Lapse üles kasvatamine LAPSED Lende

ei ole “tss”

13. jaanuar 2018

Warning. Tissijutud.

Just hiljaaegu küsiti mu käest, et kuidas ja millal ma Lende rinnapiimast võõrutasin. Ausalt öeldes ei ole ma seda üldse teinud, sest mul otsest vajadust selle järgi olnud ei ole. Kui Lende oli väiksem, siis ei saanudki eriti kuskil käia, kui ainult paari tunni kaupa, nüüd on ta juba ammu nii suur, et kui mind ja tissi ei ole, siis elab ta selle kenasti üle ja söögiks on tal ammu sada miljon muud asja, kui rinnapiim. Ometi loobuda ta sellest tahtnud pole, kuigi on olnud päevi, kus talle meenub tiss ainult korra päevas, samas on ka aegu, kus ta ainult rinna otsas elaski.

Ma sain ammu aru, et piimaga ei ole seal just parimad lood. Algusest peale olen ma nn tundnud, kui piim rinda tuleb. Et noh, laps alguses imeb, siis tuleb piim, siis ta neelatab ja joo täiega ja siis imeb jälle niisama suht edasi. Mida aeg edasi, seda kauem tuleb seda piima tulemist oodata (praeguseks juba mingi 15 mintsa kindlasti) ja seda joomise osa on mingi 30 sekundit maksimum. Aga ma olen mõistnud, et see rind on talle justkui nagu turvatunne ja lohutus ja ega ta seda piima oluliselt tahagi. Mõnikord näiteks kukub, siis komberdab minuni ja ütleb haledalt “tssss, tssss!” ja kisub mind pluusist.

Jah, kõik kommentaarid teemal “issand, kui laps juba KÜSIDA oskab, siis ei tohiks küll enam rinda anda” võite endale jätta. Isegi WHO soovitab kuni teise eluaastani anda. Ja no kui ainult rääkimise järgi arvestada, siis on see küll natukene ebaaus, sest mõni lihtsalt oskab varem öelda asju, mis talle tähtsad on (Lende) ja mõned hiljem (Mari).

Igatahes ei olnud mul plaani ega vajadust Lendet otseselt võõrutada. Vahepeal oli küll selline tunne, et apppi, mul on kopp juba nii ees, aga siis hakkasin öösiti talle ta tudulappi andma ja ei pidanud enam sundasendis, tiss kellegi suus, magama. Seega mõtlesin, et noh, eks näis, kaua ta ise seda tahab. Päris koolini poleks andnud, aga ega ma ei pidanud nii täpset plaani ka, et millal ma lõpetan.

Paar kuud tagasi mõtlesin küll, et ma enam ei suuda. See oli siis see kord, kui mul äkitselt VÄGA valus hakkas imetada. No tõesti nagu alguses. Küll inimesed arvasid, et mul on mingi seen (sooriga lähevad nibud valusaks), või on Lendel vale võte, aga lõpuks selgus, et see oli lihtsalt hormonaalne – mul hakkasid päevad ja valu kadus. Ühe korra peale seda päevade ajal oli ka natikene valus, aga mitte enam nii hullult.

Kuni nüüd siis selleni, mis juhtus eile. Kätu tuli lastega külla ja tahtis, et ma teeksin temast ja Henrist mõned imetamisepildid. Et noh, ei tea ju kaua seda aega ikka on ja miks mitte teha. Ma kohe tahtsin ka, et muidugi teeme minust ja Lendest ka. Teate, mis me saime:

Ehk siis jah, nagu näha ei tahtnud kumbki laps pildistamisest midagi kuulda. Ma ise mõtlesin, et okei, võib-olla need eredad valgused ja nii, aga kui külalised olid läinud ja Lende juba “tss-tsss” korrutas, siis IGA kord kui ma talle pakkusin, hakkas ta nutma. Nüüd meenus mulle, et ka üleeile oli ta ainult 1x piima tahtnud ja seda ka VÄGA korraks. Nojah, üleeile hakkasid mul päevad ka ja ma olen kuulnud küll, et lapsed ei taha siis mõnikord eriti rinda. Lende konkreetselt kiljus täiest kõrist ja ajas ennast vibusse, ise korrutab “tssss!”, aga kui pakun, lükkab mind eemale ja nutab. Proovisin, mis ma proovisin. Isegi läbi une läks mega närvi ja täna ka vaatab mind vihaselt, nagu pidalitõbist.

Ma ei teagi nüüd, kas saigi siis nii see imetamispull otsa, või ta ikkagi paari päeva jooksul leebub ja võtab mind tagasi. Eks näis. Ta muidugi juba suur tüdruk ka, ega ei peagi inimesele eluaeg rinda toppima, eriti, kui ta seda ei taha ka. Juba 1aasta ja 3 kuud vana inimene ikka. Aga kuidagi kahju ka, et ei saanudki siis pilti mälestuseks, kui see nüüd peakski see lõpp olema. Tahaks nagu kuidagi mäletada seda viimast korda. Õõõõõh, mu beebi saab suureks vist.

#pisar

Suslik ise on oma pulliga väga rahul, no vaaaadake seda nägu 😀

Kaua teie oma lapsi imetasite? Ja kas on võimalik, et ta mind veel enam tahab, või võin ma nüüd heaga oma tissid kokku pakkida? 

Loe ka neid postitusi!

41 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Brr 15. jaanuar 2018 at 07:54

  Väheke “nalja” ka – ema rääkis, kuidas üks ta töökaaslastest, mingi vanemas eas proua ükskord praalis midagi stiilis “hoidsin lapselast, see tahtis muudkui rinda, panin talle tissi suhu siis, kujuta lapse nägu kui midagi ei tulnudki, hahaa!” Muti enda arust jube naljakas, aga mul hakkab iga kord seest natuke keerama, kui ma mõtlen, et keegi peaks oma kortsus 70-aastase tissi mu lapsele suhu toppima, väkk :S

 • Avatar
  Vasta Lille 15. jaanuar 2018 at 01:17

  Neid päevi ikka tuleb. Kes teab siis millest. Ehk hormoonidest, ehk mingi toiduainega läks piima maitse teiseks, mis iganes. Varsti võtab jälle rinda. Muna imetasin 1a8k, läksin opile, siis pidin maha harjutama.

 • Avatar
  Vasta Tr 14. jaanuar 2018 at 15:32

  Mina imetasin 2a1k. Nautisin sesa väga. Teisel eluaastal enamus ajast saigi vaid enne uinumist, ärgates jms. Aga need olin nii mõnusad meie ühised hetked, laps nohises kaisus 🙂

 • Avatar
  Vasta Annika 14. jaanuar 2018 at 14:05

  Esimest 1a4k, teist 1a6k. Mõlemad olid tõsised tissisõltlased? Aga mul kahju poknud, said alati kui soovisid. Lapsed on vaid kord beebid ja kasvavad ruttu.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 14. jaanuar 2018 at 10:40

  4 päeva vähem kui kuu aega tagasi võõrutasin. Ehk siis poiss oli ka aasta ja 3 kuune. Tema oleks vast edasi tahtnud, aga oli aeg selleks- saab pudeliga hästi hakkama, kui vaja on ja lisasööki sööb ju ka- kaua ma ikka rippuvate sangpommidega ringi käin- isegi jope mahub paremini selga kohe 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin 14. jaanuar 2018 at 08:33

  Minu oma jääb rinnaga tuttu ja mina ei tea kuidas sellest kombest lahti saada. Ta ei oska muud moodi uinuda. Öösiti ka veel võtab. No kunagi ehk ikka ?

 • Avatar
  Vasta Karin 13. jaanuar 2018 at 21:59

  Esimest imetasin 3 kuud, siis kuulasin arsti ja tema arust oli vaja anda piimasegu ja nii jäigi rind ära. Teist imetasin 1a1k siis jättis tüdrul ise öösel söömise ja paar nädalat hiljem ei tahtnud enam päeval ka.

 • Avatar
  Vasta Helen 13. jaanuar 2018 at 21:59

  Ma andsin 1a4k. Lõpp läks kuidagi loomulikult – viimased olid öine ja varahommikune imetamine ja ei kujutanud ette, kuidas need ära jääks, kuna olin öösiti suure unevõla tõttu täiesti autopiloodil. Siis aga järsku tulid ööd, kui rahustasin teda muudmoodi kui rind suhu ja sobis nii mulle kui talle. Ei mingit rinna nõudmist vms. Mulle oli see kõik raske, kuna tundus nii kurb kaotada neid oma hetki, kuid hirm oli asjatu – ei olnudki imelik ja hellushetked ei kadunud kuhugi, lihtsalt rinda ei andnud.

 • Avatar
  Vasta Marvi 13. jaanuar 2018 at 21:39

  Mul 10 kuune ja piima voolab ojadena. Esimene laps sai kuni aastani. Nüüd on küll selline tunne, et nii kergelt see võõrutamine ei lähe. Päeval võib vabalt olla ilma, aga öösel.. oh jah.. ainuke uinuti meil..luti viskab minema, juua ka ei taha mujalt, ainult tissitaks.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 13. jaanuar 2018 at 20:44

  Esimene laps sai kuskil 8kuud. Äi suri täiesti ootamatult ja oma käe läbi. See oli kogu lähisugulastele suur šokk ja nii mul hakkas ka piima vähemaks jääma. Ja ma tean, et oleks erinevate tehnikate jmsga suutnud imetamist jätkata aga ma lihtsalt ei jaksanud tol hetkel sellega jamada ja tegeleda ja lasin nö minna ja võõrutasin täielikult. Lapsel sellest vahet polnud kust nö sööki sai. Kavatsesin muidu 1a imetada. Teise lapsega mul plaani pole. Mina ei tundnud isiklikult ennast lähedasemana lapsega imetades ka. Vahet ei tajunud. Vb olin tol ajal ise udu sees ka veidi. See kord on igatahes kindel plaan võtta asja vabamalt. Kui vaja anda pudelit, siis annan. Ma ei käinud esimesega kodust väljas üle 4kuu. Esimest korda käisin pool tundi poes kui laps oli kuskil 5kuune. See kord ma nii teha ei taha. Eriti kuna esimene vajab ju endiselt tähelepanu. 🙂 Eks näis

 • Avatar
  Vasta M. 13. jaanuar 2018 at 20:31

  Minul on olnud palju arvamusi imetamide suhtes. Olin kindel, et poeg saab maks 9 kuud (vanem laps sai 8, rpa-ga pooleks ja lutilaps).
  Esimestel elunödalatel selgus, et pojale olen mina luti eest. Proovisin löbi 150 eri luti variatsiooni. Ei. Ainult tiss.
  Kui 9k täis sai, oli selge, et mingit loobumise juttu siin nii pea pole.
  Siis arvasin, et minu piir tuleb, kui laps oskab ise küsida. Laps on 10 kuud ja oskab tiss tiss küsida rinda. Ei tulnud piir ette. Jõle nunnu on?
  Päeviti tal rinnast suht savi, aga no saab ikka ca 2h intervallidega.. Öösiti elab kinni puugituna. Elab, magab, potato, potatoe.
  Aga kuna mina käin tööl ja mees lapsega kodune, siis usun, et otsib rinnast seda lisa turvatunnet
  Ja piim sobib vaid otse allikast.
  Ehk enne kooli loobub ? Reaalselt ehl võiks enne lasteaeda?

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 13. jaanuar 2018 at 18:49

  Muidugi on võimalik.
  Aga jah, see päevade ajal saabuv maitse on neile väga vastumeelne kohati.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. jaanuar 2018 at 19:29

   huvitav on see, et ta pole maitsenudki, paneb näo juurde, viskab pulka ja nutab 🙁

   • Avatar
    Vasta väga väga naine 13. jaanuar 2018 at 20:58

    Äkki on lõhn vale?

   • Avatar
    Vasta P 13. jaanuar 2018 at 22:24

    Täitsa usutav, et lapsed tunnevad mingi lõhna järgi juba ära, et asi pole õige. Hormoonid panevad kõiksugu lõhnasid eritama, millest ise ei pruugi arugi saada.

 • Avatar
  Vasta Monsa 13. jaanuar 2018 at 18:23

  Minu laps sinu omast päev noorem ja saab kah siiani kui küsib. Aind rongis vähe tegemist kui tssss ütleb ja pluusi kisub? Eks olen vaikselt andnud kah. Kaamerast ehk näeb aga rongijuhid arvatavasti ammu mu rindu näinud kaamerast nii et mis enam häbeneda ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. jaanuar 2018 at 18:29

   ma täna mõõtsin ennast ja imestasin, et miks mu tissid suuremad on kui eelmisel nädalal 😀

 • Avatar
  Vasta N 13. jaanuar 2018 at 18:02

  Teemaväline aga mis sa fotogaafina soovitaksid algajale kaameraks? Kas canon eos 1100d on liiga lahja? 😀

  • Avatar
   Vasta Helina 13. jaanuar 2018 at 18:54

   Algajal just hea sellisega alustada. Nikon on algajale keerulisem, Canon on kindla peale minek. Nüüd on vist selle 1100D edasiarendus 1300D.

   Seega pildista täiega! Ise kulutasin kunagise seebikarbi pildi suht triibuliseks, seega ükski kaamera ei ole algajale liiga lahja, vaid loeb innukus ja soov proovida ja palju pildistada.

 • Avatar
  Vasta L 13. jaanuar 2018 at 17:36

  Esimest last imetasin ca 6 kuud. Teine laps sai rinnapiima veidi üle poole aasta, aga juba 2.kuuselt pidi rp-le lisaks ka rpa-t saama.

  Teemaväliselt: kuna mina ise ei tahaks, et minust oleks kusagil üleval foto, kus rinnanibu paistab, siis loodetavasti on sõbranna ikka teadlik sellisest fotost ja teda see ei häiri (võid selle osa kommentaarist kustutada, kui see äkki liialt tähelepanu nüüd just juhib) ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. jaanuar 2018 at 17:49

   issand, ma ei pand tähelegi :D:D tänks tähelepanu juhtimast :D!

 • Avatar
  Vasta Kohalik 13. jaanuar 2018 at 17:07

  Tänaseks juba 22+kuud. Vöiks hakata vaikselt otsi kokku tömbama aga no viimased purikad tulevad ja lapsel niii valus, tissu kaisus hea mönna olla.
  Vast suveks löpetame ära. Vahepeal on täiega siiber aga siis tuletan endale meelde, et minu siiber ei loe midagi, laps ja tema vajadused on hetkel tähtsamad

 • Avatar
  Vasta Triin 13. jaanuar 2018 at 16:47

  Mul laps kohe 1a 5k ja tänane öö oli esimene piimavaba öö. Mul oli kõik ette planeeritud ja mäletan hästi seda nö viimast söötmist. Eile päeval tegin tugevat eeltööd ja seletasin lapsele, et nüüd ongi piim otsas ja mitte kunagi seda tagasi ei tule (tema jaoks :)). Eks see esimene öö oli ikka väga rahutu ja kumbki me eriti magada ei saanud, aga kuna olin oma peas otuse teinud, et vaja lõpetada, siis ei andnud alla ka. Eks vaatab, kuidas järgnevad ööd tulevad. Natuke on kahju muidugi, et nüüd see “titeaeg” läbi on, aga samas ma tundsin, et vajasin oma keha tagasi 🙂

 • Avatar
  Vasta Anne-Mai 13. jaanuar 2018 at 16:21

  Mu enda plika on 1,2 aastane ja imetan endiselt.Kuigi ma ise tahaks ära lõpetada selle,sest siiamaani ei saa ma mitte kuskil käia,max poolteist tundi saan ära olla.Teisi toite sööb suhteliselt vähe aga mõnikord sööb lausa isuga.Hetkel selline tunne,et ma imetan elupäevade lõpuni :DD Äkki keegi oskab midagi head soovitada,mis aitaks natuke võõrutada rinnapiiamat? Laps peab suhteliset pikalt ootama ennem kui piima hakkab tulema ja siis tuleb ka suhteliselt vähe aega.Ja kui ta rinda ei saa,siis hakkab siuke kisamine ja jonnimine pihta.Lutti ja lutipudelit ei kasuta mitte üldse ka.

 • Avatar
  Vasta E.e 13. jaanuar 2018 at 16:12

  Lõpetasin 2 nädalat enne tütre 2.sünnipäeva. Tundsin, et ei taha ja suuda enam lutiks olla, tagantjärgi mõeldes oleks võinud endast üle olla ja oodata, millal laps ise loobub. Kes teab, millal see muidugi juhtunud oleks, sest kogu imetamise aja jooksul ei paistnud sellest ühtki märki. Teda ei häirinud kunagi ükski koht või ebamugav asend, pea-asi, et tissi saaks. Õnneks läks meil lõpetamine kergelt ja nututa.

 • Avatar
  Vasta P 13. jaanuar 2018 at 16:05

  Mul ka esimene laps sedasi võõrduski ära. Ta justkui tahtis, aga justnagu ei tahtnud ka. St harjumus ju oli, aga siis tahtis ikka ringi ukerdada. Mulle tundus, et teda frustreeris, et ta minust ja tissist natuke sõltuv oli. Et oleks see tis olnud mingi asi, mis tema enda käsutuses on (nagu mänguasjad), et vb siis poleks probleemi olnud? 😀 No igatahes. Ma ikka pakkusin, aga kui sealt tuli ainult nutt, siis rääkisime ja arutasime asja veidi (jah, ma arutasin oma 1a3k lapsega ja pidasin läbirääkimisi, et mismoodi edasi minna), ütlesin, et emme enam ei anna tissi, kas sobib. Talle sobis. Vahel ta ikka tuli, pani ea vastu tissi ja nuuskis seal otsivalt ringi, aga siis kui küsisin, et kas tahad tissi, mõtles ümber. Nii lihtsasti oligi kõik. Teine kribu alles 7k, elab näeb, mismoodi temaga läheb.

 • Avatar
  Vasta Yutulind 13. jaanuar 2018 at 15:52

  Ma ei saa aru, miks sa ei kasuta öösel imetades patju- üksomale külje alla, et nibu õigele kõrgusele jääks ja siis veel 1-2 pea alla ja magadki inimlutina edasi:) Miks peab asend halb olema? Puus ei lase? Mul paksuke 13 kilo ja 84cm ja saab tissi edasi suveni vähemalt. Septembris 2a. Huvi on vähenenud, aga bossab niimoodi, et üks nibu on suus ja teise võtab pihku. Tänu imetamisele päevi pole tulnud…1a4k sünnist.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. jaanuar 2018 at 16:04

   asi pole asendis, vaid selles, et ma tahan pöörata siis kui ma pööran 😀 mitte kellegi suus kinni olla.

 • Avatar
  Vasta Ma 13. jaanuar 2018 at 14:57

  10,5 kuud sai. Ta küsis ainult varahommikul korra ja muul ajal teda ei huvitanud. Ühel hommikul, kui ta oli juba nädal aega terve öö maganud, ma enam ei pakkunud ja ta ei küsinud. Olin tegelikult täitsa kurb, aga mõtlesin, et kui ma seda olukorda nüüd ära ei kasuta, siis ehk see maksab mulle hiljem valusalt kätte.

 • Avatar
  Vasta Liina 13. jaanuar 2018 at 14:36

  Andsin 8k päeval, jätsin ära kuna läksin kooli ja siis 9 k öösel, jätsin ära kuna läksin öövahetusse tööle 🙂 Siukest konkreetset võõrutamist ei mäletagi, mul kõik need asjad, mida lapsega kardetakse(hambad, tissist võõrutamine, hoidja juurde jätmine, potitamine) kuidagi lihtsalt läinud 🙂

 • Avatar
  Vasta Liz 13. jaanuar 2018 at 14:33

  Ma oma poissi imetasin 2 aastani. Tuleb kurbusega nentida, et imetamis pilte on mul ainult 1 ja see on kohe peale sündi tehtud. Koguaeg mõtlesin, et aega on, küll jõuab. Siis ühtäkki tuli mul hakata võtma antibiootikume ja nii see tissitamine lõppes. Kuna ta lutti kunagi ei võtnud siis olin ka nn. Suur inimlutt. Nüüd 2 aastat hiljem mõtlen suure uhkusega järgi kuidas ikka hambad ristis sai vahest need 2 aastat üle elatud. Plaan oli anda 1 a aga samamoodi oli kurb ära jätta. Küll sai nutetud sellepärast, et on täna hakkan võõrutama. 5 korda alustasin aga ikka ei lõpetand. Kui antibiootikumid peale sain siis iga kord kui tissi küsis hakkasin laulma ja nii see vaikselt ununes.

 • Avatar
  Vasta Klein 13. jaanuar 2018 at 14:31

  Meil oli sama asi, lihtsalt lambist enam ei tahtnud ja siis otsustasin et ahhh mis ma siis ikka kiusan. Kahju oli ka et see viimane kord jäi nagu samuti puusalt suvakas kord, aga vbla oli see ka hea. Oleks ulgunud ja ei tea mida veel. Teised näevad öid ja päevi vaeva, et saaks läbi ja kui nii lihtsalt siis ju õige hetk. Laps oli siis 1 a ja 3 kuud. Mingit RPAt vms juurde ei ole nii vanal ka vaja, vaatasin lihtsalt et menüüs oleks piimatooteid.

 • Avatar
  Vasta Anna 13. jaanuar 2018 at 14:28

  Lihtsalt täpsustan, et WHO soovitab imetada vähemalt (mitte kuni) kaks aastat ja mõlema osapoole soovil kauemgi veel. Lende võib veel ümber mõelda, aga eks see selgub juba lähiajal. Tublid olete! 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. jaanuar 2018 at 14:20

  Esimest last imetasin 2 kuud. Teist last 4 kuud kuna mul tekkis ühele rinnale ulmelised lõhed, mida ma üritasin nädalaid ravida kuni lõpuks võõrutasin, kuu hiljem paranesin lõhedest ka. Nüüd on üks rinnanibu üleni 10x heledam kui teine… Tunnen ennast nagu mutandina… Ei kahetse, et võõrutasin kuna hakkas nii hullult siplema ja võimatu oli imetada, sest ta nsm mängis rinna otsas ja suurt midagi piimast ei saanud. Muidugi veits süümekaid oli kuna kadus see igaõhtune lähedus, mida ta tegelikult väga vajas. Sellest alates lohutab end pöidlaga magama… 🙁

 • Avatar
  Vasta Helku 13. jaanuar 2018 at 14:17

  Minu poiss hetkel sama vana nagu Lende (korrigeeritult alles 1 aastane) sündis enneaegsena 28 nädalal. Kõik need samad küsimused ja mõtted käivad ka minu peast läbi ning on inimesi kes ohhetavad ja vaatavad mind imelikult kui kuulevad, et poiss veel tissi saab. On päevi kus mõtlen, et appppiiiii ma ei taha enam seda tissi majandust aga samas ei tea kuidas teda võõrutama hakata. Kahju on… ning kahjuks on ta harjunud magama jääma nii, et tiss suus 🙂 eks see natuke minu enda laiskus ka .. kerge juu tiss suhu ja tuttu 🙂 Kui mul poiss niiviisi ise tissi suust viskaks siis ma vist kasutaks juhuks ja jätaks ära! Lets hope it will happen one day soon 🙂

 • Avatar
  Vasta Helina Spiegel 13. jaanuar 2018 at 14:14

  Mallukas! Lendel in vaffa body seljas – ole inimene, jaga infot – kust said? Ja elagu tissid, mis kuuluvad Sulle. Ja Kardole muidugi ka. Lol.

 • Avatar
  Vasta Evy 13. jaanuar 2018 at 14:13

  Esimene laps sa rinda täpselt 1a. Nädal pärast 1 a saamist hakkasin päeva pealt võõrutama ja siis hakkas jube trall ainult röökis mini süles… ja kui ämm tuttavalt arstilt küsis egas ma rase ei ole siia jap laps pidi hakkama ära lükkama ema sest tunneb a’la teist lõhna. Jep oli siis 2 nädalat rase. Teine laps saab rinda. 1.2 kuune.. esmaspäevast hakkan võõrutama… Mõlemad lapsed täielikud tissikad olnud ja öösel rippus/ripub jubedalt küljes. See pärast hakkabki nüüd võõrutama et laps öösel normaalselt magama hakkaks. Kumbki laps lutti ega pudelit ei tunnista.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. jaanuar 2018 at 14:15

   ma rase ei ole :D!

 • Avatar
  Vasta Liisu 13. jaanuar 2018 at 14:13

  Mina södisin lapsega pea 2 kuud. Lõpetasin küll siis, kui laps oli vaid 6-7 kuune. Lõppes asi sellega, et kui tissi paljaks võtsin siis ta lihtsalt NAERIS mu tissi peale nagu see oleks kõige suurem kloun maailmas. Katsus/sikutas näpuga ja itsitas? öösel hakkas karjuma kui tissi tahtsin pakkuda. Ju pidi siis nii minema, ise olin alguses hirmus kurb kuna laps justkui oleks suureks saanud. Aga peale seda hakkas ka terve öö ilma söögita kohe magama ka?