 2017 at 15:24

   Täiskasvanud lapsele pean seletama seda tampooninööri asja 😀 😀 😀

   • Avatar
    Vasta Birx 20. märts 2017 at 20:52

    Issand ja kui su täiskasvanud laps oleks seda veel näinud :D:D Täitsa lõpp

 • Avatar
  Vasta Kristi 20. märts 2017 at 14:33

  Kui riputamiseks jutt läks siis mul kord pesukaitse oli kehvasti kinnitand ja oli libisenud mööda püksisäärt alla ja lõpuks kleepus talla alla.. õnneks sõbranna pani ennem tähele

 • Avatar
  Vasta Mari 20. märts 2017 at 14:31

  Las see nöörike ripub- mis sa vahid teise naise jalgevahesse noh! Enne olgu nöörike paista,kui ümberringi kõik punane 😀
  Mina näiteks olen terve aasta jooksul käinud korra vaid ujumas ja enam väga ei kutsu.. Mul nööri ei rippunud, midagi paljas ei olnud (midagi, mis peaks kaetud olema) ega ka kakatriipu vms polnud.. Aga tundsin koguaeg, et inimesed jõllavad. Nii kui vaatasin sinna, kus tundsin vaadet- pöörati kohe pea ära- ilmselgelt jõllasid.. Lõpuks tundain end nii halvasti ja lahkusin..
  Miks ja mida nad jõllasid? Ma käisin aasta tagasi neeruplastika opil. Küljel on MEGASUUR ja pikk arm, mis kohe silma hakkab.. Ju siis seda jõllitasid aga minul oli vastuk friigi tunne.. Loomulik, et käiakse operatsioonidel ja värki.. Ja see, et ma olen 26 aastane noor naine- ei tähenda seda, et ka minul ei võiks midagi viga olla- ainult vanad inimesed ei käi oppidel.. Aga siiani pole mul enam isu minna kuskile ujuma.. Vees peidus olles oli okei aga kui lastega kõndisin ühest kohast teise siis oli ikka jube..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. märts 2017 at 14:34

   Aga ehk sulle tundus? Kardol on selg konkreetselt üks suur arm, aga ma ei märganud küll, et keegi vahtinud oleks 😀

  • Avatar
   Vasta Ma 20. märts 2017 at 14:36

   Ära lase end sellest häirida! Minul on puusal väga pikk ja inetu operatsiooniarm, mis paistab ujumas käies välja, aga ma absoluutselt ei pööra tähelepanu sellele, kui keegi seda armi vaatab. Las vaatab, kui tahab. Sina pole oma armi tõttu mingi friik ja kindlasti ei mõtle ükski vaataja seda sinust samuti. Ilmselt mõtlevad nad hoopis sellele, et on kurb, kui nii noor inimene on pidanud mingi sellise operatsiooni üle elama. 🙂

   • Avatar
    Vasta Aiki 20. märts 2017 at 15:00

    Mul on õlal suur opiarm, pluss mu jalad ja küünarnukid on vitiloogoga kaetud (valged laigud), nüüd on neid küll tunduvalt vähem märgata, kuna need taanduvad tasapisi aga kuna need mul lapsest saadik, siis olen harjunud, et inimesed vaatavad ja julgemad küsivad, et mis need on. Pole absoluutselt põhjust ennast halvasti tunda:) inimesed vaatavad ja jäävadki selliselt asju vaatama, mida nad ennem näinud pole.

    • Avatar
     Vasta Rinc 20. märts 2017 at 15:20

     Mul on psoriaas (väga kerge õnneks, aga siiski olemas), lisaks on pimesoole opist kaks armi, sapikivide opist 5 väikest, aga nähtavat armi kõhul ja nüüd veel keisri arm… niiet njah… sp ma käingi ujulas ainult trikooga ?

  • Avatar
   Vasta K 20. märts 2017 at 19:14

   Woow, mis sa põed 😀 Mul on roiete kohal suur, nats inetult kinni õmmeldud, arm. Piki selgroogu, alaseljal ja abaluu juures opiarmid. Üle kõhu ja sangadel venitusarmid. Küll heledad aga siiski.. Olen õppinud nendega elama. Kui ise enda sees sellega rahu teed, ei häiri enam, et keegi vaatab 🙂

  • Avatar
   Vasta TNA 20. märts 2017 at 23:58

   Inimesed vaatavadki asju, mis tavalisest erinevad on. Mitte üldse paha pärast, vaid pagana põnev on. Aga natuke imelik ka kedagi jõllitada, nii et muidugi pööratakse pea ära. Ära põe, oled eriline ja põnev teiste jaoks ja uudishimu on ju ometi inimlik.

 • Avatar
  Vasta M 20. märts 2017 at 14:25

  Pean kohe jagama üht nalja! Võib-olla polegi naljakas, aga me mehega ikka naerame selle üle.

  Ükskord ka sel perioodil…
  Käisin pesemas, pärast seda paigaldasin vannitoas tampooni. Nöör rippus täitsa niisama. Astusin vannitoast rätik, mis vaevu kattis tagumiku, välja.
  Mees tuli samal ajal vastu, ütles, oot sul mingi niit ripub siin ja hakkas juba ära tõmbama.
  Samal ajal hakkasin ise karjuma, issannd, tobu oled v? 😀

  Selgitasin siis talle,mis nöör see on. 😀 Nüüd alati peidan oma nöörid igalhetkel ära. 😀

  • Avatar
   Vasta Kelly 20. märts 2017 at 14:34

   Mul ka mees kunagi saunas tahtis abivalmis olla ja mind niitidest vabastada. Õnneks sain enne ta ikka peatatud ja sügavale silma vaadatud, et mõtle nüüd nati ka 😀
   Endal päris sellist asja õnneks pole siiani juhtunud, küll on põhimõtteliselt palja kanniga ringi käinud rohkem kui ühe korra. Kord oli nii, et kleidil oli üsna kõrgeleulatuv lõhik, mis liikumisega oli kohe ekstrakõrgele tõusnud, nii et parem kannikas oli ilusti kõigile nähtav. Õnneks üks naine tuli ja vaikselt mainis mulle, et tasuks kleiti kohendada, ise ei tundnud midagi. Saksamaal olles käisin ka aluspükse näitamas, seljas oli lühemat sorti suvekleit, õla peal spordikott. Kleit hakkas keha ja spordikoti vahelt üles ronima ja ühel hetkel tundsin, et tagumikule puhub kuidagi palju õhku. Sõna otseses mõttes terve tagumik oli kleidi alt väljas 😀 Peaks vist pigem pükse kandma…

  • Avatar
   Vasta Merilin 20. märts 2017 at 14:37

   😀 No minu jaoks oli naljakas 😀

  • Avatar
   Vasta Liis 20. märts 2017 at 15:22

   Appii 😀 😀 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Ma 20. märts 2017 at 14:21

  Ma avastasin mõnda aega tagasi sellise nipi, et nööri saab edukalt mokkade vahele “ära peita” ja sealt ei tilpne ta kuhugi välja, kui mokad just nagu kapsalehed tuule käes ei vihise
  Aga mina sooviks ka, et keegi tuleks mulle sellist asja vaikselt mainima, kui mul peaks nii juhtuma. Olen päris kindel, et ükski laps ei pane spa-meeleolus tähele mingit nöörikest kellegi jalgevahel.

  • Avatar
   Vasta Ketu 20. märts 2017 at 14:26

   Ma topin ka mokkade vahele ? Aga sinu “vihisevad kapsalehed” tõid küll elu kajaka ??

   • Avatar
    Vasta K 20. märts 2017 at 14:47

    Ma hakkasin ka seda nii naerma 😀

   • Avatar
    Vasta Mina 20. märts 2017 at 14:52

    Ma proovin siin viimased 15 minutit last magama kussutada ja blogi lugeda.. ning ei õnnestu! Kihistan nii palju naerda, et poiss koguaeg teeb silmad suureks.

  • Avatar
   Vasta Ma 20. märts 2017 at 14:30

   Noh, ma püüdsin kuidagi piltilikult selgitada, millised mokad nööri aitaksid peidus hoida ja millised ilmselt mitte 😀 Mingil põhjusel kadus sealt lause lõpust :D-nägu ära 😀

   • Avatar
    Vasta Khm 20. märts 2017 at 14:40

    No mul pmst vihisevad, a nööri hoiavad ikka väga edukalt peidus 😀

  • Avatar
   Vasta Triinu 20. märts 2017 at 14:43

   Ma olen kanni vahele tõmmanud:D seisab kenasti:D

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 20. märts 2017 at 14:52

    Kui pikk nöör sul on :D? Moka vahele saab jah kenasti sättida, aga persevahe on juba tükimaad kaugemal ju 😀

    • Avatar
     Vasta Sandra 20. märts 2017 at 15:57

     On küll neil pikad nöörid, vahel kaob mõni nii ära, et tükk aega otsi teist taga. 😀

  • Avatar
   Vasta Cätlyn 20. märts 2017 at 15:09

   Appi, tööl sai kajaka maha pandud 😀 väga hästi öeldud ikka ??

  • Avatar
   Vasta Ma 20. märts 2017 at 17:02

   Ahahhahahahaaaaaa, me oleme ikka geniaalsed! Katsugu mõni mees millegi nii geniaalse peale tulla! ????

  • Avatar
   Vasta Mia 20. märts 2017 at 20:38

   Mine kanni ma praegu naersin nagu segane nende tuule käes vihisevate kapsalehtede peale 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Iris 20. märts 2017 at 14:19

  Jah aga on ka inimesi kes juhivad tähelepanu sellele et miskit kuskilt välja tolkneb. mul nt oli konkreetne juhus kus ma olin spaas ja noo läksin siis juua baari tellima ja noo kiikasin ja vaatasin mõtlesin mida võtta ja siis teenindaja noor tüdruk selline armsake ütles diskreetselt mulle kuulge teate teil rind paistab 😀 ja konkreetselt vahtis nibu vastu ei no tere tali noh ma tänasin ise näost punane ja toppisin oma rinna tagasi sisse ja läksin edasi ujuma oma joogiga 😀 nohh nüüd ma siis ikka kontrollin kui veest välja tulen kas kuskilt midagi ripub või ei 😀 olen käinud ka spaas päevade aegu aga siis ma ise ei saa väga vabalt võtta kuna kardan et liiga vettib ja siis tuleb välja ja ei tea mida veel. aga lihtsal juhus et pidin minema kuna sai juba ammu bronnitud ja ei arvestanud et võib punased külla tulla mis sa hädaga teed käisin ära ja kõik 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 20. märts 2017 at 14:16

  Ma isiklikult pole spas kellelegi jalge vahele vaadanud, nii et ilmselt ei märkaks kunagi sellist asja, aga isegi kui märkaks, siis oleks suht nullemotsioon seda nööri nähes, sest mul on spas muud ka teha, kui selliste asjade pärast omale draamat tekitada 😀

 • Avatar
  Vasta S 20. märts 2017 at 14:15

  Krt need sellised maamad “kuidas ma lapsele küll seletan” ajavad tõesti juba vaikselt närvi!

 • Avatar
  Vasta Leelia 20. märts 2017 at 14:14

  Eestis ei saagi rahulikult olla. Kogu aeg on kellelgi midagi öelda – sinu elu, laste, väljanägemise ja see lõputu teiste arvustamine ja mitte aitamine.
  Mul ka laps väike ja jooksin eelmine suvi ruttu Selverisse , pikk kampsun oli seljas..ja olin juba tervele poele ringi teinud , kui siis üks naine ütles mulle, et kuule sul siin kampsuni küljes midagi selja peal – vaatasin – söötmispõll oli krõpsuga kinni jäänud:)))) Tore, et keegi ikka mainis..Ülejäänud raudselt vaatasid, et no appi mis sellel ripub seal seljas

  • Avatar
   Vasta Krista 20. märts 2017 at 14:20

   haha kui tore kommentaar 😀

 • Avatar
  Vasta Sandra 20. märts 2017 at 14:12

  Minul on olnud kaks korda olukord, kus nöör end välja riputab bikiinide vahelt ja seda nii, et ise arugi ei saanud. Õnneks mõlemal juhul viis sõbranna mu tähelepanu sellele ja loodetavasti keegi teine ei märganud :D.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. märts 2017 at 14:19

   Mul kunagi rippus trussik saapasäärest välja :D! Bussis üks tüdruk ütles 😀

   • Avatar
    Vasta Merle 20. märts 2017 at 14:40

    No kuidas see võimalik on??

 • Avatar
  Vasta ilse 20. märts 2017 at 14:09

  Aitäh selle postituse eest. Ehk muudab see postitus maailma jälle veidi paremaks paigaks 😉

 • Avatar
  Vasta Leevi 20. märts 2017 at 14:06

  Ma nt ei käigi sellel teatud ajal spas vms. Mul on see värk kui ebaregulaarne aga never pole käinud päevadega ujumas. Aga jah inimesed on kahjuks nii õelad.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. märts 2017 at 14:21

   Ma ka hea meelega ei läheks, aga no vb oli ootamatud külalised 😀

  • Avatar
   Vasta Grete 20. märts 2017 at 15:16

   Mu ema ostis mulle reisi Horvaatiasse, juulis. Kas oleks pidanud raisku laskma, sest mul olid päevad sel ajal? Loomulikult me olime hommikust õhtuni rannas. Megapalav ja suvi ja kaunis aadria meri.