TESTIN JA ARVUSTAN

testin-testin, 1-2-3*

1. juuni 2018

Nagu ma eelmisel nädal rääkisin, katsetan ma pool aastat Bondora.com lehekülje kasvukontot Go&Grow. Kuigi eelmine postitus sai ka negatiivset tagasisidet, siis ei saa ma ikka ise katsetamata teiste sõnu puhta kullana võtta, sest Go&Grow on neil täiesti uus asi ja kui keegi räägib mitme aasta tagusest olukorrast, siis sellega tal igatahes kogemusi olnud ei ole. Seda ma aga rõhutan küll, et kui see EI peaks töötama, siis saate ka seda siin lugeda: mingisugust kokkumängu, kus ma väidan mega summasid saavat, ma siin kellegagi ei tee. Nii kuidas läheb, nii ka teile ausalt edastan. Mina isiklikult korjan raha lihtsalt tagavaraks, et kui tuleb ootamatu väljaminek, ei oleks sellest probleemi. Aga noh, lõpuks kulub raudselt kõik maja remondile ära 🙂

Esiteks tuli endale teha konto Bondora.com, aga selle tegin ma juba eelmine nädal ära –  saab e-maili sisestades, või näiteks Facebooki kaudu. Kerge.

Siinkohal saab siis valida neid erinevaid investeerimistooteid. Mina võtsin Go&Grow, aga seal on ka midagi niieöelda edasijõudnumatele, mida mina kindlasti ei ole ja seetõttu neid ma veel näppima ei hakka. Katsetame enne selle Go&Grow ära ja siis vaatame edasi.

Nii, nagu öeldud, siis arutasime Kardoga läbi ja jõudsime järeldusele, et kui me 500€ sisse paneme, siis peaksime mingit kasvu nägema küll. Neil on kodukal selline graafik ka, et kui seal muuta neid arve, siis näed ala võimalikku tulu jne – see ei ole 100% garantii, aga saad umbes aimu, mis summadest jutt käib. Loomulikult on nii, et kui paned rohkem raha sisse, siis võid ka rohkem saada, aga kuna see on niiöelda testiks, siis tundus 500€ selline piisavalt tagasihoidlik summa, kuid siiski, olgem ausad, ikka suur raha! Seda enam, et igakuiselt mõtlesin kontole lisada 100€. Investeerimine on siiski pikaajaline protsess ja märksõnad ongi järjepidevus ja endalgi peab tekkima harjumus raha igakuiselt kõrvale panna. Olgu see siis investeerimiseks, või niisama kogumisharjumuse tekkimiseks.

Variante ülekandeks on palju, aga kõige lihtsam on vist Trustly, sest sealt saab Eesti pangalinkide kaudu ülekannet teha, mul näiteks on Swedbank, aga esindatud on ka SEB, Nordea ja LHV Pank.

Ja kui ülekanne tehtud, siis näitab su leht sellist pilti: summa, mis sa peale kandsid ja siis see, mis praegu nullis on, peaks siis tiksuma mõne aja jooksul miskit peale: Aasta peale siis 6,75% kogu investeeritud summast, põhimõtteliselt mitte millegi tegemise eest.

Eks siis varsti vaatame, kas ja kui palju ja mis aja jooksul, sinna Bondora poolt juurde lisatakse. Sellest annan jooksvalt näiteks FBis märku, kui sinna vaatama satun. Põnevus on igatahes sees. Kui sa mõtled, et tahaksid ka Bondoraga proovida, siis nagu öeldud, summad ei pea olema suured ja alustada võib ka väiksest summast, kasvõi selleks, et veenduda oma silmaga, kas see töötab. Minul on pakkuda teile SEE LINK, mille kaudu regades saate endale Bondora poolt kontole kohe 5€, millega saab kohe ka Go&Grow‘sse paigutada.

Ps! Ma jõudsin just Maltale ja tahtsin selle posti üles riputada (eile ei jõudnud kiiruga) ja avastasin, et mulle on ühe ööga 9 senti juurde tiksunud! Ma ei tea, kas see on palju või vähe, aga see on 9 senti, mida mul enne ei olnud 😀

*Postitus sündis koostöös Bondoraga. Tegemist pole finantsnõuga. Investeerimine on seotud riskidega ja ei pruugi sobida kõigile. Konsulteeri vajadusel asjatundjaga.

Loe ka neid postitusi!

14 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Veiko 12. juuni 2018 at 12:02

  Mind huvitab hoopis see, kas antud postitust võiks käsitleda investeerimisnõustamisena mis teatavasti vajab Finantsinspektsiooni tegevusluba ja on muuski asjus rangelt reguleeritud. Loodan, et blogi autoril FI-ga probleeme ei tule – see saaks alles kulukas olema.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2018 at 13:29

   eks sa kaeba sinna ära ja vaatame 🙂

 • Avatar
  Vasta Ei ole kindel 5. juuni 2018 at 08:50

  Jah, et siis nagu, kuidas raha tekib? Kuidas saab sinu investeering meeletult kiirelt kasvada ja kasumit toota? Püramiidskeem? Sinu ref. lingi järgi võib seda arvata, et mida rohkem sinu taha liitub, seda kasulikum sulle. Ehk siis, ma liitun aga ma peaks ka endale meeletult rahvast taha saama, et midagigi saaks.

  Kui see raha nii kergelt tuleks, siis miks inimesed igapäevaselt tööl käivad? Miks ainult mööda netti ei surfa ja raha ei investeeri ja pärast tulu ei loeks?
  Kusagil on ikka kala sees.

  • Avatar
   Vasta Georg 6. juuni 2018 at 12:24

   Investeerimine polegi ratsarikkaks. Pigem on see täiendava sissetuleku tekitamine. Tulu tuleb sellest, et sinu investeeritud raha läheb laenudena välja ning laenuvõtja maksab selle eest intressi. Bondora maksab selle pealt omakorda sinule intressi, et oma raha selleks neile investeerisid.

   Soovituslingid on samad nagu igal pool. See, kes soovituslingi annab vajab ju mingit motivatsiooni, et seda linki jagada ning see, kes seda kasutab peaks samuti sellest mingit kasu saama. Antud juhul lingi jagaja saab mingi väikse % lingi kasutaja esimesest investeeringust ning lingi kasutaja 5€ oma kontole investeerimiseks. See kõik ka Bondora lehel kirjas.

 • Avatar
  Vasta A 4. juuni 2018 at 04:21

  Soovitan pigem eestimaist – Crowdestate. Usaldusväärne.

  • Avatar
   Vasta Vaike 6. juuni 2018 at 14:58

   Bondora on ka eestimaine. 😀

 • Avatar
  Vasta mairi 3. juuni 2018 at 12:54

  Palun mõtle, mida sa teistele reklaamid. Bondorast sa ei saa oma raha tagasi. Kahjuks mina ja mu sõbranna su blogi enam rohkem ei loe. See ei ole õige mida sa teed.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. juuni 2018 at 13:00

   kuna mu oma raha seal sees on, siis eks ma näen ise, kas saab või ei saa. Nagu ma algusest peale olen rääkinud – see on EKSPERIMENT. Ma ei käsi kellelgi sellega liituda enne, kui ma olen oma eksperimendi lõpetanud – peale seda on ju kenasti näha, kas töötas või mitte 🙂

  • Avatar
   Vasta Vaike 3. juuni 2018 at 17:52

   Kas sa ei kuula nüüd raadiot/vaata telekat ka, sest seal reklaamitakse sms-laene? Kui kedagi süüdistada, siis ikka liigkasuvõtjat ennast.

   Ma ka ei paneks oma raha Bondorasse, sest on kordades mõistlikuimaid kohti, kuhu seda panna. Kui tahan niisama ilma jääda, joon maha. Mallukas blogib oma elust, eks. Sellest, kuidas ta lapsi kasvataba, maja soojustab, millest iganes, sh erinevatest koostöödest. Viimased ei kohusta mitte kedagi mitte millekski. Kui leiad, et meeldib, ostad/tellid mida iganes; kui ei kõnetanud, jätad vahele. Nüüd leidis Malluka üles Bondora ja Bondora kiidab oma teenust ilmselt teades, et Mallukas sellesse süveneda ei viitsi, vaid kuulab petlikke soovitusi. Nii et, kui tahta süüditsada kedagi ebaeetilisuses, siis Bondorat ennast, sest firma teab, millega tegeleb ja kuidas inimesi ära kasutab. Mallukas ei tea. Jah, ta ei viitsi eriti süveneda, aga siis? See ei ole kuritahtlik ega seadusevastane.

 • Avatar
  Vasta Annik 2. juuni 2018 at 08:49

  Palun loe Finantsvabaduse grupis Bondora kohta. Või RahaFoorumi lehelt. Inimesed, kes hakkavad seal “investeerima” kaotavad oma raha.

  Paljn tehke enne kodutöö ära ja lugege selle lehe kohta. Need tootlusnumbrid ei ole seal õiged ning teilt võetakse raha ära.
  Mul on nii kahju kui su lugejad lähevad su postitusega kaasa ja loodavad raha teenida :/

 • Avatar
  Vasta Jep 1. juuni 2018 at 19:59

  Mind huvitab hoopis see, miks Bondora inimesed ise neid postitusi erinevate nimede alt kommenteerimas/kiitmas käivad. Hea ja tasuv teenus ei vaja sellist “võltsreklaami” ja iseenda kiitmist. Bondora tegelikkusest teavad aga kõik, isegi seal töötavad ausad inimesed, kes tegelikult rääkida julgevad, ei kasutaks seda iial. Ise insvesteerin aktsiatesse, tasub mõne erapooletu finantsnõustaja juurest läbi käia, kes oskab erinevaid variante investeerimiseks lahti seletada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. juuni 2018 at 07:24

   Kus? Ma nägin ühte nende kommentaari fbis, kus nad küsisid ühe naise käest veateate kohta.

 • Avatar
  Vasta CT. 1. juuni 2018 at 16:47

  Hea äriidee. Kõrge lennuga.

  • Avatar
   Vasta Mialeena 2. juuni 2018 at 18:44

   Ma märkasin ka seda eelmise postituse sll. Ühes stiilis palju kiitvaid kommentaare kriitika vastuseks jne.