Uncategorized

sul on kiirelt netti vaja?*

8. mai 2018

Mu fotostuudios ei olnud netti! Üldiselt ei olegi see nett seal just väga hädavajalik olnud, sest kui ma sinna pikemaks tööd tegema jään, siis ma üldiselt töötlen pilte ja netti ei kasutagi. Kui korraks vaja on, saab telefoniga hotspoti teha, niimoodi olen kenasti hakkama saanud. Aga siis hakkasin ma pildistamise ajaks Youtube’ist muusikat laskma. Mis me seal ikka konutame, nagu kamp lollakaid – ikka on mõnusam ja vabam tunne, kui muusika mängib. Lisaks on muusika ka hea beebide pildstamisel, sest kui me vaikuses oleme, siis mõjub iga heli beebile ehmatavalt ja ta võib ehmatusega nn “poosist” välja tulla. Oi-oi mitu korda olen ma beebit sättinud ja paigutanud, et keegi korraks köhataks ja beebi on korvikeses käed-jalad laiali nagu ämblik.

Seega on parem, kui on mingi taustamuss peal, eksole. Aga mis siis sai – mul sai esimest korda elus nett otsa! Mul pole kunagi elus telefonis nett otsa saanud ja nüüd muudkui aga sai. Esimest, teist, kolmandat korda. Lõpuks mõtlesin, et mul pole mõtet lolli mängida – on vaja parem nett hankida, kui oma telefoninetile lootma jääda, mis kuigi kaua vastu ei pea. Kuna kõrvalasuva Circkle K neti röövimiseks olin ma siiski liiga kaugel, pidin ma välja mõtelema, kuidas endale netti saada.

Kujutasin ette, kuidas see saab olema suuremat sorti taak – umbes helista ja aja taga “netimehi”, kes siis kuskile sulle kaablit vedima hakkavad ja mingi ruuteri kuskile viskavad, mille kasutamist ma raudselt kunagi ära ei õpi. Suur oli aga minu üllatus, kui Tele2 käest sai tellida lihtsalt väikse ruuteri, mis tuli koos sim-kaardiga. Mulle kinnitati, et seda on VÄGA lihtne paigaldada.

Ma lausa filmisin ennast seda paigaldamas, sest ma olin kindel, et sellest tuleb video, kuidas ma 5 aastat jaman ja lõpuks hüsteeriahoos ruuteri aknast alla viskan, sest mina sellega raudselt hakkama ei saa. Kahjuks oli video selline, kus ma panen sim kaardi ruuterisse, panen ruuteri seina, panen parooli telefoni sisse ja… MEIL ONGI NETT! Tõesõna, nii lihtne see oligi. Ma olen jube tehnikakauge ja ma ei saa iial selliste asjadega hakkama, aga seekord sain, ma olen siiani hämmingus! Ehk siis pool videot ma juurdlesin, et oota, midagi ma teen raudselt valesti, see ei saa nii lihtne olla ja siis teise poole kilkan, et issand, ongi nii lihtne! Ma lausa näitaks teile seda, aga see video läks kahjuks koos mu mälukaardiga manalateed, seega peate oma kujutlusvõime tööle panema ja seda endale ette kujutama.

Täna käisin stuudios pildistamas ja panin rahumeeli Youtube’ist muusika peale, ilma, et ma oleks pidanud põdema, et kas mul nüüd jälle nett otsa saab või mitte. Ei saanud! Mina olen rahul! Ja muuseas, selle ruuteri saab endaga suht igale poole kaasa ka võtta, kus netti pole, aga elekter on. Ala lähen suvel kuskile suvilasse, võtan aga kaasa ja minekut. Põhimõtteliselt saab sellega isegi metsa minna – paned akupanga taha ja võid netis istuda ka metsas kännu otsas. Mugav värk! Ja selline lõbu maksab kuus vaid 17.99€! Rohkem infot selle kohta saab Tele2 kodulehelt SIIT!

*Postitus sündis koostöös Tele2’ga

Loe ka neid postitusi!

5 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta kats 8. mai 2018 at 11:15

  Oluliselt odavam variant on omale suvalisest kioskist või poest tele 2 kõnekaart osta, sinna veidi raha peale laadida ning saada 2€ eest kuus nende kõige odavam korduv internetipakett.

 • Avatar
  Vasta Karmen 8. mai 2018 at 10:49

  See hind on 24 kuud, siis kallim.

 • Avatar
  Vasta lillll 8. mai 2018 at 08:56

  Samas Spotify maksab 6.99€ kuus ning sellega saad endale telefoni lugusid alla tõmmata ning hiljem offlines kuulata 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. mai 2018 at 08:58

   Ahsoo, mul on spotify ja maksan seda enivei, ei tulnd selle peale 😀 aga no nüüd saan pilte ka saata jne, seda spotifyg ei saa 😀

   • Avatar
    Vasta Mir 8. mai 2018 at 09:06

    Võtke sõpradega perepakett, saate 3euri kuus 😀