LAPSED Lende

potijutud ja potiprobleemid

6. august 2018

Alles ma siin rääkisin, et Lende ei arva potil käimisest midagi, kui juba on asjalood muutunud ja nüüd saan ma uhkelt öelda, et juba kolmandat päeva on ta suvatsenud potti sihtotstarbeliselt kasutada. Ja kui keegi nüüd küsib, et kuidas ma teda “treenisin” või mida ma selle jaoks tegin, siis ma pean tunnistama, et igasugused geniaalsed ideed ja nipid jäävad mul andmata. Ainukene oletus on see, et ju siis on riidest mähetega olemine veidi märg ja palav, mistõttu sai ta ise ka aru, et lihtsam on potti kasutada.

Kuumalainega ei tahtnud lapsele nagunii midagi jalga panna. Selles suhtes, et diivan ja vaip on siin enivei “vatti” saanud ja paar loiku siin-seal on mulle aktsepteeritavam, kui lööbes pepu. Nõnda oligi Lende palja peega ja jätkas oma harilikku mustrit. Ütles “kaka”, ma andsin poti, ta istus korraks, vaatas sisse, ütles “ei ole” ja lasi minut hiljem rahumeeli kuskile mujale. Mina siis tõstsin ta jälle potile ja rääkisin, et piss-piss tuleb ikka võimalusel sinna teha. Aga no mitte 100% ajast ja ei saaks öelda, et me nüüd jube järjekindlad oleks olnud. Lihtsalt ühel hetkel hakkas ta rabelema, kui talle mähkmeid jalga panna tahtsime. Arusaadav, palav ja need on ikka seest palju niiskemad kui tavalised mähkmed.

Nüüd ongi nii, et kui ta on paljas, teeb potti. Aga kohe kui talle mingi aluspüks/püksid jalga panna, laseb rahumeeli püksi. Ma nüüd ei teagi, et kas peaks tal laskma elu aeg paljas olla? Igatahes olen ma rahul, et ta üldse midagi potile teeb ja nii tublisti. Ta tundub mulle ikka täitsa geniaalne imelaps, öelge, mis tahate 😀

Loe ka neid postitusi!

20 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Laura 23. august 2018 at 08:28

  Tahtsin jagada sinuga linki, mida ise sattusin lugema, saad ehk oma uue beebi peal katsetada: http://www.okobeebi.ee/?p=916

  Inglise keelsest materjalidest võid guugeldada märksõnadena: elimination communication

  Endal 4 kuune plika. Alustasin nö potitamist kui oli 2 kuud ja 3 nädalat vana.
  Kaka olen saanud potti 90% juhtudest, sest seda on puuksude ja kõhu korina näol väga hästi kuulda. Lisaks katkestab laps söömise kui kakahäda peale tuleb. Kui uurida veel juurde, saad päris hea ülevaate , mida beebid enne pissi või kakahäda teevad või mis oleksid need märgid.

  Pissiga on keerulisem. Hoian poti kohal kui ärkab ja kuskil 20 mindi pärast uuesti kui on veidi põrandal mänginud. Ütleme, et ööpäeval saan 35% potti. Vahel oleme väljas ja vahel ei jõu ja nii edasi. Ma väga ei põe, et kõike nüüd potti ei saa. Öösel magab laps mul mähkmetega ja lõunauned samamoodi.

  Pott on kraanikausi kõrval mul, et ma kuskil kummarduma ei pea ja hoian lapse selga enda vastas ning jalad on paralleelselt maaga. Kergelt on jalad kõverdunud põlvest. Minu käsi toetab teda risti üle kõhu. Hoian teda lihtsalt õhus poti kohal ja arvan, et nii on ta hästi toetatud ja kuhugi ei kaldu.

  Loodan, et pakkus huvi ja mõtlemisainet. Nagunii peab mähet vahetama minema, et miks mitte ennetada mähkme mustaks saamist siis juba..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. august 2018 at 08:43

   Mul Kardo vend ja vennanaine ka teevad sama asja, töötab täitsa. Ma ei viitsiks never.

 • Avatar
  Vasta Maiken 7. august 2018 at 06:09

  Suvine aeg veel. Pane kodus aluspüksid jalga ja las pissib püksi. Lõpuks saab aru, et see pole mõnus. Muidugi tuleb iga tunni tagant küsuda, et kas pissi häda on . ? Mul 2 kuud Lendest vanem poiss ja see mõjus hästi ? Nüüd paneme vaid tuduajaks mähkud.

 • Avatar
  Vasta Mammu 6. august 2018 at 21:31

  Hehee, meil sama teema, et ainult paljalt teeb ise potti. Hetkel juba 3nädalat pole mähkusid kasutanud, õnneks on nüüd juba ööd ja lõunauned pissivabad ka pükstega magades 😀 alguses lasi läbi une ka kui paljas polnud 😀 Mul ainult suur mure, et kuidas lasteaias, järgmine nädal läheb esimest korda ja sinna ju paljast last ei vii 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2018 at 08:09

   ma ise loodan, et lasteaias hakkab ehk veelgi rohkem potile küsima, ka pükstega 😀

 • Avatar
  Vasta Lisbeth 6. august 2018 at 21:28

  Ma jändan siin oma 1 aastakomakoheseitsmekuusega,peale tudu käib potil j teeb oma asjad sinna,aga kuna elame korteris,siis tahaks lapsega õues ka olla,st.,et õue minekuks tuleb kodunt ära minna ja see just potitrenni ei soosi,mähe läheb jalga,kodus riidest pükstega,aga soristab südamerahuga neisse 😀

  • Avatar
   Vasta Kadi 7. august 2018 at 12:51

   Miks ôues ilma mähkuta ei saa? Varupüksid kaasa ?

 • Avatar
  Vasta Katri 6. august 2018 at 20:33

  Mul sama lugu. Laps oli kahene ja potitamine oli suvel, seega paljalt saime kõik potti. Kuna oli soe suvi, siis panin lapsele kleidi selga, millega oli lihtne kükitada potile, aga samal ajal kattis pepu ikka ära ja käisime niiviisi ka väljas ja külas. Algul võtsin oma poti kaasa, hiljem hoidsin teda ja saime pissid ka põõsa varjus pargis tehtud. Kui potitamine sujus juba hästi (läks ikka mitu nädalat) siis hakkasin aluspükstega harjutama ja lõpuks kui see ka selge, siis panin alles pikad püksid jalga. Õnnetusi ikka vahel juhtus eriti kui pükse hakkasime jalga harjutama, aga muidu läks päris kergesti ja ka ööd saime paari kuu pärast kuivaks.

 • Avatar
  Vasta Triin 6. august 2018 at 16:16

  Meil oli kunagi sama lugu. Sattus ka suvisele ajale see potitamine. Kodus käis seeliku või kleidiga, ilma aluspüksteta. Sügiseks sai juba aluspükste ja mähkmete erinevusest aru 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. august 2018 at 18:41

   Ega meil ka hetkel muud üle ei jää, ma olen sellegipoolest õnnelik, et ta üldse potile läheb, niii tubli tüdruk 🙂

 • Avatar
  Vasta Ann 6. august 2018 at 15:48

  Ùtle Lendele, et näed sa oled nii tubli ka suur tüdruku juba, tegid pissi potti. Lähme ostame sulle uued ilusad aluspüksid ka nüüd?
  Minu lapsele mõjus see, kuna talle meeldis tol hetkel see forozen, siis valis ta endale välja anna ja elsa aluspyksid. ja hakkas neid kandma ja pyksi ei teinud.?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. august 2018 at 15:53

   ma juba tellisin talle peppa põksid 😀

 • Avatar
  Vasta Kaily 6. august 2018 at 15:31

  Meil sama seis 🙂
  Umbes nädal tagasi lunis minu käest rongisõidu laulu youtubeist, ütlesin,et enne ei pane,kui pissi potti teed. Tund hiljem tuli õue, võttis poti ja pissis sisse ? peale seda oleme päevased pissid/kakad kõik potti teinud, öösel on mähe ikka veel all, aga olen edusammude üle superuhke ? Nüüd kanname potti igal pool kaasas juhuks kui häda tuleb, sest potitreeningu pükstesse teeb silmagi pilgutamata oma häda ja neid kasutada ei saa ?
  Loodame,et suviseid ilmasid siis veel jätkub,et kaua veel palja pepuga ringi saaks chillida ??
  Laps 1a 10k vana

 • Avatar
  Vasta Natalija 6. august 2018 at 15:06

  Minu laps saab 27 augustil 1ja 10 kuuseks ja praegu täpselt sama asi et kui palja peega siis kakab ja pissib potti ilusti ja nii kui alukad jalas laseb sinna sisse ja annab kohe lõugamisega märku ka et asi aetud!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. august 2018 at 18:41

   Sama siin 😀

 • Avatar
  Vasta Liina 6. august 2018 at 14:29

  Meil oli ka plikaga nii, et paljalt lasi ilusti potti, aga kui midagi jalga panime, siis soristas püksi. Ainult pidžaamapükstega sai aru, et potile võiks minna. Ma ei teinud selle vastu väga midagi, paari kuuga kasvas ise välja sellest.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. august 2018 at 18:41

   Eks me siis ka oootame 😀

 • Avatar
  Vasta Kohalik 6. august 2018 at 13:56

  Hahahah nii nunnu!
  Mu oma hakkas ka eelmine suvi palja pepuga olema, samas nii kui alukad vöi mähkmed jalas, siis lasi rahumeeli sinna.
  Aasta aega (!!) käis kodus palja tagumikuga kuni siis finally nüüd maikuus otsustas, et aitab kah neist mähkmetest ja hakkas isegi aluspükse ise maha sikutama, et potile minna. Vanust möni kuu üle 2a

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. august 2018 at 13:58

   Aga kodust väljaspool panid siis ikka mähkme?

   • Avatar
    Vasta Kohalik 6. august 2018 at 14:09

    Jah, autos, poes ja külas oli mähe. Ja alati kaasas lisamähe ja -riided. Sest never know 😀