0
JUMALAITA TERVISEJUTUD

oli tore, a nüüd on vist minek ka

24. mai 2022

Öeldakse ju, et inimene peaks ikka maru ettevaatlik olema nende asjadega, mida ta soovib, sest need võivad tõeks saada. No ma ei tea, mulle tundub, et 99% ajast see paika ei pea. Aga vot see üks kord kui ma ütlen, et vaimselt on selline tunne, et tahaks lihtsalt voodis lebada, siis universum on nagu ah, mida? Tahad voodis lebada? Ei no seda väikest asja ikka saab.

Ehk siis kui ma täna hommikul* silmad lahti teha üritasin, ei olnud see lihtsalt võimalik. Mul oli reaalselt tunne, et ma ei suuda oma silmi avada, ma jäin iga pilgutuse peale lihtsalt uuesti magama ja ainukene põhjus, miks ma korraks virgusin oli see, et mul oli lihtsalt nii külm, et vabisesin üle keha. Korraks pidin ennast nii palju üles ajama, et tööle kirjutada ja e-perearstikeskuses endale haigusleht alustada, aga seegi oli puhas piin. Iga millimeeter nahka, mis teki alt väljas olema pidi, oli jääkülm, nagu ma viibiks keset talve õues. Kuigi aknast tundus ilus päike paistvat, siis tuppa see soojus igatahes ei jõudnud.

Ja siis ma magasin. Korraks avasin aeg-ajalt silmad, tõin endale nuuksudes vett ja lamasin jälle voodisse, et sekundiga jälle magama jääda. Ma ei teagi, mitu tundi ma eile kokku magasin? 16? 17? Igatahes, kui mul lõpuks nii palju hea hakkas, et ma voodist välja sain ja proovisin kuidagigi kasulik olla, oli kell mingi 9 õhtul. Kasulik ma muidugi olla ei suutnud, sest ainuüksi ülesanne esikust liiv tolmuimejaga kokku tõmmata osutus liiga kontimurdvaks. Võttis aga max minuti, aga pärast hingeldasin diivanil, nagu oleks maratoni jooksmas käinud. Ehk siis kehas oli täpselt 0% energiat ja ainukene asi, mida ma tahtsin oli lihtsalt tekikuhja all keras vedeleda ja magada. Kuigi sellel hetkel enam palavikku isegi ei olnud.

*Postituse kirjutamist alustasin eile õhtul, hakkasin täna edasi kirjutama, mistõttu võib ajajoon poole postituse pealt muutuda.

Hilisõhtul tuli palavik muidugi tagasi, pole üldse vaja muretseda. Lisaks tundsin ma huulel tuttavat tunnet, seega pidin ma ennast ohkides ja vabisedes üles ajama, et enda korterist üles otsida kõiksugused ohatiserohud. Selles suhtes, et kui ma ka sellesse haigusesse surnud oleks, siis oleks ikka vähemalt avatud kirstu tahtnud, ohatis sellist nalja ei võimaldaks. Veetsin umbes 10 minutit otsides, sest ma ei tea lihtsalt mitte kunagi, kus siin majas midagi on. Lõpuks olid mu otsingud siiski edukad ja ma sain jälle voodisse tagasi ronida.

Ohatisega ongi see tore pull, et kohemaid, kui mu immuunsüsteem ühe milligrammi võrra nõrgeneb, on ta kenasti platsis. Muidugi haigusega pidi sama teema olema, nii et jaa jaa, tavaii, ma saan aru. Ma olen stressed as fck, kas ma võiks siis vähemalt väärikalt, normaalse kehatemperatuuri ja tavaliste inimhuultega manalateele minna? Seda on vist jah tõesti liiga palju palutud.

Ega see haige olemine muidugi üldisele enesetundele ka kaasa ei aita, sest juba enne olin ma kurb ja hädine, nüüd olen ma kõike seda korda kakssaada. Ma ei suutnud eile rahus tiktokkida ka, sest pmst iga video ajas mind nutma ja muutis super härdaks. Aitab ka sellest jamast palun, ma ei jõua enam kassida. Lihtsalt. Ei. Jõua. Paraku haigus on juba selline aeg, kus tahaks lihtsalt kuskil kaisus ohata, et ei tea, nüüd on vist minek ka. Ja et keegi jumala eest teed teeks ja mett sisse paneks. Ja pai teeks ja tekki sätiks.

Aga siin ma olen, teen ise endale Theraflud, ohkan iseendale, et nüüd on vist minek ka, teen pai ja tihun nutta.

Ning kui üldse siit elust midagi head otsida, siis õnneks tegin ma nädalavahetusel päris suure hulga blogitöö asju ette, mis nüüd on õnneks ainult üles panemise vaev. Aga seegi vaev on nii suur ja tahaks jälle nutta ja halada ja ennast haletseda.

Ja kuidas need muinasjutud tavaliselt lõppevad? Kui ta surnud pole, siis haletseb ta iseenda tekki sättides seal Veskitammi tänava korteris ennast tänase päevani.

Loe ka neid postitusi!

12 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mirjam 24. mai 2022 at 18:22

  Suures plaanis mis vahet seal on, kas on koroona, gripp v jumal teab veel mis tõbi. 🤦🏼‍♀️ Haigus on see enivei ja sitt on olla enivei. Ja ma loodan, et saad käppelt terveks! ❤️

  • Mallu
   Vasta Mallu 24. mai 2022 at 19:07

   Kuule täna juba isegi inimlikum olla, jeesus halastas. Või siis just vastupidi ei halastanud ja lõppu ei tulnudki? Ei oskagi nüüd öelda 😀

 • Avatar
  Vasta Vaike 24. mai 2022 at 11:46

  Aga ma panin just kaminale nurgakivi! 😀 Hästi teemasse. 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 24. mai 2022 at 12:12

   Enne surma hea teada, et sinu unistus vaikselt täitub samas 😁

   • Avatar
    Vasta Vaike 24. mai 2022 at 12:13

    Jah, saad rahus minna. 😀

    • Mallu
     Vasta Mallu 24. mai 2022 at 13:05

     Oli meeldiv 🥲

     Millal kamina avapidu tuleb?

     • Avatar
      Vaike 24. mai 2022 at 13:07

      Juuni lõpus alles saab kõik valmis, annan siis teada! Meil nagunii siin vein tegemata.

 • Avatar
  Vasta K 24. mai 2022 at 11:20

  Jäin samuti just haigeks. Kõige lahedam on see, et olen uuel töökohal kõigest 2 nädalat olnud ja juba pidin haiguslehe võtma 😏
  Lohutab õnneks see, et 2 päeva olin nagu zombi, ei jõudnud kõndidagi, aga täna hakkab juba vaikselt inimese tunne tagasi tulema.
  Kiiret paranemist sulle!

  • Mallu
   Vasta Mallu 24. mai 2022 at 11:24

   Tjah, ega ma ka just super kaua tööl käinud pole, aga nagu ma aru sain, on praegu kontoris paljud haiged, seega ma pole vähemalt ainuke 🥲

 • Avatar
  Vasta Sirly 24. mai 2022 at 10:48

  Vaesekene! Küll on hea, et lapsi Sinuga pole, saad rahus haige olla.
  Kõlab nagu gripp või koroona.
  Pikk pai ja saa terveks!

  • Mallu
   Vasta Mallu 24. mai 2022 at 11:25

   Koroona ei ole, esiteks kiirtest juba ütles seda ja teiseks mul on koroona olnud, see oli kergem kui suvaline nohu 🥲 Aga see on küll hea, et lapsi pole, nendega oleks praegu suuuuht raske

   • Avatar
    Vasta Kristine 24. mai 2022 at 16:43

    Ausalt. need kiirtestid näitavad tulemust siis, kui nad parajasti heaks arvavad ja absoluutselt mitte kuigi täpselt 😀 Ja lihtsalt infoks, et koroona (nagu ka gripp) on selline haigus, et tal võib igakord erinev raskusaste olla, see et sul korra koroona oli “ja see oli lebo” ei tähenda kahjuks, et see sul igakord nii on.