Uncategorized

mõtteid saatest

7. september 2017

Eile oligi siis “Me saime lapse” esimene osa ja kuigi me käisime enne perega Seitsmestes juttu puhumas, siis tormasime meie ka koju, et järelvaatamisest saadet vaadata. Meid oli esimeses osas kõige vähem, mis on ka arusaadav, sest teistega oli enne sünnitust mitu korda kokku saadud, minul tulidki nad sama päev filmima, kui sünnitama läksime.

Mõned vead seal olid. Näiteks mu vanus. Ja see, et mu nimi pole pehme l’iga MaLLukas. Ja see, et Kardo ei ole elu sees olnud kuskil auto varuosade müüja 😀 Ja kui see intekas minu kodus oli, siis seal oli “üks päev sünnituseni”, mis tegelikult oli “neli tundi sünnituseni”.

Eks mulle natukene jäi Facebookist ette saatele tagasisidet ka. Paljudele vist ikka meeldis, nagu ma aru sain, aga muidugi oli ka neid “issand, jälle see mullikas läks labastama sünni imet”. Jeesus, ma ei tea, mis häda on mind eraldi välja tuua viie paari seast, samal ajal, kui mina olin ainukene, kes haiglasse kaameraid kaasa ei võtnud 😀 Ikka mina labastan ja olen, ah fuck it 😀 Õnneks sünnitus oli ainult esimeses osas ja ülejäänud viis osa on ikka elust beebiga. Ma ei tea, kas ka seda on võimalik labastada? Kui jah, siis võite kindlad olla, et seda me raudselt teeme, sest ega me vist kõige täiskasvanulikumad inimesed ei ole. Näiteks alles eile proovisime me Kardoga, kas Lende kandelina mind ka kannaks.

Ma ise hakkasin mõtlema, et kui ma oleks praegu rase (või rasedust planeeriv naine), et kas ma peale seda saate vaatamist kardasin rohkem. Kardan, et vist küll. Oh jeerum, kuidas üks seal möirgas! Kui keegi veel vaatas ja hakkas kartma, siis mõelge sellele, et minu viimane klipike haiglast oli tehtud vist tund peale sünnitust ja ma olin jumala elus! Eile just ütlesin Kardole, et kui ma peaks veel rase olema kunagi, siis sünnitust ma enam ei kardaks. Esimene kord oli suvaline ja teadmatu rapsimine, teine kord teadlik lõdvestumine, vaikselt uhhuutamine (ja pidurdamatu ropsimine) ja tehtud see oligi. Valus – jah, aga mida rohkem sa seda valu kardad, seda valusam on. Kahjuks.

Ja ei, ma ei hakka siin mingit tšakra või ma ei tea, mis muu avanemise juttu ajama, aga ausalt – kes hakkas kartma, ärge kartke! Mina näiteks olin kindel, et kõik läheb hästi ja noh, läkski! Muidugi nii see ka ei käi, et muudkui arva, et läheb hästi ja siis lähebki (nagu saatest näha, mõnel läheb väga kaua ja lõppeb ikka keisriga). Ma soovitan uurida oma emalt, kaua tema sünnitas. Siis saad päris hea aimu sellest, mis sind ees ootab. Minu ema on mõlemad lapsed paari tunniga saanud ja loodetavasti saan selle “õnne” ka oma tütardele pärandada.

Ühesõnaga, mulle saade meeldis. Saab nii paljude erinevate inimeste eludesse piiluda ja beebisid on ju ikka tore vaadata. Seega kelle jaoks see “avalik sünnitamine” seal jube labane oli, siis edaspidi meist enam keegi ei sünnita ja vaadake ikka edasi. Mina igatahes vaatan küll 🙂

Ps! Mulle meeldib, et minu thumbnail saates on see, kus ma JÄLLE olen super retakas 😀 Mul on mingi thumbnaili needus.

Loe ka neid postitusi!

77 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Pille 23. september 2017 at 23:59

  Mind jahmatas teises saates see, et kui pisikese emme (Mallukas) oli läinud laternamatkale, siis isa Kardo jättis piima soojendades beebi raamaturiiulile lebama? Ikka suhteliselt kõrge ja kitsas paik ühe väikse beebi jaoks, et köögis segusid kokku miksida samal ajal ..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. september 2017 at 10:26

   Jah, ega nii teha muidugi ei tohi. Aga kuna ta ju tegelikult ei olnud üksi (keegi pidi ka ju filmima), siis ei tasu muretseda, Lentsul on väga ohutu 🙂

 • Avatar
  Vasta meow 10. september 2017 at 20:12

  Isegi mu abikaasale meeldis see saade:D ütles, et nii palju äratundmisrõõmu

 • Avatar
  Vasta Kelly 9. september 2017 at 14:09

  Vaatasin ka lõpuks saate ära.. kui ma juba enne kartsin, siis nüüd ei taha ma vist küll kunagi sünnitada ? Jeesusmariiiia!

 • Avatar
  Vasta murulane 8. september 2017 at 16:34

  Usun, et paljud on oma blogides saadet kommenteerinud.Üks ,keda märkasin, on Manjana…Pealkirja all “Nad saivad lapse. Hirmsad mälestused”, teiseks Kai —-“Me saime lapse” ja arvatavasti paljud-paljud veel. Elevust jätkub.

 • Avatar
  Vasta Triin 8. september 2017 at 12:24

  Vaatasin nii puht juhuslikult seda saadet…tahtsin öelda, et sa oled nii äge naine. Ma täitsa naersin alati kui teid näidati. Nii aus, otsekohene ja naljaks:)

 • Avatar
  Vasta Liis 8. september 2017 at 11:41

  Tegelikult päris nii ei ole, et kuidas su emal sünnitus läks – nii läheb ka Sul. Sinu geenid koosnevad siiski emast 50% ja isast 50%. Pigem kui on mõni vanem õde, kes on sünnitanud – vaata tema järgi. See läheb pigem 80-90% täppi. (:

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. september 2017 at 11:56

   no ega ma 100% öelda ei oska, aga kõik, kellelt ma küsinud olen, neil on küll täppi läinud.

   • Avatar
    Vasta Mari 11. september 2017 at 08:13

    Ei ütleks, et õdede järgi saaks. Üks vanem õde sünnitas 39 tundi ja teine tublilt üle 12 runni. Mina sain hakkama nelja ja poole tunniga 😉

 • Avatar
  Vasta Kaja 8. september 2017 at 09:46

  Mariann, palun tee üks FB live, et kuidas Mallukas korrektselt hääldada tuleb 🙂

 • Avatar
  Vasta Grette 8. september 2017 at 08:15

  Hehe, ma poleks pidanud vist kumagi oma emalt uurima, et kaua ta mind sünnitas. ? Esimebe laps sündis pm kiirabiautos ja mina 49 tundi. Läksin siis mina sünnitama ja ei tulnud küll 49 tundi aga 36 tundi siiski. ? Samas kui õel tuli esimene küll 16 tundi aga teine kõigest 5 tundi. Seega meie pere teine koht kuulub mulle. ? Samuti räägivad, et teise kunagi saad, siis läheb kiiremini jne. Aga no jälle rõhudes mu ema räägitule ja tema kogemustele, siis juba kardan eos, et kui teine tuleb, siis kas ma ületan rekordi või ei. ?
  Saade mulle aga meeldis väga. Tõi kõik mu enda hetked jälle elavalt silmade ette ja no lasin ikka paar pisarat ka. Hea, et mul mees magas ja seda ei näinud, muidu oleks öelnud mulle jälle, et mis sa jälle tönnid lollike. ?

 • Avatar
  Vasta Kristiina 8. september 2017 at 01:45

  Mnjah… oleks see vaid nii lihtne, et kui emal on sünnituses hästi läind läheb tütrel ka. Minu emme sünnitas kõik 3 tütart kiirelt ja ilma mingite probleemideta, mina sündisin poole tunniga!!!! See eest tema 5 lapselast on kõik erakorralise keisriga ja väga kriitiliste sünnitustega ilmale tulnud, õnneks kõik terved kui purikad. Ema super sünnitaja – tütred mitte ükski.

 • Avatar
  Vasta murulane 7. september 2017 at 21:39

  …”Või lihtsalt oli siis mu mees liiga emotsionaalne kui sai isaks :D” ütleb keegi.
  Nojah, aga sinu mehel ei olnud filmijaid kõrval, ma arvan.
  Tegelikult ootasin “avalikust sünnitusest” (olla Peeter Võsa sõnad) enamat.Mitte, et ma uudishimulik oleks (ma töötan sünnitusmajas), vaid saade haibiti nii üles,kogu aeg oli tunne, et n ü ü d kohe juhtub midagi erakordset,pressimist ja emotsioone, aga ei miskit—äkki öeldi, et laps on käes ja oligi “sünnitus”.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 7. september 2017 at 21:26

  Mallukas, ema peale loota ei saa. Minu emal olid kõik kolm sünnitust lihtsalt plups ja väljas. Mina, hoolimata kõigi sünnituste kiire toimumisega, tean täpselt, kuidas defineerida sünnitusvalu. Viimase sünnituse valu kõlas sama kõrvulukustavalt nagu saates kõlanud kõige räigem karje.

 • Avatar
  Vasta niinii 7. september 2017 at 21:24

  Hoolimata sellest, et Linda ja Mario klippe näidates hakkas mängima hoopis teistsugune muusika (koomiline), paistsid nad väga südamlikud ja teineteisest hoolivad inimesed.

  • Avatar
   Vasta Jaanika 9. september 2017 at 11:15

   Jaa ma panin ka seda muusikat tähele! Väga inetu 🙁 Oligi täpselt iga kord kui neid näitas, mingisugune ullikeste meloodia taustaks. Saatetegijatel võiks vähe häbi ka olla nüüd.
   Kuidagi sisutühi oli see saade üldse. Perekonnad kõik väga toredad ja saateidee iseenesest ju äge ja midagi sellist uut meie telemaastikul, kuid kehvalt tehtud.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 9. september 2017 at 11:18

    misasi on ullikeste meloodia?

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 7. september 2017 at 19:44

  Mind häirib ka meeeletult see kuidas ta su nime hääldab…

  Ja kahju on sellest, et ei nähtud vaeva mõne paari otsimisega kes kunstliku viljastamise kaudu lapse sai, kuigi eks neid kes nõus osalema oleks ivfi vm seast, eks neid raskem leida. Oleks lihtsalt olnud kõvasti huvitavam, kui lihtsalt viis nn tavalist paari 🙂

  • Avatar
   Vasta Päevalilleke 7. september 2017 at 20:12

   Sain saatega ühele poole ka ja noh, mina ootasin küll midagi hullemat 😀 Üllatavalt armas oli, eriti siis kui beebid sündima hakkasid ja kõik olid niitublid, Birgitist oli niikahju kui keisrile viidi, et peaaegu tuli pisar silma 😀 Ja te nägite Kardoga jummala normaalsed välja, ma eeldasin, et sa selline sirakil-sorakil kuna ennast retakaks kutsusid, kuid täitsa kena olid ju 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristiine 7. september 2017 at 17:06

  Mul on kõik 3 sünnitust läinud kiiresti. 1 lapsega kestis 3h, 2 lapsega ligikaudu 1h ja viimasega nüüd täpselt ei teagi,sünnitasin kiirabiautos oma maja lähedal.
  Meil iga lapsega huvitavad mälestused kuidas meile kiirabi tuli. Küll öeldi et aega veel on ja küll arvasid et peaksin ise sinna kiirabi autosse minema,oma tugevate valudega.
  Saade oli huvitav.

  • Avatar
   Vasta liin 7. september 2017 at 19:16

   Kiirabi? Milleks?

   • Avatar
    Vasta murulane 8. september 2017 at 15:28

    Huvitav,kui ei ela Tallinnas ja autot ei ole,millega sa siis lähed? Tõepoolest,üks minu hull tuttav sõitis rongiga Kehrast Tallinna,endal tulemas neljas laps…

    • Avatar
     Vasta Maria 9. september 2017 at 15:14

     Ma soitsin trammiga 45 minutit, et haiglasse saada, taitsa uksida, haiglakott lohinal jarel, ka neljas laps :D.

 • Avatar
  Vasta Ner 7. september 2017 at 16:51

  Saade meeldis 🙂 Ja tõepoolest sinust jääb koos hääle ja pildiga megasoe mulje! Kahju oli sellest naisest, kes väga piinles ja lõpuks opile viidi. Aga mis põõsast Kardo omale näkku kasvatab? 😀

 • Avatar
  Vasta DS 7. september 2017 at 14:44

  Ma just eile mehele ütlesin, et seda saadet võiks näidata teismelistele – olen ise teismeeast kaugel (27), lapsi ei ole ja isegi minul tuli hirm sisse. 😀
  Minu emal läks kergelt, 8h ja “lendasin” nii ludinal välja, et oli vedamine, et arst mu kinni püüdis. Ma ei tea kas see on mu ema muinasjutt, aga loodan, et kui peaks kunagi laps tulema, siis läheb sama kergelt. 😀

 • Avatar
  Vasta Brenda 7. september 2017 at 13:45

  See saade oli veits imelik ikka. Jäi täpselt selline tunne, et te oleksite oma pere ja looga seal selleks, et saate populaarsus ja kajastus garanteeritud oleksid. Mina ei saa aru, miks neid igasugu tõsielusaateid peab tegema nii, et keskmisest eestlasest ikka ekstralollakas mulje jääks. Ma mõtlen just seda produktsiooni poolt.

  Olen ise ikka üsna lõpurase/esmasünnitaja ja… mul oli seda paha vaadata. Hirmu majja ei toonud aga eile õhtul oli mingi kahtlane tunne nahavahel küll.

 • Avatar
  Vasta Ave 7. september 2017 at 13:40

  No ma pidin oma 8-aastasele tütrele pikalt seletama, et mismoodi need kaks auku võivad üheks saada. Thanks Mallu selle mõtte eest!…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. september 2017 at 17:06

   sorri 😀

  • Avatar
   Vasta Kk 8. september 2017 at 07:07

   8 aastasele on see esimene osa näidata kyll too much. Mul, 2 x synnitanud naiselgi oli valus vaadata seda karjumist. Muidu saade meeldiz vÄga aga sellest naisest oli tõesti jube kahju, kes nii kaua piinles ja lõpuks veel keiser ka

 • Avatar
  Vasta M 7. september 2017 at 13:18

  Huvitav, et sellistesse saadetesse laheb alati uks sarnane tuup inimesi 😀 elus mitte heal jarjel ja mitte just parima valimusega jne

  • Avatar
   Vasta Biku 7. september 2017 at 17:25

   Hahaa, kusjuures olen ka seda juba ammu tähele pannud 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 7. september 2017 at 17:30

    tänks 😀

    • Avatar
     Vasta Grette 8. september 2017 at 08:18

     Mallukas, võta seda, kui komplimenti. ?

  • Avatar
   Vasta Sandra 8. september 2017 at 21:35

   Kuulsuse narrid või kuidas neid kutsutigi?

 • Avatar
  Vasta Katrin 7. september 2017 at 13:05

  Pigem ikka oled just pehme l’ga mitte kõvaga, nagu nad telekas kipuvad ütlema. Ma saadet küll ei näinud, aga eelnevatel kordadel olen kuulnud ja see on ikka kõva L ju 😀

 • Avatar
  Vasta Alice 7. september 2017 at 12:56

  Hahah, mind NII häiris see “MaLLukas”, mötlesin juba et kas ma millestki valesti aru saanud vöi?!
  Mul nyyd 2 kuud sünnitusest möödas, hakkas juba meelest minema aga eile meenus uuesti, et ei tahaks rohkem ?.

 • Avatar
  Vasta Chrissy 7. september 2017 at 12:52

  Ma ei ole jõudnud veel saadet vaadata aga kindlasti teen seda. isegi kui see on nii hirmus nagu kõik väidavad siis minu arvamust see ei muuda et kindlasti tuleb teine võibolla ka kolmas laps. esimene sünnitus oli ülimalt kerge, kergem kui ette kujutasin. enne sünnitust kusjuures kohutavalt kartsin seda,aga kõik läks hästi ja enam pole see valu meeleski 😉

 • Avatar
  Vasta Kaie 7. september 2017 at 12:43

  Saatel polnud küll häda midagi..aga jah kuna veel sünnitanud ei ole, rase ka veel pole..aga varsti oleks tagumine aeg, siis ikka hakkas hirmus küll. Eriti haige oli see, et ühel neiul lasti väga kaua piinelda kuni ta lõpuks täiega nõrk oli ja siis otsustati keisrilõike kasuks. Seda ma kardangi et mul lastakse sada aastat piinelda ja siis ikka noa alla…ehk oleneb see haiglast ka?
  PS! Väga sheffid nägite mõlemad välja uudistesaates, eriti Kardo, väga stiilne!

 • Avatar
  Vasta Nella 7. september 2017 at 12:33

  Minule ka saade üldiselt meeldis. Mõne asja oleks muidugi teistmoodi teinud, aga noo see selleks. Sina olid supernaljakas nagu ikka, my kinda humor✌️Igatsen su live chat’e. Kui ise rase olin, siis töölt tulles alati kuulasin neid. Fun times. ?
  Beebid on NIIIIIIIIARMSAAAAAD ???? ja hirm on mõttetu sünnituse ees, sest ega enam ju midagi teha pole, kui õun ahjus juba on. ? Mina võtsin asja nii, et kõik on hakkama saanud, saan mina ka. Ega ta kõige meeldivam tegevus maailmas ei ole, aga teisalt jälle on ikka megauhke tunne küll. ???

  • Avatar
   Vasta Grette 8. september 2017 at 08:23

   Mina võtsin ka seda asja nii, et kõik on ju hakkama saanud, miks siis mina ei peaks saama. Peale 20 tundi valutamist aga mõtlesin küll, et võtke see beebi minust välja, sest mina küll enam sellega hakkama ei saa. Ütlesin veel mehele, et ju ma siis ei ole naine, sest mina enam ei suuda. ?
   Aga tõesti, kui laps rinnale sai, siis ununes sekundiga see, et olin 36 tundi valudes ja 49 tundi magamata. ?
   Lihtsalt uskumatu, mida üks pisike inimene võib teha. ?

 • Avatar
  Vasta Helen 7. september 2017 at 12:26

  Mul ema sünnitas mu õde pea 30h, aga ma olen oma mõlemad 2 last sünnitanud alates esimesest valust u 7h.
  Eile vaatasin, mul oli nii kahju, kui valus ja pikk see kõik neil tundus. Mõtlesin, et ma vist ka kardaks peale selle nägemist, samas oma kahe kogemusega tean, et see on kōik tehtav.
  Olen samuti lõdvestuja, suur hingaja ja “õhupalli puhuja” sünnitades. Karjuda ma pole suutnud kummagagi. Aga ootan huviga uusi osasid, tuli titaisu peale jälle ??

 • Avatar
  Vasta Jane 7. september 2017 at 12:19

  Vaatasin ja mees ühines samuti. Mõlemal mega nostalgia. Poja jooksis vaid vahel teise tuppa peitu ja uuris muudkui, kas emmel oli samamoodi ?

 • Avatar
  Vasta Reet 7. september 2017 at 11:52

  Ma möirgasin tunduvalt rohkem 😀 naerugaasi mask õnneks summutas vähekene.
  Eks see karjumine on mõttetu energia raiskamine(tagantjärgi tarkus muidugi) aga no nii kuradi valus oli juba peale 12 tundi(kokku 43 tundi) intensiivset valu ja see oli ainuke, mis pähe tuli 😀

 • Avatar
  Vasta Kristiina 7. september 2017 at 11:21

  Käes teine rasedus 14 nädalat. Esimene sündis enneaegsena 35+3nädalat 3.h55min . esimest sünnitama minnes oli hirm suur . teadmatusse minek aga teist kindlasti juba rahulikumalt .teadlikumalt.

 • Avatar
  Vasta Merli 7. september 2017 at 11:18

  Minu meelest oli kōige ōudsem saates isa, kes ütles, et lapse sünd rikub tema vabad päevad ära. Mis mōttes küsiks? Ja ema kurtis, et ei saa kōhuga ööklubis enam käia? Miks üldse on vaja nii suure kōhuga öökluppi minna? Teie olite aga ägedad nagu ikka ja elame teile kaasa edaspidigi!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. september 2017 at 11:23

   Mul olid sõbrad külas saaadet vaadates ja mina seda ööklubi kohta isegi ei kuulnud. See vabade päevade jutt oli jah, aga ma ise mõtlesin, et äkki see ka mingi nende omavaheline nali? 😀

  • Avatar
   Vasta Sirle 7. september 2017 at 12:29

   Minu meelest, see vabade päevade jutt oli selle kohta, et kuna see Linda läks esilekutsumisele, siis ta ütles seda selle kohta, et kui kohe sündima ei hakka, siis tal lähevad vabad päevad raisku, et kui läheb näiteks 3 päeva aega, aga midagi ikka veel ei juhtu.

   Aga see oli tõesti veider, kuidas ühistranspordist trügimise jutt läks sujuvalt edasi ööklubide peale. No tõesti… Mida on rasedana ööklubis teha? 😀

   • Avatar
    Vasta Biku 7. september 2017 at 17:29

    Ma kuulasin mida nad seal räägivad ja siis hakkasin mõtlema, et huvitav kas nad tõesti ise aru ei saa 😀 Noh ses suhtes kui ma oleks seal ühistranspordis nendega koos siis ma ka tõenäoliselt ei oskaks arvata, et tegemist on raseda naiseda. Pardon aga tõsiselt ei saaks aru et ta rase:D:D:D Paksudest ei saagi tihtipeale. Mu tüsedam sõbrants ka kunagi ilmus 7 või 8 kuu rasedusega meie ette ja meie teise sõbrantsiga muidugi ei teadnudki et ta rase ja ega me seda siis aru ka ei saanud välimusest:D

 • Avatar
  Vasta Signe 7. september 2017 at 11:16

  Saade oli muidu päris okei, arvatavasti vaatan ka edasi, aga no sünnituse ees tekkis tõesti hirm!

 • Avatar
  Vasta Ema 2 lapsega 7. september 2017 at 11:14

  Ema kogemus ei pea päris paljudel juhtudel paika. Ma olin valmis esimese lapsega ka 20-tunniseks piinaralliks, aga läks hoopis kokku 5 tundi ilma ühegi valuvaigistita ja laps sündis vette.
  Teine oli aga hoopis plaaniline keiser, sest laps oli ristiasendis.
  Kaks täiesti erinevat kogemust, aga kõik on tehtav. ?

  • Avatar
   Vasta Hundu 7. september 2017 at 13:38

   Mul sama kogemus – ema sünnitas mind 13 tundi, minul läks 5 ilma mingite jubedusteta. Eks aeg oli ka teine, tollal sünnitati käsu korras laual, mina sain enamiku ajast raami toel seista ja gravitatsioon aitas kaasa.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 7. september 2017 at 11:14

  Mina vaatasin, vanem poeg vaatas ka ja nii kui sind jälle näidati, nii oli kohe hõige, et näe emme, Mallukas! 🙂 Merepäevadel nägi ju sind laivis ja ju siis suutsid meelde talle jääda 🙂 Tore oli vaadata- silma võttis märjaks just see keisri osa-mul oli 8 tundi valusid ja läks ka keisriks. Järgmise osa ajal oleme ofkoors teleka ees- ja võib siis ka kilkeid oodata 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlin 7. september 2017 at 11:12

  Saade mõjus kohe nii mulle, et nägin Mallukat öösel unes isegi? Läksime koos veini jooma??

  • Avatar
   Vasta Merli 7. september 2017 at 11:20

   Mina nägin ka ühel ööl, et Mallu elas meie linnas ja ma käisin tal külas 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 7. september 2017 at 11:12

  Mulle meeldis saade , mulle meeldis ka kuidas sa saates olid 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 7. september 2017 at 11:09

  Ma ei usu seda emade ja tütarde juttu. Mu emal on 4 last, neist kolm tütred. Ema enda neli sünnitust on olnud 4-tunnisest kiirsünnitusest (ja see polnud ta viimane, et esimesed kolm tee lahti lükkasid :D) kuni 35h piinadeni, mis lõppes ka keisriga.

  Minul on mõlemad sünnitused olnud äkksünnitused. Vete voolamisega avanenud ja esimesel kulus kokku kõige peale 3h, teisel 1a50min.

  Õel on olnud kolm sünnitust, kõik kauem kui 24h.

  Teine õde pole veel laste saamisega algust teinud, aga juba meie praegu lükkame su ema-tütre teooria ümber 🙂

  Saade oli lahe! Mul tekitas just isu taas rase olla ja veel sünnitada.

  • Avatar
   Vasta G 7. september 2017 at 15:10

   See pole tõsi jep 😀 mu emal läks ikka pikalt, kõigi lastega. Minul esimesega 9h, teisega 5h ja kolmandaga veidi vähem kui 4h.

 • Avatar
  Vasta Laura 7. september 2017 at 11:08

  Minu kogemus sünnitust oli peaaegu täpselt nagu mu emal mind sünnitada. Tema sünnitas mind 2 päeva ja mina sünnitas on oma tütart 2 päeva,mõlemad saime ka väga ebameeldiva kogemuse sünnitusest ja ämmaemandatest. Peaaegu nagu üks-ühele aga erinevates haiglates. Saadet näha ei jõudnudki aga kindlasti vaatan järgi 🙂

 • Avatar
  Vasta Annika 7. september 2017 at 11:05

  Mulle ka meeldis…väga emotsionaalne

 • Avatar
  Vasta :D 7. september 2017 at 11:03

  Vaatasin samuti järgi.
  Mind ajas muigama see koht, kus üks mees rääkis, et keegi ta naisele istet ei paku ja trügib jne. Ma võin nüüd õelana kõlada aga mina küll ei oleks aru saanud, et see naine rase oleks olnud 😀
  Samuti oli suht võõras vaadata neid esmakordselt isaks saanuid, noo nii tumba-jumba mulje jättis mõni seal 😀 Või lihtsalt oli siis mu mees liiga emotsionaalne kui sai isaks 😀
  Muidu igati huvitav saade, meeldis sinu must huumor selle kõige valu kõrval 😀
  Beebiisu ära ei võtnud 😀

  • Avatar
   Vasta Ansa 7. september 2017 at 11:38

   Ma mõtlesin täpselt samamoodi, et selle naise puhul ei oleks arugi saanud 😀

 • Avatar
  Vasta aki 7. september 2017 at 11:00

  hahah, iga kord kui see meeshääl “Mallukas” ütles I died a little bit 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. september 2017 at 11:07

   Sama… 😀

   • Avatar
    Vasta Kris 7. september 2017 at 12:34

    Mallljukas 😀 õõõh….

 • Avatar
  Vasta Kris 7. september 2017 at 10:57

  P.S
  Esimene saade ei kutsu just väga sünnitama kui aus olla. Eriti neid, kel lapsi pole 😀
  Minul, kui kahe lapse emal, võttis pigem silma märjaks)).

 • Avatar
  Vasta Kris 7. september 2017 at 10:54

  Mulle ka meeldis saade..pole seal midagi nii jubedalt räiget olnud. Elu)). Vaatan kindlasti edasi.

 • Avatar
  Vasta S. 7. september 2017 at 10:52

  Vaatasin ka saadet ja nagu ma arvasin, põrguhirm on nüüd sünnitamise ees 😀 Samas ei jõua enam oma pojakest ära oodata.
  Mis on huvitav – nii paljudel sünnivad pojad. Enamik mu tuttavaid on poisi saanud ja saates olid sina ainuke, kes tüdruku sai.

 • Avatar
  Vasta Sandra 7. september 2017 at 10:47

  Ka mina arvasin algul,et mingi mõttetu saade!Eile siis vaatasin ja päris põnev oli 🙂 Eriti tundsin ära end selles loos,kus hiidlanna läks sünnitama,lõpuks avati veed ja viidi erakorralisele keisrile,ka minul oli nii.Jube igastahes.Aga kui need beebikesed sündima hakkasid,nutsin nii mis hirmus.Naiste värk vist ?

 • Avatar
  Vasta Jansa 7. september 2017 at 10:44

  Ma lähen homme esilekutsumisele ja väga hmmm põnev oli eile mehega seda möirgamist telekast vaadata 😀
  Noh täpsustuseks, et meil esimene beebs ja kogemus sünnitusega puudub. Samas kartma see ei pannud.. ma tean, et see saab valus olema aga samas ma tean ka, et ära tuleb see teha. Ma pigem lähen positiivsemate mõtetega sinna ja keskendun sellele, et iga valu on ühele imetabasele mannaterale lähemal. 🙂

 • Avatar
  Vasta Heleriin 7. september 2017 at 10:38

  Mu ema sünnitas paari tunniga, aga ma sünnitasin esimest last 13,5h ja lõpuks oli vaakumsünnitus,(nabanöör oli alla 30cm). Teise lapse sünnitasin 2,5h koos valudega.(vanusevahe 1,1a)

  Ma vaatasin ka saadet ja õnnepisarad tulid silma 🙂

 • Avatar
  Vasta ml 7. september 2017 at 10:37

  Eks uudishimust panen ikka taustaks käima kordusTVst, aga muidu on nagu eesti tõsielusarjad ikka, vägisi tehakse vähemalt mõnest osalejast täisretakad, et oleks valus vaadata, millised inimesed meil elavad. Eks mõnda ole lihtsam nö üle võlli teha ka, antud juhul siis neiu oma jooga ja tšakratega ja paar, kes ka kaalusaates vist osales ja seal juba üsna kehva mulje jätsid. Nüüd kui Helen ja Kalvi-Kalle juba old-news on, siis ongi uut paari lõõpimiseks vaja vist.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. september 2017 at 10:45

   No aga sellised joogatajaid/tšakratajaid on tegelikult palju ja temasugused vaatavad seda jälle nii, et vaat kui tore, normaalne inimene ka saatesse pandud 😀 Seega kedagi “retakakas” meelega kindlasti ei tehtud ja mina isiklikult küll kellegi üle saatest lõõpida ei tunne vajadust.

   • Avatar
    Vasta Ma 7. september 2017 at 10:48

    +1. Ei ole seal mingeid retakaid ega soovitud kellestki neid retakaid teha ka mu arust.

    • Avatar
     Vasta Ketlin 7. september 2017 at 14:16

     Ma ei mõista millega on see jooganaine ära teeninud tiitli “retakas” sinu poolt? Naine tahab lihtsalt loomulikult, võimalikult valudeta ja lapselähedaset sünnitada ja on sellepärast veidrik? Ma kahtlen su enda maailmavaadetes ja väärtustes tiba sellise jutu peale.

     • Avatar
      ml 7. september 2017 at 18:33

      issand appi, chill! minu jutu mõte oli, et tõsielusarjad ei ole 100% tõsielust, moonutavad inimese olekut ja elu, et oleks rohkem mida kommenteerida ja vaadata. Väga norm jooganaine oli, tehku mis tahab, aga ma usun, et ta on rohkem kui jooganaine oma tšakra juttudega, aga esitati teda just sellest küljest. Või siis jah, mu maailmavaated ja väärtused on maru valed ja sul on õigus seda öelda mu 5-realise kommentaari peale ja mul pole õigust arvamust avaldada.

 • Avatar
  Vasta Mia 7. september 2017 at 10:28

  Mulle küll meeldis 😀 Eriti lõpus kui näitas beebisid 🙂 Kuigi oleks rohkem tahtnud sind näha, koguaeg mõtlesin, et noh näidake nüüd Mallukat ka 😀
  Aga üldiselt kadus igasugune lapse saamise soov ära, selline tunne et õmbleks sealt alt omal kõik kinni ja läheks nunnakloostrisse ära 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Ma 7. september 2017 at 10:21

  Mina vaatasin saadet. Mulle meeldis, väga meeldis! Mulle meeldisid need naljad, mida te koos Kardoga tegite – see tõi saatesse rohkem särtsu. Samuti meeldis mulle see, et meeshääl, kes saatele peale luges, oli hästi informeeritud ja jagas vaatajatega kindlaid tõeseid fakte. Ja no ei saa mainimata jätta, et kui beebid sündima hakkasid, siis ma lahistasin nutta nagu loom! Kogu sünnitusprotsessi vaatamine tõi mulle meelde, KUI kuramuse valusad on mu sünnitused olnud. Nagu sulgi – esimene sünnitus oli mul täiesti arutu rapsimine, teine sünnitus teadlik lõdvestumine. Ja pean ütlema, et olen täiesti valmis ka oma kolmandaks sünnituseks, kui see nüüd millalgi lähiajal juhtuma peaks! 🙂 Samas on hea, et mõnda yolomat venda paneb saade kindlasti mõtlema, kas on ikka vaja yololt rasestuda ja pere luua. Ootan põnevusega järgmist osa!