TERVISEJUTUD

kõhuplastika ja tutipekk ja parakad

4. märts 2023

Ma olen siin sada korda rääkinud, et ma lähen kohe varsti kõhuplastikale, eksole. Ja iga kord hakkavad inimesed mulle seletama, et miks ma seda ometi teen, ma ei ole ju “nii paks” ja muud säärast. Noh, kui ma nüüd üdini aus olen, siis kõhuplastika kui selline ei olegi ju kaalulangetusprotseduur. See on lihtsalt viis saada endale selline eriti lame kõht või nii. Jah, seda saaks muidugi trenni ja toitumisega ka, aga ma lihtsalt seda teha ei viitsi, olen jumalt aus.

Mul pole enda kehaga selles suhtes mitte mingisuguseid komplekse, et ma saaksin seda juttu ajada, et ooo, kui ma selle ära teen, siis ma saan lõpuks enda kehas enesekindel olla. Ärge seda küll mõelge, sest ma olen praegu ka. Ilma selle kurikuulsa “eriti lameda kõhuta”. Veits pehmeke ta on ja kui istun, siis on volte loomulikult ka. Nagu umbes enamikel naistel on. Ja ausalt, see ei häiri mind kohe üldseee. Nii et miks ma üldse midagi teha mõtlesin – täiesti tuugalt ja ausalt vastan – sest… ma saan? Kui mul ei oleks koostööpartnerit, tänu kellele saaksin ma väga arvestatava sooduka, siis ma ise küll ei viitsiks mitmeid tonne selle alla magama panna. Lõpetage ära, praegugi olen mõne nurga alt päris roogitav räim.

Mõistan ka seda, et paljudel naistel on peale laste saamist kõhunahk kuidagi lõtvunud ja välja veninud vms, aga mul ei ole. Ta on lihtsalt selline eeem… ebaühtlane või mai tea, ma ei oska seletada. Et jah, ma ei ole super prink ja sile, aga nagu täiesti normaalne keha on, ei anna nagu eriti viriseda tegelikult selle üle. Aga nats on vist ikka see tunne sees, et no kui juba SAAB teha, siis miks mitte. Ma armastan alati seda “lihtsamat teed” 😁 Ei hakka isegi salgama. Aga kui mul oleks kaks valikut, et kas tee trenni ja saa “idekas keha” või jää sellega, mis sul on ja naudi lamamist, siis 10/10st valiksin viimase variandi.

Seega olin ma juba otsuse ära teinud, et ka kõhuplastikale lähen, kui nüüd viimased paar päeva mind selles mõttes jälle kahtlema pannud on. Esimeseks põhjuseks on Mari. Mul ei olnud mitte vähematki plaani talle öelda, et ma mingisugusele operatsioonile lähen, aga kui ma nüüd mõistusega asja võtan, et ma vähemalt kaks nädalat väga haledas seisus olen (sest kõhuplastikast taastumine ei ole meelakkumine), siis ega ta loll ei ole ja saab ise ka aru, et mul midagi viga on. Ja mis moodi ma saaksin talle seletada, et kle emme arvas, et ta oleks ilusam kui ta kõht vähem paks oleks? What? Mis moodi ma saan sellist lolli juttu enda üheksa aastasele tütrele rääkida, ah? Ise kodus kogu aeg korrutan, et kõik kehad on ilusad ja inimesed ongi erinevate kehadega ja nüüd jooksen salamahti kuskile juppi enda kõhust maha kaksama.

Teine põhjus on see, et see ema kingitud uus kaal teeb oma tööd tõesti hästi ja täna vaatas mulle kaalu pealt vastu 59.7 kilo. Ma ei mäletagi, millal mul kaalunumber viimati nii väike oli. Selles suhtes et ega see number mind iseenesest kuidagi fitimaks ei tee. Mu kehatüüp juba on selline, et kui ta kuskilt pehmeke olla tahab, siis on selleks kõht ja lott 😁

Nii et ühesõnaga olen ma siin mõelnud, et äkki ma peaksin ikka kõhuplastika asemel uuesti ühe tiiru rasvaimu tegema. Eelmise korra ma ju rikkusin suht kohe ära Martat ootama jäämisega. Et vaata peale paranemist tuleks rasvaimu järgselt käia LPG’s, aga kuna ma olin rase, siis seda ma teha ei saanud ja nõnda jäigi mul kõhule paar sellist ebaühtlast kohta. Mitte muidugi väga jubedalt häirivat, aga siiski.

Ja nagu öeldud, siis see KÕHT mind absull ei häirigi. Kui ma üldse ütleks, et miski mind häirib, siis on selleks kõhualune pekk. Tutipekk? Ma ei tea, kuidas seda paremini sõnastada, aga mul on teile üks hea screen jagada, mis meil sõbrannade chatis ükspäev oli 😁

Jah, mu sõbrannad on väga toetavad 🥲😁

Ma olen kindel, et ma saaksin rasvaimuga seekord veel parema tulemuse kui eelmine kord, sest kui ma vaatan praegu neid eelmise korra enne-pärast pilte, siis mul on küll nats imelik, sest ma ei mäleta, et mul kõht elus NII hullus seisus oleks olnud. Aga noh, rasvaimust taastumine on konkreetselt kukepea, nädalake vist sõin valuvaigisteid ja ainuke “probleem” oli see, et ma umbes kuu aega pidin kandma seda korsetti ja olin alakehast sinikaid täis. Jumala lebo! Tundub kuidagi organismile kergem asi, millest taastuda ja omakorda ka palju lihtsam asi, mida laste eest varjata, sest mul on opi aeg kirjas täpselt lastevaba nädala alguses. Seega kui nad koju tulevad, saan ma rahus lastele teeselda, et midagi pole juhtunud ja Mari ei pea minu pärast noores eas keha komplekse külge saama 😁 Win-win!

See on mingi kuu aega vana pilt, kus ma kaalusin kilo-kaks rohkem kui praegu, aga ma ei usu, et kui ma täna uue pildi teeks, siis sealt mingit suurt erinevust tuleks, nii et kärab see pilt kah. Eestpoolt õnneks pole tutipekki näha 😁

Mai tea, ühesõnaga ma kirjutasin juba Mardile ka, et mis ta arvab, kas saaks ainult imuga selle värgenduse tehtud. Ma loodan (ja usun) et saab kah. Ja vaadake, et te siis keegi Marile ei ütle – mul oli juba eelmine kord tükk tegu talle seletada, et miks mul uusi ja suuremaid tisse vaja oli (tänks ema, et talle rääkisid😁).

Aga ma ei tea, mis teie arvate? Kas minna all in ja teha ikka kogu see plastika ära, või ehk käraks ainult tsutt imu ka? 🙄

Loe ka neid postitusi!

18 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Liisukas 5. märts 2023 at 15:36

  Kui juba ise ka nats kahtled, siis teeks rasvaimu. Sa jõuad seda kõhuplastikat teha küll veel kui vajadus peaks tulema. Praegu tõesti liiga hea keha, et lõikuma hakata.
  Ps, mul võiks ka mõni hea koostööpartner olla, kes finantseeriks mu kõhu ilusaks 🙂 Ma sinu vanuses sain peale 4 last trenniga korda, nüüd 10 a hiljem võin kasvõi pea peal seista, aga no mitte ei lähe see pekk sealt kõhu pealt ära.

 • Avatar
  Vasta Lennu 4. märts 2023 at 21:46

  Tead, pigem see imu, äkki ajalugu kordub ja siis on vähemalt ainult see imu tehtud😆 Ja kui kordubki ajalugu aga plaanitud ajalugu, siis teeks peale seda selle suure värgi ära. Ma ei näe absull mingit probleemi sinu kehas; mega ilusad jalad!! aga miskit teeks ikka, sest.. well.. you can afford it🤣

 • Avatar
  Vasta Kadri 4. märts 2023 at 19:08

  Mina käisin novembris Mardi juures rasvaimus ja oli sama kahtlus kas kõhuplastika või rasvaimu, hakkasin väga põdema selle armi pärast mis jääb kui plastika kasuks otsustan. Enivei Mart soovitas plastikat siiski kuid mina läksin ja tegin ikkagu rasvaimu ja ei kahetse üldse, elu parim otsus. Mul on megafit lausa kõva kõht pm sixback ja ei úhtegi armi. Nii hea et kahtlema hakkasin ning sisetunnet usaldasin.

 • Avatar
  Vasta Olga 4. märts 2023 at 18:39

  Okei, mõistetav, et trenniga jms ei vinni ja siis lased rasvaimu teha. Aga kas see siis saab sama regulaarseks nagu ilusystid? Sest loogika ytleb, et kui eluviisides midagi ei muuda, siis on varsti rasv tagasi?

  • Mallu
   Vasta Mallu 4. märts 2023 at 18:55

   No vaata mu enne pilte enne eelmist imu ja ütle, kas on tagasi v 😄

 • Avatar
  Vasta Ner 4. märts 2023 at 18:34

  Sul o n väga kena ja heas vormis keha 🙂 Teemaarenduseks, kui Mari ütleb sulle paari aasta pärast teismelisena, et talle ei meeldi et kõht pole ühtlaselt sile, siis kas sa soovitaksid talle et “pole hullu, me saame plastikas/rasvaimus soodushinna”?

  • Mallu
   Vasta Mallu 4. märts 2023 at 18:56

   Teismelisena kindlasti mitte 😄

 • Avatar
  Vasta Kairixxx 4. märts 2023 at 17:10

  Jaa, tee rasvaimu ja asi ants. Plastikat tõepoolest pole tarvis. Sedaenam kui sa ise ka nii tunned! Armas, et lapsele sellepoolepealt mõtled. 🤍

 • Avatar
  Vasta Vaike 4. märts 2023 at 16:55

  Ma olen ka tutipekiklubis! 😀

 • Avatar
  Vasta Helin 4. märts 2023 at 16:40

  Mina sinu asemel ei teeks kõhuplastikat, sul ei ole vajadust. Minu sõbranna tegi, tal oli ikka tohutult venitusarme jne, aga see operatsiooni arm, mis jääb, see on ikka väga suur ja pole üldse ilus. Rasvaimust ei jää mingeid arme, need paranevad nähtamatuks, tean omast käest. Küll aga on paljudel see probleem, et kõht jääb muhklik, osad saavad lpg-ga korda, aga osadel jääbki.

 • Avatar
  Vasta Sirly 4. märts 2023 at 16:02

  Tõepoolest, kõhuplastika jaoks liiga idekas. Pealegi see arm on ikka…no teda ikka on. Pigem tee rasvaimu kui soovi on . Kiidan mõtte heaks , Mari osas eriti tuli sul good point!

 • Avatar
  Vasta Helle 4. märts 2023 at 15:55

  Mul on ka Mardi juures varsti suur kõhuplastika koos rinnopp tulemas🤩 Ootan salamisi, et keegi oma aja tühistaks ja ma varem opile pääseksin🙈

 • Avatar
  Vasta Helle 4. märts 2023 at 15:26

  Ma olen ka Mardi juurde kõhuplastikale koos tissiopiga minemas🤩 Ma siin aina ootan, et keegi enne aja ära ütleb ja ma varem saaksin 🙈

 • Avatar
  Vasta Merilin 4. märts 2023 at 14:20

  Minu meelest on sul väga ilus keha ja sinu asemel teeksin esialgu rasvaimu ja kui see tõesti ei aita siis hiljem teeks kõhuplastika.
  Sest see taastumine tõesti pidi olema mega rets ja Mari osas sul hea point.
  Ja selle “noku” saab vist ka rasvaimuga ära 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 4. märts 2023 at 14:23

   “Malluka saladus” 😀

   • Avatar
    Vasta Tibu0 4. märts 2023 at 15:54

    Ma teeks selle rasvaimu. Saab ju pärast lisaks kõhuplastika teha kui aasta pärast vms mõtled,et tahaks ikka. 😀

 • Avatar
  Vasta Juula 4. märts 2023 at 14:09

  Saad endale suure armi, mida terve elu püksi peita, täielik lotovõit. Olles juba praegu kehaga, mis näeb ihaldusväärne välja. Mina ühel hetkel lähen ka seda oppi tegema, aga mul on ikka reaalselt suured probleemid ka. Sinu keha omades poleks isegi sellist mõtet tulnud. Vahetame? 😃

  • Mallu
   Vasta Mallu 4. märts 2023 at 14:15

   Jah, see armi värk on ka põhjus, miks ma imu poole kaldun – sellega jääb paar väikest täpikest ainult 😀