TESTIN JA ARVUSTAN

kui palju vett teie joote?*

18. mai 2018

Mul on stuudios suur Saku Läte veemasin (kohvimasin ka!). Ma tellisin selle sinna ühe esimeste asjade seas, sest 90% mu klientidest on äsjasünnitanud naised ja nii palju kui ma enda sünnitusjärgsest ajast mäletan, siis pidevalt oli magusaisu ja surmav janu. Janu, mis hiilis mulle nii ootamatult ligi, et vabalt võis olla nii, et poole imetamise pealt tuli peale tunne, nagu ma oleks viis päeva joomata olnud. Seega teadsin ma kohe, et stuudios peab olema veemasin. Ega ma sellest otseselt pilti teinud ei ole, aga näete, siia nurka on ta jäänud küll. Jajah, ma tean, ma olen sada korda lubanud oma stuudiot näidata, aga ma ausalt varsti jõuan selleni ka, täna ma räägin hoopis veest, nagu lubatud.

Praeguseks on stuudio muidugi juba sätitud ja ümber tõstetud, aga vesi on ikka alles.

Nimelt rasedad naised ja vesi käivad kokku ja no tegelikult peavad kõik inimesed korralikult vett jooma. Ma pean tunnistama, et mõni päev kulistan ma vabalt kaks liitrit alla, teine päev avastan õhtul, et pole lonksugi vett joonud. Stuudios joon rohkem kui kodus, sest kui see masin juba mul laua kõrval on, siis võtan ikka aeg-ajalt klaasikese, nii et tasub stuudios istuda küll.

Kodus joon ma kas Värskat või kraanivett, sest meil on kodus jumala hea kraanivesi. Ma ei tea, igal pool Eestis vast seda luksust ei ole ja siis tuleb mässata nende filterkannude ja muu säärasega, aga minul on hea, jääkülm ja maitsetu kraanivesi varnast võtta. Muidu, ma olen isegi kodudes Saku Lätte masinaid näinud, ju siis ka neil pole parimat kraanivett. Soovitan lugeda ka põnevat artiklit “Saku Läte vesi vs kraanivesi“.

Igatahes kummutab see paljusid müüte ja julgustab ka kraanivett tarbima, kui see teil joodav on, sest ega pudeliveel ja kraaniveel ei olegi üldse palju vahet ja kasulikud on nad mõlemad.

Kas teil on kodus hea kraanivesi? Palju te üldse päevas vett joote?

*Postitus sündis koostöös Saku Läte veega

Loe ka neid postitusi!

36 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta m.a.r.t.a 20. mai 2018 at 19:05

  Minul on kodus Saku Läte veejahuti (veinipunane), mul on vaja KOHE ja kiiresti külma vett ja teed 😀
  Kraanivesi on meil kehv siin Tallinnas.

 • Avatar
  Vasta Lisbet 19. mai 2018 at 20:33

  Meie vesi pidi üldse radioaktiivne olema 😛
  Aga linnas kraanivesi pole suurem asi. Mu kodutalu salvkaevust tuli maailma parim vesi,aga ma ei ela seal enam kahjuks. Puurkaevu vesi oli imeliku maitsega….

 • Avatar
  Vasta Liina 18. mai 2018 at 23:05

  Kraanivett tarbin 99% ajast. Üliharva haaran poest mõne pisikese maitsevee olude sunnil. Vett joon…ütleme nii, et ilmselt liiga vähe ? olemas on 800 ml-ne veepudel ja katsun seda 2x päevas ikka täita, mõni päev kipun siiski pudeli unustama kahjuks.

 • Avatar
  Vasta dex 18. mai 2018 at 22:23

  Olen elanud mustamäel ja nüüd männikul, mõlemas on ilgelt head kraaniveed ning pole pudelivett vist mingi viis aastat ostnud 😀 mineraalvee joomine ajab veel hullemini jooma ka, sest neerudel on tükk tegemist seda töödelda. Joon umbes 3-4 liitrit päevas ja võrreldes kunagisega, kui jõin võibolla klaasi päevas siis rohke vee tarbimine on meeletult aitanud mu seedimise, näo- ja muu naha, söögiisu ja unega. Üldse elukvaliteet on tõusnud vee joomisega ja kohe kui pole veits aega joonud on paha olla. Kui on mõni päev kus pole eriti juua saanud siis õhtuti pea valutab. Aitab see kui on mingi hea veepudel mida kogu aeg kotti visata.

 • Avatar
  Vasta K. 18. mai 2018 at 21:28

  Arvasin, et Ulla reklaam tuleb ?

 • Avatar
  Vasta Gerli 18. mai 2018 at 21:17

  Joon kraanivett küll on täitsa hea vesi. Aga peale jää masinaga külmiku ostmist olen hakanud sealt vett võtma kogu aeg. Külmikul ja kraanil on filter küll vahel kuid maitse vahest küll aru ei saa. Külmikust tuleb lihtsalt külmem vesi ei pea pool tundi kraanil joosta laskma et külma vett saada

 • Avatar
  Vasta Kribu 18. mai 2018 at 20:18

  Vahel ei joo üldse vett, vahel 2 l päevas, nii nagu keha nõuab. Maakodus on meil hästi hea vesi, eriti kevadel kui on mulla maitse küljes. Mina ja mu veidrused.

 • Avatar
  Vasta Mannakas 18. mai 2018 at 19:51

  Vat Saku lätet ma juua ei saa, tekitab kohutavaid kõrvetisi ( olen koguaeg mõelnud, et kas lisavad sinna midagi).
  Õnneks on mul kodus väga hea kraanivesi ja seda ma kulistan ikka isuga

 • Avatar
  Vasta Kärol 18. mai 2018 at 19:34

  Mis selle konkreetse veeautomaadi rent kuus maksab, mis sul on? Mu arust nii nõme,et hindasid kodulehel pole..muudkui küsi pakkumist 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. mai 2018 at 20:04

   mingi 30-40, aga mul kohvimasin kaa.

 • Avatar
  Vasta Mia 18. mai 2018 at 18:56

  Ma joon päevas 2-3 liitrit vett, mul lihtsalt räme janu koguaeg 😀 (ja on kontrollitud neerud ja veresuhkur jne, ei ole midagi halvasti tervisega). Paari aasta eest avastasin Borjomi ja rahakott siiamaani nutab, ei suuda lihtsalt seda ostmata jätta ning vahepeal joon lausa pudeli päevas (lisaks kraaniveele).

 • Avatar
  Vasta Dd 18. mai 2018 at 18:33

  Ma olen veelaboris praktikal olnud ja kõik pudeliveed seisavad isegi kuude viisi pudelis ja seetõttu on seal bakteritel hea elu ja laboris tulemusi nähes võib pikali kukkuda, mis jubedused seal on. Kraanivesi on koguaeg liikumises ja bakteritel vähe võimalusi elutseda seal, et alati tasuks eelistada kraanivett

 • Avatar
  Vasta Kaisa 18. mai 2018 at 16:59

  Mul on kodus Pelgurannas hea kraanivesi. Mineraalveest maitseb Vytautas. Joon umbes liitri-kaks vett päevas.

 • Avatar
  Vasta Triin 18. mai 2018 at 15:44

  Mul oli raseduse ajal Saku Läte mullivee võimalusega aparaat kodus lihtsalt seetõttu, et mul oli jõhkeeer mullivee sõltuvus ja ma ei jaksanud neid endale niipalju poest tassida nagu sisse kaanisin ? Kuidagi läks nii, et see jäi meile veel paariks aastaks aga lõpuks jäi kasutuna seisma ja andsime tagasi. Kraanivesi on meil tegelt superhea ja 1-2 pudelit Borjomi või Värskat aeg-ajalt poest kaasa haarata pole eriti probleem.

 • Avatar
  Vasta Nella 18. mai 2018 at 15:44

  Elan Mustamäel ja kraanivett mina siin juua ei saa, tegelikult võib see vesi olla nii puhas kui tahes, ma ei suuda kraanivett juua. Või olen tõesti ainult jama vee otsa sattunud. Ega ma just testimas ka erinevates kodudes ei käi. ? joon ainult pudelivett, varem jõin ainult mulliga, nüüd olen vhmlt sellest harjumusest lahti saanud ja joon ainult tavalist.

 • Avatar
  Vasta Helts 18. mai 2018 at 15:31

  Kodus meil väga hea kraanivesi. Ema-vanaema juures Nõmmel samuti. Praegu olen Mustamäel Lastehaiglas ja siin ikka eriti rõve see vesi 🙁 Ostan poest ja lasen mehel alati kodust tuua.

 • Avatar
  Vasta Helen 18. mai 2018 at 14:35

  Mina olen Tartust pärit ja seal on võrratu kraanivesi (vähemalt kesklinnas).
  Viimased aastad olen elanud Tallinnas ja mõlemas korteris, kus olen elanud, ei ole mulle kraanivesi kohe üldse maitsenud.
  Lahendan oma mure filterkannu ja mullivee pudelitega 🙂

  Iseeneseset olen üldse kehv vee jooja, sest mul on hirmväike põis 😀 Tavaliselt joon siis, kui janu on ja tean, et wc on kaa lähedal.

 • Avatar
  Vasta Anu 18. mai 2018 at 14:13

  Meil kodus sama masin mis sul. Vett joome palju ja nu ei jõudnud enam poest koju tuua. Kraanivett ma ei joo, sest see on soe ja peab nii kaua ootama, kahjuks külmkapis seisnud vesi ka ei maitse. Nüüd tellisime hunniku Saku Lätte vett koju ja joome rõõmuga.

 • Avatar
  Vasta K 18. mai 2018 at 14:07

  Meil oli eelmises kohas (ja ka üleelmises ja üleüleeelmises) väga hea vesi, kuid nüüd praeguses kohas on halva maitsega ja janu mitte kustutav vesi. Seega kas ostame poest vett või kasutame filterkannu.

 • Avatar
  Vasta Kkk 18. mai 2018 at 13:27

  Mina olen vee suhtes väga pirtsakas, saku läte vesi mulle nt üldse ei maitse, liialt pehme.
  Maal olles joon kraanivett.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 18. mai 2018 at 12:48

  Mina joon kraanivett. Heameelega tarbiks igapäevaselt Borjomi vett, aga hind on üsna krõbe. Kunagi jõin igasugu maitsevett, aga saan vanemaks ja targemaks 😀 Poest ostan pudelivett üsna harva. Kui, siis lastele, kellel janu piinab 🙂

 • Avatar
  Vasta Jo 18. mai 2018 at 12:48

  Vesi veeks räägi mangi asjast nüüd ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. mai 2018 at 13:13

   loe aga 😀

 • Avatar
  Vasta Kelly 18. mai 2018 at 12:39

  Meil kodus ka veeautomaat, mis annab ka mullivett. Kõik meie peres armastavad mullivett nii väga, et 18,9L, mis seal tünnis on saab otsa alati vähem kui nädalaga:) seega ütleks, et meie tarbime vett väga hoogsalt?

 • Avatar
  Vasta T. 18. mai 2018 at 12:36

  Mina olen ka suur veejoodik 🙂 2 Liitrit tuleb päevas ära küll. Mind ajab jooma juba hommikune kohvi (öeldakse isegi, et 1 koguse kohvi kohta joo 2 samasuurt kogust vett), lisaks on elu nii liikuv ja kui natuke sporti ka veel teha, siis vajan ikka ohtralt vett 🙂 Ostsin ca pool aastat tagasi endale tugevast plastikust veepudeli ja mõtlesin, et oooo kus nüüd täidan seda mitu aastat kraaniveega. Aga juudas kus see kulub. Muster pealt ja see korgiosa ka. Seda peaks iga päev põhjalikult nühkima (mul pole nõudepesumasinat) et see normaalselt puhas püsiks. Ometigi ainult vesi sees (mitte mingi määriv must tee vms).

 • Avatar
  Vasta K 18. mai 2018 at 11:24

  Ma hetkel tarbin vett oluliselt rohkem, kui varem. Justnimelt tuleb beebi söötmise ajal meeletu janu ?
  Seega mul kraanivesi pudeliga koguaeg läheduses.
  Lisaks on vankris alati pudelivesi ja ka käekotis vesi alati kaasas. Raseduse ajal panin ja siiani on seal. Lapsed teavad ka, et emmel vesi koguaeg kaasas, saavad ka nemad sealt oma osa, kui janu kimbutab ☺

 • Avatar
  Vasta K. 18. mai 2018 at 11:15

  Mina ka suur veejooja. Kodus joon kraanist, tööl kas siis pudeli või samuti läte vesi. Ja enda tupperware pudelitega vinnan ka kodust vett kaasa 🙂

 • Avatar
  Vasta Liis 18. mai 2018 at 11:12

  Mina joon kraanivett ja kui meeles ilusti siis umbes 2l või rohkem. Kui kodust ära rohkem lapsega kärutamas siis pigem joon vähem.

 • Avatar
  Vasta MP 18. mai 2018 at 11:07

  Kodus on kraanivesi ja maitseb teine täitsa hästi. Üldiselt olen kehva vee jooja, aga olen püüdnud ikka aegajalt end utsitada vett jooma ja seda viga parandada, sest vesi on kasulik ja vett peab jooma, aga mul tihti on nii, et üldse meelde ei tule ja pole nagu isu ka olnud vee järele. Aga vennanaine, kui külas käis eelmine nädal, siis ta ostab endale aeg ajalt neid mingeid spordijooke ja siis need joogid on heades pudelites korgi mõttes. Tal oli kohe 2 pudelit tühja alles ja pakkus mulle ja võtsin kohe ühe endale, teine jäi emale ja lasin kraanist kohe pudeli vett täis ja nüüd joon koguaeg ja on meeles juua ka. Ütlesin vennanaisele ka, et ma olen jube kehva vee jooja, et peaks ikka tarbima, aga pole meeles, et oleks mingi vinge pudel olemas, mis tekitaks kohe seda vee joomise isu, oleks päris hea ja nüüd saigi see “mure” lahendatud. Sain hea pudeli, millest on kohe lust juua ja ma nimetan seda vahepeal isegi täiskasvanute lutipudeliks, sest no selle korgi pärast. 😀 😀 Nii, et minul oli asi selles, miks piisavalt vett ei tarbinud, et tahtsin lahedat pudelit. 😀

 • Avatar
  Vasta Marilin 18. mai 2018 at 10:56

  Joon borjommi ja seda iga jumala päev. Sest see leevendab kõrvetisi rasedusega (õnneks selle rasedusega neid vähe).

 • Avatar
  Vasta Katrin 18. mai 2018 at 10:56

  Meie kahjuks peame ostma vett poest. Söögi tegemisele ja joomiseks sobib aga aparaatidesse ei sobi. Meeletu raua sisaldusega. Veekeetjas kaks korda keeta ja meeletu katlakivi tekib kohe. Ja kui aus olla siis joome kraanist väga vähe vett pigem ikka poe oma. Ehk õnnestub puhastussüsteemid see suvi vahele saada

 • Avatar
  Vasta K. 18. mai 2018 at 10:53

  Mul on vahepeal tunne, et ma joon liiga palju vett ?.

  Kuna ma imetan ka, siis lasen ma vett pudelisse, seda saab unustada ka vabalt diivani peale ja ei pea muretsema, kui laps selle kätte saab.
  Pudel on mul liitrine ja seda täidan päevas 3-4 korda.

 • Avatar
  Vasta Janeli 18. mai 2018 at 10:48

  Maakodus on mul väga hea kraanivesi, aga Tallinna kraanivett ei kannata üldse mu meelest juua ? sellepärast joongi värskat koguaeg.

 • Avatar
  Vasta Merilin 18. mai 2018 at 10:47

  Mul on vedanud, saan nii kodus kui ka tööl kraanivett juua.
  Aga vahel tuleb mul maitsestatud mullivee järgi isu, siis saab ikka seda ka tarbida.
  Lemmikuim on Aura Pohlavesi.

 • Avatar
  Vasta Piret 18. mai 2018 at 10:45

  Imetamise koha pealt küll täiesti tõsi.
  Alati käsutasin meest poole imetamise pealt, et ta ruttu juua tooks mulle ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. mai 2018 at 10:47

   Jaa, nagu sekundiga tuli MEGA janu 😀 Nagu laps imeks KÕIK vedeliku välja 😀