Beebiootus Beebiootus Rasedus

esimene trimester! / first trimester!

11. aprill 2018

No esimese asjana soovitan ma muidugi rasvaimusse minna….Ok, naliii, selle osa võivad kõik kaasrasedad kenasti vahele jätta, aga mul mõned mõtted on, mis võivad esimesel trimestril aidata. Ehk on mõnel esmarasedal sellest nimekirjast natukene abi. Muidugi ma rõhutan ära, et ma räägin ainult enda kogemustest ja eelistustest. Rasedus on tore aeg küll, aga see võib olla naistel nii erinev, et mingisugust tõde siinkohal kuulutada ei saa.

MIDA TEHA ESIMESEL TRIMESTRIL?

Oled just teada saanud, et oled rase, aga mis edasi? Esimene soovitus – pane endale arstile aeg kirja, kuid soovitatavalt 7.-8. nädalaks. Ma tean väga hästi, et tahaks kohe peale positiivse testi saamist arstile joosta, aga sellel pole eriti mõtet, sest enne pole seal tihtipeale nagunii südametööd näha ja arst palub sul lihtsalt paari nädala pärast tagasi tulla. See tähendab paari nädalat, kus sina põed ja muretsed, et südametööd ei näinud.  Kui sul ämmakatega kogemust ei ole, siis tasub soovitusi küsida sõpradelt, aga kellel ITK’sse minek, siis mina soovitan soojalt Triin Rootalu, aga kindlasti on häid ämmakaid üle Eesti palju.

Tee palju pilte. Või noh, see soovitus kehib vist ainult neile, kellel ei ripu kõhupekk poolde põlve, sest vastasel juhul ei ole sul mingit lamedat kõhtu, mida hiljem mäletada ja taga nutta. Ütleme nii, et kui mulle seda rasvaimu tehtud poleks, siis ei oleks mul enne kaheksandat raseduskuud üldse olnud mõtet mingit kõhupilti tegema hakatagi. Või noh, ma oleks juba praegu saanud ära teha pildid “mina siin niisama seitsmendat kuud rase olemas”. Praegu on mul aga selline võimalus olemas, et saan päriselt ka vaadata, kuidas kõht kasvama hakkab, ilma, et see kuskile peki alla maetud oleks. Seega tõmbasin telefoni paar äppi, millega saab kõhupiltidedele seda “kleepsu” panna ja proovin meeles pidada aeg-ajalt neid pilte teha. Pärast ju äge kokku panna. Muidugi ma oleks võinud pilti päeval teha, ehk oleks nats parem kvaliteet olnud, nagu ma oleks selle Nokia 5110ga teinud.

Äppidest rääkides, soovitan kindlasti tõmmata ka endale rasedusäpp. Eriti põnev on seda avastada esimese rasedusega, kolmandaga on see ausaltöeldes selle pärast mul olemas, et ma lihtsalt teaks, mis nädal on. Ja noh, et mul oleks kuskil kõik uuringud kirjas. Minul endal on praegu tõmmatud kaks äppi. Kõige rohkem vaatan ma Rasedus äppi, aga kui lapsi magama pannes mega igav on, siis kiikan seda teist ka, seal on sellised ägedad omadused nagu iga nädala juures realistlikud pildid sellest, milline laps parasjagu välja näeb ja muud säärast tilu-lilu, mida just vaja teada pole, aga huvi pärast ikka põnev vaadata.

Minu äpid. Võite ise ära arvata, milline neist Mari oma on 😀

Rasedus äpp sobib idekalt ka neile, kes inglise keelt väga soravalt ei valda. Teisi eestikeelseid äppe ju ei ole. Sealt saab sellist üldist infot, et millal mis areneb ja kuhu külge kasvab 😀

 

Lisaks sellistele piltidele on seal ka päris UH pildid 9dast rasedusnädalast.

Üks asi, mida ma soovitan, on mitte ennast üle googeldada ja lolliks muretseda. Seetõttu on ka see beebigupiga esimesel trimestil liitumine kahe otsaga asi. Ühest küljest tahaks seda kõike jagada inimestega, kes ise samas olukorras on. Samas võivad teiste hirmujutud ka sind asjatult paanikasse ajada. Ala teistel on paha, miks mul pole. Mul on tissid valusad, miks teistel pole. Pidev võrdlemine ja muretsemine ja… Mõttetu! Seega liitu grupiga vaid siis, kui tead, et ei hakka ennast teistega võrdlema ja asjatult närvi ajama. Rasedused on erinevad, kõhud kasvavad erinevas tempos, sümptomid on erinevad ja mõne sümptomi puudumine ei tähenda midagi halba.

Üks sümptom, mida kogevad aga päris paljud, on vana hea iiveldus. Selle vastu on palju abinõusid, ja jällegist peab igaüks ise endale selle variandi leidma, mis enesetunnet parandaks. Minul on erinevate raseduste ajal kõige rohkem aidanud kuivad asjad – kuivanud leib, kuivikud, barankad. Lisaks tellisin ma endale täna sellise asja, nagu iiveldust leevendav käepael (link). Seda, kas see ka töötab, seda oskan ma alles siis öelda, kui ma selle kätte saan ja ära katsetan. Ega see halvemaks teha saa, sest mõni hommik on mul ikka eriti nadi olla ja iga asi haiseb nagu … ma ei tea, midagi rämedat! Loodan, et sellest käepaelast abi ka on.

Veel soovitatakse iivelduse vastu ingverit ja tsitruselisi, aga minul isiklikult hommikuti kummagi nendega leevendust tulnud pole. St ehk isegi tuleks, aga ei ole absoluutselt isu proovidagi. Aga paika peab ka see, et kui ükskõik mida endale sisse pigistada, hakkab koheselt parem ka. Seega ära istu ja mõtle, et öööö mul nii paha, vaid leia midagi, mis NATUKENEGI isutab ja söö seda väike jupike.

Ja kuna see iiveldus võib tulla ja erinevad toidud, mis enne nii maitsvad olid, võivad ootamatult rõvedana tunduda, siis soovitan võtta ka rasedusvitamiine. Paljud ei võta ja ma ei usu, et ka võtmata jätmine nüüd midagi jube halba teeks, kui korralikult toituda, aga kuna ma praegu ise garanteerida ei suuda, et ma kõiki aineid toidust piidavalt kätte saan, siis igaks juhuks võtan. Või noh, Kardo toob mulle iga hommik diivanile ühe tableti ja pudeli Värskat 😀

Muidugi on sul vaba voli hulluks minna ja osta endale kokku igasugust kraami, mis sul VÕIB olla, aga mille peale raha raisata vaja  küll ei ole. Üks selline asi on näiteks lootedoppler. Vaja pole, aga päris huvitav on proovida neid pisikesi südamelööke leida. Ma soovitan enne juutuubist mõnda videot vaadata, et kus need beebid täitsa alguses paiknevad ja kuidas nende südametöö kõlab, sest muidu kuulad sa lihtsalt õndsa näoga enda südamelööke, mitte beebi omasid. Muuseas, ma täna vaikselt isegi kuulsin selle väikse südame põksumist. See oli kuskil mega sügavalt kuulda – tsiu-tsiu-tsiu häält teeb see masin kiiresti. Enda südamelöögid on aeglased, aga beebidel on südamelöökide sagedus umbes 130-160! Ühesõnaga ma korraks kuulsin, aga siis natukene hakkasin ennast kohendama, et paremini kuulda ja kadunud ta oligi. Aga jällegi, kui oled suur paanitseja, siis ära hakka ostma – ajad ennast niisama ärevile, kui ei leia.

Veel on olemas selline test, mis peaks 6dast nädalast ennustama, kas saad poisi või tüdruku. Ma Lende ajal proovisin (siin kirjas), siis ennustas tõesti tüdrukut, aga noh, ma enam küll sellele raha ei raiskaks, sest see on lihtsalt suva… ennustus. Kui nii väga ennustamisega tegeleda tahad, võid soodatesti ka teha. Ehk siis paned topsi põhja soodat ja valad sinna natsa pissi peale. Müüt ütleb, et kui see kihisema ja mullitama hakkab, siis on tegu poisiga. Kui ei hakka, siis olla tüdruk. Ma isegi ei tea, kas mul on kodus soodat. Ah, homseks olen nagunii ära unustanud selle, seega raudselt ei tee seda testi never 😀

Ühesõnaga – ega mul vist rohkem tarkust siin jagada ei ole ja mul on endal veel kuu aega seda esimest trimestrit võimalus nautida, nii et kui mul kunagi rohkem ideid ja mõtteid tuleb, eks siis lisan neid jooksvalt siia. Muidugi ootan ka teie kogemusi ja nõuandeid raseduse algusest, sest nagu öeldud, mina oskan rääkida vaid oma kogemusest 🙂

Aga täitsa niisama otsisin välja kaks postitust minevikust. Näete SIIN ootan ma Mari ja olen umbes sama rase kui praegu. Nagu näha, siis ehe närvihaige. Ja SIIN ootan ma Lendet – ega jah, ka närvihaige, ainult teise nurga pealt. Seega kolm on kohtuseadus, sest Kardo ei aja närvi ja ei karda ka nagu poolearuline. Tasus ikka kolmandat korda rasedaks jääda, saab vähemalt üks kord elus normaalsem rase olla 😀


Well, first of all I suggest to go get lipo, of course … OK, just kidding, all my fellow preggos can skip that part, but I do have some thoughts that might help with your first trimester. Maybe someone expecting their first child can get some use out of this list. I have to emphasize I can only speak from my experience and preferences. Pregnancy is a fun time, but since it can be so different for everyone, there is no one truth.

WHAT TO DO ON YOUR FIRST TRIMESTER?

You have just found out you are pregnant, now what? Suggestion one – make a doctor’s appointment, but make it for when you have been 7-8 weeks pregnant. I know fully well that after getting that positive test is run to a doctor, but there isn’t much point, because the heartbeat won’t show up before then and the doctor will ask you to come back in a few weeks anyway. That means a few weeks of constant worrying, because they couldn’t find a heartbeat. If you have no experiences with midwives, ask your friends for suggestions, but if you are for sure going to ITK, my suggestion is Triin Rootalu, but I am sure there are good midwives all over Estonia.

Take lots of pictures. Well, this suggestion applies to people, whose belly folds do not hang to their knees, because otherwise you don’t have a flat stomach to cry about and remember later. Lets say that if I hadn’t gotten the lipo there wouldn’t have been any point of taking belly pictures before month 8. Or you know, I could’ve taken a picture right away and said “me here, 7 months pregnant”. Right now I have the option to actually see my belly grow, without it being buried underneath all that fat. So I downloaded an app where I can add “stickers” on the belly pictures and will try to remember to take these pictures every now and then. It will make a cool collage. Of course I could’ve taken the picture during the day, maybe it would’ve been a little more good quality and wouldn’t look like I took it with a Nokia 5110.

Speaking of apps, I suggest you download a pregnancy app too. It’s very interesting to discover while expecting your first child. With my third pregnancy I have the app basically just so I would know what week it is. And well, to have all my appointments written down. I currently have 2 apps. Mostly I look at Rasedus app, but when I am bored while putting the kids down I look at the other one too, that has realistic pictures of what the baby looks like every week and other such small things, that are not must-know, but if you are curious, it’s interesting.

One other suggestion is not to over-google and over-worry. That’s why joining a baby group in your first trimester is a two edged sword. On one side you want to share everything with someone who is in the same situation. But at the same time scary stories might make you panic too. For example someone else is feeling bad, why aren’t I. My boobs hurt, but theirs don’t. This constant comparison worrying… Pointless! So join the group only if you are sure you will not compare yourself to others and get overly worried. Pregnancies can be so different, bellies grow at different rates, symptoms can be different and not having a symptom does not mean anything bag.

One symptom a lot of people have is good old nausea. There are a lot of remedies for it and again, everyone needs to find the one that works best for them. I have found dry stuff works best for me – dried bread, snack bread, barankas. I also ordered a anti-nausea wristband today (link). I can tell you if it works or not once I get it and test it. It can’t make it worse, because some mornings I feel especially bad and everything smells like … I don’t know, something disgusting! I hope this wristband will help.

People also suggest ginger and citrus fruits for nausea, but for me personally neither of those has helped. I mean, even if they did, I have no appetite to even try them. But it’s true that whatever you manage to get down will help. So don’t just sit there thinking you feel so bad, but try to find something that you have even the SLIGHTEST appetite for and eat a little bit of that.

And since you can get nausea and different foods you used to love might seem gross, I suggest taking pregnancy vitamins too. A lot of people don’t take them and I don’t think not taking them will do anything super bad, if you eat properly, but since I can’t guarantee that I am getting everything I need from food, I take them just in case Or you know, Kardo brings them and a bottle of Värska to bed for me every morning 😀

Of course you have the option to go crazy and buy all kinds of stuff you MIGHT need, but don’t have to waste your money on. One of those things is a fetus doppler You don’t need it, but it’s pretty interesting to try and find that tiny heartbeat. I suggest watching a few youtube videos about where the baby is in your belly and how their heartbeat sounds, because otherwise you might be listening to your own heartbeat thinking it’s the baby’s. By the way, I heard the faint beating of that tiny heart today. It came from a very deep place – tsiu-tsiu-tsiu is the sound the machine makes very fast. Your heartbeat is slower, but the baby’s heart rate is about 130-160 beats per minute! Anyway I found it for a minute and then adjusted myself a little to hear it better and it was gone. But again, if you are a worrier, then don’t even start looking – you will just make yourself nervous if you cant find it.

There’s also this test that will predict from week 6 if you are having a boy or a girl. I tried it with Lende (wrote about it here) and it did say I was having a girl, but I wouldn’t spend my money on it now, because it’s a pretty random … prediction. If you want to predict, you can might as well do the baking soda test. Put some baking soda in a cup and put some pee on it. The myth says that if it starts bubbling and fizzing it’s a boy. If it doesn’t it’s a girl. I don’t even know if I have baking soda at home. Ah, I am sure I will have forgotten about this by tomorrow, so I am sure I will never do this experiment 😀

Anyway, I think that’s all the knowledge I have and I still have a month left to enjoy my first trimester, so if I come up with more ideas and thoughts I will add them here. Of course I want to know about your experiences and suggestions from the beginning of your pregnancy, because as I said this is just my experience 🙂

For no reason I dug up two posts from the past. HERE I am expecting Mari and am about as far along as I am now. As you can see I was a crazy person. And HERE I am expecting Lende, also a crazy person but from a different angle. So third time’s the charm, because Kardo is not pissing me off and i am not scared like crazy. It was worth getting pregnant for a third time, I can at least be a normal pregnant women for once in my life 😀

Loe ka neid postitusi!

39 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Anneli 13. aprill 2018 at 20:24

  Ma esmarase. Hetkeseisuga 16+2. Algul oli ka ikka paha. Ajas nagu iiveldama aga okserallit polnud. Naeran et mu imeretsept oli piparmündi kommid ja palju vett. Nii kui tundsin, et vähegi kahtlane olla pistsin kommi põske ja leevndus saabus. 🙂 Kõht vaikselt kasvab ja partii ka suurem kui ennem. Käisin ka arstil suht kohe peale testi tegmist. Selleks ajaks olin rase u 5 nädalt.

 • Avatar
  Vasta Anni 12. aprill 2018 at 23:34

  Hei
  Kuule fitlapil on mingi rasedate kava, sa ei taha proovida ja kogemusest pajatada? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 08:06

   See fitlap tundub mulle NIIII keeruline 😀

   • Avatar
    Vasta Anni 13. aprill 2018 at 09:19

    Ega ongi, aga see nende fb grupp on pm nagu kasutusjuhend 😀 Sealt hakkas nagu koitma vaikselt midagi aga ikka veel võtan suht hoogu

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 09:25

     No ma olin seal grupis, aga ma ei suudaks vist kogu aeg arvutada ja kaaluda 😀

 • Avatar
  Vasta P. 12. aprill 2018 at 22:26

  1. rasedus. Algus iiveldas mis kole, süüa midagi ei tahtnud, aga nälg oli. ÄE visiidil murdusin ja kukkusin pillima, et apppiii, mismoodi see söömine raseduse ajal üldse võimalik on. Käisin lausa kriisinõustaja jutul, kuna 14. nädalaks mulle tundus, et see kõik jääbki igavesti nii. Paar nd hiljem võis end jälle inimesena tunda. Raseduse keskpaik mõnus ja muretu. Ainuke mure, et appi, mismoodi see MITTEsöömine raseduse ajal üldse võimalik on 😀 Mismoodi see magamine üldse võimalik on, kui uni lihtsalt kaob kuskile ja ma ööde viisi ainult lage vahin. Lõpp – no ausalt, kaua võib, jälle söögiisu läind, und ei ole.. Kaks nädalat üle. Jõudsin ÄE juures jälle pisaraid pilduda, kuidas pool elust on rase oldud ja ega see ilmselt niipea ei lõpe. 😀 Kokkuvõttes põdemist, ülemõtlemist, muretsemist palju, raseduse jälgimine ülitäpne, unepealtki võisin öelda, kui kaugel asjad on.

  2. rasedus. Iiveldas veel jubedamini. Okseralli ja kõik jutud. Mitte midagi ei suutnud süüa. Kaalunumbrit vaadates hakkas veel rohkem iiveldama, sest see oli nii väike (46). Vandusin endale, et ei soovi iial enam end nii s*tasti tunda, ehk et iial enam rasedaks ei jää. Leevendus saabus u. 13. nädalal. Raseduselõpu vaevused olid juba 20.nd platsis. Kõht kasvas kiiresti suureks jne. Tere unetus jälle. Never ma ei teadnud, kaugel ma rasedusega olen, ainult tunne oli suur ja tundus, et teine rasedus kestab umbestäpselt poole vähem. Lõpp suhteliselt lebo. Oleks hea meelega edasi rase olnud, aga beebi peksis veed majast välja ja otsustab, et aitab sellest kitsast üürikast. Pakkis oma kompsud ja asus laia ilma teele. Kokkuvõttes lebo rasedus, lebo sünnitus, vähe ülemõtlemist, rohkem lihtsalt kulgemist..

  Aeg unustab kõik pisiasjad. Tagatnjärgi on nood esimesed iivelduskuud, pikad unetusperioodid, söömismured jne ka kuidagi nii tühised. nagu tegelikult ei mäletagi neid nii väga. Unistus perelisast on jälle aktuaalne 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 08:06

   No siis jään sinu häid uudiseid ootama! 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 12. aprill 2018 at 21:19

  Minul on kohe kohe täis 26 nädalat ja aegajalt käin siiamaani oksendamas ?
  Võrreldes esimese rasedusega on see õudus? vaagnaluu valud on juba praegu mul ôudsad. Päeval pikalt jalgade peal seisan tööl ja õhtul koju jõuan siis voodist püsti ei saa ? Viimasel ajal on kõrvetised ka kohal, neid pole mul enne olnud .. Ma arvan et varsti olen ma surnud selle rasedusega ??

 • Avatar
  Vasta aaa 12. aprill 2018 at 20:39

  Need püksid mis sul pildil jalas on, see pole ju aluspesu vaid mingid hästi lühikesed püksid ? Kust need pärit on ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 20:58

   Täitsa tavalised rasedatrusparid 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 12. aprill 2018 at 17:20

  Hea märkida ja, et kõigil on need tunnused erinevad. Muretsesin kogu aeg kas kõik ok, sest mul ei olnud kogu raseduse jooksul kordagi ei iiveldamist, pearinglust ega midagi muud. Rinnad muutusid ainult suuremaks. 😀 kõht ka lõpuks.

 • Avatar
  Vasta Kris 12. aprill 2018 at 16:36

  Mis äpiga pildile neid nädala numbreid saab lisada? Nii hea hiljem vaadata kui nädalad pildil kirjas. Endal jooksmas 14.nädal. ei olegi aru saanud, et millal täpselt see 2 trimester siis algab.. vist ikka siis kui 14 nädalat täis saab?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. aprill 2018 at 18:51

   panin playpoe otsingusse “pregnancy stickers”

 • Avatar
  Vasta Kadi 12. aprill 2018 at 14:56

  No minul ei aidanud esimese rasedusega mitte midagi. 20 nädalat oksendasin. (Plika)
  Nüüd raseduse alguses iiveldasin ja oksendasin 9 nädalat nii hullusti,et veetain haiglas kaks korda aega tilguti all,et hakkaks natukegi parem(poiss) hetkel 36.ndl ja mõtlen seda alguseaega. Ega ei tahaks küll enam.

 • Avatar
  Vasta Rintsik 12. aprill 2018 at 14:54

  Kui mina positiivse rasedustesti sain, siis helistasin kohe paari päeva pärast naistearstile. Kusjuures mul polnud siis isegi veel päevad hiljaks jäänud (tegin testi 4-5 päeva varem kui päevad pidid hakkama ja tulid kaks tumedat kriipsu). Helistades muidugi ei öelnud miks ja sain kohe aja. Arst uuris natuke, tegi ultraheli – kus isegi oli meie nööpi näha. Rasedust oli siis vist 4 nädalat + 4 ja nööp oli kuskil 2,8mm. Südamelöökide pärast ei hakanud põdema, sest teadsin et neid nii vara ei kuule ja mulle piisas sellest täpist ultrahelis ?. Iiveldas mul ka hirmsat moodi, eriti siis kui kõht hakkas tühjaks minema. Jubedalt ajas öökima ja üleüldse oli selline tunne nagu ma oleks suremas olnud. Iga hommik ja õhtu.. 12 nädalat täis sai siis hakkas üle minema. Tänase seisuga 15+3 ja olen ülimalt rahul, sest iiveldus on läinud ja tunne on hea. Ainult väsimus on.. ?

 • Avatar
  Vasta Esmarase 12. aprill 2018 at 12:15

  Minul esimene rasedus, nüüdseks 10+1. Esimesed nädalad olid kohutavad! Süda oli paha, köik söök oli röve ja midagi süüa ei suutnud. Möned aastad tagasi, kui tädi oli rase, siis tal aitas see, kui vältida tühja köhtu, ehk köht kogu aeg täis ja siis pole ka paha. Mul ei aidanud seegi! Mul oli lihtsalt kogu aeg paha ja tegelikult oli isegi parem olla siis kui köht oli tühi. See iiveldus kaduski 10 nädalaga ja nüüd on juba täitsa inimese tunne tekkinud.
  Ja lugedes kommentaare, siis keegi kirjutas, et see on okei, kui kodu on sassis ja ei jöua jne ja kaaslane ka midagi ütlema ei hakka. Elan ämmaga koos ja ta lihtsalt ei luba mul midagi teha?
  Raseduse völud- hoitakse nagu ilmaime kuna esimene lapselaps?

 • Avatar
  Vasta marta 12. aprill 2018 at 11:43

  Sa oled nii kõhn.

  Peaks ka rasvaimusse minema. Huvitav kas sinna normaalkaaluga inimesi ka muidu võetakse (või nii pigem alakaalu poole), kui väike kõhuke (loe: beebirasv pole ära läinud) on ikkagi ees…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. aprill 2018 at 12:04

   Mis kaaluga sa arvasid, et ma olin, kui mitte normaal ?

 • Avatar
  Vasta Ka 12. aprill 2018 at 11:30

  Oehh ei taha meenutada seda 1 trinestrit, mul oli ikka 2 k hommikust õhtuni paha olla veetsingi enamus ajast voodis, süüa ei saanud teha, hetkelgi hakkab iiveldama kui sellele mõtlen, eelmine suvi oli ikka pekkis, aga siin ta on mul 3 kuune beebike kes on nii armas et oli seda iga iivelduseminutit väärt:) aga uuesti ei taha enam, 2 last on paras .

 • Avatar
  Vasta N33 12. aprill 2018 at 11:22

  Huhh, mul rasedust 13+2 ndl. Iiveldan siiani ja mitte vähe. Aitab ainult see, kui kõht on täis. Tühi kõht on minu suurim vaenlane. Ingver ajab mind nt reaalselt oksele, seega seda ma kasutada ei saa. Sündimas teine laps. Esimene (poiss) juba teismeline. Teine on tüdruk- vähemalt Soiš andis lootust 🙂
  Muretut rasedust meile 😉

 • Avatar
  Vasta EFF 12. aprill 2018 at 11:03

  Mina oksendasin pea köik 9 kuud ,ja no alguses iiveldas /oksendasin 24/7 .Kuni kokku kukkusin ja haiglasse lohistasin end 😉 Seal siis tilgutitega eluvaim sisse pumbati ,et jälle järgnev kuuu ropsida ,kuni nörkemiseni….Minu puhul ongi see iiveldus ,oksendamine pöhipöhjus miks kolmandast isegi ei mötle ,sest nende 2 rasedusega olin otsi andmas(sündisid terved armsad lapsed,boonus köigele kannatustele )
  Mis mind aitas ,jh tegin köike mis sai ,ämmakas kirjutas isegi mingid tablettid ,need veits töid valgust ,oksendamisvabasi tunde päeva ..kuid mitte eriti …..aitas töesti nati ka sidrun/ingver .Issver suutsin sidruni koos koorega naha vahele pista 😉 😉
  aitas kuivik…..kuiv ,leib ,baranka ,küpsis….kuid teatud määrani ….need olid mu voodi körval hommik kohe haukasin ,kuid juhtus ikka end täis ropsisin tihti tihti 😉
  ohhh jh praegu kirjutades meganaljakas ,kuid mäletan kui see oli olin pölvili voodi eees maas ,ja palusin ,et see hullus löppeks 😉 Sulle jöudu ,vastupidamist …leia see miski ,mis natikegi aitab ja sa saad hakkama …pärast tore jälle meenutada 😉

 • Avatar
  Vasta Heidi 12. aprill 2018 at 10:44

  Olen kôigi kolme raseduse( tüdruk, poiss, tüdruk) ajal iiveldanud ja oksendanud niie vàhe polnud??Viimase raseduse ajal ostsin ka need samad kàepaelad, mis sa tellisid omale. Aga kahjuks ei saanud mina ka nendest mingit leevelnust, loodan et sulle aitavad ?Ju ma olengi lihtsalt selline sari-iiveldaja ja oksendaja ja mitte miski pole olemist paremaks teinud ?

 • Avatar
  Vasta Lisbet 12. aprill 2018 at 10:41

  Foolhapet peab kindlasti võtma,eestlastel pidi olema mingi geneetiline häire,et me ei omasta seda toidust piisavalt,aga seda juba väga varasest rasedusest vaja….

  • Avatar
   Vasta Ma 12. aprill 2018 at 18:44

   Foolhape on väga oluline, sest on tõestatud, et loote seljaajusong on otseses seoses ema foolhappepuudusega. Õnneks rasedavitamiinides on vajalik kogus foolhapet juba olemas.

 • Avatar
  Vasta Yutulind 12. aprill 2018 at 10:36

  Sa tegelt ka ei hoia kõhtu üldse sees seal pildil?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. aprill 2018 at 11:22

   Mkm, selja ajasin sirgeks aint.

 • Avatar
  Vasta Yutulind 12. aprill 2018 at 10:35

  Noh, palju sa seda elusolemise kontrolli aparaati kasutasid irl Lendega?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. aprill 2018 at 11:22

   No mingi kuu kaks iga päev ?

 • Avatar
  Vasta Runde 12. aprill 2018 at 10:34

  Minul aitasid need käepaelad reisil olles mere peal väiksel laeval loksudes tekkinud iivelduse vastu. Kellelgi polnud paha peale minu ja üks armas pereema oli ka laevas ja andis mulle need kasutada kui ma lebasin seal. Tema lastel ei läinud neid õnneks vaja. Mulle aitasid! Mis täpselt seal toimib, ei tea, ma ei uskunud ka nendesse üldse aga tädi venitas need mulle kätele peale ja varsti oli palju parem.

 • Avatar
  Vasta Merlin 12. aprill 2018 at 10:26

  Aga katseta sõrmusega kas poiss või tüdruk ? Kui hakkab ringe tegema siis tüdruk kui pendeldab siis poiss. Äge vaadata kas hiljem läks täppi.

  • Avatar
   Vasta Liisu 12. aprill 2018 at 12:03

   Jaa ,kusjuures see peab paika! Kõikidele kellele me tutvus ringkonnas teinud oleme on täppi läinud! Mul vanaemal 9 last ja kõik on täkkesse läinud ? .
   Minul mehega on kooselu algusest peale koguaeg ühte ja sama näidanud. Nüüd tütretirts käes nagu ka pendel näitas ?

 • Avatar
  Vasta Jants 12. aprill 2018 at 10:02

  Huvitav mille järgi neid retseptiravimeid iivelduse vastu välja kirjutatakse? Küsisin nii ämmakalt, arstilt, kui ka perearstilt, kõik laiutasid käsi ja lohutasid, et varsti läheb üle. Ainuke asi, mida arst korduvalt pakkus, oli haiglas tilka saada. Mul oli ka asi ikka väga hull, oksendasin ööd ja päevad läbi. Huhh..

  • Avatar
   Vasta Triinu 12. aprill 2018 at 14:13

   Need ooksevastaseid rohte ei taheta välja kirjutada, ega nad head pole ja arstid iga kell eelistavad panna tilka (kus suure tõenäosusega on vaid nacl). Mina sain antud rohte ühe haiguse episoodi ajala ja ka siis väljastas neuroloog mulle nad pika pika loenguga. Kuna mul oli imik ja ma imetasin, siis küsisin kas ikka tohin neid võtta, sain vastuse, et just seda sama rohtu saavad ääärmisel juhul rasedad ning lubatud on see peale esimest trimestrit. Suures hirmus ma kannatasin ja rohtu ei võtnud. Haiglas olles sain süsti näol sama rohtu ja see teeb imesid. Aga igal ravimil on kõrvalnähud ja veel enam on nad ohtlikud rasedatele. Parem kannatage… 😀

 • Avatar
  Vasta Sirle 12. aprill 2018 at 09:56

  minul on hetkel 8+4 🙂 Esimene rasedus!❤️

 • Avatar
  Vasta Katrin 12. aprill 2018 at 09:35

  Seda iiveldus käepaela kasutan ma lapsel, praeguseks oleme kasutanud juba 3 aastat ja aitab ideaalselt. Muidu oli teada asi, et kui oleme autoga 40min sõitnud, on auto täis oksendatud. Seega meie sõitudel asendamatu asi. Ise raseduse alguses ei proovinud aga huvitav oleks teada, kas sellele ka aitab. Siis võttes seda, et sa sünnitustel muutkui oksendad, siis äkki aitab seal kaa ? 😀

 • Avatar
  Vasta k 12. aprill 2018 at 08:57

  Üks soovitus on ehk veel, et võiks julgelt kõik muud kohustused pikalt saata. Ma olen lugenud kuidas nii mõnigi kirjutab, et endal on halb ja kohutav väsimus ja siis tunneb süümekaid sest elamine on sassis ja ei jaksa mehele süüa teha. Las tolmurullid kogunevad, las see mees leiab ise tee külmkapini või siis sööte valmistoitu. Ei sure keegi selle tõttu ära ja kui teine pool julgeb kobiseda, siis on aeg üks tõsine jutuajamine ette võtta. Ei ole nii, et üks kasvatab väikest inimest ja teine ainult möliseb diivani pealt.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. aprill 2018 at 09:08

   Ma tõesti ei tulnud sellise punkti peale, sest me oleme ühe sammu kaugusel sellest, et Kardo minu asemel vetsus ka käima hakkaks 😀

  • Avatar
   Vasta Terje 12. aprill 2018 at 12:21

   Väga õige. Mina ka nii tegin. Ei suutnud ma süüa teha, ise süüa, koristada sest oksendasin iga lõhna ja söögi peale. Ei suutnud isegi poes käia, sest kõik ajas iiveldama. Mees tegi süüa õpetuste järgi kui mina diivanil lesisin, sest füüsiliselt polnud jõudu. Saime hakkama ja mees nii mõnegi uue oskuse omandatud. Nii kestis kuni 20nda nädalani. Siis sain rohud peale ja elu läks paremaks. Õnneks mees ei protestinud söögi tegemise ega koristamise peale kuna nagunii teeme seda alati koos. Ta harjunud aitama.

 • Avatar
  Vasta Kasd 12. aprill 2018 at 08:44

  Minul täna 10+4 ja hommikune iiveldus on minust ringiga mööda kõndinud. Küll aga on õhtuti hoopis paha olla.

  Ilusat ootusaega sulle 🙂