LAPSED Lasteasjad Lende Mari

miks lastele legod meeldivad?

31. märts 2017

Kas keegi teist on mõelnud, mis on legode fenomen, et need kõikidele lastele meeldivad? Ma eeldan, et kõikidele lastele, sest mul on stuudiotoas ja elutoas kaks karpi legodega ja need on alati esimesed, mis laste poolt mängimiseks ära kahmatakse. Mulle lapsevanemana meeldib esiteks see, et legod on vastupidavad! Enamik mänguasju on sellised, et väga karmi mängimist (loopimine ja viskamine) ei kannata, aga legode puhul pole muretki, et midagi katki läheks. Ainult diivani alla võib midagi suures mänguhoos ära kaduda, aga igal suuremal koristusel saab need kenasi tagasi omale kohale panna.

dsc_2532-9079954

Veel meeldib mulle nende pikk kasutusiga. Juba praegu meeldib Lendele neid mehikesi kahmata ja õnneks on need nii suured, et alla neelamise hirmu tundma ei pea. Mari hakkas mingi hetk torne laduma, hiljem lisandus igasugu uusi aspekte, mida legoga teha saab. Ehitame koos maju, paneme sinna loomad elama, jutustame, mida loomad teevad. See kõik arendab ka kõne.

Eriti üllatunud olin ma Mari nupukuses, kui me seda karusselli kokku panime. Põhimõttelised ehitad sa oma karusselli nendele ketastele ja kui ühte keerutada, siis liigutab see teisi kah. Hakkasime siis Mariga seda kokku panema ja ma tõesti eeldasin, et ma pean suurema osa ise ära tegema, sest ta ei pruugi ju sellest arugi saada. Aga oh ei, kui ta natukene pakendil olevat ketast näppis ja kaane pealt pilti vaatas, hakkas ta üsnagi õigete sammude järgi seda kokku panema. Eks ma natukene pidin ikka aitama, aga ikkagi olin positiivselt üllatunud.

dsc_2547-5841919

dsc_2536-6206206

Duplo juures meeldib mulle ka see fakt, et see arendab lapse sõnavara. Ikka räägid ja näitad mängimise käigus, et näe, linnukene puu otsas, poiss läheb karuselli peale, klotsi peal on jänku ja need pildid ja figuriinid on lapsele arusaadavad ja lõbusalt värvilised. Näiteks selle sama legoga ütles mari “kausell”, mis on tema puhul ikka nagu WOW värk, sest see rääkimise teema ei ole talle ju lihtsalt tulnud.

dsc_2533-7204414

Lentsule meeldib niisama klotsiga vehkida!

dsc_2549-4291695

Mis on minu meelest ka veel super lahe – kõikidest legodest annab kokku panna midagi täiesti uut ja põnevat. Selle pärast ongi vahva, et kui lapsel neid erinevaid komplekte koguneb, siis laias laastus pannakse need kõik nagunii omavahel kokku ja saab ehitada aina kõrgemaid torne, aina suuremaid maju, aina vägevamaid ehitisi.

Ma seda muidugi ei tea, et kui kaua lapsed selliste legodega mängida viitsivad, aga ma olen näinud, kuidas külas käinud 7-aastased ka veel rõõmsalt ehitavad. Seega võiks öelda, et mänguiga on vähemalt 7 aastat? Ja see on päris kõva värk, sest mis muu mänguasi nii kaua lapsi rõõmustaks?

Anna mulle kommentaariumis teada, miks sinule või su lapsele Legod meeldivad ja üks õnnelik võidab endale uhke karuselli lego komplekti! Loosi teen juba esmaspäeval ja legole peab ise Tallinnas järele tulema!

51252649-3106951

dsc_2540-7460234

Vahepeal peab issi üksi mängima ja Mari leiab uue mängukaaslase 😀

 

Loe ka neid postitusi!

169 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K 10. aprill 2017 at 12:05

  Minu lapsele sellises vanuses meeldis ka duplo legodega mängida, kuid nüüd on ta 5 aastane ja tal on palju väiksemaid lego komplekte. Kahjuks ta nendega ei mängi üldse. Seisavad juba aasta aega niisama. Kui keegi külas on ja nendega ehitab, siis ehk natuke mängib aga muidu mitte 🙁

 • Avatar
  Vasta Merle 6. aprill 2017 at 21:28

  Pole minagi leidnud seda vastust küsimusele , miks meeldivad ?!
  Meie perre saabus esimene Lego Duplo komplekt (rong) , 2014a jõulukingitusena (poja oli siis pooleteiseaastane) . Talle hakkas tohutult meeldima. Ta võis tunde istuda ja laduda ja mängida. Soetasime klotse juurde (80ne klotsiga komplekt?). Siis ehitati issiga juba nö. pilvelõhkujaid. Klotsid on arendavad ka lapse motoorikat, mis on väga hea. Lisaks saab õpetada sõnu loomakeste, esemete abiga. Läbi mängu õpivad palju paremini. Tänasel päeval on peres juures veel üks poiss. Suur vend õpetab väiksemat , mida on nii vahva vaadata. Üliasjalik ja abivalmis. Meie peres on klotsid au kohal. Vahva oleks kui võidaksime karusselli. Poistele meeldivad igasuguste viguritega asjad, mida saab pöörata ja vändata jne.

 • Avatar
  Vasta Berta 6. aprill 2017 at 13:16

  Kas nende looside võitjad kuskil välja kah hõigatakse või võetakse ühendust aind võitjaga?

  • Avatar
   Vasta E.e 9. aprill 2017 at 23:44

   Ma kusjuures ka mõtlesin, tulin ekstra vaatama, kas on võitja välja kuulutatud…

   • Avatar
    Vasta Berta 10. aprill 2017 at 21:07

    No ikka vist pole siis? Mallukas, auuuu? 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 11. aprill 2017 at 07:48

     Võitjale on kirjutatud 🙂

 • Avatar
  Vasta Rita 6. aprill 2017 at 08:52

  Mulle meeldivad Legod. Kui laps tiba väiksem oli ja ei osanud peale lammutamise nendega midagi muud pihta hakata, siis ma lausa ootasin millal laps tuttu läheb, et ma saaks legodega ise möllata 😀

  Ja kui laps duplost välja kasvab, siis on juba need väiksemad Legod olemas 🙂 mul enda vanad veel alles, mis jõuluvana kunagi tõi. Mängisin ikka ohtralt nendega 🙂

 • Avatar
  Vasta Berta 3. aprill 2017 at 20:29

  Kas loos on juba ää olnd? 😛

 • Avatar
  Vasta Marili 3. aprill 2017 at 14:35

  Minu peaaegu ühesele meeldib legotorne lihtsalt lammutada, või siis torni otsa lahtine klots panna ja selle üle õnnelikult plaksutada 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 3. aprill 2017 at 14:13

  Minu 3ne ja aastane armastavad mõlemad oma Lego Duplosid väga. Nii tore oleks võita, neil paistabki juba klotsipuudus tulevat, aegajalt jagelevad klotside üle 😀

 • Avatar
  Vasta Sandra M 3. aprill 2017 at 13:22

  Sest nendest saab pika pika torni teha ning emmel ja issil on ka lapsega põnev mängida ja ehitada 🙂

 • Avatar
  Vasta Aljona 3. aprill 2017 at 12:02

  Mu lapsele ilmselt meeldivad need sellepärast, et see on üks võimalus teha midagi kõik koos. Meil on kodus suur kast legosid ja issi on ka täiesti sõltuvuses (ta on endale soetanud sõjaväe masinate teemalised legod) ning kui keegi legode poole kasvõi vaatab, siis lähevad need kohe käiku ja kõigil on tegevust, olles samas kõik koos 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerli 3. aprill 2017 at 12:01

  Minul laps 5a ja enam Duploga ei mängi. Tal juba Lego City, Batman , Nexo jne. Aga mina kingiksin selle heameelega ühele tema lasteaiakaaslasele,kes on erivajadustega ja kes vajaks käelise tegevuse arendamiseks just sellist nokitsemist 🙂

 • Avatar
  Vasta M-L 3. aprill 2017 at 08:46

  Mulle tundub ka, et legod on minu lapse lemmikud. Olgu tal neil nukkusid ja puzzlesid ja muid vidinaid ükskõik kui palju, ikka lõppevad käik mängud legodega. Tore on see, et ta kasutab legosid ka muudes mängudes, näiteks ehitab oma barbiele nendest mööblit ja kasutab neid Doplo mehikesi nukkude lastena jne. Ja see on küll tõsi, et on vastupidavad. Oi kuidas ma olen kirunud neile peale astudes aga näed, sindrinahad on purunematud! 😀
  See karusselli oma tundub küll põnev ja tõesti vajab natukene nuputamist, et need rattad pöörlema panna.
  Minu tütar on 3-aastane ja talle kindlasti oleks see põnev 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 3. aprill 2017 at 08:15

  Legodest on võimalik kõike ehitada, garaazist jõuluvanani, ja legod on tõesti purunematud ja pestavad, just sellepärast meeldivad mulle legod. Lapsele ilmselt sellepärast, et iga uus ehitis on põnev ja niisama ajaviiteks torne ehitada ja klotse pilduda on ju ka lõbus ?

 • Avatar
  Vasta Madli Rähn 3. aprill 2017 at 08:09

  Mu 4a kutt ka fännab duploid. Ilusad värvilised ja paraja suurusega, ainuke miinus, et kallid ?

 • Avatar
  Vasta Aiuli 3. aprill 2017 at 07:43

  Legod !
  Minu kirg juba lapsepõlvest, mis sest et plika, aga kui üheks jõuluks ikka 10 väikest karpi lego sain, siis see jõuluvana on siiani mu lemmik.
  Mul on nii eredalt meeles, kuidas emaga neid kokku panime ja siis lahti võtsime ja nii terve õhtu ja see ei tüüdanud ära. Nii põnev oli. Mul on siiani need legod alles ja ootavad meie saabuvat poja. Saladuskatte all võin õelda, et ma meisterdan nendest vahel siiani maju teha 😀
  Vanavanemad ostavad ka pisi pojale juba Duplo legosid, kuna minu legod on nendest väikestest tükidest. Ja nendel Duplo omadel on tõesti väga lai nö silmaring, erinevad ametid ja loomad. Nii ootan juba seda aega 😀 Tänapäeval legode kõige suurem miinus on nende hind ! Uskumatult kallid !

 • Avatar
  Vasta Kelly 2. aprill 2017 at 22:44

  Meie preilile meeldivad ka legod, hakkangi vaikselt siin varuma, kuna isa on nii äss, et ei luba lapsel neid koju tuua enda juurest?(elame lahus). Väiksem poiss ka kohe aastane ja ongi aeg arendavateks mängudeks.:)

 • Avatar
  Vasta Maadz 2. aprill 2017 at 22:07

  Mina pean ütlema, et mu laps on vist ainuke kellele legod ei meeldi. Ühel spordivõistlusel võitis esikoha ja talle kingiti suur lego. Ta oli selle üle nii õnnetu, et ei tahtnud peale seda rohkem võistlustelegi minna. Õnneks leppisime kokku, et võtame lego kaasa ja kingime kellelegi teisele ära. Mängimiseks sobivad talle ideaalselt väikesed mudelautod. Nendega võib tunde rahulikult mängida. Praeguseks on ta juba 10aastane ja jätkuvalt käib legodest kaarega mööda. Ma ise tahaks küll hea meelega mängida aga noh..

 • Avatar
  Vasta Eleri 2. aprill 2017 at 21:30

  Eks vanematele meeldivad ikka sellepärast, et reaalselt ka mängitakse nendega ja ise saab ka mängida :).

 • Avatar
  Vasta Mari 2. aprill 2017 at 20:06

  Minu lapsele meeldivad eriti lego loomad ja mehikesed, sest neid saab ka teistes mängudes kasutada 🙂

 • Avatar
  Vasta E 2. aprill 2017 at 19:28

  Minu poisile neeldivad legod sest need peavad vastu. Enamik teisi mänguasju kukub maha(kuna ta on raske puudega laps siis juhtub seda tihti) ja on katki. See aga treb lapse nii kurvaks ja mi u ka. Legodest asjad saab uuesti ehitada ja seega ei pea ma olema pidevalt liimiga kallal. Mis veel hea et nendega on vannis maru põnev ehitada. Või vähemalt minu 5aastasel on duplod koguaeg vannis kaasas.

 • Avatar
  Vasta Netz 2. aprill 2017 at 17:52

  Minule meeldivad legod samadel põhjustel nagu Sa kirjeldasid. Mul on ikka väiksest peale legod lemmikud olnud. Peaegugi panen neid õhinaga koos lapsega kokku. Lapsele väga meeldib neid kokku panna ja eriti toredad on tema arust ka need mehikesed

 • Avatar
  Vasta Merkel 2. aprill 2017 at 17:47

  Ma ei oskagi täpselt öelda, et mis mu printsessi nende juures paelub aga ta täielik fänn. Tal ei möödu päevagi mil ta nendega ei mängi. Vähemalt on lihtne iga sünnipäev kinki valida 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisa 2. aprill 2017 at 17:13

  Meil 8 aprillil sünna saame 3seks. Legodega on kokku puutunud palju ja meeldib tõesti nendega ehitada ja möllata.. Tänu sellele läksin ka täna poodi ja ostsin kirbukalt talle komblekti ja 5 euriga !!! Vot oli saak alles. Nüüd istub oma karbi kallal ja muudkui ehitab. Hea oleks nüüd neid juurde sebida ja täiendada ! Osaleksime loosis väga!

 • Avatar
  Vasta Ave 2. aprill 2017 at 13:58

  Minu poisid, 1 ja 3 aastased on suured legofännid! Duplod on nii vahvad, et muutun isegi lapseks nendega mängides. Vanemad duplod on meil ca 22 aasta vanused ja siiani toimivad nagu uued 🙂

 • Avatar
  Vasta Merle 2. aprill 2017 at 09:52

  Mul on kaks poega ja mõlemad on suured legofännid. Suurem(14) enam nii suur pole…tal juba muud huvid, aga väiksem(9) on ikka täielik fänn. Tal neid legosi meeletult palju ja nii sünnipäevaks, kui ka jõuluks soovib neid ikka alati juurde. Ta istub iga õhtu oma toas ja muudkui ehitab ja ehitab. Praegugi toa ( pool toa põrandast täpsemalt 🙂 )põrandal ülisuur legolinn valmis meisterdatud. Tegelt on see väga hea, et talle nende klotsidega ehitada meeldib. See on väga arendav. Pigem mängigu legodega kui istuks koguaeg nutividinates.
  Ta võtab oma legod alati igale poole kaasa ka. Isegi kui paar tundi kuskil ära käime, on need kotiga tal alati kaasas.
  Nii, et jah…meil on legod IN. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadi 2. aprill 2017 at 08:01

  Minule meeldivad legod, sest need on lastele väga arendavad mänguasjad 🙂

 • Avatar
  Vasta Alisa 2. aprill 2017 at 07:18

  Poja on veel liiga väike, et ise arvamust avaldada ja alles teeb Legodega tutvust. Mulle meeldib Lego sellepärast, et need on lastepärases ja nende osad on mugavad käes hoida ja kokku panna. Kujud on vahvad ja osad ilusad värvilised. Sobivad mängimiseks ka emmele,issile ☺️

 • Avatar
  Vasta Sandra 2. aprill 2017 at 00:40

  oi legod on meie peres ka asendamatud.
  Juba kuskil 2a saadik. Esialgu olid suuremad Hello kitty omad ja nüüd igasugu friendsid ja asjad.
  Plika 7ne ja barbid hakkavad huviorbiidilt ära kaduma aga legod on endiselt IN!
  Ilmselt selle pärast et lapsed saavad enda fantaasiat luua klotside abil 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristiina 1. aprill 2017 at 23:29

  Sest legodest saab hiiglama suuri ja kõrgeid kraanasid ehitada, mida siis veel 😛 See karusselli duplo on ammu soetamis nimekirjas ka. Saab selle kraana keerlema panna ka lõpuks.

 • Avatar
  Vasta K 1. aprill 2017 at 22:55

  Usun, et mu peagi 10kuusele pojale meeldiks lego lammutada, juppe laiali loopida, suhu pista või põrandal sahh-sahhh teha (nühkida vastu põrandat) :D. Aga usun, et õe 4 aastane fännaks lego sellel samal põhjusel, et sellega saab loov olla. Konkreetne komplekt meeldiks talle ka selle pärast, et seal need rattad on. Ta algusest peale väga suur propellerite ja keerlevate asjade fänn.

 • Avatar
  Vasta Kertu 1. aprill 2017 at 21:17

  Minu peabki 2 aastaseks saab tüdrukule meeldivad duplo Legod kuna need on nii värvilised ja toredad pildid peal! Eriti meeldivad loomad ja neist ehitada erinevad torne nii nagu osatakse 🙂 Väga hea meel oleks uue duplo üle!

 • Avatar
  Vasta Maarja 1. aprill 2017 at 21:10

  Legodega mängimine on minu kahese üheks lemmikuks. Just sel põhjusel nagu välja tõid, legodega saab nii erinevaid mänge leiutada. Iga päev saab ehitada omamoodi maja või auto ning legomehikestega jutustada ning neid autoga sõidutada/majja toimetama panna. Igal juhul tegevust jätkub iga päev tükiks ajaks.
  Legod ongi ilmselt ainus mäng, millega minu laps tõesti iga päev mängib.

 • Avatar
  Vasta Birgit 1. aprill 2017 at 20:53

  Minu just kaheseks saanud tütrele meeldib nendest kõrgeid torne ehitada. Mida kõrgem seda parem: )

 • Avatar
  Vasta Kadi 1. aprill 2017 at 20:22

  Legodega ikka*

 • Avatar
  Vasta Kadi 1. aprill 2017 at 20:21

  Lasteaias mängivad lapsed ka kõige enam just logodega. On tõesti arendav igatepidi ☺️

 • Avatar
  Vasta Elen 1. aprill 2017 at 18:41

  Lego duplosi ostan pidevalt juurde sest tütrele meeldib pidevalt midagi uut ehitada ja mida rohkem klotse seda vingem on 🙂 varsti ka poiss selles vanuses et midagi vinget ehitada 🙂

 • Avatar
  Vasta N 1. aprill 2017 at 16:39

  Ma olen üritanud enamus mänguasjadega teha seda et peidan need mingiks ajaks ära ja kui laps need jälle mängimiseks saab siis on taas-avastamise rõõm suur. Legodega seda pole, sest kui ma need ära peidaks mingiks ajaks oleks laps väga õnnetu. Need on esimesed asjad hommikul millega ta mängida tahab. Hommikuti ärkab, lööb tuled põlema ja ütleb “Taha alla Lego mängi!” 😀 ja kui magama mineku aeg on siis on ka ” Ei taha tuttu, taha Lego mängi!” 😀
  Ja emana on ka süda rahul kui laps nendega mängib, on vaikselt omaette, tean et ta ei saa endale viga teha ja vaatan kuidas ta genereerib alati midagi uut ja siis uhkusega tuleb näitab mis ta teinud on (ja mina olen ka alati väga uhke tema üle! 🙂 ). Ja nii tore on vaikselt jälgida ja kuulata mida ta teeb, mõnikord ehitab rongi ja siis sõidab sellega “Tšuhh-tšuhh mina taha sõita!” (ehk kõik lapsed ja loomad tahvad tema rongiga nüüd sõitma minna 😀 ). Kõige vahvam on muidugi koos lapsega mängimine, siis lähen ise ka hoogu alati 🙂
  Legode puhul on muidugi äge see et need on aegumatud. Tean inimesi kellel on Legod juba mingi 20 aastat olnud ja ikka on terved ja mis põhiline võid osta juurde neid ja uued vanad sobivad omavahel ilusti kokku. Võib öelda et Legod on tõesti ajatud mänguasjad 🙂

 • Avatar
  Vasta Maru 1. aprill 2017 at 16:23

  Mu preilil on kolm lego. Ainult eks.
  1 mingi bensiinijaam, mille ta ärandas suuremalt õelt (äkki lego friends?) , siis lego duplo rong ja frozen lego
  No talle meeldib, et need tal on, seda lego frozenit oli nii hullult vaja, et enne sünnat hakati seda nuiama ja muidugi siis muudele kingihunnikutele lisaks ta selle sai ka. Eriti meeldib, et küsitakse “kus see lego klaas on”
  Eeem, et siis milline? No see klaas, mis on selline ja natukene selline! (Kolm aastase seletus) ahahhhhh, muidugi ma tean MILLIST sa otsid! Tuleb välja, et 200ruudusest kodust otsitakse taga 1cm suurust ülitähtsat joogiklaasi!
  Üles leidsime! Kuskohas oli? Emme kanna all! A-I-i-i-i-i-i…..
  oi need legod on toredad asjad, duplo omad on muidugi toredamad, sest nende tükid on piisavalt suured, et naljalt kanna alla ära ei kao ja tolmuimejasse krõbinal ei “jookse”

 • Avatar
  Vasta Helen 1. aprill 2017 at 15:59

  Legod on super mänguasjad! Meie perele meeldivad, sest kasutusaeg on tõesti pikk ja mänge, mida nendega mängida saab, samuti palju. Mu suurem tütar mängib mõnikord vanaemal-vanaisal külas käies issi vanade legodega, mis on oma 20 aastat vähemalt vanad juba.
  Muidu, tavasuuruses legode pakkidele on tihti vanusevahemikuks kirjutatud peale 5-99 aastat. Ja iga kord kui seda jälle märkan, mõtlen, et miks just 99 aastat? Kas on kuidagi kindlaks tehtud, et 100-aastastel ja vanematel värisevad käed juba liiga palju, et ei saa tükke ilusti üksteise otsa? 😀
  Ma arvan, et legodega võib tõepoolest kogu elu mängida.

 • Avatar
  Vasta AR 1. aprill 2017 at 14:57

  Kui laps muidu on üsna suur rahmeldaja, siis legodega on ta nõus tükk aega üksi mängima. Tema lemmikuks on legokelk ja lego titakäru 😀

 • Avatar
  Vasta Keidy-Liisa 1. aprill 2017 at 13:28

  Minule meeldivad legod kuna need on väga arendavad ja laps lihtsalt jumaldab neid :). Seda ma kahjuks ei tea miks talle need meeldivad 😀

 • Avatar
  Vasta Tiina 1. aprill 2017 at 11:18

  Legod on üks maailma kõige pikema kasutuseaga mänguasju.
  Legodest maju ja igasuguseid vingeid asju viitsivad ehitada isegi 14 aastased- ausalt kaa!
  Lisaks on juba üsna popp selline huviring nagu legorobootika, kuhu nii väiksemad kui suuremad poisid koos isaga minna saavad. Minuarust on see mega lahe! Meie poja on veel kõhus, aga olen kindel, et ka temale ostame palju palju legosi, sest need arendavad mõtet, loovust ja fantaasiat! Kui selle komplekti võidaks, siis selle annaks hoopis oma vennapojale, kes saaks sellest rõõmu tunda. 🙂

 • Avatar
  Vasta Ege Põvvat 1. aprill 2017 at 11:10

  Mulle endale meeldisid need lapsena. Tollel ajal olid nad hie kallid, kuid klassivenna oli suur komplekt. Nii äge oli mängimas käia. Oma lastele meeldivad ka nüüd Legod. Tüdruk on juba suur, talle meeldib neid kokku panna. Poisile meeldib kokku panna ja siis mängida nendega. Muidugi arutab ta neid autosid ja maju mitu korda laiali, et siis jälle uuesti kokku panna. Koerale ka meeldivad need klotsid, eriti pisikesed jupid, mida on hea ära süüa.

 • Avatar
  Vasta Geidi Maidla 1. aprill 2017 at 10:52

  Meie peres on Legosid palju. Pisemal poisil on duplodest tekinud päris kena kollektsioon. Suuremal poisil on palju tavalisi Legosid (erinevad sarjad) ja Technicuid. Technicud on ka emme ja issi lemmikud. Issil on alles oma lapsepõlve Legod, mis meie lastele ka väga meeldivad, eriti kuna selliseid ju pole enam.
  Duplodest ehitatakse enamjaolt maju ja torne. Mudelautodele garaaze ja niisama asju mida väikevend (2a.) saab ära lõhkuda. Duplod on teemaks ka siis kui õelapsed (11a ja 6a) külla tulevad. Tavalistest Legodest ehitatakse kõike. Hetkel enamjaolt autosid, kuna väiksem poiss armastab neid ja õnneks oskab ka hoida. Kui väikevend pole silmapiiril siis on kasutusel rohkem fantaasiat ja tavalistest Legodest tehakse hooned ja Technicutega tegutsetakse.
  Kindel plaan on ka need Legod säilitada. Need on tõesti vastupidavad. Vanimad meie kodus on ju üle 20aasta vanad.
  Mina hea meelega ostaks Legosid aina juurde aga lapsed vaatavad juba imelikult =D

 • Avatar
  Vasta K. 1. aprill 2017 at 09:54

  Me abikaasaga oleme mõlemad väiksest peale suured legofännid olnud. Nii äge on ehitada lihtsalt! Tore oleks võita loosist oma lapsele esimene lego 🙂

 • Avatar
  Vasta Hele 1. aprill 2017 at 09:22

  Minu 7-aastane tütar mängib peamiselt legodega, muidugi suurematele mõeldud Friends sarja omadega. Mulle meeldib lego juures arendav ja loominguline aspekt-esmalt paneb laps juhendi järgi ehitise kokku, mis õpetab juhendi lugemist. Hiljem teeb ta ise väljamõeldud ehitisi, mille keerukus ja ägedus mind imestama panevad, ma ise ei oskakski selliseid teha. Legodega mängimise aeg on väga pikk, tuttavad 13-aastasedki teevad ehitisi. 10-kuune poeg huvitub ka legodest, praegu peamiselt hammaste sügamise eesmärgil.

 • Avatar
  Vasta T.Ro 1. aprill 2017 at 08:10

  Minu 6 aastane on tõeline legofänn. Korjab ise raha ja ostame uusi komplekte juurde. Lisaks otsib ise youtubest juhendid ja ehitab ägedaid asju. 1,5a väikevennal aga veel legosid pole ja see duplo karussell oleks ideaalne esimene lego talle.

 • Avatar
  Vasta Kadri 31. märts 2017 at 22:57

  Meie 10a poiss mängib siiani legodega.Arendab ajutegevust,laps mõtleb üha uusi ja uusi asju välja mida ehitada.Enne kui ta iseseisvalt ei osanud kokku panna,siis meeldis mulle teda aidata,kuna see tegevus on rahustav.
  Ootan väga juba,et saaks 1a tüdruga,tema printsessidele maju kokku ehitada ja muid toredaid asju, mida legilodest teha kannatab.

 • Avatar
  Vasta Relika 31. märts 2017 at 22:39

  Ma arvan, (sest rääkida laps veel ei oska) et üks asi, mis mu tütrele logode juures meeldib, on kindlasti see, et issile meeldivad need ka ja nii tore on koos torne ehitada. Aga kindlasti on muidki põhjuseid, sest logod leiavad kasutust ka siis, kui issi parasjagu nt tööl on.

 • Avatar
  Vasta A. K. 31. märts 2017 at 22:35

  Minu neljane on ka väga suur legode fänn. Oskab juba ise väga huvitavaid ehitisi kokku panna ja võib pikaks ajaks nendega mängimisse sukelduda. Vahel pean ta ehitist mitu päeva alles hoidma..mingile alusele tõstma ja kapile asetama, et väikevend (peagi 9 kuune) oma nobedate näppudega kallale ei pääseks, sest need värvid ju kutsuvad haarama ning ega ka tema jaokski legod kauge tulevik pole.
  Ja muidugi on legod hea variant lapsega mängimiseks…mis seal salata, vahel isegi nii tuhinas nendega ehitamisel ?
  Ning tõepoolest on legod väga arendavad, alustuseks puhas motoorika arendamine-torni ladumine. Hiljem arendab lapse fantaasiat ning mõtlemist erinevaid ehitisi kokku panna. Nad suudavad uskumatult lahedaid asju nendest kokku panna ?

 • Avatar
  Vasta Triin 31. märts 2017 at 22:31

  Meile meeldib Lego duplo samadel põhjustel, mis sa juba postituses välja tõid. Aga see karussell oleks lähe küll, sest siiani meil sellised poiste teemalised komplektid ainult…autod ja kohad jne:)

 • Avatar
  Vasta Kai 31. märts 2017 at 22:07

  Lisaks erinevatele headele omadustele meeldib mulle legode puhul veel see, et need on hästi ajatud, et ideepoolest võiksin neid ka a’la 5 aastat kapis/keldris hoida, aga nendega ei juhtuks mitte midagi ja usun, et ka tulevikulastele need väga meeldiksid ? Mina ise olen legode suur fänn ja tundub, et mu pea kahe aastasele tütrele need ka aina rohkem meeldivad.

 • Avatar
  Vasta Zil 31. märts 2017 at 22:04

  Minu piiga on ka Duplo fänn.. samamoodi kerkisid algul kõikvõimalikud tornid. Nüüd hakkavad ehitised juba maju meenutama. Soovin osaleda loosis, sest kui me eelmine aasta tivolis esimese tiiru tegime, nautis ta karusellitamist nii väga et lahkuma pidime sealt tatti pritsiva ja röökiva lapsega, kes oli nagu spagett õla peal 😀
  Oleks vahva kui kodus saaks ka oma tivoli teha ja elutarkusi juurde jutustada.

 • Avatar
  Vasta Piia 31. märts 2017 at 22:03

  Mulle meeldivad legod, kuna neil on palju kasutusvõimalusi. Lisaks igasugusele ehitamisele ja juba mainitud kõne arendamisele, saab neid värvide järgi sorteerida, loendamist õppida jms.
  Lapsele meeldib ilmselt tornide ehitamine ja toredad laste ning loomade figuurid.

 • Avatar
  Vasta Liis 31. märts 2017 at 21:49

  Meie majas on ka Lego väga populaarne. Aeg-ajalt ehitab veel 11 aastanegi, 5 aastasest ma üldse ei räägigi ja nagu Sa tabavalt ütlesid siis pisikesele(meil aastane tüdruk) passivad legomehikesed nagu valatult pihku, nii ka meil. Samuti on kogunenud erinevaid komplekte ja mulle meeldib duplo puhul see,et asjad on tõetruud niiöelda, et kui on aken,siis käib ka lahti, kui kiik,siis ikka kiigub ka jne…endalgi on tore ehitada 🙂

 • Avatar
  Vasta aliis lung 31. märts 2017 at 21:48

  Minu lapsi rahustavad legod, kui neil on paha tuju. Legod viivad mõtted mujale, mõne aja pärast on täielik fantaasialend ja paha tuju unustatud- lapsed rõõmsad.

 • Avatar
  Vasta marianne 31. märts 2017 at 21:47

  Meil on ka suuremast vennast alles lego duplosid ja nüüd väike õde mängib nendega.. need on nii arendavad ja lõbus mängida-endal ka tore ja tõesti isegi 8 aastane vahest mängib nendega. Super super vastupidavad on ka. Kiidan lego duplot!!!

 • Avatar
  Vasta Mariann 31. märts 2017 at 21:44

  Legod meeldivad, sest on arendavad ja pakuvad meeletult mängimisvõimalusi. Lisaks on vastupidavad.

 • Avatar
  Vasta mairit 31. märts 2017 at 21:27

  nagu sa ütlesid on duplo vastupidav ja pika kasutusajaga.mul on ühelt lapsele teisele pärandatud ja läheb ka nüüd kõige väiksemale.minu 5 aastane mängib rõõmsalt nende klotsidega ja küsis isegi sünnipäevaks endale uut ja uhket komplekti.eks see olegi et vanem on kõrval ja saab arendada sõnu,mõtlemist ja ka nupukust et kuhu ja mida panna.üks ütlemata tore asi välja mõeldud.

 • Avatar
  Vasta Liisa 31. märts 2017 at 21:24

  Meil on suuuuur kast lego duplosid. Oleme kôvasti ikka investeerinud sinna kasti. ? aga lastel on tore mãngida ja mis seal salata, endal ka vahest. Meile kuluks see karuselli komplekt ära küll.

 • Avatar
  Vasta Margit 31. märts 2017 at 21:16

  Minu poiss sai alles aastaseks ja üheks kingituseks sai ta ka Lego klotsid. Täpsemalt rongi komplekt. Kingituseks sai veel mingisuguse Lego analoogi. Aga pean ütlema, et Lego tundub tõesti selle analoogi kõrval kvaliteetne! Lego on tugevamam, ilusama disainiga. Iseenesest mul pole vahet, kas see on Lego või mitte, aga klotsid on ühed väga head mänguasjad! Arendavad kujutlusvõimet, lasevad lapsed midagi oma kätega luua.

 • Avatar
  Vasta Berta 31. märts 2017 at 20:44

  Minu tütar on aasta ja kaks kuud vana ja just hiljuti sai ta oma esimese lego. Ja pisik ongi kohe küljes! Nüüd ikka kisub kohe esimesena just selle legokarbi poole, muud lelud võivad oodata 🙂 See on Duplo loomapargi lego, tõesti väga hästi saab selle mängu käigus lapsele õpetada näiteks loomanimesid (seal on karu, hirv, orav, rebane), laps võtab legomehikese ja tip-tap kõnnib sellega hirvede juurde ja toidab neid või sõidutab mehikest autoga – ongi ju juba väike mängunarratiiv valmis! Ta jälgib suure uudishimuga, et mida mina nüüd järgmiseks teen, et kas ehitan midagi või näitan mõne uue tegevuse ette. Ja siis ta kohe matkib mind. See on imearmas! Kõik tornid lammutatakse küll praegu suht kiiresti maha, kuid eks regress ole kah omamoodi progress 😀 Ühesõnaga, no tõesti on selgelt näha, et laps areneb legodega mängides. Ja mis peamine: ta ise vaimustub sellest ja on uutest mänguoskustest silmnähtavalt elevil! Mis teeb rõõmsaks ka lapsevanema 🙂 Ja… Paneb ka mind end taas väikesena tundma. Ah, olen veidi lapsemeelne! Unustangi end koos tütrega klotsidega mängima. Kvaliteetaeg! 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin 31. märts 2017 at 20:42

  Lego on super fantaasiamäng. Lapsele meeldib sest on lihtne, loogiline, kvaliteetne, vastupidav ja mitmeid ehitusvõimalusi pakkuv. Lisaks on Lego seltskonnamäng – issi ja emme on sama hasardis kui lapsed. Ja mis saab veel parem olla kui vahva pereaeg ühise eesmärgi nimel. Ning tulemus on käega katsutav ja silmaga nähtav. Lego ühendab suured ja väikesed!

 • Avatar
  Vasta Kätrin Valo 31. märts 2017 at 20:32

  Mul on endal mingi lapsepõlve “trauma” vist Legodest. Mul oli väiksena väga vähe legosid, aga hing ihkas ehitada suuri asju, aga ei saanud. Siis ma nüüd olen palju legosid ostnud kasupojale ja oleme koos neid kokku pannud ja isegi endale ostsin suurte inimeste lego…täiega kaifisin. Minu tütar sai just aasta, niiet kohekohe hakkab ka Lego duplo ralli pihta.

 • Avatar
  Vasta Mariana 31. märts 2017 at 20:28

  Minu tütrele meeldib hirmsasti legosi kokku panna, legoinimestega mängida ja kaks viimast aastat oleme ostnud lego advendikalendri, iga päev väike üllatus ?

 • Avatar
  Vasta Heleriin 31. märts 2017 at 19:54

  Legod on põnevad, oma kätega saab kerge vaevaga ehitada ja lammutada:) Legodega (küll juba pisematega) mängib nii 10a kui ka 2,6a.

 • Avatar
  Vasta HH 31. märts 2017 at 19:50

  Mul tüdruk 9a ja legomaania alles hakkas. Meil ehitatud suured linnakud, kus kohe päris supermarketid, sõiduteed, juuksurisalongid jms. Sai ka tellitud välismaalt uhkeid 90ndate klassikalisi legolosse jms, mis läheb praegu ikka väga teemaks. Kahjuks need retrolegod müügis hingehinnaga, aga selle eest väga detailsed, mitte nagu tänapäeva omad.

 • Avatar
  Vasta Elen 31. märts 2017 at 19:08

  Meie nups alles aasta paar kuud vana ja ise veel kokku ei pane klotse, kuid ta toob legokoti mulle tihti, et mina klotsid kokku paneks ja tema neid lahti saaks võtta. Kuid ka meil 5-6aastased külas käies mängivad Duplotega meeleldi.

 • Avatar
  Vasta K.K 31. märts 2017 at 19:00

  Minu 9 aastane on täielik lego fänn. Tal duplost oli ainult 1 komplekt mis juba on aastasel preilil kasutusel. Legod arendavad kujutlusvõimet ja ruumitaju. Igav nendega juba ei hakka!

 • Avatar
  Vasta Helen 31. märts 2017 at 18:32

  Laps veel Legodega muud teha ei oska kui niisama klotse näppida, haarata ja muidugi laste lenmikut – tankuri voolikut lutsutada 😀 Mulle meeldivad aga Legod, kuna nendega mängimine arendab fantaasiat, on lõbus ka vanematele ja lisaks meeldib ka pikk kasutusiga. See on üsna kindla peale minek ka kingivalikuna 🙂

 • Avatar
  Vasta Siret 31. märts 2017 at 18:17

  Ma arvan, et ka minu aastane Adeele hakkaks sellega meelsasti mängima

 • Avatar
  Vasta Astrid 31. märts 2017 at 18:10

  Sest need jubinad on põnevad ja arendavad, värvilised ja erineva kujuga. Ja see pusimine on nii tore ja kokku tuleb ka tore asi.

 • Avatar
  Vasta Laura 31. märts 2017 at 18:09

  Ma ei tea… mu kahesele poisile ei paku need yldse pinget, ise pean teda nendega mängima suunama… Äkki see karusell on põnevam. ?

 • Avatar
  Vasta kats3 31. märts 2017 at 18:08

  Meil ka legod lemmikud, hetkel veel vaid torni ladumine ja rongi tegemine neist, aga aega ja võimalust õppida on veel küllaga. Ja just see kaua kasutamise osa on minu lemmik, ostame aga komplekte juurde ja saab järjest enam uusi asju ehitada.

 • Avatar
  Vasta K 31. märts 2017 at 17:53

  Legod on üldse ühed vinged mänguasjad. Kui aus olla, siis neid väiksemaid kokku pannes on endalgi lausa hasart sees- loed aga õpetust ja nokitsed omaette. Mäletan, et kui ostsime lapsele mingi megavinge duplo lennuki ja see oli üldse viimane siin Eestimaal ja kui ma nüüd hiljem selle müüki tahtsin panna, siis mees ei lubanud 😀 Ütles, et see on liiga äge, küll keegi ikka mängib.

  Aga duplodega mängivad nad siiamaani suurima heameelega. Kuna neid on kaltsukatest ja kingitusena saadud omajagu ( ja neid peabki olema suurem hulk, siis saab igavesti lahedaid asju ehitada), siis on päris tihti meie elutuba kaetud värviliste “vaata ette” klotsidega.

  Samas need väikesed nupud on ka ikka kasutuses. Just eile oli lapsel koolis Taaani päev ja pidi hulga legosid endaga kaasa võtma, et miskit siis neist ehitada. Kuna legod on üsna kallis kaup, siis minul on vist ekstra heameel, kui nad need jälle välja kraamivad ja pikaks ajaks nende lummusesse langevad.

 • Avatar
  Vasta aka 31. märts 2017 at 17:24

  Meil on legod vist seepãrast suht popp kaup, et nad saavad neid ise kokku panna ja mângida mida tahavad…sky is the limit ? samas muude mânguasjadega mãngides kâivad ka legi ehitised asja juurde kindlasti…pealegi on endalgi huvitav neid kokku panna ?
  Igatahes uus lego oleks vÃga teretulnud ?

 • Avatar
  Vasta Kaire 31. märts 2017 at 17:24

  Lego on nagu lapse parim sõber, kellega koos võib mängida tunde.Ja mitte ainult lapsed vaid ka täiskasvanud mängivad legodega- kogu pere klotsid!Ajatud,tugevad ja arendavad.Poes käies võetakse eraldi ostukorv ja laotakse käru legosid täis ja sõidetakse sellega mööda poodi ringi!

 • Avatar
  Vasta m 31. märts 2017 at 16:57

  mul on omalgi lego ostetud rahustuseks 😀 mängimiseks lapsepõlve meenutada. a seisab.
  kergema lego kingiks tuttava lapsele, kui see veidi suuremaks kasvab varsti.

 • Avatar
  Vasta Reelika 31. märts 2017 at 16:56

  Sooviks väga seda võita ja oma armsale õelapsele 2 aastaseks saamise puhul kinkida mis kohe varsti tuleb….palun palun palun 🙂

 • Avatar
  Vasta Eneli 31. märts 2017 at 16:52

  Legod on ka meie majas väga popid. Suuremad lapsed (6 ja 8) siiamaani aegajalt mängivad duplotega, peamiselt vist seetõttu, et ehitised saavad kiirest valmis.

  Noorim, aastane, esialgu tunneb rõõmu teiste tehtud ehitiste lõhkumisest.

 • Avatar
  Vasta Greete 31. märts 2017 at 16:31

  Lasteaias näen ka, et Legod lausa tõmbavad lapsi enda poole, olenemata vanusest. Vastupidavus on minu jaoks tähtis, see et saan klotse pesta, kartmata et need koledaks muutuks. ja see, et Legod on nö ajatud. Äge ju kui minu lapselapsed ka nendega mängida saavad ?

 • Avatar
  Vasta Marii 31. märts 2017 at 16:29

  Mu kahe aastasele meeldib ehitisi laiali lammutada ja laiali loopida. ?? ta lausa läheb närvi vahepeal kui ma ehitan midagi, kisub käest ära ja loobib laiali.???
  Peaaegu aastasel “beebil” on pidevalt otsapidi suus mõni klots. ?
  Aga ega ma alla ei anna, ostan ikka juurde. Ehk kunagi vähemalt 1 hakkab “normaalselt” mängima nendega. ???

 • Avatar
  Vasta Esta 31. märts 2017 at 16:24

  Mulle meeldivad legod just sellepärast, et iga jummala kord saab ju erineva asja valmis ehitada (st oleneb muidugi, milline hulk klotse on) ma usun, et ka lapsed armastavad seda vaheldust igal korral. Muuseas ma töötan algkoolis ja 10-aastased ehitavad legodega ennastunustavalt, kui neile need kätte anda.

 • Avatar
  Vasta Ketu 31. märts 2017 at 16:16

  Legod on super vastupidavad ja väga hea on see, et erinevaid komplekte saab omavahel ühendada. Meie pere on kolmkeelne, lego duplo numbrirong on olnud suurepäraseks abimeheks erinevate keelte õppimisel (värvid, numbrid…). Mul abikaasa on esimese komplekti ostmisest alates arvamusel, et ostsin selle endale, mitte pojale ?

 • Avatar
  Vasta Mariel 31. märts 2017 at 16:02

  Legodega saab ehitada mis vaid pähe tuleb ja need arendavad käelist tegevust ning motoorikat. Vahvad asjad välja mõeldud.

 • Avatar
  Vasta Averiin 31. märts 2017 at 16:00

  Mul laps paneb ka legosi meeleldi kokku ja proovin talle võimaluse piires ise komplekte juurde soetada. Nüüd on tal varsti sünnipäev tulemas ning palun kindlasti sugulastel lapsele legosi kinkida.

 • Avatar
  Vasta Kerli 31. märts 2017 at 15:53

  Mulle väga meeldivad, lastele ka- ehitame maju ja torne. Loomad ja inimesed teevad asja ägedaks mu meelest.

 • Avatar
  Vasta K. 31. märts 2017 at 15:51

  Alati saab neist midagi ägedat ehitada, pmst kõike, mida hing ihaldab! 🙂

 • Avatar
  Vasta Alice 31. märts 2017 at 15:28

  Legod meie pere suured lemmikud?Ja muidugi oleks suur põhjus külla tulla ja tuttavaks saada ?

 • Avatar
  Vasta Mariann 31. märts 2017 at 15:26

  Jah, mu nelja-aastasele meeldib legodega mängida. Ta on tütarlaps ja mida plikalikum komplekt, seda rohkem köidab. Aga tavaliselt üle 15 minuti ta nendega tegeleda ei viitsi. See-eest issi võib tundide kaupa neid kokku laduda 😀 kahjuks peab ta nende plikalike legodega leppima, ma ei ole talle veel tema isiklikku hankinud, aga vist peaks 😀

 • Avatar
  Vasta Liisu 31. märts 2017 at 15:24

  Mulle meeldib ka legode vastupidavus, ei lähe katki peale astudes,(pigem on endal hullult valus?) visates, kuskile vahele jäädes jne.. lapsed on alati vaimustuses neist, annab ju ehitada igasuguseid erinevaid majakesi, autosid, lennukeid ja muid asjakesi..
  Arendavad hästi lapse fantaasiat ?☺

 • Avatar
  Vasta Kätlin 31. märts 2017 at 15:16

  Kunagi ostsin ühe lego, aga need koosnesid nii pisikestest detailidest, et kadusid kohe ära. Ja ülejäänud viskasin. Duplode kohta olen kuulnud ainult kiidusõnu. Last tõmbab küll legode juurde, kui kuskil külas olles neid näeb. Nendega on endalgi äge mängida ? Ja kuna pisike põnn kasvamas lisaks teisele tütrele, siis usun, et vähem kui aasta pärast oleks õdedel koos vahva mängida.

 • Avatar
  Vasta Aliis 31. märts 2017 at 15:01

  Meie peres 2 last. Vanem poeg 10 aastane ja noorem poeg saab mais 2. Legod on ühed vähestest asjadest millega nad on nõus koos mängima ilma draamata. Rõõm on vaadata kuidas nii suure vanusevahega lapsed millegi kallal koos tegutsevad ja just seepärast meile legod meeldivadki 🙂

 • Avatar
  Vasta Siky 31. märts 2017 at 15:01

  Meil peres juba teine Duplo komplekt ja õhtuti teleka ees on neid tore kokku panna ja kujukesi ehitada..terve perel tegevus.

 • Avatar
  Vasta M.L 31. märts 2017 at 14:55

  Minu 6 aastane ikka rääkis et ostame lego koju,lasteaias on,seal mängivad.Nüüd on neid juba päris mitu kogunenud,kõiki lego tüdrukuid vaja muidugi ja nüüd veel multikad ka veel.Mu laps on muutunud täiesti lego fänniks.Ja kui ruttu need legod kokku pannakse?

 • Avatar
  Vasta M-M 31. märts 2017 at 14:43

  Laps juba 1 aastaselt tundis huvi lego vastu.Mändib iga päev hommikust-õhtuni.Tal ainult üks väike komlekt.”First Builders”
  Oleme kõik oma fantaasiat ära kasutanud:)
  Kohe-kohe tal 2 Sünnipäev ja on plaanis uus lego juurde osta.
  Oleks nii tore võita!

 • Avatar
  Vasta Kristi 31. märts 2017 at 14:32

  Meie peres on lapsed 4a ja 3a. Mängivad veel endiselt ka Duplodega, aga Lego Juniors ja City on samuti juba lemmikute hulgas ja ehitavad ka nendest iseseisvalt lahedaid asju. Kui muidugi neid 5-12-aastaste legosid juhendi järgi kokku panna, siis olen ikka abis ja juhendamas ka, aga tänuväärsed on legod tõesti. Nii palju võimalusi erinevaid ehitisi teha, rollimänge mängida jne. Arendavad silma-käe koostööd samuti väga hästi. Ja mis peaaasi – lastele meeldivad. Mulle lapsevanemana meeldib veel see, et legod ühilduvad kõik omavahel ja kui paar-kolm põhikomplekti ja erinevaid teemakomplekte ka natuke osta, saab ikka jube palju ja kihvte asju juba ehitada.
  Ja Duplod, mis meie lastele küll juba natuke ehk titekad, ei tüüta ka veel neid ära ja aeg-ajalt võetakse uuesti välja. Tehakse mõned ehitised duplodest ja mõned nö klassikalisest legost sinna kõrvale ja rollimäng läheb lahti. Kui tuleb külla mõni lastega pere, mängitakse ka alati üheskoos legodega. Ühesõnaga – meie peres on kõik totaalsed legofännid.

 • Avatar
  Vasta Bet 31. märts 2017 at 14:28

  Ma olen see inimene, kellele pole kunagi meeldinud multikad, lastemängud ega ka lapsed, kui nii võtta 😀 mul lihtsalt pole seda tahet kellegi lastega mängida ega hängida. Ma muidugi teen seda vajadusel, aga kuidagi.. väga väsitav on. Ja oma lastega on ka nii, et ma mängin nendega hommikust õhtuni, aga reaalselt ma naudin väheseid mänge, mida ma nendega mängida saan. Ma muidugi naudin oma laste seltskonda, aga mitte neid mänguasju ja mänge. Ja Legod on ühed vähesed mänguasju, mida ma ise ka täiel rinnal naudin. Kõik uued legod olen õhinaga ise esimesena lahti teinud ja üritanud kokku panna, sest no nii põnev on 🙂 Nii et meie puhul võib tõesti öelda, et terve meie pere lemmikud on justnimelt Duplod 🙂

 • Avatar
  Vasta Agne 31. märts 2017 at 14:28

  Kuna legode ajalugu ulatub väga kaugele, siis ka minul on õnn olnud mängida Lego duplo klotsidega. Siis olid ainult värvilised klotsid.Oma tütrele kinkisime esimeseks sünnipäevaks. Alguses ehitasime meie ja tema lõhkus. Üsna varsti juba üritas ise. Nüüd kahesena on ta juba väga asjalik ehitaja ja looja. Suureks plussiks on just see, et Legod on arendavad ja seda nii fantaasia kui ka sõnavara osas.

 • Avatar
  Vasta Liia 31. märts 2017 at 14:27

  Meie peres on legod au sees juba pikka aega. Suurem poiss nendest juba välja kasvanud, aga väiksemad 5-11 aastased mängivad küll nii DUPLO kui ka väikeste klotsidega hea meelega. Issi meil, tubli meitrimees tegi 2 uhket legolauda ka. Üks plikade toas, teine posi toas. Lapsed ja ende sõbrad fännavad väga.

 • Avatar
  Vasta Kristin 31. märts 2017 at 14:23

  Legod on minu jaoks olnud fenomen juba sellest ajast kui ma ise laps olin. Ka enda väiksele muretsesin üsna ruttu lego duplod. Klotsi kast on tal esimene mis külili lendab kui mängimiseks läheb, eriti vahvad on väikesed mehikesed ja loomad, kellega ta omaette väikse loo igakord jutustab, koos ehitame maju ja torne ja üldse legod on ühed parimad mänguasjad mis vist leiutatud on!

 • Avatar
  Vasta Väikerähn 31. märts 2017 at 14:18

  Arendab matemaatilist mõtlemist, kõnet, loogikat, ruumitaju. Lõputud võimalused, pole valmis mänguasi.

 • Avatar
  Vasta Kerttu 31. märts 2017 at 14:17

  Küsisin oma 8- aastase tütre käest, miks talle legod meeldivad ja vastus oli: ” Neid saab kokku panna, legodega on väga äge mängida. Siis saab neid uuesti lahti võtta ja omamoodi kokku panna.” Tütar ongi suur legofänn ja legokomplekte (neid väikseklotsilisi) on tal tohutul hulgal (enamus sünna – ja jõulukinke on legod). Samas väikevennal on vaid üks lego duplo komplekt, mida ta suure rõõmuga tornide tegemiseks kasutab – seega kuluks karuselli lego duplo siin peres kindlasti ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Hanna-Greete 31. märts 2017 at 14:16

  Minul laps veel noor 6 kuune. Kuid võitsin ka läbi emmedeklubi duplo lego. Täiesti avamata. Ehk kui laps suuremaks saab siis saan alles arvamust avldada. Võidust osa võtta ei soovi. Aga kuulnud oled sõbranna käest, et legod on täiesti vaidlematud mänguasjad peres : )

 • Avatar
  Vasta Liina 31. märts 2017 at 14:15

  Oi, meie pere ka suur legode fänn ?
  Endal ka põnev koos lapsega igasuguseid asju ehitada…ja legosid pole tõesti kunagi liiga palju. See komplekt oleks tore täiendus ?

 • Avatar
  Vasta E 31. märts 2017 at 14:11

  Minu laps saab järgmine kuu aastaseks. Kodus legosid veel pole, aga külas käies on ta nendega juba toimetanud küll. Talle meeldib selline vaikselt omaette nokitsemine – selleks on legod ideaalsed!

 • Avatar
  Vasta Kadri 31. märts 2017 at 14:11

  Legod on tänuväärne ost. Kas satub pesumasinasse või jääb õue – on ikka kõik korras. Meil on kodus duplo komp. mis on juba 17a. vanad. Nüüd mängib nendega mu neljas pesamuna.

 • Avatar
  Vasta Eva 31. märts 2017 at 14:09

  Oh…seda auhinda tahaks ma nii väga võita 😀 mina ja mu lapsed oleme tohutud legode fännid, nii palju erinevaid võimalusi ehitamiseks + lisaks võimalus õppida värve, loendamist, legomehikestega harjutame nö inimeste omavahelist suhtlemist jne. Lisaks nende tohutu kestvusiga, minu lapsed mängivad doplodega, millega mängis omal ajal mu vend, kes nüüdseks 21a on..hoiame neid suure hoolega ning ka meie pärandame need tulevikus kellelegi edasi. 🙂

 • Avatar
  Vasta Ene 31. märts 2017 at 14:09

  Meil kodus kasvamas üks lego fänn. Algul fännas duplosid ,neid meil oma 3komplekti ja praegu olles juba natuke suurem on Lego City ja Lego Grator põhilised. Kodus on meil neid juba üks jagu ja mängitakse nendega päevas vähemalt korra. 10k uudistab ja lutsutab ka neid suurema hea meelega 😀 Nii kui venna mängima läheb nendega on ka tema platsis ja proovib kõik klotsid järgi 🙂

 • Avatar
  Vasta E.e 31. märts 2017 at 14:07

  Kaks Lego Duplo tegelast on juba pool aastat mu 1,5-aastase absoluutsed lemmikud olnud, neid kallistatakse ja võetakse nii voodisse kui vanni kaasa, igapäevasest mängimisest rääkimata. Miks? Ei oska öelda. Mingil hetkel said armsaks ja on siiani. Ja just kaks kindlat tegelast, teised ei paku üldse huvi. Õnneks on nad nii vastupidavad, et ainus oht on ära kadumine. Lego Duplo muid võimalusi tütar aga alles avastab ja klotse võiks alati rohkem olla.

  Aga kui ma selle komplekti võitma peaks, kingiksin selle mõnele lapsele, kelle vanemad ei saa Duplo klotse oma lapsele lubada :). Minul on vedanud ja laps alles väike ka veel, meil nagunii neid klotsikesi koguneb sünnipäevade ja jõuludega.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 31. märts 2017 at 14:06

  Meie peres on Legod väga pop teema nii suuremate kui väiksemate seas. Minu lapsed ( 13, 8 ja 1a 8k ) armastavad nendega väga mängida. Väga arendavad nii sõnavara, loomingulisuse kui mängulisuse suhtes.

 • Avatar
  Vasta Riina 31. märts 2017 at 14:05

  Minu pisikesele tüdrukule hakkasid alles nüüd legod meeldima, praegusel hetkel laob ainult torne. Lisaks meeldivad erinevad mehikesed ja loomad.

 • Avatar
  Vasta Tiivi 31. märts 2017 at 14:02

  Lapsele meeldib legode mitmekülgsus. Täna ehitan lossi, aga homme samadest klotsidest loomaaia. Komplekte on meil kogunenud üksjagu, aga karuselli veel pole. Legosid ei saa kunagi liiga palju olla ?

 • Avatar
  Vasta K 31. märts 2017 at 14:01

  Meil mängitakse Lego Duplotega iga päev. Poiss (2,9) ehitab nendest erinevaid masinaid ja torne. Õhtuti pannakse klotsid ilusasti kasti sisse “magama”. Olen nõus, et tegemist on vastupidavate mänguasjadega mille kasutusiga on pikk. Meil on peres kasvamas ka üks 4 kuune beebipoiss, kellele vanem vend juba praegult klotse tutvustab. Seega siin majas jätkub Duplotega mängimist veel aastateks. Olemasolevasse masinaparki kuluks üks karussell ära küll 🙂

 • Avatar
  Vasta Merle 31. märts 2017 at 13:54

  Minu 1,6 aastasel pojal ainult üks duplo auto. Aga meil on Fisher-Price klotside mega boks. See leiab küll igapäevaselt kasutust. Varem ainult lammutas emme tehtud loomakesi ja maju, nüüd juba ehitab ise ka. Üks uus komplekt kuluks meile ära küll.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 31. märts 2017 at 13:49

  Minu 2 aastasele pojale on kingitud neid legosi 1 aasta vanustele ja neid talle meeldib väga kokku panna 🙂 kuna pildil olev lego on vanematele siis usun et see arendaks teda igasmõttes rohkem ja mis oleks parem kui emme ja issiga õhtuti teha erinevaid kujusi 🙂 ta oleks kindlasti väga õnnelik sellise võidu üle 🙂 ?❤

 • Avatar
  Vasta Kärt 31. märts 2017 at 13:47

  Minu tütar on ka üks suur legode fänn, vahepeal sai juba omaarust nii suureks, et teatas- duplod on titadele ja tema tahab neid suurte legosid. Sai môned suurte komplektid aga see ei tähendud, et titate duplod kõrvale jäeti. Ikka ja jälle ehitab nendest maju, ka barbidele. Meeldib, et duplod on värvilised, käepärased ja haakuvad hästi kokku. Preili on alles 2a 8 k vana ja seda karuselli kompleti tahaks väga saada. 🙂

 • Avatar
  Vasta Siret 31. märts 2017 at 13:44

  Kellele ei meeldiks siis legod ? põnev ajaviide nii suurtele kui väikestele ? minu 4 aastane ja 8 kuune oleksid õnnelikud sellise kingi üle. Aitäh ??

 • Avatar
  Vasta Liis 31. märts 2017 at 13:39

  Meie peres lähevad Duplod peale kõigile 🙂 Mina teen mingisugused monstrumeid, mida siis lapsed võidu lammutavad. Kolmesele poisile meeldib aga väga rongi komplekt. Tõstame selle klotidest postide peale ja siis saab selle ümber ja keskele terve Duplo linna teha. Tegelikult vaatan ja vesistan juba pikemat aega seda Duplo Ümber maailma, aga hind on piisavalt krõbe ja käsi ei ole tõusnud seda veel ostma. Muidu seal tunudb olevat nii palju erinevaid loomasid ja lennuk ning paat…mida hing võiks veel tahta 😉

 • Avatar
  Vasta Triinu 31. märts 2017 at 13:27

  Kusjuures minu 5-aastane poeg mängib meelsasti veel Duploga, sest väikesed City klotsid on liiga rasked kokku-lahti käima veel võrreldes Duplo sarjaga – no vähemalt tema jaoks 🙂 Viimase 5 aasta jooksul oleme ostnud ja on juurde kingitud ikka megalt komplekte – ma ei taha üldse mõeldagi, et kui palju sinna kahte ülisuurde mänguasjakasti neid legosid mahub ja kui palju sinna on raha uugama pandud 😀 Aga kokkuvõttes ei ole kahju ühestki sendist, sest rõõmu on nendest palju olnud ja kuna väiksem on alles 2-ne, siis igasugused uued komplektid on meie perre alati teretulnud. Ja jube lihtne on kõikidel laste sünnadel vastata küsimusele, et mida kinkida – no muidugi on alati abiks üks järgmine klotsikomplekt 😀

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 31. märts 2017 at 13:21

  Tütre väike olles olin ma lihtsalt liiga vaene ja need, kes värke kinkisid, sihtsid millegi muu peale (meil on siiamaani terve voodialune kast pehmeid mänguloomi täis). Aga pojaga oli täpselt nii, et algul need Kõige Suuremad Ehitusklotsid (need vist ei olnud isegi legod, aga SUURED, neist sai jumala suuri asju ehitada, aga samas ei kukkunud need laiali nagu tavalised klotsid), siis Lego Duplo, mis oli popp jah, kuskil kooliminekuni, ja nüüd juba mitu aastat city, pirates, chima ja mis iganes on hetkel kõige värskem välja tulnud teema.
  Tõsi, katkiminekuga on nii, et neil kõige pisematel mehikestel on natuke haprad jalad – juba neli tükki olen ära visanud, sest pooleks läksid.
  Samas, arvestades, et meil on neid mehikesi umbes 100+, siis 4 ei ole väga palju =)

  Ei taha loosis osaleda, täh! Niisama lorada aint!

 • Avatar
  Vasta Helen 31. märts 2017 at 13:20

  Legod on vaieldamatult ka meie pere lemmikud. Läheb peale 3sele, kes usinalt maju ehitab ja ka 10-kuusele,kes neid mõnuga närib(igemed ju sügelevad 😀 ). Võit oleks mega lahe kink preilidele 🙂

 • Avatar
  Vasta Ketu 31. märts 2017 at 13:11

  Heips!
  Mina endale ei taha, olen liiga suur selleks, aga tahaks teha väiksele õele kingi. Endal vaba raha sellist pole kahjuks. Aga talle täiega meeldivad legod, ta võiks neid tuju korral hommikust õhtuni kokku panna. 😉 ja noh, temaga koos neid kokku panna on täielik lust! 🙂

 • Avatar
  Vasta kady 31. märts 2017 at 13:10

  Legod on tõeliselt arendavad ja kaasahaaravad mänguasjad. Oma lapse üle saad tõeliselt üllatuda, et kui andekas ta on. Neid mänguasju ei ole just väga palju, mis väikeste tegelaste nutikuse ja tarkuse nii ägedal moel nähtavale toovad.

 • Avatar
  Vasta Maarja 31. märts 2017 at 13:08

  Minu väike õde kes on 10 aastane on siiani suur legode fänn. Jõuludeks tõi “jõuluvana” talle Lego Friendsi Heartlake´i suure hotelli , mõtlesime et see natukene vanematele mõeldud lego ja nõuab rohkem nuputamist ja tähelepanu kuidas kokku saada, aga võta näpust sai juba samal õhtul selle kokku. Legod pakuvad siiski ka natukene vanematele lastele veel lõbu:) Nii et Mallu jõuad veel Marile neid osta küll ja veel .

 • Avatar
  Vasta Anneli 31. märts 2017 at 13:08

  Mu mõlema lapse lemmikud on legod, kogu aeg suurem (2a8k) ehitab midagi ja väiksem (8k) lammutab ?

 • Avatar
  Vasta Triin M 31. märts 2017 at 13:05

  Laste kujutlusvõime on ju teada, et ääretu ja Legod on väga õige mänguasi, millega saab nii mõnedki mõtted ellu viia. ?

 • Avatar
  Vasta Ellu 31. märts 2017 at 13:02

  Meile meeldib ka see et ka poolene väikrvend saab mängust osa. Klotsid piisavalt suured et ei neela.
  Ja loomad head hamba sügajad 😉
  Ainult külje alla ei tohi pisikesele jääda.

 • Avatar
  Vasta maris 31. märts 2017 at 13:02

  meil on 2a lego hull, kellele meeldivad hirmsasti legod, meeldib ehitada ja teha köike, tornid majad autod köike saab tehtud, emmega koos on ikka pönevam ehitada, aga nokitseb ka oma ette! Pliksile kindlasti meeldiks selline armas vöit! Sellist meil veel ei ole, ja pole näinud kah poes!

 • Avatar
  Vasta Kairi 31. märts 2017 at 13:01

  Minu 2.5 aastat Kirsilile meeldib ka väga legosid kokku panna. Ta võib neid tundide kaupa laduda. Ise veel räägiB et : see issi, issi tudub. See venna, venna kanni ( mängib ) . Samuti on ta tänu legodele õppinud värvide tundmist ja loendama ka. Meil ei ole duplo veel, vaid need vanemad ( rimis kilo hinnaga ). Need on väga head , talle meeldivad

 • Avatar
  Vasta Tiiu 31. märts 2017 at 13:01

  See üks väheseid mänguasju, millega emme-issi tahavad ka ise mängida 🙂 kui kuskil külas käin ja lego on välja võetud, siis ehitan alati maja ? Meil kodus pole seni ühtegi lego, aga poja varsti aastane ja kindlasti ta oleks sama vaimustuses kui mina.

 • Avatar
  Vasta Karmen 31. märts 2017 at 12:59

  Meie puhul on lihtsalt poiste huvi nokitsemise vastu. Vahva issiga koos ehitada igast huvitavaid asju 🙂

 • Avatar
  Vasta Mary 31. märts 2017 at 12:57

  Legod on ühed vähesed mänguasjad, mis ka mind kui täiskasvanut suudavad mänguhoogu tõeliselt kaasa haarata. Seega on just see üks peamine ühistegevus mul lastega, uus komplekt rõõmustaks seega kõiki pere suuri ja väikseid 🙂

 • Avatar
  Vasta mari-liis 31. märts 2017 at 12:57

  Mul suisa 4 last 7a, 6a, 4a ja 2a. Neile kõigile meeldib legodega mängida, eriti kahele väiksemale. Seetõttu oleme neile ka kinkinud lego duplo sarja asju. Lusti jätkub neile kauaks. Alati püüavad midagi uut ja huvitavat ehitada. Suurematele oleme juba ka tavalisi legosid kinkinud ja nemagi heameelega mängivad nendega.

 • Avatar
  Vasta Inger-Liis 31. märts 2017 at 12:54

  Minu tütrele meeldivad vägaväga legod, see annab talle pikaks ajaks tegevust ja hea temaga suhelda ja õpetada läbi mängu.

 • Avatar
  Vasta Mari Liis 31. märts 2017 at 12:53

  Mul on üks 6a & teine 2a . Meil need väiksed legod – Friends.
  Tegelikult polegi meil kodus Duplot olnudki. Kui suurem oli 3 tegutses ta külas – poodides just nende väikeste legodega. Ja siis jõulumees tõi tallegi lego Friendsi. Mõlemad lapsed mängivad ehitavad igapäevaselt nendega ja neist lihtsalt ei tüdinegi. Alati saab ju midagi uut meisterdada. Puud . majad. Loomad . autod.
  Nii hea kuidas see kõik arendab …võime luua ja mõelda .
  Imeline.
  Isegi ehitad vahest tunde lastega. Need tunnid lihtsalt kaovad käest.

 • Avatar
  Vasta K 31. märts 2017 at 12:53

  Mul on neljane ja aastane kodus. Parajad rüblikud aga kui sünnipäevaks toodi duplo legod, siis nüüd on need päevast päeva kasutuses. Mõlemad tegelevad nendega.. üks kolistab niisama ja ehitab torni. Vanem ehitab oma püssi ja torni ja kõike võimalikku 🙂 asendamatud asjad meie peres!

 • Avatar
  Vasta Kaja 31. märts 2017 at 12:52

  Minu aasta ja seitsmekuusele meeldivad ka väga. Eriti loomade ja inimeste toppimine akendest sisse. Isegi dussi alla võetakse kaasa ? Tal hetkel 2 väikest komplekti ainult. Legosid on alati vähe ? Ja uus komplekt oleks väga oodatud.

 • Avatar
  Vasta Riina 31. märts 2017 at 12:52

  Minu 1,5 aastane poja ei ole veel väga legodega kokku puutunud. Külas on neid veidi näppinud, aga pikka mängu pole teinud. Kodus Legosid ei ole, ei teagi miks… Ehk varsti ikka mõni tuleb.

 • Avatar
  Vasta Meeli 31. märts 2017 at 12:51

  Arvan, et lastele meeldivad legod sest vanematele meeldivad legod. Näevad kuidas emad vaimustunult jupid karbist välja võtavad ja siis arvavad, et ju siis ongi midagi suurepärast kui isegi vanemad mängivad. Aga see, et neist saab teha ükskõik mida on minu silmis see kõige ägedam aspekt.

 • Avatar
  Vasta Mari 31. märts 2017 at 12:48

  Mina mängisin legodega ikka oma 12 aastaseni kindlasti. Alguses olid suured legod ja vanemaks saades tulid väiksemad ja keerukamad legod. Mida rohkem legosid oli seda uhkemaid asju sai ehitatud ja välja mõeldud. Mis paelus legode juures oli nende lõpmatud võimalused ehitada erinevaid asju ja maju või autosid ja kohvikuid. Saab ju terved linnad valmis ehitada. Lapsel on legod kla ühed lemmikumad, ostan ikka võimaluse korral juurde et saaks teha uhkemaid ehitisi. Uue legokomplekti üle oleksime väga õnnelikud 🙂

 • Avatar
  Vasta Liina 31. märts 2017 at 12:48

  Mulle meeldivad legod, sest nendega mängimine on põnev nii lastele, emmedele ja eriti veel issidele! Nendest ei saa tüdineda, sest võimalusi on lõputult. Ainus mis ei meeldi, on hind 😀 kuigi nad on seda väärt

 • Avatar
  Vasta Kristiina M 31. märts 2017 at 12:46

  Kui veel päris pisike oli, siis oli muidugi äge neid igale poole loopida ja vaadata kuidas agar ema neid jälle kokku korjab. Praegu on ka loopimine teemas, aga ema on laisemaks muutunud. Tegelikult ikka ülimalt toredad mänguasjad küll. Võime ka päris pikalt Duplo klotsidest torne ja maju ehitada. Neid ei saa kunagi liiga palju olla. Eriti vahva on torn näiteks auto otsa ehitada 😀 Kõige toredam ongi, et kuna neid on nii palju erinevaid, siis saab järjest juurde soetada ja kombineerida ning mängud lähevad ka järjest huvitavamaks. Meil ka praegu sõnade õppimine teemas ning kindlasti aitab Duplo kõvasti kaasa.

 • Avatar
  Vasta Kristi 31. märts 2017 at 12:45

  Meie pere jaotub kaheks: vanem poiss (8) ja mees võivad tunde istuda ja legosid kokku panna, mina ja väiksem poiss (6) ei hooli neist teps mitte. Pole püsivust ja kõige rohkem vihkan seda tunnet, kui neile jubinatele peale astuda. Meil on aastatega kogunenud meeletu kogus neid. Aga poiss leiutab ikka uusi ja uusi asju nendest. Neiu veel ei ole oma seisikohta avaldanud. (3k)

 • Avatar
  Vasta Mairi 31. märts 2017 at 12:44

  Minul kaks suuremat tütart (7 ja 8) ning juba nende beebieas sai Duploid ostetud ja sõbrad kinkisid, sest see on kallis aga kvaliteetne toode ning aegumatu. Nüüd mängivad nad Lego Friends ja Elves sarjadega ning tihti peale ongi kingisooviks nii sünnipäevaks kui Jõuluvanalt – Lego! Mu sõbrannal on väiksemad lapsed (3 ja 1) ning tal on korralik kogus Duploid ja ALATI kui külas käime, mängivad minu suured lapsed nendega ?. Kui tüdrukud kuulsid, et saavad endale väikese Venna (4kuune), oli esimene reaktsioon “jess, me saame omale Duploid juurde!!! ? Ilma naljata! Ka neljanda minisünna puhul kingiti Vennale väike Duplobuss ?

 • Avatar
  Vasta Madli 31. märts 2017 at 12:42

  Mu laps fännab legosid, eriti selliseid, millest saab akende ja ustega maju ehitada ning neisse pärast loomi toppida. Ka mul endal on alati hästi huvitav igasuguseid asju meisterdada. Ma olen jõudumööda mõned komplektid ostnud, aga suured komplekid on nii kallid, et neid pole jõudnud osta. Karussellilego oleks meie peres väga oodatud kraam.

 • Avatar
  Vasta Mari 31. märts 2017 at 12:42

  Olen kõige eelneva mainituga nõus. Legod lihtsalt on parimad mänguasjad, mängisin ise lapsepõlves meeleldi legodega ning mängib ka nüüd minu enda 2. aastane. Lemmikud on muidugi duplod. Duplod on ju nii mitmekülgsed ja arendavad. Duplo komplektid on ju elust enesest ning laps õpibki läbi mängu. Hetkel on põhiline teema muidugi autod ja siis käibki päevast päevad klotsidest autodele garaažide ehitamine..

 • Avatar
  Vasta Merit 31. märts 2017 at 12:41

  Lego duplo on just nii vinge lego,kuna see on värviline,kerge lapse käele,piisavalt suured tükid…ohhhh meie pere lapsed fännavad neid,eriti kohe 3 aastane fännab neid,muudkui meisterdab uusi maju ja ohh neid klotsi kooke mida me suured sööma oleme pidanud 🙂

 • Avatar
  Vasta Irina 31. märts 2017 at 12:41

  Minu meelest Lego meeldib lastele (kellele väga varakult, kellele vanuse poolest natuke hiljem) juba sellepärast, et need juppid tihti lugu jäävad koristamata ja vanemad astuvad nende peale. Valus on. Lapsele naljakas kui ema või isa tilgad püksis lakke hüppavad. Lahenduseks kõva tallaga sussid 🙂 Aga kui täitsa teemasse siis minu 4-ne poeg on vaimustuses, ehitab erinevaid autosi, roboteid jne. Minu 2-ne tütar on üsnagi vaimustuses. Minu 6-ne poeg kohati ka ehitab ja väga uhke. Lego arendab lapse motoorikat(need pisikesed legod), lapse fantaasiat. Duplo on rõõmus, värviline. Ja mul on sõbranna, kelle poeg on 13 aastane. Ta ehitab nii ilusaid maju, laevu, linnad lausa. Ning ütleb, et tulevikust saab tast arhitekt. Seega, üsna äge mänguasi ?Poleks üldse paha võita veel. Meil ju neid “vähe” ? ?

 • Avatar
  Vasta evelin 31. märts 2017 at 12:38

  minu piigale meeldib juba pisikesest peale väga meisterdad lego duploga, neid komplekte olen ka koguaeg juurde ostnud. viimanekord pani piiga ise kogu oma kogutud raha hakkama ja ostis suure kasti lego duplot. kuigi ta on juba 6 aastane ei ole ma vajalikuks pidanud neid pisikesi legosid osta, pigem ostan duplot juurde.. head suured klotsid.

 • Avatar
  Vasta r 31. märts 2017 at 12:38

  haha, Mallukas tegelt mängivad Legodega isegi täiskasvanud. varateismelistele lastele meeldib veel isegi.

  https://www.amazon.com/LEGO-Simpsons-71006-House/dp/B00HX14C7Q

  ja näiteks need Lord of the Rings komplektid

 • Avatar
  Vasta Ma 31. märts 2017 at 12:38

  Minu poiss sai veebruaris 9-aastaseks ja IKKA veel on tema lemmikmänguasjad legod. Ta ostab juba mitu aastat sünnipäevaks ja jõuludeks saadud raha eest endale suuuuuuuuuure (umbes 100-eurose) lego, paneb selle usinasti kokku, laiali ei lammuta, vaid mängib ainult nende legomehikestega ja loomadega, mis komplektiga kaasa tulevad. Isegi 1. klassi minnes ostis ta kingiks saadud raha eest lego. Mulle meeldib eriti see, et ta ei lammuta neid laiali, vaid kõik majad ja muud imevigurid seisavad kenasti reas. Päris ilus on vaadata, muuseas. 🙂
  See karusselli-lego jääks ootama aega, mil minu väike tirtsuke on jõudnud sellisesse ikka, et saab ka legodest rõõmu tundma hakata. 🙂

 • Avatar
  Vasta 4 lapse ema 31. märts 2017 at 12:38

  Ohh meie peres ka lemmikud legod ja klotsid .. teised mänguasjad on nagu sellised , möödaminnes mängida .Meil veel kutt uks väike siis tulevikus oleks hea tal selle legoga algust teha 🙂 meil peres kõik poisid siis nad ehitavad püsse , garaazi , maja 😀 ja kui emme tuleb ja tahab ehitada öeldakse , naised ei mängi legodega see poiste mäng ???

 • Avatar
  Vasta H. 31. märts 2017 at 12:38

  Meie peres on ka suur hitt olnud legod. Vanem poiss hakkas kohe väikeste legodega ehitama ning vahest siiani 11.a mängib nendega. Väiksemalt olen ostnud ka duplosid ning talle väga meeldib neid autosse panna ja ringi sõidutada ning majja panna erinevaid tegevusi matkima. Endalgi on vahva neid kokku panna ja koos mängida.Meeldib ,et need arendavad loovust kuna neist saab teha mida iganes ning ei tüüta ära nagu mingi nö kindla funktsiooniga mänguasjad .

 • Avatar
  Vasta Keily 31. märts 2017 at 12:37

  Meie pere lastele meeldivad väga legod. Klotsid annavad mitmeks tunniks tegevust ja paneb fantaasia korralikult tööle. Arenab peenmotoorikat, mis on koolieelikule väga oluline.

 • Avatar
  Vasta Reelika 31. märts 2017 at 12:37

  Minu kahese ,kolmese ja viiese põhimänguasjad 😀 , neil on ikka päris palju neid ka , aga ikka pole piisavalt 😀 neist leiutatakse koguaeg midagi uut , ideed vist kunagi otsa ei saa ??

 • Avatar
  Vasta G 31. märts 2017 at 12:37

  Minule meeldisid ka väikesena legod. Kuigi noh, tollal olid need nõukaaegsed, nimetasime konstruktoriks. Mulle meeldis just see et sai ehitada igasuguseid maju ja asju, panid rattaid ka ja said kasvõi sõitva maja ehitada. Kujutlusvõime töötas, kujutasin ette kuidas seal elada oleks, proovisin disainida selle “lätaka” peale tubade paigutust jne. Väga huvitav oli.
  Ilmselt mu lastele meeldib samal põhjusel, sest põhiliselt ehitatakse maju ja torne. Mina igasugu erinevaid komplekte ei olegi koju üldse hankinud, ainult need klassikalised erineva pikkusega klotsid + siis aknad-uksed. Mulle ei meeldi need tibatillukesed ümmargused jullad, need just kaovad igale poole. Aga meil on need väikesed legod ka, mitte duplod. Kuigi nüüd hakkan vaikselt rohkem duplosid muretsema sest kui oli 2 suurema vahega last siis suurem oskas ilusti väiksed legod eemal hoida pisemast ja väiksem õppis üsna ruttu mitte suhu toppima + ma sain kogu aeg silma peal hoida, aga nüüd 3 lapsega on olukord teine, pole lihtsalt võimalik 100% kõike jälgida, kolmene on ettearvamatu ja ma pigem toon selle väikese lego välja kunagi hiljem 🙂

 • Avatar
  Vasta Aire 31. märts 2017 at 12:36

  Minule meeldivad legod seepärast, et siis saab laps natukene ise ka omaette nokitseda ja seega annab oma vanematele natukene aega omade asjadega tegelemiseks, muidu ei ole muud juttu kui emme tule mängi minuga. Legod on just sellised asjad millega meeldib lapsel ka ise üksinda nokitseda ja teiseks suureks plussiks legode puhul on ka muidugi asjaolu, et nad on arendavad.

 • Avatar
  Vasta kati 31. märts 2017 at 12:36

  Need nii lahedad värvilised ja kui uus komplekt siis alati põnev neid kokku panna suure elevusega

 • Avatar
  Vasta Triin P. 31. märts 2017 at 12:35

  Meile meeldivad legod, sest ma näen, kuidas laps areneb. Alguses vaatas ainult kujukesi – poissi ja koera. Siis hakkas mingil hetkel klotse omavahel kokku panema. Ühel hetkel hankisin suure alusplaadi ning selle peale annab kõik klotsid peale laduda. Seega arendavad ja endalegi huvitavad mänguasjad. Osaleks kindlasti loosis 🙂

 • Avatar
  Vasta Siret 31. märts 2017 at 12:35

  Ma karuselli loosis osaleda ei taha, aga kuna minu lapse lemmikud on ka Legod siis räägiks kaasa.
  Minu laps on 7 aastane poiss, kelle kõige lemmikuks mänguasjaks on Legod ja neid on tal kogunenud juba päris mitu erinevat komplekti. Ta on need kõik ühte kasti kogunud ja võtab igapäevaselt välja ja ehitab aina uusi lennukaid kosmoselaevu või siis erinevaid suuri paate. Kuna minu lapsel on ka kõneareng aeglane siis nende abil oleme tõesti ta rohkem rääkima saanud ja samuti sõnavara laieneb. Meil on küll poiss palju jutukam aga tal on sõnakasutus pisut rivist väljas, nii et õigeid sõnu saab nende abil õpetada. Nii saab pikad jutud ära räägitud. Ma ei usu et niipea mul laps veel Legodest loobub, hetkel on tal raha korjamine käsil (emme ja issi õpetavad raha kasutamist ja selle käigus anname talle kõik metall raha) ja ta kogub, et ühte suuremat lego komplekti jälle osta.

 • Avatar
  Vasta Piret 31. märts 2017 at 12:35

  Meile meeldivad legod, sest nendega saab lõputult uusi ja huvitavaid asju ehitada, lisaks õppida värve ja kujundeid.

 • Avatar
  Vasta Hannak 31. märts 2017 at 12:35

  Meile meeldib nende tegelastega seotud mänge mängida – ehitame maja ja keegi läheb külla, koputab uksele jne, mängime poodi, söödame neid loomi, muidugi saab autoga/lennuki/rongiga sõita ja oeh, nii palju erinevaid võimalusi lihtsalt 😀 arendab nii käelist osavust, kõne ja fantaasiat 😉

 • Avatar
  Vasta Johanna 31. märts 2017 at 12:34

  Ostsin ka just hiljuti enda lapsele esimese komplekti 🙂 Muidu ta mänguasjadega ei mängi, ikka lusikad, kahvlid, taldrikud jms majapidamistarbed lähevad käiku, aga legodega hakkas kohe torne laduma! Nii et ma siin nüüd hakkan koguma neid. Endale meeldib, et on arendav ja nende kallal nokitseb laps päris kaua, ei ole vaja telefoni näppu anda, et omi asju kodus teha 🙂

 • Avatar
  Vasta Kai 31. märts 2017 at 12:32

  Lapsel polegi veel ühtegi, kuid ise endale meeldivad ka, kuna pikk kasutusiga, kvaliteetsed ja hoiab vaimu värskena;)

 • Avatar
  Vasta Sandra 31. märts 2017 at 12:30

  Mulle meeldivad küll, nendega endalgi põnev mängida. Minu kahesel aga veel väga vaimustust pole. Ehk on sellest puudu just üks uus äge komplekt?