Te ju teate, milline vankrihull ma vahepeal Lende ajal oli – iga kuu oli mul raudselt uus vanker ja ma olin “selle ideaalse” otsingul. Ideaalset lõpuks ei leidnudki, pidin leppima sellele kõige lähima variandiga, ehk siis Bumbleride Indie. Minu jaoks oleks ta täitsa idekas, kui ma saaks istme suuda muuta, et laps saaks näoga minu poole olla. Kahjuk seda ei saa, aga no kõik teised omadused on tal olemas: käib ühes tükis kokku, mõnus vedrustus, piisavalt suur korv all asjade jaoks, ei ole väga raske (alla 10 kg) ja kui ma talle Liisilt uue kaarvarju ka sain, siis oli ta ka üsna tore ja värviline.

Samas pean ausalt tunnistama, et mingi suuremat sorti kärutaja ma ei ole  – teiste “jalutasime täna 10km” jäävad mulle utoopiliseks, sest KUHU on niimoodi jalutada ja millal nad ometi päris asju teevad? Muidugi ma tahaks ise ka, et mul seda viitsimist oleks, aga tõesti ei ole ja nii palju muud on teha, et seda ei hakka ma enivei iial tegema. Küll aga on käru meil kaasas, kui lastega kuskile minek on. Olgu see siis perereis või niisama kuskil linna peal, poes või laadal hängimine. Seega ilma käruta päris hakkama ei saaks.

Uuele beebile ma otseselt palju kärust mõelnud ei olnud. Lugesin ainult, et Bumbleridel tuleb uus vanker, ERA, kus saab ka istet teisele poole panna ja lisaks soetada vankrikorvi jne, seega mõtlesingi mingi hetk seda vaadata. Ma isegi kirjutasin neile, et klge millal see uus vanker välja tuleb, aga ei ole nad juba kuu aega mulle sõnagi vastanud, nii et ma parem sellele lootma ei jää. Küllap siis selle aasta lõpus millalgi. Ega kohe pole nagunii vankrit tarvis, sest kuhu me selle novembri plöga sees ikka nii hullult jalutama hakkame. Ja hiljem talvel… nõupp! Turvahäll + rattad ajavad alguses asja nagunii ära. Selle ostan ma sedapuhku Cybex’i Cloud Q, mille ma eelmine kord puhtalt raskuse tõttu ostmata jätsin. Seekord on mul plaanis ju load kätte saada, seega ma selle pärast muretsema ei peaks. Muidugi Lende turvahäll on ka alles ja teoorias peaks seda veel vabalt kasutada saama (2a vana), nii et eks näis, mis tuju mul siin tuleb või ei tule nende turvahällide osas.

Üks asi, mida ma olen oma Indie juures pidanud väga heaks omaduseks on ka see, et vajadusel saan ma selle istme täitsa alla lasta ja lausa kaks last sinna sisse tõsta. Ega see nii mõeldud ei ole, aga mõnikord on lihtsalt tarvis olnud ja siis on üli hea, et saab mõlemad vankrisse tõsta ja kiirelt kuskile minna. Mari ja Lende vahel on täpselt 3a ja isegi nüüd on Mari aeg-ajalt istuda soovinud, seega peaksin ma vist leppima sellega, et ka Lende ei hakka kaheaastaselt rahumeeli kõiki vahemaid jalutama, ning mulle tundub, et kolme lapsega elus püsimise arsenali kuulubki: tavaline vanker, kandekott beebile, kandekott suuremale mudilasele ja kahe lapse vanker. Sellisel juhul oleks kodus kogu aeg kogu arsenal olemas ja saaks vastavalt vajadusele kasutada just seda, mida olukord nõuab. Meil õnneks oma majas on ka seda ruumi, kus kogu seda tavaari hoiustada, korteris oleks vist tunduvalt keerulisem.

Ühesõnaga mõlgutan ma mõtteid, et uue Indie asemel osta hoopis kahe lapse vanker. Aga.. Milline?

Näiteks Indiel on kahe lapse käru ja mul on usku, et see on igati sama hea, kui see, mis mul juba on, aga väiksema lapsega tahaks ma ikka 100%, et beebi näoga minu poole on. Ah, tegelikult tahaks seda ju ka suuremaga. Lende kogu aeg näitab näpuga ja tahab teada, mis midagi on, selja tagant on üsna keeruline seletada või nii. Samas võib vast julgelt arvestada sellega, et päris imikuga ma seda nagunii ei kasutaks ja juba uuel suvel saaks mõlemad lapsed rahulikult sinna panna. HIND: 789€

Veel olen kuulnud kiidusõnu Duet Double Buggy kohta, aga ma alles eile nägin siin seda tänaval ja minu maitse jaoks on ta kuidagi mööda. Samamoodi ei saa sellel istme suunda muuta, mis on minu jaoks isegi suurem miinus kui ta imelik välimus. Samas saab seda kasutada vajadusel ka ühe lapse käruna. Hind: 679,15€

Eks neid variante ole muidugi veel. Olen selliseid ka näinud, kus lapsed on nagu üksteise peal, aga see näeb minu jaoks kummaline välja ja ei tundu ka eriti mugav kuskilt teise lapse alt nutvat beebit välja kraapida või nii.

Samas Phil&Teds Dash on selline üksteise otsas värk ja see nii tohutult ebamugav ei tundu. Kindlasti mugavam manööverdada, tänu sellele üksteise all ja peal olemisele. Saab kasutada ka ühe lapse käruna ja hind: 551€.

Seega viisid mind kõik otsingud ikka tagasi sinna, kust mu kärusõltuvus omal ajal alguse sai – Bugaboo. Täpsemalt just Donkey Duo. Seal saab kasutada nii istmeosa kui ka vankrikorvi, tõsta kõike just selles suunas nagu ise tahad ja peale selle näeb ta minu meelest kuidagi stiilne ja puhas välja. Hind: 1619€ (ja see on veel see vanem mudel, mida ma vaatasin, uuema hinda ma ei teagi).

Jah, tal on muidugi miinuseid ka, et suur ja kobakas ja kehva kaasa tassida, aga kui me jällegi lähtume sellest loogikast, et mul ju on selleks ajaks load ja auto, siis pole ka see suur probleem. Eriti kuna seda saab vajadusel kasutada ka ühe lapse käruna, siis poleks meil ka põhjust kuuris kahte suur käru hoida ja saaks Indie parematele jahimaadele saata.

Seda ma veel uurinud ei ole, et mis vahe on Donkey’l ja Donkey2 vankritel, aga kuna Donkey meil olnud on ja väga hea vanker oli, siis pole mul vist isegi eriti vahet, kumma me soetaks. Eks vanem mudel on vast odavam, sest no need Bugaboo vankrid maksavad konkreetselt auto hinda :D

Igatahes, sellised mõtted mul pähe tulid ühel õhtul siin voodis lebades ja Lende und oodates. Aga hea meelega kuulan teie mõtteid ka, kellel on sellise vanusevahega lapsi (Lendel ja M’il tuleb suht täpselt 2a vahet). Milliseid kahe lapse kärusid teie proovinud olete ja millega rahul olete? 

Jaga: