TESTIN JA ARVUSTAN

mida papa ja Grei anatoomia mulle õpetanud on?*

9. mai 2018

Kunagi nägin ma ühte Grei anatoomia  osa, kus üks naine rääkis, et kallistused on selle pärast head, et kui sa avaldad teise inimese kehale raskust , siis hakkab teise keha tooma õnnehormoone. Siis sulle tekibki hea tunne sisse, aga tegelikult naudib sinu keha ainult seda meeldivat survet, mida kallistus pakub. See olla omakorda seotud sellega, et emaüsas on beebid üsna suure surve all ja seetõttu surve=turvatunne. Kas see ka tõsi on, ma ei tea, aga no kui juba Grei anatoomias räägiti, kas siis üldse tasuks kahelda?

Seega kui mulle pakuti proovida UneRuno raskustekke ja nende kodulehelt mulle põhimõtteliselt sama info vastu vaatas, siis mõtlesin kohe, et proovida ju võib. Magada mulle meeldib ja mis saaks olla parem, kui töökohustuste hulka kuulub magades millegi katsetamine. Võtsin katse vastu ja kui kuller mulle ükspäev helistas, et ta on mu tekkidega kohal, läksin mina rahumeeli pakke vastu võtma ja pidin südari saama – kastid olid nii rasked, et neid andis tuppa lohistada!

Vinnasin siis tekid üles magamistuppa ja jäin ööd ootama. Peale vaadates nagu täitsa tavaline tekk, eks?

Tekikoti sisse piiludes ka üsna tavaline.

Aga kui hoolikalt vaatad, siis teki sees on peidetud lukud ja sealtkaudu saad ligi raskustele. Ma ei tea, kas need raskused on tekiti erinevad, aga mu üks tekk kiliseb ja koliseb nagu kotitäis sente, teine ei kolise üldse. Otsustasin esimesel ööl katsetada seda vaiksemat tekki, sest mul kõik lapsed magavad parves ümber ja need kaks korraga magama saada on nagunii paras vägitükk, tarvis siis veel, et miski neid üles ajaks.

Õhtu tuli kätte ja mina alguses veel mõtlesin, et äkki on tekk lastele liiga raske. Olgem ausad, ise tekki kohendades oli küll selline tunne, et teeks jõutrenni, aga laste ribid raksuma ei hakanud, seega otsustasin katset jätkata. Lapsed voodisse, tekk peale, natukene aega minu soigumist teemal “pea padja peale, tuduaeg!” ja tõepoolest – väänikud magasid.

Võta nüüd näpust, et kas nad lihtsalt ei jõudnud ennast teki alt välja siblida, või aitas raskem tekk unel tõesti kiiremini tulla?

Järgmisel ööl julgesin ka “sendikoti” meile peale tõmmata. Ehk siis selle koliseva variandi. Viisin ka ennast enne kurssi, et raskuseks on tekil siiski kirsikivid, mitte rahapada.  Ütlen kohe ka ära selle, et see kolin kedagi üles ei ajanud ja ka minul endal oli sellest suht suva, aga kui keegi on VÄGA kerge unega, siis ma seda vist ei soovitaks. Samas ehk just tekk toob nii magusa une, et ei huvitagi? Ega vist tuleb järele proovida.

Ühesõnaga võin ma nüüd paar nädalat tekke kasutanuna öelda, et uni tõesti tuleb raske tekiga kiiremini. Ei tea, kas minu puhul mängib rolli see, et raske tekk võrdub mulle ka ilma lootemälestusteta turvaliselt ja armastust täis tundega? Mu papal oli komme minu magades mulle kõik maja tekid peale laotada. “Muidu võib tiisikus tulla,” pomises ta endamisi mulle tekke peale laotades. Kui tekid otsa said ja tema meelest ikka jahe oli, läksid käiku ka joped ja muud tekstiilid. Ma vist olen seda juttu enne siin blogis rääkinud ka, aga see oli nii armas ja mulle jääb see tõesti elulõpuni meelde, kuidas ma lapsena ärkasin, liikumisvõimetuna, tekikuhila alt. Aga vot tiiskust ka kunagi ei saanud, nii et selle suhtes tegi mu papa head ennetustööd!

Muuseas, kas teie teadsite, et raskustekke on meditsiinis kasutatud juba pikki aastaid. Ka UneRuno firma annetab oma tekke neid vajavatele puuetega lastele, mis on minu meelest väga armas! Ka tootmisel kasutab firma erivajadustega inimeste tööjõudu, nii et iga tekki soetades toetad ka seda!

Vot, sellised olid siis meie pere kogemused nende tekkidega. Kui tahaksite ka proovida, siis tehke seda julgesti. Esiteks tuuakse tekk teile koduukseni tasuta ja 14 päeva on teil aega tekke proovida. Kui ei sobi, saab teki ka tasuta tagastada!

*Postitus sündis koostöös UneRunoga

Loe ka neid postitusi!

23 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta M 12. mai 2018 at 14:08

  Ahh! Kuidas mul just praegu sellist tekki vaja oleks!

 • Avatar
  Vasta L 12. mai 2018 at 10:34

  Ma ei suuda ka üldse mingi õhukese tekiga magama jääda. Õige tekk on ikka mõnus raske, mis võtab su enda embusesse, mida saab kaissu võtta jne, mitte mingi.. lina 😀

 • Avatar
  Vasta L 10. mai 2018 at 15:34

  Kusjuures olen kah raske tekiga magaja. Ma üldse ei suuda niimoodi uinuda, et mul näiteks vaid mingi lina peal on. Tekk olgu raske, samas palavust jällegi ei taha, nii et kohati on keeruline. Samas igal juhul valin palavuse ja ajan näiteks jalad teki alt välja, kui et võtan selle lina või miskit taolist.

 • Avatar
  Vasta Katriinu 9. mai 2018 at 23:39

  ahaa, müsteerium lahendatud! Aitäh 😀 Ma alati kisun endale isegi suvel lisaks tavatekile, mis on soe ja kerge ühe õhukese aga raske vatiteki ka peale ja mitte selleks, et ilma selleta külm oleks, vaid et “siis jään ruttu magama”. Ei teadnudki, et sellel täitsa adekvaatne teaduslik tõestus on – arvasin, et see minu kiiks lihtsalt 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 9. mai 2018 at 22:37

  Mul oli kunagi mingi vatitekk, mis oli nii raske ja see oli mu LEMMIK tekk. Sellega oli nii hea magada!
  Lisaks magas meie väike koer mu jalgade peal. Sellest on möödas~ 20 aastat ja ma ikka igatsen seda raskust ja ka koera endal jalgel 🙂

 • Avatar
  Vasta Marili 9. mai 2018 at 22:06

  Ei ei, peab olema üks tekk ja peab olema kerge tekk, muidu mul on tunne nagu keegi suruks ja ma ei jaksa seda liigutadagi. Mulle paneb mees öösel/hommikul tekke juurde, kui maal ööbime.. iga kord ärkan higisena.

 • Avatar
  Vasta Mannakas 9. mai 2018 at 20:10

  Mina oma töös puutun kokku autistlike laste ja täiskasvanutega ja raskustekk on üks väärt abimees.

 • Avatar
  Vasta Sille 9. mai 2018 at 19:45

  Need raskustega tekid on ka vaga head inimestele, kellel on arevushaired ja paanikahood! ?
  Endal kull veel pole seda tekki, kuhjan end mitme teki alla, aga on plaan soetada ikka oige asi ?

 • Avatar
  Vasta Tuut 9. mai 2018 at 19:34

  Beebigrupis mölised ininestega aga ise ei tea, et inimestel on roided mitte ribid

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. mai 2018 at 20:48

   no tere kaasbeebigrupikas! mölisesin küll jah, tulin ära ka, seega rohkem ei mölise, ole mureta 🙂

 • Avatar
  Vasta MaarjaR 9. mai 2018 at 18:25

  Kas raskustekk “kirss” oli parem, kui lihtsalt raskustekk?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. mai 2018 at 18:46

   Mul olid nad erineva raskusega, aga kui ma valima peaks, siis võtaks “mitte koliseva” 😀

   • Avatar
    Vasta MaarjaR 9. mai 2018 at 21:37

    Aga mitte kolisevaga oli sama hea uni või??

 • Avatar
  Vasta Triin 9. mai 2018 at 18:01

  Oiiiii! Ma olen lapsest saati see, kes ennast ise mitme teki alla kuhjab, ka palavaga…Tekk peab olema raske, et olla mõnus ? Üks loosimine oleks kena! ?

  • Avatar
   Vasta K. 9. mai 2018 at 22:39

   Nad niigi anmavad tekke tasuta ära, mis loosimist me veel tahame.

 • Avatar
  Vasta ... 9. mai 2018 at 17:59

  Mulle endale meeldib ka “raskuse” all magada, aga lastel ei julgeks neid lämbumisohu tõttu küll kasutada…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. mai 2018 at 18:47

   Ah ei lämbu need lapsed kuskile. Vastsündinule jah vb peale ei laotaks, aga minu lapsed nii suured ju.

 • Avatar
  Vasta Liis 9. mai 2018 at 17:51

  Mulle on alati meeldinud rasked tekkid. Mul on lambavillast tekk ja see on piisavalt raske minujaoks.

 • Avatar
  Vasta Miks 9. mai 2018 at 17:49

  Miks sa Grei anatoomia kirjutad mitte grey?? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. mai 2018 at 17:49

   Issand, ma ei tea 😀

   • Avatar
    Vasta Nella 9. mai 2018 at 22:03

    Bc pregnancy brain ?

 • Avatar
  Vasta Mari 9. mai 2018 at 17:29

  Soovitan! Hetkel õmblen ise. Ma paris nii palju tekile kulutada hetkel ei saa, otsustasin ise teha.
  Baas on valmis, tana hakkan sisu lisama ja saangi valmis. Teen muideks sisuks riis
  Muidugi pesta tekki ei saa, aga tekile omakorda Kate laheb nagunii ümber 🙂

 • Avatar
  Vasta Käroli 9. mai 2018 at 17:26

  Minu unistuste, kui rikkaks saan siis kindlasti ostan omale ka sellise ❤ aga enne tähtsamad asjad nagu talvepuud ja kuurikatus ? ükskord ma jõuan selleni nagunii ❤❤❤