KODU KURB ON OLLA LAPSED Lasteasjad Lende Mari Meisterdused PILDID

laste mängumaja ja muud jamad

30. mai 2018

Ma olen niii-iii väsinud! Tundub, et ma muust ei räägigi enam, kui väsinud ma olen, aga tänane päev tundub küll sada tundi kestnud olevat, ning selle sisse mahtus küll ja veel igasuguseid jamasid. Kuigi iseenesest oli plaan tänaseks imelihtne – värvida ära laste mängumaja ja see korda teha. No kui raske see olla saab?

Nooooo, ütleme nii, et mul oleks peaaegu köök maha põlenud, näiteks see oli osakene tänasest kaunist päevast… Aga no alustame ikka algusest. Läksime meie kenasti Decorasse, ostsime meisterduseks vajalikku, tulime koju ja hakkasime pihta. Mina värvisin ja Kardo jahmerdas alguses basseiniga, siis hakkas lastele mängumaja külge ehitama “kööki” kus liiva ja veega rahus solberdada saab.

Mulle tuli Kätu ka appi ja nii me seal sehkendasime, kuni Kätlin otsustas Kardot vee”mängudes” aidata ja basseini kuuma vett tuua, et vesi kiiremini soojaks saada. Mina aga läksin just üles mingisuguseid metallist lauanõusid otsima, mida õuekööki viia sünniks. Näitasin Kätule, kust veekeedukannu saab ja läksin ülesse. Alla tulles tuli mulle vastu räme kärsahais ja äkki lõi pliidilt üles ka süsimusta tossu. Tahtsin pliiti välja lülitada, aga pliidiplaat oli paksult kuuma ja sulanud plastikut täis. Kukkusin siis kõiki endale appi karjuma, milline “õnn”, et meil siin saate filmimine ka veel käis, siis saate ise kõik näha, kuidas mu maja tossab, nagu oleks keegi elutoas rehve põletanud.

Igatahes arvasin mina, et Kätlin oli kannu pliidi peale asetanud ja kogemata pliidi tööle pannud, aga tegelikult arvas ta lihtsalt, et mu elektriline veekeedukann on see, mis pliidile panna tuleb, sest tal on selline. Minu kann pole selline plastikust ka, vaid metallist. Ja kuna ma nii harva seda kasutan, oli see kappi ära pandud ja juhe kenasti poti alla keritud, kus ta käib. Nüüd on see juhe kenasti mu pliidiga ühte sulanud ja süüa selle peal teha ei saa. Ma ei tea, mitmendat korda ma tänan taevaisa Swedbank’i kodukindlustuse eest, aga noh, tänks jälle. Ma nüüd pean mõtlema, et kui ma kahjuavalduse esitan, et kas ma peaks pigem enne kutsuma kellegi, kes selle korda teeb ja välja vahetab? Või mismoodi see käib? Sest mul pole õrna aimugi, kui palju see pliit ostuhetkel maksta võis üldse ja lisaks on ka tasapind rikutud…No on sebimine.

Kui see osa välja arvata, siis tegelikult saime palju tehtud. Mängumaja ise oli enne selline:

Ja nüüd on ta selline:

Maja sai uue värvikihi ja lisaks saime sinna juurde ehitatud ka siis laste “väliköögi”. Nüüd vaatame, et see oleks võinud tunduvalt madalamal olla, aga no pole lugu. Parem kui mitte midagi. Ja alguses ei saanud lapsed ka väga selle poindist aru, aga pärast mängisid juba täiega. Neile meeldib vett valada ja plätserdada.

Lisaks värvikihile, lisasime ka natukene hubasust. Maja oli enne suht hüljatud ja sodi täis, nüüd on nii mõnus, et istu või ise seal teisel korrusel laste eest varju 😀

ENNE

PÄRAST

Alumine korrus enne ja pärast

Üldse olen ma lõpptulemusega jube rahul ja õues on nüüd nii ilus ja hea. Toas seevastu haiseb nagu põlenud plastik, toad on sassis ja nõud pesemata. Uni on, kõik lihased valutavad ja ma olen üleni värvine ja must. Homme tuleb veel vastu pidada, siis saab rahus puhata. Hehe, ma hakkaks nagu surema, et rahus puhkan 😀

Loe ka neid postitusi!

15 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K. 7. juuni 2018 at 08:48

  HAHAHAHA see silt majal! ?

 • Avatar
  Vasta Kuld 31. mai 2018 at 12:45

  Me saatsime kodukindlustusse kuupäeva kella aja millal mis juhtus ja fotod juurde ning edasi tegelesid nad ise.

 • Avatar
  Vasta M 31. mai 2018 at 06:58

  Mul juhtus hiljuti midagi sarnast .laps oli plastmassist kulbi pannud pliidile ja pliidi tööle .õnneks sain kiiresti jaole ,leeki üles ei tõmmanud kuid suitses küll .Onu oli külas ,ta on tuletõrjuja ja ütles ,et lapsed majast välja ( võimalusel ise ka) ja korralikult peab tuulutama sest see sulanud plasti ei ole hea sisse hingata !

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. mai 2018 at 07:26

   Kuna see oli keset päeva, siis tuulutasimegi tunde, enne kui tuppa tulime.

 • Avatar
  Vasta Anne-Mai 30. mai 2018 at 22:50

  Issand küll, kui armas postitus 🙂

 • Avatar
  Vasta M 30. mai 2018 at 22:12

  Ehk raatsid jagada kust need toredad istumisalused said? Meil just mängumaja valmimas sinistes ja kollastes toonides, seega sellised oleksid ideaalsed.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. mai 2018 at 07:27

   Decora 🙂

 • Avatar
  Vasta Carol 30. mai 2018 at 22:10

  Meil läks alles hiljuti tänu veeuputusele kogu korter Swedbanki kodukindlustuse kaudu remonti. Ennem ei tohtinud me midagi teha, kui kahjukäsitleja oli kohal käinud- pildistanud ja kahju hinnanud siis.
  Võib-olla on nii ainult suurema kahjujuhtumi korral, pliidi puhul ehk sobib enda tehtud pildi saatmine ka 🙂

 • Avatar
  Vasta Kelly 30. mai 2018 at 20:12

  Nii-niii lahe on kõike seda jälgida! Seda, kuidas Sa oled blogimisega nii kaugele jõudnud, kui ägedaid asju te peres meisterdate, kui vahva lastel mängida on. Isegi seda, et Sul tuleb korraks kuskil kirjutada, et müüja oli karm ja juba saadetakse ilus kleidike Sulle kandmiseks =) Maja on ka nagu uue hingamise saanud, kui meenutada vanemaid postitusi.
  Keep up the good work ja ootan juba saadet! Palju päikest ja nunnusid hetki teile perele, vahvad olete!
  PS! Käru teema peale, et Mari ikka kärus oli, siis mäletan mu ema ütles, et mulle meeldis ikka maksimum ajani kärus olla, nii kaua, et enam ei mahtunud 😀 Aga õnneks 90ndatel oli kõigil savi sellistest asjadest, oli suuremaidki muresid inimestel 😀

 • Avatar
  Vasta nake 30. mai 2018 at 19:10

  ma ei suuda uskuda, kuidas täiskasvanud inimene ei saanud aru et tegemist on veekeetjaga. See veekeetja alumine osa on ju puhas plastmass. Sul ikka joppab nende igasuguste sõbranjedega. Kes ei anna pulmakleiti enam tagasi kes paneb maja vaat et põlema. Loen ja ei suuda ära imestada

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2018 at 19:54

   ma saan kenasti aru, miks ta arvas, et see on pliidile käiv veekeetja – sest ülemine osa on metallist ja raske – temal on kodus samasugune, mis käib pliidile. suur probleem 😀

   pulmakleidi laenas võhivõõras inimene, mitte mu sõbranna. aga imestada soovitan vähem, ma tunnen männikule välja, kuidas su silmas välja punnitavad peast.

 • Avatar
  Vasta katrin 30. mai 2018 at 18:43

  väga väga mõnus mängumaja lastele tundub olevat 🙂 oleks ka sellist lapsepõlves tahtnud ?

 • Avatar
  Vasta Ty 30. mai 2018 at 18:03

  Tahaks lihtsalt midagi head öelda – tubli oled! Pisiasjades ongi rõõm peidus! Nii ägeda pesa tegid lastele ja nii mõnus chill elu tundub Teil. Tahakssss kaaaaa… värvida ja ehitada ja sünnitada ja kodus tööd tehaaaa…. aga noh kogu aeg tööl olla on ka tore – not! Raske on bitchist bossi all töötada ja iga krdi hommik teda peeglist näha ??

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2018 at 18:21

   Aitäh sulle 🙂 Mul on ka aegu olnd, kus ma aina tööl olen olnd ja noh, töö on praegu ka kogu aeg 😀 aga mul ka boss mega bitch, Mariann Treimann raisk 😀

   • Avatar
    Vasta Ty 30. mai 2018 at 19:10

    ? tunnen kaasa. Rahvas teab temast legende rääkida! ?