PILDID Uncategorized Uni

pildid telefonist (ja rant)

30. juuli 2017

Mul on viimasel ajal blogimisega natukene nii, et need asjad, mille üle ma päriselt arutada tahaks, siis arutlen need hoopis oma sõpradega läbi. Suurim miinus tuntud blogi pidamisel on see, et kogu-freaking-aeg tuleb kõike muudkui täpsustada ja ette-taha vabandada ja rõhutada, et kindlasti on erinevaid arvamusi ja raudselt on erandeid ja et kindlalt ma nüüd ei üldista ja. Ütleme ausalt, fuck that. Ma olen ka kõigest inimene ja ma ei jõua kogu aeg ühe argumendi esitamiseks vabandavat ja täpsustavat eepost kirjutada. Ja kui ma ei kirjuta, siis ma ei viitsi ka kellegagi pidevalt vaielda ja võidelda. Ausalt, mul tulevad sellest juba judinad peale.

Kuigi “vaielda” saaks ka ise sõnagi ütlemata. Näiteks ükspäev küsisin Malluka lehelt, et kas kellelgi on müüa nukumaja, mille peale kirjutas keegi “pane endale pael kaela, kopp ees, et sa nii palju postitad”. Nagu… ok. Või just hakkas mu FBi lehel mingi kemplus selle üle, et kas imetav ema ikka tohib tätoveeringuid teha või mitte. Palun tähele panna, et ma ise sellest sõnagi ei rääkinud, aga ometi läks päris suureks sõjaks seal.

Ma olen jõudnud punkti, kus ma ei viitsi tülitseda. Ma ei viitsi kuskil oma õigust nõuda, oma “õigemat teadmist” ilmas levitada. Ma ei viitsi taielda, ma ei viitsi õigustada, ma ei viitsi-viitsi-viitsi midagi teha. Ma isegi ühel hetkel mõtlesin, et tänapäeval on blogisid nii palju, et kui ma ühte anonüümselt alustama peaksin, siis ei saaks keegi suure tõenäosusega aru, et see mina olen ja saaksin lõpuks ennast vabalt tunda ja lihtsalt KIRJUTADA, nagu mulle meeldib.

Päris elus seda probleemi pole. Nii palju sõpru on, kellega koos ägedaid asju teha. Nii palju lapsi on, kellega koos ägedaid asju teha ja lahedates kohtades käia. Lapsi on küll laias laastus jube väsitav kaasa tassida, aga kuidagi ei raatsi enam neid maha jätta kui üldse kuhugi lähen.

Eks blogimisega on kogu aeg olnud tõusud ja mõõnad ja mina ka olen vahepeal see “pohhuisti-Mallu” ja “i-can-do-anything-Mallu”, aga praegu olen ma lihtsalt “Vanamutt-Mallu” ja ei jõua enam selle jamaga tegeleda. Ei taha kellelegi kanna peale astuda, ei taha kedagi pahandada, ei taha kembelda. Tahaks lihtsalt leida kellegi, kes meie vundamendi ära soojustaks (palun soovitage kedagi!!) ja lastega koos lõunaund teha ja nendega kell 10 magama minna. Lihtsalt pidev rammestus on kogu aeg peal.

Vot, tuli see nüüd alles sissejuhatus, tegelikult tahtsin ka telefonist kümmet pilti näidata. Üles laadides läks järjekord natsa sassi, aga suva. Enamik neist on nagunii Instas olemas.

Käisin Sarita juures. Juures olid mega välja kasvanud, aga Sarita sai minust jälle inimese (L)

Keegi hammustas Kurge ja käisime arsti juures vaatamas, et kas ehk on vaja õmmelda. Ei olnud ja nüüd on silm juba palju parem. Krt, kes hammustab minu Kurge näost, ah?

Käisime Riki ja Mariga Lohesaba mängumaal

Tankimispaus

Lende tavaline nägu. Enamasti ma laen üles pilte, kus ta naeratab, aga tegelikult on ta üsna tõsine. Sama nägu on tal ka ees, kui keegi üritab teda naerma ajada. Enamasti ta korraks viisakusest muigab ja siis on tõsine edasi.

Näed, korraks naeratas ka. Kardo venna pulmas. Lents pildil oma vanavanaisa Rauliga

Läksime sõpradele külla, nad saatsid enne selle pildi, et näidata, mis meid ees ootab. Imesime sisse need küll.

Mari pulmas. Või noh, pulmas veel ei olnud, ootasime pulmarongi kinni pidamist.

Jälle saatsid sõbrad pildi, et mis nende juures pakutakse. Mmmm… Vähe ei tahaks nüüd suitsuliha.

Loe ka neid postitusi!

39 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kristo 31. juuli 2017 at 15:05

  Mallu, heiterid heitivad edasi 😀 Aga sul on väga palju lugejaid, kes loevad hea meelega sinu igapäevaste tegemiste kohta, mina sealhulgas. Roki edasi ja palun kirjuta nii usinalt kui suudad 😀

 • Avatar
  Vasta Carry 31. juuli 2017 at 12:14

  Mõningaid kommentaare arvesse võttes sooviks lihtsalt öelda..inimesed ANDKE OLLA! Suvi ongi puhkuse aeg..paljudel on see lihtsalt lapsevõlvest saati sisse kodeeritud, et suvel tahaks puhkust..kõigest ja isegi si#a ilmaga ja isegi kui tööd pead tegema. No ei tule neid blogipostitusi hetkel nii palju, mis sest? Ja töö tahab tegemist, siit ka mitu reklaamposti järjest. Mina nt kah ei jõua siia koguaeg sisse kiigata, et kas nüüd on midagi huvitavad kirja pandud või mitte, so what)? Suvii.. chill perega, sõpradega, pulmad, grillid, meri, rand jne..tahaks pigem seda nautida kui netis passida. Usun, et sama soovib ka Mallukas. Küll neid huvitavaid ja “mallukalisi” poste tulema ka hakkab)).

 • Avatar
  Vasta jenn 31. juuli 2017 at 11:18

  Hmm, ma mõtlen, et, aga kui keeraks kommentaarid kinni või ainult kommenteerimise võimalus nt fb kasutajaga, siis kaoks see sapipritsime ära ehk? Siis sa ei pea tuuleveskitega võitlema! Sest praegu teebki sinu olemise nigelaks need nõmedad anonüümsed kommentaarid. Tahaks näha, kui julged inimesed on oma nime alt soppa pritsima.
  Kirjuta millest sa kirjutad, kaarnad käivad ja loevad naguniiiii!

 • Avatar
  Vasta L 30. juuli 2017 at 21:20

  Mallukas. Mis su enda loomulik juuksevärv on? Kas kartulikoor?

 • Avatar
  Vasta Lily 30. juuli 2017 at 19:09

  See mariga pingil pilt on täiesti imeline. Mõnusalt dramaatiline. Ta on üldse väga fotogeeniline mu meelest, just siis, kui on tõsisem.

 • Avatar
  Vasta Ülle 30. juuli 2017 at 15:28

  Mallu, ütle mulle, kui ma eksin, aga kas ei ole nii, et läksid oma endise sõbrannaga tülli, kuna ta ütles sulle, et ole sina ise? Viimasel ajal (kui sa ei kirjuta reklaampostitusi) kumab sinu postitustest läbi rahulolematus, sest sa ei saa olla sina ise ega blogida nii nagu sa ise tahaksid. Kas siis polnud sinu endisel sõbrannal õigus ja see sind ka nii väga ärritas, et ta rääkis tõtt?

  Keegi ei käsi sul olla keegi teine. See on mingil põhjusel sinu enda teadlik valik. Ma olen püüdnud mõista, miks sa seda teed, aga ei leia vastust. Blogi nii nagu vanasti, sellisena nagu sa olid. Ka sellisena kui sa kellegi üle ehk õelalt nalja tegid (trussiku-kiisu ja instagrami-seksstaar) olid sa rohkem sina kui sellisena nagu sa oled praegu. Sa ei talu kriitikat (ilmselt kuulsuse varjupool millega sa ei olnud arvestanud), sa ei ole endaga rahul, sa püüad leida vabandusi, miks su blogi on (anna andeks aususe pärast) igav, selle asemel, et lasta lahti mingist kuvandist endast ja olla sina ise.

  Sa oled hea kirjutaja, sul on hea huumorisoon, sul on annet ja eeldusi inimestele pakkuda meelelahutust, mis oli selle blogi algne eesmärk ehk, aga tundub, et oled segaduses ja vastuolus iseendaga. Kui sa nii jätkad, siis variseb su maailm kokku. Seda ei saa sa endale ju lubada? Millest te elaksite? Sellepärast sa oledki pinges ja tegeled mõttetult paljude asjadega ning tulemused on kahjuks keskpärased. Kaasa arvata blogi, mis kunagi oli tõesti mõnus meelelahutus.

  PS: ma olen psühholoogias tegev olnud, kui tahad minuga eraldi privaatselt rääkida, siis anna märku. Sul on abi vaja, usu mind, ma tean, millest räägin.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. juuli 2017 at 16:58

   Ma ei tea küll, millist sõbrannat sa mõtled, aga mulle tundub, et hoopis sina ei saa aru. Vanasti, kui ma olin suvakas blogija, siis ma saingi kõike kirjutada. Enam ma ei saa – mitte ENDA kuvandi pärast, vaid nüüd teavad kõik mu perekonda, sõpru, lapsi jne. Ja no ega ma enam ei viitsikski mingite trussikumiisude ja seksstaaridega kembelda.

   Seagaduses ja vastuolus ma ei ole, ma lihtsalt hetkel ei viitsi.

   Tänan, ei vaja su psühholoogilist abi 😀 Sinu kommentaar on ehe näide, miks ma ei viitsi. Muudkui seleta ja anna aru, et mida ma tunnen ja mõtlen ja teen ja tahan, jeesus, lase elada 😀

   • Avatar
    Vasta Ülle 30. juuli 2017 at 18:24

    Mul on väga kahju, et sa niimoodi vastasid. Keegi ei sunni sind seletama ja aru andma, see on sinu valik. Milleks see postitus? Püüad leida vabandust sellele, et su blogi on vaid reklaamikanal. Seda ei ole vaja. Sinu tööks on “suvaka blogija” asemel saanud reklaamtekstide kirjutaja. Töö on töö, seda ei pea häbenema, oled selle nimel palju vaeva näinud.
    Ma ei taha Sind üldse solvata, seda Sa kahjuks kindlasti arvad, tahtsin Sulle kõrvaltvaatajana nõu anda. Vabandust, rohkem ei tee seda.

    • Avatar
     Vasta nõus eelmisega 30. juuli 2017 at 23:21

     Ega midagi ju valesti ei öeldud. Seda on nähtud juba varem ja seda tullakse nägema ka hiljem, et on inimesi, kes oskavad analyysida seda blogi ja blogijat ennast, neil on paraku õigus (olnud)
     Tõsi ju on, endiselt nn. blogist on varemed alles. Tahtlikult muutunud on blogija imidz, kes pyyab edendada hoopis kedagi teist, keda ta tegelikult ei ole. Ainult reklaampostitused on jäänud hetkel pysivaks…. kuniks sedagi veel jätkub mõneks ajaks ja siis on sellega ka finiito. Mingiks ajaks jääb veel beebide pildistamine, siis see ka mingil ajal vaikselt hääbub. Nagu kõik muudki (endised ja tulevased) ettevõtmised. Selline pidev terav särtsumine lugejatega ja enese õigustamine/upitamine räägib enda eest ja rohkem polegi vaja. Pilt on nagunii selge. Jääd ju nagunii kaotajaks nende silmis, kes sulle juba nyyd tahaksid väärt nõu anda, mida sa vastu võtta/kuulata ei taha, sest oled ennasttäis ja veelgi piisavalt rumal enese suhtes. Aga kyll sa õpid. Omad vitsad on sind ennegi peksnud ja teevad seda ka tulevikus, nii et edu igaljuhul ja lase teravalt särtsudes edasi. Ega need “omad vitsad” tulemata jää 🙂

     • Avatar
      Kkk 31. juuli 2017 at 09:57

      Kuidas te saate olla kindlald milline Mallu tegelt on? Te loete ju ainult tema blogi. Ja miks ei või olla vahepeal blogis selliseid rahulikemaid aegu? See on siiski ka nagu töö ja miks ta ei võiks võtta sellest vahest puhkust või vähem blogida. Kuidas teile nt meeldiks tööl käia ilma puhkuseta?

  • Avatar
   Vasta M 30. juuli 2017 at 18:22

   Hehee, anonüümse netikommentaatori kuldsed sõnad: “usu mind, ma tean, millest räägin”. 😀

   • Avatar
    Vasta Carry 31. juuli 2017 at 12:17

    No täpselt!
    Ja siis veel ütleb, et ma psühholoogias tegutsev..nagu what? Paneb siin diagnoose inimest isiklikult tundmata..niisama kirjutiste põhjal 😀 aasta psühholoog ma ütleks

    • Avatar
     Vasta Ülle 31. juuli 2017 at 13:03

     Oh teid, noori! Iga asi ei ole ründamisena mõeldud ja loomulikult saab analüüsida inimest isiklikult tundmata läbi tegude ja sõnade. Siin ei ole tegu “ei tea, milline on tegelikult” või “on muutunud”, asi on hoopis selles, et Mallukas ise kirjutab, et ei saa enam olla see, kes oli. Tunneb puudust sellest, kes oli enne uut imagot. Häirib teda kõik see, mida enam ise teha ei saa, aga tahaks.
     Lugege viimast Lastejuttude blogipostitust näiteks, seal on ka mõtlemisainet, või Väga Väga Naise postitust sellest, kui midagi sees kriibib.
     Kindlasti minu mõte ei ole näppu viibutada või kunagi öelda “I told you so”, kui mulle Mallukas ei meeldiks, siis ma ei pakuks ka oma abi. Ma ei arva, et see tähendab psühholoogilisi probleeme, kuid teinekord aitab võõra inimesega suhtlemine perspektiivi asjad panna. Enne kui on hilja.

     • Mallukas
      Mallukas 31. juuli 2017 at 13:18

      Ma ei kirjuta, et ma ei saa olla, kes ma olin 😀 Ma kirjutan, et ma ei saa KIRJUTADA nii vabalt kui varem, aga kas ma peaksingi? On see mingi must-have, ilma milleta varsti “on hilja” :D?

     • Avatar
      Ülle 31. juuli 2017 at 13:23

      Heakene küll. Ei vaidle rohkem, olen ilmselt valesti aru saanud ega taha anonüümselt Sind solvata oma analüüsiga.

     • Mallukas
      Mallukas 31. juuli 2017 at 13:30

      Tänan.

  • Avatar
   Vasta niinii 31. juuli 2017 at 00:50

   inimene üldiselt areneb ja arenedes muutub.
   ei saa nõuda omadel isekatel põhjustel (meelelahutus!), et inimene, saades lapse ja teise, jääb samaks.

   ja kui üleolev on siis kuskilt targast kohast teise kohale kõrgudes alla vaadata ja näpuga tähtsalt vibutusi teha.

   • Avatar
    Vasta Vaike 31. juuli 2017 at 09:14

    Tahtsin ka öelda, et olekski ju veider, kui blogi kogu aeg üks ja sama oleks. Inimene muutub, elu muutub, blogi muutub, lugejad muutuvad/vahetuvad. Need omad vitsad, millest hoiatati, saame me oma elus kõik kätte. Mina isiklikult olen tagantjärele mõnele vitsale ka väga tänulik olnud. Oletades nüüd, et selleks “vitsaks” saab olema blogi välja suremine, siis mis siis? Läheb edasi nii Malluka kui kõigi teiste elu ning kes tõesti siiralt on head tahtnud, selles silmis kaotajaid ei ole.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 31. juuli 2017 at 09:48

     Just, las mul olla oma “vitsad” mis iganes need siis ka ei ole. Ma ei tunne, et ma peaks vabandust paluma selle eest, et ma pole enam samasugune nagu 5 aastat tagasi 🙂

  • Avatar
   Vasta Sophie 5. august 2017 at 23:31

   Kuule psühholoog, inimene kasvab ja areneb. . Ta on teinud suure hüppe paremuse poole, igas mõttes.
   Kui sulle labasus meeldib, siis tooda ise või ehk leiad mõne ossist sulesepa. Edu, “psühholoog”!
   Edu ka teile Mariann, soovin mahlakat teksti ja sellist armast huumorimeelt edaspidigi!
   Tore, et sa ei istu enam oma mätta otsas vaid vaatad asju ja inimesi laiemalt, sallivamalt. Tubli oled!

 • Avatar
  Vasta krissu 30. juuli 2017 at 13:18

  Mis melu.tv-st on saanud? Kas suvepuhkus või otsas?

  Kuulsin kõmu, et hakkate perega Eestist ära kolima.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. juuli 2017 at 16:58

   Ütlen 95857585dat korda – SUVEPUHKUS! Ja seda “kõmu” lugesid siit blogist või, jube saladus ja kõmu küll, kuim ma ise sada korda kirjutand sellest 😀

   • Avatar
    Vasta E. 31. juuli 2017 at 07:00

    Ma üldse ei taha targutada aga oleks ju võinud siis melu.tv lehel sellest teada anda et ok me nüüd suvepuhkusel. Kõik ju ei käi su blogi kommentaare lugemas.

    • Avatar
     Vasta Ülle 31. juuli 2017 at 07:42

     Seda on Mallukale 95857585 korda soovitatud, aga kahjuks ta arvab, et kõik loevad blogi kommentaare ja on kursis.

 • Avatar
  Vasta Kets 30. juuli 2017 at 13:12

  Soovitan Tekom OÜ. Helista 55544421 ???

 • Avatar
  Vasta Helena 30. juuli 2017 at 12:11

  Offtopic: Triinuga ei suhtle enam tihedalt? Ma tean ja, et pics or didnt happen on nõme filosoofia, aha huvi pärast 😀 kuidagi eeldasin et pärast lapse sündi hakkate veelgi tihedamalt läbi käima, sul hu ka väike Lende ja saate emmede jutte ajada 😀

  • Avatar
   Vasta gats 30. juuli 2017 at 21:26

   Tänapäeva blogindus on üks huvitav nähtus. Hakkab keegi blogi pidama, jagab isiklikke ja vähem isiklikke detaile oma elust. Ja siis üks osa lugejaskonnast harjub blogija tegemistega nii ära, et piir reaalse ja virtuaalse elu vahel hägustub. Et võhivõõras lugeja tunneb blogija postitusi lugedes end justkui osakesena blogija elust. Võtab blogijat kui enda sõpra/sõbrannat. Ja sõbrannana tahaks ju muidugi kõige uuemat gossipit kuulda, et kes kellega läbi käib, kes kellele mida ütles jms.
   Eks see on ka blogimise üks varjukülgi, et kui oled otsustanud osa oma elust lugejatega jagada, siis kasvab nõudlus taoliste privaatsete detailide osas. Stiilis “annad kuradile sõrme, võtab terve käe”.

   • Avatar
    Vasta Carry 31. juuli 2017 at 12:20

    Gats… ja nii ongi, aamen!)

 • Avatar
  Vasta H 30. juuli 2017 at 11:50

  Mulle nii meeldib see mustvalge Mari pilt 🙂

  • Avatar
   Vasta G. 30. juuli 2017 at 12:39

   Jaa, mulle ka väga, enda lapsepõlv tuleb kohe meelde 🙂 Vabalt võiks arvata, et mingi 80-90ndatel tehtud foto.

  • Avatar
   Vasta Maria 30. juuli 2017 at 17:18

   Mulle ka.

 • Avatar
  Vasta S 30. juuli 2017 at 11:39

  Peaaegu kõikide töökohtadega on kahjuks nii, et vahest on nõmedamad ja pigelisemad ajad ja tuleb teha asju, mis ei meeldi/võidelda enda õiguste eest. Elu ei olegi lihtne, sinu töö miinus on tõesti see, et on igasuguste arvamustega inimesi ja mõned neist on eriti ründajad maailmaparandajad. Samas pääsed 9-5 ilusa suveilmaga kontoris istumisest ja saad veeta palju rohkem aega perega, kui keskmine tööinimene.

 • Avatar
  Vasta K 30. juuli 2017 at 11:17

  Usun, et su väsimus on lisaks paljudele toimetustele, millega igapäevaselt tegeled ka kerge rauapuudus? Vb teeksid ühe rauakuuri enda jõuvarude hoidmiseks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. juuli 2017 at 11:19

   Ehk tõesti 🙂

 • Avatar
  Vasta Xc 30. juuli 2017 at 10:22

  Kindlasti on kogu see tuntud blogindus väsitav, kuid kui kaoks Malluka blogi, kaoks ka su sissetulek. (Mitte, et sa seda ise ei teaks).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. juuli 2017 at 10:28

   Jah, usu mind, olen teadlik 😀

 • Avatar
  Vasta Katre 30. juuli 2017 at 09:41

  Palun infot, kus Kardo venna pulmapidu peeti (pildil)? Olen just mereäärse peokoha otsinguil ☺️?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. juuli 2017 at 09:43

   http://valklarand.ee

  • Avatar
   Vasta Hmm 30. juuli 2017 at 10:41

   Vaata ka Lepanina hotelli Pärnumaal ?. Rand on seal imeline.