Nagu ma eelmisel nädal rääkisin, katsetan ma pool aastat Bondora.com lehekülje kasvukontot Go&Grow. Kuigi eelmine postitus sai ka negatiivset tagasisidet, siis ei saa ma ikka ise katsetamata teiste sõnu puhta kullana võtta, sest Go&Grow on neil täiesti uus asi ja kui keegi räägib mitme aasta tagusest olukorrast, siis sellega tal igatahes kogemusi olnud ei ole. Seda ma aga rõhutan küll, et kui see EI peaks töötama, siis saate ka seda siin lugeda: mingisugust kokkumängu, kus ma väidan mega summasid saavat, ma siin kellegagi ei tee. Nii kuidas läheb, nii ka teile ausalt edastan. Mina isiklikult korjan raha lihtsalt tagavaraks, et kui tuleb ootamatu väljaminek, ei oleks sellest probleemi. Aga noh, lõpuks kulub raudselt kõik maja remondile ära :)

Esiteks tuli endale teha konto Bondora.com, aga selle tegin ma juba eelmine nädal ära –  saab e-maili sisestades, või näiteks Facebooki kaudu. Kerge.

Siinkohal saab siis valida neid erinevaid investeerimistooteid. Mina võtsin Go&Grow, aga seal on ka midagi niieöelda edasijõudnumatele, mida mina kindlasti ei ole ja seetõttu neid ma veel näppima ei hakka. Katsetame enne selle Go&Grow ära ja siis vaatame edasi.

Nii, nagu öeldud, siis arutasime Kardoga läbi ja jõudsime järeldusele, et kui me 500€ sisse paneme, siis peaksime mingit kasvu nägema küll. Neil on kodukal selline graafik ka, et kui seal muuta neid arve, siis näed ala võimalikku tulu jne – see ei ole 100% garantii, aga saad umbes aimu, mis summadest jutt käib. Loomulikult on nii, et kui paned rohkem raha sisse, siis võid ka rohkem saada, aga kuna see on niiöelda testiks, siis tundus 500€ selline piisavalt tagasihoidlik summa, kuid siiski, olgem ausad, ikka suur raha! Seda enam, et igakuiselt mõtlesin kontole lisada 100€. Investeerimine on siiski pikaajaline protsess ja märksõnad ongi järjepidevus ja endalgi peab tekkima harjumus raha igakuiselt kõrvale panna. Olgu see siis investeerimiseks, või niisama kogumisharjumuse tekkimiseks.

Variante ülekandeks on palju, aga kõige lihtsam on vist Trustly, sest sealt saab Eesti pangalinkide kaudu ülekannet teha, mul näiteks on Swedbank, aga esindatud on ka SEB, Nordea ja LHV Pank.

Ja kui ülekanne tehtud, siis näitab su leht sellist pilti: summa, mis sa peale kandsid ja siis see, mis praegu nullis on, peaks siis tiksuma mõne aja jooksul miskit peale: Aasta peale siis 6,75% kogu investeeritud summast, põhimõtteliselt mitte millegi tegemise eest.

Eks siis varsti vaatame, kas ja kui palju ja mis aja jooksul, sinna Bondora poolt juurde lisatakse. Sellest annan jooksvalt näiteks FBis märku, kui sinna vaatama satun. Põnevus on igatahes sees. Kui sa mõtled, et tahaksid ka Bondoraga proovida, siis nagu öeldud, summad ei pea olema suured ja alustada võib ka väiksest summast, kasvõi selleks, et veenduda oma silmaga, kas see töötab. Minul on pakkuda teile SEE LINK, mille kaudu regades saate endale Bondora poolt kontole kohe 5€, millega saab kohe ka Go&Grow‘sse paigutada.

Ps! Ma jõudsin just Maltale ja tahtsin selle posti üles riputada (eile ei jõudnud kiiruga) ja avastasin, et mulle on ühe ööga 9 senti juurde tiksunud! Ma ei tea, kas see on palju või vähe, aga see on 9 senti, mida mul enne ei olnud :D

*Postitus sündis koostöös Bondoraga. Tegemist pole finantsnõuga. Investeerimine on seotud riskidega ja ei pruugi sobida kõigile. Konsulteeri vajadusel asjatundjaga.

Jaga: