KINGILOOS LAPSED reisimine SÖÖK

snäkid bussireisiks *

16. august 2018

Minu ideaalne snäkikott bussireisiks sisaldaks täiesti ausalt kokakoolat, hapusid pudelikujulisi komme, shokolaadiküpsiseid ja võib-olla mingi mõnus saiake ka sinna otsa. Ma usun, et see nägemus klapiks mu laste omaga ka, aga paraku on isegi minus üllataval kombel mingisugune osa, mis tunneb survet ikka lastele tervislikumat kraami pakkuda. Või noh, ma vähemalt üritan – eks nad tegelikult saavad ju ikka aeg-ajalt kõike, ei saa salata.

Ühesõnaga sõidame meie täna Luxexpressiga Riiga ja sealt edasi Jurmalasse. Bussireis tuleb ikka omajagu pikk ja selles suhtes nadil ajal, et lõunauni on selleks ajaks ammu ära magatud ja seega tuleb kõik need viis tundi sihtpunktini lapsi rõõmsana hoida. Ma olen kotti pakkinud mänguasju, raamatuid ja tegevuskaarte, aga no sööma peab ju inimene ka. Lisaks on Luxexpress bussides ka need tahvlid, millest saavad nad multikaid vaadata ja snäkkida. Nagu öeldud, ikka HEA emana hakkasin siin vaatama, et mida ma siis snäkkimiseks kaasa suskan.

Hiljaaegu tõi Maped meile kingituseks “piknikukomplekti”. Ma olin neid muuseas just enne seda Selveris näppimas ka käinud, hakkas lihtsalt silma mingi väjapanek värviliste karpide ja pudelitega. Maped firma oli mulle enne meelde jäänud rohkem joonistustarvete müügiga, seega uudistasin seal veits, et mis nad siis nüüd pakuvad. Ühesõnaga, nad pakuvadki joogipudeleid ja toidukarpe. Eks see vist rohkem väljamaale suunatud ole, kus enamik koole ja lasteaedasid sooja toitu ei paku ja lapsed ise oma söögi kaasa võtma peavad. Selle jaoks on need karbid/pudelid küll tõesõna ideaalsed.

Meie maal saavad lapsed lasteaias sooja toitu ja sinna sööki kaasa vaja pole panna, küll aga on kodus kogu aeg selliseid karpe vaja, et ülejäänud toit külmkappi panna ja jalutama minnes vett kaasa võtta. Ja noh, täna snäkkide pakkimiseks kah.

Terve komplekt oli pakendatud säärasesse termoskotti, mis mahutab kenasti kaheosalise karbi, joogipudeli ja paar puuviljagi lisaks. Nagu näha, hoiab kott ka sooja/külma, seega saab karbiga näiteks tööle sooja toidu kaasa võtta ja ta jahtub palju aeglasemalt, et ehk jõuad isegi lõunal soojendamata sooja toitu süüa. Kui ei joppa, siis kõik Mapedi karbid on mikrokakindlad, seega saab neid rahumeeli ka mikrokas soojendada, kui vaja on.

Suure karbi sees on väiksem karp, mis on muuseas lekkekindel. Et saad omale sellise lõuna kaasa pakkida, niiet hoia ja keela. Karpi supp, karbi all on veel ruumi, sinna saad oma leiva-saia panna. Kõrval veel ruum puuviljadele või jogurtile. Jep, sinna mahub terve jogurtitops külili. Või no see väike ikka, mitte suur, eksole.

Mina panin karpi viilutatud vilju, karbi alla puuviljasnäkke ja tühja koha peale ühe smuuti.

Tundub juba päris asjalik snäkikott, eks?

Mida ma veel kiita tahan, on see pudel! Neid on tegelikult kaht sorti müügil. Suuruselt on nad samad, aga see konkreetne isend käib kerge nupuvajutusega lahti ja on ka alt lahtikeeratav, et saab selle kenasti ära pesta, mitte ei pea seal pärast mingi pudeliharjaga udjama. Kõik tükid pudelist käivad lahti ja on väga kergesti pestavad. Lisaks on pudel 100% lekkekindel, sest joomiseks tuleb sinna peale natukene huultega suruda. Lendel võttis tsutt aega, et see ära õppida, aga nüüd saavad mõlemad hakkama. Pudeleid saab Apollost näiteks :)

Leidsin enda instast selle teise pudeli pildi ka. Kork käib tõmmates lahti, mitte nupust. Põhi pole ka avatav, aga sellegipoolest aus veepudel!

Ühesõnaga said kaasa võetud Pombeli smuutid, sest neid läheb meil küll päevas mingi kolm tükki vähemalt. Alles oli külmik neid täis, nüüd juba jälle võtsin viimased kaks pakki panemiseks välja. Siis veel paar pakki Mysnack puuviljamaiuseid niisama snäkiks ja lisaks koorisin õunu ja tükeldasin paar minipaprikat. Tundub, nagu ideaalne snäkikott eks? Ok-ok, mul on endal seljakotis veel Yummikommide pulgakomme ja pakk kummikaid ka, et päris kommivaba see reis olema ikka ei saa. Ega ma mingi loom ei ole!

NALI. Mari leidis mu koti üles, rüüstas karbi enda kätte ja sõi rahulikult selle tühjaks. No mis seal ikka, pean nagunii poest läbi käima, toon siis seekord rohkem puuvilju. Hea, et mul kaks komplekti karpe on, saan lastele eraldi moonakotid teha, muidu istu seal bussis ja kuula seda kiunu, et kes mida rohkem sai ja kes mida kellelt ära võttis. Tüüpiline…

Mari väitmas, et ta “ei söönud kõike ära”. Jajajah, isegi vee kulistas sisse, sindrinahk!

Ühesõnaga, minu meelest on väärt komplekt ja poodides müüakse neid kuni sügiseni soodushinnaga, seega soovitan pilgu peale visata. Ma ei tea, kus neid veel on, aga kindlasti on Selverites, sest seal mina neid nägin. Ja kes minu seletustest ja piltidest aru ei saanud, siis näete, siin on üks komplekti tutvustav videokene kah:

Kas tahaksid endale ka sellist Maped Piknic kombot võita? Ma lilla võtsin endale, aga samasugune helesinine on veel teile ära kinkimiseks. Ehk siis termokott, suur karp ja see uhkem pudel. Tahad? No ikka tahaaaa-aaaad, eks? No selle jaoks polegi vaja mitte midagi muud teha, kui jäta kommentaar, et soovid ka komplekti loosimises osaleda ja juba esmaspäeval loosin ma võitja välja :) Võite ka öelda, et mis on teie lemmik reisisnäkk, ma lähen just poodi, äkki tuleb millegi hea isu!

*Postitus sündis koostöös www.skizze.ee poega

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

358 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Kati 20. august 2018 at 18:50

  Tahaaan!!:P

 • Reply Kerli 20. august 2018 at 14:35

  Mina ka sooviks väääääägaaaaaa!!!! ???

 • Reply Annika 20. august 2018 at 12:02

  Mina ka sooviks!

 • Reply agnes 20. august 2018 at 11:00

  soovin osaleda, õllepunnid juustuga ?

 • Reply T. 20. august 2018 at 10:56

  Soovin osaleda

 • Reply Sandra T 20. august 2018 at 09:44

  Mina soovin osaleda!

 • Reply Merit 20. august 2018 at 00:46

  Soovin

 • Reply Kristi 19. august 2018 at 15:09

  Soovin osaleda

 • Reply Keiju 19. august 2018 at 14:59

  Sooviks osaleda, minu tütre lemmikud on juustu subula leivakesed.

 • Reply Anni 19. august 2018 at 12:36

  Soovin osaleda. Lemmik snäkid on pähklid ja krõpsud mida hea ragistada ?? ja kindlasti oleks vaja ka uusi karpe, sest nii tööle on vahel vaja kaasa võtta kui ka toit külmikusse pakkuda.

 • Reply Marianne 19. august 2018 at 09:46

  Muidugi tahaaaa-aaaan. Iga päev vaja pikaks tööpäevaks toidud-joogud-snäkid kaasa võtta, selle komplektiga oleks seda väga hea teha :)

 • Reply Kaire 19. august 2018 at 09:32

  Soovin osaleda ? Lemmiksnäkiks puuviljad ja küpsised

 • Reply 19. august 2018 at 00:30

  Soovin osaleda!

 • Reply Triin 18. august 2018 at 21:46

  Ikka tahan ?

 • Reply Anette 18. august 2018 at 20:21

  Soovin loosis osaleda. Lapsega reisime tihti autoga ja alati vaja miskit snäkki kaasa võtta et ta rõõmus oleks. Eriti hea oleks kui ei peaks enam 500 erinevat pakendit kaasa võtma vaid saaks kuskile karpi panna asju ja kui veel sooja ja külma saab hoida siis elu eriti lux ?

 • Reply Regina 18. august 2018 at 19:27

  Soovin osaleda! Mul just vaja lõunakarpi, et tööle mõistlik toit kaasa võtta ja otsing tõi mu Sinu postitusse :D
  Minu lemmik kaasavõtmiseks on kindlasti rebitav juust! See on ju nii marulahe neid ribasid tirida ja süüa :D

 • Reply Sille 18. august 2018 at 18:14

  Osalen loosis. Meil on lemmik Paprika, kurgi ja porgandi viilud. Need saavad alati esimesena otsa.

 • Reply Silja 18. august 2018 at 16:50

  Osalen?. Lemmik snäkiks on pähklisegu?

 • Reply Kertu 18. august 2018 at 16:41

  Soovin osaleda

 • Reply Mari 18. august 2018 at 16:18

  Osalen loosimises! Lemmik snäkk on need rebitavad juustud :)

 • Reply Siiri 18. august 2018 at 15:43

  Soovin osaleda ja lemmik snäkk on ilmselt maapähklivõikud ?

 • Reply Kristi 18. august 2018 at 14:00

  OSaleme loosis :) oleme ka seiklejad hinged busside ja rongidega ja kaks tsikki(4 ja 1,5) alati näljas, kui kuskile minek :D sinine on ka meie 4a preili lemmik värv ja ta oleks mega sillas sellisest pudelist ?
  Päikest!
  Lugesin su uued postitused ka làbi ja kahju, et reis vett vedama läks :( minu 4a preili karjus nutta rongijaamas, kui Valga rong täiega hilines, sest tema tahtis ju niii väga onule kylla. Kas Mari ka nuttis, kui bussile ei saanud?
  Viimsis oli teil kindlasti chill ?

 • Reply Mairi 18. august 2018 at 13:36

  Mina ?

 • Reply Stelle 18. august 2018 at 13:02

  Tahan! Lapsele hea sööki kaasa vedada ?

 • Reply Kammu 18. august 2018 at 12:12

  Mina tahaks küll. Selliseid Mapedi asju pole näinudki. Kooliasjad on küll lastel suures osas Mapedi omad :) väga tahaks. Meie snäkime tavaliselt snäkivorste ja puuvilju :)… Pirukaid ka.

 • Reply Kaie 18. august 2018 at 12:08

  Osalen loosis! Sellise karbiga hea lõunat kaasa võtta tööle, kooli, piknikule või kuhu iganes minek.

 • Reply Kaisa 18. august 2018 at 11:18

  Osalen. Puuviljad lemmikud.

 • Reply Kaisa 18. august 2018 at 11:08

  Soovin ka osaleda! Minu reisisnäkk oleksid puuviljad! :)

 • Reply Renna 18. august 2018 at 10:35

  Soovin ka osaleda.
  Lemmik snäkk lapsele on kamapallid või galett. Ise eelistan puuvilju :)

 • Reply Mia 18. august 2018 at 10:19

  Soovin osaleda! Võtan iga päev tööle lõuna kaasa ja ei ole siiani normaalset karpi leidnud. Lemmik reisisnäkk on ise tehtud müslibatoonid :)

 • Reply Eve 18. august 2018 at 09:51

  Sooviksin väga seda reisikoti ja karpide komplekti.Mina võtan kindlasti õuna kuskile reisides ja juustu või küüslauguleivakesed.

 • Reply Kati 18. august 2018 at 07:54

  Soovime väga osaleda :)

  Meil kõrsikud alati kaasas.

 • Reply Maru 18. august 2018 at 07:40

  Muidugi tahan osaleda.
  Eriti tuus oleks olnud see juba enne rannahooaega, sest kus ikka kulub snàkke ja jahutavat jooki kui mitte rannas ja seal me sel suvel elasime ikka päääris tublisid tunde.
  Ma olen autosôitudel vàlja juurutanud selle nàksimise, aga aegajalt ikka saab ôuna kaasa tükeldada, sest tükeldatud ôunal on mingi omapàrane jôud, see süüakse ülehelikiirusel àra, aga tavalised terved ôunad seisavad ja seisavad ja …
  joogiks eelistan ka alati vett (juba umbes 5a) , no kui midagi kaasa haarata tuleb.
  Kui noorim piiga (jeesh, mul neid ka kolm) vàike oli, siis vedisin pikemale sôidule ka kamapalle kaasa. Imelikul kombel tema neid tuutusid tühjaks tômmata ei osanud nagu need smuutid ja titetoidud olid.

 • Reply Maru 18. august 2018 at 07:25

  Ta tahaaaaab, ta taaahaaaab!
  Mida ta tahab?
  Ta tahaaaaab loosist osa võtta!
  Kes tahab?
  Minaaaa!

 • Reply Kristina 18. august 2018 at 05:42

  Kindlasti värske kurk!

 • Reply R 18. august 2018 at 01:00

  Soovin osaleda

 • Reply R 18. august 2018 at 00:59

  Soovin osaleda.

 • Reply Agnes 18. august 2018 at 00:58

  Osalen!

 • Reply Gerda 17. august 2018 at 22:29

  Soovin osaleda?

 • Reply Raili 17. august 2018 at 22:21

  Osalen

 • Reply Neti 17. august 2018 at 22:12

  Soovin osaleda.
  Lemmik reisisnäkiks on Taffeli röstitud maapähklid sinihallitusjuustumaitselise kattega :D

 • Reply Brigitta 17. august 2018 at 21:56

  Osalen :)

 • Reply margit 17. august 2018 at 21:52

  Sooviksin ka osaleda
  ?lemmiksnakid on juustupulgad, õun ja katjesi jogurtikommid ?

 • Reply Elis 17. august 2018 at 21:43

  Soovin loosis osaleda! oma kahele tirtsule valmistan snäkke pidevalt

 • Reply Heleryn 17. august 2018 at 21:43

  Soovin loosis osaleda ☺️ Lemmik snäkk on need kanasigarid ja üldse igasugused sellised vorstisnäkid

 • Reply Terje 17. august 2018 at 21:24

  Soovin loosis osaleda.

 • Reply margit 17. august 2018 at 21:21

  Sooviks ka osaleda ? lemmiksnäkid reisil oleks ilmselt juustupulgad ja õun, lemmikute seas ka katjes jogurti kummikommid, minu suur lemmik ?

 • Reply Marion 17. august 2018 at 20:50

  Oi, minul oleks väga väga neid vaja. Alustan septembrist uuesti ülikooliteed päevaõppes ja püüan ka tööl edasi käia ehk kardan, et hakkan kodus vaid magamas käima. Kuna püüan tervislikult toituda, siis selline lekkekindel karp ja pudel kuluksid väga marjaks ära, et ikka pikad päevad vastu pidada kenasti. :)

 • Reply Maris 17. august 2018 at 20:17

  Osalen loosis.
  Minu lemmikud snäkid on juustupulgad, näkileivad, Pombeli smuutid, puuviljalõigud, mandlid ja nurri rosinad shokolaadis.

 • Reply Triin 17. august 2018 at 20:16

  Mina sooviksin ka loosis osaleda, 6-aastasel pojal hea lasteaia sügismatkale snäkid kaasa võtta.

 • Reply Liisi 17. august 2018 at 19:53

  Soovin loosis osaleda

 • Reply Gellu 17. august 2018 at 19:41

  Soovin loosis osaleda.

 • Reply Pirx 17. august 2018 at 18:17

  Mu lastele kuluks küll see komplekt väga ära.

 • Reply Evelina 17. august 2018 at 17:59

  Soovin osaleda

 • Reply Evely 17. august 2018 at 17:08

  Soovin osaleda.

 • Reply Gerda 17. august 2018 at 16:53

  Soovin osaleda ?

 • Reply Evly 17. august 2018 at 16:22

  Tahan Tahan! Olen nüüd teinud endale tööle hommikusöögiks võileivad kaasa ja kuluks igati ära toidukarbid ja pudel. ?

 • 1 2