Uncategorized

ma ei ole sitt autojuht, ma lihtsalt ei oska peegleid kasutada…

7. aprill 2023

Nagu ma siin mainisin, siis mõtlesin mina uue auto ostmisele. Noh, eelmise liising on JÄLLE tõusnud ja just täna maksin ta eest jälle kena 715€ arve. Nagu 715€ ei tundu eriti adekvaatne summa, mida autoliisingu alla panna, seega pidin ma ju uue auto ka välja valima ja selle loo ma täna ka siia kirja panen.

Esiteks proovisin ma mingit Škodat. Millist, ärge küsige, sest ma ei tea endiselt autodest mitte kui midagi. Muidu tundus teine normaalne, aga ta oli vist mingisugune kiviaegne mudel. Kiviaegne, sest kui ma hakkasin parklast välja tagurdama, et proovisõitu teha, ei näidanud ta mulle kaamerast teps mitte päris pilti, vaid mingisuguseid punaseid joonekesi. Jumala haud, kes sellest midagi aru saab? Või no ma saan aru, et ta ilmselt hakkaks karjuma, kui ma millelegi otsa sõitmas oleks, aga ma juba tean ennast, et igasugune piiksumine ajab mind nii paanikasse, et jah… Ma tegelikult tean, et inimesed kasutavad peegleid tagurdamiseks, aga kuna minu auto mu elu selle võrra lihtsamaks tegi, et ma neid kasutama pidanud pole, siis ma lihtsalt ei osanud. Tee või tina, ei saa mina absull aru, kaugel ma millestki olen ja kuidas neid üldse sättima peaks.

Ma muidu kasutan peegleid küll: kui rida vahetan, siis vaatan küljepeeglisse ja tahavaatepeeglisse. Aga nende järgi mingit kaugust hinnata? Ütleme nii, et ma ei soovi ise surma saada, kedagi teist maha tappa ja autot ka sodiks sõita ei soovi. Seega pidin ikka uuemat kraami vaatama, kus normaalne kaamera sees oleks. Muidu ma jäängi kuskile parklasse või hakkan pimesi targurdama, ise issanda poole palvetades, et ehk ei ole sein liiga lähedal või keegi parasjagu sisse sõitmas külje pealt.

Ülejäänud kaks autot olid minu meelest täpselt samasugused. Esinduse tüübid ja Andra väitsid, et need on VÄGA erinevad. Minu jaoks olid konkreetselt üks ühele. Esimene oli vist gramm vanem mudel, teine uuem. Teisel oli webasto ka peal. Teades Eesti ilma, siis mina ennustan nagunii umbes paar kuud veel lund, nii et tundus mõistlik.

Sõita oli ka ok, kuigi Passat on tunduvalt madalam kui minu Touareg. Aga jumala tehtav, no probleemo. Kõik nupud ja asjad on sama koha peal, kus mu praeguses autos. Ainuke äpardus juhtus siis, kui ma auto välja lülitasin ja märkasin, et kõrvalolevad autod hakkasid mõlemad korraga liikuma. Lähemal spekuleerimisel sain ma aru, et ma ise libisen rahumeeli tagasi, esinduse seina poole.

Vot mis juhtub, kui enda autol käsipidur automaatselt peale läheb, nüüd tuleb veel see endale sisse harjutada.

Üldiselt ma vist ei ütleks, et ma väga sitt juht olen, kuigi eelnevast tekstist võib ilmselt eeldada, et ma olen loll nagu lauajalg, kelle kohta käib see väljend, et naine roolis – auto kraavis. Vot kraavi pole ma kunagi sõitnud ja ainult üks kord tagurdasin kellelegi otsa. Enda vabanduseks ütlen, et see oli siis kui mul oli esimene (kiviaegne auto), millel ka normaalset kaamerat polnud. Ja teiseks vabanduseks ütlen ma, et mul olid siis ainult mingi kuu aega load olnud. Ja kolmandaks vabanduseks oli see, et ma olin parasjagu sünnitamas – läksin too hommik sünnitusmajja esilekutsumisele, kus ma sain informeeritud, et ma mingi 7 cm avatusega olin, nii et võib vist eeldada, et ma pool tundi enne oma maja ees ka niimoodi sõita üritasin.

Muus osas olen ma ainult üks kord vastu parkla seina külje kriimuliseks tõmmanud, elusid ohtu pole seadnud. Loodame, et see trend jätkub ka edasipidi. Sest no miks ma peaksingi üldse oskama mingite peeglitega mässata. Lihtsam on osta auto, mis mu elu mugavamaks teeb, I guess.

Auto ise on selline. Aga vot sellise mitte endaliku lükke ma tegin küll, et palusin neil mustad veljed alla panna. Mitte et ma elus oleks kunagi kellelgi velgesid märganud või sekundiks nende peale mõelnud, aga kuna teisel proovitud autol olid ja need nägid kuidagi tuusad välja, siis kauplesin endale ka. Loodame, et ma nüüd õige pea selles autos siis väga tuus välja ka näen, nagu kord ja kohus.

Ega ma ise tegelt ei tea, kas see on “hea” auto, aga sõidetud ma sellega sain ja soojas ta mind edaspidi hoiab, nii et ilmselt kärab kenasti. Ühtlasi on mulle alati mustad autod meeldinud 😀

Loe ka neid postitusi!

16 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Triin 9. aprill 2023 at 12:51

  Kuulutuses ilusti kirjas et keskmine kütusekulu on 6.3l. Ja ei ütleks küll et 140kw nüüd mingi hirmus ”loom” on, täiesti normaalne. 😃

 • Avatar
  Vasta väike Myy 9. aprill 2023 at 02:39

  reageerin pealkirjale. Ma ei ole sitt autojuht, lihtsalt ei oska peegleid kasutada… :=O
  Kas endale ei tundu selles mõttekäigus miskit valesti , kummalsit, äkki kohatut ?
  Sellise arvamusega endast juhte leidub veelgi ja kui su last vigastab parkimisel selline juht,
  kas siis ka selline lebo arvamus jääb kehtima? Aga kui see juhtub su enda lapsega? Täna värava post,
  homme kõrval auto, lõpuks kellegi elu… sest moh kah mul asi , tühja need peeglid- igand ju!
  Et sa minust aru saaks just nii juhtus mu lapsega, kellel peegleid mitte kasutav proua parklas otsa tagurdas ja veel ülbust jäi üle et seal kraaklema kukkuda, Abikaasa oli targem käskis oma mooril suu kinna panna.

  • Mallu
   Vasta Mallu 10. aprill 2023 at 15:33

   Aga kas sa ise siit välja ei loe, et kui ma ei oska midagi kasutada, siis ma ostan auto, millega mul polegi vaja neid osata kasutada.

   • Avatar
    Vasta väike Myy 10. aprill 2023 at 21:33

    räägi seda juttu pärast õnnetust poitseile, vaata kas ta peab seda normaalseks. Muidugi ma eeldan, et mu näpu viibutus peneb sind mõtlema ja need katsetused kasutada vaid kaamerat jäävad ära. Kaamera ei näita sugugi nii palju kui sa eeldad. Peale selle on liikluses pidevalt olukordi, kus sul on vaja kasutada peegleid. Osta võid kasvõi lendava auto, kuid Liikluseeskiri kehtib kõigile võrdselt.

    • Avatar
     Vasta L 12. mai 2023 at 21:40

     Liikluseeskiri ei kehti juba pea 13 aastat…

 • Avatar
  Vasta Sandra 7. aprill 2023 at 20:28

  Palju kütusekulu on? 😀 Päris korralik loom, 140kw. 🙈 Läheb hästi edasi, aga neelab vist ka. Praeguseid kütusehindasid arvestades, siis mnjah. Mul nüüd esimene auto kaameraga, mingi aasta läks aega, enne kui suutsin üldse natuke usaldama hakata. Ja no mis kasu sest kaamerast, kui puhas on konkreetselt ainult esimene sõit peale pesu, muu aeg kas kruusane või tolmune. Elagu kruusatee iga päev. 😒 Autot mõtet pesta harva, sest noh, nagu hoovist välja saad on kogu pesu sealsamuses.

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. aprill 2023 at 21:16

   Ma ei tea mis mu praeguse autogi kütusekulu on 😄

 • Avatar
  Vasta nojah 7. aprill 2023 at 19:35

  eks auto tuleb valida oma võimaluste piires, siis ei ole ülemaksmist.
  mu tudengist lapsuke ostis omale auto vaid 999€ eest, sõidab kenasti.
  ainsad püsikulud kuus on bensiin ja liikluskindlustus. ei mingit liisingut.

 • Avatar
  Vasta K. 7. aprill 2023 at 16:57

  Auto kohta ei oska suurt midagi öelda 😀
  Aga on siis kaamera või andurid, ega õnnetustest ei päästa.
  Anduriga autoga suutsin tagurpidi parkides vastu lõunaka seina mingit klaasist äärt tagurdada. Andurid ei ütlend midagi, sest ees ei olnud ju midagi 🙈 ja peeglitest ka seda väljaulatuvat osa ei näind pärast tänasin õnne, et see klaas seal katki ei läind ja autole ei kukkund.
  Kaameraga sutoga tagurdasin maasturi tagatule katki vastu prügikasti äärt, sest see oli valesti tagasi tõstetud ja kuigi ma endaarust manööverdasin mööda.. siis oheii.. täpselt vastu.
  Seega ikka juhtub 😬😬
  Samas mõtlen, et vb peaks tagurpidi parkimise hoopis ära lõpetama siis ei juhtu 😂😂

 • Avatar
  Vasta Gerly 7. aprill 2023 at 16:25

  Hakka auto suurust tunnetama sellega, et kui peeglist vaatad, et sa kohe oled asjale otsa sōitmas, siis mine autost välja ja vaata kui palju ruumi tegelikult on.
  Mul kaamerat pole aga andurid küll. Andurite järgi ei pargi, peeglid on parem indikaator.

  Väljavalitud auto on norm. Kas müùja ütles ka, mis liiklusõnnetused need 2 endast kujutasid?

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. aprill 2023 at 16:44

   Ei tea, ei küsinud ja eriti ei huvita ka – on seal vahet, kui ta praegu korras? 😀

   • Avatar
    Vasta Kaja 7. aprill 2023 at 21:17

    Kui sul tass katki läheb ja sa ta uuesti kokku liimid….kas ta on siis ikka korras? 😀

    • Mallu
     Vasta Mallu 10. aprill 2023 at 15:33

     Vett peab, siis on! 😀

   • Avatar
    Vasta Kristine 9. aprill 2023 at 17:54

    No natuke on ikka, liiklusõnnetusel ja liiklusõnnetusel on vahe sees. Kas oli kosmeetiline probleem või on sul kusagilt seestpoolt mingi asi kõver ja see ühel hetkel keset maanteed näiteks avaldub.
    Ühtlasi ma ei saa aru, kas kellelgi kaameratel pesureid ei ole või, et nad koguaeg nii hirmus mustad on 😀

 • Avatar
  Vasta S 7. aprill 2023 at 16:19

  Ma ei suutnud jälle pikalt kaamerat usaldada 😅 ja no pealegi on palju kruusateid vaja läbida ning see on 99.99% ajast ülirokane,et vaevu miskit näha, siis lõppude lõpuks ikka peeglid 😄

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. aprill 2023 at 16:21

   No kui mul on valida, et kas ma usaldan ennast või kaamerat, siis… valik on ilmselge 😀