Kas keegi teist on mõelnud, mis on legode fenomen, et need kõikidele lastele meeldivad? Ma eeldan, et kõikidele lastele, sest mul on stuudiotoas ja elutoas kaks karpi legodega ja need on alati esimesed, mis laste poolt mängimiseks ära kahmatakse. Mulle lapsevanemana meeldib esiteks see, et legod on vastupidavad! Enamik mänguasju on sellised, et väga karmi mängimist (loopimine ja viskamine) ei kannata, aga legode puhul pole muretki, et midagi katki läheks. Ainult diivani alla võib midagi suures mänguhoos ära kaduda, aga igal suuremal koristusel saab need kenasi tagasi omale kohale panna.

Veel meeldib mulle nende pikk kasutusiga. Juba praegu meeldib Lendele neid mehikesi kahmata ja õnneks on need nii suured, et alla neelamise hirmu tundma ei pea. Mari hakkas mingi hetk torne laduma, hiljem lisandus igasugu uusi aspekte, mida legoga teha saab. Ehitame koos maju, paneme sinna loomad elama, jutustame, mida loomad teevad. See kõik arendab ka kõne.

Eriti üllatunud olin ma Mari nupukuses, kui me seda karusselli kokku panime. Põhimõttelised ehitad sa oma karusselli nendele ketastele ja kui ühte keerutada, siis liigutab see teisi kah. Hakkasime siis Mariga seda kokku panema ja ma tõesti eeldasin, et ma pean suurema osa ise ära tegema, sest ta ei pruugi ju sellest arugi saada. Aga oh ei, kui ta natukene pakendil olevat ketast näppis ja kaane pealt pilti vaatas, hakkas ta üsnagi õigete sammude järgi seda kokku panema. Eks ma natukene pidin ikka aitama, aga ikkagi olin positiivselt üllatunud.

Duplo juures meeldib mulle ka see fakt, et see arendab lapse sõnavara. Ikka räägid ja näitad mängimise käigus, et näe, linnukene puu otsas, poiss läheb karuselli peale, klotsi peal on jänku ja need pildid ja figuriinid on lapsele arusaadavad ja lõbusalt värvilised. Näiteks selle sama legoga ütles mari “kausell”, mis on tema puhul ikka nagu WOW värk, sest see rääkimise teema ei ole talle ju lihtsalt tulnud.

Lentsule meeldib niisama klotsiga vehkida!

Mis on minu meelest ka veel super lahe – kõikidest legodest annab kokku panna midagi täiesti uut ja põnevat. Selle pärast ongi vahva, et kui lapsel neid erinevaid komplekte koguneb, siis laias laastus pannakse need kõik nagunii omavahel kokku ja saab ehitada aina kõrgemaid torne, aina suuremaid maju, aina vägevamaid ehitisi.

Ma seda muidugi ei tea, et kui kaua lapsed selliste legodega mängida viitsivad, aga ma olen näinud, kuidas külas käinud 7-aastased ka veel rõõmsalt ehitavad. Seega võiks öelda, et mänguiga on vähemalt 7 aastat? Ja see on päris kõva värk, sest mis muu mänguasi nii kaua lapsi rõõmustaks?

Anna mulle kommentaariumis teada, miks sinule või su lapsele Legod meeldivad ja üks õnnelik võidab endale uhke karuselli lego komplekti! Loosi teen juba esmaspäeval ja legole peab ise Tallinnas järele tulema!

Vahepeal peab issi üksi mängima ja Mari leiab uue mängukaaslase :D

 

Jaga: