Uncategorized

tasuta 1300€ ja reklaamist

18. aprill 2018

Nagu te teate, siis ma olen päris jupp aega korralikult reklaamartikleid märgistanud. Enne ei tundunud see üldse küll mingi suur asi ja mulle tundus, et küllap ju aru saada on, kui ma reklaami teen. No ja muidugi see osa, et ega reklaami tellimine mu arvamust ei mõjuta ja blaablaa. Tõsi ta on, et valetanud ma ei ole, aga nüüd tundub teiste mittemärgistamata postitusi imelik vaadata. Just täna kirjutasin Triinule ka, et ta märgistama hakkaks, sest muidu jääb kuidagi imelik mulje, et ala vaadake, mis ma ostsin, also siin on viietunnine tutvustusvideo tootest 😀 See selleks, ega ma midagi ette ei heida, lihtsalt nüüd kui ma ise teen, siis tundub kuidagi niimoodi reklaami märgistamine tõesti kuidagi viisakam ja ma kavatsen seda ka edaspidi teha.

Aga sellest rääkides, mõnikord olen ma nagu kahevahel, et MILLAL siis postitust märgistada. No näiteks mul on ITKga koostöö, mis hõlmab nende äpist rääkimist, aga praegu olen ma juba kahes postituses äppi maininud, aga mitte otseselt koostöös kokkulepitud postituste raames, vaid … niisama 😀 Kas see on siis ikka koostöö? Kas oleks pidanud ikka mainima?

Või näiteks Mommipood saatis mulle mõnda aega tagasi enda asju (põlled ja kunstipõlled lastele), aga ma pole veel selle reklaamatiklini jõudnud, kuid ometi oli mul ükskord terve galerii nende tooteid täis. Aga see ei olnud mõeldud reklaamartiklina :D! Päriselt mõnikord istun ja mõtlen, et kuidas nüüd viisakam oleks? Kas ma oleksin pidanud mainima, et ps! need asjad laste seljas me saime kingitustena! Või on see pigem suva?

Mul on paar korda veel selline dilemma olnud, praegu täpselt ei tule pähe, aga no kui me toome näite, et ma olen mingi toote saanud soodsamalt osta, kas see peaks koostööna märgitud olema? Või on see ikkagi “minu ostetud” ja ei pea? Issand ma ei tea, küll see EETILINE olemine on raske, eks.

Öeldakse ka, et raha ei haise. Noh, jällegi eetilise külje pealt pean mõnda raha haisvamaks kuulutama, kui teist. Näiteks eelmisel aastal oli meil ühe laenufirmaga diil, et kui ma kirjutan kord kuus rahateemadel (täitsa suva, mis teemal) ja panen lõppu, et see on koostöös selle firmaga, siis sain ma hunniku raha. Issand, kas oli 1500? Ma ei mäleta! Piisavalt, et ma sellega kohe nõus olin.

Samas nüüd olen ära öelnud kaks koostööd, mis mõlemad mulle sellest veel kolmekordset summat pakkusid. Esiteks üks, mis promos ühte dieeti, mis lähemal uurimisel osutus minu silmale VÄGA ohtlikuks ja teine oli jällegi üks kiirlaenu värk. Te ei kujuta ette, kui pooleks selline asi rebib. Vähe ma ei tahaks enda firma arvele rohkem raha ju! See tähendaks seda, et ma saaks näiteks rohkem endale palka maksta. See tähendaks seda, et ma saaks äkki endale tõlgi täitsa ametlikult tööle võtta ja mitte maksta arve alusel, st oma sõbrannale ametlikku töökohta pakkuda. Äge oleks ju. Aga no persse, ma ei saa võtta neli tonni selle eest, et ma soovitan teil enda tervist rikkuda, või kohutava intressiga laenu võtta. Enne oleksin, aga nüüd ma olen aru saanud, et pooled inimesed tõesti on lollakad ja ma PEAN vastutav olema. Persse, nagu ma vähestele ema oleks 😀 Öelge ausalt, kas teie võtaksite säärased pakkumised vastu? Kas tunneksite kiusatust? Mina ausalt tunnen, aga no ok fain, olen eetiline siis.*

giphy-1042101

Aga tuleme nüüd tasuta 1300€ juurde. Ma nimelt avastasin, et umbes nii palju olen ma Bonusway käest saanud ja tahtsin teile ka kuulutada. Kas see on reklaamartikkel? MA EI TEA. Maksnud nad mulle selle eest ei ole, aga raha mulle ometi tuleb, kui teie minu soovitust kuulate ja Bonuswayga liitute.

See pilt näitab siis, et välja olen ma võtnud pea kuus sotti (kõik on kenasti mulle kontole tulnud), praegu saaksin välja võtta tsutt alla kahe soti ja ootel on veel viissada eurot. Ootel tähendab seda, et see pood, kust telliti, pole veel Bonuswayle oma rahasid üle kandnud (mõni teeb seda mitu kuud).

Kuidas ma selle raha sain? No iga kord, kui keegi liitus SIIT lingilt Bonuswayga ja tegi kuskilt netist tellimuse, millega endale 1€ teenis, sain mina selle pealt 4€. Kui sina teed endale konto, siis saad sina endale samasuguse lingi, mida siis ka sõpradele jagada ja siis saad ka sina 4€ iga nende esimese kogutud euri pealt.

See süsteem tundub mingi imelik netiskeem, aga tegelikult on see lihtne – kui sa vähegi netist tellid: Aliexpress, Ebay, ASOS, Hansapost, iHerb, poode on MEGA palju, siis sa saad mingi protsendi oma ostusummast tagasi. Mina olen kõige suuremad summad saanud Booking.com’i kaudu, sest majutus on ju kallis ja nõnda olengi ma iga kord u 30-50€ tagasi saanud. Niimoodi see raha sinna vaikselt tiksub.

Ühesõnaga, kui te olete netist tellijad ja veel Bonuswayd ei kasuta, siis ma soovitan kasutama hakata, sest esiteks sa saad endale vaikselt raha koguda ja kui oma koodi jagad, siis tiksub seda veelgi rohkem. Ja no, mulle ka kasulik, nagu näha. Kuidagi ma pean ju selle ebaeetilise raha tagasi teenima 😀

Ühesõnaga, vajutage SIIA, tehke konto ja koguge boonuseid. Täitsa minu enda algatusel reklaamitud 😀

*Ma praegu hakkasin mõtlema, et minu papa suri küll nii ammu aega tagasi, et ta poleks vist osanud tol ajal absull midagi kaasa rääkida blogijate eetikast, aga küll oli ta nii säästlik ja kokkuhoidlik armas vanamees, et ma arvan, et ta praegu rullib ennast hauas edasi-tagasi, kui kuuleb, et ma EETIKA pärast 8000€ “maha viskasin” 😀 Ta juba pidas mulle monolooge, kuidas 100 krooni on selline raha, et karju appi 😀 Samas ma tõesti ei tea ka, papa tundus samas väga eetiline ka… ah lihtsalt uitmõte 😀

Loe ka neid postitusi!

50 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta ? 20. aprill 2018 at 21:43

  No mida sa uhkustad oma rahadega ? marimellidele jääd nagu nii alla..nemad saavad 3000 euri puhtalt kätte iga kuu (kirjutas nii oma blogis)
  Mida sina oma kopikatega siin eputad??

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. aprill 2018 at 23:28

   Ma nii palju küll ei saa, rääkimata puhtalt kätte. Ei no hästi elavad, mis siis muud ?

 • Avatar
  Vasta rami 18. aprill 2018 at 23:51

  Mina olen seda meelt, et sa oled leidnud viisi, kuidas üsna lihtsal viisil raha teenida ja võiksid seda lüpsta nii kaua, kuni vähegi saab. Kirjutad oma üks-kaks reklaamartiklit ära ja saad selle raha kätte. Võid ju selle kuskile fondi panna, lastele nt. Minu arust raha ei haise. Jah okei, nagu siin keegi kommenteeris ka, et päris narkot ei peaks promoma aga enamus su blogilugejaid on täiskasvanud inimesed, need kes pole, ei saaks nkn selle sita intressiga laenu võtta. Aga need täiskasvanud inimesed pole enam sinu vastutus. Sinu vastutus on sinu kodune elu ja laste heaolu. Ma ei ütle, et teil on seal mingi peost-suhu elamine aga kui kogu see raha läheks kuskile teise konto peale, mõtle kui hea rahulik sul oleks olla, teades, et alati on rahalises mõttes varuvariant olemas. 🙂 Minu tagasihoidlik arvamus.

 • Avatar
  Vasta Gerli 18. aprill 2018 at 21:39

  Arvan ka, et sul liiga palju jälgijaid, et selliseid eetika apse teha. Isegi kui mõni loll läheb kiirlaenuga kaasa, siis väga paljud on selle vastased ja heidaks kurje pilke.
  Usun, et iga asi mida suudad oma eluga siduda on normaalne reklaam mida teha ja kui see su eluga no mitte kuidagi ei ühti siis tuleb see kõrvale jätta. Maksku mis maksab.

 • Avatar
  Vasta Mer 18. aprill 2018 at 21:33

  Jah raha ei haise ja paber (ju siis ka virtuaalne) kannatab kõike. Samas on eetika see salajane väärtus sisemine kell v kaal mis inimest paigal hoiab ja õiget suunda näitab. Mina just loen su postitusi selle pärast, et sa üdini aus oled. Ja usu paljud arvavad sama. Kirjuta ikka sellest mis su enda sisemist tasakaalu ei kõiguta ja kõik on hästi. Oma hinge saab ju igasuguse summa eest müüa aga sinu kui blogija väärtus on alati ausus.

 • Avatar
  Vasta Maria 18. aprill 2018 at 18:42

  Minu jaoks on olemas piir. Sellisel juhul võiks ju ka narkotsi promoda.
  Mulle meeldib kui inimesel on eetiline piir paigas ja kõike ei teeks raha eest.

  Ära ole odav!

 • Avatar
  Vasta mairit 18. aprill 2018 at 18:16

  Igasugused kiirlaenud, millega sajad inimesed on ennast hätta ja viletsusse mässinud nii, et välja enan ei rabelegi – ja igasugused dieedid, millega sajad inimesed on söömishäire saanud või tervise rikkunud – muidugi ei saa südametunnistusega inimene selliseid asju reklaamida ja öelda: mul suva, ise oled ju loll, kui võtad laenu või pead mingit ebanormaalset dieeti. Küll see raha tuleb ikka siis kuskilt mujalt, keegi kuskil loodetavasti hindab südametunnistuse olemasolu 🙂

 • Avatar
  Vasta Janeli 18. aprill 2018 at 17:40

  Mina loen palju suurema huviga artiklit, kui ma tean, et see on reklaamartikkel ehk kuigi ma pruugin teha oma valiku, siis on see teadlik valik saadagi infot mingi toote kohta. Väga mõnus süsteem sul!

 • Avatar
  Vasta EP 18. aprill 2018 at 16:49

  Tubli, et eetiline püüad olla ja kiirlaenu ega kasiinosid (?) ei promo! See tõesti mõjutab inimesi, mida sa kirjutad. Kas või alateadlikult ja kunagi hiljem. See ka väga meeldib, kuidas sa reklaamartikleid märgistad, aga vaatamata artiklisse pikitud reklaamile, on postitust ikka huvitav lugeda – kirjutad tõesti oskuslikult.

  Marimelli blogiga läks alguses nii, et kõigepealt vältisin postitusi, mis tundusid reklaam ja nüüd ei ava seda lehte enam üldse, sest… peaaegu igal postitusel on raha mekk. Sinu omadel samas mitte. Hästi tehtud!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 19:45

   No kasiinodest rääkides, ma tahan küll uuesti turniirile õnne proovima minna, sest mul oli nii tore eelmine kord (eriti meie laua seltskond!), niiet ei tea pead anda, et kas sellest sõnagi ei maini 😀

 • Avatar
  Vasta Miiu 18. aprill 2018 at 15:52

  Mul ka täiega kipitab alati suurtest summadest ära ütlemine, aga ma usun ka, nagu keegi siin juba kommenteeris, et küll siis tuleb mujalt!

  Mulle meeldivad su tärnid ja meeldib see postitus. Äge!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 19:46

   Plz god, miks keegi ei kirjuta, et kle promo kassipoegi, maksame 9000 euri 😀

 • Avatar
  Vasta Katariina 18. aprill 2018 at 14:29

  Mu meelest oled sa üsna hästi suutnud seda reklaamivärki siduda oma igapäevastetegemiste sisse ning kirjutad asjadest nii nagu on. Sellepärast on su postitusi ka hea lugeda ja reklaami tegemine ei sega. Õige (või olgu siis eetiline) ongi ju kiita asju, mis sulle tõesti meeldivad, mida oled proovinud, millega oled rahul. Mida sa ei proovi, siis selle kohta kiidulaulu kirjutada oleks tõesti imelik. Ja minu arust on ka imelik teha koostööd firmadega, kes on nõus maksma ainult siis, kui sa kiidad neid. Selline suhtumine tekitab minus küll kahtlusi, et miks nad kriitikat kardavad. Ausus ikka ennekõike. Ma olen tähele pannud, et sinu asjade proovimise juures on väga hästi aru saada, et sa tõesti oled ka neid asju/teenuseid proovinud, sest tihti jookseb jutust läbi ka see, mis konkreetse toote/teenuse puhul polnud ideaalne, aga miks sellegi poolest asi sulle lõpp-kokkuvõttes meeldis. Ehk siis reaalne elu ja reaalsed arvamused. Vahel ma ei peanegi tähele, oli see nüüd koostöö artikkel või ei – järelikult ei domineeri see raha saamise eesmärk. Jätka samamoodi, et kui tunned, et tahad asja proovida, siis ka võtad koostöö vastu. Nii tuleb sulle lõpuks rohkem pakkumisi ja rohkem lugejaid sind usaldavad, mis omakorda tõstab sinu mainet ka firmade silmis.

 • Avatar
  Vasta M 18. aprill 2018 at 13:28

  Lemmikreklaam!:
  https://p.ocdn.ee/40/i/2014/10/23/woysi0dl.tse.jpg

  Loodan, et jõuad ka kunagi nii kaugele, nagu Ivo Linna, ja saad lihtsalt sellise pakkumise:)

 • Avatar
  Vasta Laurabel 18. aprill 2018 at 12:57

  Kõik maailma rahad ikka ei saa teenida, seega ole eetiline edasi. See on väga õiglane su lugejate suhtes ning ei jäta seda “palja porgandi” maiku suhu..
  Samas mul isiklikult on küll nii palju aru peas, et kui siit tuleks nüüd mingi väikelaenu promomine või imedieet, mis lubab 5 päevaga 10 kilo alla saada..no ikka ei läheks õnge.

 • Avatar
  Vasta . 18. aprill 2018 at 12:45

  Minu meelest on asi eetika küsimuses. Eetika on selline natukene teistmoodi ja huvitav asi, et see ei sõltu ainult sellest, kas sa oled formaalselt kõik õigesti teinud, et öelda, et oled eetiline. Noh kasvõi nt see sama eelmainitud blogipostitus, kus autor pani sildi #Koostöö väga väga väikese fondiga kuhugi kirjule pildile alla nurka, mida ta teab väga hästi, et on väga halb näha.. see ei ole eetiline, kuigi ilmselt nimetet blogija arvab enda arust, et ta on väga eetiline. Mulle meeldib see, et sinu postitustel on “*” tähistus taga ja tõesti, ma loen ka neid, sest sa ei kirjuta alati ju ainult toodetest, vaid sekka ka pereelust. Ja no kui ma ei taha, siis ma ei loegi! Jätan lihtsalt vahele ja liigun edasi. Väga normaalne lahendus. Seega aitäh sulle ja loodan, et kui keegi teine blogija siin kommentaare loeb, siis hakkab ka seda lahendust kasutama.

 • Avatar
  Vasta Katre 18. aprill 2018 at 12:36

  Ma olen pidanud Stockholmi dieeti ja julgen soovitada küll (loomulikult pole mõistlik alustada rasedana). Ei ole miski näljutamine.
  Kõige hullem on esimene nädal, harjuda soola-suhkruvaba toiduga. Toimib kenasti ja kaal kaob.
  Minu puhul sai võitu laiskus, miks peale poolt aastat lõpetasin. Eraldi menüü 10-aastasest on ikka paras väljakutse!

 • Avatar
  Vasta Mrs 18. aprill 2018 at 12:30

  Mina isiklikult ei võtaks selliseid reklaamipakkumisi vastu. Mitte sellepärast, et ma lollide pärast muretseks, vaid ma lihtsalt põhimõtteliselt ei tahaks reklaamida asja, millesse ma ise ei usu. Hea näoga rääkida, kui äge dieet on samal ajal teades, et see tervist rikub? Siis ei ole ju äge dieet ja miks ma sellist asja peaks reklaamima.
  OK, raha ei haise ja kõigel on hind. Aga selleks, et mingit s*** reklaamida, peaks see hind minu jaoks ühe lisanulliga olema 😛

 • Avatar
  Vasta Lisbet 18. aprill 2018 at 12:25

  Iga kell võtaks vastu! Telekas reklaamivad iga päev igasugu sodi,keegi ei põe! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 12:27

   Aga telekas pole keegi konkreetne inimene 😀

   • Avatar
    Vasta Lisbet 18. aprill 2018 at 13:03

    No aga ikka on küll ju- nt anne veski kiidab mingeid madratseid taevani 😀

    • Avatar
     Vasta Vaike 18. aprill 2018 at 13:34

     Madratsit ja kiirlaenu vist ikka päris ei võrdle ka. 😀

    • Avatar
     Vasta Manna 18. aprill 2018 at 14:02

     Kõik arstid, teadus- ja psühholoogiaalane kirjandus, enamus eratreenereid/toitumisnõustajaid räägivad, et “imedieet” ei ole reaalselt adekvaatne lahendus kaalu langetamiseks, ometi läheb see jutt inimestel kõrvust mööda, sest soov kiireid tulemusi saada on liiga suur. Kurb, et sellised firmad tegutsevad ja otsivad kedagi, kes sellist jura reklaamiks. Olles ise 13 aastasest peale (nüüdseks 10 aastat) tõsiste toitumishäiretega maadelnud ja mitu korda haiglas lõpetanud “imedieedi” pärast (ja nähes seal tohtutult palju teisi sarnaseid katkisi noori) siis on see minu jaoks lihtsalt masendav. Kunagi ei tea, mis seisus või vanuses inimene sellise reklaami orki langeb. Ükski “imedieet” ei ole arstide poolt heaks kiidetud, ükskõik mis sloganeid selliste asjade kodulehelt leida võib. Toidu/kaalu üle (nagu ka ise eelnevas postituses kirjutasid:P) obsessimine ei ole normaalne ega tervislik. Mõningad edulood ei kinnita, et asi on täiesti turvaline ja okei. Nii nagu kõik inimesed ei lange kasiinos käies või veini juues sõltuvusse, ei pruugi kõigile ka dieeditamine laastavalt mõjuda, aga selline risk on alati olemas.
     Enamvähem sama jutt kiirlaenu kohta. Vaba valik muidugi, aga kunagi ei tea, mis seisus inimene seda valikut teeb. Äkki on üks meeleheitel hetk piisav, et oma elu ära rikkuda?

     Anne Veskist ja madratsitest – ühe keskmisest halvema madratsi ost ei riku kellegi elu kardinaalselt ära. Toitumishäired või elukestvad võlad rikuvad.

     Tubli oled Mallukas, et sellised koostööd ära ütled ja hoolid sellest, mis panuse ja sõnumi sa maailma annad. Tundub random, aga kunagi ei tea, millisel sõnal või postitusel jõud on kellegi jaoks. On inimesi, kes võtaks selle raha vastu nii, et silm ei pilguks.

 • Avatar
  Vasta K 18. aprill 2018 at 12:05

  Ma just lugesin seda Marimelli postitust sellest dieedist ja mõtlesin, et inimesed peavad ikka poolearulised olema, et selle õnge lähevad ja veel teistele soovitavad. KUIDAS saab see olla tervislik, et inimene tarbib 500 kcal päevas? See läheb samasse valdkonda lendavate lehmadega jne. Kui on selge, et inimkeha (ka ainult 24h voodis lebades) kulutab u 2000 kcal ööpäevas, siis loomulikult langeb kaal kiiresti pidades somaalia näljahädalise dieeti, aga kas see on jätkusuutlik? Las ma vastan ise: ei ole! Vabandan, et jauran siin sinu postituse all sellel teemal, aga ma lihtsalt arvan, et lisaks sellele, et nende imedieetide promomine pole eetiline, jätab see ka promojast lamba mulje. Seega, hea otsus, et seda koostööd vastu ei võtnud!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 12:10

   Firma, kes mulle koostööd pakkus, ei olnud sama. Minu oma oli mingi stokholmidieet vms. See dieet, mis Marimell promob, seda ma pole googeldanud ja ei oska kaasa rääkida.

  • Avatar
   Vasta siki 18. aprill 2018 at 15:25

   sa sööd sisse max 500 kcal päevas selleks, et hoida ainevahetus töös, kuid kogu oma päevase energiavajaduse saad sa ühest toidulisandist, mida sa juurde võtad.

 • Avatar
  Vasta kurij 18. aprill 2018 at 12:02

  See Bonusway, liitusin u 6 kuud tagasi, tellin iga nädal kuskilt midagi, summad varieeruvad 10-100 eur vahel, enamasti tellin Ebay, Asos ja Alist, kasutan alati läbi Bonusway, aga siiani ootel ainult mingi 3.16€… selle 6 kuu peale olen tellinud reaalselt u 1000 euro eest asju. Tavainimesele on see küll suht mõttetu boonus. Sinu boonused ilmselt sellest ongi tulnud, et seda reklaamisid ja inimesed liitusid.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 12:05

   No seda muidugi, aga nagu öeldud, siis suuremad summad tulevad ala bookingu jne pealt. Aga no ega see sult tükki küljest võta, kui nagunii tellid ja kuskile midagigi tiksub 🙂

  • Avatar
   Vasta Grets 18. aprill 2018 at 21:13

   See on küll veider. Kas toimetad ikka nii, et lähed esmalt Bonusway lehele ja sealt edasi e-poodi? Minul enamasti paarikümne sendised tellimused, saan paar senti kontole. Praegu on väljavõetav ja ootel kokku umbes 10€ ringis. E-poes olen raisanud jämedalt 500€ ( üks osa sellest oli booking). Muidugi on erinevatel poodidel erinevad protsendid boonuste arvutamiseks, et ehk tuleb see vahe sealt. 🙂

 • Avatar
  Vasta keeks 18. aprill 2018 at 11:20

  Aga sa oled ju osav sõnasepp. Kirjutad selliste tekstide juurde sujuvalt ka selle, et proovimine omal vastutusel. Laenu võtmisel loe ikka tingimusi jne. Mina küll risti ette ei lööks ja lollide pärast ei muretseks. Ega ikka sa ei vastuta nende eest küll. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 11:26

   Eheee, ahvatlev, aga ma juba ütlesin ära 😀

   • Avatar
    Vasta T. 18. aprill 2018 at 17:48

    Tubli oled :). On ikka küll vaja muretseda nende pärast, kes alati nii adekvaatselt otsustada ei suuda. Neil on ju ka pered jne, ja kuigi otsused teevad ise, siis iga selline reklaam (mõne jaoks kindlasti ühelt iidolilt) ju kallutab seda otsust ühele või teisele poole. Pigem ikka hea eeskuju, raha on raha :). Tore kuulda, et sellised otsused tegid!

 • Avatar
  Vasta Tyy 18. aprill 2018 at 11:11

  See 8000 tuleb sulle tagasi teisel nähtamaul viisil 🙂 Ja on palju puhtamal kujul . Elus ei ole kõik silmaga nähtav ja käega katsutav. Sa koguaeg küsid millega oled ära teeninud oma õnne?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 11:24

   Jään ootama, kuluks ära küll 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlyn 18. aprill 2018 at 11:05

  Mina arvan küll, et sa võid reklaamida, mida tahad. See on sinu töö ja kuidagi peab ju leiva lauale saama. Tark inimene loeb su postitusi ja teeb omad järeldused, kas maksab kõike proovida vōi ei. Minu meelest on tore, et sa kõike katsetad ja ausalt teada annad, mida millestki arvad. Jätka samas vaimus, sa oled lahe! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 11:08

   Ei no muidugi ma VÕIN, aga näiteks see dieedivärk. Ütleme, et okei, inimene võtabki 10 kilo alla. Väga tore, aga kas ta on kõiki toitaineid piisavalt saanud? Milline on ta kaal kuu peale dieeti? Kui ma seda ei tea, siis ma ei julge ka soovitada, eriti kuna see võib ju väga ohtlik olla.

   • Avatar
    Vasta Kätlyn 18. aprill 2018 at 11:18

    Kas selle koostöö eesmärk on dieeti 100% soovitada või oma arvamust jagada? Loomulikult, kui sa pead seda tungivalt soovitama aga sa ise pole asjas kindel, siis ära võta koostööpakkumist vastu. Aga kui sa pead lihtsalt sellest rääkima, tutvustama, kui toodet, siis anna minna. Võid ju lisada, et alati on soovituslik arstiga kōik dieedid läbi rääkida jne. Mina küll ei näe, et sa midagi halba teeksid, kui mingit imedieeti reklaamiksid. Raha on raha. ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 11:21

     No sama asja ma arutasin nendega ka ja alguses oli jutt, et lihtsalt arvamust jagada, aga siis juba hakkas, et no anname viiele naisele ja kirjutame ainult selle arvamusest, kellele sobis ja meeldis ja… tundus umbluu 😀

     • Avatar
      Kätlyn 18. aprill 2018 at 11:25

      Nad on imelikud! ? igal juhul reklaami seda, mida tahad ja mis meeldib. Kõigi ema sa olla ei saa. Ole oma 3 nunnu ema ? Tervitused Saksamaalt! ?

    • Avatar
     Vasta Evelin 18. aprill 2018 at 12:43

     Aga sel juhul peaks ju ise seda dieeti proovima, sest kuidas sa saad avaldada arvamust millegi kohta, kui sa seda proovinud pole. Niisama guugeldada ja dieedi kohta lugeda oskab igaüks ise ka.
     Mul üks sõbranna on toidumisnõustja ja ise igasugused imedieedid enda peal ära proovinud, ega ta eriti sale ja terve inimene ei ole.

     • Avatar
      Lily 18. aprill 2018 at 14:35

      Sellist toitumisnõustajat tahaks küll endale 😀

 • Avatar
  Vasta Qpqp 18. aprill 2018 at 11:01

  Hmm see dieedi värk.
  Vaatasin, et marimell kirjutas, et oo 1 koostöö pakkumine, mida ma vastu võtta ei julgenud..ja siis terve pikk postitus sellest dieedi värgist, sooduskoodid ja plaplapla…
  Et siis ikka võttis ju vastu kui nii pika artikli kirjutas?! Jumala imelik inimene….
  Seekord nagu #reklaamposti hastagi ei näinud…muidugi eelmine kord pidi ka luubiga otsima ? isegi siis ma ei leidnud ???

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 11:06

   Ma ei tea, ei ole seda veel lugenud, kohe vaatan…

   Esiteks, see ei olnud sama dieedivärk, mida mulle pakuti. Teiseks.. mulle jääb tema postist mulje, et ta alguses ei julgenud vastu võtta, aga siis ikka võttis? Ma ei tea, see “sõbranna” tekst seal tundub küll nagu mingi kellegi valmis kirjutatud kiidulugu, aga samas kui komme loen, siis seal ka osad kirjutavad, et neil töötas, seega ma tõesti ei tea 😀 Oskan vaid pakkuda, et küllap jah tegemist koostööga on. Samas kui ta ise arvab, et see on ok ja tahab seda järele proovida, siis ega muud polegi ju vaja. See mis mulle pakuti, seda ma poleks saanud ise teha (sest noh, rase) ja kedagi teist panna läbi tegema midagi, mis tundub näljutamine, tundus ka vale 😀

   • Avatar
    Vasta Pille 18. aprill 2018 at 11:17

    Kuidas sa ei näe postituse pildil on ju selgelt ja klaarilt ja vähemalt rotipojale loetavas kirjasuuruses “koostöö” ära mainitud. Ma ei tea, millest ta jahub, et koostööd vastu ei võtnud ja mõne asja ikka ära ka põlgab, kui reaalselt ei tee ju seda. Mul tuleb endal ebaeetiline tunne peale sellist häma lugedes. Kuidas mõni inimene lihtsalt ei suuda aru saada, mida läbipaistvus ja ausus tähendab…

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 18. aprill 2018 at 11:20

     Issand, saad aru, ma veel VAATASIN sinna nurka, aga no omaette tase on see kuskile mustri sisse ära peita 😀 Tõesti ei näinud.

     • Avatar
      M. 18. aprill 2018 at 12:51

      Ainukene, kes seda suurelt ja loetavalt näeb ongi blogiautor. Väidetavalt tema arvutis on see korralikult näha, ta kasutab alati sama fonti ja suurust (suurus 2 siis äkki? 😀 ) ja ta ei tea mille üle kõik vinguvad 😀 ma olen seda kujundust vähemalt 3st eri arvutist näinud ja ma tõesti ei tea kui suured kuvarid nendel kodus on?! 😀

     • Mallukas
      Mallukas 18. aprill 2018 at 13:05

      no kui tead, kuhu vaadata, siis näeb jah 😀

     • Avatar
      S. 18. aprill 2018 at 17:51

      Mul oli sama, et spetsiaalselt vaatasin veel, aga ikka ei näinud 😀 :D.

    • Avatar
     Vasta Lily 18. aprill 2018 at 14:32

     Ohh jeesus, ma otsisin just 15 minutit, kus te kõik seda häšštäägi näete, no leidsin – täiesti kohutavalt madal!

     • Avatar
      . 18. aprill 2018 at 15:10

      Heh, mul läks ka kaua aega 😀 Seetõttu ma kirjutasingi, et mulle meeldib, kui pealkirjas on ära märgitud. Sedaviisi kui ma ei taha, ma liigun lihtsalt edasi ja blogi jääb ikka meeldivaks minu jaoks 🙂 Muidugi, vahel tahan ka, sest igast huvitavaid asju maailmasse ju loodud, ja igal reklaampostil omad huvilised. Lihtsalt oleks tore, kui need on märgistatud KUIDAGI VIISAKAMALT, kui see konkreetne näide siis :D.