Uncategorized @et

hommikud ja niisama mõtted / mornings and random thoughts

14. Aprill 2018

Millised on teie hommikud? Või ma peaksin vist küsima, et millised on teie argihommikud ja nädalavahetuste hommikud? Tavaliselt on see vist erinev, aga meil on suhteliselt sama.

Nädala sees heliseb Kardo äratuskell 8.15 ja ta ajab üles Mari, et ta lasteaeda viia. 90% ajast ärkab selle peale Lende ka üles ja nõnda ongi see meie kõigi äratus. Kuigi tavaliselt ärkab keegi lastest nagunii natukene varem üles, et kella meil vist otseselt vaja polekski.

Ühesõnaga, tuleme alla. Lastele banaani või smuutit, vaatame natukene multikaid. Lende mähe tuleb vahetada. Marile riided selga, juuksed ära kammida, hambad ära pesta ja siis viib Kardo ta lasteaeda, mina jään Lendega külitama ja külitan nii kaua, kuni Kardo tagasi jõuab ja kohvi tegema hakkab. Kohvi joodud, siis teeb Kardo hommikusööki. Peale seda ongi hommik läbi ja olenevalt päevast asub igaüks oma tegudele.

Nädalavahetustel üritame me võita uneminuteid sellega, et jätame alla lauale telefoni või tab’i. Sellisel juhul on õhkõrn lootus, et kui Mari alla koperdab, et siis ta tunneb parasjagu huvi mängida ja annab meile lisa pool tunnikest rahumeeli magada. Mõnikord õnnestub, mõnikord mitte. Täna näiteks ei õnnestunud. Ma ei tea, mis kell Mari ärkas, aga mind äratas ta kell 7.50 ja me tulime alla Powerpuff Girlse vaatama. Uskumatu, et seda multikat ikka näidatakse, see oli minu lemmik ka kunagi!

***

Jumala randomil teemal – me oleme siin viimastel päevadel terve perega Mari järgi käinud ja Lendele TÄIEGA meeldib lasteaias. Lents on muidu olnud selline emmekas ja kallistaja ja süleloom, et ma arvasin, et ta iial lasteaeda minna ei tahaks, aga praegu sellel põgusal vaatlusel tundub küll, et talle võiks meeldida.

Ma panin ta Hellikusse sõimejärtsu ja Kraavikrõlli ka. Mitte, et me veel kuskile kirja oleks saanud, et ta vastu võetud oleks, need tulevad vist enivei alles suve lõpu poole. Lende on siin ootamatult pooleteiseaastaseks saanud, me ei pannud tähelegi :D Aga Hellik oli nii armas sõim, et paar korda nädalas võiks ta ju idee poolest seal sügisel nagu käia küll, kui tal huvi oleks. Samas palju mugavam oleks, kui lapsed ikka samas lasteaias käiksid. Kraavikrõll on meile lähemal kah.

Ah, ma ei tea, niisama vaatan siin, kuidas Lende nii asjalikult toimetab ja mõtlen, et äkki talle lihtsalt meeldiks? Kui me Saaremaal käisime, siis käisime ka kuskil mängutoas ja mõtlesime Mari sinna jätta, kuni me poes käime, aga Lende keeldus ka kaasa tulemast, nõnda ta sinna Mariga jäi (seal oli ikka hoidja ka :D). Mängis nii tublisti ja…Ma ei tea! Ühest küljest on ju kahene laps alles väike (sügiseks oleks ta ju kahene) ja mis teda ikka hoidu panna, kui me ise kodus oleme. Samas kui talle meeldiks ja tore oleks, siis why notsu onju?

Ühesõnaga, niisama random mõtteid, ärge ärrituge, ei ole last veel kuskile pannud ega viinud :D

***

Mul on plaanis mai lõpus korraldada sõpradele suur suvealguse pidu! Pole enne sellist asja korraldanud, aga mõtlesin nagu full on välja minna – Pinterestist mingi teema välja valida, temaatilised suupisted, kaunistused, tort, tünnisaun, valgusketid, grillimine – täismäng! Mõte on hea, aga ma ei tea, kust alustada :D Ma mõtlen, et kuna Eesti ilma ei tea, siis peaks mingi telgi ja laua ja toolid ka tellima, et ilmastik mu uhket pidu ära ei rikuks! Kui kellelgi on häid ideid, siis ma kuulaks hea meelega.


What are your mornings like? Or should I ask separately about your weekday and weekend mornings? I guess they are usually different, but for us they are pretty much the same.

On weekdays Kardo’s alarm goes off at 8:15 and then he gets Mari up to go to daycare. 90% of the time Lende wakes up then too and so it becomes the wake up time for all of us. Although usually one of the kids wakes up before the alarm anyway, so I guess we really wouldn’t need the alarm at all.

Anyway, we come downstairs. Kids get their bananas or smoothies and watch cartoons for a bit. Lende needs changing. Need to get Mari dressed, brush her hair and teeth and then Kardo takes her to daycare, I stay home with Lende and lay around, that lasts until Kardo gets back home and makes coffee. After we have coffee he makes breakfast. After that the morning is pretty much over and dependent on the day everyone gets on with what they need to do.

Weekend mornings are bit more sleepier, so we leave either a phone or a tablet downstairs on the table, so if Mari wakes up, stumbles downstairs and feels like playing, we get an extra half an hour of sleep. Sometimes it works, sometimes not. Today, for example, it didn’t work. I don’t know what time Mari got up, but she woke me at 7:50 and we came downstairs to watch Powerpuff Girls. Unbelievable that that show is still on, it was my favorite back in the day!

***

Completely random subject – The last few days all of us have gone to pick up Mari from daycare together and Lende is TOTALLY digging daycare. She has usually been such a mommy’s girl and a cuddler and wants to be in my laps that I thought she wouldn’t want to go to daycare ever, but now with brief interactions she might actually like it.

I have put her on the list for Hellik and for Kraavikõll’s nursery. Nor that we have been accepted anywhere, but those letters usually come towards the end of the summer anyway. Lende has unexpectedly, without us noticing, turned a year and a half :D But Hellik was such a cute nursery, that we could take her there few days a week in the fall, if she felt like it. At the same time it would be much more convenient if the kids were both at the same daycare. Kraavikõlli is also closer to us.

Ah, I don’t know, I just look at her doing things around here and think that she might actually like it? When we were in Saaremaa we went to this playroom and thought of leaving Mari there, while we go to the store, but then Lende refused to come with us, so we left her behind with Mari (the place also had a sitter :D) She played there so nicely and.. I don’t know! On one side a two year old is so small (she’d be two by fall) and why put her in daycare when we are both at home. But then again if she liked it and had a good time, then why not, right?

In summary, just random thoughts, don’t get upset, I haven’t put her or taken her anywhere yet :D

***

I have a plan to have a big beginning of summer party for my friends at the end of May! I have not done anything like that before but I am thinking of going all out – Select a theme from Pinterest, have thematic snacks, decorations, cake, a Jacuzzi, light chains, grilling – the whole nine yards! The thought is good, but I don’t know where to start :D I am thinking that since the weather here is so unpredictable I should order a tent and table and chairs, so my fancy party wouldn’t be ruined by weather! If anyone has any good ideas, I am all ears.

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

15 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply mercca 15. Aprill 2018 at 21:29

  Hommik on selline et ärkan 5.45, kiire espresso ja rongile kell 06.15. tööle jõuan u pool 8. Teel olles joon veel kohvi ja loen midagi või vaatan telefonist terevisiooni. Laps läheb issi või hoidjaga lasteaeda ning mina jõuan u kl 5-ks õhtul järele talle.

 • Reply Ma 15. Aprill 2018 at 12:21

  Proovi muidugi teda paar korda nädalas hoidu viia, kui sulle tundub, et talle võiks meeldida. Mina oma tüdruku ilmselt augustist viin, ta on selleks ajaks 1a 7k. Kui talle kohe üldse ei meeldi, siis saab kodus olla.
  Peoidee on hea. Ootan kutset!?

 • Reply Terje 14. Aprill 2018 at 23:04

  Tallinnas saavad need lapsed eelisjärjekorras samasse lasteaeda, kelle õde-vend juba ees :)

 • Reply P. 14. Aprill 2018 at 22:55

  Meie hommik. Esimene äratus kl 6. Kui veab, saab veel tunnikese magada. Palun lapsi, et magame veel natukene. No ei tule sest midagi välja. Argihommikutel pole selleks tegelikult aega ka. Kiirelt üles, titt potile ja pepsupesu. Suurem saab ses osas endaga ise hakkama. Purdud kohv, värgid-särgid. Sööme. Vahepeal teen voodi korda, söödan titte. Suurem tüüp riide, ennast vaja korda teha, titt riide. Hambapesud. Lasteaeda. Vabadel hommikutel erinevus vaid selles, et kella pealt kuskile jooksmist ei ole. Lasteaia asemel lähme lihtsalt õue-poodi-kuhu iganes vaja.

  See suvealguse pidu väga mõnus mõte :)

 • Reply Laurabel 14. Aprill 2018 at 21:22

  Kardo on ikka MEGA tubli mees sul :))). Sellisega võib veel mitu-mitu last saada, kunagi ei jää hätta :D.

 • Reply Yutulind 14. Aprill 2018 at 15:57

  Why notsu onju….ilmselt sinu typo, aga päris hea väljend;)

  • Reply Mallukas 14. Aprill 2018 at 16:23

   Ei see ei ole mu typo, ma olen seda juba hea mitu aastat kasutanud :D

 • Reply Li 14. Aprill 2018 at 14:25

  Beebikoolis vms koos Lendega 1-2x nädalas käia oleks ka minu arvates väga hea variant. Ise olen mõlemad lapsed lasteaeda pannud ca 3.a ja enne seda nendega beebikoolis käinud, seal saavadki omavanustega aega veeta ja samas on emme või issi ka sealsamas ?

 • Reply H 14. Aprill 2018 at 12:57

  Ma ei tea kas ma julgen sõna võtta kuna mul endal lapsi pole, aga siin Norras lähevadki lapsed ca aastaselt lasteaeda kuna vanemad tagasi tööle. Ei ole mingit traumat täheldanud. Kõik rõõmsad lapsed. Vanemad ka rõõmsad kuna kumbki neist vaid ca 6 kuud kodus ja selle ajaga ei jõua kodus hulluks minna. Erandiks muidugi inimesed kellele meeldibki kodus olla. Aga ühiskonna survet küll pole emadel-isadel aastaid tööelust pausi teha.

  Aga mu hommikid on tööpäevil lihtsad: kell 6-6:30 ärkan. Chillin niisama, vaatan filmi või loen raamatut. Kui viitsin siis teen kohvi. 7 ja poole 9 vahel lähen tööle (kuidas viitsin). Teel tööle ostan kohvi ja croissanti.

 • Reply Marta 14. Aprill 2018 at 11:29

  Mina panin oma poja 1,5 sõime algul ka pelgasin et liiga vara jne , aga talle hullult meeldib ja läheb hommikul rõõmuga teistega mängima. Ja no olgem ausad milline luksus on kodus üksi külitada ??

 • Reply G 14. Aprill 2018 at 11:25

  Üks teemaväline soovitus- kontakteeru mingi autoesindusega ja ehk saad diilile auto osas. Ei tea 100% kuidas kodumaal,aga välismaal sõidavad kõik vähegi tuntud näod liisitud Range Roveritega (lihtsalt näide). Ilmselgelt,kui teil on suva “isesüttiva” Zafiraga sõita,siis muidugi ostke,aga muidu soovitaks küll pigem liisida ja just uuem auto,et võimalikult vähe jebimist oleks :)

  • Reply Mallukas 14. Aprill 2018 at 12:37

   Miks sa arvad, et mul juba diile pole :D

 • Reply Lil' 14. Aprill 2018 at 11:16

  Kui ilmaga ei vea suvepeo ajal, siis telki vast ei oleks üheks korraks mõtet osta vaid pigem laenutada. Näiteks teile väga lähedal, laenutavad telke välja (telk.ee).

  Minu argi- ja nädalavahetusehommikud on kõik samasugused, äratus iga päev alates u 5.50-6. 30 :D Laps on varajane, seega pikka laulu mul pole. Sööme, peseme hambaid, vahetame riideid ja mängime niisama. U 9 paiku kappame juba esimest korda õue.

  • Reply Mallukas 14. Aprill 2018 at 12:37

   Ega ma mõtlesingi ju loomulikult rentida :)

 • Reply Kiska 14. Aprill 2018 at 09:26

  Meie hommikud on tööpäevadel sellised et ärkan kell 7, siis ajan 8a tütre voodist välja et ta kooli läheks (ja ta absoluutselt iga päev vingub et ei viitsi tõusta ükskõik mis kell ta magama läheb).
  Temaga samas toas magav neljane ärkab ka tavaliselt samal ajal üles ja hakkab mu telefoniga mängima samal ajal kui kaheksane ennast riidesse paneb, muidugi jälle vaieldes kuidas ta ei taha NEID riideid panna vaid peab kapist uusi võtma, omal meetrikõrgune korra kantud riiete kuhi tooli seljatoel…

  7.40 läheb kaheksane uksest välja ja selle peale ärkab 1,5a meie magamistoas, sest meie magamistuba on enamvähem välisukse vastas. Võtan ta üles, mähkmevahetus ja kerge eine ja veits peale 8 panen ta riidesse ja neljase ka (kes protesteerib veidi mineku vastu sest ta tahaks ju VEEL telefoniga mängida) ning lähme koos lasteaeda. Lasteaed on õnneks siinsamas. Neljane tavaliselt enne lasteaeda ei söö. Esiteks ta ei küsi, teiseks ta ei sööks lasteaias kui ta kodus kõhu täis sööks. Mingi näksi annan kui küsib muidugi, aga putru küll spetsiaal ei tee.

  Siis veits enne 9 jõuan väiksega koju tagasi ja on selline vabas vormis kus sööme-mängime ja vastavalt sellele, kuidas tema tuju parajasti on, üritan või ei ürita natuke tööd ka arvutis teha. Kui neljane on kodus siis suht samamoodi. Tema oskab ise endaga tegelda ja ongi pigem omaette nokitseja, mind ta kuskile mängu kaasa ei tiri.
  Mees magab lõunani sest tema on öökull. Ja kui ta üles tõuseb siis lasen temal lastega tegelda ja ise teen tööd chillimisega vaheldumisi.