AVALDAN ARVAMUST KARDO KODU Lapse üles kasvatamine LAPSED Mari SUHETEST

hüvastijätt*

31. detsember 2015

Ma mõtlesin, et viimane postitus selles aastas (ja üldse mõneks ajaks) peaks olema ikka positiivsel noodil kirjutatud. Muuseas, mu eilne väljahalamine aitas mind nii palju, et selleks ajaks kui Kardo koju jõudis, olid minul toad koristatud, pesu kuivama pandud, kõik tööasjad tehtud ja isegi põrandad pestud. Ei olnudki nii keeruline, kui ma seda endale ette kujutasin. Panin veel küünlad põlema ja ema jõuludeks kingitud lambikese ka kumama ja tõesti täitsa mõnusaks sai see olemine. Ainult tekki ei viitsinud üles viia, nii hea on selle all külitada.

dsc_2181-2811938

Seega peab tunnistama, et vähemalt pole ma totaalselt kaotanud võimet näha sitas saiatükikesi, või siis noh, märgata elus ka neid positiivsemaid külgi. Keegi eile kommenteeris ka, et jumala eest, mõtle nüüd headele asjadele ka. Eks ma siis mõtlen, teie nimel!

PEREKOND

Ma tegelikult pean tunnistama, et ma ei tea, kuidas mul saaks veel lahedam ja mõnusam perekond olla. Alustades siis Kardost ja Marist, kes on mõlemad nii imelised inimesed. Ühel on lihtsalt au kauem siin ilmas imeline inimene olla olnud. Ma poleks saanud selle mehevalikuga rohkem isegi mitte täppi panna, sest Kardo on üks imeline kompott viisakusest, aususest, sõbralikkusest, huumorist, nilbusest ja kõigest sellest, mis teeb temast selle mehe, kes iga kell viitsib mulle teed teha, Mariga mängida, poodi “millegi hea” järgi minna, mulle massaaži teha, aga loomulikult ka mulle öelda, et ma olen segi keeranud, nendel hetkedel, kui ma olen segi keeranud. Mõnikord ma mõtlen, et kui inimesed kuuleksid meie vestlusi pealt, siis meid oleks ammu kuskile instituuti pandud. Kahjuks ma ei saa teile ühtegi näidet tuua, sest me oleme nii haiged vennad ja noh.. instituut.

12142112_1700422010191607_1963022502_n

Mari kohta ei olegi piisavalt häid sõnu välja mõeldud siin maailmas. Jah, ma ehk eelmise postitusega jätsin mulje, et ta muust ei toitu, kui minu närvidest, aga tegelikult on ta enamiku ajast nii hea laps, et võtab pisara silma. Toimetab siin omaette, sõidab oma nukuvankriga, ajab koera taga, turnib kõrgustesse, käib seljas elamas ja laob kõigest, mis kätte saab, tornikesi. Halb tuju on tal imeharva ja enamasti tuli see peale siis kui uneaeg käes või kui ma keelasin midagi teha. Ma muuseas leidsin sellele ideaalse lahenduse. Kui ma Marikest keelan ja ta oma tegevuse lõpetab, siis ma hakkan plaksutama. Tavaliselt ta kuulas küll mu keeldu ja ei teinud pahandust edasi, aga nutt kippus peale, sest nii tore oli ju huligaanitseda. Nüüd on ta lausa põnevil, sest kohe kui ma ütlen: “Mari, ei tohi!”, siis ta lõpetab oma tegevuse, vaatab mulle otsa ja teeb aeglaselt plaksutamisliigutust, et noh, kas saab siin majas aplausi ka või mitte. Minu tubli, armas, armastav lapsuke. Meie väike suslik. Minu tütreke!

nunnuke

Mul on ämm, kes on iga kell valmis Marikest hoidma ja teda magama panema, kui mul on muid asjatoimetusi. Lisaks on hea tema käest kartulit või sibulat laenata, kui ma juhuslikult poole kokkamise pealt avastan, et mul pole pea ühtegi vajalikku komponenti oma söögi valmistamiseks. Ahjaa, ei tasu unustada seda, et ükskord päästis ta mind puugisurmast! See oli vist kaks aastat tagasi, kui ma duši all avastasin, et mul on kaenlaaugus uus sünnimärk, millel on jalad. Kuna kedagi teist polnd varnast võtta, siis tormasin Lea tuppa, kiskusin ennast nuttes alasti ja anusin abi. Aitas!

Muidugi aitavad meid ka mu ema ja kasuisa, kelle käes Mari praegugi on. Nii tore, et Mari saab mõlema oma vanaemaga tsillida, kuigi mu ema lööb vist mu mättasse, kui ma teda avalikult vanaemaks kutsun :D. Samas kui ma viimati instas Marist ja mu emast pildi panin, siis kirjutas keegi sinna kommentaari, et kas vanaemad vanad ei peaks olema? No vot, võta nüüd näpust eksole. Kasuisa on aga parandanud siin elamises absoluutselt kõik asjad, mis parandamist vajanud on. Mis teha, kui peres selline kuldsete kätega mees on, kõik taak jääb tema kanda.

tiinajamari

Muidugi ka minu armas väikevennake, kes iga kord Mari järgi jookseb nagu kohusetundlik lapsevanem. Kohe näha, et inimene võtab oma onukohustusi väga tõsiselt. Seetõttu sai ta sel jõulul ka väärt päranduse – Kardo eelmise xbox 360ne. Oh juudas, kui õnnelik ta oli. Muuseas, Kardo suurem vennake ja ta naine tõid mulle siia ühe Playstation 2 konsooli koos mängudega, et juhuks kui on mõni väike poiss või tüdruk, kes tahaks ka mängida, aga vot pole millegagi mängida, siis kirjutage mulle ja teeme ühe mudilase õnnelikuks!

rikike

SÕBRAD

Oi juudas, mõnikord ma olen lausa šokis, et kuidas see võimalik on, et minusugusel inimesel ka sõpru on. Aga näed, mõned pimedad ja tajudeta inimesed on mind siiski omaks võtnud. Mõni tegi selle saatusliku vea juba aastaid tagasi, mõni lollikene alles sellel aastal. Ma isegi ei taha kedagi nimeliselt välja tuua, sest mine sa minu mälu tea, pärast unustan kellegi ilmatuma olulise ära ja siis on piinlik lugu. Aga ükskõik kes seda praegu lugedes tunneb, et mmm, mina olen Mallu sõber, siis tea, et ma olen nii tänulik sulle iga korra eest, kui sa mind aitasid, lasid ennast aidata, minuga aega veetsid, minuga nalja viskasid, süüa tegid, veini jõid, shoppamas käisid või mulle külla tulid, sest sa tead, et ma ise ei viitsi mitte kuskil käia. Aitäh ja ma kohe päris tõsiselt armastan teid. Kuna see hakkab juba kõlama nagu enesetapukiri, siis ma kaua siin kõiki ei kiida, aga teadke, et olete kiidetud noh! Mul ei ole lähedasi sõpru kuigi palju, saan nad ühe käe sõrmedel üles lugeda, aga pagana pihta, nad on imelised!

MU BLOGI(lugejad)

Tundub ehk natukene imelik panna oma elu positiivsete asjade hulka omaenda blogi, aga just nii see on. See blogi on mulle andnud nii imelisi võimalusi siin elus, et ma ise ka ei usuks. Ja teate, mida see veel on andnud? Kindlustunnet. Ma ei tea, kas ma oskan seda sõnadesse panna, aga ma proovin. Ma olen ammusest ajast olnud enda suhtes natukene ebakindel. Ma tean, et see ei paista välja, sest ma lihtsalt ei lase sellel paista, aga näiteks kui ma satun kuskile, kus ma mitte kedagi ei tea, siis ma alati mõtlen, et raudselt ma ei saaks kellegagi jutule, sest ma olen nii imelik inimene ja ajan nii imelikku juttu 😀 Muidugi ma enamasti ikkagi saan, aga see tunne, et ehk mind ei võeta omaks on mu sees alati olnud. Eks vast see ole kõigil nii mingil määral? Ja kui ma hakkasin blogima, siis just teie, mu blogilugejad, olete tekitanud mulle tunde, et ma ikkagi olen kuskil omaks võetud. Ja veel nii paljude inimeste poolt, kes annavad mulle alati head nõu, soovitavad mulle parimaid kohti, räägivad mulle oma kogemustest, jagavad mulle oma saladusi, puistavad mulle südant, aitavad mind kuidas saavad. Te isegi ei tea, mis tunne mul on viimasel paaril päeval olnud, kui te minu üle muretsete ja mulle abi pakute. See teeb südame nii soojaks, nii soojaks.

Ma ei tea, kas te kujutate seda tunnet ette – teil oleks nagu tuhat sõpra, keda te ei tea! Aga ma ausalt pean teid oma sõpradeks. Nii palju kordi on mulle kirjutatud, et oh sina mind ei tea, aga minul on sinu blogi põhjal tunne, et mina sind tean ja mulle tundub, et me oleme nii sarnased inimesed. Juba selle lause põhjal ma tunnen, et oh, aga siis tean ju mina sind ka! Kui sulle mina meeldin, siis ma ei pea esimese asjana kartma, et äkki ta arvab, et ma olen imelik vms, seega mul pole mingit blokki ja ma hea meelega suhtlen sinuga ja kirjutan sinuga ja jumala eest, saan kokku ka kui tahad!

Iga ilus kommentaar, iga nõuanne, iga kiri – need kõik poevad mulle südamesse. Tekitab mulle sellise tunde, et ma olen ka oluline kellegi jaoks. Et ma pole ühiskonnale päris tühi koht 😀 Ja see on hea tunne, teada, et keegi elab sulle kaasa ja tahab sulle ainult head. Mina tahan teile ka ainult head, ausalt.

Aitäh teile, et te olete jäänud siia lugema, isegi kui ma vahepeal mingit lolli juttu ajan. Eks sõbrad teinekord ajavadki lolli juttu, igaüks ei pane seda lihtsalt alati kirja. Kui te veel näeks kui lolli juttu ma kirja EI pane, te lööks praegu ristimärgi ette! 😀 Aitäh kõikidele, kes on viitsinud kommenteerida, kaasa rääkida ja muidu toeks olla. See tähendab mulle päriselt väga-väga palju.

Mõnikord mul tekib tunne, et kurat, te olete mind nii palju aidanud, et ma tahaks vastu teid kõiki kuidagi aidata, aga ma ei tea kuidas. Seega ma olen siiski proovinud kõikidele postkasti tulnud abipalvetele kuidagi kaasa aidata. Olgu see siis bussipiletiraha vanaema juurde minekuks või Mari vanker kellelegi, kelle enda vanker ära lagunes. Küsija suu pihta ei lööda ja kui mul on võimalus, siis ma alati aitan. Vähemalt proovin!

Ärge siis mind päris ära unustage, kui ma mõnda aega siia enam ei tule, see on mu suurim hirm! Mul on lihtsalt natukene aega vaja atra seada, vana Mallarmees üles leida, saada normaalsemaks inimeseks, mitte sattuda hullarisse ega joomaravile ja oma mõtted selgeks klattida. Siis ma tulen tagasi ja saame jälle netisõbrad olla, eks. Pliis?! Kes aga oodata ei malda, siis siinsamas Nelgi metsas mina konutan ja ootan kõiki alati külla, va siis kui sa oled kirvemõrtsukas, siis ma ei oota. Aga muidu jumala eest, tulge ja tsillime ja…

Ok, ma mõistan, et ma kõlan nagu maailma üksildaseim tüüp, kes elu eest proovib endale sõpru leida 😀

Igatahes, mu kallid sõbrakesed. Aitäh teile ja nagu Terminaator kord ütles:

ill-be-back-terminator-9564881

*Ma ei tea, kas ma oleks saanud suitsiidsema pealkirja valida 😀

Loe ka neid postitusi!

96 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Liska 7. jaanuar 2016 at 10:05

  No igaljuhul oli see nii mõnus kiri.Hea lugeda ja
  minuarust paned sa koguaeg vägevalt.Igatahes pane
  täiega edasi?

 • Avatar
  Vasta llllll 4. jaanuar 2016 at 16:11

  sellesuhtes täitsa tore ,et hullu
  paned poleks siia muidu sattunud .d
  esimene reaktsioon oli täitsa haige
  eit .d aga tegelikutl väga tore ,et
  sa selliseid hullumeelse asju hetke
  emotsioonide ajel siia vahel
  kirjutad.inimesed on k6ïk siuksed
  teised lihtsalt yritavad seda varjata
  .teiste blogisi pole viitsind
  vaadatagi sa ikka mainid
  pereprobleeme ja jätad endast ikka
  halba muljet ka.muud yritavad
  igaahinna eest v6imalikult head
  toredad intteligentsed paista :d
  isegi panen sulle vahel måne sapise
  komentaari ,aga ära ära kyll l6peta
  tee ikka nalja edasi 🙂

 • Avatar
  Vasta elex86 3. jaanuar 2016 at 11:48

  Kaunist Uut Aastat!

  Saa ennast kiirelt korda ja tule tagasi. Mina igatahes ootan! 😉

 • Avatar
  Vasta Liisbeth 2. jaanuar 2016 at 18:16

  Niiiniiiii meeldis Su postitusi lugeda! Kahju, et nõnda
  kaugel elan muidu tüütaks Sind iga pääv koogiga ?
  tõestiselline tunne nagu parim sõbrants nüüd läheb NY
  elama… Ole tubli!! Kallid Marikesele!!

 • Avatar
  Vasta Silja 1. jaanuar 2016 at 13:11

  Maailma vingeim blogi 🙂 Jään sind ootama 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. jaanuar 2016 at 17:06

   :))

 • Avatar
  Vasta Jaana 1. jaanuar 2016 at 13:04

  Ärge olge naiivsed. Ei lõpeta ta blogimist. See on puhas
  trikk klikkide kogumiseks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. jaanuar 2016 at 17:06

   krt, võtsid mu vahele :/

 • Avatar
  Vasta Sandra 1. jaanuar 2016 at 10:16

  Jään Sind kindlasti ootama ja nutan natuke patja, kuni Sind ei ole. Edukat paranemist ja õnne uuel aastal!

 • Avatar
  Vasta Tiina 31. detsember 2015 at 21:45

  Mul on üks Mari vanune heleblond poiss välja
  pakkuda. Marile mängukaaslaseks kui sa parajasti
  vajad akusid laadida

 • Avatar
  Vasta Kati 31. detsember 2015 at 21:38

  Minu lemmikblogi.. Jään ootama..
  Seniks palju jõudu.

 • Avatar
  Vasta Muki 31. detsember 2015 at 21:05

  Yep!
  Lighten up!
  Every inch of you is perfect, from
  the bottom to the top!
  https://www.youtube.com/watch?v=viw3oJ2I0rw
  😛
  C U Around and welcome back next
  year… or a year after… as long as
  you get your ass back here being
  happy and looking forward to a bright
  future

 • Avatar
  Vasta ainoke 31. detsember 2015 at 19:16

  Ilusat ja aastavahetust teie perele ja lae oma ”akud” ruttu ära. Nii tore oli su lugusid lugeda. Jään naasmist ootama!

 • Avatar
  Vasta Kaidi 31. detsember 2015 at 18:29

  No pagan küll, kurb !
  Sa kujunesid igapärvaseks salajaseks harjumuseks ,
  Umbes nagu üks mõnus ninanokkimine 😉 !
  A proovi ainult kuidagi millegist sellisest loobuda 🙂 !
  Jõudsat nö. Pööningu korrastamist ja peatse kohtumiseni !

 • Avatar
  Vasta Kaidi 31. detsember 2015 at 18:11

  Kahju, et su blogipostitusi ei tule samal ajal kui uusi grey
  anatoomia osasi ka ei tule välja 🙁

 • Avatar
  Vasta Gynethea 31. detsember 2015 at 18:11

  I aint saying farewell, I shall say until we meet again! 🙂 Oled tubli, et oma sisetunnet jälgid! Mõnusat vana aasta ärasaatmist ja
  ilusaimat uut! PS! Ma kuskilt lugesin, et mingi sarimõrvar läks ainult nendesse kodudesse, kus uksed lahti olid – ta tundis, et on nii
  oodatud, seega keep your doors locked 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 18:54

   Holy shit, tegelt ka? Mul on kogu aeg uksed lukust lahti 😀

 • Avatar
  Vasta Kristel 31. detsember 2015 at 17:51

  Vbl kummaline ja vähetähtis seik, aga kui Su õhutusel “soolakooke” tegin ja kinkisin ning ühel sünnipäeval sellesse tegemisse ka
  teisi kaasasin olid kõik meeldivalt üllatunud. Kingitud pärlite ja pitsimustriga jõuluehted panid üllatuma ka kõige suuremad
  käsitööpõlgurid. Ja veel-reklaamitud kuivshampoon päästis mitu päeva ajahädast või siis põdemisest kasimata kiharate pärast.
  Ilusat kehva aasta lõppu ja parimat uut:)

 • Avatar
  Vasta piret 31. detsember 2015 at 17:22

  Mulle meeldib see Henry Fordi tsitaat: “Kas sa mõtled, et sa suudad või et ei suuda, igal juhul on sul
  õigus.” Nii et kui sul õnnestub leida üles oma eneseusk ja teda pisut toita, laabuvad asjad iseenesest
  justkui ludinal. mina jõudsin oma puntras ja ärevate mõttemustritega lõpuks kognitiivsesse
  psühhoteraapiasse ja see tegi imesid. olen ka muidu selline ise-ise-ise-tüdruk ja abi naljalt ei palu, aga
  viimases hädas andsin alla – see oli mõistlikumaid otsuseid üle. nii et ei ole miskit hullu, kui lubada end
  vahel pisut aidata, kui see aitab meil kasvada targemaks ja tugevamaks. edu ja hästiminemisi uueks
  aastaks!

 • Avatar
  Vasta G. 31. detsember 2015 at 16:24

  Oh kui kurb, ootan juba sind tagasi!!

 • Avatar
  Vasta G 31. detsember 2015 at 16:01

  Aitäh Mallu nende toredate hetkede ja mõne ajuvaba postituse eest! Sa oled tõesti täiega äge inimene! Ootame vana Malluri
  tagasitulekut ja siis võib-olla uue hooga 🙂

 • Avatar
  Vasta Maiku 31. detsember 2015 at 15:45

  Lugesin ja nii palju samastumist. ?
  Just selle enesekindluse koha peal. ?
  Hea kui inimene adub, et puhkust on vaja. Puhka,
  sõbrune taas iseendaga, naudi, armasta, naera, tantsi,
  mõnule ? Pai ?
  Igatahes, ma soovin Sulle ja Su vahvale perele
  mõnusat lõppu ja, et uus tuleks parem kui varem ?
  ? ?????

 • Avatar
  Vasta Kerli 31. detsember 2015 at 15:23

  Moss moss tuli kohe peale. Ma olen nii harjunud su blogi lugemas käima. Oled nagu oma inimene. 🙂 Hea meelega sooviks sinuga
  päriselt ka tuttavaks saada ja kuskil klaasikese veini teha.

 • Avatar
  Vasta Anna-Liisa 31. detsember 2015 at 15:15

  Kurvaks teeb küll see sinu blogipaus! :/ Aga arusaadav, et sul vaja hingetõmbepausi ja see on väga õige
  otsus. Niiet ega muud kui jään su uusi postitusi ootama ja soovin sulle, et leiaksid e uuel aastal, selle vana
  Malluka ülesse! Imelisi viimaseid aastalõpputunde ja suurepärast uut! 🙂

 • Avatar
  Vasta K 31. detsember 2015 at 15:10

  Tahaks siia kohe nüüd midagi kirjutada, aga eriti ei
  oskagi… see oli nüüd läbi aegade üks ilusamaid
  postitusi. Ma olen sinu blogi lugenud juba kaua, st ka
  enne kurikuulsat hitleriemmede postitust. Ma ei ole
  alati su väljaütlemistega nõus olnud, aga samas, ma
  arvan, et leidugi inimest, kellega 100% nõustuksin.
  Miks ma üldse su blogi lugema hakkasin? Sest sa oled
  kohutavalt sarnase oleku ja kõnekasutusega nagu mu
  üks sõbranna, keda ma näen nii harva ja kellest
  puudust tunnen. Su blogi on selle ajaga palju
  muutunud ja on aru saada, et sa hoiad ennast tihti
  tagasi ja ei saa olla see sama vana hea Mallu. Loodan,
  et see paus aitab sul pea selgeks saada ja toob
  hingerahu tagasi. Ühest (või kahest) veinist ka sinuga
  ära ei ütleks, sest sa oled selline naljakas tsikk, kellega
  ma arvan, et seda kohatut vaikust ja igavat olemist
  juba naljalt ei tekiks. Ühesõnaga pea püsti ja jään su
  kammbäkki ootama! 😉

 • Avatar
  Vasta Sylvia 31. detsember 2015 at 15:09

  Heiaa Mallukas :)!
  Üli hea oli su tänase blogi postitust lugeda, tegi mu tänase lõuna kuidagi veelveel mõnusamaks, kui see juba oli 😀 .
  Mainin ära ka selle, et ma ei ole küll su blogi algusest peale lugenud, kuid ajast mis mil ma seda lugema ja jälgima hakkasin, on see
  üks parimad olnud (Y) :)! Sa oled üks megavinge pisikese armsa Nööbikese ema, kindlapeale super abikaasa oma hurmurist
  mehele ja veel parem sõbranna oma sõpradele/sõbrannadele 😉
  Soovin sulle ja sinu kõige vingemale perekonnale KÕIGE ILUSAMAT AASTAVAHETUS & VEEL PAREMAT UUT AASTAT! 🙂
  Täitugu kõik su salajase soovid ja unistused ;).
  CHEEEERS !

 • Avatar
  Vasta maria 31. detsember 2015 at 15:06

  Ma lugesin so joulu postitust ja pisar tuli silma, te olete
  nii ilus perekond. Mari on nii armas ja nii ilusaks
  pisikeseks neiuks sirgunud. Meie monglid on sama
  vanad ja siis ma huviga vaatan kuidas sa kirjutad
  asjadest mis Mari teeb ja siis vaatan kuidas mo oma
  pisike notsuponn teeb samasuguseid asju, siis tuleb
  selline ara tundmis room :-).
  Koguaeg ei suuda keegi koike ideaalselt teha, mul on
  5ne, 3 ne ja 2 ne ( oktoobri beebi:)) ja iga hommikul ma
  koristan koik toad ja elamise, teen suua. Ohtuks naeb
  mo elamine valja nagu ma mitte kunagi ei koristaks,
  keegi joonistab seinad tais ja siis ma kraamin ja
  koristan iga paev nagu noiaring 🙂
  See ongi elu pisikeste ponnidega, mul pole ka kunagi
  lapsehoidjat mo ema on Eestis, ise elan iirimaal, pole
  kodus juba peaaegu 7 aastat kainud. Kuna mul on 3
  last, siis ma olen nendega kodus. Meil alustavad lapsed
  juba 3 aastaselt eelkooli ja siis 4 selt lahevad paris
  kooli, siis mo paev koosnebki: hommikul pakin laste
  louna, soidutan nad kooli, siis tulen koju koristan teen
  suua, siis toon nad koolist koju jne.
  Ma olen peaaegu aasta jalginud so plogi ja mulle nii
  meeldib lugeda, iga hommik alati tsekkan kas on juba
  midagi uut.
  Soovin sulle ja so perele koike koige ilusamat ja
  loodan, et koik saab korda.
  Ps. Ma hakkasin jooma meal replacement sheike, need
  on nii head ja aitavad kaalus alla votta, ei ole nalja
  tunnet. Parast 3 last ja viimast keisrit on mo koht
  natuke nassus, ma olen 66kg . Kuigi mulle ei meeldi
  olla piits peenike ja mul on alati olnud uuratu tagumik
  😉 which I am really proud of 😀 . Tahaks, et mo koht
  oleks ilusam ja sangadest lahti saada. We all have
  struggles, nobody’s perfect baby.

 • Avatar
  Vasta H 31. detsember 2015 at 15:02

  Arge siis palju onne tina valage tulevad veel sakilised
  :d .olge tublid ja loodame tulevikus ka paar head sona
  kuulda et sul koik parem :))
  Head vana loppu 2016 veel paremat!

 • Avatar
  Vasta Reelika 31. detsember 2015 at 14:33

  Siiralt loodan, et jõuad oma asjatega selgusesse ja et
  uus aasta tuleks parem!
  Samuti loodan, et see “paus” milleeniumit ei kesta 🙂

 • Avatar
  Vasta Annika 31. detsember 2015 at 14:29

  Jään sinu järgmist postitust ootama! 🙂
  Oled mind lõbustanud oma postitustega ning
  tänu sinu kirjutatud kogemusele, julgen ka
  mina minna silmaoperatsioonile Lätti. Aitäh
  sulle, sa oled väga armas inimene, keda oleks
  tore tunda ka päriselus! Kallid!

 • Avatar
  Vasta Krissu 31. detsember 2015 at 14:13

  Väga tubli oled!
  Ma elan ka nelgi tänava lähedal. Kui Sinu koer
  soovib ühte vahvat sõpra, kellega mä gida ja
  jalutada, siis vabalt ?

 • Avatar
  Vasta P6rgukiz 31. detsember 2015 at 14:00

  Uus aasta tuleb kindlasti parem! 🙂
  Ja siiski… sa oled äge inimene
  kõigi oma heade ja halbade
  omadustega. Sa oled ju lihtsalt
  inimene ja tore, et sa ei varja seda 🙂

  Kõike toredat sulle uuel aastal 🙂

 • Avatar
  Vasta Silvia 31. detsember 2015 at 13:55

  Armas oled Mallu 🙂

 • Avatar
  Vasta rena 31. detsember 2015 at 13:52

  noooooo!!!!!! see oli praegu nagu parima mehhiko
  seebi lõpp!!!!!!!! ise tead kui tagasi ei tule!!!!!!!!!!
  paremat asemele nagunii ei tule… aga, eks inimene
  harjub kõigega. (see oli ähvardus, et sa kauaks ära
  ei jääks..)

 • Avatar
  Vasta Kersti 31. detsember 2015 at 13:41

  Mallu sind on raske unustada, ootan sind tagasi!!
  Mõnusat vana aasta lõppu ja võimast uut!:)

 • Avatar
  Vasta keegi ikka 31. detsember 2015 at 13:37

  Ma siiralt loodan, et siia naastes tunned sa end juba tunduval paremini :). Kasuta seda aega, mis sul üle
  jääb, mõnusaks mõnulemiseks! 🙂 Et uus aasta tuleks parem kui vana!

 • Avatar
  Vasta Kertu 31. detsember 2015 at 13:35

  Loodan, et saad oma mõtted ja tunded taas korda ning tuled tagasi veelgi lahedama ja põnevamana 🙂 Head vana aasta lõppu ning
  toredat uue ajastu algust!

 • Avatar
  Vasta Merlin Saretok 31. detsember 2015 at 13:34

  Armas postitus Mallukas!
  Puhka ja saa oma peas asjad selgeks. Leia end taas ja saa endaga sõbraks!
  Oled imeline naine, sul on tore pere, sõbrad ja elu. Kõik on tegelikult hästi, lihtsalt sa oled üle töötanud ja vajad puhkust
  avalikkusest, sest sa oled inimene, kellel on tunded ja süda!
  Hakkasin Tannu laulu ümisema kohe 😀 Võta aega veidi ringi vaadata…
  Pane põhja, kuula ka ja laula kaasa! Hakkan parem!
  https://www.youtube.com/watch?v=Q-AKeUho42w

  Luv ya! Imelist aastavahetust teile!!!

 • Avatar
  Vasta merks 31. detsember 2015 at 13:33

  No neiu Mallu toredat puhkust ja ootan sind
  tagasi sama sõgeda, ausa, rõõmsa, vinguvana ja
  lahedana 🙂 Mul on siga kahju et sa nii kaugel
  elad ma külastaks küll sind sest mulle sa
  meeldid 🙂 Marit fänname ka koos tütrega sest
  ta on ju armas ? head vana aasta lõppu teile
  ja veel vingemat uut aastat 😉 kallid paid.?

 • Avatar
  Vasta Ave 31. detsember 2015 at 13:32

  Ma ei usu eales, et see päris hüvasti jätt oli.
  Pigem äkki hüvastijätt selle hullumeelse 2015
  aasta hüvastijätt! 2016 tuleb sul kindlasti
  parem!!
  Head vana aasta lõppu ja uue algust!

 • Avatar
  Vasta Ave 31. detsember 2015 at 13:30

  Üks kohe-kohe 10 aastaseks saav poiss hea
  meelega laenaks PS mängijat. Just laenaks
  (sest päriseks seda ei tahaks, kuna meil 1
  televiisor).

 • Avatar
  Vasta Tuuli 31. detsember 2015 at 13:29

  Kuidagi kurb tunne kohe…aga jõudu sulle enese leidmisel ja leia tee tagasi siia!
  Kaunist aastavahetust sulle ja su perele!

 • Avatar
  Vasta Reelika Köster 31. detsember 2015 at 13:21

  Oeh, nii kahju mul oleks ka nagu üks osa mu
  elust kadunud nüüd 😀 aga ootan Sind
  värskena tagasi oma ellu 😀 Kõike head 🙂

 • Avatar
  Vasta Tiina S 31. detsember 2015 at 13:19

  Ole tubli! Mõtle kõik elus selgeks ja tule kindlasti
  tagasi, mina jään ootama ☺? kõik kõige paremat
  sulle ja su perele tuleval aastal!

 • Avatar
  Vasta S. 31. detsember 2015 at 13:17

  Lugesin ja silmad läksid märjaks. Nii ilus postitus, aga samas kurb, et ainuke blogi, mida ma üldse viitsin lugeda, kaob mingiks ajaks
  ära 🙁
  Mitte ükski teine blogi pole isegi võrdväärne Sinu omaga, ausalt.
  Aga samas on arusaadav, et Sa vajad aega endale.
  Loodan vaid, et see paus väga kaua ei kesta, sest mida muud lugedes ma ikka nii palju naerda saan. 🙁
  Ole tubli ja täida oma eesmärgid ning ära Sina meid ka unusta! 🙂
  Ilusat aasta lõppu ja veel paremat uut Sulle ja Su imearmsale perekonnale.

 • Avatar
  Vasta jaanika 31. detsember 2015 at 13:17

  Kallis Mallukas!
  Mina olen sinu blogi väga väga suur
  fänn, ja kui kuulsin (lugesin) et
  hetkeks pausile jääd olin väga kurb
  🙁 Aga saan täiesti aru sinust, ja
  oled tubli et puhkad veidi, et siis
  saaksid tagasi tulla meie juurde 🙂
  WE LOVE YOU! Ja uksköik mis haterid
  kirjutavad, sa oled väga lahe ! Kui
  kunagi näen sind tänaval, tulen
  kallistan sind niii niii kövasti,
  isegi kui sulle kallistamine ei
  meeldi 😀

  Ilusat puhkust ja jään ootama uusi
  postitusi! Me ei unusta sind kunagi
  Mallu, nii ilusat inimest on raske
  unustada 🙂 Tegelt suht vöimatu….
  Nii et sa oled ja jääd meie köikide
  sydametesse. Ja ilusat uut aastat
  sulle ja su ilusale perele!

 • Avatar
  Vasta Anni 31. detsember 2015 at 13:12

  Üks sinu viimane “halav” postitus oli
  minu jaoks väga hea lugeda. Mitte, et
  ma nüüd tunneks rõõmu, et sinul ka
  halvasti on, vaid kuidagi lohutav on
  teada, et on veel inimesi, kes on
  omadega puntras. Ei olegi ainult
  mina, on veel… Ja mul on väga hea
  meel, et oled sina, kes sa julged
  sellest ka avalikult kirjutada.
  Tundus kuidagi nii tuttav kuidagi.
  Kuigi mul pole isegi last mitte!!! Ja
  koera 😀 Aga ikka ajab kõik närvi ja
  kõik tundub olevat tegemata ja nii
  palju asju, milles end süüdistada.
  Sinu postitusi on olnud värskendav
  lugeda, just sinu aususe tõttu ja
  mingil moel me oleme täitsa sarnased.
  Mina ei julgeks sellest ainult mitte
  kunagi rääkida. Tubli sina.
  Loodan, et sinu uus aasta tuleb parem
  ja leiad selle miski, mis tundub
  praegu puudu olevat. Ja minul ka!

 • Avatar
  Vasta njah 31. detsember 2015 at 13:09

  Olen su blogist kõvasti meelelahutust
  ja -lohutust saanud, tänud sulle
  selle eest! Jõudu ja edu edasistes
  toimetustes!

 • Avatar
  Vasta Marilyn 31. detsember 2015 at 13:08

  Olgugi, et alati jääb see sopp rohkem meelde, siis ma usun, et neid, kes Sind( Sinu blogi) armastavad on tegelikult ikka kordades
  rohkem ! Meil kõigil on vahel täiesti ilma põhjuseta raskeid aega ja need lähevad sama lihtsalt ja kiiresti üle kui need tulid 😉
  Me kõik ja kindlasti MINA ootame Sind ikka kiiresti tagasi 😛 Pole midagi lahedamat kunagi lugenud, kui Sinu postitused !
  Head vanaaasta lõppu ja loodan, et uus aasta tuleb Sul iseenda sees rahulikum ja stabiilsem , sest midagi muud paremat Sulle ju
  enam soovida ei saaks 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 14:01

   Aitäh Marilyn hääde sõnade eest, küllap see uus parem tuleb, mis tal üle jääb?! Aga sulle ka head uut aastat ja kõike mõnnat!

 • Avatar
  Vasta Helina 31. detsember 2015 at 13:07

  Armas Mallukas kõike kaunist Sulle ja et sa
  ruttu ikka meie juurde naaseks.Tunnen,kuidas
  juba igatsen su postitusi lugeda,aga kannatan
  ära,peaasi,et leiad oma sära ja jõu
  ülesse.Kallistan ja teen Sulle virtuaalse pai 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 14:00

   Aitäh Helina! Head uut ja kõike kaunist sulle ka. Küllap varsti jälle “näeme” siin :))

 • Avatar
  Vasta Killu 31. detsember 2015 at 13:03

  Täiesti ulme..mul silmad märjad!See kuidas sa oma
  perest kirjutad paneb endasse vaatama ja
  mõistma-Mul ju ka selline perekond:))Aitähh
  Sulle,et oled selline vahva ja hästi armas
  inimene!!!!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 13:59

   No aitäh Killuke, vot kui hea siis, et meil mõlemal nii mõnna pere jopanud on!

 • Avatar
  Vasta piret 31. detsember 2015 at 12:59

  Kui sul inimeseks saamisel abi vaja on, anna aga teada!
  🙂
  Võin tube koristama tulla või Marikest hoidma!
  Peaasi, et oma asjad ruttu jonksu saad ja tagasi
  blogima tuled!
  Hetkel on tunne, nagu oleks oma lemmikseebi viimast
  osa vaadanud… nagu Revenge’iga oli..või Dexteriga…
  et ei oskagi oma eluga enam midagi peale hakata ja ei
  oska kuidagi enam olla…

  Ja kui paus pikemaks venib, siis hakka parem heaga
  teisi blogijaid reklaamima 😉

  Ole tubli ja ehk varsti saame sinust taas
  kuulda/lugeda!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 13:59

   Hei Piret! Mu blogrollis on häid blogijaid jalaga segada ja ära võta seda kui sarja lõppu, vaid seda pausi, mis kahe hooaja vahel ikka on 😀

   • Avatar
    Vasta piret 4. jaanuar 2016 at 18:12

    Tead, need pausid on tavaliselt isegi
    nõmedamad, kui seriaali lõpp… sest siis jääb ju
    seep kõige põnevamal kohal tavaliselt pooleli ja
    hell no kes suudab oodata kaks kuud et edasi
    näha! 😉

 • Avatar
  Vasta Elis 31. detsember 2015 at 12:56

  Ma loodan, et su paus väga pikaks ei jää! Ole sama tubli edasi. Head vana aasta lõppu ja parimat uut aastat sulle!!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 13:58

   Aiäth ja sulle kaa!

 • Avatar
  Vasta Margit 31. detsember 2015 at 12:52

  Mida ma siis õhtuti lugema hakkan kui tited ja mees
  magavad?Nii hea oli vahest võtta klaasike head veini
  ja avada Malluka blogi 🙂 Tule ruttu tagasi,seniks
  soovin sulle kõike paremat ja soovide täitumist uuel
  aastal.?☺

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 13:58

   Hakka häid raamatuid lugema, ma ise plaanin sama 😀 Aga head uut sullegi! (Ps! Kuidas sa neid rakette panid :D)

 • Avatar
  Vasta Kris. 31. detsember 2015 at 12:51

  Ka mina pole siia varem kommentaari jätnud,
  aga lugeja olen päris pikalt, nagu luuraja :D.
  Pole sellist tunnet olnud, et minu arvamust
  veel ka vaja oleks, aga täna tahan ma sulle
  öelda, et su head lugejad jäävad sind igaljuhul
  ootama. Sa oled super !
  Uuel aastal uue hooga ! 2015 oligi ebatavaliselt
  jura aasta kui nüüd järgi mõelda, 2016 tuleb
  kindlasti kordades parem. Edu eneseleidmisel,
  see on raske, aga tasub ennast kindlasti ära :).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 13:58

   No tere luuraja Kris 😀 Aitäh sulle ja head uut aastat ka!

 • Avatar
  Vasta raki 31. detsember 2015 at 12:50

  Mina tahaks suurima heameelega seda konsooli mu
  väike vend ja õepoeg oleskidd selle üle niii õnnelikud.
  vennale niii meeldib telefonis ja arvutis mängida,.oleks
  talle hea üllatus.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 13:57

   Kirjuta siis mulle 🙂

   • Avatar
    Vasta Ragne 31. detsember 2015 at 14:08

    Kirjutasin fbsse 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura B 31. detsember 2015 at 12:50

  Tead ma olen pikalt mõelnud, et tulen külla sulle, sest
  no mis mul siin mäest alla tulla on niiet oota, võibolla
  ilmun varsti koogi või mõne muu toreda asjaga ukse
  taha sulle. Jään ootama uusi blogipostitusi ikka, sina
  aga nüüd puhka ja tunne rõõmu elust ja oma
  perekonnast ja väike soovitus ka- mõtle ainult sellele
  mis sul on olemas, mitte sellele mida sul pole! 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 13:57

   No aga haara kook kaasa ja hakka tulema 😀

 • Avatar
  Vasta tsauki! 31. detsember 2015 at 12:48

  Siia postituse alla tekkis küll tahtmine kommentaar jätta!
  Soovin sulle rõõmsat aasta lõppu ja et sa ennast varsti jälle mõnusalt tunneks! Soovitusi ei hakka parem jagama, kuidas asju
  korraldada – sa oled tark naine küll ja tead ise kah, kuidas hea ja õige on 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:49

   Aitäh ja head vanaasta lõppu sullegi!

 • Avatar
  Vasta Kelly 31. detsember 2015 at 12:44

  Minul tuli ka pisarake silma, ikka meeletult
  igatsema jään Sind. Nagu sõbranna koliks
  kuhugi kaugele 😀 Siiski loodan sulle parimat ,
  peaasi et korda endaga saad ja ma ilmselt
  harjumusest käin nagunii päevas mitu korda
  tsekkimas kas on uus postitus tulnud niiet ära
  unustada on Sind võimatu! 🙂 Kõike head Sulle
  kallis Mallukas 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:48

   Malluka FBis ikka midagi kostan, nii et päris ilma te mu imelisest “elutarkusest” jääma ei pea 😀 Aga head uut ja kõike paremat sulle ka Kellyke!

 • Avatar
  Vasta Birgit 31. detsember 2015 at 12:37

  Sa oled i m e l i n e! Ka mina pole kunagi siin
  avalikult kommenteerinud, kuigi lugemas käin
  päris tihti. Sa oled just selline inimene kes
  minu elust puudu on. Keegi selline, kes nendel
  rasketel hetkedel tuleb ja teeb mõne debiilse
  nalja, mille peale lihtsalt PEAB naerma . ??
  ja nagu sina tahad meid aidata tahaks mina
  sind ka aidata, sest ma tunnen niii tihti
  samamoodi. Aga samas tean ma omast
  kogemusest, et keegi teine ei saagi aidata
  muuga, kui ainult olemas olemisega.
  Uusaastalubadus sulle-kui tahad kellegagi
  oma debiilseid ideid jagada, niisama lolli juttu
  rääkida või lihtsalt kurta, otsi kasvõi mind
  ülesse. Luban, et kuulan ära ja ilmselt ajan
  samasugust iba vastu ka ? Imelist uut aastat
  ja tule varsti tagasi!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:43

   Aitäh sulle Birgit. See üles otsimise koht kõlab nagu “i will hunt you down!” aga ma usun, et sul on kergem mind leida kui mul sind. Birgiteid on üle ühe 🙁

 • Avatar
  Vasta Killu 31. detsember 2015 at 12:37

  Oheh Mallu mida ma nüüd kooli tunnis
  lugema hakkan? Tule võimalikult kiirelt
  tagasi…. ??

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:40

   Kõlan nagu penskar, aga minu ajal kui mul koolitunnis igav oli, siis ma lugesin raamatuid, sest mul polnud telefoni, millega netis käia #rott 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 31. detsember 2015 at 12:35

  Sinu jutu põhjal mõistsin ma, et ausus ongi ju see, mis inimesi tõmbab enda poole, sõbraks saama. Ükskõik kes vähegi ausalt
  kirjutab, enamus tahavad sõbraks saada, sest iga inimene on ju tegelikult huvitav, kes end avab. Vaid mingid ussitajad jne
  mõtlevad, et mis sitta sa kirjutad v mis krdi mured jne. Normaalsed inimesed jagavad biiti. Seega, saa ruttu korda ja tule tagasi! 🙂
  PS! Mina tahaks ka sinu sõber olla! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:40

   Hehe, sa peaks nägema kuidas ma siin rahulolevalt mugisen, et keegi tahab minu sõber olla. Mmmm… Sa ikka teed mul olemise heaks, Kaisake 😀

  • Avatar
   Vasta Katrin 31. detsember 2015 at 13:08

   Täiesti nõus! Ausus ja siirus on see, mis meid, Mallu, sinu
   juures paelub 🙂
   Võta endale aega, meie ootame kannatlikult sind tagasi!
   Ja kui enam ei kannata, siis tuleme külla 😀

 • Avatar
  Vasta Preili Ise 31. detsember 2015 at 12:31

  Väga südamlik postitus 🙂 . Aegajalt
  ongi vaja halada, seda teeme ju kõik
  🙂 , kes avalikult ja kes privaatsemalt.
  Kahju, et su blogisse seisak tuleb,
  samas mõistan seda ja jään
  kannatamatult ootama tagasitulekut sul.
  Soovin sulle head vana aasta lõppu
  ja tegusat uut aastat kus Su soovid
  ja unistused täituks ning leiaksid
  end üles :).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:39

   Aitäh sulle :)! Sulle ka head uut!

 • Avatar
  Vasta meow 31. detsember 2015 at 12:29

  Nii armas kiri. Kirvemõrtsuka koht oli mu lemmik. Mina
  jään sind küll taga igatsema, loodan, et su paus väga
  pikaks ei veni, aga toimeta ikka enda tunde järgi. Head
  aastavahetust ja veel paremat uut. Ole tubli!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:30

   Ma jään sinu kommentaare ka igatsema. Appi, nüüd mul on tunne, et ma lähen sõtta ja ma pean oma naised ja lapsed (blogilugejad) hülgama! Nooouu!!!

 • Avatar
  Vasta Liisu 31. detsember 2015 at 12:25

  Sa suutsid oma kirjaga mind nutma ajada!!:D Nii ei ole
  ilus teha aasta viimasel päeval?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:26

   Kui ma aus olen, siis ma ise seda postitust läbi lugedes poetasin ka ühe tagasihoidliku pisara 😀 Aga mis siin kaua halada, uus aasta tuleb!

 • Avatar
  Vasta Laura 31. detsember 2015 at 12:24

  Tule ruttu tagasi! Sul on kõige vingem blogi 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:26

   Aitäh sulle, Laurake! Ma annan endast parima, et võimalikult kiiresti normaalseks inimeseks saada 😀

 • Avatar
  Vasta Aixu 31. detsember 2015 at 12:23

  Väga ilus kiri. Tubli! Sinu blogi jääb ikka
  ainukesena mu otseteeks neti pealehel 🙂 ( st.
  Ootan sind tagasi) ! Ilusat vana aasta lõppu ja
  head uut aastat!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:24

   Issand kui lahe, olla kellegi otsetee, youknow! Usu mind, ma kurat tulen tagasi! Ja head uut sullegi!

 • Avatar
  Vasta Skorpaneiu 31. detsember 2015 at 12:19

  Vot see on üks mõnus postitus, kohe
  hea oli seda lugeda. Head vana-aasta
  lõppu ja et uus aasta tuleks ja oleks
  veel ilusam ja helgem! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:22

   No sulle ka ikka neid helgemaid aegu!

 • Avatar
  Vasta G 31. detsember 2015 at 12:19

  I`ll be waiting! And you will be back! 😉
  (juhuu, minu esimene avalik kommentaar peale kõiki neid aastaid sinu netisõber olles 🙂 )

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:22

   Vot, sain su lõpuks välja meelitatud! Aitäh ootama jäämise eest ja head uut sulle!

 • Avatar
  Vasta Sandra 31. detsember 2015 at 12:15

  Nii ilus kiri,et külmavärinad tulid!Aga
  mõnusat eneseleidmist sulle ja ilusat vana-
  aasta lõppu ja toredat uut aastat!Tahaks sind
  kohe kallisata 🙂

  • Avatar
   Vasta Sandra 31. detsember 2015 at 12:16

   Noh,tegelikult kallistada ikka 😀 *

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. detsember 2015 at 12:18

   Ma läbi häda olen inimesi kallistanud küll, nii et kui ukse taha tuled ja nõuad, eks ma siis ebaledes laseks sul ennast emmata 😀 Aga head uuut aastat sullegi!