KARDO LAPSED Uncategorized

minu pere ja muud loomad

27. aprill 2017

Tänasel kaunil neljapäevahommikul tahan ma teile rääkida meie perest*. Jah, ilmselgelt olen ma oma perest juba nii palju rääkinud, et tuhanded inimesed on üsnagi kursis meie tegemistega, aga näedsa nalja, täna tekkis jälle selline tunne, et tahaks natukene perest lobiseda.

Kuidas ma üldse oma pereni jõudsin? Imelikul kombel on nii, et kui ma mõlen oma perekonna peale, siis seda nagu päris-päris-päris perekonna tunnet tundsin ma hästi väiksena vanaema ja vanaisaga. Mu ema elas Tallinnas ja me nägime üsna tihti, aga kuidagi kodusem ja armsam oli vanaemaga õhtuti voodis lamada ja juttu rääkida, samal ajal kui akna taga kaks kaske ja üks pihlakas tuules õõtsusid ja vihm vastu plekist aknalaudasid trummeldas. See oli kodu. See oli minu pere. See oli minu inimene. Õues oli vihm, aga mina olin vanaema kaisus ja me rääkisime tähtsatest asjadest, nagu miks on inimesel nina ja miks ma ei või tooli peal kõõluda või miks mitte süüa ära kanasupi tegemise ajal kõike keedukana.

Vanaisa ei elanud siis enam vanaemaga koos, aga papa ootas mind koridoris trepil, et minuga kuskile minna. “Nonii, täna lähme seiklema!” ütles ta alati. Ja me läksime. Karjamaale lõket tegema, metsa seenele, kellelegi külla, raamatukokku, rongiga sõitma, randa, poodi. Vahepeal käisime me memme aias aiatöid tegemas ja vanaisa sundis mind järjepidevalt mööda köit üles ronima, sest ta arvas, et inimene peab ikka “võimlema” ka. Papa ise iga hommik vehkis natukene käte-jalgadega. No nii võimlemise pärast või nii.

Nemad olid pikalt mu pere, kuni ma tulin Tallinna koju ema juurde elama ja siis ma tundsin pidevalt, et mu pere on maha jäänud. Aastaid käisin ma iga nädalavahetus Pärnus ja nutsin, kui ma tagasi Tallinna sõitsin. Ma isegi mäletan sellist mõtet, et ma täiega arvasin, et kui mul isa elus oleks, et siis me oleks nagu päris perekond, kus on ema ja isa ja mina. Aga tegelikult oli mul lihtsalt vanaema ja papa ja siis…Tiina. Mu ema ei ole halb inimene, ega vist isegi mitte halb ema, aga ta ei ole lihtsalt kuigi emalik. Ei mingeid musitamisi, müramisi, kallistamisi, kiitmisi, paitamisi. Samas kui ma nüüd mõtlen, siis ega vanaema-vanaisa mind ka ei musitanud-kallistanud, aga see oli kuidagi teine asi.

Üldse päris raske on meenutada seda, sest mu mälu on nii kehvake, aga lapsepõlvest on meeles pidev perekonnast igatsemine. Seda eriti, kui mu vanaema ära suri. Siis sai minust juba tiinekas ja ma ei hoolinudki enam mingist perekonnast, vaid sellest, et kas ma poistele meeldin ja kas ema raha annab ja huvitav, kas poest sidra saame kätte ja kas suitsuga jääme vahele või ei jää. Aeg-ajalt käisin siiski Pärnus, aga papaga enam seiklema ei läinud, sest sõbrannad olid kaasas ja siidrit oli ju palju lahedam juua nii, et mingi päss kaasa ei tolkne.

Ma arvan, et see oli see aeg, kus minust sai see, kes ma olen. Ei oska seda tegelikult seletadagi, aga mul pole kunagi olnud mingit mega head suhet vanematega, kus ma saaks rääkida kõike mida ma arvan või tunnen. Ma olen alati tundnud, et mu ema on minust nii erinev inimene, et me lihtsalt ei klapi ja sobigi omavahel sõbraks. Meie iseloomud ei sobi kokku ja me kumbki ei tagane oma arvamusest. Seega tekkiski periood, kus ma kaklesin oma emaga pidevalt. Täitsa õudne praegu mõelda, aga no kogu aeg käis mingi kraaklemine ja ma ei jõudnud ära oodata, millal ma ükskord kodust välja kolida saan.

19-aastaselt pakkisin ma kokku ühe kohvritäie riideid, tegin papale viimase kalli ja pai ja läksin lennukile. Aasta Austraalias oli raske, hirmus, põnev ja seiklusrikas, kuid süda ihkas tagasi koju. Eestis saingi suht kohe endale oma üürika ja peale seda ei olegi ma “koju” tagasi läinud.

Mul oli hästi pikalt üks peiks, kellega koos ma kujutasin kaudselt ette küll mingit tulevikulaadset toodet, aga mingit lapsed+abielu ihaldust mul ei olnud. See tundus mulle kuidagi nii tühine. Mind võlus ringi rändamine, uued kogemused, maitsed, kultuurid, peod – vaba olemine igas mõttes. Omast arust olin ma ikka hull hipi. Kui lapsed jutuks tulid, nohisesin ma alati põlastusega, et mingisuguseks titemasinaks ma ei hakka, lapsed on nii piiravad, ma ei taha seda vastutust, lapsed on jube tüütud ja vastikud ja üldse hea oleks, kui ma kunagi ühtegi väikest elukat kasvatama ei peaks.

Ja siis tuli Kardo. Ta oli lihtne, siiras, aus, avameelne, naljakas ja nii teistsugune kogu selle tralli sees, mida ma siis läbi elasin. Peikast lahku minek, mega munni venda armunud olek, narks, peod, alks, peod, veel alksi, veel pidusid, veel nats narksi. Postitused sellest ajast on hägused, kaootilised ja enamasti parooli all. Ja siis ta tuli. Teksatagiga aednik, kes kunagi käis mu paraleelis ja kelle ma kutsusin täis peaga endale külla, et temaga niisama natukene lõbutseda.

Need pidude ajad, kus ma jõin nii palju alkoholi ja ometi olin 20 kilo kergem kui praegu. Kuhu see alkohol omal ajal ladestus?! Kuhu?!?!

Ei mingeid “issand, kas ma meeldin talle, appi, ta pole mulle 4 päeva helistanud” mänge. Nädala pärast olin ma casually tuttavaks tehtud poole perekonnaga. Ta viis mu oma sõpradega kohtuma ja hoidis mu käest kinni, et ma oma hambaid välja ei kukuks, sest ma kandsin pidevalt tema nimel kontsakingi (sest talle meeldisid kontsad). Ma isegi valetasin, et mulle meeldib telkida ja käisin temaga hip-hop festivalil – vot niiii väga ta mulle meeldis. Ja mu kõhus olid liblikad ja armumine ja üsna pea midagi muud ka.

Need esimesed päevad kodus Mariga, mil ma ei julgenud talle body selga panna ja Kardo ohjad enda kätte haaras. Kuidas ta luges isaduseraamatuid, teda pallil magama õõtsutas, talle laulis ja minu pead paitades rääkis, kuidas ma olen loonud midagi täiuslikku. Kuidas mina olen täiuslik.

Siis ma mõtlesin, et jah. Mul on ka nüüd pere. See on minu pere ja minu inimesed. Ja ma tundsin ennast üle kuueteist aasta uuesti kodus. Ma olin kuskil, kus oli kõik, keda ma armastasin ja kõik, kes mind armastasid. Piiritult ja lõpmatult. Issand, need olid vahvad ajad. Raha oli vähe, aga ikka tundus, et enam paremaks minna ei saakski.

Ühesõnaga tundus mulle, et kõik on olemas. Et ma justkui nagu olin keegi tööalaselt ja blogi alaselt ja veel selle alaselt ka, et ma olin kellegi ema! Mõne aja pärast ei olnud ma enam pruta, vaid päris pruut. Me abiellusime ja siis sai meist perekond Treimannid.  Ma ei suuda kunagi meenutada, et mis kuupäeval, või isegi mis aastal me abiellusime. Ma julgen pakkuda, et sel suvel saab kaks aastat. Ja need on olnud kõige lihtsamad kaks aastat mu elus. Need on täis armastust ja minu pere.

Ja see perekonna tunne, see ainult süvenes, kui Lents meile tuli. Esiteks juba see tema ootamine, mulle tundus, et see tõmbas mul korralikult tuure maha ja tegi mind kuidagi rohkem emamaks ka Marile. Ma ei tea, mulle endale tundub, et kui tema oli beebi, siis ma ei osanud seda värki nii hästi. Kardo seevastu on selles nagu vana kala. Reaalselt, see mees on isaks sündinud. Ah, mis ma ajan, ta on ka abikaasaks sündinud. Ma ei ole kindel, mida ma õigesti teinud olen, et selline perekond endale skoorida, aga kuidagi on nii läinud.

Muidugi on ka olnud raskemaid hetki. Näiteks siis, kui Lende oli mõne nädalane ja nii pisike ja habras. Ta ainult tudus minu kaisus, aga ma ei tahtnud ju Mari ka tähelepanuta jätta. Seega üritasin ka mina temaga igasuguseid asju teha beebi kõrvalt,  aga no kahe-kolmeaastase jonn + uus olukord väikse õe näol muutis Mari alguses minu jaoks justkui vanapaganaks, kes ainult asju loopis, kisas ja jonnis.

Ma mäletan ühte päeva, mil ma panin Mari magama ja ta aina lollitas ja rapsis ja üritas põgeneda ja äkki kuulsin ma allkorruselt Lende nuttu ja ma olin niiiii õnnelik, et saan ise alla minna ja oma pisikese Lentsuga olla, selle asemel et selle kiusliku Mariga seal maid jagada. Jaaa noo loomulikult ajas see mõte mind nutma, sest mis ema ma olen, kui ma eelistan ühte oma last teisele, ah? Õnneks see kadus päris kiiresti. Mari harjus Lendega ja mina harjusin oma hormoonidega ja nüüd ei oskaks ma ka relva ähvardusel öelda, et keda ma kellele eelistan. See oleks sama hea küsimus, et kas ma eelistan rohkem, et mu neerud või maks töötaks. Tänan, ma tahaks mõlemaid 😀

Ma lugesin täna Triinu blogist põhjuseid, miks ta oma abikaasat armastab ja seal oli üks punkt see, et Kristo tuleb tema ideedega alati kaasa. Ka minu jaoks on selline go with the flow elustiil hästi oluline ja seetõttu on see ka minu puhul üks asi, mis mind Kardot lihtsalt veel tuhat korda rohkem armastama paneb. Kui ma ütlen, et ma tahan hakata fotograafiks, ma teen ühest toast stuudio, siis on tema see, kes aitab mul selleks parketti välja valida. Kui ma ütlen, et ma tahan aeda herneid, siis herned sinna ka saavad. Kui ma ütlen, et vot, sügisel elame natsa soojal maal, siis ta aitab mul lennukipileteid otsida ja kui ma ütlen, et ma oma niigi kiires elutempos tahan teha oma veebiportaali, siis tegeleb tema lastega ja lustib nendega nii, et maa must, et mul ei oleks süümekaid, et lastel minu tegemiste tõttu midagi tegemata jääb. Ja teate, mis ta üks päev Marile ütles? “Lähme seiklema!”. Ma mõtlesin pikalt, miks see lause mulle otse südamesse puges, alles mõne aja pärast kerkis mu mälusopist üles pilt, kus ma kõnnin papaga käest kinni bussipeatuse poole ja ta oma rahulikul häälel nendib: “Täna. Täna lähme me seiklema!”.

Kallis perekond. Ma seikleks teiega maailma lõppu. Kas te teate, mis privileeg on omada omaenda perekonda? Omaenda lapsi, kes sulle käed ümber kaela panevad ja lihtsalt oma olemasoluga muudavad elu veelgi ilusamaks kohaks? Mõni ime, et mõndadel inimestel kümme last on. Ma juba kahe lapsega ei oska seda õnnetunnet ja armastust kuidagi sõnadesse panna. Ma ÜRITAN, aga ükski sõna ega lause ei saa edasi anda seda füüsilist tunnet mu südames ja kõhus, kui ma vaatan enda lapsi ja enda laste isa. Ma ei tea, mis valesid levitatakse, et hea suhte nimel tuleb pingutada? Ma pole veel siiani kordagi pingutanud, aga ikka on nagu jube hea. Kes teab, võib-olla pingutab härra kahe eest. Kui nii, siis tänud, Karts!

Perekond Treimannid for the win! Ja no kurat, kui juba siiamaani see elu nii lahe on olnud, mis siis veel tulevik tuua võib? Can’t wait! See saab olema täis seiklusi ja arutelusid teemade, miks on inimestel ninad ja jutte teemadel, miks ei või tooliga kõlkuda. See saab olema täis lõbustusparke ja loomaaedasid ja batuute ja printsessikleite ja õhupalle ja kooke ja jäätiseid ja kõike, mida maailmal meile pakkuda on.

Oh elu, eluke. Aitäh sulle selle imelise perekonna eest.


*Olgem ausad. On kolmapäeva öö, ma olen ära joonud pudeli energiajooki ja ma lihtsalt ei suuda magada! Aga eks ma postitan selle hommikul. Aga nüüd ma kuulen, et keegi jookseb väikeste jalgade padinal üleval ringi, tuleb see paavian magama suunata. Oeh, mida ma küll lasteta teeks ja keda magama suunaks? Ah? KEDA?! Lisaks nägin ma just ülisuur ämblikku ja kui ma korraks pilgutasin, kadus ta ära, seega on aeg sääred teha!

Loe ka neid postitusi!

63 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Angelica 3. mai 2017 at 15:01

  Delfi illustreeris küll su postitust imelise pildiga 😀 ma avasin just et näha kas sul ka siin neid rohkem aga vot pole.
  Lugedes kiskus silmagi vesiseks 😀 oleks kõik nii elurõõmsad ja optimistlikud nagu sina 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. mai 2017 at 15:21

   mis postitust?

 • Avatar
  Vasta Maarja 1. mai 2017 at 02:12

  Aga (pere)loomad?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. mai 2017 at 07:51

   post oli juba nii pikk, ei viitsinud edasi kirjutada 😀

 • Avatar
  Vasta Liisi 30. aprill 2017 at 21:55

  Issand kui südamlik tekst! Päris ausalt lugesin seda praegu ja pisarad tulid silmi. Nii tore, et sul hästi läheb 🙂 Jõudu ja jaksu sulle kõiges, mis sa teed!

 • Avatar
  Vasta Eveli 30. aprill 2017 at 14:42

  Sama siin!
  Parim postitus siiani?

 • Avatar
  Vasta K. 29. aprill 2017 at 16:24

  Istun autos ja loen ja pean poodi minema, aga silmad on nüüd nii ära nutetud, et kus ma lähen nii.. õnneks laps magab autos ja on aega siin veel passida. Siuke emotsioon tuli seda lugedes, et tahaks tõsta mütsi ja aplodeerida.

 • Avatar
  Vasta Lila 28. aprill 2017 at 19:32

  Just olin ilusa meigi endale näkku saanud ja pisarad nii kuhjas silmas, elu eest proovisin mitte pilgutada. Mina olen suurest perest, aga alates 16a eraldi elanud, et koolis eemal käia.
  Nii tahan oma perekonda ja olen lasteks ka valmis. Just lõpetasin kooli ja on stabiilne töö ka olemas. Ainult see õige on puudu. Ootan väga, et see õige minu ellu tuleks. Olen üle aasta vallaline olnud ja nii valmis selleks kõigeks 🙂

 • Avatar
  Vasta Carry 28. aprill 2017 at 18:20

  Super postitus. Tänks, et jagasid seda..))

 • Avatar
  Vasta Riin 28. aprill 2017 at 16:30

  Mallu, n2gid kolmeraudses superlahe välja. Kõik kõik oli nii supper. Kes hoolitses su meigi ja soengu eest?

 • Avatar
  Vasta M-L M 28. aprill 2017 at 12:04

  Wow.. Lihtsalt wow!
  See postitus – sõnatu.. ma nagu tahaks midagi öelda, aga lihtsalt pole sõnu.

 • Avatar
  Vasta Marta 28. aprill 2017 at 11:04

  Niii ilus ja südamlik…. pisara võttis silma:)

 • Avatar
  Vasta Loola 28. aprill 2017 at 00:46

  Sul on alati head postitused aga see oli kohe eriti hea.
  Aitäh, et sa jätkuvalt viitsid kirjutada!!!

 • Avatar
  Vasta Maire 27. aprill 2017 at 22:34

  Palun mine kontrolli oma kilpnääret.

  • Avatar
   Vasta grete 28. aprill 2017 at 00:24

   ta on seda juba teinud

 • Avatar
  Vasta Kelly 27. aprill 2017 at 22:03

  Kui ilus lugemine.. pisarad nii valla.. oehh ! Mul on niiii heameel, et Sa oled õnnelik! 🙂 Kardole pikk pai, et Sind ja Teie pere nii hoiab – imeline 🙂

 • Avatar
  Vasta Mariliis 27. aprill 2017 at 21:04

  Seda lugedes tabasin end ka mõttelt, et see on vist parim blogipostitus, mida ma kunagi lugenud olen. Ma ei nuta peaaegu mitte kunagi, kuid nyyd sain silma täitsa niiskeks. Aitäh Mallu! Ja ps! See viimane pilt on nii ilus!!

 • Avatar
  Vasta Kertu 27. aprill 2017 at 20:28

  Nii armas ja südamlik ♡

 • Avatar
  Vasta Egle 27. aprill 2017 at 19:24

  Oeh. Teed paljud naised kadedaks siin. 🙂 Loodan ka kunagi oma “Kardo” leida ja vähemaga ei tahaks leppida.

 • Avatar
  Vasta Lumi 27. aprill 2017 at 15:38

  Viimane on niiii ilus pilt!!!

 • Avatar
  Vasta Elks 27. aprill 2017 at 14:30

  See on nii südamest südamesse postitus, oeh. 🙂 Aga miks sa lapsena emaga ei elanud ja mis isaga juhtus?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. aprill 2017 at 15:09

   Mu isa sai surma, kui ma 2-aastane olin. Autoavarii. Ema käis Tallinnas ülikoolis ja väidetavalt ma ise tahtsin Pärnus elada vanavanematega.

   • Avatar
    Vasta Carry 28. aprill 2017 at 18:24

    Kusjuures see seik emast..mul oli täpselt samasugune lapsepõlv. Siiani on emaga selline..noh pealiskaudne suhtlemine..et ta küll käib meie pool ja tahab vahest lapsi hoida jne..aga ikkagi ei tunne ma, et saaks temaga kõigest rääkida või oleks ta mulle väga lähedane.

 • Avatar
  Vasta Käthlin 27. aprill 2017 at 14:13

  Super postitus ja ülinunnu mega lugemine:)

 • Avatar
  Vasta Elis 27. aprill 2017 at 14:10

  Apppiii … see on KÕIGE ilusam ja siiram postitus üldse … Sa ei kujuta ette ka kui narr on toas istuda ja lugeda seda nii, et silmist pisarad jooksevad. Mul on nii hea meel, et ümber pole praegu rohkem inimesi kui ainult mu 9 kuune tütreke. Laste eest tuleb tõesti tänulik olla.

  Lase samas vaimus edasi Mallukas! Sa oled mega äge inimene ?Kardol, Maril ja Lendel on vedanud, et nende elus on keegi selline nagu sina ?

 • Avatar
  Vasta Karoliina 27. aprill 2017 at 14:00

  NIII armas, Mallu! Peaaegu oleks pisar silma tulnud, aga süda läks küll soojaks 🙂

 • Avatar
  Vasta Ragne 27. aprill 2017 at 13:20

  Mis sul viga on,ah? ajad siin nutma kõiki ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. aprill 2017 at 13:53

   mai tea mis kõik nutavad 🙁

 • Avatar
  Vasta Kätlin 27. aprill 2017 at 13:11

  Niiiii armas postitus lihtsalt, et hakka või piserdama. Ausalt!

 • Avatar
  Vasta K.D 27. aprill 2017 at 12:45

  Ma mõtlesin, et ma olen mingi pehmo ja opakas…. loen, silmad märjad aga õnneks kommentaare lugedes selgub, et ma pole ainuke! Huuhh, õnneks 😀
  Südamlik ja armas ❤️

 • Avatar
  Vasta Piret 27. aprill 2017 at 12:05

  Väga südamlik ja siiras postitus! 🙂 (Jah, ka mul tuli tööl lugedes seda pisar silma, sest nii ehe oli!)
  Ja ma arvan ka, et kui on leitud endale kõrvale see ÕIGE, siis ongi kõik tegelikult selline chill ja hea. 🙂
  Imeline perekond olete! 🙂

 • Avatar
  Vasta Elve 27. aprill 2017 at 11:45

  Ma ei viitsi kunagi eriti pikki tekste lõpuni lugeda, aga seda sinu postitust loen ja pisarad voolavad. Sa oled tubli ja kõik selle ära teeninud. Hoidke üksteist-teineteist.

 • Avatar
  Vasta G. 27. aprill 2017 at 11:31

  Iiiiiiiissand kui numps see viimane pilt ikka on!

 • Avatar
  Vasta LiisiK 27. aprill 2017 at 11:28

  Uskumatu kuidas su sõnad mu hinge pugesid? Lugesin pisar silmis ja meenutasin aegu oma vanaema ja vanaisaga?Nüüd kus olen ise ema hindan ma hetki oma perega❤Ja loodan et kui vanaemaks kunagi saan olen sama lahe vanaema kui minu oma oli❤❤Äitähh sulle!!

 • Avatar
  Vasta E 27. aprill 2017 at 11:25

  Nonii, ma löristan ka nutta 🙂 Armsalt, ehedalt ja nii ausalt kirjutatud. Aitäh Sulle!

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 27. aprill 2017 at 11:13

  Issverküll :'( Niiarmas postitus❤

 • Avatar
  Vasta Y 27. aprill 2017 at 11:05

  Aitäh sulle! See oli nii ilus.

 • Avatar
  Vasta K 27. aprill 2017 at 10:49

  Selle “lähme seiklema” võiksid omale tätoveerida, Mallukas 🙂

 • Avatar
  Vasta Jane 27. aprill 2017 at 10:43

  Lihtsalt tönnisin enamus postituse lugemise aja. Siiras.

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 27. aprill 2017 at 10:32

  Kuulge – mitte Mallu, mõned kommenteerijad!
  Ärge öelge, et see on “parim tekst”. Öelge nt “mulle meeldis kõige kõige rohkem” vms.

  Ausalt, maailm oleks kohe parem koht, kui inimesed aduks ja sõnastaks seda, et nende arvamus pole vbla üleüldine kõigi jaoks kehtiv absoluutne tõde.

 • Avatar
  Vasta SK 27. aprill 2017 at 10:20

  nõustun ühe kommentaatoriga, et 100% parim tekst – rahulil, loomulik ja südamlik. vabalt voolav ning puudub selline tavapäne , eeee……”cool” joone hoidmine?
  armas.

 • Avatar
  Vasta m 27. aprill 2017 at 10:09

  🙂 vahva tekst 🙂

  ma nägin veidrat und olin korra su laste lapsehoidja mängisin nendega, mees tegeles sul mingi vee vooliku ja ämbritega. mingis kohas oli üks blond austraalia mees küsis sind ärtu äss käes ning sa siis ekraanile midagi inglis k chattisid teksti valmis, mees vaatas kustutasid eest ja rohkem ei mäleta. veider 😀

 • Avatar
  Vasta A 27. aprill 2017 at 10:00

  100 % kindlalt kõigi aegade parim blogipostitus mis sa teinud oled!

 • Avatar
  Vasta Kärt 27. aprill 2017 at 09:59

  Selle postitusega tuli mulle meelde et nägin täna öösel Lottet unes et keegi oli teil värava jälle lahti jätnud ja siis Lotte oli jooksu pistnud. Lotte kusjuures oli põgenenud Viljandisse. Võtsin Lotte kinni ja jalutasin temaga mööda Viljandi linna et su maja leida. Inimesed vaatasid mind küll sellise näoga et miks ma sinu koeraga jalutan. Siis aga tuli meelde et ups sa elad ju Tallinnas ja siis läksin koju koos Lottega et su nr kuskilt leida ja sulle öelda armas Mallukas ära muretse Lotte on minuga ja ta on headeskättes. Ja siis sa tulid talle järgi. Selline unenägu siis 😀 😀

 • Avatar
  Vasta K. 27. aprill 2017 at 09:56

  Ja mul võttis ka silma märjaks!
  Lahedad olete!

 • Avatar
  Vasta Aune 27. aprill 2017 at 09:51

  Tõepoolest armsalt kirjutatud ja poeb naha alla. Te olete supper family, ainult jõudu-jaksu ja, et elu oleks awesome edasi teil 🙂

 • Avatar
  Vasta E. 27. aprill 2017 at 09:45

  Issand, see oli nii ilus postitus, et ma hakkasin nutma! Ma usun, et sa oled kõik selle ära teeninud ja veelgi enam. Mul on hea meel, et sul hästi läheb 🙂

 • Avatar
  Vasta Reet 27. aprill 2017 at 09:36

  Ma rase ei ole ja hormoonide süüks ei saa ajada, aga ka mul tulid posarad silma, sul on väga vedanud nii mehe, kui lastega. Minu laste isa kahjuks lastega tegeleda ei taha ja neid vaadata ka mitte, nii et mul “oma aega” polegi, et ntks mingite hobide või spordiga tegeleda vms.. aeg-ajalt saan lapsed õnneks ema juurde viia, talle meeldib väga lapselastega tegeleda-nii, et olen õnnelik, et seegi võimalus on, mõni vast kasvatab täitsa üksi lapsi ja pole vanavanemaid ka võtta, nii et mis ma ikka nurisen..

 • Avatar
  Vasta Mann 27. aprill 2017 at 09:36

  Su Kardo on nagu “Pilvede all” Indrek, armastab ja on Su ideedega nõus, toetab ja kannatab ära 😀
  SUPER!

 • Avatar
  Vasta Lilli 27. aprill 2017 at 09:35

  Nii ilus! Ja Kardo on sul täiega kullatükk, ma ütlen! Ägedad olete kõik!

 • Avatar
  Vasta Triin 27. aprill 2017 at 09:35

  ? ohh jah, pisar tuli silma ??

 • Avatar
  Vasta Eylin 27. aprill 2017 at 09:30

  Nii südamlik,armas ja siiras!

 • Avatar
  Vasta K 27. aprill 2017 at 09:14

  Nii ilus ja südamlik postitus. Pisar tuli silma selles kohas: “Ja teate, mis ta üks päev Marile ütles? “Lähme seiklema!”. Ma mõtlesin pikalt, miks see lause mulle otse südamesse puges, alles mõne aja pärast kerkis mu mälusopist üles pilt, kus ma kõnnin papaga käest kinni bussipeatuse poole ja ta oma rahulikul häälel nendib: “Täna. Täna lähme me seiklema!”.”
  🙂

  • Avatar
   Vasta e.m. 27. aprill 2017 at 10:40

   Ma hakkasin ka selle koha peal täiega töinama. Nii ilus!

   • Avatar
    Vasta Kaja 27. aprill 2017 at 16:35

    Mina ka sama koha peal ?

  • Avatar
   Vasta Kadri 27. aprill 2017 at 18:59

   sama siin.

 • Avatar
  Vasta Helen 27. aprill 2017 at 09:09

  Imeilus.

 • Avatar
  Vasta tibu0 27. aprill 2017 at 07:32

  Mis ma oskan öelda… Pisarad noh. Nunnu.

  • Avatar
   Vasta Kätrin Valo 27. aprill 2017 at 09:09

   Nii südamlik postitus ??

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 27. aprill 2017 at 07:24

  See oli nii ilus, et kahes kohas nutsin ja nutan edasi.

 • Avatar
  Vasta Kirsika 27. aprill 2017 at 06:51

  Aitäh, nii armsa lugemise eest!

 • Avatar
  Vasta Kadii 27. aprill 2017 at 06:29

  Ma ei tea miks aga mind ajas see postitus nutma, oli kohe nii ilusti kirjutatud, armas lugeda?…..oehh rasedahormoonid teevad oma tööd ilmselt??

  • Avatar
   Vasta S. 27. aprill 2017 at 09:25

   Sama siin !