Nagu te teate, siis ma olen päris jupp aega korralikult reklaamartikleid märgistanud. Enne ei tundunud see üldse küll mingi suur asi ja mulle tundus, et küllap ju aru saada on, kui ma reklaami teen. No ja muidugi see osa, et ega reklaami tellimine mu arvamust ei mõjuta ja blaablaa. Tõsi ta on, et valetanud ma ei ole, aga nüüd tundub teiste mittemärgistamata postitusi imelik vaadata. Just täna kirjutasin Triinule ka, et ta märgistama hakkaks, sest muidu jääb kuidagi imelik mulje, et ala vaadake, mis ma ostsin, also siin on viietunnine tutvustusvideo tootest :D See selleks, ega ma midagi ette ei heida, lihtsalt nüüd kui ma ise teen, siis tundub kuidagi niimoodi reklaami märgistamine tõesti kuidagi viisakam ja ma kavatsen seda ka edaspidi teha.

Aga sellest rääkides, mõnikord olen ma nagu kahevahel, et MILLAL siis postitust märgistada. No näiteks mul on ITKga koostöö, mis hõlmab nende äpist rääkimist, aga praegu olen ma juba kahes postituses äppi maininud, aga mitte otseselt koostöös kokkulepitud postituste raames, vaid … niisama :D Kas see on siis ikka koostöö? Kas oleks pidanud ikka mainima?

Või näiteks Mommipood saatis mulle mõnda aega tagasi enda asju (põlled ja kunstipõlled lastele), aga ma pole veel selle reklaamatiklini jõudnud, kuid ometi oli mul ükskord terve galerii nende tooteid täis. Aga see ei olnud mõeldud reklaamartiklina :D! Päriselt mõnikord istun ja mõtlen, et kuidas nüüd viisakam oleks? Kas ma oleksin pidanud mainima, et ps! need asjad laste seljas me saime kingitustena! Või on see pigem suva?

Mul on paar korda veel selline dilemma olnud, praegu täpselt ei tule pähe, aga no kui me toome näite, et ma olen mingi toote saanud soodsamalt osta, kas see peaks koostööna märgitud olema? Või on see ikkagi “minu ostetud” ja ei pea? Issand ma ei tea, küll see EETILINE olemine on raske, eks.

Öeldakse ka, et raha ei haise. Noh, jällegi eetilise külje pealt pean mõnda raha haisvamaks kuulutama, kui teist. Näiteks eelmisel aastal oli meil ühe laenufirmaga diil, et kui ma kirjutan kord kuus rahateemadel (täitsa suva, mis teemal) ja panen lõppu, et see on koostöös selle firmaga, siis sain ma hunniku raha. Issand, kas oli 1500? Ma ei mäleta! Piisavalt, et ma sellega kohe nõus olin.

Samas nüüd olen ära öelnud kaks koostööd, mis mõlemad mulle sellest veel kolmekordset summat pakkusid. Esiteks üks, mis promos ühte dieeti, mis lähemal uurimisel osutus minu silmale VÄGA ohtlikuks ja teine oli jällegi üks kiirlaenu värk. Te ei kujuta ette, kui pooleks selline asi rebib. Vähe ma ei tahaks enda firma arvele rohkem raha ju! See tähendaks seda, et ma saaks näiteks rohkem endale palka maksta. See tähendaks seda, et ma saaks äkki endale tõlgi täitsa ametlikult tööle võtta ja mitte maksta arve alusel, st oma sõbrannale ametlikku töökohta pakkuda. Äge oleks ju. Aga no persse, ma ei saa võtta neli tonni selle eest, et ma soovitan teil enda tervist rikkuda, või kohutava intressiga laenu võtta. Enne oleksin, aga nüüd ma olen aru saanud, et pooled inimesed tõesti on lollakad ja ma PEAN vastutav olema. Persse, nagu ma vähestele ema oleks :D Öelge ausalt, kas teie võtaksite säärased pakkumised vastu? Kas tunneksite kiusatust? Mina ausalt tunnen, aga no ok fain, olen eetiline siis.*

Aga tuleme nüüd tasuta 1300€ juurde. Ma nimelt avastasin, et umbes nii palju olen ma Bonusway käest saanud ja tahtsin teile ka kuulutada. Kas see on reklaamartikkel? MA EI TEA. Maksnud nad mulle selle eest ei ole, aga raha mulle ometi tuleb, kui teie minu soovitust kuulate ja Bonuswayga liitute.

See pilt näitab siis, et välja olen ma võtnud pea kuus sotti (kõik on kenasti mulle kontole tulnud), praegu saaksin välja võtta tsutt alla kahe soti ja ootel on veel viissada eurot. Ootel tähendab seda, et see pood, kust telliti, pole veel Bonuswayle oma rahasid üle kandnud (mõni teeb seda mitu kuud).

Kuidas ma selle raha sain? No iga kord, kui keegi liitus SIIT lingilt Bonuswayga ja tegi kuskilt netist tellimuse, millega endale 1€ teenis, sain mina selle pealt 4€. Kui sina teed endale konto, siis saad sina endale samasuguse lingi, mida siis ka sõpradele jagada ja siis saad ka sina 4€ iga nende esimese kogutud euri pealt.

See süsteem tundub mingi imelik netiskeem, aga tegelikult on see lihtne – kui sa vähegi netist tellid: Aliexpress, Ebay, ASOS, Hansapost, iHerb, poode on MEGA palju, siis sa saad mingi protsendi oma ostusummast tagasi. Mina olen kõige suuremad summad saanud Booking.com’i kaudu, sest majutus on ju kallis ja nõnda olengi ma iga kord u 30-50€ tagasi saanud. Niimoodi see raha sinna vaikselt tiksub.

Ühesõnaga, kui te olete netist tellijad ja veel Bonuswayd ei kasuta, siis ma soovitan kasutama hakata, sest esiteks sa saad endale vaikselt raha koguda ja kui oma koodi jagad, siis tiksub seda veelgi rohkem. Ja no, mulle ka kasulik, nagu näha. Kuidagi ma pean ju selle ebaeetilise raha tagasi teenima :D

Ühesõnaga, vajutage SIIA, tehke konto ja koguge boonuseid. Täitsa minu enda algatusel reklaamitud :D

*Ma praegu hakkasin mõtlema, et minu papa suri küll nii ammu aega tagasi, et ta poleks vist osanud tol ajal absull midagi kaasa rääkida blogijate eetikast, aga küll oli ta nii säästlik ja kokkuhoidlik armas vanamees, et ma arvan, et ta praegu rullib ennast hauas edasi-tagasi, kui kuuleb, et ma EETIKA pärast 8000€ “maha viskasin” :D Ta juba pidas mulle monolooge, kuidas 100 krooni on selline raha, et karju appi :D Samas ma tõesti ei tea ka, papa tundus samas väga eetiline ka… ah lihtsalt uitmõte :D

Jaga: