Mõnda aega tagasi oli mul võimalus proovida aurupuhastajat. Ma muidugi olen enne ka elus aurupuhastajat kasutanud, aga sellist, kuiva auruga kaadervärki, küll mitte. Olgem ausad, selliste masinate kasutamine on sõltuvustekitav! Kui mulle ette näidati, et mismoodi sellega vaipa puhastada ja ma mingi 1/10diku sellega üle tõmbasin, siis ma pidin shoki saama. Jah, ma teadsin küll, et mu vaip “nats karvane” on, aga harja pealt vaatas mulle vastu selline õudus:

Haha, tundub nagu ma poleks kunagi seda vaipa puhastanud, aga nii koer kui kass ajavad nii räigelt karvu, et Lendet ma igatahes vaibal hoida ei saanud, pidin ikka mingi teki alla panema, sest noh…Karvad igal pool! Tegin väikse enne-pärast pildi oma vaibast kah. Lähedalt on jah karvu täiega näha, aga kui ma niimoodi oma kõrguselt (1.68 meetrit) vaatasin, siis väga hull ei tundunudki. Noh, kui ma seda harja vaatasin, siis ma läksingi mega hasarti ja muudkui käisin ja aurutasin. Seda vaipa, teist vaipa, diivanit, stuudiotuba, vannituba, kööki, vuuke, ahju. Lõpuks juba käed valutasid, nagu paganama trenni tee. Selle pärast ma tänaseks koristaja kutsusingi, et las ta ka aurutab, enne kui masina rent läbi saab.

karvane vaip enne

puhas vaip ja Lendrootini käsi

Muuseas, ma sain oma lambanahad ka ilusaks! Ma vanasti korrastasin neid lihtsalt loomaharjaga kammides, aga see tulemus ei olnud nii hea. Aurumasinaga sain karva puhtaks, pehmeks ja kohevaks. Mega lambalõhna lõi ka korraks üles, aga see kadus suht kohe ära.

lambanahk ENNE

lambanahk PÄRAST

Tore on ju, kui saab elamise ilma kemikaalideta puhtaks. Triinu, laenuta parem see, kui sul koristushullus peal on! Oleks mul see raseduse lõpus olnud, siis te poleks vist sõnagi mu blogi lugeda saanud, sest ma oleks varahommikust hilisõhtuni kuskil vuugivahesid aurutamas. Ma ei tea miks, aga rasedana oli mega tung kogu aeg koristada, praegu enam ei ole… Nagu mu vaibalt näha võis, onju!

Kui te ka kodus puhastada tahate, siis seda saab täitsa endale päris normi hinaga koju laenutada ja neid leiab Facebookis Aurupuhastajate rent lehelt (siit). Muuseas, seal on päris hulle enne-pärast pilte, kui puhtaks näiteks ahjud ja muud sellised asjad saab. 24h rent maksab 25€ pluss siis Tallinna sisene transport on lisa viiekas. Kui sa aga tellid endale aurukarendi ja ütled salasõnaks “Mallukas” siis saad sa selle endale kümme euri odavamalt! Ehk siis 15€ pluss viiekas transpordi eest. Ja kui tahad 48 tundi kodus hullupilguga aurutada, siis on minu koodiga erihind sellele 30€ (pluss 5€ transport).

Ah, mis ma siin ikka pläran. Lähen parem aurutan midagi, enne kui ma Rakverre sõidan :D Kuidagi nii teraapiline on sellega sussutada ja vaadata, kuidas kõik lihtsalt nii puhtaks läheb. Mõnna…Ma korraks mõtlesin, et peaks endale ka selle ostma, aga no see maksab mitu tonni ja olgem ausad, kui tihti ma ikka aurutada viitsiks. Selle pärast ongi hea rentida. Mässad sellega päeva-kaks ja siis kunagi poole aasta pärast, kui tuhin tuleb, siis saab ju jälle rentida. Mis ta ikka kuskil nukas vedeleb. Või on kellelgi kodus aurupuhatstaja ja tõepoolest kasutab väga tihti?

Jaga: