Millised on teie hommikud? Või ma peaksin vist küsima, et millised on teie argihommikud ja nädalavahetuste hommikud? Tavaliselt on see vist erinev, aga meil on suhteliselt sama.

Nädala sees heliseb Kardo äratuskell 8.15 ja ta ajab üles Mari, et ta lasteaeda viia. 90% ajast ärkab selle peale Lende ka üles ja nõnda ongi see meie kõigi äratus. Kuigi tavaliselt ärkab keegi lastest nagunii natukene varem üles, et kella meil vist otseselt vaja polekski.

Ühesõnaga, tuleme alla. Lastele banaani või smuutit, vaatame natukene multikaid. Lende mähe tuleb vahetada. Marile riided selga, juuksed ära kammida, hambad ära pesta ja siis viib Kardo ta lasteaeda, mina jään Lendega külitama ja külitan nii kaua, kuni Kardo tagasi jõuab ja kohvi tegema hakkab. Kohvi joodud, siis teeb Kardo hommikusööki. Peale seda ongi hommik läbi ja olenevalt päevast asub igaüks oma tegudele.

Nädalavahetustel üritame me võita uneminuteid sellega, et jätame alla lauale telefoni või tab’i. Sellisel juhul on õhkõrn lootus, et kui Mari alla koperdab, et siis ta tunneb parasjagu huvi mängida ja annab meile lisa pool tunnikest rahumeeli magada. Mõnikord õnnestub, mõnikord mitte. Täna näiteks ei õnnestunud. Ma ei tea, mis kell Mari ärkas, aga mind äratas ta kell 7.50 ja me tulime alla Powerpuff Girlse vaatama. Uskumatu, et seda multikat ikka näidatakse, see oli minu lemmik ka kunagi!

***

Jumala randomil teemal – me oleme siin viimastel päevadel terve perega Mari järgi käinud ja Lendele TÄIEGA meeldib lasteaias. Lents on muidu olnud selline emmekas ja kallistaja ja süleloom, et ma arvasin, et ta iial lasteaeda minna ei tahaks, aga praegu sellel põgusal vaatlusel tundub küll, et talle võiks meeldida.

Ma panin ta Hellikusse sõimejärtsu ja Kraavikrõlli ka. Mitte, et me veel kuskile kirja oleks saanud, et ta vastu võetud oleks, need tulevad vist enivei alles suve lõpu poole. Lende on siin ootamatult pooleteiseaastaseks saanud, me ei pannud tähelegi :D Aga Hellik oli nii armas sõim, et paar korda nädalas võiks ta ju idee poolest seal sügisel nagu käia küll, kui tal huvi oleks. Samas palju mugavam oleks, kui lapsed ikka samas lasteaias käiksid. Kraavikrõll on meile lähemal kah.

Ah, ma ei tea, niisama vaatan siin, kuidas Lende nii asjalikult toimetab ja mõtlen, et äkki talle lihtsalt meeldiks? Kui me Saaremaal käisime, siis käisime ka kuskil mängutoas ja mõtlesime Mari sinna jätta, kuni me poes käime, aga Lende keeldus ka kaasa tulemast, nõnda ta sinna Mariga jäi (seal oli ikka hoidja ka :D). Mängis nii tublisti ja…Ma ei tea! Ühest küljest on ju kahene laps alles väike (sügiseks oleks ta ju kahene) ja mis teda ikka hoidu panna, kui me ise kodus oleme. Samas kui talle meeldiks ja tore oleks, siis why notsu onju?

Ühesõnaga, niisama random mõtteid, ärge ärrituge, ei ole last veel kuskile pannud ega viinud :D

***

Mul on plaanis mai lõpus korraldada sõpradele suur suvealguse pidu! Pole enne sellist asja korraldanud, aga mõtlesin nagu full on välja minna – Pinterestist mingi teema välja valida, temaatilised suupisted, kaunistused, tort, tünnisaun, valgusketid, grillimine – täismäng! Mõte on hea, aga ma ei tea, kust alustada :D Ma mõtlen, et kuna Eesti ilma ei tea, siis peaks mingi telgi ja laua ja toolid ka tellima, et ilmastik mu uhket pidu ära ei rikuks! Kui kellelgi on häid ideid, siis ma kuulaks hea meelega.


What are your mornings like? Or should I ask separately about your weekday and weekend mornings? I guess they are usually different, but for us they are pretty much the same.

On weekdays Kardo’s alarm goes off at 8:15 and then he gets Mari up to go to daycare. 90% of the time Lende wakes up then too and so it becomes the wake up time for all of us. Although usually one of the kids wakes up before the alarm anyway, so I guess we really wouldn’t need the alarm at all.

Anyway, we come downstairs. Kids get their bananas or smoothies and watch cartoons for a bit. Lende needs changing. Need to get Mari dressed, brush her hair and teeth and then Kardo takes her to daycare, I stay home with Lende and lay around, that lasts until Kardo gets back home and makes coffee. After we have coffee he makes breakfast. After that the morning is pretty much over and dependent on the day everyone gets on with what they need to do.

Weekend mornings are bit more sleepier, so we leave either a phone or a tablet downstairs on the table, so if Mari wakes up, stumbles downstairs and feels like playing, we get an extra half an hour of sleep. Sometimes it works, sometimes not. Today, for example, it didn’t work. I don’t know what time Mari got up, but she woke me at 7:50 and we came downstairs to watch Powerpuff Girls. Unbelievable that that show is still on, it was my favorite back in the day!

***

Completely random subject – The last few days all of us have gone to pick up Mari from daycare together and Lende is TOTALLY digging daycare. She has usually been such a mommy’s girl and a cuddler and wants to be in my laps that I thought she wouldn’t want to go to daycare ever, but now with brief interactions she might actually like it.

I have put her on the list for Hellik and for Kraavikõll’s nursery. Nor that we have been accepted anywhere, but those letters usually come towards the end of the summer anyway. Lende has unexpectedly, without us noticing, turned a year and a half :D But Hellik was such a cute nursery, that we could take her there few days a week in the fall, if she felt like it. At the same time it would be much more convenient if the kids were both at the same daycare. Kraavikõlli is also closer to us.

Ah, I don’t know, I just look at her doing things around here and think that she might actually like it? When we were in Saaremaa we went to this playroom and thought of leaving Mari there, while we go to the store, but then Lende refused to come with us, so we left her behind with Mari (the place also had a sitter :D) She played there so nicely and.. I don’t know! On one side a two year old is so small (she’d be two by fall) and why put her in daycare when we are both at home. But then again if she liked it and had a good time, then why not, right?

In summary, just random thoughts, don’t get upset, I haven’t put her or taken her anywhere yet :D

***

I have a plan to have a big beginning of summer party for my friends at the end of May! I have not done anything like that before but I am thinking of going all out – Select a theme from Pinterest, have thematic snacks, decorations, cake, a Jacuzzi, light chains, grilling – the whole nine yards! The thought is good, but I don’t know where to start :D I am thinking that since the weather here is so unpredictable I should order a tent and table and chairs, so my fancy party wouldn’t be ruined by weather! If anyone has any good ideas, I am all ears.

Jaga: