AVALDAN ARVAMUST

elu blogijana – suva loba

11. mai 2018

Keegi jättis mulle natukene aega tagasi blogisse kommentaari, et küll mul on hea elu, et tööl ma ju ei käi ja ainult istun ja kerjan asju kokku, millega teised inimesed peavad roppu vaeva nägema, et neid asju ausal teel osta. Kommentaar kommentaariks, sest kuna oli ilmselgelt mingi suvalise ärapanemiskatsega, siis ma ei näinud põhjust seda isegi üles lasta. Aga sellegipoolest mõtlesin ma teile rääkida, mismoodi sünnivad minu blogipostitused ja mis tööd ma siis õigupoolest teen. Ega see kerjamine siin naljaasi pole!

Te ei kujuta ette, mitu korda ma olen kuulnud seda, et peaks ka blogijaks hakkama, et muudkui aga kirjuta oma päevast ja muud ei peagi tegema. Firmad saadavad hordide viisi asju ja sina muudkui ela nagu kuninga kass, ise ei pea lillegi liigutama. Muidugi eks need asjad on poolnaljaga öeldud ja päris negatiivse suhtumisega mina kokku puutunud pole. Küll aga rääkis Kardo mulle, et kuidas ta käis kuskil üritusel, kus üks vana tuttav üritas talle selgeks teha, kui õudne on ikka, et tema naine see MALLUKAS on ja kuidas saab nii olla, et Kardo muudkui laseb mul kirjutada heast peast nende perest igasuguseid asju netti. Et keda see üldse huvitav ja miks Kardo laseb sellel sündida.

Kardo vastas selle peale, et no arvestades, et kogu meie pere saab kodus olla ja ära elanuks sellega, siis ta ei näe küll põhjust mind kuidagi keelama või käskima hakkama, et mida ma tegema peaks. Selle peale läksid härra silmad suureks, et oota misasja, ta saab RAHA selle eest või?! Siis tundus juba päris normaalne, et ma “sellise asjaga tegelen”.

Keegi siin hiljaagu küsis ka: “Ausalt ja otse- Kardo ja Malluka blogi-tugev mees küll, aga kas konsulteerid enne posti ja lased redigeerida tal või kuidas? Isegi viskaks aeg- ajalt miskit elukaaslase- nalja interneedusesse, aga eriti ei söanda.” Ma ütlen siinkohal kohe ära, et Kardo ei ole mitte kunagi elus mulle öelnud, et kuule, võta see või too maha. Ja ma ei ole kunagi ka tundnud, et ma peaksin mingisuguseid postitusi temaga konsulteerima…Võib-olla kui mul oleks plaanis kirjutada, et täitsa pekkis, Kardol on šlongi otsas mega imelik tüügas, ei teagi nüüd, kas on nakkav või peaks laskma sellel lihtsalt olla… Siis ma vast enne küsiks kah Kardolt, et kas ma või ta peenisest blogis juttu teha.  Või noh, ma arvan, et sellest ma ei kirjutaks kah, isegi kui see tüügas seal eksisteeriks (krt, nüüd kõik raudselt mõtlevad, et tal ongi nokutüükad, ei ole! :D).

Pigem on nii, et Kardo ise on oma naljade ja ütlustega nii rahul, et tal pole midagi selle vastu, et ma neid jagan. Nali on ju tore asi, mida jagada. Iseaasi on see, et huumor on erinev ja seetõttu ma väga räigeid nalju ikka üles ei pane. Las midagi jääb siin koduseinte vahele kah, eks!

Aga no tagasi selle juurde, et kuidas ma tööd teen. Mul on arvutis üks väike leht, kuhu ma panen suvalisi mõtteid kirja. Praegu on ta selline:

Suvalised lausejupid või lingid, millest ma olen juba juttu teinud, või inspiratsioonipuhangul hakkan tegema. Enne, kui ma selliseid asju kirja ei pannud, siis mul oli mitu korda nii, et tuli hea mõte, aga mõtlesin, et ah, täna ei viitsi, ega see nagunii meelest ei lähe, nii hea mõte ju. Jaaaaaa, never ei tulnud enam meelde! Ega alati nendest mõttevälgatustest ei saa posti ka, aga hea ikka, kui mingid mõtted kuskil ees on. Saite nüüd piiluda mu mõtetesse, kuidas ma olen aeg-ajalt emm ja tahan sülekoer olla 😀

Ühesõnaga, minu töö on minu blogi. Ma mõtlen kogu aeg, et ma peaksin olema sellega proffesionaalsem ja huvituma rohkem statistikast ja klikkidest ja postitamise kellaaegadest ja muust säärasest, aga tegelikult ma armastangi oma blogitööd, sest ma EI PEA seda kõike tegema. Ma VÕIKS, aga ma ei pea. Ja nagu näha, siis mingi taevaisa halastuse või muu säärasega on see sellegipoolest tööle läinud, kui nii võiks öelda. Mul on rohkem FBi fänne kui ELU24 ja Kanal2’hel. See on tegelikult ju äge ja suur saavutus. Arvestades, et nad on kõik suuuuuured ettevõtted ja mul olen…mina. Facebooki fännide statistikat näeb Metrixi lehelt.

Eks on sellele edule aitanud see, et mul on vahepeal läbi aastate olnud mingisugused emotsioonilised pursked, kus ma ei kontrolli absoluutselt, mida ma suust välja ajan. Mõni ime, et mul on plaanis postitus sellest, kuidas ma vahepeal emm olen. Eks ma ju olen olnud ka. Mulle meeldib kirja panna asju emotsiooni pealt ja eks mõnikord on see hea, mõnikord kehva. Oleneb teemast. Näiteks seda Mangi teemat olen ma jaanuarist saadik vaaginud ja oodanud ja mitte teile midagi kirjutanud, sest see olukord on lihtsalt hirmus keeruline olnud. Ütleme nii, et eks varsti näeme, kas saan juba rääkida ka või mitte. Kuigi mitu korda on selline tunne, et ah suva, kirjutan, mis siis ikka saab, siis mingi ajuraas on mu säilinud ja olen suutnud ennast tagasi hoida.

Eks inimene elab ja õpib.

Muuseas, ma siin planeerin ka raamatut elust blogijana (kirjastus tahtis) – peakski mingi kondikava kokku panema, sest tegelikult on see teekond praegusesse hetke ikka omajagu põnev olnud ja on ka palju jäänud blogikaadritest välja. Ma muidugi ei tea, kui paljusid inimesi huvitaks säärane raamat ja kes seda üldse ostaks, aga proovida ju võib. Ma olen üldse suur proovija, nagu te tähele pannud olete. Ja kuigi mulle heidetakse pidevalt ette, et jätan üht ja teist pooleli, siis ma tahaks alati öelda, et tänan selle ilmselge vaatluspõhise arvamuse eest. Ma tean seda ise ka. Aga õnneks jällegi elu on selline, et proovin, teen kui tahan ja kui ei taha või ei saa, siis enam ei tee. Kellele ma sellega ikka liiga teen, kui ma ala autokooli pooleli jätan (igaks juhuks mainin, et pole jätnud :D) või näiteks selle Melu TV? Kõik ei saa ka siin ilmas välja kukkuda, oleks päris hämmastav, kui ma iga asja ära ka lõpetaks. Hämmastav, sest ma olen selline püsimatu hing ja ma tahan kõike kohe ja nüüd ja olen sellise “suva, proovime! vaatame, mis saab!” suhtumisega.

Ei teagi, kas see iseloomujoon kunagi veel muutub? Vanust on piisavalt, aga mina ikka samasugune 😀 Aga see ei tee mind kuvaks. Vabaks teeb kuidagi hoopis. Ei viitsi põdeda asju, mis välja ei tule, mõtlen uued asjad välja, või tulevad need ise mu teele. Elu on ju huvitav ja vaheldusrikas. Nii kaua kuni sellel teekonnal teistele liiga ei tee, ma loodan, et ma ei ole teinud.

Kuhu ma ise veel jõuda tahaks, on mingi süsteemsus blogitöö tegemisel. Et peakski tegema klientidega konkreetsemad lepingud ja värgid, sest kuigi mul on olnud üli palju rahulolevaid kliente, siis on ka neid olnud, kes ütlevad, et noh, ei tulnud eriti müüki su postituse pealt. Eks kahe otsaga asi – mõni teenus on selline, millega ei saagi ehk kohe täiega tulla. Et hea on ka see, kui see jääb netti üles ja igaüks, kes googeldab, sinna jõuda võib. Teisalt võib vabalt asi olla ka minus ja selles, et võib-olla just see post sai tehtud kuidagi ülejala ja kiiruga. Või äkki olen ma hiljem mõistnud, et issand, ma ei oska selle värgi kohta ju midagi öelda! Õnneks mingisuguseid suuremaid kemplusi koostöödega ei ole olnud ja kellegagi halbade sõnadega lahku pole läinud. Aga alati võiks ju parem olla.

Naljakas tegelikult üldse, et mul selline huvitav töö sai olema. Blogija. “Mis töö see ka selline on?” kuulen ma tihti. Ma vastaks kohe, et päris hea töö on. Need hetked, kus on kiire ja ei “jõua” on enda tekitatud. Kuhjuvad reklaamartiklid, vahepeale tahaks ju enda mõtteid ka kirja panna, olla mina ise mitte ainult “töömallu”, kes jälle midagi tutvustab ja reklaamib. Aga ma tean, et te saate aru ja olete minu jaoks siin ikka olemas. Isegi, kui ma vahepeal emm olen 😀

Üldse blogijate (ja avaliku elu tegelaste) vigade üle on hea tänitada, sest me laotame need teile ette. Kuigi ma usun, et kui igaüks meist peaks sama avameelset blogi kui mina, siis leiaks kõigi meie eludest ja käitumistest kohti, mille kallal nokkida. Me oleme kõik inimesed. Aga kõige parem “kaitse” selle vastu on vigade tunnistamine, seega ma olen alati esimene, kes ütleb, et issand, ma olen mõnikord nii ebameeldiv inimene, et ma ise ka ei taha endaga suhelda ja mul on tõesti probleeme asjade lõpetamisega ja ma tõesti viitsin naeruväärselt vähe detailne olla ja ma ei ole hea reeglite kehtestaja ja ma solvun üsna kergesti ja mul on natukene pekisemad käevarred kui ma tahaks ja õigekiri ei ole mul ka maailma kõige parem. Aga, mis siis? Lõppkokkuvõttes olen ma ikka lihtsalt üks suvaline Mallukas, kes elab oma elu ja jagab seda teiega.

Head reedet, kallid lugejad. Patsutage ennast täna õlale ja öelge endale minu poolt midagi ilusat 😀 Ma ei tea, kuhu ma oma suva lobaga jõuda tahtsin, aga siin me oleme! Muuseas, teate, mis minul alati tuju heaks teeb? Kui te kaasa lobisete, et mulle ei jääks tunne, et ma siin omaette soiun 😀

Loe ka neid postitusi!

49 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mellu 17. mai 2018 at 23:19

  No koguaeg kui su postitusi loen siis vaatan, et me ikka nii sarnased inimesed 😀 isegi mõtlen, et mulle võiks samamoodi blogimine meeldida, sest mul nii palju random mõtteid ja asju peas millest rääkida. Aga samas saan aru, et see töö pole nii lihtne nagu võib teistele paista, seega loen paremameelega sinu blogi.
  Imetlen sind selle eest, et oled ikka vana hea Mallukas, kuigi inimesed sulle pidevalt puid alla loobivad. Oled tugev naine ja hea ema ja kahtlemata Eesti tippblogija!

 • Avatar
  Vasta KätaR 12. mai 2018 at 09:24

  Hästi tubli ja tore oled. Ja sinu reklaampostitused ei ole sellised kuivad ja igavad. Olen ikka sinu soovitusel hulk asju soetanud ja nendega rahul olnud. Eriti lastele mõeldud asjad/riided ning mõni ilukraam.

 • Avatar
  Vasta maise 12. mai 2018 at 09:01

  mina ostsin sinu pärast järve selveri eest maasikaid ja herneid! ja ma ei ela tallinnas isegi. oli ikka hea reklaam küll 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. mai 2018 at 09:51

   Kas olid head herned? Kolm päeva hiljem (eile) tõi Kardo mulle sealt herneid ja üldse polnud nii head :((

   • Avatar
    Vasta maise 12. mai 2018 at 20:14

    ei olnud jah enam, ostsin kohe julgelt kilo ära, aga no mingi 30-40 prossa sellest olid head 😀

 • Avatar
  Vasta D 11. mai 2018 at 21:31

  Kunagi kui ma blogi lugema hakkasin olid parimad postitused sarjast Mallu märatseb – ära kaota siirast emotsionaalsust professionaalse jutu taha 🙂 ootan järge ..

 • Avatar
  Vasta A. 11. mai 2018 at 21:14

  Kes ikka müüki ei saa, see järelikult müüb jura.

 • Avatar
  Vasta lillll 11. mai 2018 at 21:00

  Ei ole sa midagi emm oma reklaampostituste pärast. Ostan üleüldiselt asju tõsiselt harva (vihkan, kui kodus on üleliigset kraami), aga sinu blogi reklaampostituste peale olen sooritanud nii mõnegi ostu, millest siiani ühtegi kahetsenud pole. Tänks!

 • Avatar
  Vasta Liisu 11. mai 2018 at 20:05

  Mul eile oli autokooli teooria eksam. Tegin ära, aga julm õppimine oli seal taga. Raseduse…iivelduse kõrvalt ma poleks suutnud ilmselt. Kogu vaba aeg vaid õppisin…nii et tubli oled 🙂

 • Avatar
  Vasta S. 11. mai 2018 at 19:18

  See küll ei puutu otseselt teemasse, aga minu jaoks on see juba ebareaalne, kuidas sind igale poole topitakse. Nt praegu on see Mangi teema. Keegi postitas kommentaari, et kuidas nüüd äkki hakkasid kõik ohvrid välja ilmuma, et see tema jaoks ulme. Ja umbes et vaene Mang, kelle kandadele ta küll astunud on. Ja mis sa arvad, mis üks kommentaatoritest vastas selle peale. “Malluka nt”. Tema arvates siis sina mõtlesid selle teema välja, et Mangile vesi peale tõmmata? 😀 haige. Mu teada sa veel ise tegid mingi aeg postituse, et Mangiga otseselt pole sul mingit kana kitkuda. Oeh, ma ei tea. Minu meelest sa oled nii vahva inimene ja ma hoian kogu aeg su tegemistel pilku peale ja selle ajaga, mil sind jälginud olen, oled sa nii kuidagi nii “koduseks” saaanud mu jaoks. Oleksid nagu mu vana hea sõbranna, kuigi sind ei teagi otseselt 😀 Ja minu meelest on nii ebaaus, et keegi sinust halvasti räägib või milleski süüdistab. Kuigi samas ma tean, et kõik ei saagi kõigile meeldida. Nii et minu meelest oled sa üks kõige ägedam naine maamunal! 🙂 Ja ma ei kujutaks ettegi, kui sa enam ei blogiks ja ma su tegemistest enam midagi ei kuuleks. Kõike head sulle ja sinu perele 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 19:23

   Ah, tead, mul endal on ka vahel selline tunne, et KUIDAS saab olla, et mõni arvab, et ma nii tropp olen, aga mõnega suheldes mul tõesti pole kannatust ja viitsimist ja ma võingi üsna tont olla, seega pole hullu, et ma siis ei meeldi kõigile 😀 Aga sellest Mangi asjast, see komm oli sellisel juhul küll suht lamp, sest ma olen Mangi elus ühe korra nöinud ja see horokavärk ei olnud temaga ka üldse seotud, tema oli vaid autor, kes oma õigused Ekspressgurupile müüs 😀

   • Avatar
    Vasta Diana 12. mai 2018 at 06:27

    Aga nüüd kus Eesti Ekspress-Mangiga koostöö lõpetab, pead ikka selle summa maksma? ?
    Ah see Mangi teema ma arvan, et ülepaisutatud. Mis moodi saab täisealisi naisi nii ära kasutada/ahistada, nii nagu hetkel räägitud on, vms see õige sõna oli?. Hommikul eestikeel meelest läinud :P. Neid skandaale tuleb uksest ja aknast, meile väikeses Eestis.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 12. mai 2018 at 08:37

     Ma veel sellest summast rääkida ei saa, vaatab mis esmasp selgub. Aga mismõttes EI saa täisealisi naisi ära kasutada?

 • Avatar
  Vasta Flamingo 11. mai 2018 at 15:41

  Mulle meeldivad su reklaampostitused, aga on veel üks põhjus, miks müük ehk ei suurene väga – nimelt asjad, mida sa kiidad on tihti väga kallid. Muidugi võivad need väga head ja kvaliteetsed olla ning sulle meeldida, aga tavarahakotile sellised asjad peale eriti ei hakka. Sa enamasti ei pane hinda juurde ka, nii et loen teksti ja hästi põnev ja tore ja siis klikin linki ja…. Ikka ei ole vaja seda. Näiteks hiljaaegu see raskustekk jne. Aga see võib ka ainult minu asi olla.

  Mang on viimaste uudiste valguses oma maine täiel rinnal vetsupotist alla lasknud ja kui miski talle üldse majanduslikku kahju tekitab, siis on just see, mida ta ise on korda saatnud.

  Stay cool 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 15:53

   Arusaadav, et kallimaid asju ei saagi niisama uitmõttel osta. Samas pole kumbki nendest “kaebustest” tulnud üheltki väga kallilt tootelt, vaid pigem selliste odavamate asjade kohta, nii et võta näpust 😀

   • Avatar
    Vasta Flamingo 11. mai 2018 at 16:33

    Okei, eks võib igasugu põhjuseid olla muidugi 😀 Meelde jääb ikka. Ning siiski sa kirjutad väga hästi ja ausalt, mul jääb alati hea tunne, et sa siiski paned märke juurde, et koostööpostitus, sest siis ei ole nii imal lugeda. Võtan su terviseks ühe õlle ja naudin head ilma nüüd 🙂

    PS. Sorri! Aga tekstis apsakas sõnaga professionaalne. Jäi silma lihtsalt 😛

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 16:43

     Tänks paranduse eest! Ilm on tõesti lausa nii õllene kohane, et ma ostsin ka poest ühe Baltika nulli. Samas koju jõudmise ajaks oli isu lännu 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlin 11. mai 2018 at 14:50

  Hmmmm….ei oskagi öelda, mis tuju heaks teeb. Mul pole aega paha tujuga olla ausalt öeldes, sest olen enamus ajast lastega kahekesi ja see paha tuju ei saa kaua ju kesta. Kuigi ma olen väga kaua viha pidav inimene. Kui mulle ikka saba peale astutakse ning välja vihastatakse, siis on jama majas. Agaaa….Et mind selleni viia peab ikka järjepidev olema või õigeid nuppe vajutama. Aga aeg on ilmselt see, mis mu tuju taas heaks teeb. PS! See kaua viha pidamine on väga s*** asi, aga ka vanusega pole see vaibunud.

 • Avatar
  Vasta Kristiina 11. mai 2018 at 14:49

  Ma ostaks ka raamatu kindlalt! (vaadates postituse eelnevaid kommentaare, siis 2(!!) Kristiinat juba ostavad :D)
  Aga edu ja jaksu. Sa oled ainuke blogija, kellel ma ka reklaampostitusi alati loen.
  Vahel ei viitsi, aga vahele jätta ei raatsi, äkki on midagi huvitavat. Siis kiirelt ikka loen läbi. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 14:54

   Peaks siis juba pühenduse kirjutama sisse, et kõikidele Kristiinadele 😀

 • Avatar
  Vasta Liisa 11. mai 2018 at 14:46

  Jumala teemasse: kust need lühikesed traksipüksid ostsid, mis eile vist jalas olid?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 14:53

   Vana hea Humana – 2 euri well spent 😀

 • Avatar
  Vasta M 11. mai 2018 at 14:11

  Nii lahe postitus ,eriti äge pilt lõpus ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 14:17

   Pilt on eile kostüümilaenutuses tehtud 😀

 • Avatar
  Vasta Kristiina 11. mai 2018 at 13:37

  Seoses selle poolelijätmisega- me kõik jätame ju asju katki tihtipeale. Aga vahe on selles, et “tava”inimese puhul võib-olla ei teagi sellest, aga avaliku elu tegelase puhul on ju hea näpuga näidata, et on alles jobu. Tugev närv ja paks nahk peab sul ikka olema! Edu tegemistes!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 14:01

   Noh, seda muidugi ka 🙂 Aitäh!

 • Avatar
  Vasta K. 11. mai 2018 at 13:08

  Kuidas sa selle palavusega hetkel toime tuled?
  Ma lootsin, et sain sellest iivelduse rallist lahti, aga nüüd see tagasi ja hullem kui paar nädalat tagasi.
  Kõht küll veel välja väga julmalt ei paista aga ise tunnen ennast tänu sellele palavusele nagu emavaal. Ja soovin ainult kodus jaheda põranda peal meritähte mängida.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 14:00

   Mul toas küll palav pole, õues on ka suht norm 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 11. mai 2018 at 12:28

  Mulle väga meeldis, et see, et ei viitsi põdeda asju, mis välja ei tule. Üritan viimasel ajal sama suhtumist endas hoida ja õigus! Vabaks teeb 🙂
  Edu su toredale perele 🙂

 • Avatar
  Vasta THEPROUDKING 11. mai 2018 at 12:15

  Mina küll loeksin su raamatut hea meelega:)

 • Avatar
  Vasta Katri 11. mai 2018 at 12:10

  Sa oled úks kuradima lahe mutt kúll ??????

 • Avatar
  Vasta Kaisa 11. mai 2018 at 11:57

  Sa pead endale ka oma Davidi võtma, kes su asju korraldaks 😉 Või ema.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 13:00

   Mu ema ongi paras david 😀

 • Avatar
  Vasta Leah 11. mai 2018 at 11:21

  Ma arvan, et Sa ei pea pabistama nende koostööde pärast kes ei saa müüki. Mida vähem Sa sellest tead, seda parem 😀 Firmad peavad ise aru saama et suur jälgijaskond ei tähenda suurt müüki. Kas Sa tead demograafiliselt kes on Sinu lugeja? Kas lugejal on üldse vajadust ja mis peamine, raha, X toodet osta? Mingeid lubadusi küll ära jaga, pigem serveeri seda kui võimalust. Pealegi kui tegemist pole just “must have” odava tootega siis tuleb ikka palju inimeste pealuudesse tampida seda ostuhuvi.

  Mina olen Sinu blogi küllalt pikalt jäginud ja on hea meel näha, et see on läinud õide peale seda kui otsustasid lõpetada nähtuste kallal vingumise ja nende kritiseerimise. On tore tulla lugema toredaid asju, sest eks seda sitta ole igaühe elus piisavalt 🙂

  Ning fotograafias oled teinud tugeva hüppe edasi. Ikkagi arenemisvõimeine 😀

  Jaksu igatahes!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 11:33

   Oi ma ei olegi kellelegi midagi lubanud ja koostööpakkumistega tulevad ikka firmad ise minu juurde, mitte ma ei paku ennast, et oo tule, ma teen müüki. Aga 2x elus olen saanud sellise tagasiside, et noh, et polnud selline tulemus, nagu nad lootsid. Ma muidu tean küll enam-vähem , kes lugeja on (olen uuringuid teinud).

   Aga aitäh kiituste eest :D!

 • Avatar
  Vasta Mia 11. mai 2018 at 11:17

  Mulle just meeldib, et sa ei huvitu klikkidest ja statistikast jne. Kuidagi tundub, et siis läheks asi jube punnitatuks ära.
  Reklaampostituste puhul meeldib ka, et sul tavaliselt oma eluga ära seostatud ja teed kildu ? tavaliselt jätangi blogisid lugedes reklaampostitused vahele, aga sinu omasid loen, sest need tunduvad nagu tavapostitused. Ma arvan, et sul pole midagi selles osas vaja muuta ?
  Raamatu võiksid küll kirjutada, ma tahaks kindlalt lugeda! ?

 • Avatar
  Vasta Kristiina 11. mai 2018 at 10:57

  Sinu postitusi on alati hea lugeda ja raamatu võiksid kohe kindlasti kirjutada! Ma oleksin raudne ostja, seega vähemalt üks raamat läheks kindlasti müügiks 😀 Kuigi tegelikult oleks su raamatul kindlasti suur minek 🙂
  Tuult tiibadesse su tegemistes!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 10:57

   ma siis luban kirjastusele, et Kristiina lubas osta 😀

   • Avatar
    Vasta Kristiina 11. mai 2018 at 11:26

    Diil! 😀
    Jään siis raamatut ootama!

 • Avatar
  Vasta Yutulind 11. mai 2018 at 10:41

  Sa oled nagu Pipi Pikksukk! Lahe! Napakas! Kärsitu! Lõbus! Lahke! Muretu! Kihvt! Spontaanne!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 10:45

   Ma võiks ka siis mitte kunagi vananeda ja hobust omada 😀

  • Avatar
   Vasta Ma 11. mai 2018 at 10:58

   Ja su isa peaks neeger olema! 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 11:04

    Ma olen pilti näinud, ta neeger ei olnud 😀

   • Avatar
    Vasta Miiu 11. mai 2018 at 18:38

    Ta oli harilik valge mees, kes hakkas heast peast neegrite kuningaks. Nagu neil ikka kombeks olnud on. 😀

    • Avatar
     Vasta Ma 11. mai 2018 at 21:00

     Kahjuks oli niipidi jah. 🙁 Olid sellel mehel ikka ambitsioonid..

 • Avatar
  Vasta Liina 11. mai 2018 at 10:35

  Eesti Constance Hall 😉

  P.S. Loomulikult kirjuta raamat.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. mai 2018 at 10:38

   Ma nüüd pean googeldama, et kes see Constance Hall on 😀

  • Avatar
   Vasta Lily 11. mai 2018 at 22:05

   Kus selle Constance’i blogi lugeda saab? Ma leian ainult hunniku artikleid tema kohta, pilte ja mingi e-poe.