KODU

et rasedus pole haigus jah?

4. juuli 2018

Vahelduse mõttes avan teile oma südame ja paljastan enda tõsise haiguse nimega rasedus. Esiteks, oh jumal ma olen ikka rase ja praegu kickib in see harilik “TAHAN REMONTI TEHA!” faas. Ühest küljest ei ole ju paha, kui inimene tahab oma kodu ilusamaks teha, aga teisalt on meil vaja enne Marta tulekut ehitada valmis maja “tünniosa” (raske seletada, aga see on selline tünni kujuline jupp, mis laudise alla läheb). Õnneks laudis on juba ostetud ja suuremas osas makstud, aga seina tuleb ta ju ka kuidagi saada. Siis oleks vaja vundament ära soojustada, mille raha mul nagu pmst ka ei ole, sest see maksab sada miljonit ja kõigest sellest tulenevalt tuleb ikka sügiseks see pelletkamin ära paigaldada, sest kui soojendus üleni valmis ei saa, siis on siin talvel külm nagu hundilaudas ja mu vastsündinud laps peab külma kätte esimestel elupäevadel maha surema *loe mega dramaatiliselt*.

Niiet eelisjärjekorras siis see pelletkamin (mis maksab mitu tonni) ja mille paigaldamisega seoses tuleb natukene seinu siit-sealt enivei lammutada, mis toob mind jälle selleni, et jeee, remonti saab teha! Või noh, värvida tahaks jälle kõike, mis kätte satub.

Köök muuseas sai remondi, nii et see kannupõleng oli õnn ja õnnetus koos. Hea töömehe ja kodukindlustustega koos on mul pmst uus köök! Tegelikult on vahetatud ainult tasapind ja kõik kapiuksed ja pliidiplaat, aga see kõik muudab üldmuljet niiii palju, et tahaks juba teile näidata. Homme saab seinte plaatimine valmis ja saan ehk pilte teha ja teile enne-pärast fotosid jagada.

Kõige sellega seoses mõtlen ma pidevalt, et MA EI TOHI RAHA KULUTADA. Kaks reisi ühes kuus ei ole just rahakotisõbralik ja no võiks ju natukene kokku ka hoida. Astusin täna peale tööd Selverisse sisse, et osta endale midagi süüa ja stuudiosse komme, kui avastasin ennast kassas 160€ arvet maksmas. Noh, sest mu köök on nüüd nii valge, siis ma tahan sinna “aktsenti” tuua kollase-rohelisega, et elutuba ja köök natukene rohkem harmoonias oleks. Et siis noh… kas mul just oli VAJA kollaseid roositaimi, helerohelisi lillepotte (mis maksid kassas 10€ rohkem kui hinnasildil!!!!!!), kollaseid ombre käterätikuid ja mündirohelisi pajalappe, aga mulle lihtsalt tundus, et siis mu köök oleks niii ilus ja äkki see võtaks mu mõtted sellelt ära, et mu esik on nüüd ülejäänud koduga võrreldes nii kole ja tumepunane 😀

Kas võttis? Oh ei. Ma rääkisin siin Kardole pikalt, et me PEAME esikut asap värvima, sest muidu inimesed astuvad meie koju ja näevad seda koledat esikut ja oksendavad 20 päeva jutti ja alles edasi astudes näevad, et oo milline kaunis elutuba ja köök sellele punasele jälkusele jätkub.

Mis värk mul üldse selle punase värviga olnud on? Pool maja on punaseks võõbatud 😀 Noh, köök enam ei ole ja kui ma vähegi suudan, siis varsti pole enam esik ka. Lihtsalt Kardo ütles, et tehku mina, mida ma teha tahan, aga ta ei kavatse mind mitte ühe keharakuga ka aidata, sest temal pole mingit huvi iga aasta meie esikut värvida, samal ajal kui mina “pesa punun”. Ma soovitasin tal hellalt siis mind MITTE IGA AASTA RASESTADA, et ma EI PEAKS iga aasta esikut värvima, aga noh, ütleme nii, et mis tehtud see tehtud ja võtku mind või vanapagan, kui mina seda esikut enne Marta sündi valmis ei saa.

Kuigi samas kui esimese korruse esik valmis saab, siis on ju ülemine esik sellega võrreldes nii kole, et äkki peaks nad kõik ühe laksuga tegema… Issand ma ei tea!

Kõige selle lõpetuseks tellisin ma uue söögilaua ja toolid, sest mulle tundub, et mul on elutoas liiga vähe kollast. Aaa… ja uued laelambid on meil kah, aga neid ma näitan siis, kui mu uus laud ja toolid tulevad, sest siis ma saan terve elutoa posti teha. Mitte, et ma praegust lauda ja tooli alles jõulude ajal saanud poleks…

Ma ei tea, kas ma näitasin, et ma sain Marile mega suure nukumaja, ma siin mõtlen, et äkki peaks oma remondihimu selle peal rahuldama ja hakkama seda tuunima nii, et paha hakkab. Aga kui ma aus olen, siis ma tean juba eos, et ma lõpuks jätaks selle pooleli ja keeraks üldse pekki, seega ma üritan ennast sellest eemal hoida.

aga see on niiiii suuur ja nii suur osa mu elutoast ja need värvid ei sobi ÜLDSE! see peaks olema… kollane… 😀

Ühesõnaga, palun lihtsalt keegi siduge mind novembrini kinni ja ärge laske mul midagi osta, värvida, tuunida, parandada või kõpitseda. Ma olen haige inimene ja mul on ravi vaja. Sest noh, Santokal oli nii, et vaatasime sarja, kui ma äkki oma telefoni otsima hakkasin.

“Mis teed?” uuris Kerli mu rabelemise peale.

-“Mul on vaja kummuti eest maksta!”

“Mis kummuti?” küsis Kerli.

-“Ma ostsin kummuti! See on nii ilus!”

“Kus paned selle?”

-“Ei mina tea…Ma lihtsalt tahtsin seda!”.

Nüüd on see kummut mul kodus, külitab rotipuuri all, et lapsed rotte vabadusse ei laseks, aga ma pole kindel, kas ta tahab,  et ma ta kollaseks värviks või mitte. Arvatavasti tahab?! Tahab, eks?!

tahab v??

Mitte, et ma tegelikult täiega autokooli teooriaeksamiks õppima ei peaks, ma tahan selle augusti jooksul ära teha, niigi on sõidutunnid reiside ajal ootel olnud, mis nüüd kohe jälle suure hooga pihta hakkavad. Rääkimata sellest, et kirjastusega sai leping allkirjastatud ja tähtaeg on sarnaselt Martaga novembris. Kaks beebit ühe kuuga, halleluuja. Ongi rohkem beebisid, kelle jaoks remonti teha…

Ps! Ma küll ütlesin, et ärge müüge mulle midagi, aga kui kellegi on ÜLE rohelisi toataimi, siis andke pliis mulle. Mul on stuudiosse vaja 🙁

Ps2! Rasedus haigus vist ei ole, aga mind muudab küll haigeks inimeseks 😀

Ps3! Poes on eriti haige käia, sest ma ühest küljest tahaks KÕIKE ja teisest küljest ei raatsi endale 2€ kuivshampoonigi osta. “Ah, eks ma siis PESEN ennast fain!”, mõtlesin ma täna pettunult ja panin selle riiulile tagasi.

Ps4! Kardol on homme sünna!

Köök enne

Köök nüüd, aga noh, pilt on tehtud enne, kui plaaditud sai. Minu meelest täiega ilusam! Kuigi kõik mu köögiasjad on punased, seega on mul vaja uut kassikaussi ja uut laelampi… 😀

hädavajalikud uued rätikud ja pajalapid

hädavajalik kollane roos

Loe ka neid postitusi!

77 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kelly 14. juuli 2018 at 11:47

  Palju õnne siis Kardole!?

 • Avatar
  Vasta Diana 13. juuli 2018 at 19:57

  oumaigaaad… meil niiii sarnased köögid 🙂 valge ja seeee tasapind.. niii nunnu!!! 🙂
  me kolisime umbes kuu aega tagasi ja asjad pole veel oma kohta leidnud, alati on midagi sättida ja teha!!!issand see on küll mu viimane kolimine, sest sellest mööbli kokkupanekust on kopp ees…

  mul ka mingi punumise haigus, vannitoamööblit tahaks veel !

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. juuli 2018 at 08:17

   ma tahaks üldse kõike uut 😀

 • Avatar
  Vasta Agnes 9. juuli 2018 at 17:50

  Selle kummutiga on nii, et ma soovitaks ta sul valgeks võõbata ja nt zara home’ist või telliskivi disainipoest mingid lahedad kapinupud osta, mis su sisustusega sobiks. Et kapp ei oleks liiga valge, siis tööpinna osa lihviks ära ja teeks mingi tuhmima hallika/hallikaspruuni tooniga üle.
  Kui sa ta kollaseks teed, siis sul on varsti kodu nii värviline nagu laste värviraamat. ??
  Kuid praegune rasedus on toonud küll sulle väga toreda sisustusmaitse ja hea tuule sinu kodusse! Mulle küll meeldib!

 • Avatar
  Vasta Anna-Liisa 7. juuli 2018 at 23:46

  Ilus köök! ?

 • Avatar
  Vasta Mariliis 6. juuli 2018 at 15:04

  Mulle ka meeldib uus köök. Väga ilus on? Eriti vinge on uus tasapind. Kust see saadud on või kust osta saab? ?
  Olin 8kuud rase ja värvisime endal oranzi köögimööbli tumesiniseks ja olen hullult rahul ? kuigi valget värvi mööbel oli mul teine variant.

 • Avatar
  Vasta Laura 6. juuli 2018 at 11:09

  Mu kutil ja isal oli ka eile sünna 😀

 • Avatar
  Vasta Marje 6. juuli 2018 at 10:07

  Kas on plaanis paigaldada keskkütte pelletikamin või õhkkütte pelletikamin? 🙂 Küsin just sellepärast, et ise müün neid ja ehk saan sulle soovitada miskit, kui teil muidugi juba välja pole valitud 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2018 at 10:58

   juba välja valitud kõik 🙂

   • Avatar
    Vasta Tyy 6. juuli 2018 at 16:15

    Heia
    Niipalju erinevaid mõtteid ühe postituse peale. Ok jätan raha laristamisest noomimise teiseks korraks.
    Mul on vaja sinu “uue kummuti” käepidemeid. Olen oma 10 aastat neid otsinud. Nimelt ostsin sarnase kummuti ja kui suvel õues seda tuunisin keerasin need eest ära. Hiljem avastasin et osad puudu. Alul arvasin et ju nad välja ilmuvad aga nüüd pole mõtet loota! Seega ma nii väga loodan et sul tekib idee sinna midagi uut ja lahedat panna. Ja mina saan sinu omad endale 🙂
    Köögis see toru ei vaja ilmtingimata kulutusi ja katet. Pane sinna kapitsa kasvama nõelköis ja keeruta teist ümber toru veidi. Või mõni muu pikaks veniv-roniv taim.
    Valge värviga sobivad kõik teised toonid. Seega kui sul on mõni punane või muu tooni aktsent . kaunistabki see kööki enamgi. Kui kõik on punane siis see akkab rõhuma.
    Kütte asjus ei ole kunagi liiga palju infot. Kuula ikka spetsi nõu ka ära.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. juuli 2018 at 09:34

     Mul ongi spetsiga räägitud ja nõu saadud, selle pärast polegi vaja enam pikka juttu pidada 😀

     Käepidemete osas – ma vaatan ringi, kui leian midagi ägedat, võid eelised endale saada!

 • Avatar
  Vasta K. 5. juuli 2018 at 22:27

  Sul on hädasti vaja köögis lamp ära vahetada! Sobiks kollane!!! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2018 at 10:58

   juba tellitud, kolmap saan kätte 😀

 • Avatar
  Vasta Maria 5. juuli 2018 at 12:00

  Kas Mangi saaga jätku on ka oodata? 🙂

 • Avatar
  Vasta Riina 5. juuli 2018 at 07:57

  Tundub, et sul on sama ahi, mis minul ja mul on selle ahjuga suur küss ja probleem. Pürolüüs. Juhendis oli kirjas, et peab kõik restid ja värgid ahjust eemaldama, et pürolüüsi teha. A no pekki, ma küll neid küljesiine/reste ära ei saa. Nii ongi, mul kaks aastat ahi puhastamata.. piinlik. Sul ei ole sellist jama?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. juuli 2018 at 08:27

   MA ei tea mis pürolüüs on, aga mul on koristaja ahju puhastanud 😀

  • Avatar
   Vasta T 5. juuli 2018 at 13:35

   Sellist ahju on pürolüüsiga ja ilma. Mul on ilma aga puhastamiseks võtan ikka küljesiinid ära. Need käivad tõmmates. Ühel pool tuleb konksuga august välja ja teiselt poolt vaja natuke tõmmata. Proovi.

 • Avatar
  Vasta E 5. juuli 2018 at 07:39

  Saan ka oktoobris lapse. Ja ainuke asi mis tahtsin oli elutoa remont. Aga kuna käime mehega mõlemad tööl ja teeme ise kõike, siis venis see tervelt ühe kuu pikkuseks. Ja enam ei taha ühtki remonti näha. Ainult pisikese tuba tuleb valmis seada. Aga see pole õnneks midagi hullu. Vana mööbel välja ja uus asemele. Ent kuna me vannituba on õudne (30 aastat pole remonti tehtud), siis tuleb see ka kohe otsa. Mul on aga jaks täitsa otsas. Õnneks tuleb küll vannituba ehitaja tegema, aga koristama peab ju ikka 🙁 selles suhtes on see rasedus õudne, et tahaks nüüd KOGUAEG kuskil midagi kodus parandad. Aga vähemalt sain nüüd ilusa elutoa ?

  • Avatar
   Vasta A. 5. juuli 2018 at 12:36

   Tean, mida sa tunned 😀 Alles aasta tagasi olin samas seisus. Ootasin teist beebit ja tahtsin seekord, et kindlasti saaks vana vannituba korda ja igati mõnusaks. Töö alustamine venis ja venis, mul juba raseduse lõpp käes. Aga otsustasin siiski, et parem alustagu hilja kui et üldse jääb tegemata. Vähemalt on hullem pool remondist beebi tulekuks ikka juba möödas, eks. Ja kui raske või kole see teine pool enam olla saab. Mnjah. Sai ikka küll :/ Beebi sündis nädal varem. Vannitoa remont tegi elamisest täieliku bardaki. KOlakuhjad igal pool, tolm, risu, leiuta, mismoodi ennast ja lapsi pesta… Eks lastetoas pesingi ,aga suurem suutis vanni ikka mitmel korral põrandale ümber keerata, nii et lainetas. Seda rõõmu. Ei saanud nagu üldse nautida seda imelist esimest elukuud. Ei taha meenutadagi. Aega läks, aga asja sai. Beebi oli 2kuune, kui elamine lõpuks korda sai kõik. Tagantjärgi muidugi ei kahetse. Kui sul esimene laps, siis vast see koristamine pole ka kõige hullem, vähemalt ei päterda keegi sul seal tolmu sees ega üürga nutta, samal ajal kui ise seda kaost veidi ohjata püüad 😀 Samas ega jah.. rasedus on rasedus, vahel on igasugune jaks ja motivatsioon end liigutada lihtsalt otsas. Meeleolud ka nagu nad on, võib päris hull masekas tulla kui see segasumm venima kipub ja nii kiirelt ei lähe kui plaanitud. Jessas, ma mäletan ma päev enne sünnitama minekut veel olin muudkui abis töömehel (ta mul tuttav, sellep), no et koristasin eest, mis vaja jne, monteerisin mööblit kokku. Lihtsalt a-p-p-i, mis pingutus see enda jaoks oli. Õhtul ma konkreetselt iga liigutuse juures ohkasin ja tõmbasin kümme korda hinge. Töömees ei näinud eriti küll mõistvat, et mida ma seal nii väga ohin ja puhin, kuna tema oli see, kes ropult tööd seal rügas. Küsis veel, et noh… Kas juba võhm väljas või, ma pole harjunud tööd tegema jms. Läksin seesmiselt närvi ja kui ma teadnud oleks, et öösel veed tulevad ja järgmisel päeval sünnitan, oleks ma talle vist midagi vürtsikat ikka ära nähvanud.

 • Avatar
  Vasta Kerttu 4. juuli 2018 at 23:28

  Ma mõtlesin et ma ainuke kellel iga rasedusega uuesti see “pesapunumise instinkt” tekib ikka ja jälle(ka 3s tulekul) 😀

 • Avatar
  Vasta A. 4. juuli 2018 at 23:04

  Valge on küll super!! Tahaks ka üleni valget kodu. Mitte sellep. et see mingi mooduvärk on, vaid et reaalselt on ilus, minimalistlikum, visuaalselt avaram, kuidagi helgem ja parem tunne on kohe. Ja see ammune tõde, et värviaktsente saab muu kila-kolaga palju kergemini muuta ja nende abil vaheldust tekitada, kui et iga kord uuesti elamist remontima hakata. Kui see su viimane rasedus, siis valge ainuõige valik 😀 Millal sul enam nii hulle remondiõinaid-põhinaid-tuhinaid tuleb 😀 😀

 • Avatar
  Vasta p 4. juuli 2018 at 21:07

  mees ei salliks üldse neid ventilatsioonisahtide torusid köökides mis näha üleval
  a uus köök on hulga moodsam n.ö jah, nati hiljem veidi värvi, ilu, vajalike vidinaid juurde ja tiptop 🙂
  kapiustel võiks olla mingid n.ö magnetlullad või kaunistused või laste väiksed joonistused märkmed

  ja kuda sa saad värvida, värvihais on nii jube ju..a võib.tänapäeva ökoloogilisemad tooted pole nii hullud kui vanasti.:P

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 21:10

   haha, mees ei salliks – meil võiks kogu maja sisustus olla ventikatorudest ja Kardo ei paneks tähelegi 😀

   mul on külmik pilte ja värke täis, ei hakka neid kappidele riputama, siis nii halb puhastada kaa.

   värvist – ma ei ole ammu haisva värviga kokku puutunud, seega jah, sa vist oled mõtetega “vanasti” peal 😀

 • Avatar
  Vasta Anu 4. juuli 2018 at 20:59

  Valge on väga ilus! Mina värviks kappidetaguse (ülemise) seina helehalliks, siis kaoks see plekktoru visuaalselt ära ja hall tõstaks valget mööblit veelgi paremini esile.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 21:05

   ma olen pidevalt mõelnud, et millega seda toru peita, kuigi Kardo sureb vist ära kui ma hakkan köögi värvimisest ka rääkima 😀

   • Avatar
    Vasta Hekti 4. juuli 2018 at 21:52

    Ma algul lugesin, et Anu kirjutas, et värviks helelillaks. Ma mõtlesin, oh kui hea … ma teeks ka sama moodi. Hall tõstab muidugi valge mööbli paremini esile, kontrastina mõjub ka paremini. Aga ma teeks päriselt ka helelillaks, see sobiks mu meelest nii hästi sulle sinna. Mündi ja helekollasega läheks ka hästi, ses suhtes, et ega seda lillat ju palju pole ja pigem tagaplaanil, ei jääks üldse häirima ega läheks kirjuks.

    Ja mis Kardo sureb… misasja, ei sure sa midagi, unusta ära… ma tulen värvin ise need seinad ja kõik muu kähku ära mis vaja nii, et sa ei jõua virisema hakatagi ja pärast on endal ka nägu õnne täis ilusas kodus patseerida. Ja pealegi rõõmustakaid tasuta saadud töö üle eksole ;D

   • Avatar
    Vasta A. 4. juuli 2018 at 22:55

    Ma halliks küll ei värviks. Küll aga uuriks mõnest poest, et äkki on võimalust mingi valge korpusega ära peita.

    • Avatar
     Vasta A. 5. juuli 2018 at 08:26

     …või värviks lihtsalt valgeks, et silma ei karjuks…

   • Avatar
    Vasta Stella 5. juuli 2018 at 00:54

    Ma ehitaks sinna toru juurde ka kapid. Teeks vb visuaalselt ka suuremaks. Kappi saaks panna näiteks moosi purke mida korra a välja vōtad jne.

   • Avatar
    Vasta Vaike 5. juuli 2018 at 07:57

    Mul ehitati see lihtsalt kinni. Nagu kappide jätk vms, ei oska seletada.

    • Avatar
     Vasta Kairit 6. juuli 2018 at 12:15

     valge toru on ka olemas

 • Avatar
  Vasta Angelina 4. juuli 2018 at 20:55

  Meil on valge köök pea aasta ja pean ütlema, et rohkem rahul ei saa olla. Valge köögiga tundub kõik nii avar ja mis peamine kuna valge on ise nii neutraalne siis saab seal kõrval absoluutselt iga värviga mängida. Niiet kohe kui igav või tüdinud siis tood sisse mida iganes ja mis värvi parasjagu tahad dekoratsiooni näol. Tunduvalt osavam kui köögi kappe koguaeg vahetada.
  Ja No puhtuse osas ma ei tea palju peab mäkerdama, sest igat vàrvi pinda pead ju puhastama nii ehk naa. Ei ütleks et meie eelmist tumedamat kööki ei oleks nühkinud ma samamoodi.

 • Avatar
  Vasta L 4. juuli 2018 at 20:42

  Mallu PALUN võta mind endaga remontima. No pliiiiiiis

 • Avatar
  Vasta Lisbet 4. juuli 2018 at 20:19

  Kurat küll,mu mehel on ka homme sünna 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 4. juuli 2018 at 20:01

  Ma just täna arutasin mehega, et kui remondiks läheb, siis teeme valge-punase köögi. Umbes nagu see “enne” pilt. ? Aga see uus valge on väga ilus teil 🙂 Jõudu kodu remontimisel ja kõigi oma eesmärkide täitmisel! ?

 • Avatar
  Vasta Hekti 4. juuli 2018 at 19:49

  Valge on ilusam jah…

  Kummut tahab küll, et ta pastelseks hästi helekollaseks värvitakse. Matt, mitte läikiv kindlasti. Mul pole kahjuks head pilti, aga helme paber roosi pildist heledam ja natuke …leebem või erksam või kuidas ma ütlen…nagu beebi

  http://www.helmepood.ee/et/a/paberroos-helekollane-

  Ja need kollased roosid on hädavajalikud minu meelest ka. Ma poleks ise ka ilma nendeta sinu asemel ära tulnud.

  Kardole tee üllatus ja hakka oskama ta eriti džentelmenlikke ja südamlikke komplimente vastu võtta, tee ise hommikul üks, kui ta ärkab. Vaata lihtsalt silma ja su hirmud haihtuvad ma ütlen 😀 ära mõtle, kuidas sa nüüd seda ütled, proovi kas nii muuseas lihtsalt tuleb välja. See on lihtsalt nii jõhker kuidas sa talle puid alla paned, kui ta sind ja teie ilusaid elu hetki meenutab 😀 😀 täitsa koomiline muidugi, aga sa pead midagi välja mõtlema ma ütlen… muidu ma hakkan järgmine kord nutma, kui ma seda kuskilt näen 😀 don’t breakit please <3

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 20:55

   Ära muretse, ma ilma kaamerateta saan hakkama küll 😀

   • Avatar
    Vasta Hekti 4. juuli 2018 at 21:33

    Parem oleks!!!

   • Avatar
    Vasta Hekti 4. juuli 2018 at 22:11

    Näh…ma vaatan, et lisatud link ei andnud soovitud tulemusi… see kollane paber roos ei avane otse, mingi toodete esileht või jumal teab mis tuleb lahti üldse, selle minu pandud lingi peale vajutades.
    No mai tea kas viitsid vaadta ja kui oluline see sulle on, aga saadan sulle meilile ka selle õige pildi 🙂 Kuna siia ei saa kahjuks pilte lisada.

 • Avatar
  Vasta Marta 4. juuli 2018 at 19:45

  ps. kummut värvi jah kindlasti üle 🙂

 • Avatar
  Vasta gellukas 4. juuli 2018 at 18:53

  Mis asi see köögi põrandal on mustade joontega ruut?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 18:56

   keldri…auk 😀

 • Avatar
  Vasta Mer 4. juuli 2018 at 18:31

  Mina elan praegu valge köögiga ja no kunagi enam ei taha. Iga nire ja mustus on kapi ukse pealt näha. Muud ei teegi kui nuhid ja kraami. Vahel mõtlen et nii hea oleks tumedas köögis lohakas olla.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 18:39

   No eks näis kuidas lääb 😀

   • Avatar
    Vasta Raili 4. juuli 2018 at 19:26

    Tume köök on hullem veel kui valge, eemale tuleb kaarega hoida hoopis kõrgläikega kapipindadest, need on need kurjajuured?

   • Avatar
    Vasta Lily 4. juuli 2018 at 20:11

    Tumedale jäävad jälle veeplekid jubedalt näha muudkui, väga tüütu.

  • Avatar
   Vasta Marta 4. juuli 2018 at 19:42

   Mul on tumehall, poolmatt, eritellimusel tegin. Samamoodi küürin. Õudselt on iga asi näha sh kuivanud veenire näiteks.. käejäljed (iga päev küüri neid). Meil “kapinuppe” ei ole.

   Täispuidust ilma mingi kõrgläiketa või katteta vist oleks visuaalselt kõige vähem hooldust vajav.. ma arvan + kapinuppudega kapid.

   Muide, mulle meeldis punane köök oluliselt rohkem su pildi pealt ja valge köögi köögipinnad on ilusad 🙂

   • Avatar
    Vasta Vaike 5. juuli 2018 at 07:59

    Mul on täispuidust mingi naturaalse õliga töödeldud tööpind, jumala lebo. Lapiga üle ja valmis.

  • Avatar
   Vasta stina 4. juuli 2018 at 21:42

   Et kui plekke ei näe, siis on hea elada selle sita sees? ?? Mulle just meeldib, kui on mustus näha, siis saab kohe ära koristada.

 • Avatar
  Vasta Laivy 4. juuli 2018 at 18:15

  Mul ka köök punane.. otseselt ei häiri, aga pole minu maitse. Eelmise omaniku tehtud, maksis peaaegu 5000 eur.. nagu, MIKS? Miks oli vaja raisata nii palju raha punase köögi eest..? Muidu on jumala kena korter, heledad seinad jne..aga köögikapid punased. Eks ma nüüd tellin nende kapiuste ülevärvimise vms.. üle 1400 eur läheb see lõbu maksma?.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 18:38

   kas uued uksed poleks odavamad?

 • Avatar
  Vasta Maarja 4. juuli 2018 at 18:06

  Mul on üle üks diifenbahhia.
  Tuleb ainult potti ümber istutada 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 18:12

   ooo, tahan pliiis, kus sa asud :)?

   • Avatar
    Vasta Maarja 4. juuli 2018 at 18:28

    Linnast väljas, aga liigun tihti linna, võin homme ära tuua nt 🙂 Ennelõunat 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 18:39

     no püha jumal, see oleks veel eriti hea! Mis kell on ennelõuna? 😀 Kardol homme sünna, lubasin ta õue viia 😀

     • Avatar
      Maarja 4. juuli 2018 at 18:54

      Mingi 10-11 paiku?

     • Mallukas
      Mallukas 4. juuli 2018 at 18:57

      jaa, siis me üleval ja olemas! 😀

     • Avatar
      Maarja 5. juuli 2018 at 08:12

      Palun saada oma aadress 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaidi 4. juuli 2018 at 18:06

  Mis teema selle mikrolaineahjuga on? ? Peaks olema vist integreeritud, aga on tavaline seal augus? ? Ma mitmel nii näinud ja alati mõtlen et mis toimps ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 18:11

   Tead ma ei tea, mis teema sellega on 😀 See on tavaline mikrokas – mulle kunagi sõber kinkis selle (ma ise ei tahtnud endale koju) ja see on nii uhkelt vastu pidanud, et ei hakka nagu ära ka viskama. Aga jah, ühesõnaga, kapp tuli sellise auguga ja mikrokas tundus sinna sobivat 😀

 • Avatar
  Vasta Tundmatu 4. juuli 2018 at 18:01

  Mulle meeldib valge rohkem. Ja seda lihtsal põhjusel, et valgust on palju rohkem! See punane meenutab mingit nõukaaegset (mitte, et ma teaks 😀 ) vana talumaja keset metsa. Või sellist vanaaegset maja, kus elavad aastal 1960+ sündinud 😀 Ma ei teagi kusjuures miks 😀 Mitte, et see halb oleks, sugugi mitte 🙂 Lihtsalt 2(3) lapse kõrvalt hämaras ruumis askeldada, võib muutuda ohtlikuks 😀
  Rasedus küll haigus pole, aga olen kuulnud, et rasedatel tekivad söögiisud erinevad. Sinul hakkab ostuhullus (isu seegi ) :D.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 18:03

   Ma loodan, et homme saan valmis kõik ja siis on äge ja iluuus 😀

 • Avatar
  Vasta K 4. juuli 2018 at 17:58

  Nii tahaks ka pesa punuda juuu, mul 31+5 hetkel ja no ausalt ei jaksa ja enamus töid on sellised mida ma teha ei tohi, niisiis ma käin mehele nagu uni pinda et vaja enne beebi tulekut remonti teha ? Augustis kavatsen empsi abiga köögi ära värvida. Praegu siin täielik shitshow, kolisime sisse detsembri alguses,4 toaline korter kus pooltes tubades remont tehtud aga no 2 tagumist tuba hallitavad mõnusalt ja sinna ma oma jalga ei tõsta enne kui mees pole hallitust välja lõhkunud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 18:01

   Mees pole ka remondist sillas nagu Kardo v 😀

 • Avatar
  Vasta Triin 4. juuli 2018 at 17:54

  Mul pakkuda 10-20 aloet. Ei mahu enam potti ära ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 17:57

   no nii palju mul vaja pole, aga ma paar tk võtaks küll! Kus sa asud? 🙂

   • Avatar
    Vasta Mammu 4. juuli 2018 at 20:55

    tahan kaaa 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 4. juuli 2018 at 17:46

  Mina ei salli üldse punast värvi elamises niiet teine kindlasti parem. Mul oli kunagi magamistuba punane, eelmise omaniku tehtud. Issand milline kannatus oli seal magada. Kui lõpuks remondi tegin ja kõik valgeks sai siis tundus tuba kohe suurem ja rohkem õhku ja uni oli ka parem. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 17:48

   mul oli kunagi magamistuba punane ja üldse ei kurtnud 😀

 • Avatar
  Vasta Anny 4. juuli 2018 at 17:35

  Mul oleks su vana lauda ja toole vaja?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 17:39

   istud maas v 😀

 • Avatar
  Vasta Marju 4. juuli 2018 at 17:35

  Kas sa oleksid nõus rääkima pikemalt ka oma valikust, et miks oma elamisse just pelletkamina valinud olete?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 17:38

   Ikka, ma olen seda erinevat soojuse saamise võimalust pea kaks aastat uurinud, hea meelega jagan, kui kedagi huvitab 😀

 • Avatar
  Vasta MP 4. juuli 2018 at 17:32

  Maitse asi vist, aga see punane köök oli etem. Kohe jäi paremini silma ja tundus hubasem. Aga ootan siiski veel selle päris lõpp tulemuse ära. Võibolla vaip tegi hubasemaks seda punast kööki, seega nüüd pead siis ostma mingi kollaka kaltsuvaiba. Ja uus töötasapind on küll tegelikult palju ilusam, kui eelmine, aga kuidagi vähe särtsu on. Ah, mis ma siin ikka, ootan pilte, kui päris-päris valmis on. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 17:33

   No ma ju räägin, et detailid tulevad kollased ja rohelised, praeguses “pärast” pildil on kõik tühi, sest just oli remondimees ära läind 😀 Mulle see punane enam üldse ei meeldinud, lisaks käisid pinda kõik pisivead, mis esimene remondimees siin kokku keeras ja nüüd ilusti üle tehtud on. Aga jah, maitseasi.

   • Avatar
    Vasta Maisa 4. juuli 2018 at 18:59

    Kas see esimene remondimees tegi köögi ka siis või? Tundus küll,et köök ilus ja tasapinnad õigesti pandud ☺

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 19:09

     Esimene tegi jah köögi ka. Ei olnud kahjuks väga hästi pandud 😀