Ma ei tea, kui paljud teist omavad seda rohelist ühiskaarti, minul on ta täitsa olemas ja hea õnne korral ka endaga kaasas, juhuks, kui vaja sõita on.

Küll aga sain ma alles hiljuti teada, et selle rohelise kaardiga saab muud ka teha, kui number viis bussiga kesklinna sõita. Okei, seda ma teadsin ka, et mingile maale saab sellega ka rongiga tasuta sõita. Aga kas teie teadsite, et sellega saab ka bussipiletit osta? Ja isegi loomaaiapiletit, või botaanikaaia piletit! Mina ei teadnud igatahes.

Kui keegi veel minuga samas paadis on, siis räägin teile kiirelt ühiskaartide võimalustest. Ühiskaartide, sest see ei ole mitte “Tallinna värk” vaid oma ühiskaart on ka Tartus ja Pärnus – need näevad lihtsalt natukene teistsugused välja. Ainukene erinevus ongi see, et Tallinna kodanik saab enda omaga tasuta Tallinnas sõita, teised peavad enda kaardi peale raha panema. Samas on kõikide ühiskaartidega võimalik kaugliinidel sõita – jällegi, raha peab kaardi peale laetud olema. Üldse tundub mulle, et kaval on natukene raha enda kaardile igal juhul “varuks jätta”. Äkki on vaja kiirelt kuskile piletit osta või mujal ühistranspordiga sõita.

Raha saab peale laadida netis pilet.ee lehel, kui ka äpiga, mis mulle endale kõige lihtsam variant tundub.  Sealt saab osta nii Tallinna siseseid pileteid (kui vaja), lisaks näha sõiduplaani ja muud vajalikku. Äpp on ka selles suhtes hea, et kui näiteks astud bussi (kus sul ON vaja piletit), aga oled kaardi maha jätnud või ei leia seda kotist üles, siis saad kiirelt äpi kaudu ka pileti osta ja ei pea kontrolli kartma.

Samas on täpselt sama lihtne soetada endale näiteks piletit Pärnusse. Sisesta aga kuupäev, vali sobiv kellaaeg ja pilet ongi ostmisvalmis. Saad valida nii e-maili põhise soetamise, kui ka sisestada oma rohelise kaardi numbri ja siis selle peale pilet osta. Mõlemal juhul tuleb see su telefonile. Ka raha saab oma kaardile äpiga mugavalt lisada, nii et saab kõik oma piletitoimingud kenasti telefonis ära teha.

Igatahes kavatsen ma järgmine kord bussiga reisides just pilet.ee äppi kasutada, tundub lihtne ja loogiline, ning kui kaart juba nagunii olemas on, siis miks mitte seda täiel rinnal kasutada. Bussiga ja rongiga on lastega väga mugav reisida ja tegelikult teeme me seda perega üsna tihedalt. Kui ilmad soojad, siis tahaks raudselt Pärnusse jõuda, muidugi mujale ka. Ja kuna ma loodan load sügiseks saada (vähemalt üritan :D), siis suveks planeerin ma rahulikult veel bussiga reise edasi. Olgem ka ausad – isegi kui ma load hommepäev saaksin, siis auto ostmiseks on vaja veits raha kõrvale ka panna, nii et enne uut aastat ei hakka ma isegi unistama, et ma ise kuskil ringi sõita võiksin. Jumal tänatud, et muid mugavaid variante ka olemas on :)

*Postitus sündis koostöös Ridango’ga

Jaga: