Uncategorized Uni

kuidas ma oma une tagasi sain

1. detsember 2017

Ma pole kunagi arvanud, et mul unega probleeme oleks. Selles suhtes, et ma pole kunagi lebanud voodis, lage passinud ja und oodanud. Seda ma muidugi ei mõelnud, et kui ma iga öö kella kolmeni arvutis passin või telekat vaatan ja siis kell 9 lastega koos ärgates väsinud olen, et see juba päris otseselt näitab, et mul nagu MINGI probleem ikka selle va unega on.

Ega see mind oluliselt ei häirinud, sest kuigi jah, ma olin hommikuti väsinud, siis mitte nii hullult, et ma nüüd täitsa teovõimetu oleksin olnud. Ma olen terve elu suutnud väga vähese unega hakkama saada ja kui juba voodist püsti end aetud sain, siis edasi oli juba käkitegu. Tass kohvi ja päev võis alata. Vahet pole, et öösel tuli unetunde kokku mõnikord näiteks neli.

Sellega seoses tekkis selline režiim, et kuskil kell seitse õhtul tuli mulle peale surmauni, mis paari tunni jooksul ära kadus ja muutus jälle selleks: “ah, mul pole üldse und!”. Arvatavasti üleväsimus, mis see muud ikka olla sai. Aga niimoodi ma elasin ja ennast halvasti ei tundnud. Jah, mõni päev oli natsa väsinum olla, aga nagu öeldud, oluliselt ei häirinud ja elu läks edasi.

Mingi hetk soovitas Kaie mulle magneesiumi. Ütles, et ta samamoodi passis öösiti üleval, sest lapsed ju siis magavad ja siis ongi ainus nn OMA aeg ja no ei raatsi voodisse ronida, kui saaks rahus ja vaikuses telekat vaadata või lihtsalt lesida, netis tsillida ja mitte midagi teha. Tal oli aga see jama, et tema keha ei pidanud sellele nii hästi vastu ja tekkis uus probleem – ta jäi lastega keset päeva magama, mistõttu õhtul und ei olnud ja sai jälle rahus kolme-neljani üleval passida. Ega kumbki variant hea pole, aga tal oli vast isegi parem, sest vähemalt undetunde oli päevas normaalselt, mitte mingi… neli nagu mul.

Igatahes hakkas ta magneesiumi sööma ja ma mõtlesin et tavai-tavai, hakkan ka. Ostsin apteegist apteekeri soovitusel mingid head (nii ta väitis) ja läksin koju ära. Alguses vaatasin küll, et issand püha jeesuse pele, kui suured kapslid. No vaadake:

Aga näete, ära harjusin ja paari päevaga tundus jumala tavaline neid alla neelata. Inimene pidi vist jah kõigega harjuma, nagu öeldakse. No see suurus – suuruseks (hehe, that’s what she didn’t say!), põhiline on, et kuidas mõjus onju. Apteegist öeldi, et tulemused võivad tulla umbes nädalaga. Ma ei tea, mul tuli KOHE! Esimene õhtu võtsin kapsli sisse ja magasin enne kahtteist öösel nagu väike laps. Ma tean, et enamik magavad iga päev kella kaheteistkümneks ja see pole vist enamikele ja suur saavutus, aga no mulle oli! Ma isegi ei mäleta, millal ma nii vara viimati magama läinud oleks.

Igatahes ma tõepoolest soovitan soojalt. Mina võtan tavaliselt kapsli kell 8 sisse ja juba 10 paiku võiks ma vist vabalt magama minna, aga no ma ka ju ei raatsi. Kaks tundi passin lapsevabaaega ja siis voodisse ära. Ja kui ma enne arvasin, et ma ei olnud hommikuti eriti väsinud, siis nüüd tunnen ma ennast hommikuti lausa nagu inimene. ÜLDSE pole väsinud, vaid hea ja mõnus on puhanuna oma päeva alustada.

On keegi teist magneesiumi proovinud, või olen ma ainukene, kes öösiti magama minna ei taipa :D? 

Loe ka neid postitusi!

18 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Tara 30. mai 2018 at 21:04

  Ma tundsin ka väsinud kogu talve jooksul oma aega. Peaaegu alati väsimus. Ma ei teadnud, mida teha ja siis lugesin magneesiumit aadressil https://www.magne.ee
  Ma kasutasin magne b6 ühe kuu jooksul. Ma ei tea, võib-olla on see kokkusattumus, võib-olla see on kevad, aga ma tunnen elus! Mitte rohkem väsimust. Wow! Kuid ma pean selle talvel katsetama, võib-olla ma eksin.

 • Avatar
  Vasta Merks 3. detsember 2017 at 22:01

  Tundub et inimestele mõjub see erinevalt vist, sest proovisin ka selle kuuri läbi teha kuu tagasi , noo teps mitte ei aita, ikka unetu ja väsinud. Nüüd proovisin apteekri soovitusel siis hoopis,, une tilkasid,, ka ei aita. Tundub et vist ei aita miski või peab pere arstilt abi küsima 🙁

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. detsember 2017 at 22:16

   Hmm, aga siis järelikult polegi sul magneesiumipuudus vaid mingi muu uneprobleem?

 • Avatar
  Vasta Lily 2. detsember 2017 at 20:39

  Mul tekitab magneesium väga imelikke unenägusid, põmst painajaid, sestap ei võta küll regulaarselt. Vahel lihastele määrin seda õli, kui valutavad trennist, aga jah, uneprobleemidega see mind küll ei aita, pigem vastupidi.

 • Avatar
  Vasta Else 1. detsember 2017 at 22:13

  Mul on terve elu unega probleemid olnud, lapsest saati. Olen väga tundlik ja eks mind kiusati ka koolis ja see tekitas stressi, mis omakorda tekitas unetust. Kui laps olin, ei saanud ma sellest aru, et see on probleem, sest ma ei teadnud ju, et teistel pole nii.. arusaamine hakkas tulema 20ndate eluaastate alguses, mil ülikoolis tahtsin vaid paremike hulka kuuluda, nii tekitasin jälle endale stressi ning pisemgi stress võtab ära mult võimaluse ööuneks. Ütleme nii, et raskeim periood oligi siis kui oli 19-20 ja võisin voodis olla ja teha enne ööund kõike rahustavat, aga mida pole, seda pole. Unetus hakkas tervisele mõjuma. Lõpuks ei mõjunud enam arsti välja kirjutatud rahustid, mis tekitavad ka und.
  Nüüd olen natuke paksema naha endale kasvatanud ja ei nõua endalt liiga palju,kuigi unetuid öid tuleb alati korra nädalas ette, kui mitte rohkem.
  Ma tahan öelda, et inimene võib olla väga,väga kaua magamata. Ma olin pmst 20nda eluaasta alguses pool aastat magamata. See võib tunduda imelik või võimatu, aga nii see tegelikult oli. Mitte keegi ei soovitanud mul kunagi magneesiumi kasutada, ikka soovitati alustada palderjaniga ja siis edasi läksin peale unerohtude proovimist rahustite peale ja viimased ka lõpuks ei aidanud.
  Praegu võtan ka magneesiumi, aitab stressi vastu ja teeb mind vähem vastuvõtlikumaks välismõjudele, vahest võtan koos melantoniiniga, vahest mitte. Tegelikult ühe sinu postituse peale hakkasingi magneesiumi võtma. 🙂

 • Avatar
  Vasta Viki 1. detsember 2017 at 17:55

  Ostsin ka just täna neid, aga sain ma õigesti aru, et kaks kapslit tuleb korraga võtta? ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. detsember 2017 at 18:56

   Ma võtsin jah korraga

 • Avatar
  Vasta Tyy 1. detsember 2017 at 14:19

  Ei ole ainuke iline magaja, mina ka. Aga mul ei ole põhjus lastes vaid öised vahetused aeg-ajalt. Seejärel magad päeva maha ja ärkad õhtul ja loomulikult uuesti voodi ei läe enne 2-3
  Magneesiumi ei ole tarbinud. Küll aga D ja C vitamiini ja rauda.
  Idasugu muude vitamiinide võtmisel on hea ka D võtta, organism omastab paremini . Sa ju praegu saad looduslikku D-d, seetõttu ka nii kiire efekt selle magneesiumiga.

 • Avatar
  Vasta Jane 1. detsember 2017 at 13:49

  Raseduse ajal sõin neid nagu kommi, krampide vastu. Praegu kasutan magneesiumiõli. Pihustiga pudelis, kõhule ja reite sisekülgedele. Toimetab hästi.

 • Avatar
  Vasta Anna 1. detsember 2017 at 11:43

  Kunagi proovisin (mitte unetuse pärast, aga see probleem oli mul ka) täpselt samu, aga nägid tol ajal teistsugused välja, olid tavalise tableti vormis. Und peale ei ajanud ja teisi probleeme samuti ei leevendanud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. detsember 2017 at 11:57

   ei oska kommenteerida, ma pole enne kunagi magneesiumitablette vist võtnudki.

 • Avatar
  Vasta Loore 1. detsember 2017 at 11:34

  Kas sa mitte alles Pille postituse all ei öelnud, et sina küll alati üritad kohe postituse alguses välja tuua, kui keegi on sulle midagi saatnud või kinni maksnud`? Ja kas sa alles eile ei kirjutanud, et ei ole ju raske välja tuua, et tegemist on reklaampostitusega?

  Kuidagi väga ilmselge “kokkusattumus”, et nii sinul kui Marimellil on just nüüd uneprobleemid tekkinud ja nii puhtjuhuslikult olete ise “sattunud” samate magneesiumitablettide otsa..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. detsember 2017 at 11:40

   Seda ma ei tea, mis marimellil on või ei ole, ma kirjutasin selle postituse otsapidi eestis olles ja lihtsalt unustasin selle enne üles panna. Nüüd läksin vaatasin ja tõepoolest on jah tal selline reklaampost. Mul polnud, ma ostsin ise. vaata, ma panin juba ammu instasse pildi, 29 oktoober juba 😀

 • Avatar
  Vasta Maili 1. detsember 2017 at 11:03

  Peab ka proovima neid. Ma olen inimene kes vahib 2 tundi lage ja siis kui magama jään, saan vb paar minti magada ja laps teises toas tahab lutti. Siis jälle passin mõnda aega netis. Ja nii mu öö möödubki. ? ? ja siis veel vaatan meest ja kadestan teda, sest ta suudab alla minuti uinuda 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. detsember 2017 at 11:12

   ma kunagi kasutasin magneesiumihelbeid, need aitasid ka päris hästi, aga tabletti on lihtsam võtta kui iga päev jalavanni teha 😀

 • Avatar
  Vasta Silvia 1. detsember 2017 at 10:57

  Raudselt on sinna tabeltti unerohtu pandud ?
  mina ise hetkel võtan eleviti imetava ema vitamiine.