LAPSED Lasteasjad Rasedus

kahe lapse vanker?

4. juuni 2018

Te ju teate, milline vankrihull ma vahepeal Lende ajal oli – iga kuu oli mul raudselt uus vanker ja ma olin “selle ideaalse” otsingul. Ideaalset lõpuks ei leidnudki, pidin leppima sellele kõige lähima variandiga, ehk siis Bumbleride Indie. Minu jaoks oleks ta täitsa idekas, kui ma saaks istme suuda muuta, et laps saaks näoga minu poole olla. Kahjuk seda ei saa, aga no kõik teised omadused on tal olemas: käib ühes tükis kokku, mõnus vedrustus, piisavalt suur korv all asjade jaoks, ei ole väga raske (alla 10 kg) ja kui ma talle Liisilt uue kaarvarju ka sain, siis oli ta ka üsna tore ja värviline.

Samas pean ausalt tunnistama, et mingi suuremat sorti kärutaja ma ei ole  – teiste “jalutasime täna 10km” jäävad mulle utoopiliseks, sest KUHU on niimoodi jalutada ja millal nad ometi päris asju teevad? Muidugi ma tahaks ise ka, et mul seda viitsimist oleks, aga tõesti ei ole ja nii palju muud on teha, et seda ei hakka ma enivei iial tegema. Küll aga on käru meil kaasas, kui lastega kuskile minek on. Olgu see siis perereis või niisama kuskil linna peal, poes või laadal hängimine. Seega ilma käruta päris hakkama ei saaks.

Uuele beebile ma otseselt palju kärust mõelnud ei olnud. Lugesin ainult, et Bumbleridel tuleb uus vanker, ERA, kus saab ka istet teisele poole panna ja lisaks soetada vankrikorvi jne, seega mõtlesingi mingi hetk seda vaadata. Ma isegi kirjutasin neile, et klge millal see uus vanker välja tuleb, aga ei ole nad juba kuu aega mulle sõnagi vastanud, nii et ma parem sellele lootma ei jää. Küllap siis selle aasta lõpus millalgi. Ega kohe pole nagunii vankrit tarvis, sest kuhu me selle novembri plöga sees ikka nii hullult jalutama hakkame. Ja hiljem talvel… nõupp! Turvahäll + rattad ajavad alguses asja nagunii ära. Selle ostan ma sedapuhku Cybex’i Cloud Q, mille ma eelmine kord puhtalt raskuse tõttu ostmata jätsin. Seekord on mul plaanis ju load kätte saada, seega ma selle pärast muretsema ei peaks. Muidugi Lende turvahäll on ka alles ja teoorias peaks seda veel vabalt kasutada saama (2a vana), nii et eks näis, mis tuju mul siin tuleb või ei tule nende turvahällide osas.

Üks asi, mida ma olen oma Indie juures pidanud väga heaks omaduseks on ka see, et vajadusel saan ma selle istme täitsa alla lasta ja lausa kaks last sinna sisse tõsta. Ega see nii mõeldud ei ole, aga mõnikord on lihtsalt tarvis olnud ja siis on üli hea, et saab mõlemad vankrisse tõsta ja kiirelt kuskile minna. Mari ja Lende vahel on täpselt 3a ja isegi nüüd on Mari aeg-ajalt istuda soovinud, seega peaksin ma vist leppima sellega, et ka Lende ei hakka kaheaastaselt rahumeeli kõiki vahemaid jalutama, ning mulle tundub, et kolme lapsega elus püsimise arsenali kuulubki: tavaline vanker, kandekott beebile, kandekott suuremale mudilasele ja kahe lapse vanker. Sellisel juhul oleks kodus kogu aeg kogu arsenal olemas ja saaks vastavalt vajadusele kasutada just seda, mida olukord nõuab. Meil õnneks oma majas on ka seda ruumi, kus kogu seda tavaari hoiustada, korteris oleks vist tunduvalt keerulisem.

Ühesõnaga mõlgutan ma mõtteid, et uue Indie asemel osta hoopis kahe lapse vanker. Aga.. Milline?

Näiteks Indiel on kahe lapse käru ja mul on usku, et see on igati sama hea, kui see, mis mul juba on, aga väiksema lapsega tahaks ma ikka 100%, et beebi näoga minu poole on. Ah, tegelikult tahaks seda ju ka suuremaga. Lende kogu aeg näitab näpuga ja tahab teada, mis midagi on, selja tagant on üsna keeruline seletada või nii. Samas võib vast julgelt arvestada sellega, et päris imikuga ma seda nagunii ei kasutaks ja juba uuel suvel saaks mõlemad lapsed rahulikult sinna panna. HIND: 789€

Veel olen kuulnud kiidusõnu Duet Double Buggy kohta, aga ma alles eile nägin siin seda tänaval ja minu maitse jaoks on ta kuidagi mööda. Samamoodi ei saa sellel istme suunda muuta, mis on minu jaoks isegi suurem miinus kui ta imelik välimus. Samas saab seda kasutada vajadusel ka ühe lapse käruna. Hind: 679,15€

Eks neid variante ole muidugi veel. Olen selliseid ka näinud, kus lapsed on nagu üksteise peal, aga see näeb minu jaoks kummaline välja ja ei tundu ka eriti mugav kuskilt teise lapse alt nutvat beebit välja kraapida või nii.

Samas Phil&Teds Dash on selline üksteise otsas värk ja see nii tohutult ebamugav ei tundu. Kindlasti mugavam manööverdada, tänu sellele üksteise all ja peal olemisele. Saab kasutada ka ühe lapse käruna ja hind: 551€.

Seega viisid mind kõik otsingud ikka tagasi sinna, kust mu kärusõltuvus omal ajal alguse sai – Bugaboo. Täpsemalt just Donkey Duo. Seal saab kasutada nii istmeosa kui ka vankrikorvi, tõsta kõike just selles suunas nagu ise tahad ja peale selle näeb ta minu meelest kuidagi stiilne ja puhas välja. Hind: 1619€ (ja see on veel see vanem mudel, mida ma vaatasin, uuema hinda ma ei teagi).

Jah, tal on muidugi miinuseid ka, et suur ja kobakas ja kehva kaasa tassida, aga kui me jällegi lähtume sellest loogikast, et mul ju on selleks ajaks load ja auto, siis pole ka see suur probleem. Eriti kuna seda saab vajadusel kasutada ka ühe lapse käruna, siis poleks meil ka põhjust kuuris kahte suur käru hoida ja saaks Indie parematele jahimaadele saata.

Seda ma veel uurinud ei ole, et mis vahe on Donkey’l ja Donkey2 vankritel, aga kuna Donkey meil olnud on ja väga hea vanker oli, siis pole mul vist isegi eriti vahet, kumma me soetaks. Eks vanem mudel on vast odavam, sest no need Bugaboo vankrid maksavad konkreetselt auto hinda 😀

Igatahes, sellised mõtted mul pähe tulid ühel õhtul siin voodis lebades ja Lende und oodates. Aga hea meelega kuulan teie mõtteid ka, kellel on sellise vanusevahega lapsi (Lendel ja M’il tuleb suht täpselt 2a vahet). Milliseid kahe lapse kärusid teie proovinud olete ja millega rahul olete? 

Loe ka neid postitusi!

47 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Reelika 10. veebruar 2019 at 06:40

  Millise vankri omale ostsid? Ma praegu sama mure ees ja kuidagi kaalun ka Donkey poole.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. veebruar 2019 at 11:20

   donkey

 • Avatar
  Vasta Keke 13. juuni 2018 at 22:38

  Mu omadel on täpselt 2a vahet. Kaksikkäru ostsin siis kui beebi oli 5.5 kuud. Jalutamas käisin siis kui suuremat lõunaunele panin (siiani magab uned õues) ja kandsin beebit ergobabys.
  Aga hullult otsisin käru, mis sobiks. Bugaboo jäi pikkuselt väikseks – kaar suuremal peas ja see lohuiste ei sobi mu suuremale mitte. Seepärast ei saand ka EJ osta. Kõige parem oli neist MB duet. Pluss et saab ka täislamavasse (suurem mahub väga ilusti magama), on kitsas – mahub kergesti liiklema (nõnda ka reisil mugav), ülekerge manööverdada aga jama et kaarvari tiba lühike (saab ehk midagi välja nuputatud, et pikendust leida) ja jama et beebit enda poole tõsta ei saa – samas aga õeke armastab väga venna kätt hoida ja temaga rääkida nii et üksi ta seal ei ole. Hetkel olen selle käruga väga rahul – mõlemad magavad oma lõunaund samaegselt kärus.

 • Avatar
  Vasta Leevi 7. juuni 2018 at 23:05

  Meil Donkey ja absoluutselt taevani kiidan! Pole isegi suur ja kobakas mu meelest. Kahe lapse kärudest üks väiksemaid just.

 • Avatar
  Vasta Birgit 7. juuni 2018 at 21:19

  Tsau Mallukas!
  Mina ostsin oma 2sele ja beebile emmaljunga double viking vankri ja ma olen vägavägaväga rahul!
  Ma ei tea kas Eestis seda teil müüakse aga kui sulle peaks see meeldima, siis Rootsist ei ole ju raske leida kedagi kes selle Sinuni toimetada aitaks 🙂
  Ta on kerge ja hästi mugav..
  Kui sul on huvi siis saada aga küsimused teele ja vastan hea meelega! 🙂

 • Avatar
  Vasta N 6. juuni 2018 at 18:18

  Hei,

  Mulle nii tuttav teema oli see kunagi. Tuhnisin ka lõputult erinevaid kahele lapsele sobilikke vankreid/kärusid. Mul oli laste vanusevaheks ca 1,8 a ja kindlasti oli vaja mõlemi jaoks midagi. Lõpuks leidsin mina EJ Super Viking käru. Väga kiidan, mugav manööverdada, hea kvaliteet ja mõnusalt kõrge. Ta on sama lai kui tavavanker, mistõttu mõnes mõttes parem kui Bugaboo isegi. Lisaks saab neid istmeid sättida erinevat moodi. Äkki on abiks. 🙂

 • Avatar
  Vasta Daku 5. juuni 2018 at 23:35

  Baby Jogger City Select. Olen juba praegu mega rahul kuigi teine laps pole veel sündinud. Seda saab kasutada ühe lapse vankrina ja kahe lapse vankrina. Omavahel saab erinevates sõidusuunades tõsta nii hälli, kookonit kui käru. Ise kombineerid mispidi ja milles kumbki laps parajasti on. Lapsed saavad näod vastakuti ka istuda. Ülisuur pakikas ja väga hea manööverdamisvõimega.
  Käib kergesti kokku ning ei võta auto pagasnikus liiga palju ruumi. Käru istmed käivad teatud suunas täislamavasse ja kannatavad 2*20kg. Hind on seal 900-1000euro kandis.

 • Avatar
  Vasta K. 5. juuni 2018 at 14:45

  BRle saad korvi beebi jaoks peale osta. Jah, istumise osa saab sünnist alates kasutada kuid beebidele on siiski korv mõeldud. Seisulaud ka külge ja kõigi kolme lapse mure lahendatud ? mul plika istub seisulaual kui väga väsinud on ja hoiab raamist kinni.

 • Avatar
  Vasta Rix 4. juuni 2018 at 19:16

  Mul oli väikeste vanusevahe 1a4k ja kasutasime Phil&Teds Vibe käru (ostsin kasutatult). Ei ole üldse nii ebameeldiv see üks lapse teise peal variant 😉 Sest selle võrra on käru kitsam ja kompaktsem ning ei ole kunagi probleemi kuskilt väravast või ukseavast läbipääsemisega – sest mõõtudelt on ta tavaline ühe lapse käru. Loomulikult on tal ka omi puudusi jms, kuid oli imekerge lükata kogu seda killavoori ning lastele ka väga meeldis selles olla nii et meie jaoks oli see 3 aastat tõeline elupäästja. Oleks hea meelega veel sel suvelgi varuks hoidnud, aga lapsed on kaalupiiri ületanud (lisaistme kaalupiir on 15kg) nii et läks kolmandale ringile. 🙂

 • Avatar
  Vasta Katre 4. juuni 2018 at 17:06

  Mulle meeldib see: https://babykids.ee/?product=easygo-fusion
  Jäi silma kui oma esimesele vankrikomplekti otsinguil olin. Nimelt loodan ka teise väikese vanusevahega saada, seega jätsin meelde tulevikuks.

 • Avatar
  Vasta Kati 4. juuni 2018 at 14:54

  Kuna paistab, et enamus kiitlevad, kuidas saab hakkama mingi suvalise paarikümne eurose käruga ja mingit “autohinda” küll maksta pole mõtet, siis ma vastukaaluks tahan just Bugaboo Donkey kasuks hääle anda 😀 Laste vanusevahe 1a10k ja kaalusin samuti, mida osta või kuidas lahendada olukord, kuid nüüdseks aasta Donkeyga ja ei saaks rohkem rahul ollagi. Minu jaoks oli oluline funktsionaalsus ja seda Donkey ka pakub. Pole vaja kuuritäit sarasid varuda, piisab ühest kvaliteetsest vankrist, et erinevaid olukordi lahendada. Samuti on olemas kõhukott, mida saab kasutada mõlema lapsega (Liliputi). Niiet eelista stiilset kvaliteeti, Mallu! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 14:57

   Ma nõustun sinuga 🙂 Liliputi on mul olnud, aga Tula oli natsa mugavam minu maitsele. 🙂 FTG saab ka pikalt kasutada, aga kuna beebinagunii tulekul, võib kaks ka olla!

 • Avatar
  Vasta Stina 4. juuni 2018 at 13:44

  Variant oleks joolz geo osta. Alla saab kinnitada cybex cloud q, mis peaks mahtuma sinna ka lamavas olekus. Siis pole isegi alumist vankrikorvi vaja esialgu. ?

  • Avatar
   Vasta Nonni 4. juuni 2018 at 20:59

   Joolzil on ka uus ja väga ilus (loe: edev) vanker 😉

 • Avatar
  Vasta H 4. juuni 2018 at 13:39

  1,3a vahe lastel, mul Balios ühega käimiseks, gt double kahega liikumiseks ja quinny xtra2 turvahälli jaoks või siis kergkäruks. Kolmanda lapse sündides on lapsed 2,10 ja 1,7, seega kõik jäävad esialgu käiku, lisaks plaanin osta gt doubleile korvi voi kookoni ning mingi vankri (ilmselt hartan voi ej super viking), kevadeks, kui saab lapse istuma, on mul sooviks ühelapsekäruks osta Era. Meeldib ka Indie aga eelistan 4 ratast.
  Elame maakohas, Balios hetkel ajab suurematega asja ära, aga beebile see ei sobi siin.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 14:35

   Kuidas sul saavad olla kaks last viiekuuse vahega :D?

   • Avatar
    Vasta H 4. juuni 2018 at 14:48

    Kahe esimese vahe on 1,3a
    Nad on hetkel 2,6 ja 1,3
    Septembris sünnib kolmas laps. Siis on esimene 2,10, teine 1,7 ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 14:49

     aaa okei 😀

 • Avatar
  Vasta Triin 4. juuni 2018 at 13:31

  Tere Mariann! Ei ole otseselt teemasse, aga äkki oskad nõu anda. Murran siin pead, kas 3,9a lapsele võtta 2 nädalasele Kreeta reisile käru (Maclaren xt) kaasa? Ta on mul päris tubli kõndija ja juba pool aastat pole kordagi käru kasutanud. Liigume tõuksiga, kui pikem käik või kiire. Tõuksi võtame niikuinii kaasa, aga see kergkäru vedamine tundub vääga vastik ja kohmakas pagas. Ilma on nagu suur inimene juba:) Samas kuumus väsitab ja rannaski oleks tore vb asju kärru visata. Rand on meist küll mõnisada meetrit. Kui 3k Tenerifel olime eelmise aasta lõpus, siis oli käru kaasas ja rannast tulles jäi sinna magama, kui vōimalus anda. Mees ütleb, et kindlasti mitte. Ohh ei oska otsustada…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 13:34

   Raske otsustada – meie võtsime Tenekale kaasa, sest noh, Lende oli ka. Käru on ju tõesti mugav, sest sinna saab ju asju panna jne, aga samas 3a9k.. Ma ei tea, võtaks äkki ikka kergkäru? Ega ta ju tükki küljest võta! Ma pigem avastaks reisi lõpus, et näe, polnudki vaja, kui avastada keset päeva, et laps on viril, ei viitsi enam kõndida, tahaks puhata/magada ja teie olete kuskil teises linna otsas ringi vaatamas 😀

 • Avatar
  Vasta A. 4. juuni 2018 at 13:30

  Kui te pikalt nagunii ei käruta või ei käi, siis kas Lende jaoks seisulaud ei ajaks asja ära? Poodides saab ikka kedagi kuskilt kärru istuma panna, keegi on kõhukotis või jooksevad suuremad niisama omal jalal. Ainult sellisteks käikudeks ei raatsiks ma ilmselt iial osta nii kallist sõidukit.Saaks ühe lapse vankriga hakkama, lihtsalt ajastaks käigud pigem nii, et suuremad lapsed on kodus oma uned ära teinud ja õues saavad kas omal jalal või seisulaual hakkama. Seda küll jah, et see kõndimise harjumus tuleb suuresti harjutades. Kui pole olnud harjutamist, siis jätkavad istuvat eluviisi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 13:33

   No kuna käruga käimise kohad on siiski sellised, kus selline seismine väga ei aitaks (kui laps väsib), siis ma pigem teen selle väljamineku ja asi ants 😀

   • Avatar
    Vasta A. 4. juuni 2018 at 17:43

    Kah õige 😀 Oma närvid maksavad lõpuk kõige rohkem 😉

 • Avatar
  Vasta Käty 4. juuni 2018 at 13:18

  Mul saab Kennert juuli lõpus 2a. Ja Loviisa sündis 26märts sellel aastal. Ja pidin poja Roan Emma maha müüma ja muretsema kahe lapse vankri/käru. Ja tellisin beebipood.ee’st sellise käru nagu nimetus on: Hauck tandemkäru Duett 3, Melange Charcoal. Sain 400€ kätte (soodukas oli mai alguses ja sain 31mai kätte, et siin läks vale kulleri kätte – mitte Tartu tiirul kullerile, vaid Valga kullerile, et see käru sai väikese tripi osaliseks Valga kanti). Ei raatsinud maksta ka auto hinda (need extra kallid vankrid). Olin nõus maksma kahe lapse käru eest max 600€ . Ja seetõttu saigi see valitud. Hetkel olen rahul ostuga. Minu jaoks ei ole raske lükata seda vankrit.

 • Avatar
  Vasta kai 4. juuni 2018 at 13:15

  Olen ka otsinguil ja nüüd olen vaadanud neid bugaboosid, tean et sina olid neist ka vaimustuses juba Lende ajal! Googldades lõid need postitused välja!
  Tekkis küsimus, et mis soome lehed need võiks olla, kust saaks neid bugaboosid kasutatuna vaadata?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 13:32

   tori.fi 🙂

  • Avatar
   Vasta Kätlin 4. juuni 2018 at 17:39

   Bugaboo-kirppis fb

 • Avatar
  Vasta Katri 4. juuni 2018 at 12:14

  Minul lastel täpselt aasta vahet. Kasutasin Phil&Teds Vibe käru. Mulle ideaalselt sobis. Sain kahe lapsega kõik toimingud ära teha ja pikki maid jalutada. Parim abimees ever! Kodus väiksema une ajal kasutasin lisaks veel Roani. Arvamus, et beebi hingata seal ei saa võib kõigub seal on ilmselgelt üle pakutud. Ma ei kujutaks seda aega ettegi, kui poleks sellist käru olnud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 12:23

   Oi ma ei arva, et beebi seal hingata ei saaks 🙂 Aga kuidagi jube ebamugav tundub teda sinna alla toppida, ei?

   • Avatar
    Vasta Kats 4. juuni 2018 at 16:13

    Mul see Phil ja Tedsi vanker olnud. Tagumine laps ei nae ette- kumbki laps ei tahtnud taga istuda. Pidin meelitama, et kes tahab taga peitust mangida.. aga jah, pluss oli, et suured rattad ja lumega soitis hasti 🙂

 • Avatar
  Vasta chloe 4. juuni 2018 at 12:00

  Mina oma kolme lapsega liigun kahelapse käru ja seisu/istumislauaga ringi (kaksikud ja üksik, kahe aastase vahega). Üksik beebi korvis kunagi ei olnudki vaid oli lambanahast kookonis kärus, mille iste käis peaaegu 180 kraadi magavasse asendisse. Kõik kaksikute vankrid on rasked ja vajavad korralikku musklit, et kokku-lahti vedida. Kogu autopagas on seda vankrit täis. Kui te enamus ajast liigute koos siis on mõistlik vbl hoopis kaks kerget käru. Mina liigun oma lastega 90% ajast üksi ringi.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 4. juuni 2018 at 10:59

  Minu lastel on 4,5 aastat vahe, nii et kahe lapse käru/vankri vajadust pole olnud. Samuti olen suure kaarega mööda kõndinud kõigist uutest vankritest, lisaks kõikidest Emmaljungadest ja muudest sellistest, mis kõigil nagu olema peaksid- eelistan erineda ning seega on meie asjad kasutatult ostetud ning minu arust on mu lastel täitsa suva, milles nad sõidavad. Olen tähele pannud, et mu laps jäi/jääb vankris/kärus paremini magama, kui nad ei näe mind. Kui neil on/oli midagi vaja, sai kaarvarju alla lasta ning nägin, mis viga oli. Aga mul on kodus 1 vanker ja 1 käru, maal on selline stabiilsem käru, mandril maal on vanker ja käru, ema juurde Pärnu läheb ka käru. Nii on meil igal pool midagi ning ei pea isegi autoga kaasa tassima 🙂

 • Avatar
  Vasta Ly 4. juuni 2018 at 10:44

  Emmaljungal ka head kaksiku vankrid , ABC Desightil ka 😉 Need mis mainisid pop vankrid aga ei tea kas head ja kas on ilusad reaalselt?Tean et olemas ka 3 lapse vanker ka

 • Avatar
  Vasta KRO 4. juuni 2018 at 10:35

  Baby Jogger City Selectiga vuran ringi. Meeldib, et saab kasutada nii ühe lapsega kyu ka kahega. Kerge, lihtne, loogiline.

 • Avatar
  Vasta Kat 4. juuni 2018 at 10:11

  Mul on kahe lapse vanusevahe aasta ja seitse kuud. Meile sobis hästi seisulaua. Mul tegelikult oli tandemkäru kaa olemas aga seda sai tõesti kaks korda ainult kasutatud. Seisulaua puhul hea see et kui parasjagu ei ole keegi sellepeal siis saab alla pakikorvi panna. Ja kui vankrikorvi pole enam vaja ja käru käib täislamavasse asendisse siis saab isegi kolm korraga jalga puhata ju.

 • Avatar
  Vasta Liisa 4. juuni 2018 at 10:08

  Käruga 10 km jalutavad emad on lapsehoolduspuhkusel ja neil ei olegi teha muud kui tegeleda lapsega ja teha koduseid asju.
  Tean, sest tegin täpselt sedasama. Ma jälle ei kujuta ette lapse beebiiga ilma nende jalutuskäikudeta. See oli nii mõnus lõõgastumise aeg, kus ei pidanud mitte midagi muud tegema, sai lihtsalt kõndida ja omi mõtteid mõelda, boonuseks pidevalt kuluvad kalorid.
  10 km jalutamine võtab päevas alla kahe tunni. Terve ülejäänud ärkveloleku aeg on võimalik teha neid “päris” asju, kuigi ma ei saa aru, miks värskes õhus liikumine ei ole “päris”.

  Minu jaoks on jälle utoopiline kulutada nii palju aega ja energiat mingile vankri- ja kärutrallile, kui päriselt õieti ei kasutagi seda. Kui oleks vaja niisama korra poes käia ja aianurgas last magama kussutada, kõlbab mõni suvaline paarikümneeurone järelturuvanker ka. Vahet seal on, mispidi see laps seal kärus istub, kui see käru enamiku ajast seisab.
  Igasugused omadused muutuvad oluliseks alles siis, kui asja ikka pidevalt ja pikemalt sihtotstarbeliselt kasutada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 10:45

   No arvestades et 3a ikka kasutan, siis tahaks et see mugav ka oleks. Mind isiklikult jalutamine ei lõõgasta, vaid ajab pingesse, et ma võiks selle asemel kasulik olla. Vb ma räägiks teist juttu, kui mu lapsed toas poleks nõus magama, aga õnneks on ja ei pea välja ronima. Muidugi TAHAKSet see mulle meeldiks, pekid tänaksid ?

 • Avatar
  Vasta Elisa 4. juuni 2018 at 09:52

  Kas sa Silver Cross Wave’i oled vaadanud Stroller24st?
  Meie valikuks sai see, juhuks kui teine beebi otsustab järele tulla ? Aga otsustavaks sai see, et ka ühe lapse vankrina on praktiline ja niiiii ilus.

 • Avatar
  Vasta M 4. juuni 2018 at 09:47

  No eks kõik oleneb ju vajadusest. Mina elan nt Tartus, kesklinna lähedal. Tartu on nt selline mõnus ümara kujuga linn, et minul on enamvähem kõik jalutusraadiuses. Kesklinnas on olemas kõikvõimalikud restoranid-kohvikud ja no suurel Riia-Turu ristmikul asetsevad turg, Kaubamaja, Kvartal, Tasku – sealt saan ka kõik vajaliku ostetud. Enamus sõpru asetsevad jalutusraadiuses ja kõige kaugemale jääb vast mu vanematekodu, mis on rahulikult ca 40 minutit jalutada (teekonna saab päris kena valida ja minu jaoks ilusa ilma ja vastava tujuga OK kaugus). Hetkel tööl ei käi aga tegelen nö kodus vajalike päris asjadega 😀 ehk siis enamuse toidushopingut teen mina, samuti jalutan koeraga, ostan talle ja kassidele süüa jne. Esimene laps on 1,5 ja teine ühineb perega paari kuu pärast. Kodus on olemas ka auto ja mul on load aga enamuse ajast kasutab seda abikaasa ja otseselt pole teise auto vajadust näinud. Tööl käies harjusin selle uksest-ukseni sõiduga nii ära ja mõnel päeval liikusin vist kokku ainult 1000-2000 sammu. Lapse sündides olen teadlikult end ümber harjutanud ja teen võimalusel kõik oma käigud jalgsi, otseselt kiiret mul kusagile pole ja saan ju oma käike planeerida. Ei telli kesklinnast koju süüa, vaid lähengi kohapeale sööma või siis jalutan sealt läbi ja võtan ise kaasa. Toidukaupu Tartus endiselt koju ei tooda ja kuna hetkel olen mina peamine kokkaja, siis kogu toidukraami ja muu (vetsupaber, mähkmed jne) koju vedamine on ka minu ülesanne. Kui on rohkem kraami, siis käin autoga aga üldiselt proovin oma asju planeerida nii, et saan ka need käigud koos lapse ja käruga tehtud. Emmaljunga alla mahuvad vabalt 2 poekotti.

  Igatahes, meel on rõõmus, veedan NII palju aega õues, tõesti peaaegu iga ilmaga. Laps on rõõmus, koer on eriti rõõmus, kodu lähedal on loodusrajad ja iga päev jalutan lapse seal magama ja koer on ka kaasas – laps magab veel kõik oma päevased uned vankris. Enesetundele on see muutus suurepäraselt mõjunud ja no mis seal salata – välimusele kah kohe kindlasti! Niimoodi elades tulevad need päevased 10 000 sammu suht lebolt kokku muude toimetuste taustal.

  Vankrihull ma ei ole ja mul ei saaks vist rohkem suva olla, esimesega sai ostetud mingi kasutatud EJ, on okei vanker, kodus kasutamiseks super, saab palju asju alla panna – transpordiks mõttetu, võtab hiiglama palju ruumi. Reisimiseks sai soetatud Joie, oli odav ja näeb ok välja, midagi nuriseda ei oska, käib ühe käega kokku, mingeid asju saab alla panna, kerge, kasutades pole midagi nagu nuriseda, olen seda palju kasutanud ka nt maakodus ja metsateedel ja ka lumega, lükkan veidi tugevamalt ja saab hakkama ikka. Üldse ei viitsiks tegeleda uue vankriga aga kuna esimene laps hea meelega on pika tiiru ajal vankris (ise ju ei jaksa ja no ega selle 1,5 aastasega kusagile kindlasse suunda jalutamine just hunnik lõbu ei ole) + magab uned vankris ja mulle see meie praegune elu meeldib, siis vist peaks mingi dual vankri vaatama. Bumbleride Indie nägi ok välja aga mulle tundub mõttetu üle 500 selle vankri eest maksta, elusees ei viitsi mingit hooldust vms teha, lapsed läbustavad ja no edasimüümisega ma ei viitsiks never tegeleda. Peaasi, et koost ei lagune (kes see remontida viitsiks) ja no edasi liiguks, et saaksin siis oma kahe lapse ja koeraga rahus edasi kohvikus käia 😀 Poes olid ka mingid dual Joied, mis olid üldse 200-300 eurot. Eks pean end korra kokku võtma ja mingit järelturgu ka piiluma. Liitusin eelmine kord Kärusõltlastega aga suutsin seal olla vist päevakese, sest noh, mind ei huvita tegelikult kärud ja see infovoog ajas veidi närvi.

 • Avatar
  Vasta MJ 4. juuni 2018 at 09:43

  Soovitan ka TFK tootevaliku üle vaadata. Kerged ja mugavad. Tallinnas saab näha ja katsuda ka. Ise nende toodetega väga rahul 🙂

 • Avatar
  Vasta Tiina 4. juuni 2018 at 09:38

  Mul endal teine lapse tulemas juulis ja esimene saab kaheseks oktoobris. Ise lähen Phil&Ted dash-iga. See tundus mulle kõige normaalsem. Teised on nii laiad (või vähemalt tunduvad ) et kõnniteedel raske manööverdada ja ukse avadest. Seda tundus kerge lükata ja mahub autosse paremini kui need teised. Varsti saan oma käru kätte 🙂

 • Avatar
  Vasta Anneliis 4. juuni 2018 at 09:27

  Minu teada saab bumbelride Indie Twinile osta ka lisaks korviosa, mille saab panna näoga enda suunas.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuni 2018 at 09:33

   Beebit vaataks vb isegi vähem näkku, kui suuremat, kes suhelda tahab. Aga no hea teada!

 • Avatar
  Vasta Katrin 4. juuni 2018 at 09:03

  See Phil&Teds Dash tundub mulle just eriti imelik, et kuidas sa paned väikse beebi sinna alla. Siis lähed äärekivist alla ja laps kõigub sees? 😀 Ehk paistab pildilt madalm kui on, aga veider ikka. Külmemal ajal on maale ka nii lähedal. Maitse asi vist 😀

 • Avatar
  Vasta R 4. juuni 2018 at 09:01

  Minul on ligi 2 aastat laste vanusevahe. Siiani olen hakkama saanud ühe lapse vankriga. Vahest on väiksem kõhukotis ja suurem kärus või siis väiksem kärus ja suurem seisulaual.

 • Avatar
  Vasta R 4. juuni 2018 at 08:59

  Minul on ligi 2 aastat kate vanusevahe. Siiani olen hakkana saanud ühe lapse vankriga. Vahest on väiksem kõhukotis ja suurem kärus või siis väiksem kärus ja suurem seisulaual.

  • Avatar
   Vasta R 4. juuni 2018 at 09:02

   Appi mis vead 😀 laste* hakkama*