KODU

kodujutud: suurem lastetuba

24. august 2021

Nagu ma teile näitasin, sai kõige muu hulgas koristatud ka suurem lastetuba. Sättisin ma selle sindrinaha ära nii hästi või halvasti kui oskasin. Nüüd pean hakkama mõtlema, mis sellest toast päriselt edasi saab. Siiani oli kindel plaan, et need puidukarva kapiuksed, mis on terve seina ulatuses, saavad valgeks kiletatud, et toale avarust ja valgust anda. Hetkel on voodid pandud piki aknaäärt, aga see lahendus ei meeeldi mulle mitmel põhjusel:

Esiteks ei saa ma akendele ligi muul moel, kui mööda voodeid turnides.

Teiseks, kuna see oli enne nari, siis need voodid ei ole ühesugused. See aga ajab mind miskipärast VÄGA närvi (ilmselt olen saikar).

Ja kolmandaks on nad nii suured kobakad, et võtavad ära nii suure osa laste mänguruumist. Neil ju vaja sinna mahutada kõik liumäed ja nukumajad ja pallimered ja jumal teab mis kõik veel. Tuba on küll suur – 23 ruutu -, aga ei taha ju kõiki asju teineteise otsa ja kõrvale ka tõsta. Võiks ikka natukene lahedamalt see tuba organiseeritud olla. See nari sai soetatud tegelikult ju Marile ja Lendele kasutamiseks. Tegelikkus on see, et Lende ja Marta saaksid hea mitu aastat ka väiksemate vooditega hakkama kui 90×200 cm. Küll aga on miinuseks, et miskipärast ei taha keegi mu lastest naris magada. All veel kuidagi, aga nari ülemisel korrusel keegi olema ei soostu.

Seega istusin ma eile lastega maha (okei, enamasti siiski Lendega, sest Marta tahab kõike, mille pilti ma talle näitan) ja hakkasime üheskoos nuputama. Kuidas see tuba võimalikult lihtsate vahenditega ilusaks, mõnusaks ja hubaseks lastetoaks saada. Esimene missioon: valida välja uued, väiksemad voodid. Selle plaaniga lõi kaasa ka La La Lastela, kes lubas heldelt enda tootevalikust lastele voodid saata, kui valik tehtud. Nüüd aga küsimus meile kõigile – millised ometi?

Toa laius on umbes 3,9 meetrit ja pikkus umbes 5 meetrit. Ma ütlen umbes, sest ma ei ole just maailma täpseim mõõdumees, aga no midagi sellist ta on. Nüüd ehk oskate paremini mõista, millise ruumiga ma silmitsi olen. Äkki oskate lausa ideid pakkuda, kuidas ja mida paigutama peaks.

Minu enda idee on voodi panna sinna seina, kus praegu on see riidestange ja ruumi mõttes oleks mulle kõige ideaalsem lahendus see äge narivoodi. Ent nagu ma just seletasin, siis prouadele nari teps mitte ei sobi. Ma ausalt ei tea miks. Kunagi said küll naris magatud. Kuna mul on aga soov, et nad seal toas päriselt magama ka hakkaksid, mitte ma ei taha niisama ägedat tuba, siis pean kahjuks narimõtted maha matma.

Seejärel tuli mõte, et panen siis sinna seina kaks kõrvuti voodit. Praegused lahmaadid sinna niimoodi ei mahu. Kui võtta aga näiteks 160 cm pikad voodid, siis mahuksid need küll, peatsid koos, sinna ära. Ja jääks äärtesse piisavalt ruumi ka, et pääseks kapile ligi ja saaks kenasti akent avada.

Mina ise oleksin need voodid valinud. Nii ägedad, saaks tuppa sellist..aia ja lillede ja muu kraami vibe luua. Lapsed raputasid pead.

Võib-olla oleks see pearaputus olemata jäänud, kui ma poleks neile enne jänesevoodit näidanud. Sest kui siin issanda taeva all on midagi, mis Lendele kohe eriti meeldib, on selleks jänesed ja kassid. Jänesevoodi pani ka Marta silma särama, seega on mul tunne, et minu tahtmine ei loe midagi ja saagu jänesevoodid. Ma paneks siis nad kõrvupidi kokku, keset otsaseina. Kuna mõlemad seinad tulevad mingit heleroosat tooni, siis saaks toale “särtsu” anda näiteks jänesestega seinakleebistega. Neid on kodukal mitmeid. Mulle endale jäid silma näiteks need: vol 1 ja vol 2 ja vol 3. Kõige rohkem vist istuks need roheliste õhupallidega jänesed. Siis oleks igas toas natukenegi rohelise hõngu.

Jälle ei tea, olen nõutu, kumb voodi siis võtta? Seda, mida mina tahan? Või need, mida lapsed tahavad? Ja kui seinad tulevad heleroosad, siis mis kleebised teie sinna voodi seina paneks? Ja mis värvi rulood seal olema peaks? Need kollased kardinad lähevad sealt muidugi nelja tuule poole, aga mõtlesin, et kuna elutuppa on kardinad olulisem osta, siis teen seda enne ja proovin lastetoas alguses ainult ruloodega hakkama saada. Neid on igasuguguseid erinevaid, aga ma arvan, et selles suhtes osab rulo.ee ise midagi välja mõelda ja pakkuda. Pidingi neile tegelikult teada andma, millal sisse kolitud saan, et nad mõõte saaks võtma tulla, ilmselt peaks neile selle kirja siis teele panema.

Vot, sellised mõtted siis praegu selle toa suunas. Järgmiseks hakkan teid painama enda ideega esikust ja sellest, kuidas mul on plaanis vetsus teha mingi eriti DIY remont. Aga ma pean nüüd lapsed magama kasima, seega need jutud tulevad alles homme.

Olge siis coolid ja aidake mul palun voodid ja kleebised valida! Ja öelge, milline vaip sinna sobida võiks? NII suurt ma vist ei leia enivei, mis terve selle vaba ala ära kataks, aga väikseid erinevaid oleks ju imelik panna? Abua!

Loe ka neid postitusi!

Kommentaarid puuduvad

Jäta kommentaar