LAPSED LENDE MARI JOHANNA

igavesti mõnus perepäev Vudilas

30. juuni 2017

Ühel päeval tuli mul mõte, et äkki Marile meeldiks poniga sõita. Varem on olnud nii, et Mariga ei teadnud kunagi, mis tuju tal on ja mida ta selle tujuga teha tahab. Noh, eks nagu lapsed vast ikka. Aga viimasel ajal on Mari igasuguste uute asjadega nii pealehakkaja ja nõnda näitasingi ma talle netist igasuguseid videosid lastest, kes poniga sõidavad. “Jah! Anna obu! Anna poni!” kiitis Mari takka ja tundus vägagi päri selle ideega, et võiks seda hobusesõitu proovida küll. Siis oli vaja vaid leida koht, kus seda teha saaks. Vanasti ma nagu mäletasin, et loomaaias sai poniga sõita, aga nüüd teadsid lugejad rääkida, et enam ei saa.

Mulle pakuti tegelikult nii palju erinevaid kohti, aga lõpuks jäi meie valik Vudila peale. Lihtsalt seetõttu, et täna pidi olema selle nädala kõige ilusam ilm ja sellisel juhul tahtsime teha midagi veel lõbusamat, kui ainult hobusesõit. Ma polnud enne seal käinud, aga kuna see tundus selline koht, kus oleks lõbus nii lastel, kui ka suurematel, siis võtsime kampa minu vanemad ja väikevenna, rentisime väikse bussi ja läksimegi kõik koos tripile.

Püha jeesus, kui mõnus on sellise kambaga reisida, sest meil oli lastele nüüd kolm hoidjat rohkem kui ainult oma perega reisides. Seega oli eriti mõnus seal ringi uudistada, sest kogu aeg sai ühe lastest kellegi kätte jätta, või paluda näiteks Rikit koos Mariga mingil batuudil hüpata.

Vudilast endast rääkides – see on nii äge koht! Tõepoolest igale vanusele on seal palju teha. Mult küsiti, et mis on erinevus Vembu-Tembumaaga, aga seal ma ei ole käinud. Oskaksin natukene võrrelda Lottemaaga, aga need on oma olemuselt nii erinevad, et raske on öelda, et kumb on parem või halvem. Lottemaa on pigem selline koht, kus põhirõhk on karakteritel ja sarnasusel raamatute/filmidega. Vudila on rohkem sellise aktiivse lustimise koht, kus oma tegevused tuleb ise leida, töötajad niimoodi ei suhtle, nagu Lottemaal.

Aga ei peagi! Selles suhtes, et need ongi väga erinevad värgendused. Vudilasse minekuks soovitan ma kindlasti valida yr.no’st mingi eriti hea ilmaga päev ja minna kohale hästi varakult, sest tegevust on nii kohutavalt palju, et muidu ei jõuagi kõike teha ja näha. Meie hakkasime kella 10 paiku liikuma ja jõudsime koju kell 9 õhtul ja IKKAGI jäi meil paadiga sõitmata ja mängumajas käimata. Muidugi meie puhul mängib rolli see ka, et Tallinnast sõites võtab juba sõit 2 tundi sinna ja 2 tagasi. Tartu kandi inimestel on see reis vähe mugavam.

ÜKSIKPILETID:
Lapsed 4-17 a. 17 eur
Täiskasvanu 18+ 13 eur
Lapsed 1-3 a. 7 eur
Pensionär
(k.a. invaliidsuspension)
10 eur
Lapsed kuni 1 a. sissepääs TASUTA

Pileti hind on minu meelest täitsa aus. Selles suhtes, et kui sa selle pileti ära ostad, siis sees on sulle kõik tegevused (peale hobuse) tasuta. Näiteks üritustel on need asjad, mille peal hästi kõrgele hüpata saab… Issand, mis nende asjade nimi on? No see värk noh! (vaatasin Vudila kodukalt järgi, selle nimi on sky-jump).

See on juba ainuüksi mingi viiekas. Lisa sinna juurde üks ATV sõit ja paadisõit ja ongi piletiraha juba koos. Vudilas võid neid asju aga kasvõi sada korda jutti teha, kui parasjagu järjekorda pole. Seega ei ütle mina piletihinna kohta mitte midagi, sest see on minu meelest just tore, et maksad ühe korra ära ja sees ei kasseerita sult iga nurga peal veel iga asja eest raha.

Isegi mina käisin sky-jumpimas, kui minu juurde tuli tüdruk, kes väitis, et ta on mu suur fänn ja et ta tahaks ka mu blogisse saada. No ega ma kade pole, mida te siin ikka ainult minu molu vahtima peate, natukene värsket verd igasse päeva! Ma ei tea, miks ta pildil on sellise näoga, et ma ähvardasin teda pildile tulema, aga ta tegelikult ausalt ka ise tahtis :D!

Teemast nüüd edasi rääkides  – okei, söögi eest tuleb ka maksta, aga mitte keegi ei keela enda piknikumaterjal kaasa võtta ja seal ise süüa teha. Grillid ja piknikukohad on olemas! Ma nägin, et päris paljud kasutasid seda võimalust ja sussustasid seal grillil midagi. Päris mõnus tundus! Ei mingit köögi järele ootamist! Meie siiski ei jõudnud midagi nii palju ette planeerida ja usaldasime kohalikku kalamaja, mis meile forelli kokkas! Olin enne lugejatelt kuulnud nurinat kohaliku toitlustuse üle, aga ma ei oska küll midagi otseselt halba kosta. Ma ise teen muidugi paremini kala ja eks enda tehtud söök on alati maitsvam, aga kui mässata ei viitsi, on ju hea, kui on kolm toidukohta, kust süüa saab. Grillmaja, kalamaja ja eriti kiireks ampsuks ka bistroo. Teenindajad olid noored, aga usinad ja sõbralikud! Küll aga mõtlesin ma seal, et oleks ikka võinud ise söögiasjad kaasa võtta, oleks nagu… ägedam saanud!

Ühel pool forell Vudila moodi, teisel pool lihtsalt maitseainetega maitsestatud.

Aga mis seal siis teha saab? Oh jeerum…. ma võiks loetlema jäädagi. Meie läksime sisse, Mari plagas kohe kuskile batuutidele, mis kohe sisse astudes lapsi ootavad. Seal oli neid mingi kolm tükki, kõik sellised, kus saab turnida ja hüpata ja liugu ka lasta. Siinkohal vihje vanematele, mida ma soovin, et ma ise oleks enne taibanud – Vudila võiks selle väikse nõuande lausa enda kodukale panna, juhuks kui mõni teine ema sama sooda on kui mina. Isegi, kui on soe, siis tasuks lastele selga panna pikad püksid + pikkade varrukatega pluus. Lapsed tahavad ju batuutidel käia, aga kui nad seal oma kleitidega alla vudisevad, siis on tulemuseks marraskil taguotsad ja küünarnukid. Mitte, et see lapsi  siis oluliselt heidutaks, aga hiljem ikka :D Mina needsin ennast küll maa alla, et selle peale ei tulnud.

Esimene batuut uste juures

Taustal Mari selg ees batuudil alla kukkumas :D

Minu ema lemmikuks oli see, et sai rahumeeli päikest võtta. Selle jaoks võisid sa muidugi suvalisele muruplatsile ka siruli visata, aga tegelikult oli seal palju päevitustoole ka. Mõned õues bassu ääres, osad üleval mängitoa juures, see vist neile, kes natukene pisematega seal seiklesid. Marisugust sellises toas ei kammitse, aga aastaseid umbes veel küll. Näiteks Lentsu oleks taltsutanud, aga meie püsisime ikka õues, patt oleks sellise ilmaga tuppa minna.

Lents harjutab viimased nädalad usinalt põlvili olemist.

Karts ja tema mini-me

Hommikune bassein. Veel tühi, aga juba poole tunni pärast oli täis.

Basseinides ei ole soojustatud vesi, eile oli seal näiteks 18 kraadi. Õues oli aga nii soe, et bassein oli lapsi täis ja noh, mõned suuremad eksisid ka sinna vette ära. Näiteks meie seltskonna mehed kargasid vette alles peale saunaskäiku, nii oli vesi mõnusalt karastav. Ainukesed, kes vette ei roninud, olime mina ja Lents. Perekonna nõrgad, mis seal ikka.

Hmm.. mingisugune lill!

Praegu pildilt vaatan, et see on ikka kroku saba, mitte miskit muud tal seal rippumas :D

Nagu ma ütlesin, siis tegevust on igale vanusele. Ma muidugi ei usu, et näiteks mingi alla aastaste vanemad hakkaksid üldse Vudilasse tulema ilma suuremate lasteta (või hakkaks?), aga väikestele on seal liivakasti alad, väiksemad kiigud ja liumäed täitsa olemas. 45cm sügavune lastebasseinike ka.

Natukene suurematele leidub iga nurga peal turnimist, vesirattaga saab sõita madalates basseinides (need on sellised pisikesed vesirattad), vesilugu saab lasta, batuutidel hüpata (neid on seal vist 10 erinevat kindlasti), ATVdega sõita, tasakaalunööridel turnida, torni ronida, ponidega sõita, järvel paadiga sõita, vankriga sõita, kala püüda, lasktiirus käia, mänguautomaatidega mängida ja praegu vaatan kaardilt, et kuskil oli tünnisaun ka. Ehk olen mina pime, aga seda ma ei näinud, sest sinna oleks ma raudpolt roninud!

Lende magas enamuse päevast oma bee5 sees maha. Targu oli kaasa võetud iste Marile, vahepeal soovis istuda küll.

Mari enda järjekorda ootamas, tahaks trassi peal “siuuuu” teha!

Mari lemmikasi nii Lottemaal, kui ka Vudilas – see… isssand. Mis selle asja nimi on? Traadist.. kiikvärkasi? :D Mõtlesime Kardoga, et peaks selle trassi endale aeda ka sebima!

Ühel hetkel hakkasin Mari suunama, et noh, lähme vaatame siis ponisid kah, aga ei olnud Maril mingit soovi hobusele pai teha. Siis taipasin ta endale sülle võtta (Mari,  mitte hobuse) ja siis julges Mari esimese pai ära teha ja seejärel teatas kohe, et tavai-tavai, anna hobune ja kukume ratsutama. Üks teine tüdruk aga tegi parasjagu oma tiiru ja meie pidime natukene oootama, samal ajal jälgisime üksinda jäetud poni pahandust tegemas.

Minu meelest oli see nii naljakas, kuidas see hobu seal vaikselt nakitses ja lakkus oma asju, kuni need robinal maha kukkusid. Ma oleks võinud teda küll takistada, aga no tal oma elu, mul oma elu. Also ma tegelikult kardan hobuseid ja ma ei tihanud teda seal taltsutama hakata. Selle asemel tegin hoopis kaugustest pilti, kuidas ta maist vara hävitab.

Ma muidugi arvasin, et kui Mari kord tuleb, siis ta keeldub hobuse selga istumast, aga naks, tõsteti ta sadulasse ja kohemaid tegime me väikse tiiru ära. Talle vist meeldis, sest tahtis hiljem uuesti minna, aga siis me olime jube teel loomi paitama ja ei jõudnudki enam seda teha. Ma tahtsin tegelt ise ka filmida, sest ma nägin, et mu ema skill selles kõige parem ei ole (vaata videost, kuidas mu ema pool aega oma näppu kaamera ees hoiab :D). Oh well!

Mari sai endale ratsutamiseks selle sama sadulaid sööva hobuse!

Mulle tundus, et talle meeldis küll!

Mari hobuse seljas

No ja siis vahepeal käisimegi söömas, mida ma juba rääkisin ja siis istusime me suure hobuse küljes olevasse vankrisse ja tegime väikse tiirukese, mis lõppes Vudila loomapargi osakeses.

Kõik pardale!

Sai vutikestele pai teha

Ah, mökitas seal midagi

Üks part oli endale paruka pähe tõmmanud

Kunagi sõbrannaga arutasime, et kas hobused istuvad. Täna sattusin selle lausa pildile püüdma. Kuigi tõele au andes, ta seal päris niisama jalga kõlgutades ei istunud, vaid hakkas pikali olekust püsti tõusma ja tegi sellise paarisekundilise vahe… iste :D Ühesõnaga teate nüüd teie ka, et nad MÕNIKORD istuvad.

Siin on väike video ka, mis ma kokku panin eilsest päevast. Ma ei saa aru, miks seal lõpus JÄLLE mitu mintsi tühjust on, nagu ka Lottemaa videoga juhtus, aga noh, oh well!

Vot selline äge päev meil oligi. Mul on lihtsalt kahju, et ma ei suuda seda kõike videos-pildis nii hästi edasi anda, kui tahaks. Ma ei suuda kunagi mõista, kuidas osadel inimestel on ala insta-story täis terve päeva tegevust, sest ma ei suutnud näiteks meie videosse panna kaugeltki nii palju, kui me tegelikult tegime. Lihtsalt ei saa ju kogu aeg ka kaamera/telefon käes ringi käia, vaid vahepeal tahaks lihtsalt ringi joosta, lastega turnida, batuutidel hüpata ja muid selliseid asju teha. Kahju on, et need välja jäävad, aga veel rohkem oleks kahju, kui need selle tõttu olemata jääks, sest “lapsed, emme ei saa praegu, ta teeb instasse pilte! või oodake, ma ju filmin meile koduvideot, mida teil kunagi hea vaadata on!”. Mälestused on ikka kõige lahedamad, kuigi sellised telefoniga tehtud videoklippidest kokku pandud filmikesed on ka tegelikult ägedad ja ma olen neid peale uue telefoni saamist usinalt teinud ka. Lihtsalt tasub mõelda, et kas ma ikka piisavalt ka hetkes olen, mitte ainult kaamera/telefoni tagant neid mälestusi ei loo. Mõttekoht ka mulle endale! Selle tõttu jääb teil nägemata, kuidas Mari koos onuga torudest alla laseb, kuidas me Kardo ja Mariga koos batuudil kargasime nagu segased ja mismoodi me seikluspargis turnisime. Aga vähemalt tegime!

Teile aga ilusat nädalavahetuse algust ja hea ilmaga minge ikka Vudilasse ka! Kõik, kes nädalavahetuse jooksul selles kommentaariumis kaasa räägivad, nende vahel läheb loosi üks perepilet Vudilasse (2 täiskasvanut+2 last)! Olge mõnnad!

Ps! Reaalselt avasin arvuti kell 10 ja mõtlesin, et tavai, panen paari sõnaga selle väikse Vudilatripi kirja ja tulemus on siin. Kell on 01.35 :D Ei läind vist nii lühidalt, kui ma oma peas plaanisin. Ups!

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

410 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Karela 3. juuli 2017 at 13:26

  Seal vöib tore olla aga kui ma peax mötlema et minna kahe suuremaga vöi üks suuŕem teine väiksem….üldjoondes vahet pole kellega aga ma tean et mul sellist lisa raha pole et minna…sest need hinnad on väga körget ja lisax veel transport…..

 • Reply Ylle BööDi 3. juuli 2017 at 02:05

  Kusjuures üldse pole käinud. Mis on muidugi ääretult piinlik. Seda enam, et täpselt Vudilale sobilikus vanuses lapsed olemas. Kaks. Ja kaks lapsevanemat. Kokku pere. Klapib! Aitäh!

 • Reply Heidi ;) 2. juuli 2017 at 23:19

  Kui ma võidaks siis ma peaks omale mehe ja ûhe lapse juurde sebima. Lapse saab ikka kusagilt kaasa krahmata.
  Aga siis ongi hea võimalus oma “silmarõõm” vâlja kutsuda ;)

 • Reply Mari 2. juuli 2017 at 22:03

  Olen käinud vaid korra päris tükk aega tagasi Vudilas, kui tegime koolilaagriga vallas ühiskondlikku tööd ja saime preemiaks väikse reisi antud asukohta. Kahjuks oli tol hetkel seal väga vihmane ja suurt midagi teha polnud.
  Kavatsen selle suve jooksul, kui ilmad pisut ilusamad, oma väikse õe ka sinna viia. Arvestades tema energiat ja aktiivsust, on see paik vast vägagi sobiv talle oma suurte võimaluste tõttu. :D

 • Reply Liis 2. juuli 2017 at 20:58

  Kui ma võidaks selle perepileti annaksin selle oma õele, et ta kindlasti oleks nõus mu puhkuse aeg Vudilasse tulema. :D

 • Reply Kenely 2. juuli 2017 at 20:21

  Meil noormehega küll lapsi veel ei ole, aga oleme ise plaani võtnud, et võtaksime tädipoja ja onutütre kaasa ja teeks neile üllatuse ning veedaks ühe toreda päeva Vudilas.

 • Reply T 2. juuli 2017 at 20:15

  Me oleme lastega kaks korda Vudilas käinud, väga meeldis mõlemal korral. Basseini vesi on ainult veidi külm tundunud (endale ja väiksemale lapsele, kes on külmavares nagu ma ise), aga suurem laps on sellest hoolimata nagu hüljes vees olnud. Arvan, et läheme ka sel suvel uuesti, kuigi lapsed nüüd juba 7 ja 9. Vudila lähedal asub ka Elistvere loomapark, kus on päris lahe jalutada ja loomi vaadata.

 • Reply Jaanika L 2. juuli 2017 at 19:21

  Meie oleme ka korra Vudilas käinud. 2013 aastal sel ajal kui olin alles rase. Ilmselgelt ei saanud sel ajal kõike järgi seal proovida. Nii et oleks tore nüüd oma 3-aastase kutiga koos natuke möllata! :)

 • Reply R.V 2. juuli 2017 at 18:51

  Minu 3-aastase lapse huvi maailma vastu on üüratu. Kõik uued kogemused imeb ta svammina endasse. See suvi tahaksin temaga igalepoole minna ja kõike teha ?. Vudilas oleks kindlasti vahva. Siiras rõõm ja emotsioonid lapse silmis teevad südame alati soojaks. Lisaks on neiu väsimatu hingega, seega 9tundi pole mingi probleem vudilatmööda ringi tegutseda ?

 • Reply Elis 2. juuli 2017 at 17:27

  Heameelega läheks … rääkisin juba ammu härrale et peame lastega minema aga kuidagi ei leie seda aega et võtta kõik lapsed (kaasa arvatud väiksesed sugulased) ja minna mitme autoga kuna ühte enam ära ei mahu … või siis tõesti ka buss rentida ?

 • Reply K 2. juuli 2017 at 16:05

  Meie pere on korra käinud kui laps oli 3a. Ilm oli väga vihmane ja palju seal kahjuks teha ei saanudki. Nüüd laps 6a ja sügisel lisandumas väike õeke. Väga tahaks uuesti minna ja pakkuda suvel veel suuremale lapsele ainsa lapse tähelepanu :)

 • Reply Kätlin 2. juuli 2017 at 15:25

  Tundub väga põnev ning tahaks juba jutupõhjal minna väga Vudilasse :) Selle suve jooksul võtame kindlasti tripi ette.Puudu vaid ilus ilm :)

 • Reply Kristel 2. juuli 2017 at 12:59

  Oleme käinud kaks korda vembukal ja sinu ülevaate põhjal tundub Vudila ikka tunduvalt lahedam. Tahaks nüüd isegi minna, mis siis lastest veel rääkida :D *fingersCrossed*

 • Reply Kaija 2. juuli 2017 at 12:34

  Pole kuulnudki sellisest kohast! Muidugi meil laps alles saab 3seks, seega eks tuleb varsti hakata avastama neid erinevaid “maasid” ja muid värke.

 • Reply Inga 2. juuli 2017 at 08:19

  Ma plaanisin ka juba eelmisel suvel minna aga kui hinda vaatasin siis ei raatsinud. Hiljem kui kahetsema hakkasin siis oli puhkus juba läbi ja ilmad ka polnud sobivad. Sel aastal, kui ilm kannatab siis lähen lastega kindlasti ka Vudilasse.
  Me käime muidu igal suvel Riias loomaaias kaelkirjakuid ka vaatamas ja Riia loomaaeda soovitan teistelegi. See on piisavalt väike, et ühest päevast selle jaoks piisab ja kõik loomad ära näha jõuab, samas ei tundu loomad seal kuidagi eriti stressis ka olevat. Ning ei ole iga nurga peal mingeid suveniiri putkasid! Mõned on muidugi aga neil on omad kohad ja nad ei karga juurde oma asju müüma.

 • Reply Piret 1. juuli 2017 at 23:26

  Nii hea postitus, nii mõnus oli kohe lugeda, et tekkis endal tahtmine KOHE minna. Seni oleme vembu-tembumaad külastanud ja seal jagub küll tegevust igaks päevaks ja kõigil on fun fun fun. Aga Vudila on seni külastamata jäänud just põhjusel, et esiteks asub see kaugel, mis tähendab seda, et kütus + piletid ja toit kõik kokku läheks lihtsalt liga kalliks. Meie Eestimaa heitlikud ilmad ka just ei soosi selliseid ettevõtmisi. Lastele aga meeldiks oi oi kui väga!

 • Reply Eva 1. juuli 2017 at 20:39

  Meil Lottemaal käidud just ja ilmselt läheme korra veel, aga sellest Vudilast ei olnud ma enne Sinu postitust kuulnudki. Kindlasti võtame oma rüblikuga ka suveplaanide hulka, eriti hea oleks muidugi võidetud piletitega sinna minna ?

 • Reply Marina Kopajev 1. juuli 2017 at 20:13

  Tere,tore ülevaade. Käisime lastega Vudilas mõni aasta tagasi, nüüd on lapsed suuremad,vanuses 10, 8 ja 5, kindlasti hoopis teised atraktsioonid paeluksid. Aga nagu blogis kirjutatud- juba sky- jump on piisav,et Vudilasse vudida. Elame Pärnus ja siin toimuvatel sündmustel on ikka lastealal see võimalus olnud, aga kolmele lapsele korraga seda võimaldada pole raatsinud. Ilusat suve!

 • Reply Ethel 1. juuli 2017 at 20:08

  Meie püsimatud poisid ( 10a, 3a, 1.4a) on ka nii väsimatud hinged ning alles ükspäev mõtlesime, et kuhu nendega suve jooksul minna. Lottemaal on käidud eelmine aasta ja tagasi nagu ei kipu. Sest ilmselt oleks vaja aktiivsemat tegevust. Vudila oli tänu Sinu blogile arutlusel küll. Kaua ikka kodus kiigud ja batuudil hüppad.. So üks pilet juurde osta, oleks fine by me :) Tundub ikka väga mitmekesine olevat :P
  Ja siis oleks vähemalt kindel minek :D

 • Reply Liisi 1. juuli 2017 at 15:00

  Käisime paar aastat tagasi Vudilas. Siis oli pisem 2,5 aastane ja igale poole veel lustima minna ei saanud. Samas koht ise jättis meile väga vahva mulje. See aasta oleks väga vahva minna lustima oma 7 ja 4 aastaste tegelastega. :) niiet hoian enda pöidlaid ja varbaid ning laste omi et loosiõnn meile naerataks :)

 • Reply Janne 1. juuli 2017 at 14:06

  Tahaks kaa Vudilasse!! :)

 • Reply Elsa 1. juuli 2017 at 09:42

  Väga lahe, pole ise veel oma perega sinna jõudnud, nüüd on selgem pilt silme ees :)

 • Reply Sirle 1. juuli 2017 at 07:41

  Läksime eelmine suvi sõpradega Peipsi äärde telkima, tuli mõte ka kui nii kaugel kodust (elame Tallinnas) lastega ka Vudilas käia. Lapsi oli kokku meil 4, 1a-8a kõigile väga meeldis. Kuna oli imeliselt soe ja kaunis pühapäeva õhtu otsustasime minna ka seal lähedal asuvasse Elistvere loomaparki. Kus oli samuti tõeliselt ilus ja tore ja väga ägedad loomad. Lõpuks koju jõudes oli tunne, nagu oleks nädala kusagil puhanud, nii värske ja puhanud oli olla. Kugigi olime kodust ära vaid laupäeva lõunast pühapäeva õhtuni. Kokkuvõttes suvi, sõbrad, Vudila ja ilus ilm, see ongi puhkus?

 • Reply Ragne 1. juuli 2017 at 06:46

  Käisime eelmine aasta 4a-tega vudilas ja kui see aasta telekast vudilat reklaamiti siis 5a-sed kaksikud otsustasid et nemad tahavad see suvi kindlasti “vudila vudilasse” minna ja isegi koguvad ise raha selleks. Sihikindlusega et ei pea koguaeg poodi minnes mänguasju või kommi ostma, sest kõik vanavanaemade antud rahad lähevad vudila kassasse :)

 • Reply Maarit 1. juuli 2017 at 06:37

  Mul hakkab ka kohe puhkus ja ei suutnud kuidagi otsustada, mida lapsega teha, nüüd on selge…… Kõik see mees Vudilasse ;) :)

 • Reply Ents 1. juuli 2017 at 06:23

  Vudilasse tahaks ka minna, kunagi ehk…siiamaani
  olemegi mitu korda vaid Lottemaal käinud. Eestimaa seiklusparke avastama…. jaaaa :D

 • Reply Helena Milvek 1. juuli 2017 at 06:14

  No Mina ei ole julgenud veel kuhugi minna.. ei tea kas Asi vanuses (1,9 aastat) no ei püsi paigal ja jookseb nagu segane ringi ja Mina nagu totu järel ? Igal juhul hoian pöialt, võidu korral lähen mõnnama printsessiga ⚜️

 • Reply Jane 1. juuli 2017 at 01:44

  Oii, meie pere tahaks sinna raudpolt oli plaan niikuinii millalgiVudiöat avastama minna

 • Reply Relika 1. juuli 2017 at 01:01

  Nii äge! Ma tahan kaa!! Kogeda hetki ja mälestusi ja emotsioone ja kvaliteetaega koos perega Vudilas.

 • Reply Liisi 1. juuli 2017 at 00:39

  Just sôbrannaga môtlesime ja arutasime,et kuhu lastega minna puhkuse ajal-kas Vudila vôi Vembu-Tembumaa. Tundub,et tuleks sammud ikka Vudilasse seada.

 • Reply Kristi 30. juuni 2017 at 23:56

  Elan Vudilale nii lähedal (u 10km), aga pole ikkagi sinna veel sattunud. Minu 5-aastane poeg ootab sinna minekut meeletult!

 • Reply Jaanika 30. juuni 2017 at 23:35

  Kui see Vudila alles avati, siis käisin minagi seal korra. Nüüd kui mul omalgi juba 4-aastane laps, siis plaanisin sinna see suvi esimest korda ka temaga minna. Ta nii ootab seda.
  Lotemaaga ilmselt võrrelda ei anna jah (seal käisime eelmisel aastal lapsega), aga kindlasti on mõlemad külastamist väärt.

 • Reply Jonna 30. juuni 2017 at 23:34

  http://m.delfi.ee/article.php?id=75043327

 • Reply Annika 30. juuni 2017 at 23:18

  Nii vahva päev teil. Tahaks ka võita :)

 • Reply Caroli 30. juuni 2017 at 23:15

  Mallukas sul ikka super kokkuvõteVudilast. Me ka oleme siin pikalt oodanud et Vudilasse minna aga pole siiani sellist aega leidnud. Oleme korduvalt käinud Vembutembumaal, aga see aasta tahaks midagi uut proovida. Tervitused sulle ja kogu sinu perele olete nii toredad :) Päikest igasse päeva !

 • Reply Kiivi 30. juuni 2017 at 23:14

  Meil on ka plaan Vudila selle suve jooksul üle kaeda. Kõik tuttavad, kes on käinud, on väga rahule jäänud.

 • Reply Kaidi 30. juuni 2017 at 22:40

  Pole käinud, aga nii tahaks oma abikaasa ja lastega minna, oleks üle pikka aja tore perepäev

 • Reply Ave 30. juuni 2017 at 22:39

  Suur tänu asjaliku ülevaate eest. Laps küll alles poolteist aastat, kuid nii usin, et kindlasti leiab seal huvitavaid tegevusi.

 • Reply põmm 30. juuni 2017 at 22:19

  Käisime siis kui laps oli poolteist. Siis ei saanud paljusid asju teha, kuna ta kartis kõike. Eriti batuute! Nüüd, kus ta on viiene, oleks aeg uuesti minna. Endale eelmine kord väga meeldis :)

 • Reply Keiti 30. juuni 2017 at 22:17

  Pole vudilas kunagi käinud, kuid plaanides on juba tükk aega olnud. Laps on mul loomafänn ja talle kindlasti väga meeldiks sinna minna ☺️

 • Reply Kaie K 30. juuni 2017 at 22:10

  Mul võiks nüüd ka elus esimest korda loosiga vedada :) Mõtlesime juba eelmisel aastal Vudilasse minna, aga no ei raatsinud kuidagi. Tüdrukud oleks kindlasti üliõnnelikud, kui sinna pääseksid :)

 • Reply Küllike 30. juuni 2017 at 21:58

  Oleks mega tore perega üks päev veeta. Pole juba ammu kuskil käinud. Kui piletid oleks olemas ei saaks öelda, et aega pole, siis peaks aja leidma.

 • Reply Krissu 30. juuni 2017 at 21:42

  Oleme aastaid käinud ja lastele väga meeldib. Praegu on meil suurem ehitus käsil ja ilmselt see suvi lõbustusteks finantse ei jagu.

 • Reply Kadi 30. juuni 2017 at 21:05

  NO NAGU AUS OLLA, TÄITSA HEA ÜLEVAADE!
  VÕIKS MINNA KÜLL

 • Reply Maaria 30. juuni 2017 at 21:00

  Meil oli just plaan lastega sinna minna – ei ole varem käinud ning nüüd su postitust lugedes tahan KINDALSTI minna! Niiiii supertore tundub + loomad veel ka (ma ei teadnud seda varem) :)
  Mõnusalt ülevaatlik postitus, mis oli kui “rusikas silmaauku” hetkel teemakohane!

 • Reply PreiliA 30. juuni 2017 at 20:55

  Oleme ka hakanud mõtlema et laps juba veidi üle kahe aasta ja võiks minna kuskile küll. Aga kuna meil mehega pole kummagil lube, siis igalepoole minek võtab ühistrantspordiga aega ja korralikku planeerimist.
  Vudila tundub väga äge koht ja tasuta piletist ära ei ütleks küll :D
  Saaks äkki ühe korraliku ja lõbusa perepäeva koos veeta. :)

 • Reply Kätlin 30. juuni 2017 at 20:48

  Vudilas käisime aasta-paar peale avamist ja siis oli seal juba tore. Nüüd peaks uuesti sammud sinna seadma, sest tundub, et seal on nüüd tôsiselt palju uusi ja huvitavaid tegevusi.

 • Reply Merlin 30. juuni 2017 at 20:47

  Oleme ka mõelnud vudilat külastada, tüdrukud nii tahaks. Tundub superäge koht olevat. Aga senini on see ainult mõtteks jäänud pole leidnud seda “õiget hetke”. Tüdrukud oleksid megaõnnelikud sellise tripi üle ;)

 • Reply Anne 30. juuni 2017 at 20:39

  Just eelmine nädal uurisin erinevatelt lehekülgedelt kas 1o -11 aastastel oleks ka Vudilas huvitav – vastuseks sain, et on. Hetkel tundub, et isegi täiskasvanul st mul :D
  Vähemalt sky -jumpi peale läeb rabelemiseks lastega -kes essana saab :D

 • Reply Jana 30. juuni 2017 at 20:19

  Plaanis on minna nii või teisiti, aga tasuta piletid oleks igati teretulnud.

 • Reply Yutulind 30. juuni 2017 at 20:11

  Vutimunad on nii head. Seal Vudila kandis oli kunagi nõukaajal vutifarm.

 • Reply Kaisa 30. juuni 2017 at 20:09

  Plaanisime ka perega esimest korda sellisesse kohta minna, mõte oli Lottemaa, kuid kahjuks jäi ära ja nyyd on veel suurem tuhin Vudilasse minna! Perepilet meile oleks ikka ülivinge, nagu Mallukalt synnakink pojale :D (3aastane marakratt) :)

 • Reply Maare 30. juuni 2017 at 20:09

  Ei ole ühtegi korda käinud aga tean, et lastel oleks seal äge.
  Mõlemal ja usun, et meil ka.
  Ehk loosiõnn naeratab ☺

 • Reply Kairit 30. juuni 2017 at 20:06

  Selle istuva hobuse pildi eest võiks kuskil mingi auhinna saada :)

 • Reply Liia 30. juuni 2017 at 19:59

  Oleme perega paar suve käinud mitmed aastad tagasi, nüüd pesamunaga võiks täitsa selle uuesti ette võtta. Oleme alati rahul olnud. Väga hea koht mitmeteks tegevusteks terve päev jooksul. Meile meeldis ka kalagrillkoda, kus nautisime seltskonnaga tehtut. Maitsev kala oli, sööks veelgi. Loodan, et jõuame sinna.

 • Reply Marii 30. juuni 2017 at 19:53

  Meil ka plaanis minna see suvi Lottemaale ja/või Vudilasse. ?

 • Reply Raili 30. juuni 2017 at 19:51

  Oi-oi, kui tore oleks ema, isa ja venda Vudilasse minekuga üllatada! Emmel-issil mõlemal juulikuus ka sünna ning kuna nad sel aastal pidada ei soovi, siis olekski uhke, kui mina ja vend nad nii üllatuse korras pereringis tähistama saaks viia :) just mõtleme ka vennaga vanematele 20. pulma-aastapäeva kinki, seega oleks lausa 3 in 1 üritus :)

 • Reply Liis M. 30. juuni 2017 at 19:37

  Megavinge koht! Tulime just täna sünnipäevalt sealt, ja isegi sellise vihmase ilmaga nagu terve päeva olnud on, siis jagus tegevust küllaga ka siseruumides. Ja tõesti, igav ei hakka seal ei väikestel ega suurtel :D

 • Reply AK 30. juuni 2017 at 19:31

  Mul on mõttes liikunud Vembu-Tembumaale minna, aga loen siit praegu, et Vudila ka väga lahe. Suvi alles ees ja lastel oleks ülitore seal :)

 • Reply Maarja 30. juuni 2017 at 19:02

  Vudila on ka minu nimekirjas, kuhu suvel võiks minna! Kindlasti on nii 6- kui ka 1,5-aastasel seal rohkelt tegevust, miks mitte ka täiskasvanutel.

 • Reply Maris 30. juuni 2017 at 17:57

  Vudila on äge! Sel suvel kindlasti endal ka plaanis sinna lastega minna ja just sellepärast, et seal saan mina ka end lapsena tunda ?

 • Reply Inger 30. juuni 2017 at 17:52

  Huvi pärast küsin, kui pikk Mari hetkel on? :)

 • Reply Inger 30. juuni 2017 at 17:51

  Lahe ülevaade, aitäh! Minu kaks väikest jõmmi oleksid ka kindlasti Vudilas väga õnnelikud! :)

 • Reply Reili 30. juuni 2017 at 17:49

  Sai see suvi käidud tivolis ja jaanalinnukasvatuses lapsega, oleks kohe selle peale tulnud et vudilas oleks odavamalt perega hakkama saanud jalapsele oleks seal elamusikyllalt olnud kogu päevaks?järgmise suvepuhkuse ajaks plaan olemas?

 • Reply Laivy 30. juuni 2017 at 17:41

  Olin kahevahel, kas minna see suvi Vembu-Tembu maale või Vudila. Lugedes Sinu postitust tundub, et plaani tuleb Vudila. Usun, et mu 4aastane poeg oleks üli rõõmus :) Aitäh väga toreda postituse eest! ?

 • Reply Liis 30. juuni 2017 at 17:27

  Olen mòelnud pikalt kuhu vòiks kolme lapsega sel suvel minna ja kui Sinu Vudila kogemustest lugesin et koht üliäge siis PEAME sinna kindlasti minema ? Kindlasti leiavad minu 8a ja 1,4a kaksikud pliksid seal palju ägedaid tegevusi!

 • Reply Kadri 30. juuni 2017 at 16:42

  Ma olen üli ülimalt sellel aastal Vudila fänn ja meie pere neli marakratti ka. Sel aastal oleme nelja nädala jooksul ilusaid ilmasid püüdnud ja lausa 5x Vudilasse jõudnud.
  Kui ma eelmisel aastal virisesin kaasa, et jaa-jaa pileti hind on kallis ja nõme, siis sel aastal olen juba seda meelt, et küll on hea, kui meil Lõuna -Eestis midagi sellist vahvat kohta on, kuhu minna, terve päev on kogu perel midagi teha. Ja muidugi, tuleb hommikul 10 kuni sulgemiseni ära olla, ja õhtul on niii hea uni kõigil. Nii lastevanemail kui pisi kambajõmmidel.
  Tasuta külastus (kasvõi pool) oleks igati abiks ja lastel oleks eriti ägedalt rõõmu sellest :)

 • Reply Kaarin 30. juuni 2017 at 16:36

  Tundub nii lahe koht. Pole veel ise seal käinud. Aga kunagi jõuame sinna kindlasti. Arvatavasti meeldib meie lastele ka seal, no kellele Ei meeldiks hüppata ja turnida terve päev. Ja vōidu korral läheks kohe esimesel ilusal päeval sinna. Neid ju nii vähe. ?

 • Reply Geidi 30. juuni 2017 at 16:35

  Meie lähme sel aastal kindlasti jälle.
  Oleme läbi käinud Vudila, Vembu-tembumaa ja cantervilla. Vudila on lemmik. 2 aastat pole käinud. Sel aastal lihtsalt PEAB minema.

 • Reply birgit 30. juuni 2017 at 16:31

  tore on lugeda,et sinna jõutsite:)meie võtsime samuti eelmine aasta esimest korda tee vudilasse(teisest eesti otsast).seega sai ka varem uuritud et mis ilm tuleb,kuna saab vee mõnusi nautida.oli tõesti väga tore koht.
  Kui võrrelda vembu-tembumaaga,siis vudilas on kordades rohkem teha ja täieneb iga aastaga aina rohkem.
  Meie plaan oleks ka see suvi sinna lapsed viia…seega oleks tore piletid võita(sõit juba suht kulukas).
  Vudilast veel,et endale meeldiski kõige rohkem aerutamine ja vesirattaga sõit:)

 • Reply Diana 30. juuni 2017 at 16:24

  Hakkan siis otsast peale :D Kirjutasin just pika posti ja see kadus koos netiga, jeessh….
  Igatahes… Käisime ka eile Vudilas ja paremat ilma sinnaminekuks polekski saanud valida. Õhtuks Põhja-Eestisse tagasi jõudes pidi siinne külm varbad ära võtma. Tänasest ei räägigi :D
  Piletihinna suhtes olin alguses küll veidi kooner – ega ikka ei raatsinud hästi minna küll. Mõtlemine on äärmuslikult sõnastades a´la selline, et milleks maksta 37€ – mina ja kaks last – mõne batuudi eest. Aga tegelikult olen 100% Sinuga ühel meelel – pigem maksta kohe korralik sissepääs ja sees siis saab seigelda ja ei pea iga nurga peal müntidega kõlistama. Seda enam, et 7a poiss tahab niikuinii ATV ja SkyJumpi peal rohkem kui korra käia. Lisaks kõik muu põnev. Kohe-kohe 4a poisi lemmikud olid need väntadega paadikesed lastebasseinis. No kuidagi ei õnnestunud teda sealt välja saada. Jah – see blond, kes bassu ääres lapsega kauples ja kakles, olin mina! :D
  Laste riietuse koha pealt vaatasin täpselt sama, mis Sina – valus oli vaadata neid pisikesi piigasid imeilusate kleitidega, kintsud kraapisid mööda kummi, kui nad batuudil liugu lasid…. :( mu peagi neljane poiss sai peopesad ka parajalt tulitama, kui seiklusraja läbi sai. Aga kange kah, pooleli ei jäta!
  Kahju, et meil ajaline piirang peal oli – palju jäi tegemata-nägemata, aga ülimalt lahe oli sellegipoolest.
  Kui koju sõitsime, siis 7a poiss küsis, et ei tea, mis issi homme teeb – tuleks käiks temaga ka Vudilas!? (Seekord käisime ilma issita). Plaan pole üldse paha, aga kindlasti mitte täna :D

 • Reply Kadi 30. juuni 2017 at 16:22

  Mina tahaks ka sinna minna!

 • Reply Mari 30. juuni 2017 at 16:06

  Teeks võiduga enda tütre perele toreda päeva!

 • Reply K. 30. juuni 2017 at 16:05

  Nii maitsev söök tundub ja mu kahel poisil oleks arvatavalt mega äge.

 • Reply Kerli 30. juuni 2017 at 16:03

  Plaan igaljuhul Vudilasse minna, kas võiduga või ilma :)

 • Reply Kadi 30. juuni 2017 at 15:51

  Minu lapsed räägivad, et emme lähme ka vudilasse :D ja mina jälle neile vastamas, et eks paistab :) ja kahjuks pole ikka sinna jõudnud :( no nii äge oleks kui saaks ikka lastega sinna minna :) aga noh… , 5le läheb ikka suht kalliks ka.
  Aga tore koht tundub igati, nii et tuleb vist seekord sammud sinna poole sättida :) ;)

  Sinu lugu lugedes tundub igati lõbus koht olema :)

  • Reply Kadri 30. juuni 2017 at 16:46

   Hei,
   Ma igaks juhuks mainin ära, et meid on ka lastega kokku kuus. Aga Vudilas käin lastega mina, seega viiekesi.
   Neil on seal võimalus, et suurem perekond, alates kolmest lapsest vist saab perekaardi alusel 50 euroga sissepääsu.
   Abiks ikka natuke.

 • Reply Gerli 30. juuni 2017 at 15:32

  Me oleme kaks viimast aastat käinud Lottemaal ja mõtlesime, et sel aastal jääb vahele kuna perega käimine läheb ikka päris kalliks ja kui üle aasta käia, siis on ehk toredam ka :)

  Täna just arutasime, et ehk peaks Vudilas käima (käisime seal viimati 4 aastat tagasi).

 • Reply Pillekas 30. juuni 2017 at 15:29

  Minu lapsed räägivad juba koolivaheaja esimesest päevast saati, et nii väga tahaks vudilasse minna. Lubasid piletiostuks isegi oma taskuraha kasutada ja emmele lõunaks friikad välja teha (nad teavad et raha ei kasva puu otsas ja emme peab selle päeva jaoks kõvasti säästma ja muude asjade arvelt kokku hoidma). Ma usun et see piletihind tasub end ära ja seal sees olles muid asju enamjuurde ei pea ostma aga ikkagi 3 lapsega Tallinnast sinna minek on ikka päris suur auk eelarvesse ja ülejäänud kuu aega on ka vaja süüa-juua. Aga pärast Sinu kokkuvõtte lugemist olen kindel, et lastele kuluks selline vahva päev ära ja eks emme siis nuputab ja kalkuleerib kust ja mille arvelt kokku hoiab :)

 • Reply Janika 30. juuni 2017 at 15:24

  Eelmine suvi käisin lastega Vembu Tembu maal ja neile meeldis väga seal. Sel aastal avaldasin nad soovi Vudilasse minna. Kui veel piletid ka võidaks, siis oleks kohe kindel minek :) Mallu sa tegid muidugi head reklaami ka :)

 • Reply Kellu 30. juuni 2017 at 15:21

  Võiksin ka seal selle suve jooksul ära käia – kui võidaks piletid oleks kohe kohustus :)

 • Reply Marika 30. juuni 2017 at 15:18

  Meil just arutasime elukaaslasega, et peaks kuskile mängumaale/seiklusparki minema. Arutasime samuti Vudila võimalust või siis Vembu-tembu maad.. Tundub, et teha on mülemas nii üht-teist. :)

 • Reply Evelin 30. juuni 2017 at 15:11

  Vudila külaskäik on meil selle suve plaanides täitsa olemas! Sai kunagi seal käidud, aga juba aastaid aastaid tagasi, kui vanem poiss pisike oli ja kui see koht alles avati. Nüüd loen, et on ikka kõvasti suurenenud ja arenenud ja no peab minema ja üle tsekkama. Veel enam, et noorem marakratt ka juba sellises eas, et talle tegevust seal küllaga.

 • Reply Mannu 30. juuni 2017 at 15:09

  Hei!!
  Nägin Sind ja su peret eile Vudilas.
  Olin tütrega ja koos õe ja tema lastega.
  Olete vahva perekond. Õe tütar tahtis autogrammi küsida, aga vist jäi julgusest puudu tal.
  Vudila on lahe koht! Käime iga aasta vähemalt korra. Sees joonistati veel kehamaalinguid. Lisaks on siseruumis seal mingid autod, millega saab rallitada ala nagu tivolis ja mängukonsoolid on samuti. Tegevust jagub küllaga.
  Igaljuhul soovitan kõigil minna?

 • Reply Kerttu 30. juuni 2017 at 15:03

  Elan peaaegu vudila kõrval aga rahanappuse tõttu pole minna saanud. Väga tahaks :)

 • Reply Karin 30. juuni 2017 at 14:59

  Vudilasse polegi jõudnud. Teil tundus seal ikka eriti vahva. Loodan, et loosiõnn näkkab :D Sa näed ikka eriti vinge välja-rõõmus ja rahulolev. Mõnusat nädalavahetust.

 • 1 2