KURB ON OLLA LAPSED

aitame Jürgeni kõndima!

14. detsember 2017

Eile jäi mulle silma FBis ringlev üleskutse, et inimesed aitaksid Jürgeni kõndima (üleskutse leiad siit). Lugesin selle läbi ja teadsin, et täna kirjutan Jürgenist ka teile. Nimelt oli Jürgen täitsa tavaline teise klassi poiss, kui 2016. aasta suvel tiigis mängides kukkus ja vee alla vajus. Kuigi ta õnnestus päästa, olid vee all veedetud minutid liiga pikad ja tekitasid talle ajukahjustuse. Rõõmsameelsest, aktiivsest ja heasüdamlikust poisist sai loetud minutitega hinge vaakuv väike poiss. Esimesed kaks ja pool kuud oli Jürgen koomas, millest välja tulekut arstid ei ennustanud.

Tema perekonna rõõmuks suutis väike Jürgen siiski ühel hetkel silmad avada. Õnn oli suur, kuni tuli harjuda uue elukorraldusega. Ta on kaotanud kõnevõime, jäsemed on jäikunud ja lihased lamamisest kärbunud. Jürgen naeratab temaga suhtlemise peale, vahepeal isegi naerab laginal ning reageerib oma nimele. Samas krimpsutab kulmu ebameeldivuse peale ja nutab, kui on valus. See annab märku tema teadvelolekust. Jürgen sööb gastrostoomi (kõhtu paigaldatud toru) abil 5 korda päevas blendrist läbi lastud toitu ja õpib praegu neelama. Järelevalve all saab ta Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsiooni keskuses juba veidi ka tahkemat toitu, aga ema-isa kodus ei julge seda veel anda, kartes, et äkki ta ei neela ja nad võivad poja lämmatada. Jõulukuul naeratab ta voodist vasakule seinale pandud tema enda joonistatud päkapiku peale. Viimasest Haapsalus käigust saati tõstab ta juba pead, teda puusadest keerates tõstab ta ise käed järgi.

Jürgen kaks aastat tagasi viiulit harjutamas

Aga tema soov elada ja liikuda on väga suur. Nii on tema taastumine olnud suurte edusammudega. Täna seda seda veel vara öelda, aga tema ravivad spetsialistid näevad Jürgeni tahet ja pere usub, et see laps võib liikuma ja käima hakata. Ka mina usun seda kogu oma südamest, kuid nagu te teate, on üksi raske hakkama saada. Selle pärast ongi vaja meie kõigi abi.

Ma ei suuda lapsevanemana isegi ette kujutada, mis tunne võib olla niimoodi oma last voodisse aheldatuna näha. Te ju teate isegi, et riik sellises olukorras oluliselt ei aita (Jürgeni ema tuli töölt ära ja saab umbes 50 eurot hooldaja toetust). Kallid lugejad, kellel on lapsed   – isegi kui nad suudavad teinekord selliseid pahandusi teha, et viimne kui närv hakkab üles ütlema, isegi, kui mõnikord on nii raske, siis tegelikult on kõik nii kaua ideaalses korras, kui meie lapsed on terved. Ning nagu Jürgeni juhtum näitas, ei tasu seda kunagi iseenesestmõistetaval võtta, sest me ei tea kunagi, mis tulevik toob. Õnnetused ei hüüa tulles ja nende eest ei ole keegi meist kaitstud.

Mulle kirjutas ka Jürgeni õde: ta on mu blogi aastaid lugenud ja minu elule kaasa elanud, kuid nüüd on tema perel abi vaja. See on tema väike vennake, keda ta kogu südamest armastab. Ja ta näeb, et ta vanematel on raske. Mul jääb üle ainult esiteks saata tänu universumile, et ma ei pea olema selle perekonna nahas, sest ausalt, mul tõmbab klombi kurku. Aga teiseks saadangi ma palve just teile.

Mõelge, kui Jürgeni asemel oleks abi vaja teie lapsel, teie vennal, teie õel, teie onul, teie naabrilapsel, teie emal. Meil on kõigil palju inimesi, keda kannatamas näha oleks väga valus ja ma usun, et kuigi seda valu ei saa täitsa ära võtta mitte miski, siis ehk annab sellele perele natukene leevendust, kui meie oma õla alla paneme ja neile abi pakume.

Ma tean, et jõuluaeg on selline aeg, kus raha kulub palju ja kulub rohkem, kui muul ajal, kuid ma palun teid. Kui teil on kasvõi üks eurokene, mille ära kinkimine teie eelarvesse suurt auku ei söö, siis saatke see Jürgeni perele. Ja lisage selgitusse ilus soov. Raha aitab neid kindlasti, aga positiivne mõtlemine ja hea energia meie kõigi poolt aitab samuti, ma usun sellesse!

Jürgen sai see nädal jalgadele ortoosid, tal on valus ja tõrgub, aga ema püüab nendega jalalabasid õigesse asendisse tagasi painutada. Järgmise sammuna vajab ta seismislauda, et vaikselt harjutada oma organismi taas vertikaalses asendis olema. Tema kasv ei ole peatunud, seega on praegune ratastool talle juba väikseks jäämas. Tema emal on raskusi kasvava poja pesemisega kitsa duši all ja lihaste hoolduseks soovitatakse massaaživanni, mida kahjuks polnud perel võimalik soetada. Siinkohal tuli appi Baltecokes Jürgenile kiiremaks paranemiseks täiesti tasuta massaaživanni kinkis. Minu meelest on see väga armas, sest tavaliselt on firmad nõus aitama ainult promo eesmärgil (pahatihti olen seda märganud), kuid Balteco tegi seda täitsa omal algatusel ja see on nendest hirmus lahke, aitäh Balteco!

Ma isegi ei taha jõuludeks mitte midagi, ausalt. Ma tahaksin, et te Jürgenit aitaksite. Mul on lapsed, kellega ma saan ringi joosta ja mul on väike vend, kellega me saame koos igasuguseid ägedaid asju teha. Ja kui nendega midagi juhtuks, ma ei taha mõeldagi. Selle pärast saangi öelda, et mul on kõik oluline olemas ja kui keegi tunneb, et tal venda ega lapsi pole, et selle kurva looga suhestuda, siis võite võtta seda eurost ülekannet kui jõulukingina mulle. See oleks kõige ilusam jõulukink, mis ma saanud olen!

Muidugi ei pea ainult rahaga aitama! Lisaks rahalisele toetusele, millega pere saab soetada Jürgenile seisulaua ja ratastooli, meeldivad Jürgenile:

– jalanõude asemel sussid, millel oleks nt lambanahast vm tald;
– laste muusikaplaadid (olemas Rong see sõitis…, Eesti kulla fond laste laulud, Hea tuju laulud, Onu Remose jutud);
– lasteraamatud, mida pere saaks talle ette lugeda. (Äkki Apollo oleks nõus õla alla panema? Kirjutan neile kohe!)
– liikumispedaalid liigutamiseks, mis annavad tema ajule impulsi tegutsemisvajaduseks;
– spetsiaalset suuvett Schülke+ Octenidol, mida ta tohib ka neelata (tema hambaid praegu veel pesta ei saa) – jälle nägin, et edasimüüja on nõus seda tasuta perele kinkima, suured tänud!
– köögikapp Jürgeni spetsiaaltoitude hoiustamiseks;
– käsitolmuimeja;
– pesukuivati (sest ema peseb iga päev pesu)
– poiste riideid pikkusele 150 cm, sh kampsunid ja üleriided peaksid olema lukuga, võib mõelda ka suuremate suuruste peale, sest tegu on ju kasvava lapsega

Söök aitab lapsel kasvada. Küsisime milliste toitude peale Jürgenil silm särama läheb?

– erinevad pudrud – neid ta ootab kui hommikuti oma ringutused ära teeb;
– laste purgitoite, kuhu ema blenderdatud liha lisab;
– külmutatud juurviljad
– erinevad soojad teed (eelkõige annab pere kummeli või fenkoli teed, et tema seedimist toetada)

Kui Sul on võimalik Jürgenit kasvõi mõnega neist asjadest toetada, palun kirjuta siia. Kogume jaanuari lõpuks asjad kokku ja aitame läbi liikumisvahendi, tema arengut toetavate asjade ja täisväärtusliku toiduga Jürgeni ühiselt käima!

Kokku oleks vajalik Jürgenile vahendite soetamiseks ca 10 000€.  Kui saame ühiselt raha rohkem, hakkame neile vannituba mullivanniga ehitama (siinkohal on soojalt oodatud ka ehitusfirmasid meil abikäe ulatamega materjalide jms). Lisaks saab pere teraapias tihedamini kui praegu võimalik rahaliselt, kütust osta hoolduskoolis käimiseks jne, sest hetkel saab tööl käia vaid üks vanematest.

Vanemad avasid talle konto teie abi ootuses:
Jürgen Simovart EE332200221059694712

Armsad inimesed, kes te saate asjadega abiks, te saate oma asjad tuua SYNLABi Tallinna Veerenni 53a (E-R 7.30-15), Tartu, Pärnu, Viljandisse jne laboritesse JÜRGENI nimele. SYNLAB aitab meid asjade kogumisega ja hoidmisega. 22. detsembril viime esimesed kogunenud asjad ära, siis saame täpse ülevaate, kui millegiga veel saame abiks olla perele ja jaanuari lõpus teist korda.

Jürgen ootab jõuluimet. Öeldakse, et päkapikke pole olemas, aga kes keelab meil see väike roll üle võtta :)Me ei tea iial, millal meil on abi vaja ja siis on ju hea teada, et me hoiame kokku ja aitame neid, kellel abi vaja!

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

41 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Q 18. detsember 2017 at 23:23

  Väga õilis tegu ning omapoolnegi panus teele saadetud! lugesin hiljuti ühe teise inimese mõtteid teemal sotsaalsüsteemi rahastamine ning ka mul tekkis küsimus- miks peab see emapalga periood nii pikk ja 100% olema?? muidugi on tore eamapalgal olla, aga juba sealt saaks säästa kopsaka summa, millega riik saaks puuetega laste vanemaid toetada. hetkeseis selliste perede suhtes on ikka väga nukker ja trööstitu ning nagu näha- pole keegi meist sellise saatuse eest kaitstud.

 • Reply T. 16. detsember 2017 at 09:30

  Mariann, suur rõõm näha, et kasutad oma mõjukust nii kenasti ja ei kirjuta jõulude ajal ainult tränapostitusi. Sinu puhul tõesti esineb selline nähtus nagu “malluka efekt”. Su sõnal on päris muljetavaldav kaal, mis teeb sinust väga tõhusa häälekandja. Aitäh tähelepanu pööramast ja meid koos sinuga head tegema panemast! Head kojujõudmist sulle, Mallu, ja kaunist jõuluaega teie perele. Ja loomulikult ka kõigile teistele, sh Jürgenile <3

 • Reply Kerli 15. detsember 2017 at 22:43

  Kas oleks võimalik saada tema vanemate Facebooki kontot. Mul oleks anda riideid ja neid sööke võiksin ka osta. Tahaks ennem üle küsida ,et mida täpsemalt vaja oleks ja mida juba annetatud on ? ☺️

 • Reply Kerli 15. detsember 2017 at 22:35

  Tere
  Minul oleks anda poiste riideid suurus 150 saaksin osta ka need purdud ,teed jne mis seal vaja oli. Aga küsimus selline,et kas neid asju kuhugi postiga ei saaks saata ?
  Kui ei saa ,siis pean veidi mõtlema ,et kuidas asjad sinna Synlabi toimetada .

 • Reply Eda 15. detsember 2017 at 21:21

  Väike abi teele saatetud. Ilusaid pühi Jürgeni perele ja loodame, et kõik läheb aina paremaks ja Jürgen saab terveks!!
  Andke ikka teada kuidas Jürgenil läheb…hoiame talle pöialt!!

 • Reply Kertu 15. detsember 2017 at 11:37

  Minupoolne rahaline toetus teele saadetud. Ilusat jõuluaega Jürgenile ja ta perele! Jõulud on imede aeg ja olen kindel, et üheskoos suudame Jürgeni jõuluime teoks teha ?. Aitäh Mallukas, et abivajajad pered meieni tood ja aitad meil aidata. Koos suudame ju palju ??. Palju armastust ja jõuluimede täitumist kõigile ❤❤❤

 • Reply Karin 15. detsember 2017 at 10:03

  Väike abi teele pandud – aga sooviks teha veel ühe kingi . Mis suuruses neid susse oleks vaja ?

  • Reply Mallukas 15. detsember 2017 at 10:58

   Võta seal FBi lehe kaudu Jürgeni emaga ühendust :)

 • Reply Anni 15. detsember 2017 at 08:39

  Rahaline toetus teele saadetud.
  Kena jõuluaega nende perele ja ikka rõõmsat meelt.

 • Reply Mirjam 14. detsember 2017 at 23:42

  Ka minu abi teele saadetud ❤️
  Jōulurahu ja soojust Jürgenile, ta perele ja kõikidele neile, kes aitavad!
  ❤️❤️❤️

 • Reply Getlin 14. detsember 2017 at 23:00

  Väike abi teele pandud!

 • Reply Lee 14. detsember 2017 at 22:40

  Toetus teele pandud. Rahulikku Jõuluaega kõigile!

 • Reply A 14. detsember 2017 at 22:13

  Panin ka toetuse teele, kuid kuna mul Soome pank siis ei saanud Ü tähte saaja nimes kirjutada, panin U – loodan, et läheb kohale ikkagi?

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 22:17

   Minu teada läheb ikka :)

 • Reply Airi 14. detsember 2017 at 22:11

  Andsin ka oma väikese panuse!Ja suured tänud Sulle Mallukas,et sellistest asjadest räägid!Tänu Sinule ja Su blogile on minust ka parem inimene saanud.

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 22:17

   Ja mina tunnen, et minust on parem inimene saanud, tänu võimalusele just teie kaudu inimesi aidata. Aitäh!

 • Reply A 14. detsember 2017 at 21:24

  Ajad muudkui tagasi, et sina ainult levitad sõna ja head teeme meie kõik koos, kuid siiski, mina ei näe selliste üleskutsetega kedagi teist blogimas peale sinu :) nii armas, et oma suurt lugejate arvu “ära kasutad”, et head teha.
  Toetasin ka veidi, loodame, et on abiks. Rahulikke pühi!

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 22:19

   Ikka on teisi blogijaid ka, kes abipalveid edastavad, olen näinud küll! Aga aitäh toetamast ja kauneid pühi teile ka!

 • Reply maki 14. detsember 2017 at 20:33

  Väike abi teele pandud.

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 22:19

   suured tänud!

 • Reply Jane 14. detsember 2017 at 20:28

  Olen 8kuuse põnnu ema, üksikema. Ja meil see aasta jõuludeks õnneks raha ei kulu, ei saa ta ju veel aru asjade tähtsusest ja päkapikkude olemasolust jne… seega minu panus läheb kindlasti Jürgenile!

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 20:45

   aitäh! :)

 • Reply Gerda 14. detsember 2017 at 19:59

  Oled maapealne ingel, kahtlemata.

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 20:08

   no kammoon, ma levitan lihtsalt sõna!

  • Reply Krista 15. detsember 2017 at 14:30

   Mul on samuti poeg ja see lugu läks niiiii hinge, et pisar tuli silma. Mallu, ma arvan, et sa ise ka tegelikult ei mõista, kui suurepärane inimene sa oled! Aitäh, et oled! Saadan ka õhtul koju jõudes omalt poolt väikese panuse teele. ❤️

 • Reply Runde 14. detsember 2017 at 19:02

  Nii hinge läks see lugu. Olen temast ka varem kuulnud/lugenud kui paluti abistada neid lapsi, kes ise süüa ei saa. Ainult sinu abiga Malluke, saavad Eestis vajalikud asjad tehtud ja lapsed aidatud!!

  Palun kirjuta alati ka järgmistest abivajajatest, sest sinu armsatel lugejatel on suur jõud taga!!

  Kauneid jõule su südamesse!!

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 19:49

   Mis ainult minu abiga, ikka ainult TEIE abiga!

   • Reply Runde 14. detsember 2017 at 22:17

    Ma mõtlesin seda, et sinu algatus liigutab mägesid, ükski teine inimene ega asutus ei suuda niipalju head korda saata :) sest sinu abil see abistamine algab ja meie hea meelega aitame!

 • Reply Mariann 14. detsember 2017 at 18:35

  Saatsime ka omalt poolt väikese toetuse ja loodame, et Jürgenil läheks aina paremini!

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 19:49

   aitäh!

 • Reply Jane 14. detsember 2017 at 17:04

  Mul on hea meel, et on olemas nii palju häid inimesi! Riik ei aita mitte kedagi peale iseenda. Hoidkem kokku!

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 22:19

   Ikka hoiame :)

 • Reply Mona 14. detsember 2017 at 16:30

  Aitäh kirjutamast, kindlasti toetame oma perega!

  Ja lihtsalt mainin, et seda, et oled kõige rohkem annetusi ja heategusid korda saatnud Eesti blogija, need “uus-low-postitajad” ei näe????!!!!! :/

  Tee täpselt kõike seda edasi, mida teed!

  • Reply Mallukas 14. detsember 2017 at 22:19

   Aitäh toetamast!

 • Reply T 14. detsember 2017 at 16:24

  Kuna summa on üsna suur, siis ma ei tea kas siukene asi oleks võimalik..Aga,ehk saaksid näiteks kirjutada kirja võrguoperaatoritele,et avada näiteks annetusliin :) ?

  • Reply jj 14. detsember 2017 at 21:07

   Mallukal nii palju jälgijaid + jõuluaeg, et ma usun, et isegi tuleb üle see summa. :) Kui ühele vanemale meesterahvale mingid jõnglased liiga tegid ( vist varastasid käest raha ära?) siis ju ka saadi päris suur summa kokku väga lühikese ajaga. :) Ja kuna tegu lapsega, siis mõneti läheb ju inimestele hinge ka see rohkem!
   Panen ise ka kohe abi teele. :)

 • Reply Hmm 14. detsember 2017 at 15:53

  Mul ei ole küll palju aga ülekanne tehtud.
  Ma olen õnnelik, et mul on õed ja vennad, kes on terved ja elurõõmsad! Pühin siin pisaraid ja mõtlen, et minu väike vend oleks olnud sarnases olukorras.. loodan, et pere saab vajamineva raha kokku!

 • Reply Kätlin 14. detsember 2017 at 15:42

  Sul on suur süda! Ma pole selles kordagi kahelnud, aga miks sa nii “hästi” pead kirjutama, et pisara silma tood??? Südamest südamesse kirjutatud! Aitan kohe, kui arvutile ligi pääsen ?

 • Reply Laura 14. detsember 2017 at 15:41

  Aitähh , et taaskord panid kirja loo, mis liigutas nii, nii sügavalt. Kindlasti paneme oma pere poolt väikese panuse teele.
  Häid saabuvaid pühi sulle ja sinu perele !

  • Reply Laura 14. detsember 2017 at 16:23

   Teine Laura pühib silmad kuivaks ja teeb ka ülekande Jürgeni toetuseks!

   Ja kordan oma kunagist kommentaari, et Mallu, sa oled imelin :)

 • Reply Tiina 14. detsember 2017 at 15:40

  Aitäh! Aitäh, et oled nii imeline! Aitàh, et sinu süda on õigel kohal! :)
  Ka meie pere toetus läks teele ja soovid inglitele saadame ka!
  Aitäh!