KODU TESTIN JA ARVUSTAN

jälle see kraamimine

29. märts 2017

Mõnda aega tagasi oli mul võimalus proovida aurupuhastajat. Ma muidugi olen enne ka elus aurupuhastajat kasutanud, aga sellist, kuiva auruga kaadervärki, küll mitte. Olgem ausad, selliste masinate kasutamine on sõltuvustekitav! Kui mulle ette näidati, et mismoodi sellega vaipa puhastada ja ma mingi 1/10diku sellega üle tõmbasin, siis ma pidin shoki saama. Jah, ma teadsin küll, et mu vaip “nats karvane” on, aga harja pealt vaatas mulle vastu selline õudus:

dsc_2975-9903008

Haha, tundub nagu ma poleks kunagi seda vaipa puhastanud, aga nii koer kui kass ajavad nii räigelt karvu, et Lendet ma igatahes vaibal hoida ei saanud, pidin ikka mingi teki alla panema, sest noh…Karvad igal pool! Tegin väikse enne-pärast pildi oma vaibast kah. Lähedalt on jah karvu täiega näha, aga kui ma niimoodi oma kõrguselt (1.68 meetrit) vaatasin, siis väga hull ei tundunudki. Noh, kui ma seda harja vaatasin, siis ma läksingi mega hasarti ja muudkui käisin ja aurutasin. Seda vaipa, teist vaipa, diivanit, stuudiotuba, vannituba, kööki, vuuke, ahju. Lõpuks juba käed valutasid, nagu paganama trenni tee. Selle pärast ma tänaseks koristaja kutsusingi, et las ta ka aurutab, enne kui masina rent läbi saab.

karvane vaip enne

puhas vaip ja Lendrootini käsi

Muuseas, ma sain oma lambanahad ka ilusaks! Ma vanasti korrastasin neid lihtsalt loomaharjaga kammides, aga see tulemus ei olnud nii hea. Aurumasinaga sain karva puhtaks, pehmeks ja kohevaks. Mega lambalõhna lõi ka korraks üles, aga see kadus suht kohe ära.

lambanahk ENNE

lambanahk PÄRAST

Tore on ju, kui saab elamise ilma kemikaalideta puhtaks. Triinu, laenuta parem see, kui sul koristushullus peal on! Oleks mul see raseduse lõpus olnud, siis te poleks vist sõnagi mu blogi lugeda saanud, sest ma oleks varahommikust hilisõhtuni kuskil vuugivahesid aurutamas. Ma ei tea miks, aga rasedana oli mega tung kogu aeg koristada, praegu enam ei ole… Nagu mu vaibalt näha võis, onju!

Kui te ka kodus puhastada tahate, siis seda saab täitsa endale päris normi hinaga koju laenutada ja neid leiab Facebookis Aurupuhastajate rent lehelt (siit). Muuseas, seal on päris hulle enne-pärast pilte, kui puhtaks näiteks ahjud ja muud sellised asjad saab. 24h rent maksab 25€ pluss siis Tallinna sisene transport on lisa viiekas. Kui sa aga tellid endale aurukarendi ja ütled salasõnaks “Mallukas” siis saad sa selle endale kümme euri odavamalt! Ehk siis 15€ pluss viiekas transpordi eest. Ja kui tahad 48 tundi kodus hullupilguga aurutada, siis on minu koodiga erihind sellele 30€ (pluss 5€ transport).

Ah, mis ma siin ikka pläran. Lähen parem aurutan midagi, enne kui ma Rakverre sõidan 😀 Kuidagi nii teraapiline on sellega sussutada ja vaadata, kuidas kõik lihtsalt nii puhtaks läheb. Mõnna…Ma korraks mõtlesin, et peaks endale ka selle ostma, aga no see maksab mitu tonni ja olgem ausad, kui tihti ma ikka aurutada viitsiks. Selle pärast ongi hea rentida. Mässad sellega päeva-kaks ja siis kunagi poole aasta pärast, kui tuhin tuleb, siis saab ju jälle rentida. Mis ta ikka kuskil nukas vedeleb. Või on kellelgi kodus aurupuhatstaja ja tõepoolest kasutab väga tihti?

Loe ka neid postitusi!

46 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Raimo 17. oktoober 2017 at 20:38

  Aurupuhastus, kui selline on idee kohaselt väga hea, AGA…..,,,
  Mallukas vōiks enne toote promomist endale segeks teha, mis asi see KUIVAUR on. Antud toode mida siin promotakse ei erine mitte kuidagi suvalisest poest ostetud paariasja eurosest kärcherist.
  Kes tahab palun googedage seda varporetto masinat ja selle saab osta amazonist ja polti.it lehelt paarisaja euro eest.
  Promoda seda kui ohutut koristusvahendit on ikka väga vastutustundetu.
  Reaalsed kuivauru masinad mille temperatuur on 150-180 kraadi, algavad 1500st Eurost.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. oktoober 2017 at 20:46

   on vahet palju see maksab või?

   • Avatar
    Vasta Raimo 17. oktoober 2017 at 20:59

    Antud teemal vōib olla polegi. AGA….. reklaamida seda kui ohutut ja KUIVAURU baasil töötavat masinat on ju täeik inimeste eksitamine.
    Antud varporetto masina töötemperatuur on 110 kraadi.
    Kuivauru masind mis töesti pindasid ei kahjusta, töötavad temperatuuril 160-180 kraadi.
    Antud masin on kuivauru puhastaja täpselt sama palju kui jalgratas on sportauto.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 17. oktoober 2017 at 21:21

     Issand saa üle, see oli aasta tagasi 😀 Mul mega suva juba sellest praeguseks 😀

 • Avatar
  Vasta Lily 29. märts 2017 at 22:35

  Miks teil kõigil nii palju vuuke on, et nende vahesid pidevalt puhastate? Mul vist pole ühtegi…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. märts 2017 at 09:45

   sul pole ühtki plaaditud pinda?

 • Avatar
  Vasta . 29. märts 2017 at 17:09

  ostsime veebr algul mingi kärcheri oma, olime suures tuhinas, paar esimest päeva tehti, prg pole 2 kuud keegi selle poole isegi vaadanud :’D

 • Avatar
  Vasta Kadri 29. märts 2017 at 16:13

  Transport Tallinna piires tasuta, Tallinna lähistel ja harjumaal kokkuleppel.

  Kirjas seal 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 29. märts 2017 at 15:39

  Ma kasutasin ka Tartus Kärcheri aurupesurit Proviisud OÜ-lt. Tõesti super mugav, puhastab hästi ja kiirelt. Kärcheri oma imes korraga mustuse ära ka, ei pidanud lapiga kaasa kuidagi aitama. Kahjuks enda rahakotile käib üle jõu, et kodu osta, aga rentida väga mugav. Ei jää kodus kappi ette seisma. Rendihind oli ka Tartus väga soodne.

 • Avatar
  Vasta Heli 29. märts 2017 at 13:49

  Me ostsime emaga selle masina kahe peale. Veel ei ole kahetsenud. Näiteks 20+6 akent sain 4 tunniga üksi puhtaks, mitte ei hullanud mitu päeva. Vaipadega teeb tõesti imesid. Ja pliidiplaadi ning ahjuga (ka puu omaga). Põhi mõtteliselt olen kõikke võimalikku juba katsetanud ning väga rahul. Kärcheri oma mingi aeg laenutasin ja see nii hästi ei töödanud. Muidugi sugulased hakksid kohe mõnitama, et mida lollust lasite pähe määrida. Ehk siis rohkem tuttavatele ei räägi. Mõnnan oma ette kergemat koristust.

 • Avatar
  Vasta Kadri 29. märts 2017 at 12:26

  Minul on kodus Kärcheri oma – 1L mahutiga ja tõesti kasutan koguaeg, mitte just kõikidel pindadel aga vähemalt korra nädalas pesen põrandaid auruga ning värskendan vaipu.

 • Avatar
  Vasta Jaana 29. märts 2017 at 12:17

  Tekkis huvi hinna vastu ja arumaeisaa, üks ja sama mudel on nii erinevate hindadega saadaval…
  http://polti.ee/toode/vaporetto-eco-pro-3-0/ 2120€
  https://www.photopoint.ee/puhastus/735819-aurupuhasti-polti-eco-pro-30-vaporetto-45-bar-2-l-2000w-hall 298,99€
  Selle odavama eest kannataks ju kojugi osta… aga vot eisaamitte aru, kas neil üldse on mingit vahet. Igatahes olemasolevaid andmeid võrreldes tundub kõik sama…

  • Avatar
   Vasta Heli 30. märts 2017 at 11:13

   Kõik on täpselt sama. Uurisin. Photopoint ei oska sellise hinnapoliitika kohta miskit öelda 😀 . Polti üks edasimüüja Goldstarist väitis, et tegemist on võltsinguga. No ma ei tea

   • Avatar
    Vasta Jaana 3. aprill 2017 at 14:07

    Et siis… Photopoint müüb võltsingut…!? Julgen kahelda…

  • Avatar
   Vasta Raimo 17. oktoober 2017 at 20:50

   Jaana ma vōin sulle väga lihtsalt selle olukorra ära selgitada.
   Antud toode maksab firmas Polti ca 300€. Seda saab kontollida külastades lehekülge amazon vōi polti.it.
   Eestis aga müüvad aga paar ettevōtet seda hinnaga ca 2000€, rääkides sellele ilusa legendi juurde, ning küsimuse peale miks antud toodet itaaliast saab 10 korda soodsamalt, vastatakse et seda müüvad pankrotti läinud Ettevōtted.
   Ehk siis kui seda juttu uskuda peaks tehas kust nende endagi masinad tulevad pankrotis olema.

 • Avatar
  Vasta Liis 29. märts 2017 at 12:00

  Mul rumal küsimus, et kui aurupuhastaja kuuma auruga nö mustuse kangalt lahti kenasti lööb siis ega imemisfunktsiooni aurumasinal ju pole samal ajal. Otsiku harjaste külge jäävad küll karvad aga muu prahi ja mustuse jaoks peaks siis tavalise tolmuimejaga vaiba ja diivani jne üle tõmbama? Või mismoodi see käib? 😀 Siledate pindade puhul saan aru, et lahtine niiske tekkinud mustus jääb otsiku kanga vms külge. Seletage rumalale tööpõhimotet 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. märts 2017 at 12:01

   vaiba peal teed nii, et hoiad lappi kõrval, siis ta nagu puhub pleki sulle kaltsule 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 29. märts 2017 at 13:00

    Kärcheri oma aurutab ja tõmbab samal ajal, väga mugav.

  • Avatar
   Vasta Keidy-Liisa 29. märts 2017 at 19:29

   Minule seletas et auru tugeva survega lööb ta selle mustuse kõikidest mikropragudest ka välja harja külge :). Masinaga olen ülimalt rahul :).

 • Avatar
  Vasta Anja 29. märts 2017 at 11:33

  Mina teen enda vaipa koera kammiga. Vöi kraad mis iganes ta ei ole. Selliste metallist piidega, vöib vörrelda vast inimeste juukseharjaga. Ja no paremini vaipa puhtaks ei saa ?

 • Avatar
  Vasta Marju 29. märts 2017 at 11:31

  Meil on see aurupuhastaja ja super asi. Pole vaja kemikaale ega midagi. ??

 • Avatar
  Vasta jkkk 29. märts 2017 at 11:22

  Minul kodus Kärcheri aurupuhastaja. Ostsin , maksis 99 ja teeb sama töö, mis see kallim variant.
  Olen ülirahul ja põrandad lasen ikka mitu korda nädalas sellega üle.
  Aknaid pesta on ülihea sellega, lisaks saab ideaalselt puhtaks wc ja vannitoa.
  Tahtsin ka rentida aga osta oli kasulikum.

 • Avatar
  Vasta Sandra 29. märts 2017 at 11:18

  Kui kaua see salasõnaga allahindlus kestab? See kuu pole selle jaoks kahjuks raha, aga järgmine kuu küll hea meelega kasutaks võimalust…

 • Avatar
  Vasta Gerlii 29. märts 2017 at 11:07

  Karva ajamise aeg on üldse üks “tore” aeg 😀 meil on samojeed ja karvad igapool 🙂 eem tglt isegi rullid tekivad vaibale. Koristan igapäev ja kammin ka igapäev v ülepäeva. 🙂 vaibad saan puhtaks täitsa tavalise tolmuimejaga. Neid valgeid karvu on eriti hästi näha xD Aga elab üle korra aastas, ta ikkagi meie nummipummi 😀 🙂

 • Avatar
  Vasta Karmen 29. märts 2017 at 11:00

  Mul on kodus GoldStar aurupuhasti, maksis samuti suht palju, aga kasutust õnneks leiab koguaeg. Sellega nii hea, saab autot puhastada ja vannituba jne. Üleüldse väga kasutustleidev meie kodus. Seda firmat soovitan ka igati 🙂

 • Avatar
  Vasta Ülla 29. märts 2017 at 10:31

  Mis firma aurutaja see selline üldse on?
  Absull ei leidnud ühtki täissuuruses pilti ega masina kohta infot. Videosid ei viitsinud vaatama hakata.

  • Avatar
   Vasta K 29. märts 2017 at 10:52

   Sooviks samuti teada mis firma masinaga tegu?

   • Avatar
    Vasta giga 29. märts 2017 at 12:43

    Aurupuhastajate rendi FB lehel on kirjas: Vaporetto Eco Pro 3.0

 • Avatar
  Vasta Mari-Liisa 29. märts 2017 at 10:23

  Odavama otsa Kärcheri aurupuhastite hind hakkab 100-st eurost. Vannituba, vuugid, põrandad jms saab tollega suurepäraselt puhtaks, tekstiili pole veel testinud. Elupäästja, kui nt uude kohta kolida või kodus mõni eriti rängalt must koht ette võtta.

 • Avatar
  Vasta Kädi 29. märts 2017 at 10:21

  Kas sealt sa saad mitu otsikut kaasa?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. märts 2017 at 10:24

   Jaa, ahju jaoks ja vaiba jaoks ja vuukide jaoks ja..

   • Avatar
    Vasta Liina 29. märts 2017 at 17:07

    Said ikka korralike harjastega otsikud? Rentisin ka siin nädala algul ja vuugi ning praeahju puhastamise harjased olid täiesti ära kulunud, mingid köndid vaid järgi 🙁 Ei osanud masinat vastu võttes midagi kobiseda ka, arvasin, et ei oma tähtsust….aga ikka omab küll- vuugivahed oleks vajanud ikka pikemaid harjaseid, kui need ära kulunud otsikud 🙁 Nii et soovitus kõigile, kes sealt rendivad- küsige, kontrollige üle!

 • Avatar
  Vasta :) 29. märts 2017 at 10:16

  Võid minu masina ära osta. Peaks see sama masin olema kodus mida renditakse. Ema survel ostsin ja nüüd nii kuradima kahetsen et halb hakkab. No teps ei viitsi masinat vedada ja küürida. Ja ma ei tea kas asi on minus või milles aga see vaiba otsik on nii tüütu et sellega ei saa ühtegi vaipa puhtaks, ennem kukuvad käed küljest. Haige masin, aga vähemalt oli hea müügimees, suutis sita pähe määrida- ema oli ropult sillas sellest ja kui saaks ta ainult seda vist kasutakski,minu jaoks rämps.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. märts 2017 at 10:19

   Huvitav, mul küll aitas, aga noh, jah, käed tahtsid ka küljest kukkuda 😀 Aga miks sa oma emale ei anna siis, kui ise ei viitsi kasutada 😀

   • Avatar
    Vasta :) 30. märts 2017 at 08:14

    See suurem vaiba otsik- sellel oleneb vist vaiba materjalist jm asjadest.Annaks heameelega emale kui maksaks ka, ei näe mõtet nii kallist masinat niisama ära anda, vahet pole et ema- meil pole nii head suhted ja iga pisem nö võlg küsitakse mult tagasi, jama nii kallist masinat aitähi eest anda.

    • Avatar
     Vasta :) 30. märts 2017 at 08:16

     Aga muidu vedasin tänu sulle ja sellele postitusele selle jama välja ja hakkasin kraamima. Tuli kohe tuju, sest igav oli ja uni tuli peale ?

  • Avatar
   Vasta Jaana 29. märts 2017 at 12:18

   Mitu raha tahad?

 • Avatar
  Vasta Riina 29. märts 2017 at 10:10

  Issand, kuidas mul oleks vaja seda.
  Ma nühin higimull otsaees oma rimakaga meie nõmedat vaipa. Ma ei saa aru, mis materjalist meie vaip on. Puhtaks ei lähe. Karvu kätte ei saa. Koerad elavad koridoris, aga kassid. Üks on veel pika karvaga ja magab kamina ees koguaeg (penskar, tahab sooja) ja sealt on vaip koguaeg valge karvadest ja nühi nagu lollakas.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. märts 2017 at 10:18

   Kui tallinnas elad, saad rentida ja proovida ju!

   • Avatar
    Vasta Riina 29. märts 2017 at 11:48

    Jap…Saaksin. Aga ma elan Hiiumaal 😀
    Tegelikult siin vist keegi pakkus ka. Peab uurima 🙂

    • Avatar
     Vasta Ema 30. märts 2017 at 01:44

     Karvad saab vaiba seest väga hästi ka selle “klaasipühkijaga” kätte, millega dušikabiini seintelt vett alla tõmmatakse. Mis selle asja nimi on?
     See on mingi professionaalsete koristajate nipp ja funktsioneerib tõesti.

 • Avatar
  Vasta annika 29. märts 2017 at 10:02

  Mul mees tõi koju miski Kärcheri aurutaja, no ma ei saa aru, täitsa mõttetu teema oli. Pärast jäi ainult vastik hais tuppa 🙁