JUMALAITA

peomuti memuaarid

13. oktoober 2019

Eile oli sõbranna mehe sünna. Sõbranna on jällegist aga üks kõige segasematest inimestest, keda ma näinud olen. Talle meeldib üritusi korraldada umbes sama palju, kui enamikele lamades telekat vaadata. Kõik tema korraldatud peod on alati lihtsalt niiiii… mai tea, ei oska kirjeldadagi. Et no ala kui ma teeksin halloweeni peo, siis ma heal juhul keeraks tuled pimedaks ja uuristaks ühe kõrvitsa sisse küünale koha. See kiletas terve oma korteri ära ja kaunistas selle otsast lõpuni. Lisaks muidugi temaatilised toidud jne.

Kõikide piduliste pildid

õuduste järgne leevendus, ehk siis vesi, mille küljes kotiga magneesium, vitamiiinid ja … mingi asi veel.

Ühesõnaga, pidu oli hästi tore ja umbes 12 paiku tahtsime juba hakata koju liikuma, kui action pihta hakkas. Ehk siis terrassi kaudu üritasid meie peole siseneda kaks purjakil meest. Neil paluti lahkuda, seda nad ei teinud ja olid väga agressiivsed – tallasid seal elupuid ümber ja lõhkusid õues seisnud grilli ära ja ühel hetkel läks seal vist mingiks füüsiliseks madistamiseks. Ma seda osa ei oska täpsustada, sest ma ise olin toas ja vihtusin tantsu nii et vähe polnud. Õue läksin alles siis, kui seal olidki ainult need kaks jorssi ja üks meie peo kuttidest. Kuna ma nägin, et siin võib uuesti sabinaks minna, siis ma lükkasin meie oma tuppa ja ütlesin, et ma aitan ise neil prillid üles otsida (need olid pimedas muru sisse kadunud), et nad kiiresti ära läheks ja seal uuesti madinaks ei läheks.

Üks kuttidest rääkis, et minul õnneks veab, mul läheb veel hästi, aga mu sõpradel, kes siin elavad, ei lähe nii hästi, sest nad hakkavad iga jumala hommik siia terrassile tulema ja elanikele “molli kütma”.

“Jesus fck, ma ei viitsi pestagi ennast iga jumala hommik ja sa viitsid iga hommikul uksest välja kebida ja kellelegi peksa andma minna?” küsisin ma.

-“Jah, ja hakkangi käima ja hakkavadki saama,” noogutas ta pühalikult.

“Eee.Okei. Ja kui kaua siis? Nädal? Kaks? Aasta???”

-“Terve elu!” tõotas ta.

 

Kuigi see usutav ei olnud, siis sellegipoolest ei olnud mul huvi nende agressiivsete vendadega kaua üksi õues olla, sest nad juba kirjeldasid, kui tore saab see igahommikune peks olema ja kuidas peksa saajad “kiunuvad”. Kuna see oli suht creepy, siis olin ma valmis juba sisse minema, sest prille me ei leidnud ja mis ma ikka nende heietusi kuulan. Ühel hekel nägin taskulampe sain aru, et politseionu on kohale tulnud.

Ma olin selle üle päris rõõmus ja kirjeldas kiirelt, et mis toimunud on ja kuidas härrased meie seltskonda ja korteri elanikke just ähvardasid. Järgnev vestlus politsei ja nende meeste vahel oli niii naljakas, et keegi oleks pidanud seda filmima. Seda me ei teinud, aga üritan seda teile seletada umbkaudse sõnastusega, nagu mäletan.

Jorss: Mind rünnati siin!

Politsei: Kus täpsemalt?

Jorss: Siin terrassi peal! Tahtsin sõbralikult õnne soovima minna ja mind rünnati.

Politsei: Kas te teate neid inimesi, et nende koju tungite?

Jorss: Jah, elasin 5-aastasena temaga ühel tänaval.

Politsei: Okeiiii, ja nüüd tungisite ootamatult ja kutsumata tema koju ja nagu ma näen, lõhkusite ka vara?

Jorss: Ma ei läinud ta koju, ainult terrassile!

Politsei: Terass on osa ta kodust…

Jorss: Ei, terrassi eest tuleb eraldi maksta!

Politsei: Jah… kuna see ta korteri küljes on, ju siis maksis ka…

Jorss: Mina neid pabereid näinud ei ole!

 

Politsei: Aga okei, teeme nüüd nii, et te lähete siit ära ja asjaga klaar?

Jorss (super ladnalt): Kuule tead, me lahendame seda olukorda siin ise edasi, võite minna.

Politsei:

Politsei: Kuulge poisid, kas te kannate ka midagi? Näidake palun ette.

Jorss: Kas vaimselt või füüsiliselt?

*mina samal ajal terrassil seistes ja üritades serious olla, aga suren naeru kätte juba*

Politsei: Okei, mis teie nimed on, paneme kirja:

Jorss1: Ütlebnimemidamaeimäleta

Jorss2: *Laseb elu kõva peeru* vabandage ohvitser…

*mina juba kõõksumas naerust*

Igatahes lõpuks politsei seletas neile sada korda, et mingu nad nüüd ära, aga need vaidlesid nagu Mari hommikuti, kui ei taha lasteaeda minna. Isegi seda tegid nad Mari moodi, et üks heitis kõhuli muru sisse ja karjus “pange mind raudu!”.

Raudu neid igatahes ei pandud, aga lõpuks lubasid nad ära minna. Eks ikka emosse vigastusi fiktseerima, sest täna pidid nad korterielanikud kohtusse andma. Nojah, eks ikka juhtub. Siiani pole antud, aga õhtu on alles noor ka.

Vot ja siis tuli ma ka koju, jõin oma veepudeli ära, rääkisin Kardole ka seiklusi ja läksin tuttu, et kell 7 värske ja säravana ärgata. Jee! Selline kena pidu meil siis eile oli, beat this!

sünnalaps

Ma alguses läksin nii, aga see oli super ebamugav ja siis käisin vahepeal kodus riideid vahetamas ?

 

Loe ka neid postitusi!

11 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Morgie 15. oktoober 2019 at 07:17

  Huvitav idee, roni võõrale pinnale, nori tüli, lõhu elupuu, hakka politseile vastu ja siis esita seltskonna vastu kaebus… Kas see mees, kellega Jaak madistas, viga ei saanudki?

  • Mallu
   Vasta Mallu 15. oktoober 2019 at 08:19

   See, kellega Jaak madistas jah ise viga ei saanud, sest ta lihtsalt üritas vehkides ennast sisse pressida, et ta polnud väga suuteline viga tegema oma konditsioonis ma arvan ?‍♀️ Kui paugu kirja sai, siis läks küll maru kurjaks, kui ma välja läksin, siis pani endal käed selja taha ja karjus, et teda löödaks veel. Issanda loomaaed.

  • Avatar
   Vasta Morgie 16. oktoober 2019 at 12:23

   Oh jummel jah, terrass ja korteri osa või mitte… Äkki on avalik ruum? Igatahes meenub mulle juhtum kaugest nooruspõlvest, kus mu sõbranna viskas välja, st palus lahendamatute erimeelsuste tõttu lahkuda oma allüürnikul (tudengite värk, ikka võtad oma korterisse teise tudengi elama, et kulusid optimeerida) ja see neiu läks püha viha täis, võttis mõned kappidest sõbrad kaasa, tuli kohale, tõmbas ukse tagant telefonijuhtme katki ja kui nägi, et see ei mõju, kutsus politsei.
   Politseile pidi sõbranna tõendama, et ta on selle korteri omanik, paberid ilusti olemas ja politsei palus seepeale endisel allüürnikul ilusti kenasti lahkuda. Muud ei saanudki.

 • Avatar
  Vasta Kati 14. oktoober 2019 at 11:35

  Kärtsu-Jaak ??

 • Avatar
  Vasta Annika 14. oktoober 2019 at 07:02

  Kuigi Jaak seda õmmeldud huult omameelest irooniaga välja toob, et läks isegi hästi, siis tegelikult läkski. Inimesel on lubatud sissetungijat lausa tulistada muuseas kui inimene tunneb ja näeb ohtu enda varale ja tervisele. Sain 5 aastat tagasi päranduseks maja, mis asub linnast veits väljas ja lähim naaber on 700m. Samal aastal tegin ka relvaloa. Jaak võib tõesti õnnelik olla, et ta minu juurde laamendama ei sattunud, sest päris kindlasti poleks ma kellelgi mokka rulli löönud. Öösel, minu kodu aias märatsev ja minu palvele lahkuda mitte reageeriv agressiivne kodanik oleks kuuli perse saanud mu käest.

 • Avatar
  Vasta Jaak 13. oktoober 2019 at 18:12

  Tere, alustaksin sellest, et mina olengi üks nendest nn “JORSSIDEST”. Kõigepealt võlgnen vabanduse, et juhtus selline ebameeldiv intsident. Käsi südamel võin öelda, et mul on siiralt kahju, et sai rikutud inimeste peotuju, vabandan veelkord. Selline vägijoogiga liialdanud inimese lalin ongi üks inetu mõttetus. Kirjutasin ka peoperenaisele sõnum, kus vabandan ja korvan kahjud vigastatud elupuu näol. Tulles löömise episoodi juurde, siis see on juba tõsisem lugu. Paraku kedagi näkku lüües võivad tekkida tõsised tagajärjed, minul seekord vedas ja pääsesin õmblustega huules. Jah, vigastused on registreeritud ja kuriteo teade esitatud. Sellega tegelevad juba edasi ametivõimud. Ja vabandan ka kõigi öeldud sõnade eest. Ka sattudes füüsilise rünnaku alla võiks jääda tsiviliseerituks, eks emotsioonid keesid üle ja nii ta oli. Ma nüüd küll ei tea, kas on õige võõraid inimesi “jorssideks” tembeldada, aga vaba maa, mis teha.

  • Mallu
   Vasta Mallu 13. oktoober 2019 at 21:05

   Tere Jaak! Kena, et oled lõpuks kaineks saanud ja mõistad ka ise, et su käitumine oli väga ebasobilik. Ka mina ei kiida füüsilist vägivalda iial heaks, kuid paratamatult olite teie need, kes üritasid tungida lõhkudes teise inimese koju. Ma ei tea, kas sa mäletad, aga juba eile rääkisid sa politseile, et annad avalduse sisse. Kui ei, siis meenutan sulle, mida politsei selle peale ütles: anda võib inimene avalduse alati, aga see on fikseeritud, et teie tungisite võõrale territrooriumile ja seega on inimesel õigus oma kodu kaitsta. Ehk siis teie avaldus on suht.. lamp ?‍♀️ Arusaadav, et füüsilise rünnaku osaliseks saades läheb tuju maru kehvaks ja nii, aga näed, oli selline kehva olukord, kus mõlemad pooled läksid üle piiri. Sellegipoolest fakt on, et teie olite võõral alal, kiskusite tüli ja meil on seda tunnistamas mitmeid inimesi – rohkem kui teid, kes te olite kahekesti. Loodan, et lihtsalt enam selliseid asju ei juhtu ja kõik said oma õppetunnid.

   Jorsi koha pealt, ma lihtsalt mõtlesin, et imelik oleks täisnimega teid nimetada, aga kui soovite, võin ka seda teha.

   Hääd õhtat!

  • Avatar
   Vasta Vesper 13. oktoober 2019 at 22:09

   Selle “vabanduse” põhjal jääb mulje, et ikka väga kahju ei ole küll. Jorssideks on kuidagi ebasünnis nimetada, aga samas nendesamuste jorsside poolt võõra inimese õuele laamendama minna täiesti OK? Arvan, et inimene, kes saab oma veast siiralt aru oleks selle huule lasknud ära lappida, vabandanud ja sellega asja ka lõpetatuks kuulutanud (teoorias tõmmanud ka vägijookidega koomale).

  • Avatar
   Vasta S. 13. oktoober 2019 at 23:28

   Jorss on veel väga viisakalt öeldud inimeste kohta, kes sedasi käituvad. ? Ja nagu on teada värk, alkohol ei ole mitte milleski “vabandus” ja veel rohkem on teada ütlus, et alkohol on tarkade inimeste jook.

  • Avatar
   Vasta Kassiomanik 14. oktoober 2019 at 11:29

   Õiguslikult on selliste tegude toimepanek alkoholijoobes RASKENDAV asjaolu. Seega ei tasu loota, et purjus pea midagi välja vabandab. Jorss on jorss.

  • Avatar
   Vasta Kadri 16. oktoober 2019 at 15:18

   Ha. Et kui lähed tüli norima ja saad ise molli, siis kohe kaebust esitama politseisse? Mis sa kirjutasid sinna – “miks mul üldse lüüa ei lastud, nii ebaaus”…. Aga kui ise oleksid ka mitte nii täis olnud ja jõudnud vastu anda? Siis oleksid ka oma huulega kaeba läinud või? Et mis mõttes julges vastu lüüa…?