Viimaste päevade ilmad ei meenuta sugugi tavalist Eesti ilma. Iga hommik on selline tunne, et see peab ju uni olema ja kohe ärkan ma üles ja saan aknast vaadata lund, lörtsi ja sombust halli udu. Teate ju küll seda vaadet, mis 90% ajast aknast vaadates näha on? No ühesõnaga käes on LÕPUKS Eesti suvi ja kes vähegi meie salakavalt suve teab, võib kindel olla, et teda tuleb alati nautida, kuni antakse, sest iga kord võib olla viimane ilus ilm. Ma isegi ei imestaks, kui homme näitaks kraadiklaas 10 kraadi ja päikest näeksin ma järgmine kord alles siis, kui ma Maltale lähen.

Aga ega ma vinguda taha, ma tahan teile rääkida, mis moodi ma ennast sellisel kaunil suvepäeval jahutan. Oeh, ma kujutan juba ette, kuidas ma mitterasedana istuksin aiakiiges, rüüpaksin jääkuubikutega valget veini ja naudiksin elu. Aga paraku olen ma rase ja alkovabadest veinidest maitseb mulle ainult üks, mida ma spetsiaalselt küll kuskile otsima minna ei viitsi, peab ilma hakkama saama. Asenduseks ongi meie pere viimase aja lemmik – Vigo Kombucha.

Mis see on? No kuidas ma seletan…Kas teie vanaemal vedeles kunagi köögis suur purk, kus sees mingisugune imelik molluskilaadne asjandus hulpis? Minu vanaemal igatahes oli see olemas ja selle nimi oli teeseen. Ma mäletan, et lapsena ma ükskord proovisin seda seene osa (sest ma ei tulnud selle peale, et vedelikku peab jooma) ja see maitses nii imelikult, et huvi “teeseent” proovida kadus umbes terveks eluks kuni hetkeni, kuni mulle kirjutati Vigost, et kas ma tahaksin nende karastusjooke mekkida. Mekkimise vastu ei ole mul kunagi midagi, sest halvimal juhul tean ma, mida poest mitte osta ja parimal juhul leian uue lemmiku. Juhtus teine variant, vedas! Kes mu instat jälgib, siis on vast juba jupp aega näinud, kuidas ma neid jooke ühel ja teisel päeval rüüpan. Jääkuubik sisse ja nii mõnus ning karastav.

Vähe sellest, et karastab, siis tervislik on ta ka. Muid karastusjooke lastele hea meelega ei anna (kuigi nad tahavad küll), aga seda annan rahuliku südamega. Eriti meeldib see Lendele, kuigi ka Mari ei ole veel ära öelnud. See on suurepärane alternatiiv igasugustele limonaadidele, sest kombuchas on palju häid omadusi – näiteks ei ole Vigo kombuchasse lisatud suhkrut (ainult natruaalne puuviljasuhkur) ja pole lisatud kunstlike värv- ja lisaaineid, mida enamikes limonaadides kamaluga on.

Seda on ka maitsest aru saada, sest magususelt ei anna seda muidugi Coca ja muu kraamiga võrrelda, aga see Vigo mekk on hoopis omamoodi. Ma olen nüüd kõiki maitseid proovinud ja võin öelda, et alguses tundus iga esimene lonks kuidagi… harjumatu või imelik, nagu jooks mingit alkoholivaba booli või midagi, aga nüüd olen ma nii harjunud, et see on lihtsalt üks mõnus jook, mida rahumeeli juua. Cocat ja muud kraami pidin ma “hõlma all peitma”, sest lastele ei taha ju anda seda jama (mitte, et seda ise parem juua oleks). Vigot annan ma neile rahuliku südamega (peale seda kui ma pudelilt lugedes veendusin, et seal ikka booli sees pole :D).

Lendel on veel pudeli kallutamise probleeme :D

Jääkülm VIGO – no te lihtsalt peate seda maitsma!

Kardo ühel kaunil hommikul Vigot kulistamas.

Ükskord olid meil sõbrad külas ja pakkusime neile ka erinevaid maitseid proovida. See oli nii naljakas, et alguses esimene reaktsioon oli, et issand, niiiiii imeliku maitsega! Aga ometi jõid muudkui edasi ja edasi ja lõpuks tõdesid, et kle täitsa hea on tegelikult ja tahaks endale ka osta, et kust seda saabki? Ma siis ütlen kohe ära, et saab näiteks Prismadest, suuremates Konsumites ja Maksimarketis, Selverist või näiteks Tallinna ja Tartu Kaubamajast. Samas või SIIT netipoest, kellele meeldib rohkem netis shopata. Ahjaa, Prismades on 14-20 suur kampaania, nii et jooki saab taskukohasema hinnaga.

Kellel lapsed on, siis vahelduseks võib neile julgelt sellist märjukest pakkuda, neile kindlasti meeldib ja on takkatipuks veel tervislik kah!

Mmm… karastav!

Saadaval on nelja maitset, millist teie proovida tahaksite? Loosin blogis välja kaks segakasti Vigo Kombuchat (ja teised kaks panen Instas loosi!) niiet anna aga teada, milline kast teie poole võiks teel olla ja juba kolmapäeval kuulutangi võitjad välja, sest kuumad suveilmad VÄIDETAVALT veel kestavad ja siis saate ise kõik selle ära proovida, et lükkate jalad päikese kätte soojenema ja ise rüüpate jääkülma Vigot!

*Postitus sündis koostöös Vigoga!

Jaga: