Ma olen niii-iii väsinud! Tundub, et ma muust ei räägigi enam, kui väsinud ma olen, aga tänane päev tundub küll sada tundi kestnud olevat, ning selle sisse mahtus küll ja veel igasuguseid jamasid. Kuigi iseenesest oli plaan tänaseks imelihtne – värvida ära laste mängumaja ja see korda teha. No kui raske see olla saab?

Nooooo, ütleme nii, et mul oleks peaaegu köök maha põlenud, näiteks see oli osakene tänasest kaunist päevast… Aga no alustame ikka algusest. Läksime meie kenasti Decorasse, ostsime meisterduseks vajalikku, tulime koju ja hakkasime pihta. Mina värvisin ja Kardo jahmerdas alguses basseiniga, siis hakkas lastele mängumaja külge ehitama “kööki” kus liiva ja veega rahus solberdada saab.

Mulle tuli Kätu ka appi ja nii me seal sehkendasime, kuni Kätlin otsustas Kardot vee”mängudes” aidata ja basseini kuuma vett tuua, et vesi kiiremini soojaks saada. Mina aga läksin just üles mingisuguseid metallist lauanõusid otsima, mida õuekööki viia sünniks. Näitasin Kätule, kust veekeedukannu saab ja läksin ülesse. Alla tulles tuli mulle vastu räme kärsahais ja äkki lõi pliidilt üles ka süsimusta tossu. Tahtsin pliiti välja lülitada, aga pliidiplaat oli paksult kuuma ja sulanud plastikut täis. Kukkusin siis kõiki endale appi karjuma, milline “õnn”, et meil siin saate filmimine ka veel käis, siis saate ise kõik näha, kuidas mu maja tossab, nagu oleks keegi elutoas rehve põletanud.

Igatahes arvasin mina, et Kätlin oli kannu pliidi peale asetanud ja kogemata pliidi tööle pannud, aga tegelikult arvas ta lihtsalt, et mu elektriline veekeedukann on see, mis pliidile panna tuleb, sest tal on selline. Minu kann pole selline plastikust ka, vaid metallist. Ja kuna ma nii harva seda kasutan, oli see kappi ära pandud ja juhe kenasti poti alla keritud, kus ta käib. Nüüd on see juhe kenasti mu pliidiga ühte sulanud ja süüa selle peal teha ei saa. Ma ei tea, mitmendat korda ma tänan taevaisa Swedbank’i kodukindlustuse eest, aga noh, tänks jälle. Ma nüüd pean mõtlema, et kui ma kahjuavalduse esitan, et kas ma peaks pigem enne kutsuma kellegi, kes selle korda teeb ja välja vahetab? Või mismoodi see käib? Sest mul pole õrna aimugi, kui palju see pliit ostuhetkel maksta võis üldse ja lisaks on ka tasapind rikutud…No on sebimine.

Kui see osa välja arvata, siis tegelikult saime palju tehtud. Mängumaja ise oli enne selline:

Ja nüüd on ta selline:

Maja sai uue värvikihi ja lisaks saime sinna juurde ehitatud ka siis laste “väliköögi”. Nüüd vaatame, et see oleks võinud tunduvalt madalamal olla, aga no pole lugu. Parem kui mitte midagi. Ja alguses ei saanud lapsed ka väga selle poindist aru, aga pärast mängisid juba täiega. Neile meeldib vett valada ja plätserdada.

Lisaks värvikihile, lisasime ka natukene hubasust. Maja oli enne suht hüljatud ja sodi täis, nüüd on nii mõnus, et istu või ise seal teisel korrusel laste eest varju :D

ENNE

PÄRAST

Alumine korrus enne ja pärast

Üldse olen ma lõpptulemusega jube rahul ja õues on nüüd nii ilus ja hea. Toas seevastu haiseb nagu põlenud plastik, toad on sassis ja nõud pesemata. Uni on, kõik lihased valutavad ja ma olen üleni värvine ja must. Homme tuleb veel vastu pidada, siis saab rahus puhata. Hehe, ma hakkaks nagu surema, et rahus puhkan :D

Jaga: