SUHETEST

järjejutt: kuidas ma inimese krõpsu söömise pärast maha jätsin

6. juuni 2023

Krt mul on tunne, et ma pean järjejuttudesse ikka väikse pausi sisse tegema. Mul reaalselt on juba ebameeldiv mõelda selle inimese peale nii palju kui see tunnike päevast, mis selle postituse kirjutamine üldiselt aega võtab. Aga kuna te kõik küsite, et no kuidas me lõpuks siis PÄRISELT lahku läksime, räägin ma teile selle kauni seikluse ka ära. Enne kui vahelduseks lõbusamaid lugusid jagan.

Loe ka neid postitusi!

17 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kats 7. juuni 2023 at 07:04

  Aga peale seda jättiski siis rahule? Lillesülemitega ukse taha ei tulnud?

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. juuni 2023 at 08:33

   Jaa, siis tuli õnneks lõpp 😄

 • Avatar
  Vasta Tyy 6. juuni 2023 at 20:03

  Tee Janrile minu poolt pai ja tõesti see võiks selle järjeka viimane peatükk olla. Ma ootan nüüd uusi jutustusi, kus poleks halli varjugi tollest Kummitusest.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. juuni 2023 at 20:41

   Teeme nii 😄💕

 • Avatar
  Vasta N38 6. juuni 2023 at 13:51

  On üks väga hea raamat:
  “Miks ta seda teeb? Kuidas käituvad vihased ja kontrollivad mehed.” Lundy Bancroft

  Soovitan raamatut kõigile, kes kogevad mingit tüüpi lähisuhtevägivalda oma kaaslase poolt. Ei peagi olema naine ja mees. Kirjeldab üldiselt vägivallatseja (füüsiline, vaimne, emotsionaalne jm) tüüpe ja jagab soovitusi mida teha, kui mõne sellise otsa satud. Mulle soovitas seda tuttav pereterapeut kui palusin abi sõbrannale kellel olid probleemid emaga.

  Aga antud loo “kangelane” on raamatus kirjeldatud kui ohver ja ohvrirollis mehed on oskuslikud manipulaatorid. Nende jaoks on oluline, et sa kindlasti teaksid kui halb just temal on. Enesekeskne maailmapilt, nartsissistlikud jooned ja pidev hala pikkade monoloogide näol ( nt needsamad eeposed mis ta sulle kirjutas) on väga ohvrirollis mehepojale väga tüüpilised. Ta kunagi ei tea miks ta nii käitus. Tegelikult ta ju ei tahtnud nii teha või öelda, sest ilmselgelt ta väga armastab sind ja lubab, et juba homme muutub paremaks meheks.
  Mul on kahju, et sa pidid seda kõike kogema ja hea meel, et pääsesid düsfunktsionaalsest suhtest- loodetavasti suurema traumata.

  • Avatar
   Vasta kibu 7. juuni 2023 at 15:23

   Mina samuti samuti soovitan seda raamatut! “Miks ta seda teeb?” Lundy Bancroft. Lugesin seda töö juures salaja, et mees ei näeks, aga sain sealt nii palju kinnitust oma kahtlustele ja hirmudele, et selline käitumine ja selline inimene ei ole ok.

 • Avatar
  Vasta Lea 6. juuni 2023 at 12:21

  Ma lugesin need screenid läbi ja ma pean ütlema, et sa ei väljendanud end selgesti. Las ma seletan. Näiteks kui keegi sureb, siis meedik/politsei vms ei tohi kunagi öelda, et “teda enam ei ole” või et “ta lahkus”, peab olema konkreetne, et kohale jõuaks – ta suri ära. Sest sõnadel on mõju ja muidu jääb veel lootus.
  Samamoodi sellisele tüübile vaja öelda – ma jätan su maha, ma ei taha sinuga enam koos olla, palun ära mind enam tülita.
  Muidu ei jõua kohale. Eriti kui mitu korda on ta varem samasuguse käitumisega ikkagi nö. pääsenud.

  Ehk on teistele abiks.

 • Avatar
  Vasta Kärt 6. juuni 2023 at 12:18

  Take a shot iga kord kui härra “tõesti” ja “mõistan”. Auto-correct pakkus “take a shit”, aga see oleks juba kōhulahtisus vist 🥲

  Soovitan soojalt ka laulu “1 step forward, 3 steps back”

 • Avatar
  Vasta KH 6. juuni 2023 at 11:56

  “Okei tsauuu” HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH 😀
  Holy hell lihtsalt, see kirjutamise jätkamine ajas mind oma mingi eksi puhul, ka nii närvi. Ma juba öelnud 100x, et kao minema ja see ikka jaurab edasi. Lõpuks lubas end ära tappa, kirjutasin “ok 🙂 ) suur oli mu üllatus, kui nädal hiljem mul maja alla ilmus. (fun story, ta küsis mu käest kondoome ka tagasi- see JÄÄB ALATISEKS ajaks mu party trickiks, räägin uutele inimestele, kuidas mul oli noorena üks eks, kes kondoome käis tagasi küsimas ja ma viskasin need talle rõdult igale poole laiali ja ta neid seal korjas 🙂
  . Ma juba lugedes väsisin ise ära 😀

 • Avatar
  Vasta Katz 6. juuni 2023 at 11:42

  Sul oli valus ja halb olla. Ma ei tea, kas sinu käest küsiti ka selle õhtu jooksul, kas saab sinu enesetunde heaks midagi teha või sulle midagi tuua või mis iganes teha, et sul parem oleks? Kas tal oli ükskõik? Huvitav on see, kas oleksid pidanud siis kodus hakkama samal päeval suur puhastust tegema… Eks see oli ilmselt parim otsus sulle, sest ilmselgelt teie omavahel ei sobinud kuidagi kokku ja ei saanud seda klappima.
  Mäletan ka pubekaajast taolisi sms-e. 30- aastasena tõesti enam ei viitsiks tegeleda.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. juuni 2023 at 11:48

   Ei no selles suhtes, et ega ta mind loomulikult ei ignoreerinud, ikka andis vett vms, kui ma palusin 😀 Aga ega minu jaoks polnudki suurt muud teha, kui…lasta olla 😀

 • Avatar
  Vasta saabas 6. juuni 2023 at 11:41

  Tema sõnumitest ei saa küll aru, et ta mingi super monster oleks

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. juuni 2023 at 11:47

   Tjah, ega sõnumitel polegi midagi häda. Lihtsalt selliseid sõnumeid sain ma kord nädalas uue teema üle 😀

  • Avatar
   Vasta Kärt 6. juuni 2023 at 12:19

   Maybe because you’re reading them wrong

  • Avatar
   Vasta Krr 6. juuni 2023 at 14:58

   No mulle ajas küll nende vabandavate sõnumite lugemine okse peale – sest see on selliste tüüpide käitumise üks osa, see mis järgneb ajude ke….le ja see ei ole teps mitte siiras “oi ma ikka nii armastan sind aga lihtsalt ei oska sinuga õigesti käituda” vaid see on konkreetne manipulatsioon. Selliste tüüpide sarnased sõnumid ilmselt ei tundugi kreepidena, kui ei ole natuke süvitsi läinud selle teemaga (mul endal sellistega isiklikke kogemusi ei ole, aga olen seda teemat varemgi päris põhjalikult jälginud ja siis ikka tunduvad maks okse sellised vabandused)…

 • Avatar
  Vasta Tinkerbell 6. juuni 2023 at 11:27

  mitu korda saab inimene öelda, et “ma ei taha su elu raskemaks teha” aga samas seda järjepidevalt tehes. Tal vaja uut plaati🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. juuni 2023 at 11:35

   Krt ma oleksin pidanud selle singlitesse ka kirja panema, sest ta tõesti kogu aeg oli see ohver, kes “teeb minu elu halvemaks ja ta ei soovi seda teha!” aga nagu tra lahku siis mu elust ja olekski tehtud ju 😀