KODU TESTIN JA ARVUSTAN

nonii, kodu sügisrüüsse!*

6. november 2018

Ma ei väsi kordamast, et kuigi ma vaatan teiste skandinaaviastiilis, minimaalseid ja …eeem…puhtaid kodusid, siis minu oma jääb ikka selliseks, kus on värvi ja tekke ja patju ja natukene mänguasju, mis kuskile ei sobi ja on laste poolt laiali lohistatud. Mõnel seinal on markerijäljed ja terrassiuks on alati poriseid Lotte käpajärgi täis, ükskõik, kui tihti ma seda ka ei peseks (ja olgem ausad, eriti ei pese, sest ma pole ikka suutnud endale seda aknapesumasinat osta ja muidu nagu ei viitsi). Ühesõnaga – mulle meeldivad igasugst sorti kodud, aga enda oma kujuneb ju ikka kuidagi enda maitse järgi ja ju siis minu maitse ongi selline nagu ma kirjeldasin. Veidi kaootiline ja soe.

Suvel tahtsin ma, et oleks helgem – akende ette said valged, läbipaistvad kardinad, toa peale oli üks väike vaip ja tuba oli kuidagi tühjem. Nüüd tulevad sumedad sügisõhtud ja kui õues sajab vihma ja on külm, siis minu kodus peab olema soe! Esiteks juba selle pärast, et tigudel peab olema vähemalt 20-23 kraadi oma pesas sooja, aga ju olen ka mina eelmises elus Aafrika hiidtigu olnud, sest ka minule istub säärane temperatuur kenasti. Muidugi pole meil ka raske seda saavutada, sest meil on nii pelletkamin, mis vajadusel terve maja poole tunniga mega soojaks kütab, tavalin ahi, õhksoojuspump ja üleval veel elektriradikad kah.

Ma vannun teile, ma olen ühe sammu kaugusel sellest, et ma hakkan koju heegeldatud linikuid ostma, sest kõiksugused tekstiilid ja kangad ja pehmed vidinad leiavad järjest tee mu koju ja ma ei saa sinna midagi teha. Ma pole vist maininud, aga meil jõudis Soffa Inn’ist uus diivan kohale. Näeb umbes samasugune välja, nagu mu eelmine, aga sedapuhku nahast, nagu ma siin ükskord mainisin, et tahaks. Kas pole mitte kaunis?

Kraapisin isegi juba oma “jõulupadja” välja, mille ma eelmine aasta Roosiaidast tellisin. Ups!

Küll siis kõik kurtsid ja halasid, et nahkdiivan on a)kole, b)libe, c)külm, aga tegelikult oleme me nüüd temaga siin paar nädalat elanud ja parim valik ever! Juba esimesel päeval valati sinna mahla peale, mille ma lihtsalt lapiga kokku pühkisin ja asi ants. No ei saa midagi teha, et me perekond lödinäppusid oleme.

Seda muret ei ole, et nahk külm oleks kanni all (sest meil on kodu ju triljoni kraadini köetud), aga kuidagi libedavõitu on küll, sellega pean leppima. Seega viskasin ma sinna peale ühe lambanaha, mis on hea lahendus, sest nahk haakub diivaniga kenasti ja ei libise ära, nagu pleed võiks libiseda.

Pleede on siin majas mingi miljon ja ühed sinised tulid minuga koduMaximast kaasa, sest nad maksid vaid 10€ ja olid täpselt sellised rohelised, nagu mulle meeldivad. Jah, pean tunnistama, et ilusad olid nad küll, aga kuidagi karedad ja torkivad, seega lasen neil südamerahus olla need lastelohistamise tekid, millega nendega pullida sest endale tahaks peale ja alla midagi pehmemat. Seega vahetasin nad täna uute, kollaste vastu välja.

Tervitan siinkohal Henryt ja kiidan temanimelist pleedi (LINK). Muidugi oleks ma võinud mõõte vaadata, sest nad on suht väikesed ja kollase asemel veits oranžikad.  Ma ei tea, mis kollasehaigus mul peal on, aga kõik mis on kollane, on minu silmale ja südamele nii ilus ja värviline. Pleed ise on õnneks pehme ja sobib mu sinise(?)/rohelise(?) diivani peale sellegipoolest nagu valatult. Eriti kuna selle kõrvale skoorisin ma just teise ringi poest eriti ägeda retro tugitooli, mis on esiteks kaunilt sinepikollane ja teiseks nii mugav, et ma praegugu just selles istun ja seda postitust trükin.

Teiseks oli mul tarvis toolipatju (LINK), sest eelmised viskasin ma pahaaimatult pesumasinasse ja välja võtsin katised ja känkras padjalaadsed tooted. Mitte, et mu toolid ka patjadeta mugavad poleks, aga padjaga on ikka teine tera.


Mis on teie meelest tähtsaim ja silmapaistvaim tekstiil toas? Okei, jäin nüüd ise ka mõtlema, et on selleks siis vaip või kardinad, aga ma arvan ise, et pigem kardinad – need annavad tervele toale näo pähe. Mingisuguses hullushoos olin ma ehituspoest ostnud kaks pakki kardinaid, eelduses, et mõlemas pakis on neid 2tk. Nali oli minu kulul, sest tegelikult oli neid siiski mõlemas üks ja lisaks maksid need pakid mõlemad pea 30€. Röövimine! Hansapostist leidsin enda silma jaoks umbes sama värvi kardinapaki kahe kardinaga sama raha eest (LINK), seega tellisin nad ära ja palvetasin, et nad väga erinevad ei oleks, sest ma tahtsin kollased kardinad panna mõlemale poole tuba. Nii aiapoolse terrassiiukse ette, kui ka tänavapoolsete akende. Et asi liiga kollaseks ei läheks, jätsin suured aknad valgete, läbipaistvate kardinate taha, aga noh, ega ma ei tea, mis idee mul nendega hiljem tulla võib. Hetkel meeldib igatahes nii, sest need kollased kardinad sobisid idekalt ja mulle meeldib nüüd nende paksude kardinatega kaasnev koopatunne. Minu mõnus, soe, hubane koobas.

Üks tüüp on magades minema libisenud ?

Neid valgeid kardinaid peaks täiega lühemaks tegema ja õmblema, aga no .., ei viitsi 🙁 Ega oska 😀

Viimaseks oli vaja Lottele ka seda mugavust majja peksta. Ta nimelt on kõik oma pesad armatsemishoos katki närinud (ärge küsige, miks ta seda teeb, emane koer, aga kargab nende pesadega nagu viimnepäev oleks käes) seega oli talle ka uut voodit vaja. Kuigi uus diivan on nahast ja lihtne puhastada, siis ma eelistaks siiski, et tal oma pesa ka oleks. Küllap temagi.

Talle pesa valida on raske, sest kui ta ennast välja sirutab, on ta nii pikk, et pole mõtet isegi koerapesasid vaadata, vaid peaks juba talle lihtsalt ühe 90×200 suuruses madratsi vaatama. Samas teinekord tõmbab ennast magades nii kerra, et pole teist põhimõtteliselt ollagi. Paraku ma pean lähtuma ka vaba nurga mõõtudest ja see kahjuks 200 cm suur ei ole, seega peab Lotte leppima 100×70 suuruses karvase pesaga (LINK). Tundub igatahes mugav – prooviks ise järele, aga ma kardan, et ma enda olekus ei saaks sealt enam püsti…Lotte on igatahes rahul, see on põhiline.

Muuseas, see oli minu esimene tellimine Hansapostist. Pakk tuli kenasti kohale ja mittemingisuguseid probleeme ei esinenud. Win!

Kes tunneb, et ta nüüd tahaks ka enda kodule “sügisrüüd”, siis alates 80€ ostu pealt on kõik kodutekstiilid teile koodiga “mallukas20” 20% soodsamad ja see kood kehtib lausa novembri lõpuni,  nii et kasutage, millal iganes soovite. 

*Postitus sündis koostöös Hansapostiga

Loe ka neid postitusi!

30 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Evelin 24. veebruar 2019 at 21:21

  Nüüd on see kollase- või värvihullus ka minuni jõudnud. Lausa nii kõvasti, et otsin kollaseid dussikardinaid juba ?

 • Avatar
  Vasta Helen 8. november 2018 at 11:42

  Heihei, kardinate lühemaks tegemiseks hea nipp, mille ise just uute kardinatega avastasin.
  Prismas (ja arvatavasti igal pool mujal) müüakse sellist kanga teipi/ liimiriba vms, maksab u 3€. Toimib nii, et triigid kardinale voldi sisse sinna, kust kardin võiks pikkuselt lõppeda. Paned sinna voldi sisse selle riba, ja siis triigid uuesti. Siis lõikad lihtsalt ülejäänud osa ära ja voilaa – kardin lühem, all ilus sirge joon ja ei pea õmblema. Kusjuures jääb palju ilusam kui õmmeldes (vähemalt minu oskuste juures).
  Ise avastasin selle, kui ostsin Vallila kardina, seal oli see riba kaasas. Aga teiste kardinate jaoks ostsin riba juurde.
  Videoõpetus: https://www.youtube.com/watch?v=kdX-0xRkf_w

 • Avatar
  Vasta M 7. november 2018 at 17:35

  Mitte niivõrd teemasse, aga sul võiks siin blogis olla mingi koht, kus on kõik su sooduskoodid ühes kohas ja näeb kaua kestavad jne (nagu nt PaljaPorgand’i blogis on). Teeks lugejatel elu natukene lihtsamaks ma usun 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. november 2018 at 18:25

   ma mõtlesin sellele, aga mul pole neid nii palju vist 😀

 • Avatar
  Vasta aadu 7. november 2018 at 11:51

  Mariann, mul on täpselt selline sametine narmastega kollane ülakardin, nagu sinu retrotugitool. Sobiks väga hästi sinu kõrgele aknale ülakardinaks. Mina teda kasutada ei saa,mul on madalamad toad ja aknad, varjab ülevalt palju valgust.

 • Avatar
  Vasta MingiMann 7. november 2018 at 08:49

  Tõesti imetore kodu! Meeldib Su julgus värvidega katsetada ja tulemus on tõesti soe ja samas moodne. Ütleks, et teed hea mõttes ära isegi Miramiile, kel küll ilmselt kallimad aksessuaarid aga tulemus igavam.

 • Avatar
  Vasta K 7. november 2018 at 06:45

  Hei! Sinu viimane postitust on kaitstud. Kas parooli jagad?

  • Avatar
   Vasta Kerli 7. november 2018 at 11:45

   Tahtsin ja lugeda, kuid paraku kaks postitust kaitstud…

 • Avatar
  Vasta Pille 7. november 2018 at 05:21

  Kollast värvi pidid armastama inimesed kes on südamest õnnelikud :))
  Muide, kui teinekord tuled koju millegi uuega ja tundub kare, siis pese korra läbi ja lase kuivatis pärast kuivada – aitab kõvasti!

 • Avatar
  Vasta Eva 7. november 2018 at 04:06

  Mu lemmikkooslus ever on kollane + sinine!! Teie kodu tundub tõesti väga mõnus. Seal täitsa lebotaks . Ja nii ilusat nahkdiivanit pole ka varem näinud. ?Kui kuulen sõna nahk, siis tuleb mul silme ette vanemate imelik pruun nahkdiivan või siis mingi mancave’i must ? Aga teie oma on super!!
  Lotte oma pesas ❤❤❤

 • Avatar
  Vasta Hanna 7. november 2018 at 02:56

  Kas sa pead silmas kärcheri aknapesurit? Mul on olemas, korra-kaks kasutatud. Annaksin kõik vedelikud jms kaasa, mis pakis olid- kõik alles! Poehinnast odavamalt 🙂 anna teada kui huvi, saaksin ära ka tuua.

 • Avatar
  Vasta Piret 6. november 2018 at 19:29

  No mulle igatahes,see kodu täiega meeldib 🙂 ja kutsa Lotte ka täpselt meie kutsa sarnane(meil veits valget rohkem) kolmevärviline krantsu, kust Lotte pärit?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. november 2018 at 19:29

   Elvast ?

 • Avatar
  Vasta K. R 6. november 2018 at 18:39

  Nagu kevad oleks tuppa toodud. ❤️

 • Avatar
  Vasta OhLaa 6. november 2018 at 18:03

  “…ja ühed sinised tulid minuga koduMaximast kaasa, sest nad maksid vaid 10€ ja olid täpselt sellised rohelised, nagu mulle meeldivad”

  Kaks tomatit läksid üle tee, üks keeras paremale, teine oli ka punane.
  See su lause tuletas mulle kohe hulga absurdianekdoote meelde 😀

  Sinise ja kollase kooslus sisekujunduses pole mulle kunagi meeldinud, aga sinu hubase pesa puhul teen erandi. On jah kuidagi armas ja kutsuv.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. november 2018 at 18:05

   Haha, asi on selles, et ma olen vist värvipime, ausalt 😀 iga kord, kui ma ütlen, et midagi on roheline, siis ütlevad kõik, et misasja, seee on ju sinine ja vastupidi. Seega ma olen leppinud, et ma ei tee nendel värvidel vahet ja panen huupi 😀

  • Avatar
   Vasta Tups 6. november 2018 at 19:52

   Mallukal on mererohelised toonid. Aga see on tõsi, et inimesed tajuvad värve erinevalt, seega vaielda pole mõtet. Ja mereroheline pluss kollane /oranž sobib väga hästi kokku 😀

 • Avatar
  Vasta D 6. november 2018 at 16:39

  Miks eelmise postituse ära kustutasid?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. november 2018 at 17:09

   Panin täpsustustega tagasi üles.

   • Avatar
    Vasta M 6. november 2018 at 17:41

    Miskipärast osad kommentaarid (vähemalt minu oma) on ka kadunud .Ei leia et sind solvasin selle kommentaariga seega jääb arusaamatuks miks see eemaldatud on .
    Mis puutub siia postitusse siis minu silma jaoks on neid värve lihtsalt way too much .Samas mina nende värvide keskel ei ela seega kui sinule ja perele meeldib siis see ongi kõige tähtsam .
    Värvidega on ka nii et nad kipuvad meid ära tüütama .Pleede ja kaardinaid pole ju raske välja vahetada aga kui reaalselt enamus asjadest (isegi diivan) on värviline siis on juba suurem töö ja kulu .Mina soovitaks sellised basic asjad nagu köögimööbel ,elutoa mööbel ,vaibad hoida neutraalsete värvide poole ja siis detailid (pleedid ,kaardinad ,lillepotid u name it ) olla särtsakad .
    Kui ma kunagi korter elamus naabri juurde läksin siis tal oli sarnased värvid .Ta lihtsalt armastas värve ja kõik oli samamoodi segatud nagu sul .Talle endale meeldis ja see on póhiline aga minu silmad lihtsalt pikalt seal olles väsisid juba .Reaalselt oli nagu ajule raske see 100 different colors ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 6. november 2018 at 17:47

     Ma ei ole eemaldanud kellegi kommentaari (ka mitte sinu oma, ma veel mõtlesin, et sul õigus, et ma olengi sahmerdis kohati) 😀 Mis ja kus kadunud on, ei tea. Trashis ei näe ka…?

     Ja noh, köögimööbel on mul ju valge :D!

     • Avatar
      Vaike 6. november 2018 at 18:38

      Mul on nt ka köögimööbel kirju ja ma jumaldan seda! 🙂 Mulle meeldib vaadata teiste heledaid kodusid, aga mul endal hakkab sellises pikalt olles “külm” ja “igav”, kui see oleks mu oma kodu. Elutoadiivan on mul kollane, mööbel roheline, seinad hallikasrohelised, vaip triibuline, kardinad on valged. 😀

     • Avatar
      M 6. november 2018 at 19:52

      Aa õigus ,sul enne vist oli punane ? Igastahes igaleühele oma .Mul eelmine kodu oli valge ,hall ja must ,see oli jällegist masendav lõpuks .Nagu elutu kodu .Mul lihtsalt laste pilte ja asjuigal jumala pool ,seega kirju on vist kodu nii või naa ?
      Muide mis sai sellest teemast nüùd ,kas rahunes maha või ajab ikka veel taga sind see Diana ?

     • Mallukas
      Mallukas 6. november 2018 at 19:59

      vaata, ma panin eelmisesse postitusse lõppu editi kaa

 • Avatar
  Vasta K. 6. november 2018 at 16:36

  Väga armas kodu on.

 • Avatar
  Vasta A. 6. november 2018 at 16:21

  Väga armas ja hubane ning soe kodu! Muideks, kardinaid ei peagi õmblema vaid osta Hemtexist triigitav liimiriba (hind alates 2.95 rull) – keera kardina alläär.õigele.pikkusele, triigi liimiriba külge ja ongi tehtud. Hemtexi töötajad annavad kindlasti nõu, kuidas seda täpselt teha.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. november 2018 at 17:09

   omg, aitäh! ma poleks elusees selle õmblemiseni jõudnud :D!

 • Avatar
  Vasta Merje 6. november 2018 at 16:04

  Mulle ka meeldib, kui on värve ja loomingulist segadust. Puhtus on loomulikult oluline, aga kõik asjad ei pea olema ritta seatud ega ideaalselt sobitatud. Kodu on ju elamiseks, mitte ainult näitamiseks.

 • Avatar
  Vasta Annika 6. november 2018 at 15:42

  Vot selline on kodu, omanäoline ja soe! Praegu igal teisel skandinaavia stiil.. mis on ilus kyll aga kuidagimoodi ei loo kodutunnet, kõle ja kylm mu arust. Ei tea kui see moest läheb, hakkavad kõik remonti uuesti tegema v ?

 • Avatar
  Vasta Manmu 6. november 2018 at 15:22

  Oi aitäh sulle mallu! Ma ise olen juba mitu aastat ilusaid kollaseid kardinaid otsinud, aga üheski poes pole ja tellida pole ka julgend, sest reaalne toon ei ole väga tihti sama mis pildil 😛 Saan lõpuks omale soovitud värvi kardinad 🙂
  Ja ma jumaldan seda kollast ja sinist koos, mul omal ka samad toonid, aga kollast on sul ikka julgemalt lisatud ja lõpptulemus on ju megamõnus..tuleks ja külitaks lausa ise seal pesas 🙂