Täna käisime Mariga ja teiste fotosessiooni võitjatega Audenteses pildistamas. Võin ausalt öelda, et mul jäi süda ikka mitu korda seisma. Aga eks ma siis räägin natukene lähemalt.

Pilte teeb väga sõbralik Martin Koot Aquaphotost, kes on vägagi lahkelt nõus kõiki abistama ja julgustama. Point siis selline, et esiteks tuleb võtta beebi, beebile aksessuaarid(riided, peapaelad), ujumismähkmed ja endalegi midagi, millega vee alla ronida. Mina muidugi nii tark ei olnud ja jätsin ujumisriided maha. Õnneks andis Rebecca mulle lahkelt ülemise ja Kätlin alumise otsa, seega sain ka mina Mariga vette ronida. Asi hakkabki siis sellega, et Martin seletab täpselt, et mis nüüd juhtuma hakkab.

unnamed (4) unnamed (6) unnamed (7)Ühesõnaga tuleb võtta laps, fotograaf läheb vee alla, sina loed viieni, LASED OMA LAPSE LAHTI, NÕNDA, ET TA LÄHEB VEE ALLA, ootad kabuhirmus kolm sekundit ja krabad paanikas oma lapse. Tegelikult tuleb muidugi rahu säilitada, sest mida närvilisem on ema, seda rohkem paanikasse laps läheb.

Ütlen ausalt, et mul süda hakkab peksma isegi seda videot vaadates, aga Mari oli väga tubli. Esimesel sukeldumisel ei teinud ta põhimõtteliselt teist nägugi. Köhatas paar korda ja jäime uuesti enda korda ootama.

Kes hakkas huvi tundma, siis rohkem infot saab Aquaphoto kodulehelt.  Kopin teile ka küsimused ja vastused, mis ka mulle enne pildistamist huvi pakkusid:

Sellised on siis kõige tüüpilisemad emmede ja isside küsimused enne sukeldumist:

Küsimus: Kas ma lasen beebi käest lahti sukeldumise ajal?
Vastus: Jah, beebi lased käest lahti ujumisasendis, õrnalt, ei lükka ega suru beebit vee alla ning astud eemale.

Küsimus: Kaua beebi vee all peab olema?
Vastus: Need beebid kel kogemus väiksem on vee all 2 sekundit, need kes juba varem sukeldunud, nendel võiks see aeg olla 3-4 sekundit.

Küsimus: Kus peab emme või issi seisma võtte ajal?
Vastus: Kui oled beebi vette lasknud, seisad fotograafi kõrvale ning loed rahulikult sekundeid. Kui jääd beebi kõrvale seisma, siis on paratamatu, et sa jääd oma jalgadega ka ise pildile. Alati on võimalik PhotoShoppida, kuid hea pildi saamiseks palub fotograaf teid alati sammuke tahapoole astuda.

Küsimus: Kuidas ma beebi veest välja võtan?
Vastus: Kui oled sekundite lugemise lõpetanud, siis astud rahulikult beebi juurde ja tõstad ta püsti asendis veest välja sülle ning näoga enda poole. Ära rabele ja rapsi, kui jääd ise rahulikuks, on ka beebi rahulik.

Küsimus: Minu beebi hakkab kohe ennast keerutama vee all. Kuidas siis käituda?
Vastus: Las beebi keerutab ja tiirutab vee all. Osad ongi sellised kukerpallitajad ning pildid võivadki tulla omapärasemad kui nad hoopis teises asendis on.

Küsimus: Mitu sukeldumist me saame teha?
Vastus: Kokku on grupipildistamisel meil aega üks tund ning võite teha nii palju sukeldumisi kui palju te jaksate.

Küsimus: Mitu pilti me saame?
Vastus: Ühe sukeldumise jooksul teeb fotograaf  2-3 võtet sõltuvalt olukorrast ning beebi asendist. Omale saate plaadi peale kõik õnnestunud kaadrid, mis tehtud sukeldumiste ajal.

Küsimus: Kas emme, issi, vend või õde võib ka beebiga pildile tulla?
Vastus: Ikka võib. Peale seda kui beebit on üksi juba piisavalt pildistatud, on pildile oodatud beebi koos oma perekonnaga. Fotograaf annab siis juba täpsemaid juhisid vanematele, kuidas beebiga koos vee alla minna, mida tähele panna, mida vältida ning kuidas olla.

Küsimus: Kas õe või vennaga koos pildistamine maksab lisaks?
Vastus: Kui põhistaar on beebi, siis õe või venna lisamine pildile ei maksa teile midagi. Juhul kui kõik lapsed sooviksid eraldi pilte saada, siis tuleb see eelnevalt kokku leppida fotograafiga, kes määrab siis perekonnale eraldi tasu.

Küsimus: Kaua piltidel kättesaamiseks aega läheb?
Vastus: Pildid saate oma postkasti CD plaadi peal hiljemalt 7 kalendripäeva jooksul. Pildid tulevad kahes formaadis, väiksed kohe näiteks Facebookis jagamiseks kui ka suured printimiseks.

Küsimus: Minu lapsel oli halb tuju ning ta keeldus sukeldumast või saime sukelduda nii vähe, et ei saanud piisavat arvu pilte. Kas on võimalik uuesti tulla korduspildistamisele?
Vastus: Jah, juhul kui te pole oma sessiooniga rahul või piltide arv ei olnud piisav või oli mingi muu arvestatav põhjus, siis on võimalik kokkuleppel fotograafiga osaleda mõnel järgmisel beebide grupipildistamisel ilma rahata.

Küsimus: Kas beebidel on ka vanusepiirang kes võiksid tulla pildistama beebide grupisessioonile?
Vastus: Beebide grupisessioonile ootan beebisid vanuses 2-18 kuud. Loomulikult võite tulla ka vanemate lastega, isegi 5 aastased on käinud beebibasseinis pilte tegemas ja on seda väga nautinud.

Küsimus: Kas on vaja enne pildistama tulekut käia sukeldumist harjutamas?
Vastus: See on alati soovitatav, kuid praktiliselt igal sessioonil on keegi, kes pole kunagi varem basseiniski käinud ja on ideaalselt hakkama saanud.

Küsimus: Mis beebil seljas peab olema?
Vastus: Jalas peab alati olema ujumismähku ning selga võite panna mida iganes riideid, mida arvate lahe olevat. Kuna reeglina pildistan sinisel taustal, siis võiksite valida riideid, mis võiks erksamana välja paista sellest. Tüdrukutele on alati vahvad lendlevad kleidid, peapaelad, inglitiivad, isegi kunstlilled ja mud mänguasjad käeshoidmiseks. Poistele mõjuvad alati hästi kikilipsud, traksipüksid, mänguasjad kui ka miks mitte mõni lahe müts.

Aga nüüd, trummipõrinaga esitlen mõndasid pilte, mis meie Marist täna saime:

1239706_10151937220409538_383346050_n 1513253_10151937220444538_1064275835_n 1534857_10151937220379538_707105388_o 1544930_10151937220359538_946242259_n 1544983_10151937220434538_554426195_n 1545901_10151937220394538_1975207251_n

Jaga: